Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeAug 25th 2011
     permalink
  1.  permalink
    Szybkie pytanko!
    Termometr - Baby Ono czy któraś z Was stosowała?
    Jesli tak to jak się sprawdzał.
    Jutro zmierzam robic zakupy na Allegro i pan własnie ma taki termometr więc jakby byl ok to bym zakupila dodatkowo :)
    -- // //
    •  
      CommentAuthorTrisha
    • CommentTimeAug 25th 2011
     permalink
    ja mam, taki z miekka koncowka. Sprawdzil sie dobrze : )
    --
  2.  permalink
    Oo, no to git, bo one są niezbyt drogie, więc nie ma sensu żebym wydawała nie wiadomo ile skoro taki tez swoje zadanie spełnia :)
    Dzięki :smile:
    -- // //
  3.  permalink
    Annalena, Royce w Warszawie możesz znaleźć np. w sklepie Dopasowana przy Al. Waszyngtona. Wejdź na ich stronę i zobacz, czy mają interesujący Cię rozmiar.
    Natomiast ja kupowałam na Allegro- zwykle biustonosze Royce kosztują między 120 a 180pln, mi się udało zlicytować nowy za ok 50pln- z przesyłką z Anglii, akurat były wyprzedaże. Wyprzedaże są dalej w angielskim sklepie internetowym figleaves- tam też można znaleźć Royce. Royce ma dość ścisły obwód (ja zwykle mam 65, Royce brałam 70), miseczki raczej standardowe.
    Super biustonosze są również z firmy Cake Lingerie- fajne, zupełnie nie wyglądają jak typowe karmniki. Są z fiszbinami. Obwody mają standardowe (czytałam, że ścisłe, ale nie zgodziłabym się...), miseczki większe niż standardowe, co jest plusem, bo mają miseczki tylko do G. Biorąc jednak pod uwagę cenę, są raczej z gatunku nadających się na prezent od męża :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorvicky80
    • CommentTimeAug 25th 2011
     permalink
    Talinko widzę że Amazonka już poleciła, tam najprościej znaleźć, bo nie wiem gdzie na pomorzu mieszkasz:)
    a te 80I to do karmienia czy zwykły?

    Trisha moje cycki jak były mniejsze wyglądały niby całkiem db w staniku, ale jak urosły i miałam te same staniki, jakby to ująć, cycki wcale nie wygladają dobrze wtedy, wyglądają nie tyle na mniejsze, co na plaskawe i rozmemłane po klatce piersiowej.
    jak się bardziej wejdzie w temat i obejrzy małobiusciaste kolezanki przed dobrze dobranym stanikiem, to tez maja ten efekt, tylko moze mniej widoczny.
    ale za to jak maly biust uzyska dobry rozmiar, to sie nagle okazuje ze bez pushupu ma sie biust :wink:
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeAug 25th 2011
     permalink
    Wejherowo. Chciałam się w cenach zwykłych zorientować. Do karmienia to pewnie większy będzie :devil:
    --
    •  
      CommentAuthormyszerej
    • CommentTimeAug 25th 2011
     permalink
    nightingale_84: Termometr - Baby Ono czy któraś z Was stosowała?


    Mogłabyś wstawić link? Bo nie wiem czy myślimy o tym samym, a też się zastanawiałam nad kupnem z Baby Ono :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorTrisha
    • CommentTimeAug 25th 2011
     permalink
    Vicky, oczywiscie, ze masz racje, ale nie o to wciaz mi chodzi. Nie upieram sie, ze nie ma roznicy, bo na bank jest tylko przy mniejszym biuscie nie jest ona rarzaco widoczna. Powiem tak: przy duzym biuscie od razu widac splaszczony wiszacy i rozjechany na boki biust a przy malym biuscie nie. No ja jeszcze nie spotkalam dziewczyny z malym biustem u ktorej byloby to rzucajace sie w oczy.

    to tak jakby osoba z malym biustem bez stanikaa ubrala bluzeczke i osoba z wielkim cycem...no raczej roznica jest, bo jest to inny rodzaj piersi. Male sa na swoim miejscu a duze niekoniecznie :))
    --
  4.  permalink
    Myszerej chodzi mi dokładnie o ten termometr
    http://allegro.pl/termometr-elektroniczny-z-miekka-koncowka-i1784108317.html
    Dziewczyny tu chwaliły bardzo tego sprzedawcę i zamierzam właśnie kilka rzeczy kupić, i znalazłam akurat termometr a tego jeszcze nie mam :)
    -- // //
    •  
      CommentAuthoraneta01
    • CommentTimeAug 25th 2011
     permalink
    Trisha: Powiem tak: przy duzym biuscie od razu widac splaszczony wiszacy i rozjechany na boki biust a przy malym biuscie nie.

