Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeJul 25th 2011
     permalink
    Sudocrem wysusza, więc bez sensu używać go na codzień, są tańsze kremy. Sudokrem to wtedy kiedy coś się dzieje.
    --
    •  
      CommentAuthorlecia_28
    • CommentTimeJul 25th 2011
     permalink
    night ja sobie kupiłam biustonosz do karmienia na teraz żeby w nim spać i wiesz co do karmienia po porodzie to juz sobie kupie normalny bawelniany bez udziwnien z odpinanymi ramiączkami. Naprawde nie jestem zachwycona tym ktory mam. Normany biustonosz tylko sie miseczki otwieraja tak ze robi sie okienko, w moim odczuciu wcale nie tak wygodne. Najlepiej idz do jakiegoś sklepu i sobie pomierz i popatrz czy wogole Ci taki potrzebny.
    --
  1.  permalink
    Bladykotku Dziekuję za linka.
    Widze że mega tanie te biustonosze więc nawet jakby któryś mi nie spasował to takiego żalu nie ma :wink:
    A orientujecie się jaki to rozmiar, tzn o ile większe te miseczki kupić..

    Lecia zerknij sobie na ten link od Bladegokotka, tam sa takie 10% bawełniane bez udziwnień za 32zł..
    -- // //
  2.  permalink
    Te biustonosze Alles w u nas w sklepie to ponad 75zl kosztują!!
    A ta nej stronie 50zł, niezłą przebitke mają..
    -- // //
  3.  permalink
    Night, ja polecam biustonosze Royce- i te ciążowe (miękkie, bez fiszbin) i te do karmienia (też są bez fiszbin). Dla mnie jako jedyne się sprawdziły. Mają ścisły obwód, nie są z typu rozciągających się o dodatkowe 20cm :wink: Są zapinane na 3 haftki, więc dobrze trzymają. No i kolejny plus- szeroka rozmiarówka. Alles ma dużo mniejszy wybór. Na próbę miałam jeden biustonosz Alles, ale dla mnie kiepski- rozciągał się pod biustem koszmarnie.
    --
  4.  permalink
    Night, mi wyszły chyba 2 miseczki większe niż przed ciażą (obwód brałam taki jaki miałam przed ciążą).
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 25th 2011
     permalink
    polecam do karmienia biustonosze takie z otwierana cala miseczka tzn odpinasz front od ramiaczka, lub przynajmniej z okienkiem nie malutkim a takim ze cala piers "oblapia";

    troche drogie ale piekne sa (szczegolnie hot milk) w TYM SKLEPIE

    i jeszcze fajny artykul Biust karmiący - biust wymagający!
  5.  permalink
    Cerise a te biustonosze Royce, można tylko w necie kupić czy sa jakieś stacjonarne sklepy?
    -- // //
    •  
      CommentAuthorcerisecerise
    • CommentTimeJul 25th 2011 zmieniony
     permalink
    Night, ja kupowałam przez allegro- akurat trafiłam na wyprzedaże, więc nawet z wysyłką z UK wychodziło mi ok 30-40pln.
    W rozmiar trafiłam idealnie, bo wcześniej poczytałam trochę o tych biustonoszach. Miseczki standardowe, obwód ścisły- ja zwykle noszę obwód 65, tutaj brałam 70cm i był ok. Gdybyś tylko zdecydowała sie na Royce- pamiętaj, że to angielska rozmiarówka.
    Royce można też znaleźć na figleaves.com - zawsze jak Ci rozmiar nie podpasuje, możesz wymienić
    --
    •  
      CommentAuthorJosaris
    • CommentTimeJul 25th 2011
     permalink
    Karmię piersią po raz drugi, więc zdążyłam już trochę cyckonoszy :wink: dla karmiących ponosić. Cóż, nie znalazłam jeszcze stanika idealnego. Royce nigdy nie próbowałam, ale miałam innego brytyjczyka, który się nie sprawdził ani trochę. W ogóle brytyjczyków do karmienia na fiszbinach niestety nie ma, a te bez fiszbin nie są w stanie dobrze podtrzymać moje biustu. Inwestuję w melissę, ale szczerze mówiąc, ich staniki są coraz gorsze jakościowo (np. przebijające fiszbiny po krótkim czasie uzytkowania i przy praniu ręcznym), choć ofertę mają bogatszą niż dwa lata temu. I te odstające fiszbiny od mostka przy dobrze dobranym rozmiarze irytują. W allesa się niestety nie mieszczę. Szkoda, że ich rozmiarówka kończy się na I.

