Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthormkd
    • CommentTimeApr 24th 2012
     permalink
    wiesz co chyba po prostu mi się bardziej podoba. Ja marzę o gęstym pięknie przystrzyżonym żywopłocie, a nasz na razie malutki i rzadki.

    bukszpan super ja będę wsadzać przed domem kilka sztuk z nadzieją, że kiedyś stworzą kulę.
    --
    •  
      CommentAuthorjenny1983
    • CommentTimeApr 24th 2012
     permalink
    mkd, ale z drugiej strony grab i wiąz wymagają regularnego, mocnego cięcia i co wtedy z tymi wszystkimi gałązkami? u nas do ogrodzenia żywopłotem jest ponad 100 mb, więc trochę tych gałęzi będzie, chyba aż tyle kompostu nie potrzebuję i nie wiem sama na co się zdecydować.
    --
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeApr 24th 2012
     permalink
    Każdy liściasty prędzej czy później trzeba mocno ciąć - tylko żywotniki i jałowce tego nie wymagają

    Treść doklejona: 24.04.12 23:10
    Aga19782 - ciekawe niskie roślinki:
    - azalie, pierisy, żurawka, tawuła "Goldflame", kosodrzewina "Wintergold" , hortensje, piwonie drzewiaste, ognik szkarłatny, dereń "Sibirica", klon palmowy "Athropurpurea", cyprysik groszkowy 'Filifera Aurea Nana", cyprysik tępołuskowy (Ch. obtusa) 'Nana Gracilis", jałowiec łuskowaty 'Blue Star", jałowiec "Golden carpet' , jałowiec 'Blue Carpet', róże okrywowe,
    - trawy ozdobne
    - byliny jak popularne serduszka,
    - dobrymi "wypełniaczami " są wrzosy i wrzośce, trzmielina, barwinek , irga
    Najlepiej wybrać kilka efektownych rośli, porozsadzać je, a resztę niech stanowi zielone tło z czegoś mniej rzucającego się w oczy
  1.  permalink
    A do mnie dzisiaj docierają sadzonki lawendy i santoliny, w weekend sadzę :smile:

    Treść doklejona: 25.04.12 08:14
    A ja zamiast żywopłotu planuję puścić po siatce winobluszcz, chyba trójklapowy- no w każdym razie ten co się czerwony robi :smile:
    --
    •  
      CommentAuthormkd
    • CommentTimeApr 25th 2012
     permalink
    ja mam płotu chyba ze 400m ale i dużo miejsca na kompost, większe gałązki ligustru wtykam w ziemię i w ten sposób zagęszczam.
    --
    •  
      CommentAuthorAga19782
    • CommentTimeApr 25th 2012
     permalink
    Lily dzięki wielkie.Taki miałam właśnie zamysł -między zielonym jakieś kolorowe akcenty.
    Spisuję już nazwy i oglądam i zaraz na zakupy:))
    --
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeApr 25th 2012
     permalink
    ech już się nie mogę doczekać kiedy wezmę się za mój ogródek...- pewnie za rok dopiero. Szaleństwa nie będzie bo działkę mamy malutką. Ja to bym musiała mieć z 1500m2 żeby się wyżyć artystycznie :bigsmile:
  2.  permalink
    Lily- to moze wpadniesz na kawę ? :tooth:
    •  
      CommentAuthormkd
    • CommentTimeApr 25th 2012
     permalink
    a do mnie na obiad bo ja tych metrów to mam to mam ze 4tysiace i artyzmu póki co nie widać...
    --
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeApr 25th 2012 zmieniony
     permalink
    żeby się wyżyć?:wink:
    no nie ma sprawiedliwości na tym świecie :smile:
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeApr 25th 2012
     permalink
    dla mnie grzebanie w ziemi to mega kara :/
    •  
      CommentAuthorjenny1983
    • CommentTimeApr 25th 2012
     permalink
    a ja jutro dosadzam brakujące zapylacze dla jabłonki i czereśni :))
    --
    •  
      CommentAuthorMyAngel
    • CommentTimeApr 27th 2012
     permalink
    Moje pomidorki koktajlowe mają dopiero po 2 cm ;) Zobaczymy, może się uda.
    --
    •  
      CommentAuthorgracjanna
    • CommentTimeApr 27th 2012
     permalink
    Lily na pociechę: mój planowany nadal nie zaplanowany, wytęskniony, wymarzony i wyczekiwany ogródek kiedy wreszcie nastanie (mam nadzieję, że za rok) będzie miał może 15 m2... Muszę go bardzo dobrze zaplanować, chociaż M się nabija, że tak wiele do roboty nie mam ;)
  3.  permalink
    Chciałam Wam pokazac mojego rododendrona, którego kupiłam rok temu w biedronce
    foto sprzed roku
    rfy

