Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeAug 7th 2011
     permalink
    Laksi,d zięki wielkie za odpowiedzi.
    cerisecerise: Ogólnie jeśli chcesz koniecznie dzieciowy proszek/płyn, to polecam Bebi.

    No własnie nie to, ż echce koniecznie, tylko próbuję sie rozeznać, czy ten dzieciowy proszek jest konieczny. Nie znam się na tym, mysląlam, ż emożna tylko w takim specjalnym dla dzieci. To w takim razie ciuszki nowe upiorę w dzieciowym, a potem jak już będziemy ich używac, sprobuję w tym persilu.
    mareza: ale np MrHyde potrafiła zużyć 15 sztuk

    Hihi, przeczytałam tak, że w pierwszej chwili zrozumiałam, że Mrs Hyde wali w pampki (Ania, nie gniewaj się ;))
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeAug 7th 2011 zmieniony
     permalink
    hmm żeby zaoszczędzić pampersów przy noworodku wkładałam w środek tetrę i jak był kleks to tetra do wymiany - podejrzałam to u nas w szpitalu i robiłam tak przez miesiac może więcej
    Co do proszków też skłaniam się ku persilowi
    Jeśli rzeczy są jasne to wsadzam w wybielacz a potem dwukrotnie piorę (normalne pranie a potem tylko takie szybkie 30minut)
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeAug 7th 2011
     permalink
    Agunia05: hmm żeby zaoszczędzić pampersów przy noworodku wkładałam w środek tetrę i jak był kleks to tetra do wymiany - podejrzałam to u nas w szpitalu i robiłam tak przez miesiac może więcej


    no to jest jakiś pomysł chyba....
    warto zapamiętać :wink:



    a ja się jeszcze wtrące do do rozmiarów - z tego co obserwuję u moich znajomych waga po urodzeniu ma znaczenie ale bardziej chyba długość dziecka...
    bo zauważyłam taką zależność - jak się Maluch rodzi 58-60 cm to Pampersy w rozmiarze 1 są za małe i lepsze są 2
    a jak się rodzi takie 50 - 56 cm to lepsze są jedynki :wink:


    czyli najlepiej kupić jedną paczkę w rozmiarze 1 i jedną w romiarze 2 i zobaczyć które będą lepsze
    i męża wysłać do sklepu żeby dokupił

    ja bym nie robiła tak jak moja znajoma co nakupiła 4 paczki w rozmiarze 1 i potem wszystkie odsprzedawała bo Jasiek właśnie miał 60 cm i ważył 4,3 kg i jedynki były przymałe :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeAug 7th 2011
     permalink
    a i jeszcze chciałam o coś zapytać :wink:

    bylam ostatnio u dwóch różnych znajomych
    jedna ma córkę 4 miesięczną a druga 5 miesięcznego synka
    u żadnej koło przewijaka i pieluch nie widziałam chusteczek tylko miskę w przegotowaną wodą i taką dużąąąąą paczkę z gazikami czy co to tam było...
    coś jak waciki do demakijażu tylko większe...

    pytałam czemu tak [ żadna z nich nie narzeka na brak pieniędzy.... ] i obie stwierdziły, że wg nich woda i mydło lepsze a nie chusteczki nawilżone nie wiadomo czym a jedna mi powiedziała, że ona te chusteczki na sobie spróbowała i po podtarciu ją cała pipka szczypała i w ogóle.....
    chusteczki mają ale tylko używają ich poza domem [w sensie, że na spacerze albo coś]
    jak są u kogoś w odwiedzinach, rodziny itp to też woda z mydłem a wodę przecież każdy w domu ma i zawsze użyczy do miseczki...


