Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthoraneczka_85
    • CommentTimeNov 28th 2009
     permalink
    ja uzywalam J&J i uczulaly moje dziecko,tak samo jak Filipcio mial odpazona dupke po sudokremie,do dupki uzywam Bepanthen,a do cialka Oilatum crem,uzywam tez oilatum batrh do kapieli,na poczatku smarowalam go oliwka Bambino,ale mial na dloniach i stopkach sucha skore,ktora moza bylo zdzierac platami,Oilatum jak dla mnie super:)
    --
    •  
      CommentAuthoremmsik
    • CommentTimeNov 29th 2009 zmieniony
     permalink
    no właśnie zauważyłam, ze dużo mam poleca Oilatum, ale to już są specjalistyczne kosmetyki, może więc zacznę od czegoś ogólnie dostępnego, ta oliwka HiPP trochę mnie kusi :) no ale za J&J to już chyba podziękuję, lepiej dmuchać na zimne :) rozumiem, że łączenie ze sobą różnych serii produktów do pielęgnacji małego ciałka noworodka nie ma znaczenia?
    ps. aneczka_85, słodki maluszek! :)
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeNov 29th 2009
     permalink
    Antosia długo była na Oilatumach i z nich przeszłam na hippa Weronika tak jak pisałam wcześniej - mydło J&J a oliwka Hipp a potem i mydełko Hipp - mi ono pasuje bardzo. Lubiłam też oliwkę niwea - ładnie się wchłania i nie jest tłusta
    --
  1.  permalink
    ja na poczatek uzywałam tego J&J Top t....
    potem przeszłam na bedtime (płyn i mleczko)
    teraz uzywam to co mi wpadnie w rece ale najbardziej lubie marke Nivea
    --
    • CommentAuthoraga976
    • CommentTimeNov 29th 2009
     permalink
    Ja też byłam na Oilatumach - potem przeszłam na Hippa - teraz mam Nivea- i mydło Klorane -płynów mi idzie duużo bo myję nimi też czuprynkę :)
    --
    •  
      CommentAuthoremmsik
    • CommentTimeNov 30th 2009
     permalink
    hmmm to może i ja zaczne od Oilatum, potem HiPP, a co tam, w końcu wszystko z myśla o delikatnym, najukochańszym ciałku :)
  2.  permalink
    Ciacho a bambino???? :P
    --
  3.  permalink
    łłłeee no bambino krem jest od zawsze i to nawet ze 4 sztuki
    --
    •  
      CommentAuthorScorpi
    • CommentTimeDec 1st 2009
     permalink
    ja używam kosmetyków EMOLIUM - emulsje do kapieli oraz emulsje do ciała, do dupki to NIVEA puderek, mam też Sudokrem, Linomag i maść Alantan Plus do pachwinek
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeDec 1st 2009
     permalink
    Skorpio jeśli pupa dziecka jest zdrowa nie ma sensu używać pudru
    Ja nie używałam dla żadnego z dziecka, przy podrażnieniu dopiero ale i nie puder lecz mąkę ziemniaczana
    --
    •  
      CommentAuthorBeata_
    • CommentTimeDec 1st 2009 zmieniony
     permalink
    emmsik ja od urodzenia dla Hani używam kosmetyków HIPP (w szpitalu używali j&j) i jestem z nich bardzo zadowolona, Hania absolutnie żadnych problemów skórnych nie miała..u nas wręćz odwrotnie, po przemywaniu wodą po kupie czy siku, Hani wysuszała się skóra..za to przy używaniu hippa nie:)
    z innych chusteczek nie byłam zadowolona, ponieważ małej zaraz dupka robiła się czerwona, ale hipp sprawdza się u nas pod każdyn względem:))))
    •  
      CommentAuthorBeata_
    • CommentTimeDec 1st 2009
     permalink
    Emmsik..przepraszam, ale dla mnie głupotą jest zaczynanie od kosmetyków typu OILLATUM..przyzwyczaiś dziecko od małego do tych kosmetyków i później kiedy będzieszch chciałą nawilżyć skórę pewnie nie pomogą..

    ja oillatum używałam wtedy kiedy musiałam może z kilka razy..kiedy widziałam,że Hania ma lekko wysuszoną skórę..ogólnie jeśli chodzi o nawilżencie ja używałam nie oliwki (hania miała tragicznie suchą skórę bo długo leżała pod lampami, bardzo silna żółtaczka) i lekarza zabronili uzywać oliwki, to smarowałam balsamem hipp. sprawdził się super;) i pięknie nawilżył skórę
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeDec 1st 2009
     permalink
    Beata_23: przepraszam, ale dla mnie głupotą jest zaczynanie od kosmetyków typu OILLATUM..przyzwyczaiś dziecko od małego do tych kosmetyków i później kiedy będzieszch chciałą nawilżyć skórę pewnie nie pomogą