    foto dzisiejsze
    hd

    Treść doklejona: 12.05.12 15:42
    i jeszcze kawałek mojego ogródka :)
    gsdg
    gg
    •  
      CommentAuthorjenny1983
    • CommentTimeMay 12th 2012
     permalink
    To i ja się pochwalę swoim warzywniakiem, niewielki - tylko 30 m2, ale z czasem pewnie będę go powiększać, to mój pierwszy rok w roli ogrodnika:)

    --
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeMay 12th 2012
     permalink
    no chili, ładny i super że przetrwał mrozy:)
  4.  permalink
    Lily- dziękuję :) na żywo jest dużo ładniejszy niz na zdjęciu :)
    •  
      CommentAuthorasia_
    • CommentTimeMay 13th 2012 zmieniony
     permalink
    hello , dołączam się do forum - dopiero je znalazłam bo z przyzwyczajenie wybieram ulubione ( stare) .
    I na dzień dobry proszę o radę . Mam Redodendrona któy w zeszłym roku "chorował" i nie rozkwtł . Liście mu się zrobiły miękkie i zalązki kwiatów uschły . WEyleczylam że liście są ok ale nie wygląda na to zeby miał kwitnąć ....
    I bukszpan , pierwszy raz tej zimy nie przykryłam ( wydawało mi się że 3 letni to już nie trzeba ) i połow z krzaczków jakby przemarzła ( jest sucha) - macie sposób na uratowanie ?
    Co do ligustra to u mnie nie bardzo się sprawdził ( więc na żywopłot nie bardzo polecam ) , mamy maj a on puszcza liście od dołu , wygląda na to że łodyżki też zamrzły . Wogóle ta zima dałą w kość moim roślinkom , dobrze że klony przeżyły bo bym się załamała - posadziliśmy w zeszłym roku 20 w zdłuż ogrodzenia - są piękne :bigsmile:
    --
  5.  permalink
    asiu, a nawozisz rododendrona? Bo on zarłoczny jest bardzo
    moze mu ziemia nie pasuje?
    U mnbie mróz traił pieknego szczepionego modrzewia, migdałka i budleję. :/
    •  
      CommentAuthorasia_
    • CommentTimeMay 13th 2012
     permalink
    nawiozłam go teraz , jakieś 2 tygodnie temu i czekam ..
    i pochwalę się , własnymi rękami żeśy robili wszystko - od wysiewu trawy

    --
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeMay 13th 2012
     permalink
    asia - to co się da odłamać rękoma u bukszpana to odłam , zobacz czy nie odbija z pąków śpiących, jak już wypuści listki to odetnij uschnięto resztę.
    •  
      CommentAuthorasia_
    • CommentTimeMay 13th 2012
     permalink
    część wygląda że puszcza bokami , ale przypuszczam że to co wygląda na całkiem martwe to będę musiałą usunąć . Zdobię zdjęcie to wrzucę bo sama nie wie czy wyrywać czy czekać
    --
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeMay 13th 2012
     permalink
    jenny1983: niewielki - tylko 30 m2