    Nie dajcie sobie wmówić, że bawełaniane "szmaty" są najlepsze na czas karmienia, a jedyny słuszny rozmiar to 75 B. Komfort mamy karmiącej jest bardzo potrzebny, a na pewno nie służą temu szmaciaki, w których cycki wygladają koszmarnie. Żal mi po prostu nieuśwaidomionych stanikowo kobiet, które obwód noszą na karku, a biust wylewa się im ze stanika.
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJul 25th 2011 zmieniony
     permalink
    Josaris: Szkoda, że ich rozmiarówka kończy się na I.

    To mnie właśnie dobija, że staniki, które obejrzałam i jeszcze cenowo mogę sobie na nie pozwolić - mogą okazać się za małe po porodzie, bo konczą się na 85E (a ja w tej chwili już prawie w ten rozmiar wchodzę)
    A jak mierzę sobie rozmiar stanika na bra-fitterze to wychodzi mi 80I
    --
    •  
      CommentAuthorkate1
    • CommentTimeJul 25th 2011
     permalink
    Josaris, a uważasz, że to jest dobry pomysł, żeby jakiś porządny biustonosz kupić dopiero po porodzie?
    --
    •  
      CommentAuthoranne76
    • CommentTimeJul 25th 2011 zmieniony
     permalink
    bladykot: Sudocrem wysusza, więc bez sensu używać go na codzień, są tańsze kremy. Sudokrem to wtedy kiedy coś się dzieje.

    wszystko zależy od skóry dziecka, od pieluch i od tego jakie są stolce... uwierz, że tylko po Sudokremie stosowanym do każdego przewijania problemów nie było... a jak kiedyś mi się skończył i musiałam użyć czego innego to pojawiły się problemy... polecam, to co sama sprawdziłam i u mojej córy sprawdziło się rewelacyjnie... ale każda mama używa co uważa za stosowne.... więc nie mów że bez sensu - u mojego dziecka miało to sens... a już na pewno nie będę oszczędzać na kremie (spore opakowanie kosztuje ok. 20 zł i jest baaardzo wydajne)...

    a co polecasz do codziennej pielęgnacji? czego Wy używacie? pieluchy macie jednorazówki czy tetrowe? no bo to ponoć też istotne w doborze kremu... moja Wiki "jedzie" na jednorazówkach...
  6.  permalink
    No ja powiem wam że tez mam z tymi rozmiarami problem.. przed ciążą nosiłam rozmiar 75D, więc jak teraz patrze na te niektóre staniki a tam rozmiar dostępny to 75C to normalnie ręce załamuje.. Pochodzę jeszcze po sklepach.. ale kiepsko to widzę..
    -- // //
  7.  permalink
    anne76: a co polecasz do codziennej pielęgnacji? czego Wy używacie?


