Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeApr 17th 2015
     permalink
    Hyde nie wiem dlaczego Współczujesz skoro nie wiesz ile Ja place... gdyby były drogie nie kupiłbym ani tony a u mnie 20 ton to 650 z transportem...

    Treść doklejona: 17.04.15 12:54
    Drobniejszy frakcja juz za 50 złotych tona... i tak to jest granit....
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeApr 17th 2015 zmieniony
     permalink
    o kurde, no to taniocha! a gdzie to kupujesz??
    sadzilam ze granit jest w cenie, przynajmniej w mojej okolicy kostka granitowa kosztuje fortune
    •  
      CommentAuthoragap81
    • CommentTimeApr 17th 2015
     permalink
    Lady musże najpierw zadzwonić ustalić termin dokładny i wtedy jak bedą robic trawę to zapytam .
    Ja dzisiaj podlalam troche rośliny bo sucho troche ,miało padać i cos im sie ta pogoda nie sprawdza
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeApr 17th 2015
     permalink
    Agap tez wczoraj czekałam na deszcz ale cisza... wzięłam się więc za wygrabianie... rozpoczęta 2 runda a będzie jeszcze trzecia... masakra...

    Agap skąd braliście ziemię?
    •  
      CommentAuthoragap81
    • CommentTimeApr 20th 2015
     permalink
    Lady ziemię niewiem skąd ,mój mąż ja skądś załatwiał ,ale mnie ta ziemia jakaś kijowa . Co ile teraz mozna nawozić hortensje ,azalie i rodendrony ? Mam taki nawóz w proszku do rozpuszczenia w wodzie i juz raz podlewalam
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeApr 20th 2015
     permalink
    Agap a tam nie ma napisane? magiczna sila substrala nawozenie co 2 tygodnie
    •  
      CommentAuthoragap81
    • CommentTimeApr 20th 2015
     permalink
    Jest tylko zaznaczone w jakich miesiącach stosować , tez wlasnie myślałam ze co 2 tyg ,a jak juz kwitną to chyba rzadziej ? Kiepskie troche te moje hortensje eh .
    A borówkę amerykańska ktoś ma ? Łatwa jest w uprawie ? Chce kupic ze 4 krzaczki ale takie 4 letnie ,zeby szybciej owocowały
    •  
      CommentAuthorMyAngel
    • CommentTimeApr 21st 2015
     permalink
    Powiedzcie mi czy coś zaatakowało mojego rododendrona? To jakaś choroba? Ma jakieś 7 lat (u mnie). Nie wszystkie liście tak wyglądają, tylko niektóre gałązki.
    http://28dni.pl/pictures/2433683.jpg
    http://28dni.pl/pictures/2433688.jpg
    --
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeApr 21st 2015
     permalink
    Sprawdż jakie ma ph podłoża - wygląda to jak brak mikroelementów takich jak żelazo, magnez - także spróbuj może nawieźć je dolistnie np tą magiczną siłą do rh.
    •  
      CommentAuthorMyAngel
    • CommentTimeApr 21st 2015
     permalink
    Dzięki :bigsmile: Wczoraj podsypałam florowitem, bo tylko to u nas mieli i obłożyłam korą i obficie podlałam. Ale poszukam jeszcze tę magiczną siłę.
    --
  1.  permalink
    dziewczyny, czy któraś z Was ma węza ogrodowego rozprężającego się pod wpływem wody?
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeMay 4th 2015 zmieniony
     permalink
    Tak Ja mam.... korzystam z niego codziennie. Jest lekki, poręczny, nie zgniata się tak jak ten nawet najlepszy z gardeny. Przymierzam się do drugiego ale może na drugi rok.... Trzeba się do niego przyzwyczaić i do jego obkurczania.
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMay 4th 2015
     permalink
    pokazecie jakis link? ciekawa jestem jak to wyglada/dziala
    my mamy jakis pierwszy lepszy ale po diable ciezko sie go zwija bo jest twardy
  2.  permalink
    Lady a masz taki z allegro czy jakiś drogi? Bo ja mam wąż który jest b dobry ale cholernie ciężki.
    Ania wygoogluj albo jak nie znajdziesz to wrzucę Ci z kompa,bo na razie tylko z kom zaglądam
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMay 4th 2015
     permalink
    no googlowalam ale nie wiem czego szukac :P
    wrzuc mi z kompa jak mozesz
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeMay 4th 2015 zmieniony
     permalink
    Nie z allegro i dałam ok 200 złotych za 30 metrow. Pistolet do niego niestety pękł mi w zimie bo w garazu lezal ale waz jest ok.

