Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorBeata_
    • CommentTimeJul 11th 2009
     permalink
    Anetusiu od 3 alt to chyba nie:) bo cosik on za mały na ponad 3 latka, tzn tak od 3 lat;)

    Pati,dzięki:)).. o widzisz u Ciebie piszą ze 135cm a ja znalazłam an allegro i pisze, ze 105..hmm ciekawa czy ktoś się pomylił, czy faktycznie są różna długości:(
    •  
      CommentAuthorAnetusia
    • CommentTimeJul 12th 2009 zmieniony
     permalink
    jak otrzymam swoj to zmierze i dam znać :) ale to dopiero bedzie ok 1 sierpnia
  1.  permalink
    witajcie,
    dawno się nie odzywałam, ale wakacje (brak kompa).
    byłam w Gdańsku i udało mi sie kupic dla Julci prawie wszystkie ubranka (body, pajace) te startowe, 56 i 62 na przecenach!!! łóżeczko już mam bo dostałyśmy od koleżanki. pozostają mi kosmetyki i kocyki i wyprawda do łóżeczka lae mam już upatrzoną na allegro, kupie w sierpniu aby rozłożyć koszty.
    --
    •  
      CommentAuthorAnetusia
    • CommentTimeJul 13th 2009
     permalink
    ooo to następna Julka będzie :) gratuluję calineczko
  2.  permalink
    Anetusia, moja Julia, to będzie po babci, czyli po mojej mamie!!!!!!!!!! najwspanialsza kobieta pod słońcem, oby dzidziuś wrodził się w babcię:-))
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 15th 2009 zmieniony
     permalink
    lidowskie pieluchy Tourjouis chyba juz na stale sa tansze - 24.90 za paczke junior 44szt - to moim zdaniem dobra okazja :)
    •  
      CommentAuthorAnetusia
    • CommentTimeJul 20th 2009 zmieniony
     permalink
    w Auchan są super wyprzedaże. Widziałam body dla noworodków za 3 zl i bluzeczki też. Julci kupiłam bluzeczki i koszulki za 4 i 5 zl :swingin:
    •  
      CommentAuthorAnetusia
    • CommentTimeAug 4th 2009
     permalink
    dostałam wreszcie łóżeczko, tzn. materac i zmierzyłam. Ma 135 cm i jest napisane, że na wiek 2-4 latka. Bardzo mi się podoba i Julci też :) wstawie zdjęcie jak znajdę chwilkę
  3.  permalink
    o widze temat tapczanikowy

    ja postanowiłam ze jednak kupimy materac-Piotrus za bardzo sie kreci w nocy ,nieraz pewnie zladuje na ziemi -lepiej zeby nie był to upadek z wysoka
    ja kupuje materaz 100 na 200 cm bo musze wziasc pod uwage ze czasem któres z nas bedzie musiało z nim spac ,mam miejsce wiec moge miec takiej wielkosci
    jak kupie to dam znac i fotki wstawie
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeAug 4th 2009
     permalink
    u nas Krzysko w ciagu dnai czesto sypia na tapczanie Gabrysi (80tka wiec wezszy) i nigdy nie spadl. pamietam ze Gabrycha miala 2latka jak ja wlasnie na tapczan przenieslismy. kilka pierwszych nocy podkladalismy na podloge koldre czy koce ale upadkow nie bylo. za to nie tak dawno kilka sie jej zdarzylo - zawsze najpierw spada koldra a pozniej ona :D
  4.  permalink
    a Piotreus popołudniami spi na naszym sypialnianym łózku 160 na 200
    i musi byc poobkładane bo nieraz juz zleciał -z jednej strony ograniczone jest łózeczkiem turyst z drugiej strony ma mnie i czesto wpada w dziure pomiedzy łózkiem ałozeczkiem a jak mnie nie ma to kłąde go w poprzek łozka-zawsze to wiecej do kulniecia sie jest
    no niestety tak mi sie kreci
    --
  5.  permalink
    witajcie,
    mam pytanko jaki proszek byście polecały dla maluszka, ja najchętniej nie kupowałabym żadnych specjalnych... czytałam gdzieś, że ok. jest Ariel sensitive, ale nie jestem pewna.... może któreś z Was coś wie na ten temat.
    --
  6.  permalink
    Ja prałam w proszku Lovela i Dzidziuś, dlatego że wszyscy tak polecają, a i dla maluszka lepiej bo ujawniają się alergie jak proszek jest nieodpowiedni i lepiej uważać. Teraz dla rocznego dziecka pierzemy już w normalnym proszku Ariel lub Persil i używam płynu do płukania sensitive.
    •  
      CommentAuthorBeata_
    • CommentTimeAug 19th 2009 zmieniony
     permalink
    Ja od początku prałam w Jelpie (i proszek i płyn do płukania) byłam i jestem bardzo zadowolona z tego proszku
  7.  permalink
    a ja przez pierwsze 2-3 mce prałam w dzidziusiu i nie płukałam w płynie a potem juz w zwykłym proszku i ze zwykłym Lenorem -nic nie było nic nie wyszło
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeAug 19th 2009
     permalink
    Pierwsze ciuszki dla Antosi z uwagi na jej delikatną skórę prałam w Persil sensitiv a już kolejne w tym co nam - Vizir, Omo, Ariel, Dash -> zależy jaki był w promocji tyle że wszystkie niemieckie
    --
    •  
      CommentAuthorBeata_
    • CommentTimeAug 19th 2009
     permalink
    ja wogóle nie płukałam rzeczy dodtakowo, a ten płyn to używałam i używam do dzisiaj do pranie ręcznego rzeczy Hani:)hehe

