Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthoriwrowe
    • CommentTimeAug 5th 2011
     permalink
    w tesco sa w promocji pieluszki Huggies Newborn - 2 w cenie 1 (2 op za 16,79) - pieluszki mają specjalne wycięcie na gojący sie pepuszek
    http://bi.gazeta.pl/im/0/7802/z7802320X,Huggies-Newborn--br---Ulepszone-pieluszki-Huggies.jpghuggies
    --
    •  
      CommentAuthorask28
    • CommentTimeAug 5th 2011
     permalink
    Aile jest szt w 1 opakowaniu?
    -- ,
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeAug 5th 2011
     permalink
    Z tego, co widać na opakowaniu to 27. Ale może źle widzę, bo jest niewyraźne.
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeAug 5th 2011
     permalink
    widziałam je wczoraj :wink:

    byłam kupić dla znajomej pampersy i kurde nie wiedziałam, że one takie drogie :tongue::tongue::tongue::wink:
    obok leżały inne pieluszki m.in Huggiesy i inne jakieś Tescowe i kurde 4 razy tańsze :devil:
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeAug 5th 2011 zmieniony
     permalink
    Teo nie daj się zwieść cenie- ja też myślałam, że nie ma co przepłacać. Ostatnio chwaliłam dadę i nadal uważam, że są dobre- ale jednak mniej chłonne i w rezultacie wyszło na jedno, bo częściej trzeba zmieniać.
    --
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeAug 5th 2011 zmieniony
     permalink
    Kiedyś za czasów studenckich dorabiałam opieką nad dzieckiem. Rodzice na brak kasy nie narzekali, ale to był ten typ ludzi, który uważał,że nie ma pieniędzy. No więc dziecko miało zakładane najtańsze pieluchy z Lidla.... Kurde do dziś pamiętam jego odparzoną pupę... Nie pomogło delikatne zwracanie uwagi jego mamie. Ona przychodząc do domu z kolejną parą nowych butów uparcie mówiła,że nie stać jej na inne pieluchy....
    Dlatego ja wiem jedno- na pieluchach nie ma co oszczędzać... Ja od samego początku używam Pampersów i póki co(odpukać) Wojtusiowi się nic nie dzieje. Dodam,że w nocy pieluchy mu praktycznie nie zmieniam a pupa jest "nieruszona"
    Poza tym można upolować naprawdę dobre promocje na pieluchy więc cenowo wychodzą odrobinę drożej a jakość o niebo lepsza.
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeAug 5th 2011 zmieniony
     permalink
    Jaherko, ale teraz te pieluchy z Lidla i Biedronki są całkiem inne niż kiedyś:smile: Sama czasem używam też tych Biedronkowych i poza tym, ze są mniej ekonomiczne ( w opakowaniu są 64 pieluszki,w pampkach 82- mam na myśli rozmiar "3"), nie mam żadnych zastrzeżeń. Pupa ani razu nie była odparzona. Pewnie- każda mama musi wypróbować, co będzie najlepsze dla jej dziecka.
    Fakt- warto polować na promocje, ale trzeba uważać, żeby nie okazało się, że kupimy na zapas, a okaże się, że dziecko wyrosło z nich :bigsmile:

    Aaa- zarówno w Lidlu jak i w Biedronce są pieluchy tanie i tańsze- tych ostatnich nie próbowałam:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeAug 5th 2011
     permalink
    tzn ja wiem, że większość używa pampersów bo lepsze i nie uczulają itd ale wiecie co raz czytałam ?
    że błąd polega na tym, że się zaczyna właśnie od nich i potem przy każdej próbie przejścia na inne/tańsze jest problem ze skórą głównie...
    bo już tyłek przyzwczajony
    i że jakby się zaczęło od innych to mogłoby problemu nie być...

