Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthoradaja78
    • CommentTimeMar 22nd 2009
     permalink
    a ja mam spory kawalek tkaniny bawelnianej elastycznej, czy moge sobie z tego zrobic chuste o odpowiednich wymiarach? jak myslicie? tylko wzorek na niej jest...hmm malo dzieciowy ;P
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeMar 22nd 2009
     permalink
    Adajko, Chuściarki i te co się wahają - zapraszam tutaj Myślę że dobrze będzie sie trzymać w 1 temacie :)
    Pojawiło sie już kilka linków gdzie można poczytać o chusteczkach itd.
    Adajko ja myślałam by szyć ale dorwać dobry materiał jest ciężko i nie jest najtańszy :confused: poza tym nie mam maszyny i to by było noszenie komuś itd
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMar 22nd 2009
     permalink
    dziewcyzny jesli macie u siebie PEPCO to warto sie przejsc. duzo fajnych ubranek takze angielskich firm - cherokee george bhs i next - nie tylko dla maluszkow ale i dla starszakow no a ceny bardzo kuszace. letnie bluzeczki juz od 4.99 z fajnej bawelny :)
    •  
      CommentAuthoragulina5
    • CommentTimeMar 22nd 2009
     permalink
    Ja tam sobie postanowiłam że z drugim dzidziusiem uzbroję się w porządny laktator i w chustę niestety zakupy przy pierwszym dziecku szybko wyczerpały przewidziana kaskę a jak znów mam sie męczyć zwykłym laktatorem za 10z apteki ....to dla mnie strata czasu przy dwójce dzieci to chyba nie możliwe:)
    --
    •  
      CommentAuthoradaja78
    • CommentTimeMar 22nd 2009
     permalink
    Ja umiem szyc ale niestety nie mam (jeszcze) maszyny do szycia nad czym ubolewam.
    Mam pytanie o waciki do przemywania oczu i buzi, czy to moga byc tez zwykle kosmetyczne kolorowe np bella ? czy sa jakies specjalne dla dzieci?
    --
  1.  permalink
    adaja nie wiem jak w Polsce ale w uk sa specjalne dla dzieci...nie mam pojecia czym i czy w ogole czyms roznia sie od innych ale uzywam ich razem z Minikiem...:) kolorowe od razu kojarza mi sie z jakimis nienaturalnymi dodatkami wiec raczej bym takich nie kupowala...
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeMar 22nd 2009
     permalink
    ja używałam zawsze zwykłych
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeMar 23rd 2009
     permalink
    Ania dzięki za info, właśnie mam dziś zamiar nawiedzić Pepco :P
    •  
      CommentAuthoradaja78
    • CommentTimeMar 23rd 2009
     permalink
    AND ,zwyklych czyli jakich?
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeMar 23rd 2009
     permalink
    Raz czy dwa kupiłam te - ale myłam nimi pupę
    http://www.babyboom1.republika.pl/DSC05028.JPG
    a na codzień kupuje te
    http://www.superkoszyk.pl/data/gfx/pictures/large/6/7/376_1.jpg
    --
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeMar 23rd 2009
     permalink
    Moja matula poleciła mi te pierwsze, bo sama używała podobnych (prawie 30 lat temu)
    Myślę, ze same zobaczymy co będzie lepsze.
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMar 23rd 2009
     permalink
    ja kupowalam dla Malego i caly czas dla siebie kupuje takie dosc duze platki kosmetyczne LILIBE w rossmanie.jak dla mnie super bo nie zostaja z nich "kosmyki" watkowe

    ds
  2.  permalink
    ja kupuje zwykle tescowe (tylko dla dzieciow bo sa w wiekszych opakowaniach)...i tez dzialaja...:)
    --
    •  
      CommentAuthorIWA
    • CommentTimeMar 23rd 2009
     permalink
    a ja używałam takich - myłam nimi całą buzię, bo są dość duże, używałam ich też do mycia pupy!
    --
    •  
      CommentAuthorsylwunia
    • CommentTimeMar 23rd 2009
     permalink
    Dziewczyny, jesteście prawdziwą skarbnicą wiedzy ;) Zwłaszcza dla takiego laika jak ja.
    --
  3.  permalink
    Ja kupowałam takie płatki jak Iwa- wg mnie są doskonałe. Przez pierwsze 3 mies w ogóle nie używaliśmy chusteczek.

    A tak w ogóle, to wysłałam dziś mojego meza po KATAREK- odciagacz, który podłącza się do odkurzacza. I powiem Wam,że wszystkie fridy i marimery się chowają - ten jest po prostu REWELACYJNY!
    Uprzedzając pytania- wcale nie ciągnie z siłą odkurzacza, łatwo jest podejsc dziecko, któremu cieżko wyczyscic nosek i nie trzeba tego robić na siłę, bo ssie przez cały czas z jednakowa mocą. Bardzo polecam- naprawdę- a pewnie wiecie,że ja podchodze dosc sceptycznie do wynalazków.
    • CommentAuthorewa74
    • CommentTimeMar 23rd 2009
     permalink
    aga mozesz wkleic zdiecie'?
    •  
      CommentAuthoragulina5
    • CommentTimeMar 23rd 2009
     permalink
    Ten nowy katarek chyba dl mojego dziecia będzie dobry bo on nawet nosa nie cierpi wycierać... a jakie koszta takiego cuda?
    --
  4.  permalink
    xbz