    Myślę, ze dla małego biustu równie ważne jest, żeby znalazł się w dobrym staniku - po pierwsze - mały biust w złym staniku moze całkiem "zniknąć", po drugie, nawet mały biust moze ulec zniekształceniom, choć może nie być tego na pierwszy rzut oka widać:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorTrisha
    • CommentTimeAug 25th 2011
     permalink
    A czy ja twierdze, ze nie?? Powtarzam, ze wazne jest, ale chodzi mi o pierwszy efekt wizualny!!!!!!!! :))
    --
    •  
      CommentAuthoragigi
    • CommentTimeAug 25th 2011
     permalink
    cerisecerise, co do Allesa to się nie zgodzę. Mają różne modele z różnych materiałów i niektóre są naprawdę fajne. Fakt, że noszę je krótko, bo dopiero 3-ci miesiąc (kupiłam jeszcze przed porodem), ale eksploatowane są dość mocno non stop, często prane i sprawują się dobrze. Minus jest taki, że rozmiarówkę mają ograniczoną i z większym biustem przy małym obwodzie się raczej nie poszaleje u nich.
    --
    •  
      CommentAuthoraneta01
    • CommentTimeAug 25th 2011
     permalink
    Trisha: Powtarzam, ze wazne jest, ale chodzi mi o pierwszy efekt wizualny!!!!!!!! :))

    Nie no, jasne:smile:
    Powiem Wam, że znam taką dziewczynę, której nie pomaga nawet najlepiej dobrany stanik - po prostu biustu brak. I wiem, jak jej ciężko, coś mi się wydaje, że chodzi jej po głowie pójście pod nóż..
    --
  5.  permalink
    Agi_s, być może głównie ze względu na rozciągliwy obwód mam wyrobione o tej firmie takie zdanie. Ponieważ biustonosze Alles nie są takie drogie, to kupiłam jeden na próbę do szpitala. Wzięłam najmniejszy obwód- 70. Rozciągnął się błyskawicznie, po tygodniu mogłam zawiązać na kokardkę :wink: No i rozmiarówka wąska, więc teraz nawet nie patrzę na te biustonosze, wolę kupić coś sprawdzonego.
    --
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeAug 25th 2011
     permalink
    ja to właśnie na Allesa patrzę ze względu na cenę. Na razie mam stanik sportowy, po nawale zamierzam coś konkretnego kupić.
    --
    •  
      CommentAuthormyszerej
    • CommentTimeAug 25th 2011
     permalink
    nightingale_84: Dziewczyny tu chwaliły bardzo tego sprzedawcę i zamierzam właśnie kilka rzeczy kupić, i znalazłam akurat termometr a tego jeszcze nie mam :)


    też będę robiła zakupy u tego sprzedawcy. Ale o termometrze myślałam bezdotykowym, tylko nie wiem jaka jest jego jakość.
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeAug 25th 2011
     permalink
    ja u niego już robiłam zakupy dwukrotnie i na prawdę polecam w 100 % :wink::wink::wink::wink::wink:
    --
  6.  permalink
    Ale ten termometr już po minucie wskazuje temperature więc luz.
    Ja osobiście jakoś nie mam przekonania do tych bezdotykowych :smile:
    -- // //
    • CommentAuthorsara32
    • CommentTimeAug 25th 2011
     permalink
    Czym się kierować kupując wanienkę? Nie wiem czy kupić 80cm czy 100cm, będę miała stojak i nie wiem czy na ten stojak pasują obie? Poradźcie coś Mamuśki!!!:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeAug 25th 2011
     permalink
    Wiele osób kupuje dwie
    dużą i malutką na początek

