Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorMilena
    • CommentTimeMay 5th 2009
     permalink
    tylko chusteczki i maść (ja używam Linomagu)...no i pieluchy i ciuszki...
    -- FRANEK, ZOSIA i ...
  1.  permalink
    co do szpitala u nas trzeba było miec swoje pieluchy i chusteczki a do kąpania miały J&& top to toe czy jakos tak

    a i u nas w zasadzie chusteczki potrzebne były jesli dziecko szło na patologie bo ja np wolałam myc dupke wacikami i woda i nikt sie do tego nie przyczepiał
    u nas absolutnie samemu zadnych kosmetyków nie wolno było stosowac,nawet masci na pupe-jaky co trzeba było wołac pielegniarke i ona decydowała i sama to robiła
    ciuszki mozna było miec swoje ale lepiej brac szpitalne bo potem jak przypadkowo wezma twoje do prania to juz ich nie zobaczysz
    --
  2.  permalink
    a u nas trzeba bylo miec wazeline...nie zadne kremy ani masci...do tego dostalam miseczke taka plastikowa, sterylnie zapakowana...i chyba jakies waciki czy cos do mycia...ciuszki mialam swoje, pieluszki tez...chusteczki dostalam w pakiecie i raczej tych wlasnie uzywalam...zreszta i tak wiekszosc rzeczy mi sie nie przydala...bo na drugi dzien juz w domu bylismy...
    --
    •  
      CommentAuthorIWA
    • CommentTimeMay 5th 2009
     permalink
    ciacho - my mamy fotelik na rower firmy Hamax (Siesta) - bardzo sobie go chwalę. Jest dla dzieci do wagi 22kg. Oliwka z tych większych dzieci i jest dla niej super i na pewno jeszcze troche nam posłuży.
    Kask oczywiście też Oliwka ma:
    --
    •  
      CommentAuthormell
    • CommentTimeMay 5th 2009
     permalink
    Dziewczynki kolejne pytanie odnośnie szpitalnej torby :) ile pieluszek (tak oczywiście pi razy drzwi) zurzywamy dziennie, ile powinnam mieć przy sobie? Właściwie sprawa jest taka. Mam paczkę 46szt. Brać całą czy z połowa wystarczy?
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMay 5th 2009
     permalink
    Mell jesli masz blisko to maz Ci dowiezie nastepnego dnia. nie ma sensu brac wszystkich. u mnie w miescie na dobe jest dla dziecka 3sztuki szpitalne, reszta musi byc twoja.
    z kosmetykow nic nie potrzeba a ubranka mozna miec od drugiej doby dopiero bo te pierwsze po porodzie zakladaja sterylne
    •  
      CommentAuthormell
    • CommentTimeMay 5th 2009
     permalink
    hmmm właśnie mam daleko :) ok 70 km, ale przecież zauważę jak się będą kończyć i wcześniej mogę uprzedzić Miśka żeby przywiózł. Poza tym, czy naprawdę przez trzy dni zużyjemy prawie 50szt.?
    Czy ja przypadkiem nie za bardzo panikuję?
    :tongue:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMay 5th 2009
     permalink
    u nas mala puszczala kleksa po kazdym karmieniu i jeszcze w miedzy czasie i pamietam ze szlo ok 10szt dziennie.
    maz chyba i tak codziennie bedzie przyjezdzal wiec jak ci zostanie 5 to mu powiesz. w razie czego w szpitalnej aptece tez mozna kupic, albo od innej mamy z sali wezmiesz 2-3 a maz nastepnego dnia dowiezie... moim zdaniem branie calej duzej paki nie ma sensu.
    •  
      CommentAuthorsylwunia
    • CommentTimeMay 5th 2009
     permalink
    My kupiliśmy do szpitala troszkę miejszą paczkę. Duża będzie czekać w domciu.
    --
  3.  permalink
    ja mysle ze wziecie takiej wlasnie mniejszej paczuszki jest dobrym pomyslem...pieluszki luzem zazwyczaj zajmuja duzo wiecej miejsca w torbie...takze ja bym zrobila tak jak sylwunia...:) ja bralam pol malutkiej paczuszki...i jeszcze mi zostalo...ale sklep jakby co mialam pod reka no i w szpitalu nie zabawilam zbyt dlugo...