    W sklepie 50 zł
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeMar 23rd 2009
     permalink
    ehhh gdyby Weroni nie zwiewała na widok włączonego odkurzacza na łóżko piętrowe w 3 pokoju to moze i by się to udało u nas :/
    Ale mój dzieć jest bardzo mądry i sama obsługuje sobie sopelka hihihi a potem mamusia tylko poprawia :)
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeMar 23rd 2009
     permalink
    Ja też używałam tych płatków co IWA i Aga :P
    Aga a co jak maluchy ryczą na odgłos odkurzacza :shamed:
    Wiesz, ale Juniorzy to już dmuchają nos w chusteczkę :DD
  5.  permalink
    To zdolniachy- zazdroszcze :) MOja nie kuma jak wydmuchac nos- ale fakt,ze to jej pierwszy katar od zeszłorocznej wiosny.
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeMar 23rd 2009
     permalink
    Otóż to kochana >> naprowadziłam Cię sprytnie co ...
    Już mi się zmierzło pisać, że moje takie chorowitki :P
  6.  permalink
    eee- nie... Po prostu nauczyli się i tyle. Każdy w swoim czasie.......
    •  
      CommentAuthorIWA
    • CommentTimeMar 24th 2009
     permalink
    Dokładnie tak.
    Oliwka tez nie dmucha noska, a sopelka niecierpi i zaczyna płakać i mówi: "mamusiu nie rób mi" :sad:
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeMar 24th 2009
     permalink
    Weronisia dmucha ale słabo i niedokładnie. Przy ściąganiu był wrzask i krzyk, ale przyłapałam ją że zabiera sopelka po tym jak czyszczę Antosi i wkłada sobie do noska... kilka razy nic nie powiedziałam a potem by wyciągała glucie sama - było dmuchanie i plucie w aspirator aż z czasem ciagnięcie i mega radość jak pojawił się gluć. No i czasami pozwoli sobie pomóc. Na szczęście po ponad półrocznym katarze mamy teraz ciszę i suchy nos!! no ale i mamy wszystkich 20zębów :)
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeMar 24th 2009
     permalink
    ps 19 bo zgubiła się jedna 2 lub 3 i nie wyszły oba tylko jeden ciut szerszy u podstawy i bardziej na środku
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMar 24th 2009
     permalink
    Krzysko tez juz od dosc dawna sam dmucha nosek. najgorzej ze jedno nawet malenkie dmuchniecie dyskwalifikuje wg niego chusteczke do uzycia ponownego... czasami nim skonczylismy to i 10sztuk szlo bo on swieza za kazdym razem wyciagal:P
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeMar 24th 2009
     permalink
    :P taaa i nie da sie oszukać i podłożyć tą "zużytą"
    --
    •  
      CommentAuthorIWA
    • CommentTimeMar 24th 2009
     permalink
    hihihihihihihihihihi nieźle:wink::bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthoriwrowe
    • CommentTimeMar 24th 2009 zmieniony
     permalink
    dostałam nową ulotke z Tesco i od 26 marca jest promocja z firmy cherokee na :
    majtki dziecięce - 2-8 lat - cena za szt 3,5zł
    skarpetki dzicięce - rozmiar 23-36-cena za 2pary 7,70zł
    body niemowlęce - o-24 miesiące - 5,60zł/szt
    Pozdrawiam :)
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeMar 24th 2009
     permalink
    Skarpetki 7,70 :shocked: musiałabym nieźle być zamotana by takie kupić moim stworkom kochanym. kupuję im najczęściej po 2zł w biedronce lub na ryneczku
    Ja mam jakoś za daleko do tesco :/ dawno nie byłam
    --
    •  
      CommentAuthoriwrowe
    • CommentTimeMar 24th 2009 zmieniony
     permalink
    wkradł się błąd - 2 pary skarpetek koszt 7,70 (ja przeczytałam komplet i pomyślałam, ze 2 skarpetki czyli para :P)...u nas na targu za pare to 5 zeta liczą :/
    a Carrefour skarpetki za pare są od 2,9-6,5zł...:/ więc pewno wszystko zależy od gatunku....
    ja ostatnio sobie kupiłam komplet skarpeteczek w promocji , no bo tanio....i wyrzuciałm do kosza po jednym ubraniu - noga się mega pociła....beznadzieja...teraz wiem, ze nie ma co najtańszych kupować...:(
    człowiek całe życie sie uczy :)
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMar 24th 2009
     permalink
    jasne ze go nie idzie oszukac... zwlaszcza ze on od razu do kosza taka chusteczke wywala :P

    a ceny tesco porownywalne do pepco ale jednak ciagle wyzsze... co do materialow to ja czy dla dzieci czy dla nas kupuje skarpety takie z 90% bawelny minimum 80%, inne sie do niczego nie nadaja
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMar 24th 2009
     permalink
    dziewczyny jesli macie taki schodek IKEA to prosze o opinie czy spelnia swoja role i faktycznie nie odjezdza jak sie dziecko na niego wspina
    ds
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeMar 24th 2009
     permalink
    Nie odjeżdża i nie zdarzyło mi się by się "gibnął"

