Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  permalink
    100krocia, bardzo Ci dziękuję. ja własnie zamierzam kupić taką samą nianię z monitoringiem, którą Ty masz.

    a teraz pytanie do wszystkich obecny i przyszłych mamusiek. czy któraś z Was słyszała coś o zabobonach dotyczących zakupów przed narodzinami dzidziusia. bo ja niestety jestem sama, mogę liczyć tylko na moją mamę, ale nie chciałabym jej obciązać wszystkim. powiedzcie co z tym jest, że podobno wózka i łóżeczka nie powinno się wczesniej kupować i kiedy zacząć kompletować wyprawkę? proszę napiszcie, bo ja już zaczynam się tym bardzo denerwować.
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJun 8th 2009
     permalink
    Calineczko jak dla mnie są to zabobony. Dla Antosi część rzeczy miałam już przed skończeniem 1wszego trymestru (nie chodzi o wózek czy wanienkę bo wiadomo że to było po Weroni) Generalnie ja starałam sie do 35tyg mieć wszystko a nawet ciut wcześniej
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJun 8th 2009
     permalink
    Calineczko odpowiem Ci inaczej ... masz już połowę ciąży za sobą, spokojnie możesz pomalutku zająć się kompletowaniem wyprawki :P Też uważam, że to zabobony, jednak mimo wszystko będąc w 6tc nie kupiłabym wózka czy łóżeczka, ale to z czystego rozsądku :P Na wszystko przychodzi czas ;D
    •  
      CommentAuthor100krocia
    • CommentTimeJun 9th 2009
     permalink
    calineczko łóżeczko, czy inne nowe mebelki dla dziecka trochę śmierdzą. Najlepiej mieć wszystko rozłożone w pokoiku troche przed porodem, żeby się wywietrzyło.
    --
  2.  permalink
    Dzięki za rady..............gdyby nie Wy błądziłabym ze wszystkim!!!!!!!!!!! bardzo dziękuję:smile:
    --
    •  
      CommentAuthorBeata_
    • CommentTimeJun 9th 2009
     permalink
    Dziewczyny czy butki z cocodrillo są dobre??


    nie mogę dostać dla małej żadnych butów;(( i kupiłam z cocodrillo,w piątek pojadę do innego miasta, spróbuję dostać BArtka..z befado u nas wogóle nie ma rozmairu dla niej..

    zastanawiałam się też nad kupieniem adidasków reeboka albo adidasa ALE też nie ma rozmiaru..jessu co się dzieje z tymi butami:(a właściwie rozmiarami
    •  
      CommentAuthorBeata_
    • CommentTimeJun 9th 2009
     permalink
    P.S ja również kompletowałam wyprawkę przez większość ciaży, zaczęłam chyba ok 16tc..jest to bardzo dobre rozwiażanie dla finansów no i częśto trafiają się fajne promocje i wszystko było wcześniej poprane i wyprasowane:)

    po czasie mogę powiedzieć że to bardzo dobre rozwiązane..ja urodziłam 5 tyg wcześniej i o nic nie musiałam sie martwić;)
    •  
      CommentAuthoragulina5
    • CommentTimeJun 9th 2009
     permalink
    JA tam wózek kupiłam jak byłam w piątym miesiącu bo akurat trafiliśmy tani na allegro łóżeczko też dostałam wcześniej choć rozpakowałam przy samym finiszu....kupowanie takich słodziutkich i maleńkich ciuszków sprawiał mi ogromną radość:) wyszłam z założenia że prasowanie ciuszków w ostatnich miesiącach to dla mnie katorga i na końcówkę zostawiłam kupienie kosmetyków
    --
  3.  permalink
    Więc i ja już niedługo zacznę kompletować wyprawkę dla Okruszka :bigsmile:
    --
  4.  permalink
    Beata mówisz o tych tenisówkach? Piotrus je nosi tez ale ortopeda powiedział nam ze wywalic:( za miekkie do chodzenia ,nie maja sztywnego zapiętka
    --
    •  
      CommentAuthorBeata_
    • CommentTimeJun 9th 2009 zmieniony
     permalink
    no o tych pseudo tenisówkach..heh no do dupa;(ale póki nie dostanę innych to musi chodzić w tych..a jak jest z oryginalnymi typu adidas, reebok, bo znalazłam fajne..kurde obym w tym bartku coś dostała;((

