Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorjaca_randa
    • CommentTimeAug 23rd 2011
     permalink
    Tusia, oj poczekaj. Jeszcze zdążysz kupić, sklepy nie świecą pustkami, a nawet jeśli, to jest jeszcze Allegro. Nie wiadomo, jaka będzie zima, jak duże będziesz miała dzieciątko i tak dalej.
    -- Szczęście jest decyzją, którą podejmujemy każdego dnia.
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeAug 23rd 2011
     permalink
    jaca_randa: Tusia, oj poczekaj. Jeszcze zdążysz kupić, sklepy nie świecą pustkami, a nawet jeśli, to jest jeszcze Allegro. Nie wiadomo, jaka będzie zima, jak duże będziesz miała dzieciątko i tak dalej.


    dokładnie
    ja bym dopiero po porodzie kupowała....
    --
    •  
      CommentAuthortusia1984
    • CommentTimeAug 23rd 2011 zmieniony
     permalink
    Nie no dziewczyny ja nie chce teraz kupować, no ale do porodu nie będe czekać bo przecież w czymś maluszek musi wyjść ze szpitala nie sądzicie ;)
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeAug 23rd 2011
     permalink
    tusia1984: Nie no dziewczyny ja nie chce teraz kupować, no ale do porodu nie będe czekać bo przecież w czymś maluszek musi wyjść ze szpitala nie sądzicie ;)


    a kto powiedział, że musi wyjść w kombinezonie ? :wink::wink:
    ubierzesz go na cebulkę [ body, śpiochy, pajacyk ] zawiniesz w rożek/włożysz do śpiworka
    nakryjesz kocykiem
    a przecież to tylko ze szpitala do auta i z auta do mieszkania :smile:

    dasz radę :smile:

    a kombinezonik kupisz jak zobaczysz czy dziecko duże czy małe czy jakie
    przecież w pierwszy dzień po powrocie ze szpitala na spacery chodzić raczej nie będziesz bo możesz nie dać rady...
    więc akurat tydzień będziesz miała żeby kupić na All albo męża wysłac do sklepu :wink:
    --
    •  
      CommentAuthortusia1984
    • CommentTimeAug 23rd 2011
     permalink
    W sumie racja ;)
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeAug 23rd 2011
     permalink
    Ja sie na razie rozglądam, ale kupować jeszcze nie chcę. :wink:
    --
    •  
      CommentAuthortusia1984
    • CommentTimeAug 23rd 2011
     permalink
    Ja zamierzam zacząć kompletować wyprawke jak płeć się nam potwierdzi na min. 2 USG wiadomo to i tak nie daje pewnośći, ale tak mało jest neutralnych rzeczy, że bez płci ani rusz ;)
    --
  1.  permalink
    tusia1984: Ja zamierzam zacząć kompletować wyprawke jak płeć się nam potwierdzi na min. 2 USG wiadomo to i tak nie daje pewnośći, ale tak mało jest neutralnych rzeczy, że bez płci ani rusz ;)--


    Ja nie wiezylylam usg,moja szwagierka chodizla do sowjej gin i tak zapewniala ja ze bedzie dziewczynka,przed samym porodem w spzitalu robili usg i tez wyszlo ze dziewczynka a wyskoczyl chlopak hehe.

    Oczywiscie ze mozna neutralne kolory dobierac ja od kiedy dowiedzialam sie o ciazy kupowalam po 3-4 pray ubranek...Przeciez zolty,zielony,pomaranczowy to i dla dziewczynki i dla chlopczyka.Jezeli chodiz o rozowy i niebieski to kupilam po 3 pary,jakiegos szcezgolnego szalenstwa jesli chodiz o kolory nie bylo...
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeAug 23rd 2011 zmieniony
     permalink
    tusia1984: ale tak mało jest neutralnych rzeczy, że bez płci ani rusz ;)

    Eeee, bzdura :) Wystarczy się nie przejmować kolorkami :wink:
    RoxyEwa: Jezeli chodiz o rozowy i niebieski to kupilam po 3 pary,jakiegos szcezgolnego szalenstwa jesli chodiz o kolory nie bylo...