    my też mamy ale dostaliśmy więc cięzko mi mówić co bym kupiła gdybym kupowała


    jaki masz stelaż ?
    bo my taki jak od suszarki z praniem [taki X] i pasuje na niego każda jedna wanienka...
    --
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeAug 25th 2011
     permalink
    osobny stojak do jednej i do drugiej. ja mam 100cm bo nie mam duzej wanny to maluch bedzie mial sie gdzie pluskac.
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeAug 25th 2011
     permalink
    ta 80 cm to starcza tak do pół roku max - kumpela mi pokazała na zdjeciach na przykłądzie swojej córeczki. rzeczywiście 5-6 miesięczne dziecko wyląda w tej 80-tce jak Guliwer;) ale myślę,ze to jest ok. jak maluszek już sam siada, można go przeprowadzić do dużej.
    •  
      CommentAuthoraneta01
    • CommentTimeAug 25th 2011
     permalink
    Ja kupiłam tą mniejszą, ze stojakiem. Jak dziecko będzie z niej wyrastać, zastanowię się, czy kupić większą, czy też Młody zacznie korzystać z naszej wanny. Widziałam, że niektóre dzieci jak najbardziej lubią większe "akweny":wink:
    --
    • CommentAuthorsara32
    • CommentTimeAug 25th 2011
     permalink
    Dzieki dziewczyny, chyba się zdecyduję na dużą bo dwóch nie kupię bo nie zniosę zagraconego mieszkania a przy maluchu i tak mój pedantyzm ucierpi wiec jedna duża myślę da radę.:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthormareza
    • CommentTimeAug 25th 2011
     permalink
    sara32 mój pedantyzm już poszedł w diabły byleby pomieścić wszystko dla dwójki :-)
    --
    •  
      CommentAuthormareza
    • CommentTimeAug 25th 2011
     permalink
    i tym sposobem np nie kupujemy stelaża pod wanienkę :-)
    --
    •  
      CommentAuthoriwrowe
    • CommentTimeAug 25th 2011
     permalink
    u nas krótko wanienka była uzywana :) szybko pr5zeszłysmy do duzej wanny, tak mi było wygodniej i córci równiez sie podobało :)
    --
    • CommentAuthorsara32
    • CommentTimeAug 25th 2011
     permalink
    ja też nie planowałam kupić ale dostanę w spadku wiec dlatego też się zastanawiałam nad wanienką.
    --
    •  
      CommentAuthormareza
    • CommentTimeAug 25th 2011
     permalink
    ano chyba że tak...my kupiliśmy wanienkę - największą jaka była :-) może jak dojdziemy do wprawy to odważymy się myć dwójkę na raz :-) czyli ja jednego malucha a mąż z drugiej strony drugiego :-) a zamiast stelaża posłuży nam ława którą będziemy przykrywać po prostu ceratą :-)
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeAug 25th 2011
     permalink
    mareza: zamiast stelaża posłuży nam ława którą będziemy przykrywać po prostu ceratą :-)


    my właśnie musimy stelaż bo mamy stół
    owszem
    ale tak się gibie [stary dębowy] że bałabym się cokolwiek na nim postawić a co dopiero wanienkę z Małą...
    --
    •  
      CommentAuthormareza
    • CommentTimeAug 25th 2011
     permalink
    ano to TEO to wiadomo, u nas ława stabilna więc nawet się nie zastanawialiśmy :-)
    --
    •  
      CommentAuthorJoy
    • CommentTimeAug 25th 2011 zmieniony
     permalink
    mareza jakm dzieci zaczna siedziec, to mozna kupic takie siedzonka do wanny i dacie rade;) ja takiego nie mialam, ale dziewczyny chwalily:)
  7.  permalink
    pandy1: mareza jakm dzieci zaczna siedziec, to mozna kupic takie siedzonka do wanny i dacie rade;)


    Fajna sprawa,nawte nie wiedzialam,ze cos takiego istnieje...:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeAug 25th 2011
     permalink
    mój bratanek miał ale to jest dobre tylko żeby sobie maluch posiedział chwilę w wodzie...
    jak trzeba umyć pupkę, plecki itd to już bez sensu i trzeba dziecko wyciągać z krzesełka

    ale tak to posiedzenia chwilę to ok :smile:
    --
    •  
      CommentAuthormareza
    • CommentTimeAug 25th 2011
     permalink
    no zobaczymy jak to będzie wszystko szło :-) krzesełka widziałam i czytalam tutaj na forum opinie dziewczyn :-)
    --
  8.  permalink
    My mieliśmy na początku krótszą, jak mała miała jakieś 9 miesięcy wymieniliśmy na metrową- w tamtej mała miała nogi poza wanienką :smile:
    Krzesełko fajne, ale radzę najpierw sprawdzić, czy maluch będzie chciał siedzieć w wannie. Bo wbrew pozorom, to nie takie oczywiste- moja ma 11 miesięcy i w wannie musi leżeć- ręce pod głowę, nogi wyciągnięte i relaksik. Już nawet nie próbujemy jej sadzać w wanience...
    --
    •  
      CommentAuthormareza
    • CommentTimeAug 25th 2011
     permalink
    a tak będąc przy temacie wodnym - od którego miesiąca można brać dzieciaczki na basen ?
    --
  9.  permalink
    Nam instruktor mówił, że jak zagoi się pępek to już można. Ale ja osobiście młodszego malucha niż trzymiesięczniak to nie widzę...
    --
    •  
      CommentAuthormareza
    • CommentTimeAug 25th 2011
     permalink
    czyli dobrze sobie myślałam że tak 3-4 miesiące :-)
    --
    •  
      CommentAuthorJoy
    • CommentTimeAug 25th 2011
     permalink
    z wlasnego doswiadczenia nie powiem jak to sie sprawdza, bo nie mialam, ale przynajmniej dzieci sa bezpieczne i mozna je na zmiane myc.
    Julek za to uwielbia siedziec odkad sam siedzial tak sie kapie, bo moze sie bawic w wannie, najlepsze zabawki to 2x plastikowe butelki i przelewa wode z jednej do 2giej:wink:
    •  
      CommentAuthorjaca_randa
    • CommentTimeAug 26th 2011
     permalink
    A my mieliśmy przy obu córciach te najmniejsze wanienki tylko. Na początku dzieciątko jest malutkie, więc leży sobie w takiej wanience i ma dużo miejsca, a jak podrastały, siedziały, to w ogóle nie było mowy, żeby się położyły. Siedziały w wanience i nawet o połowę mniejsza by się nadawała. Nawet mam tą większą u rodziców, Młoda (11 mc) w niej przepada - siedzi na skraju, a za nią z tyłu jest metr wody - szkoda miejsca, szkoda wody.
    Z małej od razu przesiadałyśmy się do normalnej.

