Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

•  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJun 11th 2012
     permalink
    Jak to się stało, że się zdecydowałaś na tak drogi termometr? Microlife Ci nie wystarcza?
    --
    • CommentAuthorandzia222
    • CommentTimeJun 11th 2012 zmieniony
     permalink
    Dostalam w prezencie od mojego faceta...gdzies sie naczytal i stwierdzil,ze to cos dla mnie....jak narazie cieżko mi powiedziec czy jest ok czy nie bo stosuje go pierwszy cykl...z tego co poczytalam na innych forach kobitki bardzo zadowolone:wink:A cena fakt ..nieprzyzwoita:confused:
    •  
      CommentAuthorAmazonka
     permalink
    Jaki miły i luksusowy prezent! To raczej prezent dla obojga na teraz i na przyszłość. Urządzenie służy też do odkładania. Nadaje się do każdej kategorii, ale nie do każdej sytuacji szczególnej.
    --
    • CommentAuthorandzia222
     permalink
    Bardzo mily prezent,na dzień dzisiejszy staramy sie wiec mam nadzieje ze pomoze:)
    •  
      CommentAuthorAmazonka
     permalink
    Starania trwają krótko, a urządzenie jest potrzebne nadal.
    --
    • CommentAuthorandzia222
     permalink
    Dokladnie..inwestycja na ok 10lat
    •  
      CommentAuthorAmazonka
     permalink
    Baterię można wymienić.
    --
    •  
      CommentAuthorpatyk120
    • CommentTimeJun 24th 2012
     permalink
    Amazonka: Starania trwają krótko

Naprawdę? Ludzie starają się nieraz kilka ładnych lat.
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
     permalink
    Z reguły trwają krótko.
    --
    •  
      CommentAuthorpatyk120
     permalink
    Chyba zależy co dla kogo oznacza "krótko".
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJun 25th 2012
     permalink
    Reguła to 1-12 cykli.
    --
  1.  permalink
    Witam! Od 1.5 roku staramy się z mężem o dzidziusia, ale bezskutecznie. Stosuję metodę objawowo-termiczną, ale chciałabym sobie pomóc i zakupić monitor płodności ovacue, który podobno precyzzyjnie wyznacza dni najbardziej płodne w cyklu kobiety. Czy ktoś go może stosuje? z jaką skutecznością? będę wdzięczna za wszelkie wpisy
    •  
      CommentAuthorjamare
    • CommentTimeMar 17th 2013 zmieniony
     permalink
    Witajcie !
    O baby compach juz dawno slyszalam,ale dzis trafilam na ich "rekomendacje przez towarzystwo ginekologiczne
    Czy ktoras z Was uzywala podobnego urzadzenia
    co o nich sadzicie? przdatne, nieprzydatne
    czy sa tego jakis slabe punkty???
    najbardziej mnie zaciekawilo,ze moga byc pomocne w diagnostyce
    Jeżeli problemy z zajściem w ciążę są spowodowane np. cyklami bezowulacyjnymi czy niewydolnością ciałka żółtego, komputer cyklu Baby-Comp umożliwi rozpoznanie tych problemów. Problemy spowodowane zaburzoną równowagą hormonalną lub nieregularnymi cyklami miesiączkowymi mogą, zostać zdiagnozowane dzięki uzyskanemu wydruku danych z urządzenia.
    •  
      CommentAuthorLexia
    • CommentTimeMar 17th 2013
     permalink
    Dolly, temat już był poruszany, użytkowniczki i przeciwniczki się wypowiadały. Zajrzyj tutaj

Treść doklejona: 17.03.13 16:01
    Aha, o lady i baby compach jest bardziej pod koniec wątku, na początku przewija się temat termometrów.
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMar 26th 2013
     permalink
    Cykle bezowulacyjne i niewydolność ciałka żółtego wykryje każdy termometr owulacyjny za 6 zł. 1-2 tys. nie trzeba w takim celu wydawać.
    --
    •  
      CommentAuthormacek
    • CommentTimeMar 26th 2013
     permalink
    Amazonka jak ktoś ma ochotę wydać 1-2 tys to niech sobie wydaje, to nie Twoje pieniądze.
    --
    • CommentAuthorparonomazja
    • CommentTimeJun 24th 2013 zmieniony
     permalink
    Witajcie! Czy któraś z Was używa takiego mikroskopu w ramach antykoncepcji? Kupiłam ten tester na ślinę i działa: przez 3 dni widzialam obiecane paprotki. Wiem, że jest on używany przez wiele par jako pomoc przy zajściu w ciążę i jest także polecany jako antykoncepcja bez hormonów. Co tym myślicie? Czy można mu zaufać?
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJan 29th 2014
     permalink
    Zobacz w wątku PC-2000. Tam są opisane doświadczenia z mikroskopami. Żaden z nich nie służy do antykoncepcji.