    co Wy na ten temat sądzicie ? :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorpani_wonka
    • CommentTimeAug 7th 2011
     permalink
    Ja nosiłam dziecko do łazienki i myłam (do tej pory zresztą) dupsko w umywalce albo w bidecie. Od chusteczek cuda się potrafią dziać.
    -- "bez pretensji do mądrości, której nie mam, bez odbijania jej na ksero i wpadania w schemat"
    •  
      CommentAuthorask28
    • CommentTimeAug 7th 2011
     permalink
    O mamuniu "wycierała żółte kleksy"- to to się nazywa oszczędność!
    No ale bez przesady.
    .
    Teorka nie wiem ile w tym prawdy ale niektórzy pediatrzy (spotkałam się z tym pod wykresami przyjaciółek) nie zalecają częstego stosowania tych chusteczek.
    U 2 moich kumpel dziewczynkom zarastała pochwa (jedna musiała stosować jakąś maść z hormonami u swojej córeczki - na szczęscie to pomogło) i m.in podejrzewano o to te chusteczki nawilżane.
    A na 28 dni jeszcze u innych o tym czytałam ale jak mówię czy to ma jakiś związek tego nie wiem.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeAug 7th 2011
     permalink
    Hmm ja używam najczęściej chusteczek Nivea Cream i nie narzekam na nie ale nie znoszę np pampersa czy dada czy inne tego typu... Gdy młody miał odczyny pieluszkowe też wolałam wodę i mydło tyle że ja go brałam pod pachę i do umywalki. Wiadomo że u Malucha nadmiar kosmetyków nie jest wskazany
    Co do rozmiarów - ja kupowałam 2 i 1 :P te pierwsze do tetry a drugie jak miał samą pieluszkę a tak naprawdę to czy będzie pieluszka niżej czy wyzej to niewielka różnica bardziej ma wpływ szerokość gdzie w większych rzepki nachodziły na siebie (Natuś ważył 2400) . ze wszystkich "jedyneczek" jakie używałam największe są Happy - najszersze. A najmniejsza jedynka to było Tesco z UK - jak Pampers 0 dla wcześniaków (u nas w polsce nie widziałam ich)
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeAug 7th 2011
     permalink
    czyli stosowanie wody z mydłem i gazików zamiast chusteczek jest jakimś pomysłem ? :wink:
    bo powiem szczerze, że mnie własnie to zaciekawiło i też nie wiem czy na to nie postawie....
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeAug 7th 2011 zmieniony
     permalink
    asik28: U 2 moich kumpel dziewczynkom zarastała pochwa (jedna musiała stosować jakąś maść z hormonami u swojej córeczki
    no ja nie spotkałam sie z tym że to wina chusteczek ale Sudokremu dlatego nie powinno sie go używać zapobiegawczo ale dopiero gdy coś się zacznie dziać
    TEORKA: czyli stosowanie wody z mydłem i gazików zamiast chusteczek jest jakimś pomysłem ?
    oczywiście :) a jaka oszczędność :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsCreme
    • CommentTimeAug 7th 2011
     permalink
    Ja stosowałam chusteczki, moja bratowa waciki i wodę (dopiero przy starszych dzieciach były też u nich chusteczki). Dla mnie to było mega wygodniejsze bo Hania nie leżała płasko na przewijaku ( w 4. miesiącu i tak przerzuciłam się z przewijaniem na dywan, było bezpieczniej) i nie miałam strachu o wylanie miseczki, ale rzeczywiście młoda nie reagowała alergicznie na nawilżanki (jeśli chodzi o markę, to pampersowe klasyczne, potem z rossmana i te służą nam do różnych celów do dzisiaj).

    Jak ktoś woli trzymać ciepłą wodę non stop na podorędziu, to proszę go bardzo. Ja z tych wyrodnych wygodnych byłam :P

    A co do tetry w pampersie- dla mnie to przesada- zbytnie przegrzewanie tych okolic u dziecka. Do tetry są specjalne majteczki które nie będą robić takiego efektu, więc nie wiem czemu nie stosować tego co się poleca wszem i wobec.
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeAug 7th 2011
     permalink
    Agunia05: oczywiście :) a jaka oszczędność :wink:


    no oszczędność też chociaż mi akurat nawet nie o to chodziło :wink:
    tylko tak sobie właśnie myślałam jak ja bym się czuła gdybym sobie kilka razy dziennie pipkę przecierała takimi chusteczkami [one mnie tak apropo też zawsze uczulają bo ja generalnie mam mega wrażliwą skórę i wszystko....] zamiast umyć się normalnie pod prysznicem....
    jakoś do końca nie przemawia do mnie mycie się chusteczkami nawilżonymi jakimiś balsamami i innymi różnymi rzeczami :wink:
    ostatnio u bratowej wzięłam jedną taką, wytarłam sobie ręce i wydawało mi się, że mam delikatnie lepkie :tongue:
    no ale to może mi się tylko wydawało :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeAug 7th 2011 zmieniony
     permalink
    MsMartina: Jak ktoś woli trzymać ciepłą wodę non stop na podorędziu, to proszę go bardzo. Ja z tych wyrodnych wygodnych byłam :P


    ale ta woda właśnie wcale nie jest ciepła...
    tzn one trzymają ją w miseczce i jej temperatura jest pokojowa bardziej ale nie ciepła
    po myciu, wylewają, miją miskę i nalewają nową wodę [na początku chyba to była przegotowana ale nie pamiętam...]

    przecież te chusteczki też nie są ciepłe więc po co wodę grzać skoro zimnymi chusteczkami się myje ? :smile::smile::smile::smile::smile:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeAug 7th 2011
     permalink
    chusteczki sa dosc chlodne, wode kolezanki stosuja przegotowana, w temp pokojowej stojaca
    mydla nie uzywaja zbyt czesto, glownie po duzej kupie
    ja sama stosowalam czasami chustki czasami wode ale chyba czesciej chustki, mialam od sis ze stanow duzy zapas i sama z nich czasami korzystalam przy demakijazu bo delikatne byly i ladnie pachnialy
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeAug 7th 2011
     permalink
    Teorka chusteczki nivea babydream czy johnsona faktycznie zostawiaja "lepkosc", chyba najmniej to pampers sensitive kiedys lepkie byly.
    ja sama na codzien uzywam chusteczek do higieny intymnej, jak trafilam na takie bez rumianku to juz jest ok
    •  
      CommentAuthorMrsCreme
    • CommentTimeAug 7th 2011
     permalink
    Lepkie na pupę są w sam raz- nawilżają na dokładkę. IMHO :)

    A co do tej przegotowanej- moja bratowa twierdziła że dotyk takiej zimnej chusteczki jest okropny i dbała o to właśnie, żeby dziecka nie szokować wodą która miała 20 st C, tylko ciepłą zmywała tyłki.
    Ja tam chwilę przytrzymywałam chusteczkę zwiniętą w garści żeby dziecku było przyjemniej, i tyle.
    --
    •  
      CommentAuthorbeliar_xl
    • CommentTimeAug 7th 2011
     permalink
    my też uzywalismy chusteczek ale tylko po jednych jakichs tanich z Auchan działy sie cuda nie widy...
    bierzcie pod uwage ze taka chusteczke powinno sie najpierw rozgrzac w dloniach....
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeAug 7th 2011
     permalink
    jak Gosia była malutka tez przecieraliśmy wodą letnią i ciut mydełka. Potem weszliśmyw chusteczki, najbardziej pasują mi do tej pory BABYDREAM różowe. Nie miała nigdy żadnych pdorażnień. SUDOCREM TYLKO jak coś się dzieje, bo jak sie często używa, skóra się rpzyzywczai i nie bedzie czym ratować w nagłych sytuacjach
    --
    •  
      CommentAuthorjowita
    • CommentTimeAug 7th 2011
     permalink
    ja mam pytanie do dziewczyn ktore używaly Dady i lidlowskich pampersow - jakie wklady robia sie po przesiusianiu? Bo ja lubie jak wklad robi sie taki jak w pampersie - mięciusi jak żel, ale z braku kasy kupilam ostatnio w schleckerze pampersy, ktore kiedys były wierna kopia pampersów, teraz bardzo sie zepsuły i wkład robi się twardy, jakby był nasaczonym zwykłym papierem toaletowym w dużej ilości. Pamiętam ze kiedys dawno, prawie 4 lata temu kupilam Dade i właśnie takie twarde były wiec sie zniechęcilam. Teraz poprawily się?
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeAug 7th 2011
     permalink
    czyli widzę , że opinie podzielone [jak zwykle :smile::smile::smile: ale to dobrze :wink: ]