    --
    •  
      CommentAuthoralexi0
    • CommentTimeMay 5th 2009
     permalink
    ja miałam 15 szt pieluszek i nam to wystarczyło a ciuszki tylko szpitalne były
    najlepiej to w szpitalu jest sie dowiedziec co trzeba miec swojego
    --
  4.  permalink
    a ja byłam w szpitalu 7 dni i zuzyłam dwie małe paczki
    --
    •  
      CommentAuthorMilena
    • CommentTimeMay 6th 2009
     permalink
    Ja wzięłam mała paczkę...przywiozłam z połowę,ale mój na początku mało kupek robił...sąsiadce z łóżka obok poszły 2 paczki...
    -- FRANEK, ZOSIA i ...
  5.  permalink
    dziewczynki czy któraś z Was ma może taką gotową listę zakupów dla maluszka tzn. co należy kupić dla malca do domu i do szpitala. wszystkie niezbędne rzeczy no i takie ułatwiająca życie. byłabym wdzięczna, bo ja niedługo zacznę kompletować wyprawkę dla Okruszka (zaczęliśmy juz piąty miesiąc) a tak od 6 zacznę rozkładać na części koszty zakupowe i Wasze rady byłyby wspaniałe.
    pozdrawiam wszystkie mamy :-)
    --
    •  
      CommentAuthorAnetusia
    • CommentTimeMay 6th 2009
     permalink
    na pierwszej stronie tego wątku jest lista, z której korzystałam ja i pewnie większość przyszłych mamuś
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeMay 6th 2009
     permalink
    Przyszłe Mamusie i mamusie Maluszków mam do sprzedania 5 paczek pampersów - 1 paczka Happy i 4 paczki Tesco ściągane z UK. Rozmiar 1. Antosia z nich wyrosła i szczerze to nie chcę oddawać bo nawet nie mam komu a jak odsprzedam wiadomo kasa sie przyda na coś innego dla Niuńki
    Pieluszki wystawiłam na allegro

    Przepraszam ze tu ale skoro Kako wszędzie spamuje aukcjami i handlem to ja pozwalam sobie też :shamed:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMay 6th 2009
     permalink
    Calineczko liste zrobilam na 1 stronie i w BAZIE WIEDZY (tam masz male modyfikacje)
  6.  permalink
    AniaM, badzo Ci dziekuję za listę, jesteś kochana!!!!!!!!!!!!!
    --
    •  
      CommentAuthormell
    • CommentTimeMay 7th 2009
     permalink
    Dziewuszki co z tymi poduszkami? Specjaliści wypowiadają się, że do 12 m-ca nie potrzeba żadnej poduszki dla dzieciątka. Jak z praktyki?
    --
  7.  permalink
    Właśnie też chciałam zapytać, bo nasz szkrab skończył rok i bardzo lubi kłaść się na naszej poduszce, tyle że jak śpi w łóżeczku to czasem obróci się na brzuszek i nie wiem czy dać mu poduszeczkę, trochę się obawiam, chociaż jest taka cienka. A Wy dawałyście, ew. kiedy?
    •  
      CommentAuthorsylwunia
    • CommentTimeMay 7th 2009
     permalink
    Też mam pytanie w podobnym temacie. Teściowa coś wspominała, że przydała by mi się poduszka do wózka, bo te dziecko takie biedne będzie. Nie wiem co z tym zrobić. Wolno czy nie?
    --
    •  
      CommentAuthorashley
    • CommentTimeMay 7th 2009
     permalink
    To ja w nawiązaniu do pytania Mell, bo kompletuję powoli torbę - jakie te pieluszki na pierwsze dni mam kupić? Pod kątem małości dziecka i pod kątem pępka. Wiem, że na liście są Bella Happy, ale jakoś nie mogę na nie trafić. Znalazałm tylko takie mega po 50 (chyba) sztuk, a na początek wolę kupić mniejszą paczkę.
    Jakie zatem pieluch zabrałyście do szpitala i czy się sprawdziły. Dzięki.
    -- Jestem mamą, to moja kariera...
