Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeSep 22nd 2011 zmieniony
     permalink
    Esteban, a więc miały działanie antykoncepcyjne?
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthoresteban
    • CommentTimeSep 22nd 2011
     permalink
    Tak też nie było sformułowane. Np teraz mam Durex Play Massage 2 in 1 i jest informacja:
    "Żele Durex Play mogą wpłynąć na mobilność spermy - jeśli staracie się o poczęcie - skontaktujcie się z lkarzem przed użyciem tego produktu"
    Amazonka absolutnie nie można pisać, że żele mają działanie antykoncepcyjne. Aż strach pomyśleć co by się stało gdyby przeczytali to Ci, którzy stawiają pierwsze kroki.
    •  
      CommentAuthorAshanti_88
    • CommentTimeSep 22nd 2011
     permalink
    A oprócz tego kwasu foliowego są jakieś witaminki, czy ziółka pomagające zajść w ciążę?
    A i jeszcze jedno, co sądzicie o takim preparacie : " FemiFertil" czy jakoś tak ?
    -- , , ,
    •  
      CommentAuthorHussy
    • CommentTimeSep 22nd 2011
     permalink
    Siemię lniane na poprawę jakości śluzu -w sumie też wspomagacz,Oeparol - wiesiołek w kapsułkach też na poprawę śluzu,no a kwas foliowy to koniecznie,ale to nie jest typowy "wspomagacz" ,ma raczej za zadanie zapobiegać wadom cewy nerwowej u potomstwa.
    Poczytaj http://adonai.pl/nieplodnosc/?id=21
    --
    •  
      CommentAuthorAshanti_88
    • CommentTimeSep 22nd 2011
     permalink
    Hussy:I to można kupić bez recepty? Nie zaszkodzi? Mojego Gina nie ma do 20 października :angry::angry: Na wczasy sobie pojechał .. Ehh ..
    -- , , ,
    •  
      CommentAuthorHussy
    • CommentTimeSep 22nd 2011
     permalink
    Siemię jest w każdym sklepie spożywczym. Oeparol w każdej aptece(bez recepty) , kwas foliowy to samo. Te wymienione na pewno Ci nie zaszkodzą :bigsmile: Z tym,że Oeparol przyjmuje się do skoku,potem trzeba odstawić. No i jak dostaniesz @ to znów go bierzesz aż do skoku(tu konieczne jest mierzenie temperatury,aby określić skok)
    --
    •  
      CommentAuthorAshanti_88
    • CommentTimeSep 22nd 2011
     permalink
    Hussy : Aha :) Oeparol pójdę kupić dziś, kwas foliowy już mam :) I do dzieła :) Zaczynam mierzyć temperaturę :)
    -- , , ,
    •  
      CommentAuthoresteban
    • CommentTimeSep 22nd 2011 zmieniony
     permalink
    Ashanti_88
    1. folik - zawczasu na wady u maleństwa (ja biorę już 3 rok :D z przerwami)
    2. siemię lniane - ogólnie na wszystko, włosy, skórę, paznokcie, trawienie - u mnie w domu stosowane od zawsze (nasiona zalane wrzątkiem, można dodać miód... potem zjadam i pestki - bo lubię) - dziewczyny na forum piszą, że poprawia jakość/ilość śluzu.
    3. olej z wiesiołka najlepiej firmy oeparol - na śluz - ale uwaga tylko do owulacji, bo powoduje skurcze macicy przez co utrudnia zagnieżdżenie, może spowodować poronienie. W moim przypadku chyba wpłynął na cerę (mniej pryszczy) i włosy (nie przetłuszczają się).
    4. castagnus - zbija prolaktynę, która utrudnia zajście w ciążę (wysoka prolaktyna świadczy o ciąży, odpowiada min za gruczoły mleczne). Ja mam troszkę zawyżoną. Bierze się kurację 90 dniową chyba, że test pokaże "plusik"
    5. witaminka B
    6. magnez - jeśli pijesz dużo kawki
    •  
      CommentAuthorAshanti_88
    • CommentTimeSep 22nd 2011
     permalink
    esteban: O mamuniu .. A myślałam,że raz dwa do łóżka i dziecko jest .. A to jest bardziej skomplikowane niż sądziłam :(

