Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorlecia_28
    • CommentTimeAug 14th 2011 zmieniony
     permalink
    to linomag ma w skladzie kwas borowy? kurcze tez czytalam zeby tego nie uzywac codziennie tylko w razie odparzen...to ja juz nie wiem czym ja te dupine dziecku posmaruje...moze nie bedzie potrzeby ale jak odziedziczy skore po mnie to na pewno bedzie (ja odziedziczylam po mamie, mimo że tata ma raczej tlustą)
    --
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeAug 14th 2011 zmieniony
     permalink
    Iw jak nie masz co robić z próbkami to wiesz.... mogę podać Ci swój adres ;)
    _
    Ja na początek stawiam na linię Oilatum soft, sprawdziło się przy pierwszym dziecku, może podpasuje też drugiemu.
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeAug 14th 2011
     permalink
    katy222: Iw jak nie masz co robić z próbkami to wiesz....
    podbijam ;)))
    --
    •  
      CommentAuthoriwrowe
    • CommentTimeAug 14th 2011 zmieniony
     permalink
    Dla maluszków jest LINOMAG BOBO i LINOMAG Z TLENKIEM CYNKU:)
    --
    • CommentAuthorsara32
    • CommentTimeAug 14th 2011
     permalink
    A mi jedna położna powiedziała, żeby kosmetyki dopiero kupić po wyjściu ze szpitala z dzieckiem. W szpitalu doświadczone położne powiedzą jaką skórę ma dziecko i zasugerują jakieś kosmetyki. Ja tak zrobię, ewentualnie kupię coś do kąpieli co potem będę mogła sama zużyć.
    --
    •  
      CommentAuthorlecia_28
    • CommentTimeAug 14th 2011
     permalink
    katy222 ja tez zastanawialam sie nad Oilatum, mozesz mi powiedziec co wchodzi w sklad tej lini? plyn do kompieli balsam? cos jeszcze?
    --
    •  
      CommentAuthorlecia_28
    • CommentTimeAug 14th 2011
     permalink
    a myslalam ze linomag jest w takiej tubce z zielonymi napisami, a tu w sloiczku... to pewnie cos innego widzialam
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeAug 14th 2011 zmieniony
     permalink
    lecia_28: katy222 ja tez zastanawialam sie nad Oilatum, mozesz mi powiedziec co wchodzi w sklad tej lini? plyn do kompieli balsam? cos jeszcze?
    emulsja do kąpieli, żel do kąpieli, płyn do kąpieli, szampon, balsam, mydło w kostce, krem, soft krem -> chyba wszystko wymieniłam :) jest seria zwykła i soft
    PS Linomagów jest duuużo - tu ichnia strona
    --
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeAug 14th 2011
     permalink
    no właśnie :)
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthorTrisha
    • CommentTimeAug 14th 2011
     permalink
    A ja uzywam jednego produktu na bazie miazszu aloesowego (Forever Living Products) i jako plyn do kapieli i jako szampon. Jesli dziecko ma alergie, to jest rewelacyjny (nie zawiera uzczulajacej skorki aloesu) no i wystarcza na 4-5 miesiecy codziennego uzytkowania : )
    --
    •  
      CommentAuthorJoy
    • CommentTimeAug 14th 2011 zmieniony
     permalink
    ja kapie dzieci w J&J top to toe, do wanienki z woda 2x nacisne, noworodkowi to i glowke tym mylam, a teraz Jasiowi myje szamponem J&J no more tears, a dla Julka mam loreal dla dzieci 2 w 1 z odzywka. do ciala i twarzy uzywam J&J soothing naturals balsam i krem, do pupy nie uzywam zadnego kremu jesli pupka nie jest czerwona, w razie czego bapanthen a na cos powazniejszego to sudocrem, ale nie smaruje pupy przy kazdym przewijaniu...
    to tyle kosmetykow co uzywam dla dzieci.
    •  
      CommentAuthorbrombap
    • CommentTimeAug 14th 2011
     permalink
    O co chodzi z tym linomgiem - maść? Producent wyraźnie wskazuje, że jest do stosowania od pierwszych dni życia: http://www.linomag.pl/produkt/92/0
    A więc?
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeAug 15th 2011
     permalink
    Czy do ewentualnego podawania leków można kupić zwykłą małą butelkę do mleka? Np. Avent 125ml ?
    Czy to musi być jakaś specjalna? :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeAug 15th 2011
     permalink
    Talko zależy do jakich leków. Jeśli do herbaty koperkowej to tak, jeśli syropów polecam strzykawkę a kropelki najczęściej dajesz prosto do buzi
    --
  1.  permalink
    Talinka: Czy do ewentualnego podawania leków można kupić zwykłą małą butelkę do mleka? Np. Avent 125ml ? Czy to musi być jakaś specjalna? --


