Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  permalink
    Dziewczyny a czy któraś z Was używała pieluszki tetrowe zamiast pampersów?
    Bo ja właśnie się nad tym zastanawiam, tzn na jakieś spacery czy wyjazdy, i może na noc ożywałabym pampersy, ale poza tym chciałam stosować tetrowe, ale nie wiem czy kurcze dam sobie z tym radę bo jednak pracy z tym trochę jest..
    -- // //
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJul 13th 2011
     permalink
    nightingale_84: Dziewczyny a czy któraś z Was używała pieluszki tetrowe zamiast pampersów?

    Ja planuję tak robić. Pampersy tylko do lekarza lub na jakieś dłuższe wyjścia. Zresztą sama byłam na tetrówkach wychowana :tongue:
    --
  2.  permalink
    Talinka: Zresztą sama byłam na tetrówkach wychowana :tongue:


    No właśnie! I tak sobie myślę że skoro rmoja mam sobie z nimi dała radę więc chyba sama też sobie dam :wink:
    -- // //
    •  
      CommentAuthormareza
    • CommentTimeJul 13th 2011
     permalink
    No ja już pod wykresem u siebie pisałam że rozważam też możliwość używania tetrówek przy swojej dwójce...
    --
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeJul 13th 2011
     permalink
    tu trochę piszemy o wielorazowych pieluchach.http://forum.28dni.pl/discussion/699/ekologiczne-i-nietoksyczne-pieluszki/#Item_32
    praktycznie cała wiedzę o wielo czerpię z tego forum http://www.chusty.info/forum/forumdisplay.php?f=79
    --
  3.  permalink
    No czyli Wy też za tetrami no to świetnie, bo myślałam że będę osamotniona :wink:
    Bladykotku super to forum, przynajmniej się czegoś dowiem, bo póki co zielona jestem :wink:
    -- // //
    •  
      CommentAuthorSułka
    • CommentTimeJul 13th 2011
     permalink
    Ja też byłam przekonana, że nie będę miała aż tak dużo prania. 1 pralka dziennie to minimum i to od początku. Teoretycznie dziecko aż tak się nie brudzi, ale np. nasz Kostek bardzo dużo ulewał (raczej nie było takiej sytuacji, że 1 body wystarcza na caly dzień, a często szło 5-6 dziennie) zdarzały się przesiusiane pajacyki, śpioszki. Do tego dochodzą ręczniki, pieluszki tetrowe i flanelowe, skarpetki, raz sweterek, raz bluza i już jest cała pralka.
    --
    •  
      CommentAuthorJosaris
    • CommentTimeJul 13th 2011
     permalink
    Na 28dni całe mnóstwo mam pieluchujących wielorazowo. Też się do nich zaliczam. Używam przede wszystkim pieluszek tetrowych w otulaczach flip (są genialne!). Mam też kilka kieszonek.

    nightingale_84: chciałam stosować tetrowe, ale nie wiem czy kurcze dam sobie z tym radę bo jednak pracy z tym trochę jest..


    Właściwie mały z tym kłopot, bo tetry prasować nie trzeba. Wyprasowane pieluszki są mniej chłonne, a bakterie giną w wysokiej temperaturze prania albo po dodaniu nappy fresh. Najczęściej piorę w 95 stopniach - jelp (drogi, ale najlepiej spiera plamy) + nappy fresh. Odpowiednio wieszam i potem składam, co by pracy z tym było jak najmniej.
    •  
      CommentAuthorask28
    • CommentTimeJul 13th 2011 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny a jaką butelkę do karmienia poleciłybyście tyle tego, że trudno wybrać zwykłe, antykolkowe itd?
    Ja zamierzam karmić piersią ale zobaczymy co na to natura.
    W każdym razie 1 szt butelki tak na wszelki wypadek chyba zakupię tylko nie wiem kompletnie jaką, rodzaje i ceny są przeróżne.
    Może macie jakieś które się sprawdziły, lepiej kupić taką zwykłą czy jednak zainwestowac w lepszą np Dr Browna, Tomme Tippe, Lovi?
    -- ,
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJul 13th 2011
     permalink
    U mnie tetrówki pomagają wyleczyć odczyny pieluszkowe
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJul 13th 2011
     permalink
    Asik jeśli bedziesz mieć laktator to na wszelki wypadek pasującą do niego
    Ja używam butelek Avent dla Nata a Antosia ma Lovi
    Laktator używałam Avent i Medeli
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeJul 14th 2011
     permalink
    Josaris: Najczęściej piorę w 95 stopniach - jelp (drogi, ale najlepiej spiera plamy) + nappy fresh.