    waz ogrodowy
  3.  permalink
    o no własnie o takim mówie ;)
    tez go wypatrzyłam w tvshopie
    ale szkoda mi wydac tyle na waz ogrodowy ;)
    te na allegro wyglądaja identycznie, a sa 4 razy tansze

    Treść doklejona: 05.05.15 09:10
    waz drogi
    k
    wąz tani
    k
    Pewnie ten tani to podróbka czy cos, ale zaryzykuje ;)
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMay 5th 2015
     permalink
    to daj znac jak Ci sie bedzie sprawowal, moze bylby wygodniejszy niz ten nasz meeeega ciezki
  4.  permalink
    oki, juz zamówiłam
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeMay 5th 2015 zmieniony
     permalink
    Szczypta jak mój zamawiałam to jeszcze ich tyle nie bylo na rynku. Mi jedynie nie pasował pistolet i mam inny.

    Pamiętaj aby na sam koniec podlewania zanim odepniesz weza od przyłącza wody najpierw musisz zamknąć zawór, potem spóścić wodę aby waz się obkurczyl bo inaczej będziesz mokra:)

    Ciekawa jestem różnicy. Daj namiar na aukcję bo musiałabym dokupić drugi a 180 tez mi zal wydawać :( Niestety u mnie jeden waz to tez za mało....
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMay 6th 2015
     permalink
    dzisiaj przez przypadek natknelam sie w garazu na metki z borowek, moj maz jest nieprzecietny, nie dosc ze kupil 3 sztuki kazada inna to jeszcze postanowil zerwac karteczki bo mu brzydko wygladaly, oshhh no i teraz w razie czego nie wiadomo bedzie co dokupic


    Lilka podpowiedz - czy jesli mamy pigwowej wspanialy Elly coos tam i on dosc fajnie zakwitl to jest szansa ze beda owoce ?? jak ilosc kwitnacych kwiatow ma przelozenie na ilosc owocow?
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeMay 6th 2015
     permalink
    Sznasa jest, ale część zawiązków opada zazwyczaj.
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMay 7th 2015
     permalink
    A jakas azofoska czy innym nawozem je warto jeszcze dozywiac??

    Czy pod borowke kupowalyscie specjalny nawoz? Moj maz twierdzi ze torf do wysadzenia a pozniej obsypanie kora wystarcza ja bym je czyms dozywila ale ja laik w tych sprawach jestem
  5.  permalink
    Ladybird76: Pamiętaj aby na sam koniec podlewania zanim odepniesz weza od przyłącza wody najpierw musisz zamknąć zawór, potem spóścić wodę aby waz się obkurczyl bo inaczej będziesz mokra:)

    A to chyba dotyczy kazdego węza , nie? No bo jezeli sie odepnie przed zamknięciem przyłacza to.... ;)
    Lady
    tu masz link do aukcji
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeMay 7th 2015
     permalink
    Szczypta niby tak ale przy tym jest troszkę zabawniej ale to sama Zobaczysz:bigsmile:

    Treść doklejona: 07.05.15 09:12
    Hyde kupiłam ziemię kwaśną , drobniutką korę i tym wypełniłam dołki głębokie na ok 50cm i tak samo szerokie. Na Sam koniec obsypałam korą. Borówka lubi kwaśną glebę!