    Beatko to chyba nie do końca tak. Antosia od pierwszego mycia była myta w Oilatumie. Skórę miała i ma tragiczną. Miejscami była wręcz rybia łuska i teraz jest nadal "tarka" Muszę ją myć codziennie max co 2 dzień bo wystarczy że 2 dni brudaska jej robię a skóra jest jeszcze gorsza. Oliwek, balsamów i kremów zużyłyśmy masę, po kąpaniu masaż na który szło litrami nawilżaczy. Dzięki Oilatumowi skórka jakoś wyglądała. Balneum i tańsze już nie były tak dobre.
    Ale podobny efekt uzyskujemy dzięki oliwce Hipp lub Nivea. Jak Antoś była w szpitalu od Cioci dostała Nivea (coś podobnego)
    http://www.nivea.pl/images/scaled_images/packshots/20342_2ea992e0f14a0ee0fa6c5e7cab0af52c.jpg?1258638687
    Reasumując - są skórki które wymagają Oilatuma ale na pewno nie uzależniają się od niego. Dla nas też bardzo długo był on niezastąpiony - teraz już tak nie jest.
    Super jest jeszcze ten balsam:
    http://img2.frisco.pl/products/full/3574660317282_f.jpg?542fdcd5aa708a136da5cd2cc23b70c1
    --
    •  
      CommentAuthoremmsik
    • CommentTimeDec 1st 2009
     permalink
    no dobrze, zaopatrzyłam się w HiPP'a :) tylko chusteczki pielęgnacyjne mam pampersa /innych nie znalazłam/ teraz pora na skompletowanie wyprawki dla przyszłej mamy ;)
    •  
      CommentAuthorBeata_
    • CommentTimeDec 2nd 2009
     permalink
    Agunia;)) pewnie nie tak to napisałam:) chodziło mi o to, że jak dziecko nie ma problemów ze skórą, ma ładną i nie ma suchej, to że można spróbować zacząć od czegoś innego, niekoniecznie od oillatum:)))

    emmsik-heh wcalę się nie dziwnię, że nie dostałaś husteczek hipp'a:((( ja na głowie staję żeby je zdobyć;( żadziutko pojawiają się w tesco-baaardzo baardzo żadko, zawsze są w kauflandzie-w każdym (niestety u nas nie ma), i jak jedziemy do Niemiec to zawsze wtedy zaopatruję się w większą partię;) aczkolwiek te hippy sprzedawana w polsce bardziej mi odpowiadają niż te niemiecki..

    W szpitalu Hani była kąpana w J&J ale nie wiem dokladnie którym i też se skórą było wszystko oki..