    Tak z ciekawości spytam, jaką funkcję ma pełnić ten nappy fresh? Bo jak czytam skład, to to jest to samo, co zwykły "dorosły" proszek do prania, bez enzymów i zapachu.
    •  
      CommentAuthormareza
    • CommentTimeJul 14th 2011
     permalink
    asik28 ja słyszałam że Mr Brown jest dobry, ale sama zakupiłam butelki Avent w zestawie (wiadomo na wszelki wypadek dla bliźniaków) - jak będzie potrzebny laktator to też zakupię aventa
    --
  4.  permalink
    Asik też się w Aventa zaopatrzyłam, a w zasadzie to mnie zaopatrzono, bo na wszelkich targach, na SR dawali właśnie te buteleczki, do tego dokupiłam sobie tylko laktator :smile:

    Myślałam zawsze że tetrowe pieluszki to tetrowe pieluszki, a tu się okazuję że i tu jest tyle rodzai do wyboru... jakie wy polecacie?
    -- // //
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeJul 14th 2011 zmieniony
     permalink
    ja mam otulacze i wkłady mikrofibrowe oraz bambusowe, formowanki - kieszonki, i kilka prefoldów. Dokupię tetrówki i flanelki.
    na tym bazarku można kupić różne używane wielo http://www.chusty.info/forum/forumdisplay.php?f=103
    --
  5.  permalink
    O nie, Bladykotku! To mnie teraz przeraziłaś! :wink:
    Co to otulacz, co to formowanki - kieszonki itp itd... chyba mnie jeszcze sporo do czytania czeka.. :wink:
    -- // //
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeJul 14th 2011 zmieniony
     permalink
    Co to otulacz, co to formowanki - kieszonki itp itd... chyba mnie jeszcze sporo do czytania czeka

    ja też jeszcze nie we wszystkim się orientuje, ale cały czas do przodu.
    np otulacz to lepsza wersja ceratki do pieluch (np tetrowych) bo oddycha
    formowanki mega długo schną, bo są grube dlatego używa się je na noc lub wyjścia.
    na pierwszej stronie są dość ładnie opisane te definicje http://www.chusty.info/forum/showthread.php?t=6847
    --
    •  
      CommentAuthorask28
    • CommentTimeJul 14th 2011
     permalink
    Dzięki dziewczyny:)
    .
    Ja też chciałabym uzywać tetry a pampersów na wyjścia czy na noc ale zobaczymy termin mam na 27 listopad więc nie wiem jak będzie ze schnięciem pieluch.
    .
    Zastanawiam się też nad pieluchami wielorazowymi bambino mio, dotykałam na żywo majteczki bo pieluch w sklepach nigdzie na razie nie spotkałam tej firmy i majteczki sa ok.
    Najlepiej opłaca się kupowac zestaw np dla noworodka ok. 209 zł (są tam 3 pary majteczek i 12 pieluch do tego dokupuje się jakieś bibułki) albo podobno najlepiej wychodzi cały zestaw "od narodzin do nocnika" (zestaw to 24 pieluszki rozm.1, 24 pieluszki rozm.2, 4 majtki ochronne dla noworodków, 3 majtki ochronne małe, 3 średnie, 3 duże, 3 bardzo duże) - tego jednak ceny nigdzie nie mogłam znaleść jak i zestawów a chciałam zobaczyć tak "na żywo":/
    -- ,
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeJul 14th 2011 zmieniony
     permalink
    ja tam jestem zdania, że najlepiej kupować wszystko co jest "one size", bo nie trzeba potem co rusz kupować większych. Tylko one są raczej od 4 kg do końca pieluchowania, więc dla małych noworodków (np bliźnięta, chociaż widziałam takie co przy urodzeniu ważyły 3400g i 3600g) trzeba by coś mniejszego kupić.

