Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  permalink
    --
  2.  permalink
    hahah no widzisz polecamy Ci te same i sa naprawde fajne i wzory ciekawe też maja.Piotrus miał takiego fajnego z krecikiem
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeMar 30th 2010
     permalink
    ciasteczko1984: tak naprawde od dziecka zalezy jaki kształt-i czy wogóle -zaakceptuje.


    Racja. Moje dzieci natomiast tylko Aventa chciały, wszystkie inne lądowały w koszu ...
    Najlepiej nie przyzwyczajać malucha do uspokajacza, ale sama wiem, że czasem był atrybutem niezastąpionym i zbawiennym :D
    •  
      CommentAuthorMilena
    • CommentTimeMar 30th 2010
     permalink
    Mój też ma Aventa...
    -- FRANEK, ZOSIA i ...
    •  
      CommentAuthorAine
    • CommentTimeMar 30th 2010
     permalink
    Super :) Juz we mgle troszke mniej błądzę.
    Teraz tylko musze sie zabrac do zakupow.
    --
    •  
      CommentAuthorBeata_
    • CommentTimeMar 31st 2010
     permalink
    Moja też tylko NUKA chciała (dokładnie te same co dziewczyny wkleiły), avent jej wogóle nie pasował:)
    •  
      CommentAuthormargaretka76
    • CommentTimeMar 31st 2010 zmieniony
     permalink
    Mi ostatnio polecili firmy MAM, kształtem podobny do Aventu ale na końcu ma jedwabisty silikon i jest trochę "szorstki" jak brodawka, podobno dzieci łatwo go akceptują. Mój pierwszy synuś ssał tylko Aventa przez 2,5 roku, drugi ni w ząb nie chciał nawet na chwilę i teraz się zastanawiam czy córunia będzie brała czy nie.
    A ja chciałam z kulką ale znajoma powiedziała że o tym kształcie zaczynają wycofywać, nie wiem czemu.
    --
    •  
      CommentAuthorkfiatuszek
    • CommentTimeMar 31st 2010
     permalink
    Mikus z kolei chciał tylko kauczkowy kulkowy z canpola ale tylko przez 4 miesiece potem smoczek bee:P
    --
    •  
      CommentAuthorAine
    • CommentTimeMar 31st 2010
     permalink
    Czyli nie ma reguły bo maluch decyduje ale od czegos trzeba zaczac :)
    --
    •  
      CommentAuthoragulina5
    • CommentTimeMar 31st 2010
     permalink
    Jaz tam mam nuka nie chciałam smoka dawać ale szkraby potrzebowały
    --
    •  
      CommentAuthorkfiatuszek
    • CommentTimeMar 31st 2010
     permalink
    najlepiej kupic jeden i jak podpasuje to dopiero wtedy kupic zapas:) albo szukac dalej jak nie podpasuje :)
    --
  3.  permalink
    dokłądnie,kup jeden jakis i jak przypasuje to ok a jak nie to kupisz wtedy inny kształt:)
    --
    •  
      CommentAuthorrooda
    • CommentTimeMar 31st 2010 zmieniony
     permalink
    Na poczatku probowalismy ortodontyczny Tommee Tippee, ale latal z predkoscia swiatla;) Mala nim plula koncertowo.
    Potem poogladalam w sklepie ksztalty smoczkow i zdecydowalam sie wlasnie na MAM. Liv podpasowal. Bardzo dobra firma, ale nie wiem jak z dostepnoscia na polskim rynku.
    Jedyny minus jest taki, ze Liv spi na brzuszku, strasznie sie slini i do smoczka dostaje sie slina, przez co jest czesto do wymiany. Choc i tak niby smoczek powinno sie co miesiac wymieniac.