    Ja się spodziewam dziewczynki (najprawdopodobniej), a niebieskie ubranka też mam... i co mnie to :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeAug 23rd 2011
     permalink
    Moje dziecko często śpi w różowych śpiochach (dostało "w spadku" po kuzynce) i nie wygląda na nieszczęśliwe:cool:
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeAug 23rd 2011
     permalink
    No właśnie. Przecież dziecku obojętne czy śpi w różowym, niebieskim, zielonym czy sraczkowatym :bigsmile:
    Co najwyżej nam może przeszkadzać kolor, a mi to akurat zwisa :devil:
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeAug 23rd 2011
     permalink
    Na marginesie- wychowawczyni mojego siostrzeńca powiedziała mojej siostrze, że powinna z dzieckiem wybrać się do psychologa, bo Mały lubi różowy kolor (bawi się różową zabawką). Na miejscu siostry sama zaproponowałabym tej pani wizytę u psychologa:cool:
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeAug 23rd 2011
     permalink
    :shocked: niezłe. to powinni wysyłać dziewczynki co się bawią samochodami (czyt. mnie np) też do psychologa. Albo chłopców bawiących się Barbie. :neutral:
    --
    •  
      CommentAuthorMyAngel
    • CommentTimeAug 23rd 2011
     permalink
    Tusia ja mam taki sam termin :) ale nie zamierzam czekać z kombinezonem/śpiworkiem do porodu. Pod koniec zimy niestety w sklepach są resztki i nie dowożą zimowego towaru, tylko wiosenny. Owszem może się zdarzyć, że coś się dostanie, ale ja na to nie liczę :) Też czekam na potwierdzenie płci i wtedy zakupy :)
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeAug 23rd 2011
     permalink
    MyAngel: Pod koniec zimy niestety w sklepach są resztki i nie dowożą zimowego towaru, tylko wiosenny.

    Na allegro towaru pełno cały rok :)
    --
  2.  permalink
    Talinka: niezłe. to powinni wysyłać dziewczynki co się bawią samochodami (czyt. mnie np) też do psychologa. Albo chłopców bawiących się Barbie.


    agael77 dobre z ta wychowawczynia Hehehe ja od zawsze samochodami sie bawilam i tak mi zostalo do teraz tylko teraz uwielbiam ciezarowki:bigsmile: Chyba powinnam isc do psychiatry?! :D :swingin:
    --
    •  
      CommentAuthorMyAngel
    • CommentTimeAug 23rd 2011
     permalink
    Talinka: Na allegro towaru pełno cały rok :)

    Jasne Talinko, ale nie ma to jak dotknąć i pomacać przed zakupem :) Pewnie, ze na allegro zrobię dużo zakupów typu, tetra, flanela, butelki, bodziaki, pościel, bo taniej, ale śpiworek na zimę chciałabym wybrać w sklepie :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorjaca_randa
    • CommentTimeAug 23rd 2011
     permalink
    agael77: Na marginesie- wychowawczyni mojego siostrzeńca powiedziała mojej siostrze, że powinna z dzieckiem wybrać się do psychologa, bo Mały lubi różowy kolor (bawi się różową zabawką). Na miejscu siostry sama zaproponowałabym tej pani wizytę u psychologa

    :shocked::shocked::shocked: Myślę, że lepiej od razu do psychiatry! Kurde, że też takie stuknięte baby mają kontakt z dziećmi!!
    -- Szczęście jest decyzją, którą podejmujemy każdego dnia.
    •  
      CommentAuthoraneta01
    • CommentTimeAug 23rd 2011
     permalink
    TEORKA: a kto powiedział, że musi wyjść w kombinezonie ?
    ubierzesz go na cebulkę [ body, śpiochy, pajacyk ] zawiniesz w rożek/włożysz do śpiworka


    Właśnie tak zamierzam zrobić. Co prawda synek urodzi się wczesną jesienią, więc ryzyko, że go wyziębię nie jest takie znowu duże ale postanowiłam ubrać go w koszulkę, pajacyk i kurteczkę, a na nóżki, jeśli będzie chłodno, założę spodenki od dresu (trochę za duże, żeby mu pępka nie podrażnić). Dodatkowo kocyk i heja do domu:smile: Jeśli urodzi się spory, nie będę dokupować kombinezonu - mam jeden na 68 i może dziecko nie obrazi się, że "pochodzi" w za dużym. A tych kombinezonów, to ile trzeba mieć? Wystarczy mieć jeden, czy lepiej dwa?
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeAug 23rd 2011
     permalink
    ja też mam zamiar tak zrobić jak Ty :wink:
    bo niby mam kombinezon
    nawet dwa
    dostałam od kogoś...
    ale oba na 68 cm
    a jeden to nawet nie wiem czy nie na 74 cm