    U nas tez położna na SR mówiła, że Sudocrem to tylko używać jak się już coś dzieje, a na co dzień do pielęgnacji poleciła Linomag...
    Z racji tego że ja będę stosować wielorazówki więc i bez tego bede się musiała obejść
    -- // //
    •  
      CommentAuthorJosaris
    • CommentTimeJul 25th 2011
     permalink
    Porządny biustonosz lepiej chyba kupic, gdy minie już nawał i obwód wróci do jakiejś tam normy. Choć można spróbowac pod koniec ciąży, ale wtedy lepiej mierzyć z przedłużką. No i koniecznie sprawdźcie sobie swój prawidłowy rozmiar, choćby TU.
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJul 25th 2011 zmieniony
     permalink
    No wlasnie wg bra fittera mam 80I, tylko, że nie raz kupiłam 80D (to nie mogłam się dopiąć) - 85E (był pusty w miskach). :confused:
    nie stać mnie, żeby kupować staniki drogich firm na codzień.
    Mam jeden feliny, który leży genialnie i wg metki to 85D.
    --
    •  
      CommentAuthorKatarzynka
    • CommentTimeJul 25th 2011
     permalink
    Co do staników do karmienia - dodam jeszcze do tego, co Josaris pisała. Warto najpierw poczytać o prawidłowym doborze rozmiaru - przede wszystkim ścisły obwód!
    Myślę, że bezfiszbinowe staniki mogą zdać egzamin w ciągu pierwszych dni po porodzie, w razie nawału, ale potem zdecydowanie lepsze podtrzymanie dają te z fiszbinami jednak. Ja, mimo początkowej niechęci do takich przeróbek, zdecydowałam się przerobić zwykłe, dobrze dobrane rozmiarem staniki na "karmniki". Dzięki temu miałam dokładnie to, czego potrzebowałam.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeJul 25th 2011
     permalink
    a co polecasz do codziennej pielęgnacji?


    czyli Twoje dziecko to już była skora z problemami, czyli do takiej jak najbardziej Sudocrem.

    Do codziennej pielęgnacji woda + mydło, ew chusteczki nawilżające.
    --
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeJul 25th 2011
     permalink
    zdecydowałam się przerobić zwykłe, dobrze dobrane rozmiarem staniki na "karmniki"


    ja tak chciałam zrobić z moim stanikiem ślubnym effuniaka, niestety już mi jest za mały. Zobaczymy co będzie już po unormowaniu laktacji.
    --
  8.  permalink
    Ten Bra Fitter coś nie działa :sad: bład ciagle wyskakuje :sad:
    -- // //
  9.  permalink
    OO naprawiło mi się..:wink: i ciekawe ze wyszło 65G.. teraz noszę 75F, i czasami zdaje mi się że jednak pod biustem jest trochę za ciasny..
    -- // //
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJul 25th 2011 zmieniony
     permalink
    nightingale_84: i czasami zdaje mi się że jednak pod biustem jest trochę za ciasny..

    ja w rozmiarze 80 nie mgę się dopiąć :confused: a wyszło 80I...
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 25th 2011
     permalink
    bo to trzeba boczki spod pach w miske wsadzic i wtedy obwod bedzie dobry a miska pelna :) w ogole to polecam wizyte u brafitterki, ja sie mocno opieralam i ocaigalam i z perspektywy czasu tak samo bardzo zaluje.
    co do stanikow z fiszbinami podczas karmienia mysle ze to zalezy od osoby, ja po zalozeniu takowego mialam od razu zastoj pokarmu i robily mi sie guzy, nosilam wiec takie nieusztywniane
    •  
      CommentAuthorkate1
    • CommentTimeJul 25th 2011
     permalink
    U mnie też ta strona nie działa :sad:
    --
  10.  permalink
    No właśnie dlatego lubię Royce, że mają szeroką rozmiarówkę. Miałam wybór biustonoszy. W Alles nie dość że obwód luźny, to jeszcze wąska rozmiarówka.
    Zawsze noszę z fiszbinami, Royce miałam bezfiszbinowy- ładnie zbierał i podtrzymywał. Ale fakt- jakiegoś mega wielkiego biustu nie mam, nosiłam 70HH/J.
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJul 25th 2011
     permalink
    MrsHyde: bo to trzeba boczki spod pach w miske wsadzic

    jakby mi coś bokiem wypadało, to bym wiedziała, że stanik za mały. Ale w tym feliny wszystko ładnie w misce leży - a rozmiar 85D
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 25th 2011
     permalink
    a co do codziennej pielegnacji dupki malucha, uzywalam kremu SKARB MATKI pielegnujacego cena ok 9zl, teraz moja psiapsiola i siostra tez go uzywaja, wszystkie zadowolone. wiem ze przy zapaleniu pieluszkowym sudocrem siostrzencowi nie pomagal, skonczylo sie na robionym aptecznym a teraz maja antyseptyczny tez ze skarbu matki.