    Treść doklejona: 10.05.15 17:25
    Szczypta mój waz pękł ale z mojej winy. Nie sposciłam wody i 2 dni na słońcu by i pękł :(
    • CommentAuthorTosik
    • CommentTimeMay 10th 2015
     permalink
    Jeśli chodzi o lekkie poręczne węże, polecam poniższy roll-fix gardeny. Wąż płaski i przy zwijaniu cała woda delikatnie sama z niego ulatuje. Trochę drogi, ale dostaliśmy w prezencie więc tak nie bolało :p
    http://ogrodosfera.pl/Waz-plaski-roll-fix-z-kaseta-Gardena-Classic
    --
  6.  permalink
    Pokazuję tegoroczną odsłonę mojego ogródka ;)
    a
    g
    l
    a
    a
    h
    f
  7.  permalink
    a jakbyscie chciały zobaczyc metamorfozę:
    ROK 2011
    a

    ROK 2012
    g

    ROK 2013
    k

    ROK 2015
    h
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeMay 14th 2015
     permalink
    Pięknie!
    --
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeMay 14th 2015
     permalink
    Byłam niedawno w ogrodzie gdzie rosło sobie takie drzewo - niesamowite jest!
    paulownia
  8.  permalink
    Lily, pokaz swój ogród :)Domyslam sie,ze u projektantki jest pieknie ;)
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeMay 14th 2015
     permalink
    Przecie pisałam, ze szewc bez butów chodzi:P Mam tylko trawnik i małego hibiskusa:)
  9.  permalink
    a to ja nie doczytałam
    łeee
    szkoda
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeMay 14th 2015
     permalink
    a moj niby olbrzymi teren pełen skarap jest w tworzeniu etapowym. Dzisiaj dostałam zestaw roślin do przedogródka i przeglądam ich wymagania a gdzie tam reszta... choć cieszy nie to, że zapowiada sie dość ciekawie :)

    Najgorszy temat dla mnie to trawa... część od frontu jest ale to początek. Ziemia po byku droga i szukam jakiejś dobrej za przyzwoitą cenę.

    Szczypta super przemiana :) i tej trawy zazdoroszczę Ci najbardziej :)
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeMay 14th 2015
     permalink
    A ja chcę pochwalić się moim Rododendronem, który co roku miał jakieś problemy osobowościowe i nie kwitł za specjalnie ;-) A w tym roku - proszę bardzo!
    --
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeMay 14th 2015
     permalink
    Ulcia - lepiej sprawdż co mu jest - zbadaj ph, zobacz czy nic nie uszkadza korzeni, daj nawozu, kawaśnej ziemi, bo to może być jego "łabędzi śpiew"...
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeMay 14th 2015
     permalink
    No właśnie "lecze" go już ze 3 lata.... i w końcu zakwitł...
    Może już jest ok?
    Mam tez innego z przodu domu - to na bank ma "rdzę" :( i nie wiem czym go potraktować bo w internecie są różne sposoby......
    --
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeMay 14th 2015
     permalink
    Zacznij od najprostrzego - miedzianem spryskaj.
    Nie wiem czy dobrze widzę na tym zdjeciu , on ma takie słabe ulistnienie czy mi się wydaje?
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeMay 14th 2015
     permalink
    O! Właśnie miedzian!
    Tak, "w środku" jest prawie łysy
    Mam jeszcze jednego - był w takich rozmiarach jak ten, ale był w koszmarnym stanie.... więc ponieważ go spisałam na straty, 2 lata temu stwierdziłam, że nic nie strace jak go wytne prawie do "imentu" - zrobiłam to w czasie nowiu ;-) (robie wszystko zgodnie z "kalendarzem" ogrodnika ;-))) i mi pięknie odbił - nie jest jeszcze oczywiście taki duży, ale liscie ma piękne i w tym roku puścił z 10 kwiatków - wiec odżywa!
    Tego mi trochę strach tak wyciać....
    --
    •  
      CommentAuthornana81
    • CommentTimeMay 14th 2015
     permalink
    Fajnie, że w ogóle możecie walczyć z rododendronem.
    Osobiście w sąsiedztwie lasu z żalem odpuszczam.