    więc bez sensu w takie wielkie Małą pakować :smile:
    --
    •  
      CommentAuthortusia1984
    • CommentTimeAug 23rd 2011
     permalink
    A ja tak czy siak będe się chyba decydować na używany, bo jeśli nam będzie potrzebny to na max 2 miesiące.
    --
    •  
      CommentAuthoraneta01
    • CommentTimeAug 23rd 2011
     permalink
    Mnie się udało kupić kombinezon w Cocodrillo na przecenie (było wczesne lato, chcieli wyprzedać starą kolekcję), jest dobry gatunkowo, myślę, że jeszcze nie jedno dziecko w nim pochodzi:smile:
    --
    •  
      CommentAuthorjaca_randa
    • CommentTimeAug 23rd 2011 zmieniony
     permalink
    Przypomniało mi się - mam kombinezon puchowy, kupiony jako używany na Allegro i wyczyszczony. Różowy, rozpinany na całej długości. Bardzo cieplutki. Niestety, okazał się za mały na moją córcię, bo jak już zrobiło się solidnie zimno, to okazało się, że ona urosła :) Jakby ktoś chciał, to mogę odsprzedać, oczywiście zdjęcia prześlę pocztą - cena do negocjacji, ale nie oczekuję za niego jakichś kokosów.
    -- Szczęście jest decyzją, którą podejmujemy każdego dnia.
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeAug 23rd 2011
     permalink
    Ja też mam taki kombinezon- z 5.10.15, w kolorze beż-brąz, moje dziecko urodziło się w kwietniu, więc już teraz w niego nie wchodzi :smile: I też mogę odsprzedać:smile:
    Jak również NOWY śpiworek do wózka- zupełnie mi się nie przydał, nie przemyślałam tego zakupu :-)
    --
    •  
      CommentAuthoriwrowe
    • CommentTimeAug 23rd 2011
     permalink
    w styczniu bedąmega wyprzedaze, wiec sie jeszcze lepiej wstrzymac...jak ktos ma termin na luty itd...:) za grosze mozna wtedy wykupic kombizezony, czpeczki i tego rodzaju pierdoły :D
    --
    •  
      CommentAuthorMyAngel
    • CommentTimeAug 23rd 2011
     permalink
    agael77: Jak również NOWY śpiworek do wózka- zupełnie mi się nie przydał, nie przemyślałam tego zakupu :-)

    Na jaki rozmiar masz ten śpiworek? Mogłabyś wstawić tu zdjecie? Ja potrzebuje tak na ok 2 miesiące, mam termin na przełomie stycznia i lutego.
    --
    •  
      CommentAuthorjaca_randa
    • CommentTimeAug 23rd 2011 zmieniony
     permalink
    Ja mogę wstawić tu zdjęcie mojego kombinezoniku. Powinien pasować na dziecko nie większe niż rozmiar 68 - wtedy był już za mały na moją córeczkę.
    Kombinezonik
    Ale osobiście polecam raczej śpiworki. Zapakować wrzeszczące dziecko do kombinezoniku nie jest tak łatwo, a jak się ma odpowiednio ciepły śpiworek, to wsadza się Maluszka w śpioszkach, zapina - i nie zdąży się zdenerwować :D
    -- Szczęście jest decyzją, którą podejmujemy każdego dnia.
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeAug 23rd 2011 zmieniony
     permalink
    MyAngel- złożony śpiworek ma wymiary 70cmx30cm
    Image and video hosting by TinyPic
    --
    •  
      CommentAuthorMyAngel
    • CommentTimeAug 23rd 2011
     permalink
    agael77: MyAngel- złożony śpiworek ma wymiary 70cmx30cm
    Image and video hosting by TinyPic