    Leki najlepiej lyzeczka podawac a jesli maluch wyplowa to jesli dodajesz lek do mleka to 125 wystarczy .
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeAug 15th 2011 zmieniony
     permalink
    RoxyEwa: a jesli maluch wyplowa to jesli dodajesz lek do mleka
    Roxy jest dwa razy ALE - jeśli dziecko nie toleruje butli bo jest cyckowe to tak nie podasz i drugie najważniejsze - nie powinno się mieszac leków z płynem w butli. Nie wiesz czy dziecko wszystko wypije i ile dawki leku dostanie. Poza tym antybiotyku nie można mieszać z mlekiem nawet modyfikowanym
    Kropelki są najczęściej tłuste i nie rozrobią się z mlekiem czy płynem
    --
  2.  permalink
    Talinka, ja dawałam lekarstwa łyżeczką
    --
  3.  permalink
    Agunia05: Roxy jest dwa razy ALE - jeśli dziecko nie toleruje butli bo jest cyckowe to tak nie podasz i drugie najważniejsze - nie powinno się mieszac leków z płynem w butli. Nie wiesz czy dziecko wszystko wypije i ile dawki leku dostanie. Poza tym antybiotyku nie można mieszać z mlekiem nawet modyfikowanymKropelki są najczęściej tłuste i nie rozrobią się z mlekiem czy płynem--


    No wiadomo ze antybiotyku nie,ale probiotyki tylko podawalam mojej malej w butelce bo inaczej nie chciala nawet probowac. Antybiotyki i leki przeciwbolowe wiadomo (strzykawka lub czopki)a reszte witaminki czy kropelki od bolu brzuszka lyzeczka...
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeAug 15th 2011
     permalink
    Kiedyś po prostu słyszałam, że przydaje się butelka do podawania leków (mała) stąd pytam czy to musi być jakaś specjalna czy zwykła - do mleka.
    Podkreślam, że chodzi mi tylko o podawanie leków, bo karmić zamierzam piersią.
    --
    •  
      CommentAuthorTrisha
    • CommentTimeAug 15th 2011
     permalink
    Najlepsza strzykawka mala jesli lek nie ma dozownika i tak jak pisze Agunia05 nie mieszac z plynem w butli, bo nie wiadomo ile leku zostanie i czy dziecko wypije.

    Ja mialam antybiotyk, ktory mozna bylo mieszac z mlekiem czy jogurtem, ale na szczecie moje dziecko wsuwa bez mieszania najobrzydliwsze leki
    --
  4.  permalink
    A ja mam pytanie odnośnie szczoteczek do włsoów.
    Wiem ze to juz było przerabiane, ale ja dalej nie wiem co wybrać.
    Położna na SR mówiła żeby kupić ze sztucznego włosia, bo są nieco twardsze i lepiej schodzi z główki ta ciemieniucha..
    Mnie się zawsze wydawało że to co naturalne to najlepsze i teraz sama nie wiem.. wy co stosowałyscie?
    -- // //
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeAug 15th 2011
     permalink
    RoxyEwa: ale probiotyki tylko podawalam mojej malej w butelce bo inaczej nie chciala nawet probowac
    ja kupiłam probiotyk w kroplach - Dicorflor a nawet jak rozraciałam kapsułki to w takiej ilości wody że szło na 1strzykawkę
    Szczotkę mam BabyOno
    --
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeAug 15th 2011
     permalink
    dziewczyny pisały by ze sztucznego włosia szczotkę do włosów, bo lepiej utrzymac w czystości.
    --
    •  
      CommentAuthoriwrowe
    • CommentTimeAug 15th 2011 zmieniony
     permalink
    •  
      CommentAuthorJoy
    • CommentTimeAug 15th 2011
     permalink
    dla Julka kupilam z naturalnego wlosia, a dla Jasia ze sztucznego, bo akurat nie bylo w sklepie i powiem, ze z naturalnego odrobine bardziej miekka, ale ta ze sztucznego latwiej utrzymac w czystosci i o wiele latwiej sie czesze.
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeAug 16th 2011
     permalink
    Hej :wink:
    ja też z pytaniem :wink:

    bo mój mąż mnie wczoraj woła i mówi, że chce dla Małej kupić to:

    LEŻACZEK

    jak myślicie warto ?
    jest to potrzebne dla Maluszka ?
    i bezpieczne ?
    w sensie chodzi mi o kręgosłup itp

    bo ja w sumie nie myślałam o tym, nie wiem skąd u mojego męża taki pomysł
    pewnie u kogoś zobaczył albo co :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeAug 16th 2011
     permalink
    Zamiast leżaczka będę używać fotelika samochodowego. Dużo mam nie wyobraża sobie życia bez leżaczka, inne potrafią się bez niego obejść.
    --
  5.  permalink
    A mnie się wydaje że w foteliku może być za ciasno dzieciaczkowi po jakimś czasie..
    A taki leżaczek to jak widać może i nawet starszym dzieciom posłużyć..

    Też się nad tym leżaczkiem zastanawiałam ale to już jak dziecię będzie po tej stronie, to wtedy zdecyduje czy jest mi potrzebne czy nie :)

    Teo dużo dziewczyn tu na 28dni ma podobne leżaczki, i tak jak wszystko maja one swoich zwolenników i przeciwników :smile:
    Leżaczki są o tyle fajne, że możesz je w każdej chwili przenieść i dziecko masz zawsze na oku :smile:
    -- // //
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeAug 16th 2011
     permalink
    Mój siostrzeniec korzystał z tego fotelika nawet powyżej 6 mieś., a nie był małym dzieckiem.
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeAug 16th 2011
     permalink
    no ale fotelik nie jest cały czas zamontowany w samochodzie ?
    w sensie, że przecież można znieść dziecko na rękach do samochodu a nie w foteliku a po powrocie je z niego wyjąć i przynieść do domu również na rękach ?
    czy to trzeba w foteliku nosić ?
    bo ja myślałam, że to się w aucie zostawia hmm

    kurcze jednak ja mało wiem jeszcze :bigsmile:


    czyli co ? nie kupować tego leżaczka ? :wink:
    --
    •  
      CommentAuthormareza
    • CommentTimeAug 16th 2011
     permalink
    TEO no my mamy zamiar znosić i wnosić w fotelikach :-)
    --
  6.  permalink
    TEORKA: no ale fotelik nie jest cały czas zamontowany w samochodzie ? w sensie, że przecież można znieść dziecko na rękach do samochodu a nie w foteliku a po powrocie je z niego wyjąć i przynieść do domu również na rękach ?czy to trzeba w foteliku nosić ?bo ja myślałam, że to się w aucie zostawia hmmkurcze jednak ja mało wiem jeszcze czyli co ? nie kupować tego leżaczka ? --