    Hania ma bardzo wysokie podbicie (po mojej mamie bo tylko ona w rodzinie ma) i niedosć że z rozmairem ciężko to jeszcze to podbicie;(

    dziękuję ciasteczko za odp:*
  5.  permalink
    Beata Piotrus miał Nike jak zaczynał chodzic-super bo oni robia te firmówki włąsnie takie sztywne.teraz chodzi w adidasach adi racer i to samo-sztywno za pięta ,butki wyprofilowane,trzymaja nózke -świetne
    Uwazaj na pumy-lubią byc takie papciowate

    w międzyczasie miał takie oldschoolowe Fila ale były za cieżkie i dziwnie chodził(takie szerokie skate'owskie)
    ja mysle ze spokojnie mozesz takim butom zaufac,tyle ze cenia sie .Kolejne tez bedzie miał jakies firmówki
    --
    •  
      CommentAuthoragulina5
    • CommentTimeJun 9th 2009
     permalink
    Ja jak się pytałam jakie butki mam malcowi kupować to powiedział jakie pani chce byle by miały na wkładce takie "wypuklenie" ale co lekarz to inna informacja staram się kupować Błażkowi sandałki właśnie takie wyższe z "twardą" piętko jeśli nie takie to proszę wyprowadźcie mnie z błędu;)
    --
  6.  permalink
    Beatko- hania tez miała w zeszłym roku te tenisówki i też ortopeda nam powiedział,ze to kiszka :/

    NIke, adidas itp robia niezłe buty dla dzieci- no ale oni zatrudniają sztab speców od tego- wiec wiadomo skąd cena. jezeli chcesz kupic ciut droższe buty to zerknij w geoxie
  7.  permalink
    Agulina- ja myslę,ze sama profilowana wkładka to ciut za mało...:/
    •  
      CommentAuthorBeata_
    • CommentTimeJun 9th 2009
     permalink
    Ciasteczko u nas właśnie są wyprzedaże i te orginalne sa od 69 zł do 99zł:) przecenione ze 159, 209 itd itd..więc cena kusi:)) ale wolałam poradzić się Was:))

    mi się spodobały adidasa..boskie porostu, ale niestety męski, czarne i krój męski..super były nike, ale takei sketowskie i takich jej nie kupię bo jakieś mega niewygodne mi się wydają;((

    mama upatrzyła jakieś reeboka ale ja ich jeszcze nie widziąłam...jutro muszę poszukac..bo moje dziecie nie ma w czym chodzić..a Hania ma obiecane od dziadków butki z BArtka, to wtedy wybrałabym sandałki..

    kurde z głupimi butami tyle problemu..
    •  
      CommentAuthorBeata_
    • CommentTimeJun 9th 2009
     permalink
    Jeśli mogę i ktoś posiada coś takiego..

    BARDZO PROSZĘ O INSTRUKCJE JAKIE BUTY DLA DZIECKA I na co zwróci uwagę..