    ja w sumie dla nas to proszku raczej nie używam tylko płyny do prania, jakoś lepiej mi się w nich pierze, nie zostają w pralkach i rzeczy ładnie pachną..a Jelp jest tak wydajnym proszkiem że mi starcza i starcza i starcza..normalnie jakby nie chciał się skończyć;) a piorę i piorę i piorę;))
    •  
      CommentAuthorAGNESS23
    • CommentTimeAug 19th 2009
     permalink
    ja też jestem za Jelpem....a swoje ciuchy też w persil w zelu piorę :) można spróbować parę rzeczy uprać w normalnym i zobaczyć jak dziecko reaguje ale ja sie tak przyzwyczaiłam że zawsze jak Jelp mi sie kończy a jest promocja to biorę..za pojemnosć 5,4 + zawsze jakiś gratis chusteczki albo Płyn 2l np płace ok 65,- do białego i do kolorów są dwa rodzaje Fresch i Soft 2w1 wszystkie fajne :) polecam naprawdę
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeAug 20th 2009
     permalink
    jako ze ja jestem alergiczka to wolalam zaczac od czegos sprawdzonego i byl to PERSIL SENSITIVE, mnie nie uczula, Mlody tez nie mial problemow. po krotkim czasie zaczelam uzywac normalny persil, plyny od plukania byly dopiero po 3-4 mieisacu ale tez z serii sensitive.
    moim zdaniem te dzieciece proszki tak dobrze nie dopieraja, szczegolnie bialych rzeczy pranych na 40stopni
    •  
      CommentAuthorBeata_
    • CommentTimeAug 20th 2009
     permalink
    Aniu, ja z jelpa jestem naprawdę zadowolona, często piorę białe w 30 stopniach i są doprane i śnieżnobiałe..a jak mam jakąś "większą" plamę..to mam zasadę odrazu zapieram w lodowatej wodzie i piore i śladu nie ma;))) a mialam tych palm przy wymiotach hani, a rzeczy jak nówki:) śladu nie ma..
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeAug 20th 2009
     permalink
    Gabrysia miala na Jelpa uczulenie :| przy Krzysiu uzywalam Lovelle do kolorow (1 worek) ale wg mnie kiepska jakosc prania w stosunku do ceny
    •  
      CommentAuthorrooda
    • CommentTimeAug 21st 2009
     permalink
    No te dziecięce jak i wszystkie non bio mogą nie dopierać, bo nie mają tyle chemii, ale jak mówiłam my używamy na codzień i problemów z dopieraniem nie mam. A jak są palmy to zapieram lub vanisha w proszku dosypuję:)
    --
    •  
      CommentAuthoraneczka_85
    • CommentTimeAug 21st 2009
     permalink
    dziewczyny ja mam troche ciuszkow od siostry,czy moge biale kaftaniki najpierw w vanishu wyprac,a potem w tym non bio?
    --
    •  
      CommentAuthorAnetusia
    • CommentTimeAug 21st 2009 zmieniony
     permalink
    jasne, ja tak robiłam bo też miałam mnóstwo rzeczy od szwagierki. Tylko może nie w wybielaczu a w persilu prałam
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeAug 21st 2009
     permalink
    Ja co jakiś czas nawet teraz wrzucam na kilka godzin w wybielacz po czym płuczę w pralce i dopiero normalnie piorę. Głównie spotyka to pieluszki ale zdarza się i z innymi rzeczami
    --
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeAug 22nd 2009 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny wpadam z pytaniem.
    Gdzie (przez internet) kupujecie ciuszki? Tanie i solidne chciałabym :)
    -- mama dwóch łobuziaków :)
  8.  permalink
    Katy jak tanie, to niestety nie są solidne, przekonałam się :confused:
    Chociaż są wyjątki, jak dla maluszka to np. Apri śpioszki i body mam jak nowe, i Pinokio też są ok., ale już Bellvit to mi się popruły. Z dobrych firm są właściwie niezniszczalne NEXT, Carter's. Tyle mogę Ci polecić :smile:
  9.  permalink
    carters ja tez polecam a z polskich firm to bardzo fajne ma kolorino
    nie powiem juz ze cocodrillo maja extra gatunkowe rzeczy ale cena...
    na allegro kupiłam jakies takie spiochy no name i nie sa złe a kosztowały tez grosze ale nie mam konkretnego sprzedawcy bo zdaje mi sie ze jak sie kupuje pojedyncze to sie nie opłąca przez neta
    --
    •  
      CommentAuthorBeata_
    • CommentTimeAug 23rd 2009 zmieniony
     permalink
    ja bardzo polecam spiochy, pajace, półśpiochy polskiej firmy BATYR-nie są drogie a jakościowo super