    --
    •  
      CommentAuthorkfiatuszek
    • CommentTimeMar 31st 2010
     permalink
    swietne te smoczki :) ciekawe czy sa takie u nas :)
    --
    •  
      CommentAuthorScorpi
    • CommentTimeApr 1st 2010 zmieniony
     permalink
    Mój Kuba ssał Tommee Tippee, dopóki nie zapomniałam smoczka i musiałam w sklepie kupić jaki był, a był NUK od tej pory nie chce TT.
    Rooda, nie znalazłam jaki kształt ma ten twój MAM
    •  
      CommentAuthorrooda
    • CommentTimeApr 1st 2010
     permalink
    TU zajrzyj Haniu
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeApr 1st 2010
     permalink
    Hmm ten MAM kojarzy mi się z Aventem
    Ania miała smoczki "kulkowe", Kuba Nuk silikon, Gabi i Weroni bez smoka (Choć dla Weroni miałam TT ale w buzi miała go może z 5 razy na spacerze jak się rozdarła, Antosia Avent
    Pod względem trwałości czy zachowania w czystości najbardziej pasował mi NUK.
    Avent nowy nieużywany zapakowany w pudełku zszarzał. (z dwu paka jednego wyjęłam drugi był w zapasie nigdy nie użyty)
    --
  4.  permalink
    Ja kupiłam bez problemu Firmy MAM ale w niewielu sklepach widziałam, kształtem jak Avent tylko końcówka inna
    --
    •  
      CommentAuthorAine
    • CommentTimeApr 3rd 2010
     permalink
    Dziewczyny a na jaki termometr oraz metode pomiaru u maluszka sie zdecydowalyscie i dlaczego?
    Mi znajomi polecaja douszny termometr elektroniczny brauna.
    --
    •  
      CommentAuthorrooda
    • CommentTimeApr 4th 2010 zmieniony
     permalink
    Ja mam dousznego Brauna i jestem zadowolona. Ekspresowy pomiar, bardzo dokładny termometr. Wcześniej miałam taki co mierzyl w uchu i na skroni (firmy nie pamietam, kupilam w Lidlu bodajze), ale mierzyl jak chciał, wiec kilka tygodni temu wymienilimy na Brauna.
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeApr 4th 2010
     permalink
    Hmm mam 2 elektroniczne 1 Microlife a drugi jakiś no-name, oba minutówki, mam też rtęciową minutówkę ale trzeba dłużej przytrzymać
    Maluszkowi zawsze mierzyłam w pupie - dokładniejszy pomiar wg mnie (trzeba pamiętać o odjęciu 5kresek) Ale takiemu dwulatkowi już pod paszką albo w pachwinie
    --
    •  
      CommentAuthor100krocia
    • CommentTimeApr 5th 2010
     permalink
    Ja najpierw miałam aventa, potem nuka. Jak Natalka zaczęła się mocniej slinić, to przez nuka zrobiły się jej takie liszaje dookoła ust więc zaczełam używać smoczka fisherprice
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeApr 5th 2010
     permalink
    Aine zarowno ja jak i moje kolezanki robilysmy zakupy na allegro u galiano. teraz maja sklep allegrowy BOBOLAND, mozliwy jest odbior osobisty w warszawie badz przesylka kurierska.

    a jesli idzie o smoczki to moj Krzychu kazdym sie dlawil jesli szlo o uspokajacz. jak sie odcyckowal to z aventowskim butelkowym. tych normalnych nie chcial. termometr mam elektorniczny microlife. od malego mierzylam mu pod pacha a teraz mlody ladnie w ustach juz mierzy od jakiegos czasu.