    do dupki początkowo używałam wody-niestety miałą bardzo czerwoną dupkę-nie służyło jej to, później chusteczki pampers i początkowo (kilkanaście tygodni) było wszystko oki, niestety później dupka czerwona aż paląca;(( i bardzo ją bolało, to zaryzykowałam z hippami i te nam się sprawdzajpo dziś dzień..i niestety zostałam przy nich (niestety dlatego ze ciężko mi je dostać, robię zapasy i kupuję wszędzie gdzie na nie trafie)
    •  
      CommentAuthorAGNESS23
    • CommentTimeDec 2nd 2009
     permalink
    Ja też na początku uzywałam do kąpieli Oilatum bo w tym kąpali w szpitalu, nie uwazam ze skóra się przyzwyczaiła..nie mieliśmy problemów ze skóra, ale po oilatum nie trzeba używac balsamów co tez jest oszczędnością czasu i pieniędzy...teraz używamy róznych kosmetyków i skóra dalej ładna...
    Polecam kosmetyki SVR i Mustela chociaż są droższe bardzo fajnie dbają o skórkę dziecka...Nivea tez lubię ale np krem na zimę jest zatykający pory bo Gabryś w zagłebieniach koło noska i oczków ma krosteczki a do pupy jak używałam też miał uczulenie jak był malutki...
    Chusteczki polecam Cleanic didzius zielone,jak dla mnie dobrze nawilżone,ładnie pachną i są cenowo przystępne...
    --
    •  
      CommentAuthorMilena
    • CommentTimeDec 2nd 2009
     permalink
    Ja tez używam SVR i Musteli...a do kąpieli oczywiście Oilatum...skórę mój Syn ma piękną....
    -- FRANEK, ZOSIA i ...
    •  
      CommentAuthorMelodie
    • CommentTimeDec 2nd 2009
     permalink
    A ja oczywiście tańszego płynu używam;) Oilatum jest koszmarnie drogie. Używałyśmy Hippa, Johnson's i Nivea i po każdym gładka skóra jest. Najbardziej lubię zapach Hipp, a te wszystkie parafinowe są bezzapachowe
    •  
      CommentAuthoremmsik
    • CommentTimeDec 2nd 2009
     permalink
    dziewczyny, a że się tak nieśmiało spytam, w ramach wyprawkowego tematu :wink: czy laktator jest niezbednym akcesoriem dla przyszłej mamy? i jesli tak, to który polecacie? wyczytałam coś o medela swing, ale jak dla mnie on kosztuje majątek! i w ogóle, lepszy ręczny czy elektroniczny? :bigsmile:
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeDec 2nd 2009
     permalink
    Emmsik nie jest niezbędny :) I może tak być że nigdy go nie użyjesz
    Ja miałam Avent isis ręczny i Medele mini electric - oba super jednak Medela ciut lepsza
    Wg mnie - miej odłożone pieniążki a kupisz jak będzie konieczny, bo są mamy które używaja najtańszego i sobie chwalą go :)
    Inaczej sprawa wyglada jak się karmi butelka ściągniętym mleczkiem - wtedy musi być solidna dojarka
    --
    •  
      CommentAuthoremmsik
    • CommentTimeDec 2nd 2009 zmieniony
     permalink
    a medela mini electric zalicza sie juz do tych solidnych dojarek? :bigsmile: bo cenę ma już bardziej przystępną :)
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeDec 3rd 2009
     permalink
    Moje dzieci też używają kosmetyków Hipp'a. Ja jestem z nich bardzo zadowolona.
    Agga tak, mnie też zapach właśnie się podoba :P
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeDec 3rd 2009
     permalink
    A kiedy pojawiła się skaza białkowa, to kąpałam ich 2x w tyg w Balneum Hermal.
    • CommentAuthoraga976
    • CommentTimeDec 3rd 2009
     permalink
    No Hipp ma fajny zapach :)
    --
    •  
      CommentAuthoremmsik
    • CommentTimeDec 5th 2009 zmieniony
     permalink
    byłam dziś na spotkaniu (prowadzonym przez pediatrę i pielęgniarkę noworodkową) nt. kąpieli i pielęgnacji noworodka i osobiście polecili do stosowania antyalergiczne kosmetyki HiPP'a :), a dla skóry bardzo wrazliwej Oilatum :) poza tym potwierdzili, że w przypadku kosmetyków J&J wykrywa się coraz to więcej czynników alergennych...
    no i na początku nie warto mieszać kosmetyków różnych producentów, właśnie ze względu na te uczulenia, na które coraz to więcej dzieci zapada, łatwiej będzie wyeliminować ewentualny czynnik alergenny, używając kosmetyków jednej marki...
    •  
      CommentAuthorBeata_
    • CommentTimeDec 9th 2009
     permalink
    Agness, no ja np używam Hippa do wszystkiego i nigdy nie używałam balsamów dla małej..pomijając te dwa tyg kiedy była poparzona lapmami..hipp sam w sobie super nawilża

    no ale dzięki Bogu Hania nie miała problemu ze skórą;)