    s
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJul 25th 2011
     permalink
    MrsHyde: co do stanikow z fiszbinami podczas karmienia mysle ze to zalezy od osoby, ja po zalozeniu takowego mialam od razu zastoj pokarmu i robily mi sie guzy, nosilam wiec takie nieusztywniane
    Dokładnie miałam to samo Tyle że przy mojej "wklęsłej jedynce" to był podwójny koszmar bo na co dzień noszę pushapy a tu buuu
    --
    •  
      CommentAuthorlecia_28
    • CommentTimeJul 25th 2011
     permalink
    ja bym chetnie kupiła SM albo linomag albo jakiś inny polski krem,ale u nas nie ma! jest bepanthen, sudokrem, J&J i jeszcze jakiś na C... sama nie wiem jakies inne tyłki mają dzieci na wyspach że tu takimi smaruja:) ech, nadal czekam na pomysły mamuś z Uk i Irlandii
    --
  11.  permalink
    No więc ja może do tego szpitala kupię sobie taki bawełniany bez fiszbinowy.. i na czas nawału pokarmowego..
    Niestety ja juz mam tendencje dotworzenia się rożnych guzków więc obawiam się ze i tu mogą się pojawić :sad:
    A potem kupie sobie taki już standardowy do karmienia.
    -- // //
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 25th 2011
     permalink
    Lecia a rodzina z PL nie moze ci podeslac? napisz moze w TYM TEMACIE prosbe zeby mamy z UK zajrzaly na wyprawke bo moze ne wszystkie tu bywaja
    •  
      CommentAuthorJosaris
    • CommentTimeJul 25th 2011
     permalink
    MrsHyde, a może ten stanik z fiszbinami był za mały?

    Spróbujcie ten bra fitter odpalić w innej przeglądarce, na pewno zadziała.

    Talinka, nie dopinasz się dziś, a po kilku dniach noszenia spokojnie się dopniesz. Zawsze też możesz użyć przedłużki. Jeśli brafitter pokazuje Ci 80 I (pewnie polskie?), to nie wierzę, że 85 D dobrze leży (fiszbina w połowie pachy, z przodu fiszbiny leżą na mostku i nic górą nie wychodzi?).

    Dobrze dobrany stanik to niekoniecznie drogi stanik, ale na pewno o takich z bazarku trzeba zapomnieć.
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJul 25th 2011
     permalink
    Josaris: Jeśli brafitter pokazuje Ci 80 I (pewnie polskie?)