    •  
      CommentAuthorAine
    • CommentTimeApr 6th 2010
     permalink
    Aniu dzieki - mam ten sklep pod nosem i juz z niego kupilam stanik ciazowy i rogal do spania :)
    --
    •  
      CommentAuthoremmsik
    • CommentTimeApr 9th 2010
     permalink
    moje dziecię też zassało NUK'a :) a teraz się zastanawiam, jak je od niego odessać :bigsmile:
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeApr 11th 2010 zmieniony
     permalink
    czy ktoras z was stosuje moze RONDO KĄPIELOWE?
    jestem ciekawa czy wejdzie na glowe 8letniego dziecka czy jest raczej male. kolezanki mialy ale niestety nie pamietaja jakie bylo wielkosciowo (w sensie czy na tyle duze). no i czy zda egzamin przy dlugich wlosach? poza tym - jesli ktoras z was takie posiada - czy moglybyscie sprawdzic czy uszy tez zakrywa ze woda nie naleci?
    bede wdzieczna
    •  
      CommentAuthorAnetusia
    • CommentTimeApr 12th 2010
     permalink
    my mamy canpola, wejdzie na głowe spokojnie. Mój M założy więc 8 latek też da radę :) Możesz tak założyć, że uszy będą zakryte.
    •  
      CommentAuthorAine
    • CommentTimeApr 12th 2010
     permalink
    Dziewczyny a ja mam tym razem problem z tym jak kupic sobie stanik do karmienia. Leze plackiem wiec pojechanie do sklepu i przymierzanie nie wchodzi w gre. Wymierzyc sie porzadnie tez nie moge za bardzo bo nie spodziewam sie ze emek to zrobi dobrze.
    Kupilam sobie jeden 75D(zmierzyl mnie em i po wymiarach przez tel dobralysmy z babeczka w sklepie) i lezy ok teraz. Jeszcze jestem w ciazy wiec nie spodziewam sie zeby byl dobry jak piersi beda pelne mleka. Jaka zasada kierowalyscie sie kupujac stanik do karmienia kompletujac wyprawke w ciazy?
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeApr 12th 2010
     permalink
    Aine ja kupiłam na ryneczku zwykły bawełniany za 10zł na rozmiar taki jak miałam pod koniec ciąży. Bawełna lekko sie jeszcze naciąga więc wydaje mi się że na początek będzie ok a jak zaczniesz być na chodzie kupisz sobie jaki będziesz chcieć :)
    --
    •  
      CommentAuthorMilena
    • CommentTimeApr 12th 2010
     permalink
    A ja kupiłam Bravado na stronach Bebefield...będą służyć mi jeszcze po drugiej ciąży...
    -- FRANEK, ZOSIA i ...
    •  
      CommentAuthoremmsik
    • CommentTimeApr 15th 2010 zmieniony
     permalink
    ja tak samo dobierałam rozmiar do wielkości biustu pod koniec ciąży /8-9 m-c/, po porodzie biust już mi się nie powiększył - no pomijając oczywiście nawał pokarmu, ale ten trwał 5 dni, więc jakoś przeżyłam w lekkiej ciasnocie ten krótki odcinek czasu ;) a mój rozmiar wybrany pod koniec ciąży dzielnie służy mi do dziś :)
    jeśli nie jesteś przekonana, kup biustonosz o jeden rozmiar większy od tego, który nosić będziesz pod koniec ciąży, to powinno w zupełności wystarczyć;
    przy wyborze stanika bardzo istotne jest to żeby to był dobry bawełniany biustonosz, elastyczny i bez usztywnień (!), które mogłyby niepotrzebnie uciskać piersi powodując dyskomfort /a w trakcie nawału nawet zastoje pokarmu!/;
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeMay 4th 2010
     permalink
    a mi biust po ciąży jeszcze urósł. Ale kupiłam taki jak pasował w ciąży. Bawełniany. Z możliwością rozpinania miseczki.
    Próbowałam chodzić na początku bez stanika, ale ciężkie piersi były obolałe więc coś musiało je podtrzymywać.
    Co do smoczków to u nas od dawien dawna króluje świecący nocą smok Fisherprice.
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthorAine
    • CommentTimeMay 4th 2010 zmieniony
     permalink
    Dzis em jedzie kupic stanik. Zorganizowalam tak zeby jakby cos mozna bylo wymieniac.Mam nadzieje ze trafie. Kupie dla bezpieczenstwa z Alles bo mam jak porownac rozmiarowke. Do tego uzylam elektronicznegp brafittera, zawsze to lepiej niz na slepo.