  8.  permalink
    maluszkowi poduszka niepotrzebna-włózeczku moze spac na podniesionym lekko materacu.mój piotrus spi na takiej cieniutkiej ze prawie jej nie ma,jak ma katar kłade go na takiej duzej ze lezy cały po skosie a nie tylko głowa
    do wózeczka miałam taka podłuzna na cała długosc
    --
    •  
      CommentAuthorPoli
    • CommentTimeMay 7th 2009
     permalink
    Ja miałam Pampersa ale jeśli takie to koniecznie ze streczem (rozciągliwe boczki), bo bez niestety boczkiem przeciekają :( Po zapięciu podwijałam przy pępuszku - były super. Zeszło mi dwie i pół paczki (leżałam 10 dni)
    --
  9.  permalink
    ale pampersa te ze streczem to sa n 3 dopiero..mój mały by sie w nich utopił
    --
    •  
      CommentAuthorPoli
    • CommentTimeMay 7th 2009
     permalink
    ciasteczko - jak na 3, bo nie rozumiem :P
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMay 7th 2009
     permalink
    Ashley odnosnie pieluch - rozmiarowka rozmiarowce nierowna i happy zawsze sa o rozmiar wieksze od pampkow :) warto zmienic pieluszki na wiekszy rozmiar wczesniej o jakies 1.5kg nim dziecko dobije do progu gornej granicy wagi
    aha - happy z wycietym pepkiem mozna kupic w sieci Stokrotka lub przy wiekszym zamowieniu oplaca sie brac przez internet ze strony belli BLIZEJ CIEBIE
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMay 7th 2009
     permalink
    ptysia - numer 3, tzn rozmiar 3 czy jak kto woli TROJKI :)
    •  
      CommentAuthorPoli
    • CommentTimeMay 7th 2009
     permalink
    ale ja kupiłam 1 żółte ze streczem :) takie od 3 kg (albo 2 nie pamiętam dokładnie)
    --
  10.  permalink
    ptysia ale miały takie te po bokach włąsnie rozciągliwe boczki??? ja widziałam tą gąsienice własnie od trójek na pampersach
    ale wiecie co ja załuje ze wczesniej na to nie wpadłam ale juz nie kupuje ani Huggiesów ani pampersów ,tylko albo z Rossmana albo z Lidla i jeszcze fajne sa z Kauflandu;
    super sa te pieluchy i połowe tansze
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMay 7th 2009
     permalink
    Ciacho ja tez od dawna na rossmanowskich i lidlowskich. bardzo szybko przeszlam na dade z biedronki bo happy jakos tak niefajnie siuskami zajezdzaly... Krzys pierwsze paczki pieluch mial ze stanow i od gosci a pozniej na pampki te z nawilzaczem (bodajze 3) dostal mega uczulenia i juz wiecej po nie nie siegnelismy. tak samo jak kupowane w polsce huggiesy go uczulaly, te co dostawal ze stanow byly ok a nasze powodowaly az ranki na tylku
  11.  permalink
    i ta moja kolezanka od bliźniaczek (3 mce) tez przeszła na lidlowskie bo mówi ze duza oszczednosc jakby nie było.i tez zadowolona
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeMay 7th 2009
     permalink
    ja od dłuższego czasu używam Huagis
    Antosia miałą założone 2 pieluchy Happy rozm 2 i była okropnie poodparzana ale ja już sama nie wiem czy od nich czy przez to ze zbiegło się to z pobytem w szpitalu i workami na mocz :/

    Co do poduszek - Weronika do dzisiaj śpi na takiej co to tylko nazywa sie poduszka :) ma około 4mm grubości. Obie baby mają pod materacem w łóżeczku zwinięty koc i w zależności od potrzeb albo go bardziej albo mniej roluje
    W wózku dla Antosi mam pod zagłówkiem włożoną pieluche tetrowa więc jest lekki skos (w jeddo zagłówek jest podnoszony tyle zę ja nie daję na zaczepy bo to jeszcze za wysoko ale wsadziłam pod pieluche)
    --
    •  
      CommentAuthorsylwunia
    • CommentTimeMay 8th 2009
     permalink
    Dzięki, tylko jak wytłumaczyć TEŚCIOWEJ, że teraz jest troszkę inaczej niż 30 lat temu :cry:
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeMay 8th 2009
     permalink
    no z tym możesz mieć problem :) Tyle że zawsze możesz powiedzieć że rozmawiałaś w szpitalu i lekarze powiedzieli .... a potem pediatra powiedziała :)
    --
  12.  permalink
    Dziękuję :bigsmile:
    My mieliśmy w szpitalu pieluszki bella happy te z wycięciem jedynki, ale i tak były za duże, a nasz maluszek nie był taki mały bo urodził się z wagą 3680g. później kupiliśmy Pampersy bo był na patologii i chcieliśmy dla niego jak najlepiej, te pieluszki bella odparzały. Teraz cały czas jedziemy na Hagisach, ale tylko te z puchatkiem, mają lepszy krój i nie przeciekają.