    Wzięłam się za tworzenie ogrodu. Docelowo chcę, by nad płotem szły rabaty, reszta to trawnik. Powstaje pierwsza i tu moje pytanie. Czym obkladalyscie? Dawalyscie podsypke cementowa?
    Mam czas i zamiar samodzielnego działania.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMay 14th 2015
     permalink
    Aga tez zazdroszcze pieknego trawnika
    wiem ze kosztowalo was to mnostwo pracy, moj po 3 latach mieszkania jest miejscami gorsy niz u ciebie ten z 2011 ale nie mam serca pogonic chlopakow z pilka
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeMay 15th 2015
     permalink
    Aga robiliśmy jakieś specjalne zabiegi? bo na początku był wizualnie nierówny a teraz super prosty.
    Jestem na etapie zakładania ale u mnie stopniowo bo za dużo roboty....
    •  
      CommentAuthorbird
    • CommentTimeMay 15th 2015
     permalink
    Mam pytanko, czy pod korę obowiązkowo należy zastosować agrowłókninę?
    •  
      CommentAuthornana81
    • CommentTimeMay 15th 2015
     permalink
    bird: Mam pytanko, czy pod korę obowiązkowo należy zastosować agrowłókninę?


    Z mojego wywiadu wynika, że lepiej dac. Przy samej korze chwasty rosną nieco wolniej, ale jest ich sporo, przy agrowlokninie liczę na drobne wyjątki.
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeMay 15th 2015
     permalink
    najlepiej aby to była ta 50g nie grubsza.... tamta jest mniej przepuszczalna.
    •  
      CommentAuthormargoux
    • CommentTimeMay 15th 2015
     permalink
    Witam sie na ogrodniczym wątku ;)
    Wprawdzie teraz marny ze mnie ogrodnik bo jestem w 40 tyg ciąży... ale mocno jestem związana generalnie z hasłem "zielonym do góry" ;)
    Mam działkę ok 2200 m2 i wielkie ogrodowe plany :) na jej temat. Czytam Was od jakiegoś czasu :)
  10.  permalink
    Ladybird- wertykulacja, grabienie, napowietrzanie.
    Nie równalismy trawnika po 2011r, wczesniej był duzo gorszy , mimo ze wyrównany

    Treść doklejona: 15.05.15 12:38
    Bird- to zalezy gdzie
    jezeli pod tuje czy rododendrony to ja nie dawałam agrowłókniny
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeMay 15th 2015
     permalink
    Szczypta no mnie czeka dużo pracy z moim... ten z zeszłego roku jest tragiczny a w tym roku tylko założyliśmy częściowo. Musimy zamówić 20 ton ziemi i założyć na całości.
    Niestety zmora w tym roku są chwasty. Fiskars tylko pogorszył ich wschodzenie. Jestem po pierwszym oprysku i niebawem drugie podejście. Na tym nowym wśród wchodzącej trawy tez są juz chwasty- masakra
  11.  permalink
    U mnie tez jest duzo chwastów niestety
    Nawiewa mi od sąsiada który ma w dupie ogródek. Poza tym mieszkam na wsi, wiec to walka z wiatrakami

    Treść doklejona: 15.05.15 13:41
    Ja sie ciesze,ze mam małą działkę. Praca na wielkiej moze człowieka dobić, nie wspomnę o kosztach
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeMay 15th 2015 zmieniony
     permalink
    szczpta a Ja z dwóch stron mam pustkowie więc mi też ma skąd ich przybywać. Lałam niedawno mniszkiem trawę bo na dwuliścienne i mniszkiem z roundapem na klepisko :)

    Duża nie duża ale ma swoje plusy... ostatnio dochodzę do wniosku, że się nieźle już skurczyła a co dopiero jak będę ją zagospodarowywała. Rabata na krótkiej ścianie oddalona od płotu o 1,5 m a na długiej ścianie o 2 metry choć zastanawiam się czy nie zrobić na 2,5 bo chcę tam duże drzewa. Mamy zagospodarowaną część na tzw plac zabaw czyli będzie tam trampolina a latem basen no i na drugi rok mój mąż chce postawić słupki i siatkę do piłki :) Pozostała część jest do obmyślenia :)
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.