Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorAnetusia
    • CommentTimeSep 28th 2009
     permalink
    Aniu u nas były kurtki chyba 2 tygodnie temu. Kupiłam Julce najwieksza. Może beda jeszcze dla starszych dzieci.
    •  
      CommentAuthormadziq
    • CommentTimeSep 28th 2009 zmieniony
     permalink
    Witajcie Dziewczyny, ja po poradę... Jakie wypełnienie powinno być dla noworodka??? Czy poliester jest OK? Sprzedawcy określają to tak: "wypełniony hypoalergiczną, silikonową włókniną puszystą o gramaturze: 300 g/m2", poszycie rzecz jasna bawełniane... Czy lepsze by było może wypełnienie Ingeo® - pozyskiwane w 100% z "corocznie odnawialnego źródła surowca jakim jest kukurydza"... Dziś prawie kupiłam wypełnienie w IKEI, ale jak zobaczyłam, że w środku jest poliester, to odłożyłam... A teraz patrzę w necie i to co się szumnie zwie "puszystą tkaniną silikonowaną" to zwykły poliester właśnie... HELP
    edit: o pościeli mówię oczywiście :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorBeata_
    • CommentTimeSep 28th 2009
     permalink
    A ja czekam na kombinezony w biedronce;) w zeszłym roku były i naprawdę śmieszna cena coś ok 20 zł a kombinezon REWLACJA:))

    mam nadzieję,ze w tym roku też będą..no chyba że przegapiłam, albo nie bedzie u nas:(
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeSep 28th 2009
     permalink
    Beatko jeszcze nie było :) Sama czekam na nie hihih a muszę kupić 2
    Mam za to problem ze stópkami Antosi... już teraz w skarpetach (ciepłych) ma chłodne stopy, a co bedzie zimą?? Miękkie butki są małe z tych co jej mierzyłam - ma wysokie podbicie. Nie chcę jej męczyć w twardych butach i rozm 18-19 najczęściej jest niskie podbicie :/ Sama nie wiem co robić wrrr

    Madzi ne pomogę - ja kupiłam najtańsze jakie było i nawet nie wiem jakie są w nich wypełnienia (1 komplet mam dla Weroniki, 2 inny dla Antosi)
    --
    •  
      CommentAuthorBeata_
    • CommentTimeSep 28th 2009
     permalink
    Ufff, to dobrze:))) Aga jakbyś wiedziała, kiedy będą, daj proszę znać;))

    ja kupowałam Hani, takie butki misie, szukałam dużych rozmiarów, w tesco czasem się zdarzały, a mama kupila dla Hani takie kapcie/butki jakby racice kozy-super były, na rzep w deichmanie, przechodziła w nich całą zimę;)) cieplukie, mięciusie..super:) ja też Hani nei zakładałam twardych butów, szkoda mi było jej stóp:)
  1.  permalink
    Madzik ja nie wiem tez-ja az takiej wagi do tego nie przywiazywałam ,wiedziałam tylko zenie ma byc z pierza i tyle
    --
    •  
      CommentAuthorAnetusia
    • CommentTimeSep 28th 2009
     permalink
    madziq, z tym wkładem kukurydzianym to bym nie szalała. Kupiłam zwykłą kołderkę do łóżeczka i chyba jest z poliestru. Nawet nie wiem bo nie sprawdzałam. Firma AMY
    •  
      CommentAuthorBeata_
    • CommentTimeSep 28th 2009
     permalink
    ja również mam najzwyklejszą kołderkę, tylke tylko, że odrazu kupiłam tą większa 135x100 czy jakoś tak:) nawet nie wpadłam na to,żeby wypełnienie sprawdzać;)))
    •  
      CommentAuthorBeata_
    • CommentTimeSep 28th 2009
     permalink
    Dziewczyny, mogłbyście mi polecić jaką firmę, która ma fajne śpiworki do spania..do tej pory miałam dla Hani z angli od szwagierki..a teraz nie mam pojęcia jaki kupić..i ciężko wogóle mi go znaleźć;((
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeSep 29th 2009
     permalink
    Beato w Tesco cherokee są duże i fajne, no i te z Biedronki są fajne.
    Antosia nie chce spać w w workach :( Zrobił się taki świder że ciągle się budzi zaplątana w niego i się wścieka
    --
    •  
      CommentAuthormadziq
    • CommentTimeSep 29th 2009 zmieniony
     permalink
    dzięki Dziewczyny :) tez kupie zwykłą poliestrową w środku; wyczytałam, że najważniejsze, żeby była pikowana i się nie zbiła w praniu, ta wygląda OK wypełnienie
    --
    •  
      CommentAuthormadziq
    • CommentTimeSep 29th 2009
     permalink
    a śpiworki też widziałam wczoraj w Ikei, ja kupiłam używany (choć wygląda jak nowy!) na allegro:bigsmile:


    może mi jeszcze poradzicie co do materaca... czy kokos-pianka-kokos będzie dobry?? jest tyle sprzecznych informacji w necie, że już sama nie wiem...:confused:
    --
    •  
      CommentAuthorAnetusia
    • CommentTimeSep 29th 2009
     permalink
    Julka ma właśnie taki. Następnym razem kupię jednak zwykły piankowy (najtańszy) z tego względu, że ten nasz może uczulać niestety.
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeSep 29th 2009
     permalink
    A ja odradzam zwykły piankowy czy gąbkowy. Jest i za miękki i się odgniata
    Mam gryczano kokosowy i jest super, pianka po pół roku zrobiła sie beznadziejna
    --
    •  
      CommentAuthorBeata_
    • CommentTimeSep 29th 2009 zmieniony
     permalink
    Ja również mam materac kokos-gryka..jest super:), drugi u rodzciów w łóżeczku turystycznym mam sam kokos, też jest bardzo fajny:)

    Agunia, no właśnie poluję na ten cherokee,ale nie byłam pewna czy są oki.. ale rozmiar był u nas 6-12, albo 12-18..niby wydają się duże..ale ja bym chciała kupić 18-24..mam nadzieję,że jeszcze są takie rozmairy-wtedy starczyłby na wiosnę spokojnie;) podobają mi sie bo nie są na zamek-co dla mnie jest głupotą w śpiworku do spania i nie są bardzo grube, więc dziecko się nie upoci;)
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeSep 29th 2009
     permalink
    Beatko ja mam dla Antosi i miałam dla Weroni - jestem zadowolona
    --
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeOct 1st 2009
     permalink
    a słuchajcie, na zimę maluchowi jeżdżącemu wózkiem kopić śpiworek do wózka i kombinezonik? czy wystarczy tylko kombinezon? nie mam w wózku żadnej osłonki na nogi.
    --
    •  
      CommentAuthorAGNESS23
    • CommentTimeOct 1st 2009
     permalink
    ja jak mój Gabryś jeszcze nie chodził to na zimę wkładałam mu kombinezon i kupiłam śpiworek do wózka na polarze...super zamiast kocyków itp zwłaszcza ze nie masz osłonki na nogi a jak śnieg będzie padał?
    --
    • CommentAuthorgonia82
    • CommentTimeOct 1st 2009
     permalink
    Śpiworki w Biedronce będą od 8.10 :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorkfiatuszek
    • CommentTimeOct 1st 2009
     permalink
    moj w zime bedzie miał rok ale tez mam spiworek do wozka:)
    super sprawa bo ciepło nie wieje tak jakby kocyk był :)otuli i jest super :) i nawet na sanki sie przyda :)
    --
    •  
      CommentAuthorAGNESS23
    • CommentTimeOct 2nd 2009
     permalink
    ale w biedronce to chyba bawełniane beda a mi chodzi o taki z wierzchu ortalionowy
    --
    •  
      CommentAuthorMelodie
    • CommentTimeOct 2nd 2009
     permalink
    My już dzisiaj korzystałyśmy ze śpiworka. W zimie tylko cieplej ubierzemy i też będzie dobrze:)
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeOct 3rd 2009 zmieniony
     permalink
    widzę, że był temat o butach. Jakie najlepiej kupić dla mojego bobasa, żeby mu było ciepło i przyjemnie? I gdzie?
    Wiązane? Wsuwane? ma rzepy? Cienkie? Grube?
    no zupełnie nie wiem... teraz pomyka w skarpetach, ale ciągle je zdejmuje.
    -- mama dwóch łobuziaków :)
  2.  permalink
    katy w dzieckowych sklpeach dostaniesz takie miekkie buciki ja miałam takie mieciutenkie na rzepy bardzo fajne chyba 14 zł kosztowały.mozesz kupic wieksze zeby załozyc pod spód skarpete,
    nie kupowałabym zadnych z twarda podeszwa,jego nózka jest za mała na takie obciazenie,zreszta nie chciałabym w takich butach leżec
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeOct 3rd 2009 zmieniony
     permalink
    Katy fajne są te ciepłe skarpety:
    http://zik.nazwa.pl/img_3852.jpg
    i te (ale u mnie ich nie ma i to tylko z opinii znam)
    http://allegro.attractive.pl/dino/miniaturka.jpg