    swojego czasu w C&A kupowałam body po 6-9 zł..neistety teraz już kosztują 12zł ale są nie do zajechania;))))) prane setki razy a wyglądają jak nowe;)

    używanych rzeczy przez net nie kupuję, bo mam kupę angielskich od szwagierki, niezniszczalne NEXT, ADAMS, a i te z primarka są super (coś jak nasze tescowskie (cheeroki)ale jakość bez porównania), ogólnie te nie polskie są niezniszczalne;)

    ja np nie lubię ubrań z coccodrillo, ciągle coś nie tak z numeracją, albo zaniżona albo zawyżona..wkurza mnie to, a materiał bodów porównując do np tych z C&A o wiele mniej miły..
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeAug 23rd 2009
     permalink
    myślałam raczej, że polecicie mi jakiś sprawdzony sklep, gdzie mają np fajne promocje, lub jakiegoś allegrowicza.
    Ale dzięki i za takie odpowiedzi
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeAug 23rd 2009
     permalink
    Katy ja na promocjach kupuje w 5-10-15 maja fajne bo czasami i po 70%, czasami zagladam do wojcika jak sa weekendowe promocje 50-70%
    na allegro kupuje u osob u ktorych akurat jest najtaniej, nie jestem przywiazana do jakiegos konkretnego uzytkownika. ostatnio na allegro co raz rzadziej zagladam bo po doliczeniu kosztow przesylki wychodzi za taka sama rzecz drozej niz w sklepie stacjonarnym. w sklepach internetowych nie kupuje i nie kupowalam.
    •  
      CommentAuthormadziq
    • CommentTimeAug 23rd 2009
     permalink
    Dziewczyny, możecie polecić jakiś impregnat do wózków? Jest coś takiego w ogóle? Mam używany i chciałabym go jakoś tak konkretnie odświeżyć...
    Pozdrawiam!
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeAug 23rd 2009
     permalink
    Madzik ja kupiłam już dawno impregnat do kurtek w Campusie Właśnie do kurtki, ale po praniu wózka spryskałam nim budę i osłonkę na nogi. Czy są jakieś specjalne do wózków nie wiem ale wg mnie ten jest ok.
    Do kółek używam zwykłego smaru samochodowego bo ten w sprayu W40 czy jakoś tak szybko piszczał
    --
    •  
      CommentAuthorAGNESS23
    • CommentTimeAug 24th 2009
     permalink
    Ja z 5-10-15 nie kupuję bo ciuchy farbują same siebie...szybko ulegają deformacji, Pinokio jak dla mnie szybko się mechaci w praniu.
    Nie do zdarcia jest Next-ale drogi, Early Days też bardzo fajna jakość, polecam też Mothercare...z Polskich Kolorino jest ok. Kupuję też dużo w Smyku i również ciuszki ok, na allegro polecam sprzedawcę Batko.
    Coccodrillo fajne drogie ale właśnie jak Beata pisze rozmiarówka dziwna, a Cherokee też są spoko do kupienia w Tesco bardzo często tam zaglądam, co sezon nowa kolekcja i mnóstwo wyprzedazy
    --
    •  
      CommentAuthorBeata_
    • CommentTimeAug 25th 2009
     permalink
    jak dla mnie ubrania w smyku są dużo za drogie-ostatnio miałam pajaca za 38zł..jak dla mnie przesada;) promocje są żadko i to naprawdę minimalnie przecenione