    Ach o takim mówisz :) myślałam, że o takim jak wyżej wstawiła jaca randa :) Właśnie takiego szukam jak ona, tylko może w innych kolorkach, stonowanych, bo jeszcze nie wiem, co będziemy mieli i rozmiar mniejszy :) Taki spiworek, jak Twój Agael, to ja mam :) dostałam, ale chcę zakupić taki kombinezon bez nogawek :) Ale dzięki za wstawienie zdjęcia :)
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeAug 23rd 2011 zmieniony
     permalink
    To, co wstawiła jaca_randa, to kombinezonik- miałam taki w stonowanych kolorach, ale Talinka już się zdecydowała:smile:
    --
    •  
      CommentAuthorMyAngel
    • CommentTimeAug 23rd 2011
     permalink
    Szkoda :) Piszę, że śpiworek, bo na allegro tak podpisuja te kombinezoniki :)
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeAug 23rd 2011 zmieniony
     permalink
    Może różnica taka, że ten mój kombinezonik "miał nóżki":bigsmile:
    Ten, który ma jaca_randa wygląda trochę jak śpiworek:smile:
    --
  3.  permalink
    Agael. a jak on jest ocieplany?
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeAug 23rd 2011
     permalink
    agael77: Może różnica taka, że ten mój kombinezonik "miał nóżki"Ten, który ma jaca_randa wygląda trochę jak śpiworek

    No mi właśnie o taki chodziło. Bo śpiworek do wózka mam, więc nie potrzebuję drugiego śpiworkowatego :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeAug 23rd 2011
     permalink
    cerisecerise: Agael. a jak on jest ocieplany?

    W środku wygląda tak:
    Image and video hosting by TinyPic
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeAug 23rd 2011
     permalink
    Jest usztywniany i ma rączki do noszenia
    --
    •  
      CommentAuthorlecia_28
    • CommentTimeAug 23rd 2011 zmieniony
     permalink
    ja bym nie kupowala kombinezonu na allegro bo naprawde rozmiar rozmiarowi nie równy. Wybralam sie na zakupy do sklepu z uzywaną odzierzą by kupic dla Malego kombinezon w najmniejszym rozmierze zeby go tylko przywieść ze szpitala, szukałam nie wiekszy niż 62. No wiec kupiłam rozmiar new born ktory ma odpowiadać 56 i musze powiedziec że jest tak duży że 2-3 miesiące ponosimy. Moj bratanek ma juz 3 tyg a nadal by plywał w tym rozmiarze. Wzielam też kurteczke na rozmiar 62 i wydaje mi sie mniejsza niz kombinezon:) chociaż moze to tylko mi sie wydaje. No ale nawet jakbym miala zalożyć raz to warto było bo każda z rzeczy kosztowała, uwaga 30 centow! czyli cos kolo 1,4zł