    Lecę to potem kupić :*:)
    -- , , ,
    •  
      CommentAuthorHussy
    • CommentTimeSep 22nd 2011
     permalink
    Z tym castagnusem to ja bym uważała :wink:
    --
    •  
      CommentAuthoresteban
    • CommentTimeSep 22nd 2011
     permalink
    Hussy: Z tym castagnusem to ja bym uważała

    Hussy masz jakieś złe doświadczenia?
    •  
      CommentAuthorAshanti_88
    • CommentTimeSep 22nd 2011
     permalink
    Hussy: Skutki uboczne?
    -- , , ,
    •  
      CommentAuthorHussy
    • CommentTimeSep 22nd 2011
     permalink
    Złe doświadczenia nie,skutki uboczne -nie wiem. Czytałam gdzieś,żeby Castagnus omawiać z lekarzem,ale nie wiem czy też w to do końca wierzyć. Co prawda na starania kupiłam,ale i tak do tej pory leży zamknięte opakowanie :wink:
    --
    •  
      CommentAuthoresteban
    • CommentTimeSep 22nd 2011
     permalink
    Bałam się, że popsujesz mój dobry nastrój jakimś strasznym faktem. Odetchnęlam
    Ja też nie jestem zwolenniczką kombinowania z lekami, nawet z ziołowymi jak Castagnus.
    • CommentAuthorgalileo
    • CommentTimeSep 22nd 2011 zmieniony
     permalink
    U mnie pomógł Castagnus.Obniżył prolaktynę z którą się zmagałam i wydłużył fazę lutealną.W trzecim cyklu z jego stosowaniem ,udało się.Dodam jeszcze że u mnie nie wywołał on żadnych skutków ubocznych .Dodatkowo mąż łykał Salfazin. :)
    •  
      CommentAuthorCarlain
    • CommentTimeSep 22nd 2011
     permalink
    Któraś z Was dziewczyny może używała żelu Conceive Plus lub Pre-Seed? podobno ułatwiają zapłodnienie i plemniki dłużej przeżywają, dla kobiet które mają mało śluzu dobrej jakości
    -- Czekam na majowego księcia ;)
    • CommentAuthorEmka25
    • CommentTimeSep 22nd 2011 zmieniony
     permalink
    Tabletki, chemia i inne cudactwa. Jak nie można w sposób naturalny to może być coś nie tak z obu stron - wiece o co chodzi.
    Wtedy może najlepiej zrobić jakąś diagnostykę przyczyn niepłodności a nie czekać na jakiś cud. Nie musi to być od razu in vitro,
    ale jak ktoś długo się stara i nie ma efektu, to jest to jakiś sygnał.
    Szukałam coś o diagnostyce ciążowej i znalazłam jakąś tam klinikę czy jak to się zwie.

    Najbardziej zdziwił mnie taki wpis "Ginekologiczne badanie USG może określić, czy nie ma nieprawidłowości anatomicznych w zakresie narządu rodnego, mogących utrudniać lub uniemożliwiać zajście w ciążę." Tak jak mówię nie od razu chemia.

    Niestety nie ma podanych cen :sad: i nie mam pojęcie jaki jest zakres kosztów.
    •  
      CommentAuthorAshanti_88
    • CommentTimeSep 25th 2011
     permalink
    To siemie lniane pomaga na śluz?Bo mi chyba nie bardzo .. Zazywam kwas foliowy i co jeszcze mogę?
    -- , , ,
    •  
      CommentAuthorHussy
    • CommentTimeSep 25th 2011
     permalink
    Ashanti, tak od razu efektów pewnie nie będzie widać.Musisz uzbroić się w cierpliwość. Ja próbowałam pić siemię,ale po łyku mnie odrzuciło i zwymiotowałam :neutral: .
    Ashanti_88: Zazywam kwas foliowy i co jeszcze mogę?