    nie wiem czy to prawda bo wiecie ja tylko sobie tak teoretyzuję bo przeca jeszcze nie wiem :wink::wink:
    ale myślę, że pewnie też u nas się na Pampersach skończy tak jak u większości
    bo jakoś do tetrowych nie mam ani przekonania, ani ochoty ani w ogóle zwłaszcza, że nasze dziecko urodzi się pod koniec października a to okres kiedy nic schnąc nie chce
    zwłaszcza jak się w bloku mieszka
    także tego :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeAug 5th 2011 zmieniony
     permalink
    Ja zaczynałam od pampków, a potem przeszłam na Dadę- i nic nie uczuliło.
    Faktem jest jednak, że przy Dadzie Witek budził się w nocy i musiałam go przebrac, bo pielucha była mokra, przy pampkach zaś śpi do 8-9 rano :-) Sprawdzałam ręką- Dada były mokre, pampek suchy, mimo że pełny :smile: I dlatego wróciliśmy do pampków.
    --
  1.  permalink
    My zaczynaliśmy od Huggies (białych), potem były pampersy (też białe) i potem te z Lidla- Toujours (są jeszcze inne, ale tylko toujours przerabialiśmy). Obecnie używamy Toujours na zmianę z pieluchami wielorazowymi (właściwie jednorazówka idzie tylko na noc, czasem na dłuższe wyjście). Dla mnie są ok. Mała nigdy nie miała przy nich nawet najmniejszego podrażnienia. Był taki etap, ok kwietnia (7mż), że pampki przesikiwała, a Lidlowe nie ;-)
    --
  2.  permalink
    A ja z tych wyrodnych matek, których dziecko całą noc śpi w jednej pieluszce :tongue: Kilka razy próbowałam budzić i przewijać, ale bałam się, że sąsiedzi skargę na nas zgłoszą za zakłócanie ciszy nocnej :wink: Więc młoda śpi ok 11h w jednej lidlowej pieluszce, rano dupka sucha, mimo, że pielucha ciężkawa.
    --
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeAug 5th 2011
     permalink
    agael77 a tak z ciekawości zapytam ile kosztują pieluchy, które kupujesz?
    .
    agael77: Aaa- zarówno w Lidlu jak i w Biedronce są pieluchy tanie i tańsze- tych ostatnich nie próbowałam:wink:


    Dziecko, którym się opiekowałam nosiło i te tanie i te tańsze... Naprawdę aż smutno było patrzeć... I dlatego ja sobie postanowiłam wtedy,że jak ja będę miała dziecko to na pieluchach oszczędzać nie będę...
    I może do Dada jeszcze bym się przekonała bo nie raz słyszałam,że praktycznie się od Pampersów nie różnią...Ale jakoś póki co udaje nam się upolować dobre ceny Pampków... Aaaa no i ja na szczęście nie kupuję aż tak "do przodu" bo właśnie zdaję sobie sprawę,że mogę nie mieć ich kiedy założyć:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeAug 5th 2011
     permalink
    cerisecerise: A ja z tych wyrodnych matek, których dziecko całą noc śpi w jednej pieluszce :tongue: Kilka razy próbowałam budzić i przewijać, ale bałam się, że sąsiedzi skargę na nas zgłoszą za zakłócanie ciszy nocnej :wink: Więc młoda śpi ok 11h w jednej lidlowej pieluszce, rano dupka sucha, mimo, że pielucha ciężkawa.


    No to widać ze mnie też wyrodna matka:bigsmile: Wojtuś budzi się na karmienie i od razu zasypia więc dla mnie szkoda snu na wybudzanie go skoro pieluch mimo,że pełna to pupa sucha. A dodam,że u nas to od ok 20 do 6 rano:devil:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeAug 5th 2011
     permalink
    a mało kto chyba w nocy przewija :wink:
    tzn tak obserwuje dookoła :wink:

    a to nie jest też tak, że jak dziecko podatne na uczulenia/odparzenia to będzie tak reagowało a to, które nie ma żadnych problemów ze skórą nawet nie zauważy zmiany ?
    --
  3.  permalink
    No to u nas mała śpi podobnie 19-6 rano. Czasem obudzi się na łyczek wody, czasem śpi nieprzerwanie. To co ją będę budziła- żeby się potem zemściła za to? :wink:
    --
  4.  permalink
    a mało kto chyba w nocy przewija :wink:


    Ja do 1 miesiąc, kiedy mała nie spała ze mną tylko w łóżeczku, przewijałam w nocy, przed karmieniem. Jak się wybudzała, zmieniałam pieluchę, dawałam cycka i potem spała dalej. Ale potem wprowadziła się do nas i karmiłam ją przez sen, więc... leniwej matce nie chciało się z ciepłego łóżka wychodzić :shamed: A potem mała zaczęła przesypiać całe noce, przeniosła się do siebie, to co jej będę przeszkadzała. Ona tego BARDZO, BARDZO nie lubi :tongue:

    a to nie jest też tak, że jak dziecko podatne na uczulenia/odparzenia to będzie tak reagowało a to, które nie ma żadnych problemów ze skórą nawet nie zauważy zmiany ?


