Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorAndżi
    • CommentTimeJul 26th 2011
     permalink
    Agunia05: U nas w szpitalu nie dają takich luksusów jak już to możesz sobie wziąć ligninę z kosza i poskładać.

    masakra :shocked:
    Takie rzeczy jak podkłady po porodzie powinny być kobiecie zapewnione w szpitalu!
    U mnie były, nawet dwa rodzaje.
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJul 26th 2011
     permalink
    andżi: Takie rzeczy jak podkłady po porodzie powinny być kobiecie zapewnione w szpitalu!U mnie były, nawet dwa rodzaje.

    U nas raczej też są, bo po poronieniu mi dali, mimo, że miałam swoje podpaski :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorbeliar_xl
    • CommentTimeJul 26th 2011
     permalink
    u Nas tez dawali... ale tez trzeba bylo miec swoje...
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeJul 26th 2011
     permalink
    Dziewczyny, przeszukałam watek i nie moge znaleźć, czy poruszałyście temat malowania łożeczka? Dostaniemy w naturalnym kolorze, a chcieliśmy mieć białe. Ale nie wiem,c zy są farby, które sie do tego nadają, bo przecież dzieci ślinią i gryzą szczebelki - nie chce, żeby się córeczka najadła farby:/// Z góry dzięki za Waszą pomoc
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJul 26th 2011
     permalink
    andżi: Takie rzeczy jak podkłady po porodzie powinny być kobiecie zapewnione w szpitalu!
    tak jak pisałam - daja do woli ligniny i bierzesz ile chcesz. Podkład na łóżko dają jeden :P a jak uwalisz pościel to sory ale nikt Ci jej nie zmieni heh i tak po ostatnim porodzie leżałam do rana pod zakrwawioną kołdrą a przed obchodem wpadła pielęgniarka zobaczyć co i jak i kazała mi odwracać kołdrę lub zakryć plamę by lekarze nie widzieli :P
    Leżałam 3tygodnie na podtrzymaniu to posciel miałam zmienioną tylko dlatego ze miałam koleżankę położną i porozmawiałam z nią bo salowe ciągle twierdziły że nie ma i ze zobaczą sprawdzą ple ple ple
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJul 26th 2011
     permalink
    Annalena ja miałam malowane normalną farbą do mebli
    --
  1.  permalink
    Annalena, my mamy mebelki malowane farbą syntilor- wg producenta, bezpieczna dla dzieci. Ponieważ meble są z moich panieńskich czasów, były malowane jakieś 8 lat temu. Farba nie odprysnęła nawet w jednym miejscu, kolor leciutko może wypłowiał- mam porównanie, bo 2 tygodnie temu eM malował komodę dla małego taką samą farbą, więc widać, że "nowy" kolor jest ciut intensywniejszy (ale przy białym to raczej nie problem, my mamy niebieskie). Farba jest półmatowa, nie jest w 100% kryjąca, prześwitują słoje. Wg mnie nie ma możliwości, żeby maluch farbę zgryzł, czy zdrapał.
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeJul 26th 2011
     permalink
    Dzięki, Dziewczyny! *Cerise*, to nabędę tę syntilor. DOpytuję, bo widziałam ostatnio u rodzinki pomalowane krzesełko, z którego sie farba łuszczyła. Ale to pewnie tez kwestia przygotowania mebla do malowania.
    Dziekuję za pomoc.
    •  
      CommentAuthorKatarzynka
    • CommentTimeJul 26th 2011
     permalink
    Na pewno warto pomalować odpowiednio wcześniej, żeby zapach farby zdążył wywietrzeć dobrze. Nie jestem pewna, ale to przede wszystkim w oparach farby mogą być szkodliwe związki. Lepiej żebyś Ty tego w ciąży też nie wdychała.
    -- ,
  2.  permalink
    No u nas na pewno eM przejechał komodę papierem ściernym przed malowaniem. Ogólnie farba ma jeszcze jeden plus- nie śmierdzi i szybko schnie. Ale na pewno 2 warstwy (jak jest napisane na puszce) nie wystarczą, farba jest słabo kryjąca. My chyba osiem warstw kładliśmy, bo to "wsiąka" w drewno. Ale efekt fajny i tak jak pisałam- nic nie odłazi. Z ciekawości podrapałam paznokciem- nie ma szans, żeby coś odprysnęło. A malowane jakieś 8 lat temu :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeJul 27th 2011
     permalink
    No to biorę w ciemno:) chociaż 8 warstw to masakra ;) będzie schło na balkonie, tylko poczekamy na ładniejszą pogodę, bo teraz jak nieraz zacina, to by wszystko zamokło.
  3.  permalink
    my ostatnio malowaliśmy wodnorozpuszczalną tikurila - czarne meble na biało - 2 warstwy i wystarczyło. prawie zero zapachu, nic nie odłazi
    --
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeJul 27th 2011
     permalink
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJul 27th 2011
     permalink
    Gdzie kupiłaś? :wink:
    --
  4.  permalink
    Wracając do malowania mebli- mąż mnie dokształcił, że to czym malowaliśmy meble to nie farba, ale lazura/wosk lazurowy. Podobno właśnie tym można spokojnie malować meble dla dzieci.
    --
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeJul 27th 2011
     permalink
    Talinka: Gdzie kupiłaś?

