Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  permalink
    Magda, Ewunia miała podobne "coś" na policzkach, rok temu, nasilało się w czasie upałów. Okazało się, że to była reakcja na krem przeciwsłoneczny- z całej serii Nivea miała tylko na jeden krem uczulenie. Jak przeszliśmy na Biodermę minęło
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeJul 26th 2012
     permalink
    Aha. Dzieki, Ceri. Hm.. Tylko ja dawno jej kremu nie kladlam na buzie, z 3tyg gdzies. A w ostatnich dniach jej sie nasililo, wiec to chyba nie od tego...
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJul 26th 2012
     permalink
    MADZIA a nie od słonka ?
    bo moja przedwczoraj miała podobne na rękach i nogach i własnie po słonku wyszły ale w nocy zeszły i dzisiaj już nie miała bo zachmurzone niebo
    a Mery ma rano też? jak wstaje ?
    --
    •  
      CommentAuthoraneta01
    • CommentTimeJul 27th 2012
     permalink
    Madzia, a może to zatkane pory/por? Janko nie miał czegoś takiego ale u dorosłych czasami coś takiego się zdarza..
    --
    •  
      CommentAuthoragigi
    • CommentTimeJul 27th 2012
     permalink
    Rozumiem, że Mary ma tylko jedną taką krostkę, a nie całe mnóstwo, jak dziecko na zdjęciu?
    Jeżeli pojedynczą, to nie wygląda to na AZS.
    Jeżeli to krostka potówkopodobna, spróbuj może wysuszającą maścią z cynkiem posmarować?
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeJul 27th 2012
     permalink
    TEORKA: a Mery ma rano też? jak wstaje ?

    cały czas ma.
    agi_s: Rozumiem, że Mary ma tylko jedną taką krostkę, a nie całe mnóstwo, jak dziecko na zdjęciu?

    nie no, o jedną krtostkę to bym Wam nie zawracałą głowy :wink:
    ma sporo tych krostek, rozsiane jak to dziecko na zdjęciu, tylko na mniejszym obszarze. ma ich kilkanaście na policzku, tak na obszarze wielkości nie wiem, pięciozłotówki.
    chodzi mi o to, że to nie schodzi od ponad miesiąca i się nasiliło, więc jeśli to pokarmówka, to nie chciałabym jej na alergen wystawiać.
    aneta01: Madzia, a może to zatkane pory/por?

    spóbuję jej myć dokłądniej buzię i nawilżać i zobaczymy.
    •  
      CommentAuthoragigi
    • CommentTimeJul 27th 2012
     permalink
    Magdalena:
    nie no, o jedną krtostkę to bym Wam nie zawracałą głowy


    No to może być objaw lekkiej alergii.
    Może dla spokoju pokaż krostki pediatrze?
    --
  2.  permalink
    Wiecie co, tak a propos alergii- Ewunia gdzieś od stycznia do marca miała zmiany na policzkach i okresowo szorstką skórę na nóżkach/ramionach. Z lekarzem obstawialiśmy alergię pokarmową, staraliśmy się wyeliminować wszystkie potencjalne alergeny. Raz było lepiej, raz było gorzej, generalnie mimo tego, że Ewunia miała stałe menu, to raz to wracało, raz znikało.
    W czerwcu wyprowadziliśmy się z Warszawy i po tygodniu alergia zniknęła :shocked: Nic w diecie małej nie zmieniliśmy, po prostu nagle przeszło, mimo, że Ewunia wsuwa dużo potraw potencjalnie uczulających. Trzy dni temu wsunęła ze 20 pomidorków koktajlowych prosto z krzaczka, część pewno jeszcze zielonkawa była :cool:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJul 27th 2012
     permalink
    CERI no to wychodzi na to, że Ewunia miała alergie na stolycę ahahaha :cool::cool:
    --
    •  
      CommentAuthorjeżynka
    • CommentTimeJul 30th 2012
     permalink
    Przepraszam, że umieściłam to w tym wątku, ale nie wiem gdzie mam to umieść - bo nie wiem co to jest....