    tutaj są adresy sklepów z wielo: http://www.chusty.info/forum/showthread.php?t=8343
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeJul 14th 2011
     permalink
    Co do butelek... ja mam kilka Aventu i kilka Lovi. I z moich obserwacji:
    -lepsze są butelki Aventu ( są proste, lepiej się myją i lepiej miesza się w nich mleczko)
    -smoczki lepsze są Lovi( te Aventu są twarde, Lovi natomiast są miękkie, wyprofilowane tak, że wyglądem przypominają brodawki, mają wypustki imitujące kanaliki laktacyjne)
    Pozamieniałam wszystkie smoczki, bo do butelek Aventu pasują Lovi, i oboje jesteśmy zadowoleni.:smile:
    Ale myślę, że każda mama metodą prób i błędów sama musi dopasować sobie wszystko.
    --
    •  
      CommentAuthorKatarzynka
    • CommentTimeJul 14th 2011
     permalink
    Co do prania jeszcze - taki maluch też potrafi nieźle ubrudzić ubranka - wystarczy mleczna kupka "aż po pachy"- bywają takie i wypływają, nawet jak pieluszki nie mają luzów, a proszki, te dla dzieci kiepsko takie plamy dopierają. Co do ilości prania - zależy czy się trafi egzemplarz ulewający, czy nie ;-), przy ulewającym, jak już dziewczyny pisały- tego prania potrafi się sporo zebrać.
    -- ,
  6.  permalink
    Bladykotku bo jak widzę ty juz się w tym trochę orientujesz :smile:
    Jak to jest, kupujesz np takie kieszonki, czy formowanki, i potem jeszcze do środka się wkłada zwykłą tetrę?

    Bo z tego co kojarzę, jak moja mama brata pakowała w tetrę, a było to ponad 20 lat temu to chyba tylko się tetrę zakładało, ewentualnie jakieś majteczki i to było wszystko..
    -- // //
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeJul 14th 2011
     permalink
    Jak to jest, kupujesz np takie kieszonki, czy formowanki, i potem jeszcze do środka się wkłada zwykłą tetrę?


    zgadza się :) lub wkład z mikrofirby lub bambusa
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJul 14th 2011
     permalink
    AGUNIA dzięki za odp. na temat proszku :wink::wink::wink:
    --
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeJul 14th 2011
     permalink
    bardzo pomogły mi filmiki by choć trochę zrozumieć http://www.youtube.com/watch?v=29b4iHfQymE
    --
  7.  permalink
    Aaa czyli te formowanki i inne pięknie brzmiące cuda, to po prostu takie majteczki przytrzymujące właściwą pieluszkę.. i nie strarczy tylko kilka sztuk.. aa no to juz wiem wszystko, tzn wiem więcej niż chwile temu bo żeby to wszystko zrozumieć to będę potrzebowała chwilę czasu. :wink:
    Podałaś Bladykotku ten link ze sklepami internetowymi, a nie widziałaś może tego w jakimś centrum dziecięcym? Bo chciałabym najpierw tak z bliska te cudeńka zobaczyć :smile:
    -- // //
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeJul 14th 2011 zmieniony
     permalink
    nie rozglądałam się za nimi z stacjonarnych sklepach, ale te internetowe mają też sprzedaż stacjonarną np w Gdańsku jest Tetro.

    zyli te formowanki i inne pięknie brzmiące cuda, to po prostu takie majteczki przytrzymujące właściwą pieluszkę..

    formowanka to ta właściwa pieluszka bo przecieka, więc trzeba na nią otulacz to te majteczki by nie zamoczyć ubranka

    oto moje pieluszki
    --
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeJul 14th 2011
     permalink
    czy któraś z Was ma doświadczenie z takimi butelkami?

    Medela Calma
    -- mama dwóch łobuziaków :)
  8.  permalink
    Dzięki wielkie Bladykotku! :*
    Obejrzałam jeszcze ten filmik i już wiem co i jak!
    Widzę że lubisz zwierzęce motywy :smile: są urocze :smile:
    -- // //
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJul 14th 2011
     permalink
    katy222: czy któraś z Was ma doświadczenie z takimi butelkami?

    Ostatnio słyszałam o niej same pozytywy. :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeJul 14th 2011
     permalink
    ta butelka to jedyna rzecz zachwalana na SR

    Widzę że lubisz zwierzęce motywy są urocze


    były najbardziej uniwersalne
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJul 14th 2011
     permalink
    A ja zapytam z innej beczki - co myślicie o tych przeciwkolkowych? Np. takiej?