    podsumowując zatem - ja na dzień dzisiejszy jestem za wodą i gazikami a co wyjdzie w praniu to się i tak pewnie okaże :wink::wink::wink:
    --
  1.  permalink
    No ja też mam taki właśnie plan, ze na codzien będę dziecinie dupkę przemywać wodą z mydełkiem, a chusteczki na jakieś wyjścia, gdzie dostep do wody zwłaszcza przegotowanej bedzie kiepski :smile:
    -- // //
  2.  permalink
    My używamy chusteczek Musteli, chyba najfajniejsze są jakie mieliśmy- próbowaliśmy Huggies, Lidlowych Toujours, Nivea i Lansinoh. Oprócz Musteli sprawdziły się Lidlowe, za to Huggies i Nivea nam nie podpasowały.
    Jak jest maluch, to jeszcze miseczka z wodą ok, ale przy starszym (takim jak moja obecnie), to już nie bardzo- chyba, że zależałoby mi na myciu przewijaka i okolic :tongue:
    A na smółkę (chusteczki nie dają zwykle rady), polecam patent stosowany u nas w szpitalu- prostokątne płatki kosmetyczne i płynna parafina. Smółka schodzi po pierwszym przetarciu :bigsmile:

    Jowita, my używamy Lidlowych Toujours- wydają mi się dość miękkie. Ciut sztywniejsze niż pampersy to na pewno, ale porównywalne ze zwykłymi Huggies.
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeAug 7th 2011
     permalink
    cerisecerise: Jak jest maluch, to jeszcze miseczka z wodą ok, ale przy starszym (takim jak moja obecnie), to już nie bardzo- chyba, że zależałoby mi na myciu przewijaka i okolic :tongue:


    o tego nie wzięłam pod uwagę , że jak małe zaczyna się już na boki przewracać i uciekać z przewijaka to może być ciężko hehe :wink::wink::wink:
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeAug 7th 2011
     permalink
    te MUSTELI b. drogie są :(
    A parafina?!? słyszałam niestety o niej wiele niedobrego... nie zdecydowałabym się dzieciaczkowi fundować
    np. tutaj:
    Mineral oil, Petrolatum, Paraffin Oil, Paraffinum liquidum
    Olej mineralny, parafina, olej parafinowy - Produkty destylacji ropy naftowej.

    Nie wchłaniają się z jelit i skóry. Zatykają pory, absorbują kurz i bakterie. Hamują wymianę gazową i metaboliczną w skórze. Uniemożliwiają swobodne wypływanie łoju na powierzchnię skóry. Stwarzają beztlenowe warunki w skórze sprzyjające rozwojowi bakterii beztlenowych wywołujących trądzik. Inicjują tworzenie zaskórników, utrudnia regenerację skóry. Przyśpieszają procesy starzenia. Powodują kumulację toksycznych metabolitów w skórze. Są powszechnie stosowane przy produkcji kosmetyków, bowiem są tanie i łatwo dostępne. Parafiny rozpuszczają większość składników kosmetycznych, stanowią też typowy wypełniacz zwiększający objętość kosmetyku w opakowaniu. Nawet najcudowniejsze składniki rozpuszczone w parafinach nie przenikają do skóry pozostając na jej powierzchni. http://www.luskiewnik.strefa.pl/acne/toksyny.htm
    --
    •  
      CommentAuthorcerisecerise
    • CommentTimeAug 7th 2011 zmieniony
     permalink
    Nie wiem, czy takie drogie Karko- ja kupuję paczkę 72szt po ok 11pln. Do przeżycia, szczególnie biorąc pod uwagę jakość.