    i tu brakuje Ani M;)) zawsze coś poradziła, wymyśliła;)hihi
  8.  permalink
    Ja sandały kupiłam w tym roku w CCC-moim zdaniem sa ok-sztywny zapietek z tyłu noga sie stabilnie trzyma,fajnei mu sie w nich chodzi widac:)
    firma jakas Gufo koszt 40 zł
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJun 9th 2009
     permalink
    Beatko szukałam czegoś mądrego w sieci i znalazłam to:
    1. DOPASOWANIE - musi dobrze trzymać stopę, ale nie ograniczać jej ruchów.
    2. DŁUŻSZY - powinien być o 1 cm dłuższy niż stópka dziecka, (
    dosunąć na maksa stopę by palce dotykały przodu w zapietek włożyć palec - powinien wchodzić tak średnio ciasno - mój dopisek ale do tej pory tak kupuje buty nawet i sobie)
    3. SZEROKIE NOSKI
    4. ELASTYCZNY ZAPIĘTEK - u
    sztywniany ale nie twardy i "ostry" jak dorosłe półbuty made in china)
    5. SPRĘŻYSTA PODESZWA - łatwa do wygięcia
    6. WKŁADKA WEWNĄTRZ BUTA ZE SKÓRY - nie naklejany materiał na wkładkę bo szybko bardzo sie odkleja i roluje

    Dodałam swój komentarz do tego ale jakoś mi się nasunęło tak jakoś
    Tej firmy Gufo moje dzieci mają kilka par butów - ja sobie chwalę i dla malca i starszaka
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJun 9th 2009
     permalink
    Aha i jeszcze jedno - wybrzuszenia na wkładce nie są wcale takie zdrowe - każde dziecko ma inną stopę i w innym miejscu "wciecie" wiec mnie one nie przekonują aż tak bardzo
    --
    •  
      CommentAuthorBeata_
    • CommentTimeJun 10th 2009
     permalink
    Dziękuje bardzo:)))

    jutro urządzam polowanie na buciki, bo moja biedna córa w skarpetkach ostatnio zasuwała po trawie, bo buty jej spadały, a inne zamałe (z cocodrillo rozmiar 20 za mały, 21 za szeroki i spadają jej;((( wrr

    nic to jutro muszę i już..coś upolować;)
    And z tym dociśnięciem palaca to właśnie widziałam, że babka w cocodrillo też tak dzisiaj robiła;))) zapamiętam:) i dziękuje;))
  9.  permalink
    fajnie, że tutaj tak o wszystkim można poczytać i uczyć się już na przyszłość :-))
    miłego długiego weekendu
    --
    •  
      CommentAuthorIWA
    • CommentTimeJun 10th 2009 zmieniony
     permalink
    Kurcze Beatka a ja dzisiaj w Bratki oglądałam rózne dandałki w rozmiarze 20 i 21 - był duży wybór, np. takie:
    --
    •  
      CommentAuthorIWA
    • CommentTimeJun 10th 2009 zmieniony
     permalink
    Te chcialam dla Oliwki ale ani jedne ani drugie nie było rozmiaru ;((((
    w wekend będe ich szukać we Wrocku.

    --
    •  
      CommentAuthorBeata_
    • CommentTimeJun 10th 2009 zmieniony
     permalink
    IWa, u nas dawniej było pełno Bartków:) a teraz żadnego:(( ale teściowa mówiła że gdzieś tam koło nich jest (obok w miejscowości), to mam nadzieję,że w piatek uda mi się coś upolować..

    no i kicha;((( obeszłam dzisja wszystkie sklepy z nike, puma, adida, fila, reebok itd..i nie ma albo butów (adidasków( albo rozmiaru..cholerka deficyt jakiś czy co, ponownie łaziłam po befado i najmniejszy to 22 a ja potrzebuję 20/21..heh..i pod tym względem baaardzo tęsknie za Poznaniem..tam pewnie upolowałabym jakieś adidaski:( heh

    obym w piatek coś dostała..
  10.  permalink
    Beatko spróbuj na allegro moze-tylko wiem ze lepiej przymierzyc
    jak bedziesz kupowała adidasa buciki pamietaj ze sa zawsze ciut wieksze niz podaja rozmiar na bucie.Piotrus nosi 22 a adidaski ma 21 i nie sa na styk
    --
    •  
      CommentAuthorBeata_
    • CommentTimeJun 11th 2009
     permalink
    ciasteczko, ja już dawno pomyślałam o allegro...niestety Hania ma wysokie podbicie i boję się, że nie wejdą;(((

    jedyne co dzisiaj upatrzyłam to pumy-fajne były wizualnie, ale tak jak ciasteczko pisałaś jakieś kapciowate i rozłażące się na boki:(((
    •  
      CommentAuthorPoli
    • CommentTimeJun 11th 2009
     permalink
    http://babyonline.pl/maluch_zdrowie_zdrowy_maluch_artykul,6212.html