Newsweek 27.05.2013
    Trochę bożej bojaźni – Tomasz Kwaśniewski rozmawia z Pawłem Pocyliuszem, byłym posłem, ojcem 4 dzieci.

(...)
    - Rozmowa o seksie już była?
    - To nie jest tak, że wziąłem 2 laleczki i zacząłem instruować, jak to wszystko chodzi. My po prostu rozmawiamy. W niedzielę przy śniadaniu. Generalnie przy stole. O różnych sprawach. W tym o młodych ludziach, którzy wpadają w wieku 17 lat i mają dzieci. Zatem rozmawiamy, że trzeba uważać, że to nie jest jeszcze ten czas. W ogóle im powtarzamy, że seks ma być wynikiem miłości. Że jeżeli ktoś będzie go traktował jako coś przelotnego, dużo ryzykuje.
    - Jest coś takiego jak antykoncepcja.
    - Mam mówić 17-latce o antykoncepcji?!
    - Nie wydaje się panu, że ona już wie? Tylko nie od pana?
    - Mnie się wydaje, że rodzice, którzy mają kontakt z dziećmi, wiedzą, czują, kiedy te sprawy męsko-damskie się zaczynają dziać. I myślę, że my mniej więcej wiemy.
    - Czyli pan myśli, że pana córka nie wie?
    - Jakiś czas temu pokazała mojej żonie aplikację na smartfona, która nazywa się “My days”. To jest kalendarzyk.
    - Kalendarzyk małżeński na smartfonie?!
    - Tak, i moja żona to sobie ściągnęła.
    - A pan?
    - Może rzeczywiście powinienem być podłączony do jej aplikacji na zasadzie, że SMS-em przychodzi powiadomienie : Teraz! (śmiech)

Aplikacje wspomagające samoobserwację na komorę
    --
    •  
      CommentAuthorLibra1610
    • CommentTimeFeb 3rd 2014
     permalink
    Możecie dać namiary na podręcznik do metody angielskiej? nie wiem czy pytanie o to padło, a nie chce mi się wszystkich stron przeglądać.
    --
    •  
      CommentAuthorLexia
    • CommentTimeFeb 3rd 2014
     permalink
    "Kiedy jestem płodna, a kiedy nie" Aliny Lichtarowicz. Nie wiem, czy jest coś obszerniejszego do angielskiej.
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeFeb 4th 2014
     permalink
    Rozpoznawanie płodności praca zbiorowa red. Troszyński
    --
    •  
      CommentAuthor#Tosia
    • CommentTimeJul 7th 2014
     permalink
    Chciałam się jeszcze odnieść do poruszonego już tematu aplikacji na urządzenia mobilne, które wspierają samoobserwację. W ostatnim czasie przetestowałam kilka i jestem bardzo rozczarowana obecną ofertą. Niby aplikacji jest sporo, ale w zasadzie żadna nie jest odpowiednikiem zwyczajnej karty obserwacji (no dobrze, oprócz INER-owskiej).

Czy znacie może jakieś godne polecenia?

Obecnie korzystam z OvuView (o którym zresztą już była mowa), ale w zasadzie tylko dlatego, że mogę zanotować tam temperaturę bezpośrednio po zmierzeniu (zdecydowaną zaletą jest to, że aplikacja uruchamia się automatycznie wraz z budzikiem). Aplikacja jest ładna, przejrzysta, wygodna, efektowna, ale... nie umożliwia interpretacji objawów. Zamiast tego samodzielnie prognozuje/szacuje dni płodne. Czyli - bezużyteczna. Poza tym straszny miszmasz jeśli chodzi o metody/reguły. A może w wersji płatnej jest opcja interpretacji? :confused:

Wypróbowałam też Sympto, wyglądało bardzo dobrze, ale po kilku uruchomieniach przestało działać. Czy któraś z Was korzysta z tej aplikacji?
    Na pierwszy rzut oka ciekawie zapowiada się WomanLog, ale okazuje się, że można tam notować tylko temperaturę i "inne objawy" - nie ma natomiast opcji obserwacji śluzu. Zupełne nieporozumienie.