    co do laktatora;)) mi M kupił dopiero jak wiedziałam,że będzie potrzebny..
    •  
      CommentAuthoremmsik
    • CommentTimeDec 9th 2009
     permalink
    ja na razie nie chce kupować laktatora, ale chciałabym się rozeznać w tym co dobre i sprawdzone, w razie gdyby raptem okazał się niezbędnym i to w momencie, kiedy nie będę miała na tyle czasu, żeby buszować na forum w poszukiwaniu zbawiennych informacji na jego temat :)
    • CommentAuthoraga976
    • CommentTimeDec 9th 2009
     permalink
    emmsik jak miałam medeleelektryczną i byłam zadowolona - szkoda, że późno ją kupiłam bo najpierw miałam jakiś ręczny taki beznadziejny
    --
    •  
      CommentAuthoremmsik
    • CommentTimeDec 9th 2009
     permalink
    aaach beatko, namierzyłam jednak te Hipp'owe chusteczki pielęgnacyjne xD i to w 2 niezależnych miejscach, dla zainteresowanych kobitek z wawy i okolic podaję namiar ;) otóż SMYK w CH Wileńska i SuperPharm w G Mokotów, mają tam całkieeem niezłeee zaopatrzenie ;) ja na razie poprzestaję na pampersowych, jako że już się w nie wcześniej zaopatrzyłam, ale dobrze wiedzieć, że te Hipp'owe /podobno superaśne;)/ jednak się gdzieś pojawiają ;)
    •  
      CommentAuthorBeata_
    • CommentTimeDec 12th 2009
     permalink
    Emmsik:) to super, że znalazłaś;) mi zawsze robią zapasy w kauflandzie bo kosztują najtaniej ok 8 zł, w smyku były zawsze droższe (zresztą ja teraz nie mam ani smyka, ani kauflandu) ale zapasy mam porobione jak tylko ktoś jedzie do poznania, czy mijamy gdzieś kaufland;)))).dostępne te chusteczki są też w BOMI, w niektórych INTER MARCHE, i raz na ruski rok, pojawiają się w dwupakach ok 11 zł za dwupak w tesco-ale to bardzo bardzo bardzo żadko.
    •  
      CommentAuthorAGNESS23
    • CommentTimeDec 20th 2009
     permalink
    Hippa czesto polecaja połozne bo sponsorują w szpitalach-dają darmowe próbki wiec póżniej matki kupują...ja stosowałam parę kosmetyków ale krem do twarzy jak dla mnie mało nawilża...sama lubię używać kosmetyków z Gabrysiem a mam wrażliwą i sucha skórę więc testowałam już dużo.Teraz jestem w poszukiwaniu dobrego kremu na zimę bo hipp też chyba nie najlepszy ma...Nivea na kazdą pogodę strasznie tłusty film zostawia...zastanawiam sie nad Penatenem albo Bioderma...mam już długo svr ale coś nowego bym chciała
    --
    •  
      CommentAuthorBeata_
    • CommentTimeDec 20th 2009
     permalink
    a ja zaczęłam uzywać sama z siebie hippa, nikt mi nigdy żadnych próbek nie dawał:confused:
    •  
      CommentAuthorBeata_
    • CommentTimeDec 20th 2009 zmieniony
     permalink
    hipp wogóle nie ma kremu typowego na zimę-to jak ma mieć dobry?

    fajny jest krem na zimę firmy "Skarb matki" ja jestem z niego zadowolona, a na lato używam mustelli z filtrem 50
    •  
      CommentAuthoremmsik
    • CommentTimeDec 21st 2009 zmieniony
     permalink
    mnie też do hipp'a nikt nie musiał przekonywać, jedynie wystarczyło, że utwierdzono mnie w przekonaniu, iż warto... :bigsmile: a na zimę hipp typowego kremu nie ma, ja bynajmniej się nie spotkałam, jest tylko 'na wiatr i niepogodę', wiec na mrozy to moze byc zdecydowanie za malo. ja kupiłam krem perfecty 'na kazda pogode', żeby maluchowi wysmarować bużkę, jak będziemy ze szpitala wychodzić, oczywiście wcześniej musiałam sama go przetestować i stwierdzam, że nie jest zły, ale też mnie nie powalił...:confused:
    •  
      CommentAuthorBeata_
    • CommentTimeDec 21st 2009
     permalink
    tak jak mówisz emmsik, hipp nigdy nie miał ani typowego kremu na lato ani na zimę, ma tylko ten na niepogodę..no i ja mam jeszcze jakiś taki niemiecki w maleńkim pojemniczku dołączony był do płynu jak kupowałam w Niemczech, ale na co on jest nie mam pojęcia, pewnie jakiś zwykły jak ten na "niepogodę":))
    •  
      CommentAuthorAGNESS23
    • CommentTimeDec 28th 2009
     permalink
    Ja testuję krem na mróz i inne warunki trudne pogodowe ABCDerm z Biodermy...mam tez mleczko do ciała więc niedługo podzielę się opinią :)
    --
    •  
      CommentAuthoragninga
    • CommentTimeJan 4th 2010
     permalink
    ja na wyprawkę zakupiłam płyn do kąpieli i chusteczki firmy earthfriendlybaby(.com) (do kupienia np w pieluszkarni - tam też jest wybór wkładek laktacyjnych, ja zakupiłam imse vimse)
    poza tym mam mydło marsylskie oliwkowe (podobno też się dobrze spisuje)
    pudrów i kremów nie planuje - a jeśli będą jakieś problemy to mąka ziemniaczana i już :)
    krem do twarzy zakupiłam w firmie gdzie też dla siebie kupuje kosmetyki - himalaya
    ot i tyle chemii-nie chemii
    Co do oliwek przy problemach skóry, to u mnie w szkole rodzenia prowadziła babeczka która też specjalizuje się w masażach, i mówiła że organiczne olejki (czyli np oliwa, olejek migdałowy, avocado itp) najlepiej stosować przed kąpielą, albo dodawać kilka kropel do kąpieli, a po kąpieli to już nieorganiczne (czyli te od różnych dzieciowych producentów)
    •  
      CommentAuthorAGNESS23
    • CommentTimeJan 6th 2010
     permalink
    jestem bardzo zadowolona z kremu na mróz ABCDerm Bioderma...jest super..mam tez mleczko do ciała-bardzo lekka konsystencja i planuję używać je dla mojego noworodka :))
    --
    •  
      CommentAuthorBeata_
    • CommentTimeJan 6th 2010
     permalink
    ja wypróbowałam w tym roku krem na zimę/mrozy ze Skarbu matki ( z wysokim factorem), również polecam:)
    •  
      CommentAuthorMilena
    • CommentTimeJan 6th 2010
     permalink
    Ja z Biodermy mam płyn micealarny (czy jakoś tak)....taki tonik, którym przemywam Młodemu twarz od urodzenia...rewelacja