    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJul 14th 2011
     permalink
    Ogólnie o Medeli i nie słyszałam złego zdania - przeciwnie :)
    Tylko Mamusie wiecie co? Ja wiem że każda z Was (NAS) chce mieć to co najlepsiejsze dla Smyka -> tylko przy wyborze weźcie pod uwagę też dostępność produktu. Dzieci są różne i część z nich nie lubi zmian i "skakania" po smoczkach. Miałam co najmniej 2 sytuacje kiedy przeklinałam swój wybór który dotyczył smoczków ssaków -> przy Ani miałam wybór Nuk gumowy lub czeskie coś, kupiłam czeskie coś i potem na siłę zmieniałam jej na Nuka bo naszego czeskiego cosia nie było już nigdzie -> w żadnym sklepie. Druga sytuacja miała miejsce gdy początkami były butelki "baloniki" Disney -> Kupiłam Gabrysi z zapasem 2 smoczków (na butelce była tradycyjnie 1 a ona już miała większą dziurkę) i chcąc potem dokupić smoczki gdy został nam się ostatni przetrzepałam wszystkie sklepy i apteki i nie było! tym sposobem miałam wybór -> albo ściągam przez net (co wychodziło mi 4razy drożej) albo wracam do Avent -> co też uczyniłam bo Gaba z lubościa przegryzała smoczki i taki był na max tydzień
    Avent nie jest twardy teraz, nie wiem czy wiecie jaki był 10 lat temu ;) Owszem jest twardszy niż Lovi ale wg mnie jest lepszy. Przy Antosi i jej zaburzonym ssaniu przerobiłam ogrom butelek i smoczków i tak naprawdę najlepszy dla nas okazał sie Avent na zmianę z Lovi, Nat nie toleruje Lovi np
    --
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeJul 14th 2011 zmieniony
     permalink
    Talinka wg mnie bardzo dobry wybór. tommee tippee to mój "lider"
    _
    Do mleka i kaszek miałam Avent, TT też, teraz Alex preferuje Canpola, który wcześniej był bardzo bleee
    Szukam czegoś dla noworodka, Avent za twardy mimo wszystko i hałasuje przy odpowietrzaniu, TT może być, ale Alex pije w nim herbatkę i nie chcę żeby podbierał butlę Małemu, Canpol na sto procent odpada, robią takie dziury w smoczkach, że ja pikolę, poza tym nie odpowietrza się sam, a mleko za każdym razem rozsypuję, bo wejście jest za wąskie.
    Chce wypróbować coś nowego. Medela mi się podoba, tylko ta cena.... zastanawiam się czy warto, dlatego pytam o zdanie.
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeJul 14th 2011
     permalink
    Szczerze mówiąc, gdybym wiedziała, że ani razu nie przyda nam się butelka, to bym sobie ten wydatek podarowała. Kupiłam TT. Sama butelka z nakrętką zamiast smoczka służy nam teraz czasem jako pojemnik do mrożenia jedzenia. Przy następnym nie kupię :smile:
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJul 14th 2011
     permalink
    hydrazine: Szczerze mówiąc, gdybym wiedziała, że ani razu nie przyda nam się butelka, to bym sobie ten wydatek podarowała.

    Właśnie się zastanawiam czy nam się przyda...
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeJul 14th 2011
     permalink
    Aguniu, dlatego napisałam, że każda mama musi sama wypróbować. Mój Witek w ogóle nie tolerował smoczków Avent. Za to dzieci mojej siostry tylko Avent.
    Nie wiem, kiedy zaczęłaś podawać smoczek- jeśli karmiłaś najpierw piersią, a później butelką, dziecko było już bardziej rozwinięte i silniejsze. Mój mały od samego początku praktycznie na butelce i jako kilkudniowe dzieciątko nie miła po prostu siły ssać twardszego smoczka :smile:
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeJul 14th 2011 zmieniony
     permalink
    Talinka: Właśnie się zastanawiam czy nam się przyda...


    Zależy od planu, jeśli nastawiasz się na pełne karmienie piersią, to bym odpuściła zakup.
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeJul 14th 2011
     permalink
    hydrazine: Szczerze mówiąc, gdybym wiedziała, że ani razu nie przyda nam się butelka, to bym sobie ten wydatek podarowała.