Pamiętam też, że pierwsza wersja aplikacji INER-u była żenująca. Postanowiłam sprawdzić ją ponownie - ku mojemu zaskoczeniu działa całkiem nieźle i jest dość wygodna. Niestety nie można oglądać całego wykresu (trzeba przesuwać), no i przyznam też, że same oznaczenia w metodzie Roetzera pozostawiają wiele do życzenia. No ale to już zarzut do metody jako takiej, nie do aplikacji. :wink:

A Wy macie jakieś doświadczenia z aplikacjami do samoobserwacji? Jakie polecacie, a jakie odradzacie?
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeAug 25th 2014
     permalink
    •  
      CommentAuthor#Tosia
    • CommentTimeAug 25th 2014 zmieniony
     permalink
    Genialna inicjatywa! Od dawna coś takiego było potrzebne, nawet jeśli to szeptany marketing konkretnego producenta. Ostatecznie działa na tej samej zasadzie, co tabletkowa konkurencja, z tą różnicą, że nie ukrywa i nie przeinacza medycznych faktów, jak firmy farmaceutyczne i "seksedukatorzy", ani też nie angażuje nauczania religijnego, tak jak dotychczas istniejące organizacje związane z promocją metod naturalnych.
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeAug 27th 2014
     permalink
    Naprawdę nie przeinacza medycznych faktów? Jakoś wątpię.
    --
    •  
      CommentAuthor#Tosia
     permalink
    Piszą o zagrożeniach związanych ze stosowaniem antykoncepcji hormonalnej. To zdecydowanie prawdziwe, choć bardzo niepopularne.
    •  
      CommentAuthorAmazonka
     permalink
    Jednak wspierają mity o NPR, na które drogi termometr rzekomo ma być panaceum.
    --
    •  
      CommentAuthor#Tosia
    • CommentTimeAug 27th 2014 zmieniony
     permalink
    Mimo wszystko pokazują, że można zapobiegać ciąży naturalnie, a zdobyta wiedza przydaje się później w staraniach. To niezwykle ważny przekaz.
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeOct 6th 2014 zmieniony
     permalink
    Nowość dla fanek Maca i produktów firmy Apple:
    Producent LC wprowadza uproszczony termometr Daysy do rozpoznawania płodności.
    W zestawie jest kabelek do podlączenia do iPhone i aplikacja. Dane można wysłać mailem mężowi.
    --
    •  
      CommentAuthor#Tosia
    • CommentTimeOct 6th 2014
     permalink
    Fajnie, że można podłączyć do urządzenia mobilnego. Szkoda, że tylko do Apple. Bez sensu, że znowu termiczna + kalendarzyk (?), to już przecież jest od dawna w LadyCompach i innych... :neutral:
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeOct 6th 2014
     permalink
    To jest ten sam producent. Wygląda na to, że nowy gadżet jest dla macmaniaków. Cena rzędu Pearly.
    --
    •  
      CommentAuthor#Tosia
    • CommentTimeJun 5th 2015
     permalink
    Ostatnio odkryłam w sieci coś takiego. Nawiasem mówiąc, reklama wyświetliła się na Forum 28dni :bigsmile: Jak sądzicie, to coś może być skuteczne? Chodzi mi szczególnie o wyznaczanie niepłodności przedowulacyjnej. Wygląda na to, że to zupełnie nowe podejście do MRP.
    •  
      CommentAuthormacek
    • CommentTimeJan 4th 2017
     permalink
    #Tosia: Fajnie, że można podłączyć do urządzenia mobilnego. Szkoda, że tylko do Apple. Bez sensu, że znowu termiczna + kalendarzyk (?), to już przecież jest od dawna w LadyCompach i innych... :neutral:

Jest już na androida ;)
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.