    A co do parafiny- płynna parafina jest do kupienia w aptece, jest podstawowym składnikiem wielu kosmetyków dla dzieci (choćby Oilatum), więc bym jej tak nie demonizowała.
    Czyli rozumiem, że Ty przy Gosi nigdy nie stosowałaś np oliwki czy płynów typu Oilatum?
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeAug 7th 2011
     permalink
    Cóż, ja kupuję BABYDREAM ( najlepsze w moim odczuciu w porównaniu z kilkoma innymi) za 3-4 zł za 80szt:
    Nie stosowałam oliwki. o prafinie kiedyś ( już po uodzeniu Małgosi) gdzies przypadkiem się natknęłam i poczytałam... Ostatnio też jakiś program oglądałam, gdzie właśnie mówiono o tym, jak wszechobecna w kosmetykach parafina szkodzi,a nie pomaga... Ale wiadomo - nie można dac sie zwariować. Tak tylko mi się nasunęło jak przeczytałam o niej w Twoim poście
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeAug 7th 2011
     permalink
    Mnie się wydaje, ze nie ma nic naturalniejszego niż woda i dla pupy Maluszka ona jest najlepsza :smile:
    --
    •  
      CommentAuthoragigi
    • CommentTimeAug 7th 2011
     permalink
    Nasz maluch chusteczek nie polubił, więc szybko przerzuciliśmy się na ciepłą wodę i waciki - podoba mu się i spokojniej daje sobie co trzeba umyć.
    Na smółkę w szpitalu radzili całą dupkę alantanem smarować - chusteczki dawały wtedy radę.
    A do smarowania skóry po kąpieli pięknie sprawdza się oliwa z oliwek.
    --
  3.  permalink
    Karko, te babydream to z Rossmana? Ja na początku kupiłam paczkę niebieskich i zupełnie mi nie podpasowały- skończyły jako chusteczki do ścierania kurzu w pokoju małej :wink:
    Za to w Rossmanie zawsze kupujemy takie mokre chusteczki-papier toaletowy Lilliputz (czerwone opakowanie)- obłędnie pachnie, można spuszczać w toalecie, więc sprawdza się nam idealnie przy korzystaniu z nocnika. A z tej samej serii są jeszcze żółte chusteczki w małym opakowaniu- zawsze jedną paczuszkę zabieramy na spacer, żeby wytrzeć rączki czy buźkę w razie potrzeby.
    --
    •  
      CommentAuthorlecia_28
    • CommentTimeAug 7th 2011
     permalink
    a ja sobie tak myślałam żeby pupke najpierw przetrzeć chusteczką a potem domyć cieplą wodą. Nie chciałabym pozostawiać na skorze chemi z chusteczek, ale samą wodą to dla mnie żadne mycie, chyba że wodą z mydlem. Ale może przesadzam:)
    A znacie jakąś alternatywe dla oliwki po kapieli, jakiś balsam nawilżający czy cos? tak juz od pierwszych kapieli? bo skora takiego malenstwa to jednak potrzebuje jakiejś pomocy na początek
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeAug 7th 2011
     permalink
    tak, z rossmana, ale te różowe. Są jak dla nas najlepiej nasączone, najbardziej trwałe i naj. A do tego mają bdb cenę;) LILIPUTS super też jest:)
    --
    •  
      CommentAuthorSułka
    • CommentTimeAug 7th 2011 zmieniony
     permalink
    Lecia_28 ja stosowałam po urodzeniu do buźki (na noc) i do ciała po kąpieli krem Lipobase - do kupienia w aptece, polecany przez położne u nas w szpitalu dla noworodków, tzn. w PL. Tubka za ok 20 zł wystarczyła mi na 3 miesiące codziennego stosowania.
    Ms Martina: "A co do tej przegotowanej- moja bratowa twierdziła że dotyk takiej zimnej chusteczki jest okropny i dbała o to właśnie, żeby dziecka nie szokować wodą która miała 20 st C, tylko ciepłą zmywała tyłki". Martina szokować wodą 20 stopni???
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeAug 8th 2011
     permalink
    TEORKA: podsumowując zatem - ja na dzień dzisiejszy jestem za wodą i gazikami a co wyjdzie w praniu to się i tak pewnie okaże

    i ja tez. ta dyskusj ao wacikach to chyba już gdzies się toczyła (nie wiem czy nie na przysżłych mamusiach) i tez zdecydowaqłam, że wolę waciki i wodę.
    agi_s: A do smarowania skóry po kąpieli pięknie sprawdza się oliwa z oliwek.

    oo, naprawdę? a powiedz mi, tylko pupkę smarujecie czy całe ciałko? i czy to potem nie pachnie jakos nie teges?