    z 5-10-15 mam muuuuuuuuultum rzeczy i zafarbowała mi tylko i wylącznie jeden raz pomarańczowa kurtka i to nie tyle zafarbowała co delikatnie zabarwiła wodę..ale kurtka była oki, ale nie ma co się dziwić bo to ognisty pomarańcz był..

    ubrania z 5 10 15 są bardzo dobrej jakości, nie mechaca się, spierają czy niszczą, a cena przemiła;) zwłaszcza jak są wyprzedaże.


    cheeroke są bardzo fajne, ale ostatnio mam wrażenie że ich jakoś się trochę pogorszyła a cena porządnie podniosła..

    polskie Mothercare ma takie ceny że nogi się uginają od samego wejścia do sklepu
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeAug 26th 2009
     permalink
    byłam w 5-10-15, kupiłam kilka ciuszków z wyprzedaży 50% jak na razie jestem zadowolona, zwłaszcza ceną :)
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthor100krocia
    • CommentTimeAug 26th 2009 zmieniony
     permalink
    ja nigdy nie kupuję w 5-10-15 rzeczy, które maja zapięcia na napy/zatrzaski, choćby nie wiem jak były śliczne i tanie. Kiedyś kupiłam 2 body i grube ocieplane spodnie na zatrzaski i z każdej rzeczy po 3 założeniach te zatrzaski się wyrwały. Jak juz coś tam kupie to tylko z guzikami.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeAug 26th 2009
     permalink
    ja w 5-10-15 kupuje na przecenach i dla Krzysia i dla Gabrysi. jestem bardzo zadowolona - szczegolnie z cen bo wychodzi taniej niz w tutejszych ciucholandach. mam dla nich kurtki marynarki sweterki spodnie spodniczki etc no i wszystko ok. fakt rozmiarowka bywa kopnieta szczegolnie tych malutkich rzeczy i body np totalnie mi nie pasowaly bo sie wypieraly ale te wieksze ciuchy sa znacznie lepiej szyte.
    •  
      CommentAuthorBeata_
    • CommentTimeAug 26th 2009
     permalink
    napy to ze wszystkiego się wyrywają jak się je ciągnie,nie tylk oz 5 10 15 mi z rzeczy z 5 10 15 wyrwała się napa tylko raz ze spodni-ogrodniczek ocieplanych, ale że zawsze są przy rzeczach dodatkowe, to sobie za 1zł nabiłam nową i ta się już nie wyrwała;))

    Aniu, popieram cena jest ekstra;)))) można nakupic kupę rzeczy a przy kasie zawału nie dostać;) tylko trzeba trafić..ja mam mnóóóóóstwo rzeczy z tego sklepu, body, piżamki, pajace, sweterki, spodnie, spodenki, ogrodniczki, kurtki, kamizelki, dosłownie WIĘKSZOŚĆ..i absolutnie nie mogę narzekać;)