    Dziewczyny proszę o szybką poradę - u Hani od paru dni zauważyłam parę krostek które wczoraj rozproszyły się na całe ciało.
    Byliśmy wczoraj na ostrym i lekarz kazał kąpać x dziennie w nadmanganianie potasu i smarować Bactrobanem zmienione chorobowo miejsca.
    Dostaliśmy skierowanie do szpitala jakby się nie poprawiło rano - no i się nie poprawiło.
    Lekarz nie wie co to jest i my też nie mamy pojęcia.
    Może któraś z was spotkała się z czymś podobnym?.
    Najpierw pojawia się małe zaczerwienienie potem krostka, która się wypełnia czymś przeźroczystym i potem zasycha. Poza tym Hania nie ma gorączki, kupkę i siusiu robi normalnie, morfologia i CRP w normie. Bawi się, je chętnie i jest "żywa" i energiczna.
    A wygląda to tak:
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 30th 2012
     permalink
    a probowalas wykapac mala w krochmalu?
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeJul 30th 2012
     permalink
    Z opisu wysypki (plamka-pecherzyk-struypek) wyglada na ospe wietrzna.
    Tylko na buzi to ma? Czy na ciele tez?
    •  
      CommentAuthorjeżynka
    • CommentTimeJul 30th 2012
     permalink
    Nie, nie próbowaliśmy (-łam) kąpać małej w krochmalu - nie wiedzieliśmy o tym.
    Pierwsza "krosta" pojawiła się po wewnętrznej stronie uda (w pachwinie), potem na buźce na policzku - na stronie na której śpi i teraz pojawiają się kolejne krostki - już nie tak "agresywnie". Wczoraj wieczorem lekarz w LIM-ie nie wiedząc co to jest stwierdził, że nie wie co to jest i najlepiej będzie jeśli rano zawieziemy dziecko na obserwację do szpitala - a tego się boimy i traktujemy jako ostateczność, bo w szpitalu mała może nałapać jeszcze więcej chorób i mieć problemy po silnych antybiotykach.

    Kilka dni przed tą "wysypką" zmieniliśmy proszek z Loveli na Dzidziusia - chcieliśmy spróbować czegoś innego, ale - dlaczego wówczas miałaby wysypkę na buzi.

    Treść doklejona: 30.07.12 09:25
    montenia: Z opisu wysypki (plamka-pecherzyk-struypek) wyglada na ospe wietrzna.
    Tylko na buzi to ma? Czy na ciele tez?

    Nie - ma to ogólnie na ciele, a jak przed chwilą napisałam - zaczęło się od pachwiny wewnętrznej strony uda.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeJul 30th 2012
     permalink
    Po jakim czasie pojawily sie nastepne krostki, pojawiaja sie co jakis czas? Przy ospie wysypka moze wystepowac w rzutach.
    Jedz normalnie do swojego pediatry, badz zamow wizyte domow, zeby czego nie przytachac jeszcze(powiedz w rejestracji, ze z podejrzeniem ospy)
    •  
      CommentAuthorjeżynka
    • CommentTimeJul 30th 2012
     permalink
    elfika: ale jakim cudem po zmianie proszku zmiany tylko na buzi by byly?

    Zmiany są nie tylko na buzi :( Zaczęło się od pachwiny, a potem policzek na którym przeważnie śpi.

    Treść doklejona: 30.07.12 09:43
    A może to alergia pokarmowa?- zjadłam pomidorka i paprykę ostatnio? - nie!, ale to było po piątku a w piątek Hania miała już tą krostkę w pachwinie :(.
    Zastanawiam się już nad wszystkim.:cry:
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 30th 2012
     permalink
    elfika przeczytaj jeszcze raz co napisalas wczesniej ;)

    Jezynka to moze kwestia potowki+alergia na proszek. 2 lekarzy powinno bylo rozpoznac ospe ale i tak warto sie upewnic. a to w ogole na pogotowiu to pediatra byl? u nas niestety na pogotowiu uswiadczyc pediatre to prawdziwy cud.
    •  
      CommentAuthorjeżynka
    • CommentTimeJul 30th 2012
     permalink
    MrsHyde: a to w ogole na pogotowiu to pediatra