    _______
    a ja jeszcze o pampersach słówko - u jednej znajomej kiedyś przyuważyłam, ż emusiala chyba żadko córeczce pampka zmieniac, bo po prostu od dziecka... smierdziało! tym specyficznym zapachem przesikanego pampersa. fuuuuj.
    •  
      CommentAuthormyszerej
    • CommentTimeAug 8th 2011
     permalink
    O nie, jak można nie dbać o higienę własnego dziecka?

    wracając do gazików, wody i chusteczek, ja na razie skłaniam się do wody i gazików. Jednak im mniej chemii będziemy dziecku ładować od początku tym lepiej. Chusteczki zostawimy na wyjścia.
    --
    •  
      CommentAuthoraneta01
    • CommentTimeAug 8th 2011
     permalink
    No to widzę, że nie tylko ja jestem pro eko:wink: Jeśli woda i waciki się sprawdzą, to chusteczki bedą tylko na "specjalne" okazje:bigsmile: I nie chodzi mi nawet o finanse ale tyle tego wszystkiego produkujemy, że niedługo pod blokami trzeba będzie ustawiać po jednym wielkim śmietniku dla każdej rodziny:shocked: Ilość zużywanych pampersów też jest jak dla mnie powalająca. Może uda mi się przeskoczyć na wielorazówki, czas pokaże.
    --
    Aaa.. dzięki za rady dotyczące leżaczka- bujaczka. Kupiłam na allegro używany i mam nadzieję, że Młody będzie kiedyś z niego zadowolony:smile:
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeAug 8th 2011
     permalink
    Ja wyhaczyłam na giełdzie mamy śpiworek do wózka, o którym pisałam wcześniej. Nie pod kolor wózka, ale... za 17zł z przesyłką zamiast 75 (za nowy) :wink: i myslę, że będziemy zadowoleni :wink:
    --
    •  
      CommentAuthoraneta01
    • CommentTimeAug 8th 2011
     permalink
    Talinko, po tym jak ostatnio zastanawiałas się nad śpiworkiem, kupiłam na allegro używany za 35 zł i jestem zachwycona - wygląda jak nowy (a nowy kosztował 120) i w dodatku jest ładniejszy, niż te, które są teraz w sprzedaży. Ostatnio strasznie podoba mi się takie polowanie na okazje:smile:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeAug 8th 2011
     permalink
    ja mam chyba 3 te śpiworki [dostałam wszystkie] ale się naczytałam, że to ponoć niepraktyczne, nieporęczne [ jak trzeba Maluszka co 10 minut rozpinać żeby wyjąć... ] i w ogóle
    no ale mam więc najwyżej do wózka będą :wink:

    TALINKA a o co chodzi na tej giełdzie ?
    bo weszłam ale tam jakieś punkty trzeba mieć na wymianę czy ki pieron ? :tongue:
    --
    •  
      CommentAuthoraneta01
    • CommentTimeAug 8th 2011 zmieniony
     permalink
    Teorko, ja kupiłam taki typowo do wózka i do fotelika, bo ma wycięcia na pasy. Tych do spania jeszcze nie kupowałam, bo wolę się przekonać, jakie upodobania ma moje dziecko:smile: Za to rożków mam w nadmiarze chyba, bo kupiłam dwa, a potem okazało się, że jeszcze jeden dostałam gratis, kiedy kupowałam pościel.
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeAug 8th 2011
     permalink
    TEORKA: TALINKA a o co chodzi na tej giełdzie ?bo weszłam ale tam jakieś punkty trzeba mieć na wymianę czy ki pieron ?