    Ja osobiscie nawte nie myslalam o lezaczku.Korzystalam z fotelika i spelnial on takie same finkcje. No tu mozna sie przyczepic ze niektorzy chca stawiac na lezaczku dziecko na stole lub gdzies wyzej. Dla mnie nie bylo to potrzebne.
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeAug 16th 2011
     permalink
    no a jeszcze apropo fotelika - gdzieś kiedyś czytałam, że dziecko nie powinno leżeć w nim dłużej niż ileś tam minut [chyba 30] i w czasie podróży powinno się robić przerwy i dziecko z takiego wyjmować....
    więc dlatego nie myślałam nawet o foteliku jako o czymś w co położę dziecko na godzinę, dwie i ona będzie tam leżała tak pokurczona [bo dla mnie te noworodki w fotelikach tak właśnie wyglądają....]
    --
    • CommentAuthorsara32
    • CommentTimeAug 16th 2011
     permalink
    Zimą to fotelik będzie tak zimny jak zostanie w aucie, że chyba lepiej wnosić go do domu.
    Co do leżaczków ja mam zamiar kupić taki który buja sie sam i gra, moje koleżanki miały podobne i były bardzo zadowolone dzieciaczki też.
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeAug 16th 2011
     permalink
    sara32: Zimą to fotelik będzie tak zimny jak zostanie w aucie, że chyba lepiej wnosić go do domu.


    faktycznie !
    o tym nie pomyślałam zupełnie :wink:
    ale jak będzie ciepło to nie wiem czy będziemy nosić fotelik tam i z powrotem....
    dla mnie osobiście to troszkę bez sensu.......
    --
  7.  permalink
    TEORKA: no a jeszcze apropo fotelika - gdzieś kiedyś czytałam, że dziecko nie powinno leżeć w nim dłużej niż ileś tam minut [chyba 30] i w czasie podróży powinno się robić przerwy i dziecko z takiego wyjmować....więc dlatego nie myślałam nawet o foteliku jako o czymś w co położę dziecko na godzinę, dwie i ona będzie tam leżała tak pokurczona [bo dla mnie te noworodki w fotelikach tak właśnie wyglądają....]


    A lezaczki chyba tez sa podniesione lekko..?Jesli chodzi o podroz no to faktycznie powinno sie robic przerwy,ale z takich samych powodow co my, zeby zmienic pozycje i odpoczac chwilke. Do fotelika nalezy nie ubierac bardzo cieplo dziecka bo faktycznie plecki sie poca.
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeAug 16th 2011
     permalink
    RoxyEwa: A lezaczki chyba tez sa podniesione lekko..?


    no ten, który wkleiłam na drugim zdjęciu jest całkiem na płasko...
    może nie całkiem całkiem ale chyba bardziej niż fotelik jednak....

    no nic, powiem mężowi niech robi co chce
    jak się uparł i chce to niech kupuje najwyżej nie będziemy używać i tyle...
    --
  8.  permalink
    TEORKA: no nic, powiem mężowi niech robi co chcejak się uparł i chce to niech kupuje najwyżej nie będziemy używać i tyle...


    No ja kupicie to raczej bedziecie uzywac.Mysle ze to indywidualna sprawa :) My nawet sie nad tym niezastanawialismy.
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeAug 16th 2011
     permalink
    no ja osobiście też nie ale mój mąz gdzieś wypatrzył i się uparł, że on chce kupić to dla swojej córki
    i koniec :wink:
    a jak on się uprze to tego...

    pewnie tak jak mówisz - jak już będzie to będziemy używać :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthoranne76
    • CommentTimeAug 16th 2011
     permalink
    moja córa ma prawie dwa latka... używamy do dziś takiego leżaczka (tyle że w niebiesko-pomarańczowym kolorze)... zakup konsultowałam z ortopedą (mała była pod stałą opieką ze względu na poważne problemy z biodrami)... przeciwskazań nie było... oczywiście nie leżała w nim cały dzień - w ciągu doby jakieś dwie godzinki mniej więcej... leżaczek w najniższej pozycji po ułożeniu dziecka jest płaski...
    natomiast nie przeceniałabym tych wibracji - mojej Wiki one ani nie przeszkadzały ani w niczym nie pomagały... mogły być, mogło nie być a i tak zachowywała się tak samo... generalnie z fotelika jestem baaaardzo zadowolona a Młoda do dziś go uwielbia (pałąk oczywiście już dawno zdjęty)
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeAug 16th 2011
     permalink
    Ja mam leżaczek, który składa się/rozkłada od 90stopni do 180. Jestem bardzo zadowolona, Mały śpi na tarasie jak zabity, więc chyba też:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeAug 16th 2011
     permalink
    no ale fotelik nie jest cały czas zamontowany w samochodzie ?

