Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorIWA
    • CommentTimeFeb 27th 2009
     permalink
    dokładnie to - ja tez polecam Sopelek.
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeFeb 27th 2009
     permalink
    Nam neonatolog mówiła, że wszelkiego rodzaju gruszki są na tyle nie dobre, że mogą podrażnić śluzówkę małego noska no i w ogóle nie powinno się takiej gruchy wciskać daleko i na siłę - a wierzcie mi dziewczyny widziałam raz jak to moja znajoma robiła i skóra mi cierpła - oczywiście musiałam zwrócić jej uwagę :shamed:
    Polecam też sopelka albo marimer super sprawa :P

  1.  permalink
    witajcie,
    jak czytam o tym wszystkim co powinnam wiedziec, a nadal nie wiem :shamed: co trzeba kupic itd to, aż mam dreszcze czy sobie ze wszystkim poradzę, ale mam nadzieję, że jeśli Wy sobie dajecie radę to i mi się uda:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorBeata_
    • CommentTimeFeb 27th 2009
     permalink
    a nam się ani nie sprawdziła ani frida ani marimer ani sopelek ani nic:(((

    położna pokazała nam co innego;))) zwilzonym patyczkiem (solą fizjologiczną) codziennie przeczyszczam HAni delikatnie nosek(nie wpycham mocno, nie ocieram itd), jak są jakieś gilki to one się zwilżają, potem delikatnie wyciągam suchym patyczkiem-szczerze metoda jak da nas rewelacyjna:)) aha i na koniec zawsze wlewam po kropelce soli do noska:)))

    aspiratory były za duże..mieliśmy super położną i tak nam doradzia:) pytałam lekarki powiedziała,ze jak nie podrażniam małej noska (a sprawdzał to laryngolog) to wsio oki i mogę śmiało tak robić;))) i praktykujemy to już ponad 8 miesięcy:)) i ODPUKAĆ mała kataru nie miewa i nosek ładnie nawilżony:)
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeFeb 27th 2009
     permalink
    Calineczko, spokojnie poradzisz sobie :P
    Ba jeszcze będziesz tutaj udziela rad innym dziewczynom :D
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeFeb 27th 2009
     permalink
    Beatko na codzień to co opisałaś to normalna pielęgnacja ale przy "glucie po pas" jakoś trzeba wyczyścić nochalka no i patyczkiem już się nie da
    --
    •  
      CommentAuthorBeata_
    • CommentTimeFeb 27th 2009
     permalink
    And, no niby tak:)) ale ja jak raz Hania miała taki porządny katarek..to neistety też tak czyściłam bo inaczej nie szło--żaden aspirator sięnie sprawdził, nawet gruszkę kupiłam i kicha..poprostu dłuuuuuuuuugo bawiłam się tymi patyczkami przy tym katarze:(heh-inaczej nie szło:(
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeFeb 27th 2009
     permalink
    wygląda na to, że każda mama wybiera sobie najlepszy sposób indywidualnie :)
    -- mama dwóch łobuziaków :)
  2.  permalink
    ja aspiratorem na poczatku nie umiałam ale dlatego ze wody z nosa nim nie wyciagniecie ale jak sa gluty to przepieknie je wysysam
    babolki usuwam gruszka (te ktore sa prawie na wierzchu) albo patyczkiem
    --
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeFeb 28th 2009
     permalink
    Dziewczyny a co powiecie o myciu butelek w zmywarce? Przy wysokiej temp, chyba powinny się ładnie domywać. Tylko zastanawiam się nad chemią w kostkach do mycia.
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeFeb 28th 2009
     permalink
    Katy kiedyś juz rozmawiałyśmy o tym - kilka dziewczyn tak robi :) pewnie by było więcej ale zmywarka nie jest w każdym domu :wink: Co do chemii ja sie nie przejęłam nią mocno bo płukanie jest dosyć długie i na koniec jest wyparzanie. Dla mnie 1 minus to to ze rysują sie butelki - ale olał to :)
    --
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeFeb 28th 2009
     permalink
    adajko wydaje mi sie ze szczoteczka i nozyczki do szpitala sa zbedne. My Oli dopiero naprawde niedawno maczelismy obcinac pazurki- wczesniej same odchodzily (oczywiscie mowie o samych koncoweczkach. :bigsmile:)
    --
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeFeb 28th 2009
     permalink
    Dzięki AND :)
    nie mogłam znaleźć nigdzie tej rozmowy, tu wszystko dzieje się w bardzo szybkim tempie. Jeszcze jakbyś powiedziała mi jakich kostek używasz byłoby super. Ja używam z nabłyszczaczem i innymi pierdołami. Nie wiem czy te nabłyszczacze mimo wyparzania są bezpieczne.
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthorMilena
    • CommentTimeFeb 28th 2009
     permalink
    Cali, żadna z nas na początku nie wiedziała o co chodzi i z czym to się je...