    A na zimno używamy Cold Cream Musteli - jest super - ładnie pachnie i super się rozprowadza...
    -- FRANEK, ZOSIA i ...
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 8th 2010
     permalink
    ja mialam na zime ze skarbu matki i z nivea, wolalam z SM nie byl taki tlusty
    cena dla mnie tez jest szalenie istotna bo przez sezon calosci nie zuzywam a szkoda kasy duzej wyrzucac
    •  
      CommentAuthoriwrowe
    • CommentTimeFeb 2nd 2010
     permalink
    My z Miśką uzywamy Nivea BAby - krem na każdą pogode - jest ok
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeMar 24th 2010
     permalink
    Wstawiam to z przymrużeniem oka

    "Komisja Europejska opublikowała wstrząsający raport - co dziesiąte dziecięce ubranko w UE zagraża zdrowiu dziecka. Komisja zbadała ponad 16 tys. sztuk odzieży, wyposażonej np. w sznurki i troczki, którymi dzieci mogą się udusić" WIĘCEJ
    --
    •  
      CommentAuthorAine
    • CommentTimeMar 30th 2010
     permalink
    Dziewczyny czy gdzies znajde polecane przez Was strony internetowe gdzie mozna za jednym zamachem tanio kupic wyprawke kosmetykow i drobnych akcesoriow typu: smoczek, szczoteczka do wlosow, pampersy? Nie kojarze takiego watku niestety...
    --
    •  
      CommentAuthorScorpi
    • CommentTimeMar 30th 2010
     permalink
    Aine, ja kupowałam na allegro, mogę ci polecić sprzedawców godnych zaufania, często u nich coś kupuję
    1, 2, 3, 4
    •  
      CommentAuthorAine
    • CommentTimeMar 30th 2010 zmieniony
     permalink
    Pięknie dziekuje :)
    Jeszcze jedno, czym kierowalyscie sie przy wyborze smoczka? Bo ja zielona jestem w temacie.
    --
  4.  permalink
    ale jakiego smoczka? uspakajacza?
    tak naprawde od dziecka zalezy jaki kształt-i czy wogóle -zaakceptuje.
    mój osobiscie zakaceptował kształt ortodontyczny czyli taki wprofilowany-najlepsze sa z NUKa
    avent odpadł bo maja kształt taki podłużny i dziecko musi mocno zassac zeby sie trzymał w buzi
    lepiej silikonowy bo jest trwalszy a zreszta mi inne "smierdza"

    Ja nie polecam kupiac firm takich trudno dostepnych(np u mnie w sklepach nie ma Nuby) bo jak sie zgubi to gdzie potem na szybko znajdziesz,a Nuka kupisz w kazdej aptece
    --
    •  
      CommentAuthorScorpi
    • CommentTimeMar 30th 2010 zmieniony
     permalink
    Mój Kuba tylko Nuka ssie
    http://www.nuk.pl/userdata/images/products/latex-bs.jpg
    ten jest lateksowy, ja wolę silikonowe
    •  
      CommentAuthorAine
    • CommentTimeMar 30th 2010
     permalink
    Tak właśnie o uspokajaczu myślałam.
    --
    •  
      CommentAuthorScorpi
    • CommentTimeMar 30th 2010
     permalink
    TU masz linka do NUKa
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.