    ja na zimę mam takie "górskie" bambosze dla Antosi
    http://images43.fotosik.pl/194/d2ca811ddedff67cmed.jpg
    - ale czy ich użyjemy nie wiem... Myślę że tak samo jak była noworodkiem będziemy nosić grube rajty plus te skarpety no i śpiworek na wierzchu
    --
    •  
      CommentAuthorbrombap
    • CommentTimeOct 3rd 2009
     permalink
    dziewczyny mam pytanie - kompletuję wyprawkę itd i nie wiem, jaki laktator wybrać - co mi polecicie?
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeOct 3rd 2009
     permalink
    Brom to zależy czy on będzie "na wszelki wypadek" czy mocno eksploatowany... tak naprawdę proponuję odłożyć kasę na koncie i kupić w razie potrzeby bo możesz nigdy go nie uzyć :)
    Jak dla mnie super jest medela mini elektric a po niej avent ręczny

    Podkreślam -> to moje zdanie :)
    --
  3.  permalink
    avent isis
    --
    •  
      CommentAuthorMelodie
    • CommentTimeOct 3rd 2009
     permalink
    Ja kupiłam Avent ręczny i użyłam może z 3 razy. Był dobry, ale nie miałam potrzeby go używać.
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeOct 3rd 2009
     permalink
    aggnieszka: Ja kupiłam Avent ręczny i użyłam może z 3 razy. Był dobry, ale nie miałam potrzeby go używać
    i dlatego napisałam by odłożyć kasę na koncie :) Avent jest ogólnie dostępny, z Medelą ciut trudniej ale w dużych miastach dostępna i na allegro czy ogólnie necie też
    --
    •  
      CommentAuthorbrombap
    • CommentTimeOct 4th 2009
     permalink
    dzięki:)))
    muszę mieć cc, więc chyba lepiej, bym miała laktator już w szpitalu? jak myślicie?
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeOct 4th 2009
     permalink
    Brom wg mnie nie koniecznie - nie jest powiedziane że będzie Ci potrzebny
    Ale może niech się wypowiedzą babeczki po cc :)
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeOct 4th 2009
     permalink
    Brombap ja miałam cięcie w 31tc i żałuję, że wówczas nie miałam dobrego laktatora ... może bym podtrzymała laktację, a tak stres związany z urodzeniem wcześniaków wziął górę. Kiedy w 3dobie po cc miałam nawał pokarmu położne mimo wszystko nie kazały odciągać pokarmu (sama się głowię, dlaczego je posłuchałam!).
    Ja rodziłam w Instytucie Matki Polki i tam nie mieli żadnego laktatora na stanie, więc dobrze mieć swój. Ale to, że będziesz miała cc nie znaczy, że nie będziesz miała pokarmu, tym bardziej jak dzidzia jest donoszona. Kobiety, które urodziły również jak ja przez cc miały maluchy przy sobie jeszcze tego samego dnia. Ważne jest abyś nie bała się zapytać położną jak przystawić dziecko do piersi i nie bądź na siebie zła jeśli Ci z początku nie będzie wychodziło. To nowa sytuacja dla Ciebie jak i Twojego malucha, zgracie się na pewno ;D Powodzenia!
    •  
      CommentAuthorMelodie
    • CommentTimeOct 4th 2009
     permalink
    Ja miałam cc i laktator do niczego w szpitalu nie był mi potrzebny. Dziecko zwykle dostaje się w drugiej dobie, a mleka wtedy za wiele nie ma. I chyba lepiej żeby to dziecko stymulowało pierś do produkcji niż laktator.
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeOct 4th 2009