    tak był.
    Byliśmy w Warszawie w Lux-Medzie na Racławickiej, a tam jest dużo pediatrów na dyżurze.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorjeżynka
    • CommentTimeJul 31st 2012
     permalink
    Co do dalszej historii na temat wysypki Hani sprawa sie ma tak:
    wczoraj bylismy u dermagologa ktory nie wie co to jest-może to byc alergia polekowa (wziełam Paracetamol) badz jakis wirus.Dostalismy wapno,cebion i Pimafucin (steryd!!)-jak sie nie poprawi w ciagu 24h to do szpitala;(.
    Potem pojechalismy do naszego pediatry (juz 4 lekarz)ktory wykluczyl alergie polekowa i obstawil wierus (wysypka bostonska) badz zakazenie opryszczką-nie wiem skąd ta opryszczka bo strasznie uważałam jak miałam i to było 2,5 miesiąca temu:(. Diagnoza przeważyła na wysypke bostońska.
    Leczenie:kąpiel w madmanganianie potasu,wapno,cebion i vratizolin na cale cialo.
    Jak sie nie poprawi to do szpigala!.
    I SIĘ NIE POPRAWIŁO!!!
    Strasznie sie boimy tego szpitala (bedziemy jechac do zakaźnego). Nie wiemy co mamy juz robic;(
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthoraneta01
    • CommentTimeJul 31st 2012
     permalink
    Strasznie mi przykro Jeżynko, nie mam pojęcia, co to jest. Też mi to wygląda na ospę ale tylu lekarzy małą już widziało, że na pewno już by się któryś domyślił. U nas alergia wygląda inaczej ale co dziecko, to inny wysyp, więc nigdy nie wiadomo. Trzymajcie się, mam nadzieję, że lekarze w końcu znajdą przyczynę i wrócicie do równowagi.
    --
    •  
      CommentAuthorjeżynka
    • CommentTimeJul 31st 2012
     permalink
    Mamy ospę!!!Potwierdzoną w szpitalu na ul.Kopernika i w Szpitalu Zakaźnym.
    Tylu lelarzy się nie poznało:/.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeJul 31st 2012
     permalink
    jeżynka: Tylu lelarzy się nie poznało:/.

    To mnie właśnie przeraża!
    --
    •  
      CommentAuthoraneta01
    • CommentTimeJul 31st 2012
     permalink
    jeżynka: Mamy ospę!!!Potwierdzoną w szpitalu na ul.Kopernika i w Szpitalu Zakaźnym.