    Teo, na pewno masz rację. Moja w ogóle nie jest podatna na alergie- ani kontaktowe, ani pokarmowe. (Dzięki Ci córeczko!)
    --
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeAug 5th 2011
     permalink
    Wiesz co Teo, ale wydaje mi się,że czym innym jest uczulenie na pieluszki- tu rzeczywiście jeśli dziecko ma tendencje to byle składnik pieluszki, niezależnie od marki, je uczuli.

    Natomiast jeśli chodzi o odparzenia to te powstają w wyniku kontaktu wilgotnej pieluszki ze skórą dziecka...No i jeszcze do tego wszystkiego dochodzi to czy pieluszka w ogóle zapewnia dopływ powietrza do skóry... I co do tego aspektu wybór pieluchy jest akurat ważny.
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeAug 5th 2011 zmieniony
     permalink
    Ja też staram się w nocy nie przewijac- ale jak mi dziecko ryczy, a pielucha waży więcej niż ono, to nie mam serca tak zostawić:smile: Dodam, ze przy pampkach nie ma takiej potrzeby jak przy Dada.
    Jaherko- gdy kupowałam Dada- kosztowały jakieś 27 zł za 64 sztuki. teraz pampki -kosztowały jakieś 54zł za 82 sztuki. Różnica w cenie jednej pieluszki to jakieś 20gr z hakiem, jeśli dobrze liczę.
    --
  5.  permalink
    Te Lidlowe kosztują 25pln za 54sztuki, a pampersy 51pln za 62sztuki. To wychodzi trochę większa różnica niż przy Dada.
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeAug 5th 2011
     permalink
    A co do kupowania na zapas- moja koleżanka tak kupowała i dzięki temu ja stałam się posiadaczką paczki w ilości 98 sztuk :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeAug 5th 2011 zmieniony
     permalink
    Ceri, ale mówimy o tym samym rozmiarze? Bo zauważyłam, że np. w Biedronce ceny wszystkich są takie same, ale w "4" jest mniej pieluszek niż w "3"
    --
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeAug 5th 2011
     permalink
    agael77: Jaherko- gdy kupowałam Dada- kosztowały jakieś 27 zł za 64 sztuki. teraz pampki -kosztowały jakieś 54zł za 82 sztuki. Różnica w cenie jednej pieluszki to jakieś 20gr z hakiem, jeśli dobrze liczę.


    Hmmm... No to my ostatnio upolowaliśmy Pampki za ok 43 zł... Czyli z tego co piszesz to wychodzi ok 10gr różnicy na sztuce... A skoro mówisz,że Dada jest mniej chłonna to ja chyba jednak wolę spać w nocy bez musu wstawania i przebierania dziecka:bigsmile:
    No i teraz nie będę żyła w poczuciu,że przepłacam i wydaję majątek na pieluchy :bigsmile:
    --
  6.  permalink
    No ja mówię o "4"- mój klocuszek waży już 9kg :bigsmile:
    I w Lidlu jest podobnie- pieluszki kosztuja tyle samo, za to co rozmiar to mniej pieluch w paczce. Z pampersami u nas zresztą podobnie...
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeAug 5th 2011
     permalink
    cerisecerise: No ja mówię o "4"

    I dlatego cena inna- bo mniej pieluch w paczce. Ceny pieluszek z Biedronki i Lidla są mniej więcej na tym samym poziomie.
    Reasumując- tańsze pieluchy i pampki wychodzą tak samo- wg mojej opinii, rzecz jasna.
    aaa, Jaherko, miałam już dawno napisać- boskie zdjęcie Wojtusia, za każdym razem na pierwszy rzut oka wydaje się, ze ma takie duże plastusiowe ucho :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthormareza
    • CommentTimeAug 5th 2011
     permalink
    a ja gazetki wyrzucam i nawet nie zwróciłam uwagi na promocję tych pieluch :-)
    A to są jedyneczki więc to co nas interesuje przy naszej dwójeczce :-)

    patrzyliśmy za pieluchami dada - niestety w naszych biedronkach zaczynają się od rozmiaru 2
    --
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeAug 5th 2011
     permalink
    agael77: aaa, Jaherko, miałam już dawno napisać- boskie zdjęcie Wojtusia, za każdym razem na pierwszy rzut oka wydaje się, ze ma takie duże plastusiowe ucho