    Gdybym ja wiedziała, ze nie przydadzą mi się wkładki laktacyjne oraz koszule i biustonosze do karmienia, też bym sobie darowała te zakupy. Nigdy nie wiadomo, co będzie po porodzie- może po prostu zaplanować te zakupy na czas po porodzie (zawsze można męża wysłać po to )
    --
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeJul 14th 2011
     permalink
    w SR dostałam avent, a TT zakupiłam przy okazji jakieś aukcji. Zobaczymy czy będą potrzebne, myślę głównie o powrocie do pracy.
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeJul 14th 2011
     permalink
    agael77: może po prostu zaplanować te zakupy na czas po porodzie (zawsze można męża wysłać po to )


    Otóż to. Ja biustonosze do karmienia kupowałam już po porodzie (bez udziału męża :wink:)
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeJul 14th 2011
     permalink
    bladykot: myślę głównie o powrocie do pracy.


    W momencie mojego powrotu do pracy młoda piła już z doidy cup, mogę polecic z czystym sumieniem :bigsmile:
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJul 14th 2011
     permalink
    ja myślę, że kupić można butelkę ale tylko jedną sztukę
    jak się przyda więcej to zawsze można dokupić
    a jak się okaże, że zbędna zupełnie to się schowa i tyle :wink:
    --
  9.  permalink
    Teo dokładnie z tego samego założenia wychodzę.
    Tak jak pisałam mam chyba 3 butelki Aventu, te najmniejsze bo były rozdawane przy różnych promocjach, więc nic dodatkowego nie kupuje.
    Jak się okaże że nie mam pokarmu, albo mały nie daje rady z butelki tej ssać to wtedy pomyślę nad czymś innym :smile:
    -- // //
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeJul 14th 2011 zmieniony
     permalink
    smoczek lovi
    i smoczek avent
    wg mnie róznica kolosalna- na korzyść lovi:smile:
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJul 14th 2011 zmieniony
     permalink
    pytanie do Mam starszych dzieci - czy komuś ostał się może zbędny element karuzelki -> ta część co przytwierdza się ją do łóżeczka?? Wariactwem by mi było teraz kupować nową karuzelkę a mały ja dosyć lubi tyle ze Antosia nam załatwiła i złamała kawałek przy śrubie - nie idzie tego naprawić :/
    --
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeJul 14th 2011
     permalink
    Dziewczyny idźcie może z tematem gdzie indziej, tu jest o wyprawce. Może zaproponujecie butelkę, która najbardziej imituje pierś i mleko, które będzie najlepsze poza własnym.
    To mi się bardziej przyda niż drżązenie tematu dlaczego warto karmić piersią.
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthorlecia_28
    • CommentTimeJul 14th 2011
     permalink
    Dziewczyny mam pytanie, wiem że gdzieś w tym miesiącu już o tym było ale nie mam czasu szukać. Chodzi o rozmiar lożeczka. Myślalam że to dla mnie jeszcze temat odległy, bo miałam zamiar kupować w październiku, a tu taka promocja w sklepie 79euro zamiast 124, no i chyba kupie. Tylko jaki rozmar 120 x60, czy 140x 70. Jak dlugo dziecko może wygodnie spać w tym mniejszym (standardowym). Planujemy zostać w Irlandii tak jeszcze z 2 lata, nie chcialabym kupować drugiego, a może poprostu przenieść dzidzie do dużego łóżka kolo 20 miesięcy? Jak powtarzam pytanie napiszcie na ktorej stronie było to sobie doczytam.
    --
  10.  permalink
    Katy, myślę, że jeśli nie będziesz mogła/nie będziesz chciała karmić piersią, to dylemat jakie mleko wybrać najlepiej pomoże Ci rozwiązać Wasz pediatra. Nie ma chyba uniwersalnego mm. Każde dziecko inaczej reaguje, są dzieci z nietolerancją laktozy, ze skłonnością do kolek, itp.
    U nas w szpitalu jeśli trzeba dokarmiać mm, dzieci są dokarmiane Bebilonem HA.
    --
    • CommentAuthorbunia13
    • CommentTimeJul 14th 2011
     permalink
    Należy również wyprać wszystkie ciuszki (te ze sklepu również) najlepiej proszkiem dla dzidziusiów:)
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.