     permalink
    Masz rację Aagnieszko, ale mnie właśnie nic cycuchów nie stymulowało ;D
    •  
      CommentAuthorMelodie
    • CommentTimeOct 4th 2009
     permalink
    Ty Izunia to jesteś wyjątkowy przypadek:)
    Jak cesarka planowana i wszystko jest w porządku to dzidziuś niedługo po porodzie jest z mamą. Po co wtedy laktator? Poza tym, zanim laktacja się nie unormuje, ciężko jest odciągać.
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeOct 4th 2009
     permalink
    Aagnieszko eee, nie ja tylko dzieci są wyjątkowe ;DD
    •  
      CommentAuthorMelodie
    • CommentTimeOct 4th 2009 zmieniony
     permalink
    Trafiłam niedawno do tego sklepu, szukając bucików dla mojej małej
    Dla dzieci ekologicznie :)
    •  
      CommentAuthoragulina5
    • CommentTimeOct 4th 2009
     permalink
    Ja miałam cc w 40tc i młodego mogłam przystawić po jakiś 7 godzinach laktator przydał mi się dopiero przy powrocie do pracy
    --
    •  
      CommentAuthorAGNESS23
    • CommentTimeOct 4th 2009
     permalink
    ja miałam cc o 18.35 a dziecko przy piersi następnego dnia ok 10..laktator zbędny..w domu przydał sie 3 razy jak naprawdę musiałam wyjsć na dłuzej i mleko zostawic i przy odstawieniu od piersi do upuszczania mleka...napewno maż kupi w razie co tylko wybadaj gdzie w pobliżu można kupic
    --
    •  
      CommentAuthorbrombap
    • CommentTimeOct 4th 2009
     permalink
    dzięki za wszystkie rady:))) muszę to teraz rozważyć:)))
    --
  4.  permalink
    Chciałam Wam bardzo polecić rajstopki Cherokee z Tesco. Pakowane w dwupaki- sztuka wychodzi po 14zł. Są naprawdę świetne- miłe, miękkie i nie mają takich paskudnych nitek w środku.
    Porażką za to są Cool Club ze Smyka- mimo,że ładne- to mają jakąś domieszkę i strasznie nóżki się w nich pocą.
    •  
      CommentAuthorScorpi
    • CommentTimeOct 5th 2009
     permalink
    Jaki materacyk polecacie do łóżeczka?
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeOct 5th 2009
     permalink
    Skorpio było już o tym :)
    Ja polecam gryczano kokosowy :) dlaczego? Dzieciowi jest wygodniej, jest twardszy i mniej sie odkształca
    --
    •  
      CommentAuthorBeata_
    • CommentTimeOct 5th 2009
     permalink
    skorpi:)) kilka postów wcześniej jest sporo o materacach:)
    również polecam gryka-kokos;)
    •  
      CommentAuthorScorpi
    • CommentTimeOct 5th 2009
     permalink
    zamówię taki,
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeOct 6th 2009
     permalink
    Też miałam gryczano-kokosowy, polecam ;D
  5.  permalink
    ja miałam pianka -kokos,tez nie najgorszy:)
    --
    •  
      CommentAuthorAGNESS23
    • CommentTimeOct 6th 2009
     permalink
    ja mam lateksowy kieszeniwy..polecam, zamówiłam taki już do większego łóżka...
    --
    •  
      CommentAuthorAnetusia
    • CommentTimeOct 7th 2009
     permalink
    Zimno się robi, a czasami Julka chce się napić na spacerze. Jest może termos dziecięcy ze słomką? Albo jakiś bidon trzymający temperaturę? Ma ktoś coś takiego?:smile:
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.