    tak :)
    Josaris: fiszbina w połowie pachy,

    a to źle? :bigsmile:
    Josaris: i nic górą nie wychodzi

    to akurat nie :cool:
    no, ale chcę spróbować z przedłużką. na czas karmienia na pewno zainwestuję w jakiś lepszy biustonosz.
    --
  12.  permalink
    Mam pytanie do mam ożywających wielorazówki..
    Gdzie zaopatrujecie się w pieluszki?
    Patrzyłam an Pieluszkarnie na Ekomalucha, i niby wybór spory, a jak już wejdzie się na konkretnych produkt to albo rozmiary zostały same Large.. albo kolorki np różowe, które ze względu na to że będę miała chłopca w ogóle się wchodzą w rachubę..
    -- // //
    •  
      CommentAuthorcerisecerise
    • CommentTimeJul 25th 2011 zmieniony
     permalink
    Night, ja kupuję na e-bayu. Są pieluszki babyland i bezfirmowe. Różowe, niebieskie, w cętki, paski, kropki.
    np takie
    --
    •  
      CommentAuthorTrisha
    • CommentTimeJul 25th 2011
     permalink
    No wlasnie, chyba kazdy ma inaczej, ja nosilam tylko z fiszbinami i zupelnie normalne a nie te do karmienia, bo jakos przy duzym biuscie mi sie te odpinane nie sprawdzily :bigsmile:
    --
  13.  permalink
    Mam kolejne pytanie, może głupie ale nie mam gdzie sie tego dowiedziec :smile:
    Podpaski które używałyście po porodzie, to można stosować te co zwykle się używało n @, czy jakieś specjalne są?
    A jak te zwykle to chyba lepsze te Soft niż Dry Net?
    -- // //
    •  
      CommentAuthorkate1
    • CommentTimeJul 25th 2011
     permalink
    Night, masz na myśli takie co użycia zaraz po porodzie?
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 25th 2011
     permalink
    chodzi ci chyba o poporodowy podklad ginekologiczny , gigant podpache :P radzilabym takie bo one lepiej absorbuja niz takie zwykle.
    ja po 3 dniach i po sn i po cc uzywalam zwyklych cienkich podpasek
  14.  permalink
    Tak tak, chodzi o te krwawienia i plamienia poporodowe (tak to przynajmniej dziś położna na SR nazwała)
    -- // //
    •  
      CommentAuthorkate1
    • CommentTimeJul 25th 2011
     permalink
    Ja kupiłam dokładnie takie jaki pokazała MsHyde, drugą paczkę mam z Belli, też wersja poporodowa.
    Podobno zwykła największa i najgrubsza podpaska nie podoła na początku.
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeJul 25th 2011 zmieniony
     permalink
    radze kupić te poporodowe, a nie podpaski. ja akurat miałam b. silne te krwawienia - dosłownie chlusnęło mi kilka razy w szpitalu, w domu już nie aż tak, ale b. mocno - podpaska, nawet super hiper extra by popłynęła. radzę tez kupić podkłady SENI na łóżko - do szpitala i do domu. Przydały mi się bardzo. Teraz też używam - dla Gosi na łózko, bo zaczęła spać bez pieluchy - chronią materac:)
    --
    •  
      CommentAuthorTrisha
    • CommentTimeJul 25th 2011
     permalink
    No najpierw te podklady po porodowe, a potem ja juz mialam wielkie podpachy Bella : )
    --
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeJul 25th 2011
     permalink
    Ja miałam te podkłady w szpitalu. Są może trochę droższe,ale zdecydowanie lepsze od tego co pokazujecie.
    Dziewczyny, które leżały ze mną na sali też stwierdziły,że te moje podkłady są rewelacyjne.
    --
  15.  permalink
    Właśnie o coś takiego mi chodziło :smile:
    Super, dzięki dziewczyny :smile:
    -- // //
    •  
      CommentAuthoraneta01
    • CommentTimeJul 25th 2011
     permalink
    No to ja mam jeszcze takie pytanie - ile tych podkładów kupić? Pakowane są po 10, czasem 14 lub 30 szt. Wiadomo, że różnie to może być ale zastanawiam się, czy te 30 szt mega pampersów to nie za dużo?
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeJul 25th 2011
     permalink
    Nie wiem, jak w Waszych szpitalach- ale w moim dawali, jak tylko poprosiłam, jak już wróciłam do domu, praktycznie nie były potrzebne. Przydały się natomiast podczas pierwszej @ po porodzie:shocked:
    --
    •  
      CommentAuthorKatarzynka
    • CommentTimeJul 26th 2011
     permalink
    W szpitalu dawali podkłady, ale że wyszłam ze szpitala po dobie, to takie duże podkłady poporodowe się przydały- na pierwsze 3-4 dni, potem duże podpaski. I podkład na łóżko też przydatny.
    Co do staników jeszcze. Po tym jak, niestety powoli, metodą małych kroczków przeszłam z rozmiaru 80B/C na 65G (w międzyczasie trochę biust się zwiększył przy karmieniu, ale nie schudłam) - zmierzyłam obwód średnio intensywnie noszonych staników 80B/C - byłam w szoku - bez wielkiego naciągania miały 95cm - i jak taki obwód miałby cokolwiek trzymać? Co do fiszbin- przez 2 lata karmienia nie miałam żadnego zastoju, ale fakt, że to może być kwestia indywidualna i na pewno taki stanik z fiszbinami musi być b. dobrze dobrany.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJul 26th 2011
     permalink
    hmm ja po urodzeniu się Nata zużyłam tylko 2 paczki tych podpasek poporodowych zmieniajac bardzo często bo było mi mega niewygodnie gdy "zbijały" się w kroku, a potem używałam juz zwykłej Belli U nas w szpitalu nie dają takich luksusów jak już to możesz sobie wziąć ligninę z kosza i poskładać.
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.