    To znalazłam na temat butków jeszcze :)
    --
  11.  permalink
    mój mały tez ma wysokie podbicie
    jesli chcesz wyslij mi linka do butów które Ci sie podobaja a ja moze bede wiedziała jak ten mode sie ma na nodze w kncu 4 lata pracowałam w tych butach ,albo ewentualnie przejde sie do sklepu i przymierze Piotrusiowi
    --
    •  
      CommentAuthorBeata_
    • CommentTimeJun 14th 2009
     permalink
    Kupiłam sanadałki BArtka;)) jupi jupi jupi:)))) jednak przydaje się teściowa która lubi wędrować po sklepach:))

    i to dostałam je w małym miasteczku:)hihi..wybór był ogromny:) w sensie kroi itd..ale ja chciałam z zakrytymi paluszkami sandałkami to z rozmairu 21 były tylko jedne:) ale są i to najważniejsze;))hihi

    Ciasteczko bardzo dziękuję, jak będę miała chwilę to poszperam na allegro w poszukiwaniu adidasków:) i jakby co się odezwę:))
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJun 16th 2009
     permalink
    dla mnie buty Bartka Elefanten Ecco czy Geoxy sa stanowczo za drogie, owszem Krzysko w takich pomykal jak mialam sponsora czy prezent mu sprwaiono (bartek - sandaly, polbuty, elefanten - polbuty, geox - adidasy, ecco - sandaly) ale jak kupuje sama to stawiam najczesciej na cos z deichmana - bobbi shoes mial rok temu, teraz smiga w Bärenschuhe - nozka sie mu nie poci i lubi w nich chodzic nawet po domu. na upaly ktorych na razie nie widac kupilam mu sandaly GUFO w ccc - maja skorzana wkladke, fajna gietka podeszwe plus odpowiedni zapietek no i kosztowaly 39.99 - cale 6zl drozej niz kapcie befado :shocked:
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJun 16th 2009
     permalink
    Moi Juniorzy pomykają w sandałkach Bärenschuhe i sobie chwale - sandałki oczywiście skórzane :P
    Dobrze wykonane i lekkie.
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJun 16th 2009
     permalink
    Jeszcze chciałam dodać właśnie, że nie drogie były :D
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJun 16th 2009
     permalink
    Bärenschuhe te Krzysiowe cos ok 70zl kosztuja jesli dobrze pamietam. jesli uda mi sie dorwac jakies cichobiegi jesienne to planuje w sierpniu takie zakupic bo Mlody chetniej w nich chodzi niz w innych
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJun 16th 2009
     permalink
    NO ja na jesień też bym chciała coś upolować z tej firmy :P
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJun 16th 2009
     permalink
    ja to w ogole planuje kupic albo w deichamnie albo w ccc jakies sandaly Krzysiowi zeby juz miec jako kapcie na jesien/zime - odpowiednio rozmiar za duze wezme. nie mam zamiaru przeplacac za befado jesli nieiwele drozej moge miec wygodne i przewiewne do chodzenia po domu
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJun 16th 2009
     permalink
    Aniu to jest pomysł :D
  12.  permalink
    tez mamy GUFO z CCC
    --
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeJun 16th 2009
     permalink
    dziewczyny a jaki pchacz, jeżdzik polecacie?
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJun 16th 2009
     permalink
    Lily mielismy dla Krzysia chicco , 2 kolezanki napatrzywszy sie kiedys na nasz tez niedawno w identyczny zainwestowaly i tez byly/sa zadowolone :
    ds
    •  
      CommentAuthorBeata_
    • CommentTimeJun 17th 2009
     permalink
    Aniu:)) u nas sporo rzeczy sponsorują Hani dziadkowie-powiedziałam im że jak mają kupować pierdoły to wolęzrzutę i konkret;), albo kupuję jej z tego co uzbiera od rodzinki, a trochę okazji było, rodzina duża to i skarbonka się wypełniła;))))