    --
    •  
      CommentAuthorlecia_28
    • CommentTimeAug 23rd 2011
     permalink
    a i dodam jeszcze tylko ze u nas w sklepach w styczniu na pewno nie znajde juz właściwego rozmiaru, kolekcja zimowa weszla w polowie sierpnia zaraz po wyprzedarzach i jak ktoś potrzebuje konkretny rozmiar to tak jeszcze z miesiąc może dwa, a od stycznia znowu wyprzedarz, niestety juz glownie resztki (moim zdaniem)
    --
    •  
      CommentAuthorbahel
    • CommentTimeAug 24th 2011
     permalink
    Hej mam pytanie odnośnie biustonosza do karmienia. Jakiego rodzaju i jakiej firmy polecacie?
    --
    •  
      CommentAuthorjaca_randa
    • CommentTimeAug 24th 2011
     permalink
    Zależy jaki masz biust. Mi się baaardzo powiększył w ciąży i jeszcze bardziej w czasie karmienia. Polecam zakup biustonosza do karmienia dopiero po porodzie (te, które kupiłam będąc w ciąży okazały się dużo za małe). Jeśli masz duży biust, to koniecznie kup biustonosz z tych droższych (są ładne modele dobrze trzymające biust). Ale jeśli jesteś szczęśliwą posiadaczką małego biustu - to masz ułatwione zadanie - w zasadzie większość biustonoszy będzie dla Ciebie dobra, tylko wybierać w modelach i kolorach :)
    -- Szczęście jest decyzją, którą podejmujemy każdego dnia.
    •  
      CommentAuthorSułka
    • CommentTimeAug 24th 2011
     permalink
    Warto też zwrócić uwagę na to, jakie są piersi podczas przymierzania biutsonosza - pełne czy puste. Różnica może być bardzo duża.
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeAug 25th 2011
     permalink
    ja się tylko zastanawiam, czy te mięciutkie biustonosze do karmienia nie sprawiają, że potem mamy flaki zamiast piersi. Nigdy nie nosiłam jakichś sztywnych zbroi, ale takich miękkich też nie. i nie wyobrazam sobie jakoś, żeby w takiej bawełnie piersi dąły rade przez okres karmienia. Ale może sie mylę...
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeAug 25th 2011
     permalink
    wg mnie rodzaj biustonosza nie wpłynie na to czy będziesz miała flaki czy nie. Mam wrażenie, że nawet po tych z górnej półki robią się flaki, przynajmniej mi się zrobiły poprzednim razem. Nie sądzę,żeby teraz było inaczej. Karmiłam tylko 3 miesiące, a z miseczki D (przed ciążą) zrobiły mi się B, na totalnym zwisie na dodatek.
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeAug 25th 2011
     permalink
    W okresie karmienia proponuję nosić staniki sportowe, przynajmniej na początku kiedy to zaczynają się zabawy z nawałem,zastojami i innymi "fantastycznymi" przywilejami kobiety karmiącej. Jak wszystko się unormuje dopiero kupić dobrze dobrany stanik.
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthorcerisecerise
    • CommentTimeAug 25th 2011 zmieniony
     permalink
    Ja miałam biustonosze Royce- miękkie, bez fiszbinów. Ale podtrzymywały piersi idealnie. Fakt, nie mam jakiś wielkich (jak karmiłam miałam ang. 70H). Skończyłam karmić, piersi tak samo jędrne jak przed ciążą, nic nie sflaczało :wink:
    Za to miałam również jeden biustonosz Alles i różnica była diametralna- Alles w porównaniu z Royce ma bardzo cienką i rozciągliwą bawełnę.
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeAug 25th 2011
     permalink
    Ceri, a gdzie te Royce kupowałaś?
    •  
      CommentAuthorTrisha
    • CommentTimeAug 25th 2011
     permalink
    To chyba kwestia indywiidualna rodzaju skory, ilosci kolagenu itp. Ja mam spory biust i zakupilam sobie do karmienia miekki biustonosz co bylo bledem. Piersi byly splaszczone, jakos na boki porozstawiane. Wygladalo to okropnie, co tez fatalnie wplywalo na moje samopoczucie. Fizbine musialam miec i juz. I tak naprawde wcale nie mialam zadnego stanika do karmienia tylko swoj wlasny. A piersi faktycznie przy karmieniu byly wieksze niz w trakcie konca ciazy.

    Jesli ktos ma mniejsze piersi to w sumie kazdy stanik bedzie pasowal. Z duzymi jest juz gorzej
    --
    •  
      CommentAuthorvicky80
    • CommentTimeAug 25th 2011
     permalink
    Trisha, no co Ty mówisz, małe piersi też potrzebują wsparcia, nie wiem czy fiszbin, ale dobrze dobrany stanik działa dla nich cuda. chcesz przykład?
    "kobieta po karmieniu i ciąży z małym biustem poprawiła bardzo kształt swoich piersi... stanikiem":http://maheda.eu/index.php?option=com_content&view=article&id=144%3Amarta-06042011-r&catid=56%3Anaprawa-piersi&Itemid=86&lang=pl
    dodam że tu wyjątkowo można obejrzeć biust bez stanika, różnica jest:)

    a tu obrazowo
    a tu na zdjęciu miseczka D... ale różne obwody - w linku wyżej jest to wyjaśnione że rozmiar to nie tylko miseczka:)
    miseczka D jest duża? różnice

    dla niezorientowanych (a wiem że u Ciebie Trisha, to jednak przejęzyczenie raczej:) ) podaję linka
    "alfabet stanikomanii - czyli można zobaczyć te niby wielkie 65G, 70F, 70H i inne":http://stanikomania.blox.pl/2008/07/Alfabet-8222Stanikomanii8221.html
    sugeruję kliknąć w linki obok zdjęć w artykule, to zobaczycie przed i po:)
    •  
      CommentAuthorTrisha
    • CommentTimeAug 25th 2011
     permalink
    Vicky, pewnie, ze potrzebuja wsparcia, ale nie oszukujmy sie, ze wielkie piersi w zwyklym bawelnianym staniku wygladaja tak samo jak male, ktore idealnie stercza : ))
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeAug 25th 2011 zmieniony
     permalink
    Vicky możesz polecić jakis polski sklep (stacjonarny na pomorzu lub internetowy), w którym znajdę rozmiar 80I? Bo szukam i szukam i znaleźć nie mogę... :neutral:
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.