    Ja pierdzielę, co za konowały wcześniej badały małą:angry: Ile osób tutaj napisało, że to wygląda na ospę? A lekarze się nie domyślili. Pięknie:confused:
    Obyś tylko nie załapała od córci, bo dorośli przechodzą ją dużo ciężej. Ja w przyszłym tygodniu idę się szczepić, bo nie mam przeciwciał.
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeJul 31st 2012
     permalink
    Jezynka, a widzisz. Ja od razu po przeczytaniu opisu wysypki wiedzialam , ze to ospa. Szok, ze lekarze takie konowaly.
    •  
      CommentAuthorjeżynka
    • CommentTimeJul 31st 2012
     permalink
    Też jestem tym przerażona.
    Dopytywaliśmy sie wszystkich czy to.przypadkiem nie ospa- odpowiedz -wątpie.;(
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorjeżynka
    • CommentTimeAug 1st 2012
     permalink
    Nie miała.Właśnie teraz ma 37.6 c.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeAug 1st 2012
     permalink
    No niestety duza czesc lekarzy to zwykle konowaly.
    U nas tak bylo z rotawirusem. Corka miala ewidentne objawy rota, lekarka uparta, ze napewno to nie rota tylko infekcja drog moczowych(mala miala biegunke, bole brzucha i temperature podwyzszona). Nic pediatra nie chciala sluchac, tylko zaparcie twierdzila, ze to nie rota. Zrobiulam prywatnie badanie kalu, wynik po 30 minutach byl I co rota i adenowirus. Oczywiscie pokazalismy to lekarce, nic nie powiedziala.
    Jezynka udalabym sie z ta diagnoza szpitalna do jednego z tych lekarzy, ktory nie umial rozpoznac choroby.
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeAug 17th 2012
     permalink
    Dziewczyny zadaję tu pytanie, bo to chyba najodpowiedniejszy wątek. Od jakiś dwóch tygodni mój Kuba ma wysuszoną, szorstką skórę na brzuszku i łokciach i udach. Kąpiemy go w Oilatum soft od pocżatku i dopiero teraz takie cuda:( Zaczeliśmy smarować te miejsca kremem oilatum soft, ale to chyba nic nie pomaga:( Nie będę wstawiać zdjęcia, bo na zdjęciu nic nie będzie widać. Ta skóra jest sucha, szorstka w dotyku bardziej. Lekko się łuszczy. Nie zmienialiśmy płynu do prania (Jelp). Z miesiąc temu dodałam Nappy Fresh do Jelpa, bo chciałam spróbować wielorazówek, ale zaraz zaczęły się problemy ze skórą, więc wyprałam jeszcze raz wszystkie rzeczy w Jelp, ale to chyba nie od tego. Brak uKuby jakieś wysypki czy zaczerwienienia. To już kwalifikuje się do wizyty u lekarza? U pediatry będę pewnie na początku września (z racji szczepienia), czy to niecierpiące zwłoki?
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeAug 17th 2012
     permalink
    Odstaw te oilatumy wszystkie. O(ne czesto zaczynaja wysuszac skore. U nas oilatum pogarszalo stan skory. Smaruj malego bepanthenem-to ladnie natlusci skore).
    To sa suche wyprsyki, jak wysypka, czy jakis obszar w calosci?
    •  
      CommentAuthorjeżynka
    • CommentTimeAug 17th 2012 zmieniony
     permalink
    U mojej znajomej właśnie owe specyfiki uczulały.
    Ja bym poczytała i wybrała sobie jakąś oliwe/olejek bądź kąpiel w krochmalu co drugi dzień.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeAug 17th 2012
     permalink
    jeśli skóra jest wysuszona i łuszcząca to krochmal nie jest najlepszym pomysłem... Antosia ma atopie, Nat zmiany alergiczne i prawda - wycofałam sie z oilatumów i innych specjal i najlepsiejszych - raz w tyg uzywam oilatuma tylko a na codzień smaruję maścią z wit A. zamiast oliwek czy specyfików do natłuszczenia ciekła parafina działa cuda
    Zmądrzałam po tym jak ściagana Atopra nie zadziałała a tylko zaostrzyła wszystko :devil:
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeAug 18th 2012
     permalink
    Żadnych wyprysków, żadnej wysypki. Tylko suchy, szorstki brzuszek (właściwie cały) i koło łokci sucho i uda. W takim razie co polecacie do kąpieli malucha, konkretnie jaką oliwkę czy płyn?
    --
    •  
      CommentAuthoraneta01
    • CommentTimeAug 18th 2012 zmieniony
     permalink
    Hanny: Żadnych wyprysków, żadnej wysypki. Tylko suchy, szorstki brzuszek (właściwie cały) i koło łokci sucho i uda. W takim razie co polecacie do kąpieli malucha, konkretnie jaką oliwkę czy płyn?

    Hmm.. widzę, że dziewczyny doradziły Ci zupełnie coś innego, niż nasuwa mi się na myśl, mimo wszystko napiszę. Nie bagatelizowałabym tej szorstkiej skóry i TO MOŻE BYĆ AZS. Po pierwsze udałabym się jednak do lekarza (no chyba że już schodzi). AZS przeważnie uwidacznia się po 3 miesiącu życia, u nas właśnie tak było. Suche miejsca występują przeważnie na łokciach, udach, potem na brzuszku. Następnie szyja i plecy, na szyi może być wysypka albo taka jakby odparzona obręcz. Pamiętam nawet jak w 2 miesiącu był u nas w domu pediatra alergolog i powiedział, że mały ma piękną skórę, zero wysypki. Miesiąc później zauważyłam, że J. ma szorstką skórę na łokciach. Później to samo zrobiło się na nogach. Zero wysypki, tylko ta szorstka skóra. Od naszej rodzinnej dostaliśmy maść antybakteryjną i zeszło ALE niestety wracało. Przy tak szorstkiej skórze łatwiej o infekcję bakteryjną, co też u nas się stało. Postanowiłam pójść do specjalisty - diagnoza AZS (potwierdzona później przez dermatologa dziecięcego). ZAKAZ używania oliwek, tylko emolienty. Bepanten ładnie działa ale polecam krem, nie maść, bo szybciej się wchłania. Kąpiel w krochmalu wysusza, co przy AZS się jest dobrym pomysłem. Generalnie smarowanie, smarowanie i jeszcze raz smarowanie. Ja stosuję kosmetyki Xerial i A-Dermę (Exomega).