    Dziękuję:bigsmile: dopiero teraz zwróciłam uwagę na to,że ten smoczek może trochę za ucho "robić"
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeAug 5th 2011
     permalink
    będę musiała na nie spojrzeć jak będę w tesco - mam nadzieję, że jeszcze będą :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthormareza
    • CommentTimeAug 5th 2011
     permalink
    Talinka myślę że spokojnie będą, jedynki tak nie schodzą jak inne rozmiary bo to są pieluchy na dzieci o wadze 2-5kg :-)
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeAug 5th 2011
     permalink
    Mam nadzieję, bo będę w tesco w przyszłym tyg. pewnie dopiero :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthormareza
    • CommentTimeAug 5th 2011
     permalink
    Talka właśnie spojrzałam na gazetkę z ofertą do kiedy jest - 10.08.2011
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeAug 5th 2011 zmieniony
     permalink
    E, to dupa. R. dopiero 10 ma wypłatę... ale pojechać i tak pojedziemy, bo obiecał mi ciuszki dla Malucha :bigsmile::bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthormareza
    • CommentTimeAug 5th 2011
     permalink
    Z tego co ostatnio widziałam w tesco to większość promocji zniknęło ...może zmieniają już kolekcję i coś nowego wystawią na przecenie - my dzisiaj się wybieramy wieczorem, własnie po te pieluchy :-) to zobaczę co jest na odzieży :-)
    --
    •  
      CommentAuthormareza
    • CommentTimeAug 5th 2011
     permalink
    no u nas w tesco tych pieluch nie było ...były tylko o rozmiarze 2 w cenie ponad 30zł
    --
    •  
      CommentAuthorJosaris
    • CommentTimeAug 6th 2011
     permalink
    Stasiek (4345 g) w ogóle jedynek nie używał, od razu kupiłam dwójki. Jak się duzych dzieci spodziewacie, to nie warto kupować jedynek.
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeAug 6th 2011
     permalink
    Ja się urodziłam z wagą 3.600 i spodziewam się, ze dziecko podobnych rozmiarów będzie. Także chyba jeszcze na jedynki się załapiemy.
    --
    •  
      CommentAuthormareza
    • CommentTimeAug 6th 2011
     permalink
    ja przy bliźniakach to nie liczę że każde z dzieci będzie ważyło ponad 3,5kg nie mówiąc o 4 kg :bigsmile:
    --
  7.  permalink
    Talinka, jedynki są niby od 2kg, a dwójki od 3kg. Ale z mojego doświadczenia wynika, że to trochę przesadzone- moja urodziła się 2400g, 2200 przy wypisie. I jedynki były za duże. Nie jakoś bardzo, ale ewidentnie były luzy przy nóżkach i przesikiwała bokiem, kupka też regularnie bokiem wyłaziła. Dopiero jak doszła prawie do 3kg problem minął. Więc myślę, że nawet jak maluch urodzi się 3600, to jednak jedynki jeszcze... Chyba, że maluch krótszy a pulchniejszy, może wtedy "bocznego" problemu nie ma. Moja była długa i chuda i wszystko szło nam bokiem...
    --
  8.  permalink
    Mareza, ostatnio w naszym szpitalu urodziły się bliźniaki- 3600 każde :bigsmile:
    Ja mam nadzieję, że mój dobije do 3kg chociaż...
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeAug 6th 2011
     permalink
    cerisecerise: Talinka, jedynki są niby od 2kg, a dwójki od 3kg.