    W oczywistym sklepie. Chociaż rośnie im konkurencja, ale jakoś nie widzę tam zbytniego ruchu.
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeJul 27th 2011
     permalink
    bladykot: W oczywistym sklepie. Chociaż rośnie im konkurencja, ale jakoś nie widzę tam zbytniego ruchu.
    hmmm...???
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJul 27th 2011
     permalink
    Też nie zrozumiałam :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeJul 27th 2011
     permalink
    w naszym (mieście) najpopularniejszym tygrysku
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJul 27th 2011
     permalink
    Aaaaaaaaaaa :bigsmile: to teraz zrozumiałam aluzję z "oczywistym sklepem" :bigsmile::bigsmile:
    muszę kiedyś się tam wybrać. wózek już mam, ale akcesoria dla dziecka, jeśli rzeczywiście tak tanie, to godne uwagi :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeJul 27th 2011
     permalink
    dzisiaj zrobiłam tam pierwsze zakupy. kupiłam jeszcze pieluchy tetrowe, te grubsze po 3 zł/szt.
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJul 27th 2011
     permalink
    bladykot: te grubsze po 3 zł/szt.

    ooo! no to się opłaca. na allegro zwykłe stoją 1 coś/szt.
    --
    •  
      CommentAuthorlecia_28
    • CommentTimeJul 28th 2011
     permalink
    dziewczyny łóżeczko klupś czy drawex a może jeszcze inne? kurcze chce takie normalne łóżeczko z wyjmowanymi szczebelkami bez szuflady. Nawet niezłe ceny na allegro mają. Co macie młode mamusie i co planujecie kupić mamusie jesienne?
    --
  5.  permalink
    Więc ja - mamusia jesienna :wink: zakupiłam łóżeczko Klupś, w sumie cały zestaw z tego zamówiła, ja mam akurat z szufladą ale można zamówić bez.
    Nietestowane jeszcze, ale wygląda bardzo ładnie i solidnie z wyjmowanymi szczebelkami rzecz jasna :smile:
    -- // //
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeJul 28th 2011
     permalink
    My mamy komodę i łóżeczko Drewex... Jeśli ktoś chce się zdecydować na tę firmę to polecam o tyle wcześniejszy zakup,żeby meble zdążyły się pozbyć zapachu stolarni:bigsmile:
    Generalnie jesteśmy bardzo zadowoleni
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeJul 28th 2011
     permalink
    Ja mam komplet Klupś ( z żyrafką) i jestem bardzo zadowolona:smile:
    --
  6.  permalink
    Agael mam dokładnie ten sam zestaw Safari :bigsmile:
    To dobrze że ci służy mam nadzieje że u nas tez się sprawdzi :)
    -- // //
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeJul 28th 2011
     permalink
    Trochę dziwnie rozwiązany jest przewijak- jak się go założy na komodę, wystaje z tyłu i trzeba odsunąć wszystko od ściany- mnie to w sumie nie przeszkadza, bo mam miejsce, a poza tym, można tam sprytnie coś ukryć, ale słyszałam opinie, że zabiera dużo miejsca w pokoju.
    Szuflady w komodzie są przepastne i wchodzi w nie bardzo dużo, szafa też pojemna, a łóżeczko stabilne. Trochę gorzej wykonana szuflada pod nim, ale da się to przeżyć.
    Ogólnie- jest super i polecam.:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJul 28th 2011
     permalink
    Ja kupuję łóżeczko z allegro - z namalowanym kubusiem puchatkiem :devil:
    --
    •  
      CommentAuthorlecia_28
    • CommentTimeJul 28th 2011
     permalink
    acha czyli wszyscy w miare zadowoleni, bo ja juz zgłupialam jak poczytałam opinie w necie i na jedna i na drugą firme skargi, no ale pewnie tamci ludzie mieli pecha...a w klupsiu sa wyjmowane 2 czy 3 szczebelki? bo ja widzialam że dwa i zastanawiam sie czy nie bedzie ta szpara za mala
    --
    •  
      CommentAuthormareza
    • CommentTimeJul 28th 2011
     permalink
    my ze względu na zakup 2 łóżeczek kupiliśmy proste łóżeczka w ikei
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeJul 28th 2011
     permalink
    lecia_28: a w klupsiu sa wyjmowane 2 czy 3 szczebelki?