    Jeśli stan skóry nie będzie się poprawiał, radziłabym Ci wybranie się do lekarza, bo wysypki wyglądają czasami bardzo podobnie a mają różne przyczyny.
    --
    •  
      CommentAuthorjeżynka
    • CommentTimeAug 18th 2012
     permalink
    Mam pytanie-dlaczego od razu do lekarza?-a jak to nie Azs tylko zwykłe uczulenie?.Moim zdaniem ja najpierw wyprobowałabym domowe sposoby a dopiero potem jak nic nie zadziała udała sie do lekarza.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthoraneta01
    • CommentTimeAug 18th 2012
     permalink
    jeżynka: Mam pytanie-dlaczego od razu do lekarza?-

    Przecież nie napisałam, że od razu:wink: Jeśli nie schodzi to nie powinno się tego bagatelizować. Poza tym umiejscowienie suchych partii skóry jest dość charakterystyczne.
    --
    •  
      CommentAuthorjeżynka
    • CommentTimeAug 18th 2012
     permalink
    :shamed:
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthoraneta01
    • CommentTimeAug 18th 2012
     permalink
    Jeżynko, a jak Wasza ospa - schodzi? Mocno jesteś wysypana? Ja się właśnie zaszczepiłam, bo dorośli czasami strasznie się męczą.
    --
    •  
      CommentAuthoraneta01
    • CommentTimeAug 18th 2012 zmieniony
     permalink
    elfika: Anetka, nie zawsze jest tak jak piszesz. u nas azs pojawilo sie tak konkretnie po 9 miesiacu zycia. i nie zawsze do pielegnacji musza byc emolienty. azs ma to do siebie, ze metoda prob i bledow dobierasz dziecku kosmetyki i specyfiki, ktore dzialaja.
    u nas zaczelo sie od altargo-silnego i drogiego antybiotyku, przez oilatu, emolium do ziaja med kuuracji lipidowej i miejscowo advantanu, takze ten.

    Na pewno nie zawsze:wink: Jednak, to że u Was AZS pojawiło się po 9 miesiącu życia również pasuje do schematu, że nie pojawia się od urodzenia.
    Coś w tym jest faktycznie, bo u nas też była zmiana w pielęgnacji, chociaż exomegi i xerialu trzymam się nadal. Ale chyba jest tak, że AZS nie pojawia się u noworodków? Bo mi dwie lekarki powiedziały, że u takich maluszków nie ma objawów skórnych:confused: A jakie objawy, były u Was na początku jeśli mogę spytać?
    --
    •  
      CommentAuthorjeżynka
    • CommentTimeAug 18th 2012
     permalink
    U Nas już końcówka ospy-same strupy.
    Oprócz gorączki,która trwała u mnie 1 dzień to przeszliśmy ją bardzo łagodnie.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeAug 19th 2012
     permalink
    Dzięki dziewczyny za porady. Na razie spróbuję zmienić płyn, a jak to nie pomoże to do lekarza....ehhh....od początku żadne badziewie nas nie omija:cry:
    --
    • CommentAuthorewer
    • CommentTimeAug 19th 2012
     permalink
    Mój Szkrabek gdzieś od 3 miesiąca zaczął mieć okrpone wysypkli na buzi. Najpierw czerwone krostki, potem zlewały sie w całe ogniska ażsączyła się z nich krew. Po wizycie u pediatry diagnoza oczywista- alergia- tylko na co?
    Od razu odstawiłam nabiał. Po około miesiącu kupy z nitkami krwi- pojawiły sie z 5 razy w czasie około 2 miesięcy.
    Po wizycie u pediatry- nic sie nie dzieje, przeciez jest alegiak tylko na co???Dostaliśmy ketotifen na 3 miesiące , elidel maśc po której zmiamy sie pogarszały, więc zamiast niej podstaliśmy Elosone na dzien i Elobaze na noc. Kremy na buzię pomogły/
    W pon na twarzy mojego dziecka pojawiły sie po raz pierwszy czerwone pojedyncze krostki ( pisałam na rozpakowanych i wstawiałam zdj co to może być)Od tyg na skórze mojego dziecka zaczeły pojawiac sie suche , ogniskowe plamy. Najpierw pod szyja,pod kolankami, przy stópkach. Wczoraj zauważyłam że podczas kąpieli zmiany sie nasilają, i Mały strasznie rzuca sie w wodzie- a bardzo lubi kapile.
    Dzis zmiany jeszcze gorsze, kąpiel podobnie jak wczoraj.
    Jutro mam zamiar umówić sie do lekarza. Ale po przeczytaniu całego wątku stwierdzam - praktycznie ksiązkowo objawia sie nam AZS. Mały od 3 dni budził sie w nocy co 2 h,myslalam ze to zeby a pewnie swedzi go skóra.
    Od jakichś 2 tyg też rozszerzyłam Małemu diete o słoiczki( jabłko, marczew, jarzynowa, raz podałam dynie z zmieniakami, banan)