    •  
      CommentAuthorpsycho_patka
    • CommentTimeMay 8th 2009 zmieniony
     permalink
    no ja w szpitalu mialam pampersa a po powrocie do domu caly czas jechalam na huggiesach...takich puchatkowych ale innych niz w PL...wszystko bylo ok az nagle pojawilo sie odparzenie, ktorego ciezko bylo sie pozbyc (okolo 2 miesiecy temu)...zmienilam na pampersa...a pozniej kupilam jedna paczke huggiesow bo mialam kupon na 3 funty...gdzie paczka kosztuje 5,90:) i znowu to samo...mega odparzenie...takze teraz lecimy na pampersach...kupilam ostatnio dwa jumbo packi (lacznie 176 pieluch rozmiar 4) za 20 funtow...kupowanie jumbo packow oplaca mi sie bardziej od kupowania pieluch marki tesco...lub wychodzi bardzo podobnie cenowo...
    --
    •  
      CommentAuthorMilena
    • CommentTimeMay 8th 2009
     permalink
    Ja mam pampersy...i od początku rozmiar 2 (od3 -6kg) - żółta paczka...póki co, jesteśmy zadowoleni...
    -- FRANEK, ZOSIA i ...
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMay 8th 2009
     permalink
    co dziecko to inne pieluchy pasuja. jednak najlepsze rozwiazanie to na poczatek 1-2paczki danej marki zeby sprawdzic czy nie uczula. inaczej mozna niezla kase w bloto wywalic
  13.  permalink
    popieram Anie...:) kazde dziecko jest inne i kazdemu co innego pasuje...:) zreszta tak jak i kazdemu rodzicowi :))
    --
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeMay 9th 2009
     permalink
    nam np pasują każde wypróbowane pieluchy, i pampers i huggisy i happy. Próbowaliśmy też tetrę, ale jest do bani. Po dwóch razach dupcia nam się odparzyła.
    Będę kupować te na które będzie jakaś promocja.
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeMay 9th 2009
     permalink
    Katty w tetrze jak jest ostry mocz trzeba przebierać prawie ze natychmiast.
    Ja czasami robię Antosi dzień na tetrze i Weronice też i dziewczynki się nie odparzają - ale to zależy od dziecia :)
    --
    •  
      CommentAuthorelli
    • CommentTimeMay 11th 2009
     permalink
    Hubert toleruje jedynie pampersy, inne go odparzają
    --
    •  
      CommentAuthorashley
    • CommentTimeMay 11th 2009
     permalink
    Jednym słowem, trzeba stosować metodę prób i błędów? Kupimy chyba na razie pampersy, a potem ewentualnie jakieś z promocji.Pocieszające jest to, że ani ja ani mąż nie jesteśmy alergikami i takich tradycji w domu nie mamy, choć to jeszcze nic nie gwarantuje. Chusteczki kupiliśmy na razie Bambino, za radą położnej na SR. Zobaczymy jak się spiszą.
    -- Jestem mamą, to moja kariera...
  14.  permalink
    wg mnie dla noworodka naljepsza woda i płatki a jak juz to chusteczki sensitive
    chociaz ja uwielbiam zapach Bambino wszystkiego-kremów chusteczek,oliwki my jestesmy Bambinomaniacy a Pietruszka to juz całkiem
    --
  15.  permalink
    czytam to wszystko i jestem coraz bardzie przerażona!!!!!!! czy ja sobie z tym wszystkim dam radę, co jest dobre, a co nie! co kupić, jak karmić, ubierać itd.. :shocked:
    --
    •  
      CommentAuthormell
    • CommentTimeMay 13th 2009
     permalink
    mnie też wcześniej to przerażało, ale dasz radę stopniowo, powoli we wszystkim się zorientujesz :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMay 13th 2009
     permalink
    Calineczko za pol roku sama bedziesz doradzala :)))

    dla swiezych mam i ciazowek - przypominam ze istnieje tez temat dot. wyprawkowych BUBLI
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMay 17th 2009
     permalink
    w 5-10-15 jest swietna promocja na ubranka z kolekcji wiosennej ale tez i na letnie, ceny b.korzystne - wychodzi taniej niz w PEPCO a w moim przypadku nawet taniej niz w ciucholandach
    przy zakupie 2 rzeczy - 60% rabatu, przy zakupie 3 rzeczy juz 70%
    •  
      CommentAuthorAnetusia
    • CommentTimeMay 17th 2009 zmieniony
     permalink
    a ja dziś kupiłam Julci dwie kurteczki na wiosna-jesień za 30zl bo była weekendowa promocja w 5-10-15 i strasznie się cieszę z tego powodu :) bo rzadko jest tak, że jak chce coś kupić to to jest w promocji :) uwielbiam takie miłe niespodzianki, szkoda że nie często się zdarzają.
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.