    Na tych powyżej jest 2-5kg.
    --
    •  
      CommentAuthormareza
    • CommentTimeAug 6th 2011
     permalink
    ceri - nie mówię że się nie rodzą z taką wagą :-) ale średnio nie przekraczają jej :-) to też zależy od wielu czynników :-)
    --
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeAug 6th 2011
     permalink
    te bliźniaki po 3600 to rodzą się ok 40tc. widzialam juz takie. Te co rodza sie wczesniej beda mniejsze.
    --
    •  
      CommentAuthorzabkaa25
    • CommentTimeAug 6th 2011
     permalink
    Co do pieluszek to od koleżanek słyszałam, że Dada są ok, te z Biedronki ostatnio całkiem fajne i że fajne są też jakieś z Rossmana. Z moich dzieciatych koleżanek tylko jedna używa Pampersów, reszta tańszych i są zadowolone a nie należą do mam, które pozwoliły by się swoim dzieciom męczyć z odparzeniami itd. Dużo zależy od dziecka ale myślę, że warto wypróbować tańsze, tym bardziej, że i Pampersy uczulają niektóre dzieci, nie jest tak, że to jedyne najlepsze pieluszki.
    -- Aniołek Antoś 18tc [*] Kochamy Cię :* (ur. 22.05.2014).
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeAug 6th 2011
     permalink
    moje dziecko uzywało wszytskich i było ok (poza Tesco) i jak zaczęły się odczyny to też na wszystkie
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeAug 6th 2011 zmieniony
     permalink
    no dobra. czytam te wszystkie pożyteczne rady i mam tylko jedno pytanko laika: a ile pampków schodzi dziennie? Tak z ciekawości pytam,żeby sobie wyobrazić jak ten wydatek się rozkłada.
    a kiedyś gdzieś czytałam, że z pampkami taki problem, ż emimo wszystko za rzadko je zmieniami i chociaż sucho w srodku, to niedobrze tak w przesikanej pieluszce trzymać. Nie że w nocy, tylko za dnia. Ale nie mogę znaleźc już tego artykułu w sieci.
    *W Tesco jest promocja LOVELLI*. Przy okazji mam *pytanie o proszek* - który najładniej dopiera? Dostałam ostatnio pare ciuszków od rodziny i białe ubranka po prostu wyglądąły jak szmatki - nie wiem, czy mamusie prały je z kolorowymi czy tez miały kiepski proszek. Co radzicie nabyć? (Abstrahując od kwestii uczuleń etc).
    •  
      CommentAuthormareza
    • CommentTimeAug 6th 2011
     permalink
    Mi np kaftaniki, jeszcze po moim mężu, czyli takie co mają prawie 32 lata i myślałam że pójdą na szmatki - ładnie doprały się w persil gel sensitive - ogólnie zastosowałam go do prania wszystkich ciuszków
    Co do ilości pampków dziewczyny pisały że średnio 10szt na dobę - ale np MrHyde potrafiła zużyć 15 sztuk :-) wiadomo - różnie to bywa :-)
    Chyba dobrze zapamiętałam te ilości :-)
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeAug 6th 2011 zmieniony
     permalink
    persil sensitive ladnie dopiera, moim zdaniem lepiej niz lovela

    edit: Mereza masz swietna pamiec :)
    mam znajoma ktora mowila ze nie zuzyla nigdy wiecej niz 5-6 pampkow na dobe ale ona jest "inna", jak dzieciak pusci baka z 'kleksem' to ona to zolre wycierala i dalej ta sama pieluche zakladala :shocked:
  9.  permalink
    Annalena, wydaje mi się, że "dzieciowe" proszki po prostu odświeżają, a nie piorą/dopierają. My szybko przeszliśmy na Persil Sensitive w płynie (podobno łatwiej się wypłukuje niż proszek), teraz mamy Dalli Sensitive, też ładnie dopiera. Nie wiem jak przy starszych zabrudzeniach/zafarbowaniu, ale u nas sprawdzają się chusteczki wyłapujące kolor- raz, że nie muszę się bać, że coś zafarbuje (dla mnie hitem były jeansy małej, niebieskie, które farbowały na... żółto :D), a dwa- jak coś "świeżo" zafarbowane to świetnie dopiera.
    Ogólnie ja teraz z sentymentu kupiłam płyn do prania Bebi - na początku prałam w nim ciuszki małej i ten zapach przywołuje wspomnienia ;-) Wyprałam w nim ciuszki dla młodego, ładnie pachną, zużyję butelkę bo szkoda wyrzucić i będę prała rzeczy młodszego w tym Persilu czy Dalli Sensitive.Ogólnie jeśli chcesz koniecznie dzieciowy proszek/płyn, to polecam Bebi. Butelka 1,5l kosztuje ok 12pln, jak dla mnie fajnie pachnie, poziom "dopieralności" jak każdy dzieciowy proszek.

    Co do ilości zużywanych pampersów- ja na początku przewijałam małą przed każdym karmieniem, chyba, że w międzyczasie zdarzyła się kupka. Więc ogólnie wychodziło 8-10 pieluszek na dobę. Czyli optymistycznie licząc duża paczka pampersów (72szt) starcza na tydzień.
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeAug 6th 2011
     permalink
    MrsHyde: to ona to zolre wycierala i dalej ta sama pieluche zakladala
    aaaaa! bez przesady
    --
    •  
      CommentAuthorjowita
    • CommentTimeAug 6th 2011
     permalink
    a ja polecam proszek z płatkami mydla. W sumie nie wiem jak sie nazywa, ale idealnie dopiera kupki, które potrafia trwale upaskudzić ubranko :/
    A z tą ilością pampersów to w pierwszych tygodniach jest sporo - trzeba liczyć się z tym ze dziecko puszcza takiego "kleksa" prawie za każdym pierdem ;)
    --
    •  
      CommentAuthormareza
    • CommentTimeAug 6th 2011
     permalink
    no nie z tym wycieraniem kleksa to chyba przegięcie :-)
    ja w tym persilu zaczęłam prać nasze ciuchy i też ładnie dopiera
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.