    Zastanawiam sie co go az tak uczuliło. Byliśśmy na wyjedzie u rodziny i powoli zaczynałam rozszerzac sobie diete( do tej pory starałam sie nie jesc nabiału, jajek, rosół( pewnie na wywarze z selera, ciasta biszkoptowe). Będąc na urlopie spróbowałam jajecznicę, maliny, brzoskwinie- i te krostki które pojawiły sie najpierw na buzi myslałam że może od malin?Pewnie zmiany na całym ciele pojawiły sie róniez w związku z krostkami na buzi. !!!!!!!!!!!!!!!

    Poradzcie jak mam Szkraba pielegnować by mu ulżyć i by mógł normalnie spać??
    --
    •  
      CommentAuthorKakai
    • CommentTimeAug 20th 2012 zmieniony
     permalink
    Mam pytanie - synkow wyszła wysypka na twarzy(nigdzie więcej nie ma) sa to malusie krosteczki w kolorze skóry, wyszły głownie na czole i policzkach, dodatkowo na policzkach ma kilka punkciuków zaczeriwenionych. Karmie piersią, raz dziennie dokarmiam mm ok 60ml, czy to może byc wina mm?Moze nabiału(jem tylko masło i odrobine mleka do kawy)Może któs mi pomoże? Zaczeło się to pojawiać ok 1,5 tyg temu, niczym tego nie smaruję.
    --
    •  
      CommentAuthorjeżynka
    • CommentTimeAug 20th 2012
     permalink
    Może to być trądzik niemowlęcy bądz początki skazy.
    Skaza białkowa głównie objawia sie zaognioną wysypką na twarzy -mocno czerwone krostki.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeAug 21st 2012 zmieniony
     permalink
    Hej, Dziewczyny, ja z dwiema sprawami. Pierwsza, to donosze,że te "kaszaki na buzi, o które tu kiedyś pytałam":http://forum.28dni.pl/discussion/2087/5/azs-alergia-pokarmowa-skaza-bialowa-i-inne-uczulenia-u-maluchow/#Item_18 to rogowacenie przymieszkowe i lekarka powiedziała, żeby tylko natłuszczać, bo to nic takiego. Tak samo sobie to zdiagnozowałam przez google grafics :wink:
    --
    Druga sprawa, od prawie miesiąca jest problem z kupami. Od maja były juz raz dziennie, zbite kupy, jak to u dziecka z rozszerzoną dieta. 3 tyg temu po tygodniu pobytu u moich rodziców, zaczęły sie luźne, śluzowate, zielone, kwasne kupy. 3-5 razy dziennie. Czasem to był nawet sam sluz (grube nitki po 10cm!) i zielona woda. Poza tymi kupami ŻADNYCH innych objawów (poa tym zrogowaceniem na buźce). żadnych bóli brzucha, gorączki, no nic. dziecko radosne i energiczne, apetyt przeciętny jak to u niej.
    Po 2 tygodniach kupy się poprawiły (po tygodniu na dicoflorze), ale nadal są rzadkie i jest ich ok. 3 dziennie. Dziś leci 4 tydzień. Przed chwilą znowu ostatnio poszedł wodnisty kleks.
    Nic nowego nie wprowadziłam. Gluten podawałam od początku maja. Posiew kału ok wykluczył salmonelle i inne bakterie. Pediatrzy wykluczyli skazę białkową (brak zmian skórnych), rotawirusa (za długo trwa) oraz ząbkowanie (za długo).
    A ja szukam alergenu. Od 8 dni nie podaję glutenu. Jest niewielka poprawa (kolor kupy i brak śluzu), ale równie dobrze może to być efekt mijającej infekcji.
    Może to po prostu od upałów? albo może to reakcja na odstawienie od piersi? mała się odstawiała od czerwca, więc to nie było tak, że nagle jej dąłam MM zamiast butli.
    Sorry za przydługi post, ale w sumie już nie mam pomysłu, co o tym myśleć. A przecież te kupy nie powinny być tak czesto i takie rzadkie...
    •  
      CommentAuthorKakai
    • CommentTimeAug 21st 2012
     permalink
    jeżynka: Może to być trądzik niemowlęcy bądz początki skazy.Skaza białkowa głównie objawia sie zaognioną wysypką na twarzy -mocno czerwone krostki.