    Ten słynny olej z wiesiołka w kapsułkach Oeparol,lub Oeparol Femina :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeOct 4th 2011
     permalink
    Na śluz bardzo dobrze wpływa połączenie wiesiołka z 3 łyżkami dziennie oleju lnianego do picia
    •  
      CommentAuthorAshanti_88
    • CommentTimeOct 4th 2011
     permalink
    Hussy: Siemię lnianego nie piję, bo jest ochydne !! Fuj :fierce::fierce: Spróbuję ten Oeparol :)
    -- , , ,
    •  
      CommentAuthorSocha20
    • CommentTimeOct 4th 2011
     permalink
    Ja od następnego cyklu wprowadzam olej z wiesiołka, mimo iż mam dużo śluzu to jest on bardzo mętny (biały lepki) i ostatnio (odkąd się staram) przestałam mieć taki książkowy "przejrzysty rozciągliwy" :confused::sad:
    •  
      CommentAuthorAshanti_88
    • CommentTimeOct 4th 2011
     permalink
    Socha20: Ja tak samo zacznę go brać :) Jest podobno dobry .. A ja mam bardzo mało śluzu i jest biały cały czas :(
    -- , , ,
    •  
      CommentAuthorSocha20
    • CommentTimeOct 4th 2011
     permalink
    Ja gdy się nie starałam o dziecko to miałam taki piękny przejrzysty rozciągliwy śluz a teraz to mogę o takim pomarzyć :cry:
    •  
      CommentAuthorAshanti_88
    • CommentTimeOct 4th 2011
     permalink
    Socha20: Nie płacz :( Olej z wiesiołka Ci napewno pomoże z tym śluzem :( :kissing::kissing: Ja jeszcze teraz nie mogę sobie wybaczyć, że wcześniej nie chciałam mieć dziecka ;( Poprostu dla mnie wtedy to byłby koniec świata, a teraz tym końcem są bezowocne starania :cry::cry::cry:
    -- , , ,
    •  
      CommentAuthormotylica0
    • CommentTimeNov 4th 2011
     permalink
    Ja łykam castagnusa już trzeci miesiac i póki co to ładnie wydłużył mi fazę lutealną. Nie wiem jak z prolaktyną bo moja była za wysoka po obciążeniu, ale jeszcze nie trzeba było nic robić. Skutek, który zdecydowanie najbardziej mnie cieszy to mniejszy lub zerowy PMS.
    Póki nie zaczęłam brać to miałam wkurzenie od rana, a ostatnie dwa cykle to luz całkowity.
    --
    •  
      CommentAuthorLa_Liszka
    • CommentTimeNov 4th 2011
     permalink
    Ashanti, to starasz się znów?
    -- „Milcz - wydarła ze spienionych warg hrabina - jeśli nie chcesz, bym wyszła wobec ciebie ze złoconych ram mego dobrego wychowania! ”
    •  
      CommentAuthorAshanti_88
    • CommentTimeNov 4th 2011
     permalink
    Czemu tak uważasz?
    -- , , ,
    •  
      CommentAuthorLa_Liszka
    • CommentTimeNov 4th 2011 zmieniony
     permalink
    no po tych "bezowocnych staraniach" okraszonych płaczącymi ikonkami
    Edit: A jejku, przepraszam, nie spojrzałam na datę :shamed:
    -- „Milcz - wydarła ze spienionych warg hrabina - jeśli nie chcesz, bym wyszła wobec ciebie ze złoconych ram mego dobrego wychowania! ”
    •  
      CommentAuthorAshanti_88
    • CommentTimeNov 4th 2011
     permalink
    Nie staramy się już .. Poza tym ja jestem w ciąży ...
    -- , , ,
  1.  permalink
    [quote=Ashanti_88]Nie staramy się już .. Poza tym ja jestem w ciąży ...[/quote

    No to nie pozostaje nic innego napisac jak Gratuluje! Przepraszam,ze pytam,ale co w tej sytuacjibedzie z waszym malzenstwem?Dalej planujesz rozowd....?
    --
    •  
      CommentAuthorAshanti_88
    • CommentTimeNov 4th 2011
     permalink
    RoxyEwa: Dziś rano się dowiedziałam .. Byłam u Pani Gin na wizycie kontrolnej ..

    Wiesz co? JESTEM W TOTALNYM SZOKU .. Nie myślę teraz logicznie - No poprostu ja w to nie mogę uwierzyć ..
    -- , , ,
    •  
      CommentAuthorScorpi
    • CommentTimeNov 4th 2011
     permalink
    Ash - pokaz fotkę
  2.  permalink
    Witam ! Jestem tu nowa. Chciałabym zapytać o jakieś wspomagacze w zajściu w upragnioną ciąże
    :confused:
    •  
      CommentAuthorHussy
    • CommentTimeNov 8th 2011
     permalink
    Wystarczy przejrzeć kilka stron wstecz :wink: Za dużo ich nie ma,także.. :wink:
    --
  3.  permalink
    Popieram - oeparol jest rewelacyjny!!! , a do tego folik i witaminki (ja biore)..