    LILY my mamy pchacz-jeździk z playschool-jak dla nas super;) a i potem mała będzie miała jeździk:)
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeJun 17th 2009
     permalink
    a co myślicie o tym?
    http://www.allegro.pl/item653753757_chicco_autko_jezdzik_quatro_autko_4w1_bonus.html
    •  
      CommentAuthoralexi0
    • CommentTimeJun 17th 2009 zmieniony
     permalink
    bardziej poleacie tego pchacza anizeli chodzik??
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJun 17th 2009
     permalink
    chodzik niestety sprawia ze dziecko wisi w tych majtach i ma zly wplyw na biodra tudziez stopy, przy takim pchaczu samo decyduje o przemieszczaniu sie. przeznaczony jest dla dzieci powyzej 9miesiaca pod warunkiem ze takie dziecko samo potrafi stanac na nozki i utryzmac pozycje pionowa. u nas Krzysko smigal przy nim w wieku ok 10miesiecy bo bal sie sam chodzic a przy pchaczu mogl sie przemieszczac.
    sorter to tez fajna sprawa, muzyczka nie byla jakas szczegolnie wnerwiajaca - 2 glsonosci plus mozliwosc wylaczenia ;)


    Lily tak patrzac na aukcje to ten chicco jest maly i jako jezdzik dlugo nie posluzy. mi sie wydaje ze male pole manewru jako pchacz ma bo przeciez tyl auta jest zabudowany wiec jak dziecko ma stawiac nozki? ale to moje takie ogledziny allegrowe, nie kojarze nawet czy ktos na 28 ma takie ustrojstwo. musialabys pomacac, wsadzic Binke etc...
    •  
      CommentAuthorBeata_
    • CommentTimeJun 17th 2009 zmieniony
     permalink
    Lily, mi się wydaje tak jak Ani, ja widzę że Hania to sobie pchacz jedna ręką przestawia i idzie gdzie chce, w tym co ty pokazałaś będzie to niemożliwe bo to samochód i nieporęczny..coś podobnego taki jeździk z funkcją pchacza Hania dostała kilka dni temu po kuzynie i widzę, że ma go w nosie, bo na jeżdzik, zeby się sama odpychała za mała a jako pchacz jest strasznie nieporęczny:((((

    zawsze najlepiej byłoby "na żywo" pooglądać pomacać i szkraba dostawić;))
  13.  permalink
    i znów dzięki WAm dowiedzałam się że lepsze są pchacze od chodzików!!! bardzo dziekuję
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJun 21st 2009
     permalink
    nie wiem jak w innych miastach ale kolekcja letnia w 5-10-15 na przecenie 50% a wojcik 40%
    •  
      CommentAuthorAnetusia
    • CommentTimeJun 22nd 2009
     permalink
    u nas tez tym razem:) 50% mniej w kasie 5-10-15 :)
    •  
      CommentAuthorelli
    • CommentTimeJun 22nd 2009
     permalink
    muszę sprawdzić co jest ciekawego, 50% taniej to naprawdę dużo
    --
    •  
      CommentAuthorcalineczka14
    • CommentTimeJun 26th 2009 zmieniony
     permalink
    dzisiaj troszke od końca zaczęłam kupować wyprawkę:-) kupiłam na allegro matę udukacyjna (chciałam wkleić foto, ale nie wiem jak :shamed: )dla przezorności za matę zapłaciła moja mama :smile:
    powoli zaczynam rozglądać się za rzeczami niezbędnymi, od kt órych powinnam zacząć :shamed:
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.