    Dwa- szpara ma 21 cm
    --
    •  
      CommentAuthorlecia_28
    • CommentTimeJul 28th 2011
     permalink
    agael77 Ty pewnie jeszcze nie wiesz czy taka szerokość jest wystarczająca?hehe Twoje dziecie jeszcze za male;) ciekawe jakby tam jakiegoś dwulatka wlożyc. Wiem że niektorym wydam sie wyrodną matką ale nie wyobrażam sobie spania z dzieckiem, tzn nie mowie noc czy dwie jak zeby idą albo jest chore. Ale mi jest ciasno nawet z meżem a co dopiero jak nas by 3 bylo:) w wieku 2 lat mam nadzieje zacząć przyzwyczajanie do "doroslego" łożka, ale do tego czasu chcialabym aby pospalo w lożeczku. I zeby nad ranem mogło do nas do lóżka przypelznąć a ja nie bede musiala wstawać zeby wyjąć z łożeczka wiec te szczebelki są ważne
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeJul 28th 2011
     permalink
    No, moje dziecię to jeszcze na wysokościach w tym łóżeczku, hehehe
    Nie wydaje mi się, że jesteś/będziesz wyrodna matką, bo nie będzie dziecko z wami spało. Moje tez nie spało z nami i nie śpi. Co więcej- wczoraj przetransportowaliśmy Małego z naszej sypialni do swojego pokoju, bo wydaje nam się, że jak się przyzwyczai do naszej sypialni (i będzie bardziej kumaty), będzie nam trudniej. O dziwo- bardzo ładnie spał. Tylko rano zabieramy go do siebie i wtedy pobawimy się chwilkę i pochrapuje ze mną do 9:00 :bigsmile:
    Wracając do meritum - nie wiem, czy wystarczy te 21cm, czy nie. Najwyżej będziemy piłować:bigsmile:
    --
  7.  permalink
    Też wyszłam z tego założenia, bo jakaś ta szparka niewielka mi się wydaje, ale od czego się ma złote raczki :wink:
    -- // //
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJul 28th 2011
     permalink
    Mam wyjmowane 3 szczebelki - na noc są zakładane bo Antosia potrafi wypaść w nocy, ale najczęściej jak do nas przychodzi to wyjete są tylko 2 szczebelki wiec miejsca jest wystarczająco :) a ma 3 latka blisko
    --
    •  
      CommentAuthorJosaris
    • CommentTimeJul 29th 2011
     permalink
    agael77: jak się przyzwyczai do naszej sypialni (i będzie bardziej kumaty), będzie nam trudniej