    tak bardzo mały jak moje mieszkanie ;)

    już niedługo zimna Zośka to pójdę kupić Lobelię. jak na razie tylko ona chce rosnąć na moim północnym balkonie.
    --
  6.  permalink
    asiu, jaki równiutki trawnik! super
    a pokażesz z bliska tę rabatę, która jest na srodku?
    ja Wam pokażę drugą stronę mojego ogródka, ale jak skoncze robic to, czego jeszcze nie zaczęłam ;))
    Na razie maluję meble tarasowe. Tz\n dzis nie maluję bo to zimno mnie dobija :devil:
    •  
      CommentAuthorasia_
    • CommentTimeMay 13th 2012
     permalink
    trawnik to zasługa mego M : ) biedak męczył się z wertykulacją i nawożeniem ale efekty widać . Po zimie był makabryczny
    Moja rabatka - też dzieło M , ja się nie mieszam do koncepcji bo nie mam do tego talentu. On decyduje co i gdzie . Czasem rzucę co mi się podoba , a jego w tym głowa żeby to ulokować , moim marzeniem były klony i je mam : )

    --
  7.  permalink
    a to obrzeze jest plastikowe?
    •  
      CommentAuthorasia_
    • CommentTimeMay 13th 2012
     permalink
    Tak
    --
  8.  permalink
    macie je pierwszy rok? Bo zastanawiałam się kiedyś nad trwałoscią?
    •  
      CommentAuthorasia_
    • CommentTimeMay 13th 2012
     permalink
    ogród robiliśmy rok temu , w sierpniu . Narazie jest ok , nie powiem ułożenie koła przypłaciłam wysłuchiwaniem przekleństw mojego M bo nie jest łatwo to ułożyć tak zeby zachodziło jedno za drugie. Do koszenia jest dobre bo dół przylega do trawnika na płasko i można podjechać kosiarką do samego końca
    --
    • CommentAuthorGosia8510
    • CommentTimeMay 14th 2012
     permalink
    Asia mój M ułożył sporo tych palisad i poszło mu to bardzo zręcznie i szybko w porównaniu do teściów:-) oni cały dzień układali z 4metry:-) na razie się sprawdzają, ale różne są opinie, zobaczymy po paru latach:-)
    •  
      CommentAuthormkd
    • CommentTimeMay 14th 2012
     permalink
    ja doszłam do wniosku że jakbym wszystkie grządki chciała obtaczać takimi palisadami to bym zbankrutowała, dlatego kupiłam szpadel do cięcia darni i jak tylko znajdę czas to zamierzam zrobić obrzeża, tylko tego czasu ciągle brak. Jak będę miała już szybszy internet to też wkleję jakieś foto póki co wgrywanie zdjęć trwało by rok :(.
    Mój warzywniak dużo mniejszy za to pomidory na parapecie mają już pewnie ze 40cm dobrze że już niedługo wszystko pójdzie do ziemi. Rododendrony dopiero się otwieraja, wogóle u mnie wszystko jeszcze takie nieśmiałe i małe bo dopiero początkująca ze mnie ogrodniczka.

    Za to pigwowce i tulipany przeszły same siebie i pięknie kwitną.
    --
    • CommentAuthorGosia8510
    • CommentTimeMay 14th 2012
     permalink
    Mkd masz rację palisadki są dość dorgie, ale w pewnych miejscach opłaca się je założyć, bo właśnie one oszczędzają nam pracy i czasu,a dziś czas to pieniądz:-)
    •  
      CommentAuthorasia_
    • CommentTimeMay 14th 2012 zmieniony
     permalink
    Mkd ja też nie dawałam ich wszędzie . Tylko nasze "ogródki" sa otoczone palisadą . Klony mam oddzielone od trawnika zwykłym obrzerzm plastikowym tylko mój M ma przykaz podkaszać tam żyłką żeby trawa przysłaniała to .
    Gosia mój to robił pierwszy raz i chyba nastawił się na łatwiznę , pozatym u nas jest fatalna ziemia tam gdzie mamy krzaczki bo jak kopali studnię to rozciagneli glinę więc na głębokości 20-30 cm jest skorupa . Jak wbił jedną część to wcześniejsza mu odskakiwała - ale dał radę :bigsmile:

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 14.05.12 19:48</span>
    i redodendron chyba się podnosi , z wierzchołka wychodzą jakieś zawiazki
    --
    • CommentAuthorGosia8510
    • CommentTimeMay 14th 2012
     permalink
    Asia mój też robił to 1-wszy raz:-) ale on w takich sprawach jest zawsze zdolny:-) nawet jak chciałam mu pomóc to mnie wygonił bo mu tylko psułam:-)
    •  
      CommentAuthorasia_
    • CommentTimeMay 14th 2012 zmieniony
     permalink
    to masz super , ja jak chcę żeby coś było zrobione to musze asystować . Oczywiście to nie jest od razu tylko musi każda robota nabrać "mocy prawnej" :devil:
    --
    •  
      CommentAuthorAga19782
    • CommentTimeMay 14th 2012
     permalink
    Jeśli ktoś ma taką możliwość to zamiast obrzeży super wyglądają kamienie.Ja cały czas zbieram:bigsmile::bigsmile::bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthormkd
    • CommentTimeMay 14th 2012
     permalink
    a mi się właśnie podobają obrzeża angielskich trawników
    --
    •  
      CommentAuthorasia_
    • CommentTimeMay 14th 2012
     permalink
    Aga19782: Jeśli ktoś ma taką możliwość to zamiast obrzeży super wyglądają kamienie.Ja cały czas zbieram


    popieram , mi też tylko wytrwałości zabrakło :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeMay 16th 2012 zmieniony
     permalink
    Ja, co prawda, ogrodu nie mam, za to na tarasie postawiłam takie oto donice :-)
    Image and video hosting by TinyPicImage and video hosting by TinyPic
    --
  9.  permalink
    bardzo fajne te okragłe
    a jakie to drewno?
    •  
      CommentAuthorasia_
    • CommentTimeMay 16th 2012 zmieniony
     permalink
    sushi też fajny pomysł żeby mieć coś zielonego . Ten taras nie jest maly chyba , bo wygląda na dość duży. A to wokół to donice czy płotek drewniany ?
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeMay 16th 2012 zmieniony
     permalink
    Ta długa skrzynia ma 6 metrów, jest na cała szerokość tarasu :smile:
    Zrobiona jest z sosny.
    A tak w ogóle wszystko zrobił mój szwagier :-)
    --
    •  
      CommentAuthorasia_
    • CommentTimeMay 16th 2012 zmieniony
     permalink
    to jest 1 donica 6metrowa ??? kupowana taka czy robiona ? Nawet nie wiedziałam że są takie długie

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 16.05.12 21:01</span>
    : ) minełyśmy sie z postami . Fajna , tak myślałam że to musi być robione , szkoda że mój m jest ciążki do robótek też by mi sie coś takiego przydało wokół tarasu
    --
  10.  permalink
    jak będzie cieplej to zrobię zdjęcie moich mebli tarasowych , które pomalowałam juz :)
    a dzis Wam pokaże obrus grillowy, bo własnie zamówiłam :)
    dwq
  11.  permalink
    o, Ty też lubisz Tchibo? :wink:
    --
  12.  permalink
    nooo- bardzo :)
    •  
      CommentAuthorasia_
    • CommentTimeMay 16th 2012
     permalink
    ładny , ale dlaczego "grilowy " ?
    --
  13.  permalink
    bo kupiłam go z myslą o stole na taras :)
    On taki morski jest, letni :)
    •  
      CommentAuthorasia_
    • CommentTimeMay 16th 2012
     permalink
    :) ok , myślałam że ma jakieś właściwości typu nie przyjmuje plam czy cóś : )
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.