    Ja nożyczek i szczotki nie biorę do szpitala...u mnie w SR mówili, że paznokcie u malucha obcina się dopiero po miesiącu...wcześniej jakimś zakażeniem grozi...

    Ja kupiłam Fridę - wszystkie moje dzieciate koleżanki chwalą...
    -- FRANEK, ZOSIA i ...
    •  
      CommentAuthoradaja78
    • CommentTimeFeb 28th 2009
     permalink
    o dzieki Emi i Milena, za te info o nozyczkach. Kurde ja czekam na telefon ze szkoly rodzenia, pewnie tam dowiem sie co i jak :)
    --
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeFeb 28th 2009
     permalink
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeMar 1st 2009
     permalink
    Katty ja kupuje różne tabletki (zależy od ceny i promocji) teraz mam Tesco 5in1 kupowałam z Lidla (w5) i inne te tańsze
    --
  3.  permalink
    emkaf a u nas cazki sie nie sprawdzaja...jakos nie potrafie wyczuc w ktorym miejscu mam "ciachnac"...i "ciacham" zazwyczaj za duzo... :(
    --
    •  
      CommentAuthorIWA
    • CommentTimeMar 2nd 2009
     permalink
    Ja osobiście też wolę nożyczki dla dzieci ze specjalna końcówka - każda mama inna!:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorelli
    • CommentTimeMar 2nd 2009 zmieniony
     permalink
    •  
      CommentAuthoradaja78
    • CommentTimeMar 2nd 2009
     permalink
    dziewczyny, dostalam sporo ubranek od kolezanek, niektore maja takie zolte plamki kolo szyjki (pewno od ulewania) po za tym sa w dobrym stanie, czy ja moge uzyc vanisza? i czy pomoze na te plamki?
    ja kupilam zestaw do pazurkow cannpola -cazki, nozyczki i pilniczek.
    --
    •  
      CommentAuthorIWA
    • CommentTimeMar 2nd 2009
     permalink
    ja tez mam ten zestaw- do teraz sobie chwalę :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorIWA
    • CommentTimeMar 2nd 2009
     permalink
    co do plamek to wanish niektóre puszcza - zwłaszcza jak sa na białych rzeczach i można je potraktować cieplejsza woda niz 40 stopni.
    --
    •  
      CommentAuthorMilena
    • CommentTimeMar 2nd 2009
     permalink
    Ale po tym Vanishu chyba bym je jeszcze raz wyprała w proszku dla dzieci...
    -- FRANEK, ZOSIA i ...
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeMar 2nd 2009
     permalink
    Milenko ja pieluszki tetrowe (które obsłużyły już 2-3 dzieci) i tak samo niektóre ciuszki moczyłam w wybielaczu czy też w jakimś odpowiedniku Wanisha a potem prałam normalnie w proszku w którym piorę dziecka rzeczy
    --
    •  
      CommentAuthoradaja78
    • CommentTimeMar 2nd 2009
     permalink
    nie no jasne ze pozniej trzeba wyprac:wink:
    kurde jak narazie nie moge dostac sopelka nigdzie :(
    aha, chyba dopadl mnie syndrom wicia gniazda, krzątam sie po mieszkaniu jak kurka nioska.
    --
    •  
      CommentAuthorMilena
    • CommentTimeMar 2nd 2009
     permalink
    Hhehehehe, coś wiem na ten temat...
    -- FRANEK, ZOSIA i ...
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeMar 2nd 2009
     permalink
    W Kerfur Kaufland i Tesco w aptekach ponoć można złapać najszybciej aspiratory
    --
    •  
      CommentAuthorBeata_
    • CommentTimeMar 2nd 2009
     permalink
    ja do obcinania pazurków mam zestaw baby ono i naprawdę sobie bardzo go chwalę..nożyczkami obcinam od początku (tzn. od wyjścia ze szpitala)

    popieram And aspirator można najszybciej dostać w tych aptekach...ja się naszukałam jak nie wiem, a w tesco w aptece dostałam bez problemu:)
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMar 2nd 2009
     permalink
    u nas aspiratory sa tylko w aptekach