    dzieki! jutro ide do lekarza z dzieckiem, bo pojawiły sie kupy ze sluzem, dużą ilościa sluzu:neutral:
    --
    •  
      CommentAuthoragigi
    • CommentTimeAug 24th 2012
     permalink
    Magda, mogą to też być zęby - nawet przez miesiąc (przerabialiśmy sami - też nie wiedziałam, co jest grane, a jak cholery się przebiły, wszystko ustąpiło, jak ręką odjął). Probiotyk na pewno nie zaszkodzi - cokolwiek by to nie było.
    A na pocieszenie w diecie bezglutenowej powiem, że i tak nie jest źle. Wyobraź sobie, co by było, jakbyś jeszcze do tego nie mogła podawać nabiału i jajka...
    --
    •  
      CommentAuthorKakai
    • CommentTimeAug 24th 2012
     permalink
    Lekarz stwierdził ze to trądzik niemowlećy, na razie wchodzimy w pielęgnację łagodna, zobaczymy cyz to podziała, terazbuxka zrobiła mu sie bardzo szorstka, bidny mój niuniuś:-(
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeAug 28th 2012
     permalink
    agi_s: Magda, mogą to też być zęby - nawet przez miesiąc (przerabialiśmy sami

    Dzięki, Agi, trochę mnie pocieszasz.
    rzeczywiście śluz i kwaśny zapach ustąpił po wyjściu pierwszej jedynki. Kupy nadal są rzadkawe, ale już bez śluzu i mają właściwy kolor, więc myślę,ze pewnie druga jedynka i dlatego. Mimo że pediatrzy twierdzili, że to za długo jak na zęby.
    Gluten wprowadziłam znowu i żadnej zmiany nie ma na razie.
    • CommentAuthorcho
    • CommentTimeSep 11th 2012 zmieniony
     permalink
    Kakai: Lekarz stwierdził ze to trądzik niemowlećy, na razie wchodzimy w pielęgnację łagodna, zobaczymy cyz to podziała, terazbuxka zrobiła mu sie bardzo szorstka, bidny mój niuniuś:-(


    U mnie pediatra też tak mówił. Kazał podawać fenistil w kropelkach co by te objawy złagodzić. Objawy złagodniały, aczkolwiek malutka ma również szorstką skóre ( policzki, za uszkami, na klatce piersiowej) i miejscami wręcz czerwone małe placki. Inne objawy – nie zauważyłam- kupa ok, zaparcia czasem się zdarzają, ulanie czy to że zwymiotuje też ale sporadycznie ( mała jest na mm). Z tymi objawami pomaszerowałam dziś do dermatologa, bo ewidentnie jak nie stosuje fenistilu mała ma bardziej szorstką i zaczerwieniona skórkę oraz ją swędzi. Diagnoza: wydzielanie się moich hormonów co jest normalne u dzieci w wieku Zuzi. Nie jest możliwa żadna alergia pokarmowa ponieważ skaza białkowa dopiero po 3 miesiacu się uwidacznia. Powiem szczerze nie wiem co o tym myśleć. Chyba pomaszeruje z tym do alergologa, bo powiem wam że zgłupiałam.



    I znów się pogorszyło wygląda to tak:


    zuza1

    zuza2

    zuza3

    zuza3

    zuza76
    --
    •  
      CommentAuthorjeżynka
    • CommentTimeSep 21st 2012
     permalink
    U mojej znajomej skazę białkową rozpozpoznali jak mała miała 1 miesiąc.
    -- [/url]
    • CommentAuthorcho
    • CommentTimeSep 21st 2012
     permalink
    Dzięki. Dziś nam pediatra zmienił mleko na Bebilon Pepti i mamy znow wybrać sie do dermatologa lub alergologa.
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.