    Tak, tam się wymienia za pkt. Ja akurat pkt teraz nie mam, to napisałam do tej babeczki i chciała 17zł z przesyłką :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeAug 8th 2011
     permalink
    wiem, że ide na łatwiznę, ale wolę Was zapytać niż tracić czas na allegro.:) Macie jakichś poleconych sprzedawców na all, u których mozna kupić kilka rzeczy na raz do wyprawki?
    •  
      CommentAuthoraneta01
    • CommentTimeAug 8th 2011 zmieniony
     permalink
    Zależy, czego konkretnie potrzebujesz. Duży wybór ma adamasiak, szybko i sprawnie kupowało mi się też w bobolandzie(boboland_pl ) , rodzyneczkach, mamokupmi. To tyle, jeśli chodzi o takie rzeczy jak butelki, nożyczki, prześcieradełka, smoczki itd. Ciuszki natomiast najbardziej podobają mi się z minimundo (chociaż nie należą do najtańszych) albo od Majka112008. U używanych fajne rzeczy ma VogueKids. Ci sprzedający mają szeroką ofertę, więc można zaoszczędzić na kosztach przesyłki, wybierając większą liczbę przedmiotów. To takie moje subiektywne typy:smile:
    --
    Warto też szukać rzeczy ze swojej miejscowości. Odbiór osobisty to jednak najtańsza opcja dostawy:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeAug 8th 2011
     permalink
    ANNALENA mnie ktoś tego polecał:

    RP 77

    coś już zamawiałam i spoko :wink:


    ANETKA a to ja mówiłam o tych do spania, bez wycięcia na pasy :wink:
    takich z wycięciami to w ogóle nie mam
    ani jednego.... :neutral:


    TALINKA no tak się właśnie zastanawiałam co jak ktoś nie ma pkt
    czyli można się dogadać, fajnie :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeAug 8th 2011
     permalink
    Dzięki, Laseczki!
    ja potrzebuję takich rzeczy jak pościel, nożyczki, popierdółk iróżne, pieluszki tetrowe etc. przejrzę, co tam mają.
    •  
      CommentAuthormyszerej
    • CommentTimeAug 8th 2011
     permalink
    Możecie polecić jakiś dobry termometr dla dzieci?
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeAug 8th 2011
     permalink
    Ja teraz (tzn we wrześniu, he he) będę kupowała materac i pościel. Materac kupię chyba w Tygrysku - bo kosztuje ok. 50-60zł, a że to na miejscu, to na wysyłce oszczędzę. Pościel raczej na allegro - chyba, że ciekawą znajdę też w Tygrysku :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeAug 8th 2011
     permalink
    TEORKA: ANNALENA mnie ktoś tego polecał:

    RP 77

    ooo, ja też u niego kupowałam i też polecam:smile:
    --
    •  
      CommentAuthormyszerej
    • CommentTimeAug 8th 2011
     permalink
    Annalena, pościel polecam z allegro od mamo-tato_com_pl

    Pościel
    --
    •  
      CommentAuthormyszerej
    • CommentTimeAug 8th 2011
     permalink
    mnie też koleżanka polecała RP 77:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeAug 8th 2011 zmieniony
     permalink
    MYSZEREJ, DZIĘKI! jUŻ KTÓRYŚ RAZ KTROŚ POLECA TO MAMO-TATO. tylko wczesniej ktoś tu podał mamo-tato bez com.pl i nie mogłam ich znaleźć na all. A zpościelą trzeba uważać, bo czasami to taki badziew wciskają, ze na zdjęciu wszystko pięknie, a potem po jednym praniu sie rozwala. Myślałam o tym sprzedawcy, bo ma fajne komplety w dobrej cenie, ale własnie boje się, jakiej to jest jakości:/
    ____
    btw, a kupujecie pościel do wózka? Ja co prawda będę miała córeczkę od listopada, więc spacery zimą będa uskutecnziane, ale myślę, że chyba nie ma sensu taki wydatek. jak dziecko się ubierze w kombinezonik + okryje normalną kołderką to chyba styka, nie? już chyba lepszy kombinezon do wózka niż pościel, z której dzidzia sie może wygrzebać.
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeAug 8th 2011
     permalink
    ja kupiłam śpiworek, do tego dzieciątko w kombinezonik i myslę, że będzie ok :wink:
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.