    Ma jedną wadę :P - zamiast być pod umywalką w łazience jest zawsze pod nogami a szczególnie gdy idziesz po cichu i po ciemku -> więc Aniu tak jak ja - na własne ryzyko hihihi

    a na poważnie - ja sobie chwalę tylko że nie wiem czy to Ikea - mam niebieski i nie ma żadnej naklejki czy nazwy (kiedyś kupiłam na ryneczku od babeczki co sprzedawała różne "graciki" z domu za 5zł)
    --
    •  
      CommentAuthorJacusia
    • CommentTimeMar 24th 2009
     permalink
    Znam ten schodek od moich znajomych- sa zadowolone- tez pozniej sobie taki sprawie :wink:
    •  
      CommentAuthorIWA
    • CommentTimeMar 25th 2009
     permalink
    Kuzyn ma dla córci i chwalił mi ostatnio bardzo, bo mówiłam że Oliwka staje na taboreciku i musze ją trzymać jak rączki myje. Zakupuje przy najbliższej okazji jak będe w IKEA!:bigsmile:
    --
  7.  permalink
    Ja mam taki- wg mnie jest super
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMar 27th 2009
     permalink
    stopien zakupiony i od wczoraj wieczorem sluzyl juz jako .... schodek do wejscia szybszego na seses, podest do mycia rak, krzeselko do posadzenia dupki i ... miska do przelozenia wszystkeigo co stoi na wannie :P
    czyli jedna rzecz a tak wiele zastosowan :)
    •  
      CommentAuthorIWA
    • CommentTimeMar 27th 2009
     permalink
    No to i ja musze zakupić jak najszybciej! Faktyczne wszechstronne zastosowanie hihihihihihi:tooth:
    --
  8.  permalink
    no mnie sie przyda jeszcze do kuchni...heheh wreszcie nie bede musiala na palcach stawac zeby sie do garow dostac...:)
    --
    •  
      CommentAuthorBeata_
    • CommentTimeMar 27th 2009 zmieniony
     permalink
    Doradźcie proszę..

    wyjeżdżamy na święta i potrzebuje butów dla Hani..wiem że jest o tym w ym wątku, znalazłam ale jest mały problem..Hania jeszcze nie chodzi (sama, tylko przy tapczanie, meblach)-potrzebuję miękkich bucików ale takich na dwór-a miękkie są za małe:(( tzn. Hania ma tak dużą nogę że w jakim sklepie z bucikami nie byłam to proponowli te normalne do chodzenia bo te miękkie za małe;((

    może możecie polecić jakąś firmę, ale wiecie gdzie można dostać jakieś takie butki dla niechodzacego dziecka..chlip..

    Bardzo podobały mi się te miękkie marquity ale same małe są;( już nawet szukałam w adidasie, nike, pumie...ale te miękki malutkie są;( heh
  9.  permalink
    Beata a jaki rozmiar potrzebujesz???
    --
    •  
      CommentAuthorBeata_
    • CommentTimeMar 27th 2009
     permalink
    noga Hani ma 12 cm długośći, ale buciki z wkłądką wewnętrzną 12-13 cm są za małe;(( tzn za krótkie..heh

    i poszukuje jakiś takich dla dzieci nie chodzących jeszcze:( żeby w wózku jej stopy nie zmarzły w samych skarpetkach:((
  10.  permalink
    hmmm poki co znalazlam takie cos wiem ze na ebayu ale skoro ktos sprzedaje to converse musi miec buty w takim rozmiarze (20 europejska)...moj Minik tez jeszcze nie chodzi a do wozka zakladam mu takie buty w domu lata na bosaka...
    --
  11.  permalink
    a i jeszcze puma ma buty na bardzo plaskiej podeszwie...wiec moze cos tej firmy???
    --
  12.  permalink
    Beata- ja miałam marqitę- ale skoro Hania ma sporą stópkę to moze kup elefanteny? Fakt,że drogie i w zasadzie przeznaczone do chodzenia- ale bbb mieciutkie
    •  
      CommentAuthorBeata_
    • CommentTimeMar 27th 2009
     permalink
    byłam w deichmanie ale z elef.. nic takeigo nie było..może za dwa tyg:( heh a wtedy to ja wyjeżdżam..

    no właśnie te marquity tak mi się podobały i za małe;((

    pati dzięki
    •  
      CommentAuthorBeata_
    • CommentTimeMar 27th 2009
     permalink
    Hani w domu też w skarpetach gania albo w rajstopach ale muszę coś mieć do wózka, bo zauważyłam że nawet jak idziemy do sklepu a ona w skarpetkach to nóżki jej bardzo marzną;(

    wcześniej miałam takei super kapcie(jak kopytka) z deichmana mieciutkie (z polarku i na rzepy) więc na wyjscia miałam..ale wyrosła i znaleźć już takich nie mogę;(
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.