    Spanie z tak maleńkim dzieckiem w jednym pokoju sprawia, że ryzyko SIDS maleje. Naprawdę uważasz, że taki maluszek może na tyle przyzwyczaić się do Waszej sypialni, że nie zechce jej opuścić? Te chwile niemowlęctwa tak szybko mijają, a tak wiele z nas chce jak najszybciej usamodzielnić dziecko.
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeJul 29th 2011
     permalink
    Josaris między poprzednim łóżeczkiem a obecnym są jakieś 2 metry, przy otwartych drzwiach naprawdę nie ma to większego znaczenia.
    Monitor oddechu szybciej wychwyci brak tegoż oddechu u dziecka niż ja.
    I tak-myślę, że Maluszek przyzwyczai się- miałam właśnie sposobność przypatrywania się, jak zasypia niespełna dwulatek, który spał z rodzicami, a teraz pół nocy płacze, a rodzice na zmianę czuwają przy łóżeczku.
    Nie każę mojemu dziecku samemu się ubierać, przygotowywać posiłku i zmieniać pieluchy, więc o jakim usamodzielnianiu tu mowa?
    Odkąd śpi dalej od nas- ma spokojniejszy sen- nie budzą go nasze pokasływania i inne dźwięki.
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJul 29th 2011
     permalink
    hmm Moje dzieci do 2 pokoju idą w okolicy 2 lat Kuba wcześniej poszedł ale przez to ze zwalniał miejsce i łóżeczko dla siostry. Antosia do niedawna spała u nas w pokoju, przenieśliśmy jej łóżeczko do pokoju obok i nie było żadnych cyrków. Wieczorem jest buziaczek okrycie kołderką i zasypia sama. To zależy od dziecka po prostu (Jak Ania była mała musiałam siedzieć i głaskać ją po plecach, Kuba mały cyrkował przed zaśnięciem)
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeJul 29th 2011
     permalink
    Jak widać- dzieci są różne. Skoro jednak moje lepiej śpi w swoim pokoju, nie widzę powodu, dla którego miałabym myśleć, że robię źle.
    I na tym, myślę, powinnyśmy poprzestać, gdyż jest to wątek "kompletujemy wyprawkę".
    --
    •  
      CommentAuthoraneta01
    • CommentTimeJul 29th 2011
     permalink
    Dziewczyny - pytanie okołołóżeczkowe - jaki wybrać materac do łóżeczka? Zastanawiam się nad gryką-pianką-kokosem lub lateksowym. Niektóre dzieczyny piszą, ze grykę się odradza ale w sumie nie wiedzą czemu. Ja nie znalazłam w necie żadnej negatywnej informacji, z wyj. tego, że gryka może być niewygodna, tylko że nie chce mi się w to wierzyć. Czy któraś z Was ma materac z gryką i jest niewygodny?:shocked:
    --
    •  
      CommentAuthormareza
    • CommentTimeJul 29th 2011
     permalink
    ile pieluch schodzi przy jednym dziecku przez cały dzień i noc ? :-)
    --
    •  
      CommentAuthorkate1
    • CommentTimeJul 29th 2011
     permalink
    aneta, ja też właśnie jestem na etapie szukania materaca i słyszałam, że gryka lubi spuchnąć, czy też wykiełkować jak zostanie mocno zmoczona, ale czy to prawda to nie wiem. Powtarzam, co mi się o uszy obiło.
    --
    •  
      CommentAuthorJosaris
    • CommentTimeJul 29th 2011
     permalink
    Josaris: Te chwile niemowlęctwa tak szybko mijają, a tak wiele z nas chce jak najszybciej usamodzielnić dziecko.


    Napisałam, że wiele z nas i była to uwaga ogólna.
    •  
      CommentAuthorKatarzynka
    • CommentTimeJul 29th 2011
     permalink
    mareza, na początku sporo- u nas to było ok. 8 pieluch na dobę, czasem i 10.
    -- ,
    •  
      CommentAuthormareza
    • CommentTimeJul 29th 2011 zmieniony
     permalink
    tak też mniej wiecej liczyłam, po 10 sztuk na łebka :-) czyli muszę przyjąć że 20 pieluch na dobę będzie nam przy dwójce schodzić :-)
    i to na początek musimy kupić pieluchy w rozmiarze 0
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeJul 29th 2011
     permalink
    Josaris: Napisałam, że wiele z nas i była to uwaga ogólna

    No właśnie...uogólnienie. A zapewniam Cię- moje Dziecko dostaje tyle miłości i zainteresowania, że spanie w swoim pokoiku pachnącym niemowlakiem zamiast w sypialni rodziców naprawdę go nie unieszczęśliwia. Zresztą- nie zaniosłam go do tegoż pokoiku zaraz po przyjściu ze szpitala.
    Wracając do meritum- mam materac kokosowo- gryczany i jestem zadowolona. Pod prześcieradełkiem mam podkład,więc nie ma możliwości zamoczenia go.
    --
  8.  permalink
    mareza, pamiętaj tylko, że najbezpieczniej kupić małą paczkę na początek- na próbę. Żebyś potem nie została z setką pieluch, które uczulają dzieciaczki/kompletnie nie odpowiadają Ci z innych względów
    --
    •  
      CommentAuthormareza
    • CommentTimeJul 29th 2011
     permalink
    ceri - tak tak, najpierw wypróbujemy :-) tak samo z chusteczkami wilgotnymi i kosmetykami, tylko z tego co widziałam to tylko pampersy są z zerową rozmiarówką, inne jakoś gorzej dostać
    --
  9.  permalink
    My na początek miałyśmy zerówki Huggies- fajne były. Z zerówek są jeszcze Happy (mają nawet pieluszki dla wcześniaków, o masie <2kg).
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.