    Nie będzie zamontowany w aucie, bo go nie posiadamy.
    W leżaczkach też dziecko nie powinno za długo przebywać.
    --
    •  
      CommentAuthortusia1984
    • CommentTimeAug 16th 2011 zmieniony
     permalink
    Moja szwagierka mniała i uważa to za najlepszy wynalazek na świecie, jej mała miała kolki a gdy ją kładła do leżaczka i właczała wibracje uspokajała się momentalnie teraz poleca go każdej przyszłej mamie, pozatym dziecko zawsze może być tam gdzie są rodzice no i jak się w gości jedzie można zabrać. Jej mała drzemała sobie w dzień w nim. A teraz służy jako krzesełko. No i uważam, że dla kręgosłupa jest lepszy od fotelika samochodowego.
    --
  9.  permalink
    tusia1984: Moja szwagierka mniała i uważa to za najlepszy wynalazek na świecie, jej mała miała kolki a gdy ją kładła do leżaczka i właczała wibracje uspokajała się momentalnie teraz poleca go każdej przyszłej mamie, pozatym dziecko zawsze może być tam gdzie są rodzice no i jak się w gości jedzie można zabrać. Jej mała drzemała sobie w dzień w nim. A teraz służy jako krzesełko.


    No tak jak mowilam to indywidualna sprawa.Moja mala miala bole brzuszka moze ze 3 razy,kolek zadnych wiec problemow jako takich nie bylo;)
    --
    •  
      CommentAuthoranne76
    • CommentTimeAug 16th 2011
     permalink
    są leżaczki, które rozkładają się na płasko - natomiast fotelików takich nie ma... moim zdaniem ani w foteliku ani na leżaczku dziecko nie może spędzać całego dnia (ani pół) - wszystko trzeba wyważyć... jak dla mnie - podkreślam że to moje zdanie - w samochodzie fotelik, a w domu leżaczek (jak same nazwy wskazują fotelik jest do "siedzenia", leżaczek do leżenia)...
    ale ile mam tyle zdań i opinii :) i dobrze :)))
    u nas w każdym razie leżaczek fishera sprawdził się idealnie i do tej pory jest hitem :)
  10.  permalink
    Teorka- kup lezaczek. To świetny wynalazek. Ja miałam fisher price i bardzo chwaliłam. Bardzo.
    •  
      CommentAuthormareza
    • CommentTimeAug 16th 2011
     permalink
    my poczekamy, może jakimś cudem ktoś nam sprezentuje 2 sztuki :tongue: U męża w pracy pytali się co nam by się przydało więc mój małżonek wypalił że np takie leżaczki :-) zawsze możemy dostać jeden a drug dokupimy - wiadomo to prawie 200zł mniej :-)
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeAug 16th 2011
     permalink
    no to mnie przekonałyście :wink:
    już napisałam do męża żeby brał :smile:

    bo tak jak piszecie - fotelik zupełnie do mnei nie przemawiał jeśli idzie o trzymanie w nim dziecka w domu bo dla mnie w tych fotelikach te Maluszki takie pokurczone jakieś są ....

    i wiadomo, że w leżaczku też długo dziecko leżeć nie może tzn po 5 godzin czy więcej
    wszystko z umiarem :wink:




    dziękuję za rady dziewczyny ! :bigsmile::bigsmile::bigsmile::bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthormyszerej
    • CommentTimeAug 16th 2011
     permalink
    TEORKA, moja przyjaciółka dostała w prezencie dokładnie taki sam leżaczek. Młody ma 3 miesiące i panicznie boi się tej pszczoły z wielkimi oczami. Ale jak ją jakoś zasłonią to wtedy jest zadowolony i lubi w nim przebywać :wink:
    --
  11.  permalink
    mareza: my poczekamy, może jakimś cudem ktoś nam sprezentuje 2 sztuki :tongue:


    Haha, też właśnie liczę że może ktoś jakiś prezent zechce nam zrobić to wtedy poproszę o leżaczek :wink:
    -- // //
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.