    do tego ze wskazaniami medycznymi: clostilbegyt (na stymulacje owulacji) + pregnyl ( zastrzyk na wypadek niepękniecia pęcherzyków)

    jeśli u mężczyzn problemy to : salfazin (cynk+wit.C ) , selen , witaminki... (mój łyka, choć nie ma najgorszej jakosci nasienia... niemniej to ponoć ma poprawić jeszcze ilość i ruchliwość) ;)

    A efekty.. cóż - zobaczymy ;-)
    --
    •  
      CommentAuthormarcycha1988
    • CommentTimeNov 8th 2011 zmieniony
     permalink
    Może napisze coś więcej. Mam na imię Marlena mam 23 lata od 1,5 roku jestem szczęśliwą mężatką, a od 8 m-cy staramy się o dzidziusia. Tylko że u mnie to trochę skomplikowane bo mój mąż pracuje w delegacji a więc wstrzelenie się w terminy to trochę ciężkie. Więc zajrzałam tu do Was. Widzę że bardzo tu u Was przytulnie i chętnie skorzystałabym z Waszej pomocy.Wy macie większe doświadczenie i wiedzę na ten temat.... Pozdrawiam
  4.  permalink
    Hussy może jakieś porady???
    •  
      CommentAuthorHussy
    • CommentTimeNov 8th 2011
     permalink
    Jeśli masz problemy ze śluzem ja bym polecała Oeparol - wiesiołek w kapsułkach, lub (jak kto lubi) siemię lniane.
    Folik typowo do pomocy przy zajściu w ciąży nijak się ma. Należy go brać na trzy miesiące przed staraniami i w czasie ciąży,ale nie do końca.Tylko w pierwszych miesiącach.I jego zadaniem jest zmniejszyć ryzyko wystąpienia wad układu nerwowego u dziecka.

    Co do ziół i reszty nie wypowiadam się,bo nie używałam.Napisałam wyżej wystarczy poczytać stronę/dwie wstecz i może znajdziesz coś co będzie Cię interesowało :wink:
    --
  5.  permalink
    Czyli na razie od tego zacząć tak?
  6.  permalink
    Zacznik od oeparolu ( wiesiołka) w I fazie cyklu, komplexu witamin z grupy B.
    W II fazie cyklu lekarz mi poradził równiez brać OMEGA ale w postaci Lnu/tranu z rekina itp... ale nie wiesiołka!!

    Obowiązkowo jak starasz sie o dziecko łykaj folik ( to nie pomaga płodności ale chroni przyszłą dzidzie przed ewentualnymi wadami układu nerwowego)
    --
  7.  permalink
    Dzięki zaraz biegnę do apteki kupić !!! Od razu zacząć brac ten Oeparol, Folik i witaminki? Dziś jest 3 dzień cyklu.... Czy poczekać do następnego?:confused:
    •  
      CommentAuthorHussy
    • CommentTimeNov 8th 2011
     permalink
    Zacznij od tego i bierz Oeparol aż do skoku temperatury :wink: W dzień skoku odstaw.
    --
  8.  permalink
    ok! Myślicie że zadziała?:bigsmile:
  9.  permalink
    marcycha - spokojnie możesz od dzisiaj brać :) Tylko pamietaj o odstawieniu jak pisze Hussy:)
    --
  10.  permalink
    a zadziałać, cóż.. potrzeba czasu.. myśle, że tak z dnia na dzien to się zacznie dopiero do tego dostrajac;-)
    ja to biore już chyba ze 3 cykle.. ale doszlo mi teraz ze wskazań medycznych Clo .. wiec zobacyzmy...
    --
  11.  permalink
    aha... dziękuje za porady :bigsmile: masz rację a co będzie to zobaczymy :confused: Ale ja już jestem tak zdesperowana ....
  12.  permalink
    marcycha, będzie dobrze:) Tylko troszke cierpliwości i systematyczności ;-)
    --
  13.  permalink
    Jak fajnie że tu zajrzałam !!! Od razu lepiej się czuje. Takie pozytywne emocje się tutaj wytwarzają. DZIĘKUJĘ:bigsmile:
  14.  permalink
    Hej dziewczyny ! U mnie dziś 10dc. Posłuchałam waszej rady i biore wiesiołka i folik. Dziś tak mnie kują jajniki że masakra. Robiłam test owulacyjny ale narazie jedna kreseczka :(
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.