    co do odplamiacza to u nas vanish zostal pokonany przez biedronkowsi OXY. znacznie lepiej plamy spiera no i nie wazne czy sie na ubranie poleje czy do proszku doleje to plamy zlaza nawet takie ktorych vanish wczesniej nie puscil a i cena super bo 7zl za 2litry.
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeMar 2nd 2009
     permalink
    Aniu u mnie od dłuższego czasu go nie ma :( w 3 biedronkach pusto po nim
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMar 2nd 2009
     permalink
    And ale szukalas OXY? bo on kiedys sie nazywal SPOTLESS a jakis czas temu zmienili nazwe :P teraz nawet dozownik z butelka jest w parze
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeMar 2nd 2009
     permalink
    hmmmmm nie... Oxy kupuję w pudełeczku sypki ale w płynie takiego nie widziałam w ogóle. To ze płyn zmienił nazwę nie wiedziałam nawet ale i tak z wybielaczy to jest tylko ace i wanisch Ale dziękuję bardzo będe teraz szukać Oxy a nie S....
    Lubiłam go bo nie czuć w ogóle chloru a zapach jest ładny i skuteczny!
    --
  4.  permalink
    ha a macie jakis zloty srodek do prania dywanow??? sorki ze w tym watku...ale tak mi sie przypomnialo czytajac o odplamiaczach...:) probowalam vanisha w pianie i nic...plamy jak byly tak sa...malo tego przy Miniku non stop tych plam przybywa....:)
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeMar 2nd 2009
     permalink
    Pati ja teraz kupuję pianke w sprayu w Shlecker - jak na razie jest lepsza od Wanisha. No i w miarę fajnie prało mi sie dywan płynem do naczyń
    --
    •  
      CommentAuthorBeata_
    • CommentTimeMar 3rd 2009
     permalink
    a ja nigdy nie próbowałam tego OXY..aż przeszłam się do biedronki dzisiaj ale niestety nie ma..zajrze jeszcze w tygodniu:)) jak mówicie, że taki skuteczny:)) to napewno spróbuję;))
    •  
      CommentAuthorBeata_
    • CommentTimeMar 3rd 2009
     permalink
    A mam pytanko z innej beczki:)))

    nie mogę znaleźć w tym wątku tematu z kubeczkami ze słomką:(

    wiecie może mniej wiećej gdzie to może być??

    chcę kupić Hania, ale nie mam pojęcia jaki
    •  
      CommentAuthoradaja78
    • CommentTimeMar 5th 2009
     permalink
    dziewczyny, mam zamiar uzywac na zmiane pieluszki tetrowe, jak zapytalam w sklepie o majteczki z ceratka do pieluszek tetrowych to babka mi odradzila ze dla noworodkow sie tego niestosuje. A wiec jak zabezpieczyc ubranko przed przemoczeniem? czy malenstwo bedzie zasikiwac i pieluszke i branko za kazdym razem??? :shocked: co radzicie?
    --
  5.  permalink
    adaja no ja sie zgodze z pania ze sklepu...przez taka ceratke skora nie ma jak oddychac...a myslalas moze o takich pieluszkach wielorazowego uzytku???u nas mozna kupic cos takiego... nie wiem jak w Polsce...
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeMar 5th 2009
     permalink
    Adaja jeśli mogę coś podpowiedzieć... kup o rozmiar większe pampersy i wkładaj w nie tetrówkę :) po kupie czy siusiu tetra do prania a pampers zostaje. ja tak funkcjonowałam długo z dziećmi przy Antosi kilka razy też tak robiłam jak była poodparzana tyle ze teraz jestem leń...
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMar 5th 2009
     permalink
    Adaja ja przy Gabrysi przez 4miesiace uzywalam tetry w domu (musisz miec ok 40-50pieluch zeby wygotowywac co drugi dzien) no i kupialm majteczki tego typu i mala nigdy nie miala odparzen ani problemow z pupa. za to od pampersow firmowych dostawala az ran :(

    fd
    •  
      CommentAuthorAnetusia
    • CommentTimeMar 6th 2009
     permalink
    na jakim wątku pisałyście kiedyś o fotelikach do samochodu??? szukam i jakoś nie widze :(
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMar 6th 2009
     permalink
    Anetusia tutaj na wyprawce bylo o fotelikach. popatrz na posty z poczatku 2008 bo wtedy duza czesc tych "starszych" mamusiek kupowala dla dzieciakow
    •  
      CommentAuthoradaja78
    • CommentTimeMar 6th 2009
     permalink
    AniaM dokladnie te majteczki pokazala mi pani w sklepie.
    --
    •  
      CommentAuthorAnetusia
    • CommentTimeMar 6th 2009
     permalink
    ok już mam:) na początku nie chciało mi wyświetlić. Dzięki
    •  
      CommentAuthorJacusia
    • CommentTimeMar 6th 2009
     permalink
    A ja szukam opinii na temat chust hamalu albo lulu, sama nie wiem ktora lepsza- pomozcie prosze!
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeMar 6th 2009
     permalink
    Jacusiu ja ich nie znam wiec sie nie wypowiem. Z opinii moich znajomych chusty te kołyskowe są ble. Ja teraz poznałam rozkosz noszenia dziecka w chuście wiązanej i wszelkie nosidła jakie miałam do tej pory są dla mnie ble :)
    Odsyłam Cię do chustowego forum - poczytaj
    --
    •  
      CommentAuthorJacusia
    • CommentTimeMar 7th 2009
     permalink
    AND222S, dziekuje :wink:
  6.  permalink
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeMar 9th 2009
     permalink
    Ciekawy wynalazek, ale czy wytrzyma ciężar mojego psa, który będzie chciał zajrzeć i zobaczyć co znajduje się za tymi czerwonymi ściankami?
    -- mama dwóch łobuziaków :)
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.