    w Smyku teraz teściowa kupiła Hani pajaca/piżamkę długie nogaki,zakryte stopy, którki rękawek..cena 42zł i po jednym praniu się zbiegło..strasznie zmechaciło..to już któraś rzecz którą mam ze smyka i jestem baaardzo nie zadowolona, chociaż jak są przeceny przecen to też można fajne rzeczy znaleźć ale z rozmiarówką jest baaaaaardzo ciężko..miałam na końcówkę zimy śpiworek zimowy z 3 przeceny za 29zł..śpioworek super;)
    •  
      CommentAuthorAGNESS23
    • CommentTimeAug 26th 2009
     permalink
    Hej dziewczyny, nie mam chwili przerobić wątków, może na szybko mi pomożecie...poszukuję niani elektronicznej ale nie wiem jaką wybrać, musi mieć napewno :
    -zasieg taki żebym w 3 piętrowym domu słyszała wszędzie i koło domu równiez
    -funkcję powiadamiania że gubię zasięg
    -stałą słyszalność dziecka
    -bez zakłóceń z telefonów i cb radia
    Muszę kupić jak najszybciej, miałam Topcom Kidzz ale nie sprawdziła się, poleccie mi cos, no i nie za 500,-
    --
    co do 5-10-15 też miałam przygody z napkami, niestety sporo miałam ich ciuchów bo znajomy mi załatwiał za bezcen ale po kilku użyciach nie polecam...kazdy ma inne zdanie ale wiele mam narzeka na te ciuszki.i rozmiarówka dziwna bo czasami 80 mniejsze niz 74, sztruks strasznie sie wyciera i zagniata.
    --
    •  
      CommentAuthorBeata_
    • CommentTimeAug 26th 2009
     permalink
    a mi się kompletnie nic nie zniszczyło, nie przetarło z 5 10 15:)))..a prane było muuuuultum razy i traktowane vanishem itd..z rozmairówką też nigdy nie mialam problemu, najbardziej odpowida mi ich rozmiarówka-zawsze jest taka sama a nie że raz 92 raz 86 a innym razem 74..
    •  
      CommentAuthorAGNESS23
    • CommentTimeAug 26th 2009
     permalink
    no widzisz co mama to inna opinia, ja się zraziłam i nawet nie wchodzę jakby za 1,- rozdawali...
    --
    •  
      CommentAuthorBeata_
    • CommentTimeAug 26th 2009
     permalink
    no ja jestem zadowolona i ostatnio też pokupiłam pajace i spodnie na jesien:))

    i czekam na wyprzedaż to pokupię jesienne bo córa mi wyrasta z ubrań:)
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeAug 26th 2009
     permalink
    ja tam nie lubilam tych malych ciuszkow z 5-10-15 w rozm 56-74 ale te wieksze od 86 kupuje i jest super.
    najbardziej rabnieta rozmiarowke to ma chyba pepco :P wojcik przynajmniej o 1 rozmiar zawyza ale jakosc super chociaz cena juz mniej
    •  
      CommentAuthorBeata_
    • CommentTimeAug 26th 2009
     permalink
    o tak popieram Aniu rozmiarówka Pepco jest z Kosmosu:))

    ja mam ubranka z 5 10 15 od rozmiaru 56 i nie narzekam:) ale body najbardziej lubię z C&A
    •  
      CommentAuthoralexi0
    • CommentTimeAug 26th 2009
     permalink
    co do elektronicznej niani to za porada na tym watku kupiłam fischer price m 7935 rewelacyjna spisuje sie w domu i w ogrodzie nic ja nie zakłoca i słychac nawet jak mała sie przewraca na drugi bok
    no i jest nie droga ja płacilam 110zł na allegro
    --
    •  
      CommentAuthorBeata_
    • CommentTimeAug 26th 2009
     permalink
    i następna zwolenniczka fisher price:))) fajnie;)

    ja też nianie fisher polecałam agness:)

    super są co nie;)
    •  
      CommentAuthorAGNESS23
    • CommentTimeAug 26th 2009
     permalink
    no własnie ale nie mają powiadomienia o zgubieniu zasiegu co w moim przypadku jest ważne...już wybrałam nianie Philips Avent SCD510
    --
    •  
      CommentAuthorBeata_
    • CommentTimeAug 26th 2009 zmieniony
     permalink
    jak to nie maja?? Aga diody migają a potem popiskują jak się zasięg gubi:) nie dałabym rady funkcjonować bez informacji o zasięgu:)
    •  
      CommentAuthorBeata_
    • CommentTimeAug 26th 2009 zmieniony
     permalink
    wiesz Aga, my tu szukamy tanich i dobrych niań:) a nie ma co ukrywać że cena philipsa powala..większość z nas nie stać na nianię za taką cenę..

    no i z tego co czytam, to w niej nie słychać dziecka non stop, tylko jak się poruszy czy odezwie..
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.