    Smoka kupie NUK bo chyba najczesciej byl trafiony dla dziecia.
    --
    •  
      CommentAuthor100krocia
    • CommentTimeSep 14th 2010
     permalink
    Dziewczyny, jaki polecacie krem do twarzy dla noworodka na mrozy?
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeSep 15th 2010 zmieniony
     permalink
    Ja używałam Ziajki
    --
    •  
      CommentAuthorScorpi
    • CommentTimeSep 15th 2010
     permalink
    ja nivei
    •  
      CommentAuthorMilena
    • CommentTimeSep 15th 2010
     permalink
    Ja Musteli albo Avene...
    -- FRANEK, ZOSIA i ...
  5.  permalink
    ja tez nivea
    --
  6.  permalink
    Ja używam Penatenu :) To już chyba większość kremów wymieniłyśmy, hehehe ;)
    --
    •  
      CommentAuthordanap
    • CommentTimeOct 4th 2010
     permalink
    przydało mi się to o kremach, chyba wybiorę penaten bo on rzeczywiście jest typowo na mrozy.

    A o materacach juz było?? Właśnie wybieram materac do łóżeczka i tez pełno opinii. Co myslicie na ich temat?
    •  
      CommentAuthorScorpi
    • CommentTimeOct 4th 2010
     permalink
    my mamy kokosowo gryczany
    •  
      CommentAuthorsylwunia
    • CommentTimeOct 4th 2010
     permalink
    Ja również kokosowo-gryczany. Mimo, że mały ma już 16 miesięcy materac się nie odkształca, nic sie z nim nie dzieje. I na alegro zapłaciłam taniej niż w Jysk za zwykły piankowy ;)
    --
    •  
      CommentAuthorkfiatuszek
    • CommentTimeOct 4th 2010
     permalink
    ja miałam zwykły najzwyklejszy nie wiem co w srodku jest chyba gąbka spało na nim 3 dzieci i nie odkrztałcił sie wogole :P
    --
  7.  permalink
    Ja mam materac "po mnie", hehehehe. Tak na serio, to tak jak kfiatuszek- pojęcia nie mam co jest w nim w środku, ale spałam na nim ja (25lat temu!!! :D), spał na nim mój brat, śpi na nim moja córcia... pewno i jej ewentualny brat się na nim wyśpi ;)
    --
    •  
      CommentAuthorScorpi
    • CommentTimeOct 6th 2010
     permalink
    cerise, a odświeżałaś go?, bo tyle lat, to tam tony bakterii jest
    •  
      CommentAuthordanap
    • CommentTimeOct 6th 2010
     permalink
    mnie od zawsze wbijano do głowy że na materacu po kims się nie śpi, dlatego na 100 % córce kupię nowy, trudno powiedzieć czy cos się odkształciło czy wylezało jesli sami na tym materacu nie śpimy, kolejna sprawa to to co po byłym użytkowniku materaca w nim zostaje...
    •  
      CommentAuthordanap
    • CommentTimeOct 6th 2010
     permalink
    a te materace kokosowo- gryczne na której stronie uzywacie??
  8.  permalink
    MOja Hania miała materac lateksowy. Ale i tak większosc czasu spędziła w małżenskim łózku swoich rodziców ;)
    •  
      CommentAuthoremmsik
    • CommentTimeOct 16th 2010
     permalink
    Spotkałam się z opinią, że kokosowo-gryczane mogą uczulać. Zdecydowaliśmy się na piankowy [są wytrzymałe i nie odkształcają się]. Polecane zresztą przez Zawitkowskiego.
    Btw, u nas to samo, dziecko i tak śpi w małżeńskim łożu rodziców ;-)
  9.  permalink
    ja mam pianka-kokos ,nie był drogi i ok
    następne dziecko napewno dostanie nowy jesli sie zdarzy
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.