    Stelaża żadnego nie miałam. Najpierw kąpało się w kuchni na stole przykrytym ceratą - dzieciaki chlapią na potęgę! Później nie chciało się nam nosić wody, więc wkładamy wanienkę do dużej wanny, klękamy na podłodze - i mamy spokój. Co się wychlapie to do wanny.
    -- Szczęście jest decyzją, którą podejmujemy każdego dnia.
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeAug 26th 2011
     permalink
    Najpierw chciałam kupić stelaż, ale wanienka idealnie pasuje na kołyskę, więc ona posłuży nam za stelaż.
    --
    •  
      CommentAuthoranne76
    • CommentTimeAug 26th 2011
     permalink
    kocie wanienka na kołyskę? nie boisz się że pomoczysz?
    _______
    mnie odradzano kupowanie stelaża do wanienki i posłuchałam… finał był taki, że po tygodniu w domu wyczekiwałam kuriera, który stelaż miał jednak przywieźć :) kąpieli w pokoju nie polecam – przerabiałam to właśnie przez pierwsze dni – wanienkę stawialiśmy na kanapie przykrytej podkładem – koszmar… ja mam co prawda dużąłazienkę ale tak zorganizowaną że nie miałam możliwości ustawienia na czymkolwiek wanienki (pralkę mam małą i w rogu)… wstawianie do wanny odpadało bo wymagało schylania się a mój kręgosłup by tego nie zniósł (no a po porodzie to i rana po CC)…
    jeśli chodzi o wanienkę, to mamy wanienkę Onda profilowaną, choć też słyszałam że to bez sensu, szkoda kasy i w ogóle na nie opinie… mimo wszystko kupiłam i… byłam zachwycona… przede wszystkim dlatego że nie stresowałam się że dziecko mi się wyśliźnie z rąk, przytopi czy takie tam… poza tym nie musiałam się schylać ani wyginać żeby być w nienaturalnej dla kręgosłupa pozycji… no a poza tym jak patrzyłam na te wszystkie podkłady gąbkowe które do wanienki wkłada moja szwagierka to aż mnie mdliło – z jedną wielką grzybicą mi się to kojarzyło (choć Oliwier zdrowy)…
    wiem, że taka wanna droga, ale ja nie żałuję i gdybym miała dziś znów kupować, dokonałabym takiego samego wyboru
    nie sprawdziły się też wizje przeciwników, że taka profilowana wanienka to krótko posłuży – Wiki lada moment dwa lata skończy a nadal się w niej kąpie (tyle, że teraz to już wanienka w wannie stoi)
    •  
      CommentAuthormareza
    • CommentTimeAug 26th 2011
     permalink
    bladykotku - kołyskę masz po prostu cudoooo!! :-)
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeAug 26th 2011
     permalink
    jaca_randa: Później nie chciało się nam nosić wody, więc wkładamy wanienkę do dużej wanny, klękamy na podłodze - i mamy spokój. Co się wychlapie to do wanny.


    no właśnie najpierw trzeba jeszcze mieć wannę :shamed::sad::sad::sad::cry::cry::cry:

    a brodzik mamy tak mały że tam się wanienka nie zmieści...

    więc nie wiem co zrobimy jak Mała będzie większa...
    chyba, ze się wcześniej stąd wyniesiemy :devil:
    --
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeAug 26th 2011
     permalink
    Ja ze swojej strony serdecznie polecam taki leżaczek do kąpieli... Nie są to duże pieniądze a naprawdę super sprawa...
    Mamy też taką foczkę, tylko kurcze póki co nie nadaje się dla takiego malucha, bo i ciężko go z niej wyciągnąć jak i umyć pupę i plecki...
    --
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeAug 26th 2011 zmieniony
     permalink
    Jaheira: Ja ze swojej strony serdecznie polecam taki leżaczek do kąpieli... Nie są to duże pieniądze a naprawdę super sprawa...

    u nas się nie sprawdził, zwykła gąbka na dno wanienki, lub pielucha tetrowa. Dopóki dziecko nie siedział to nam wystarczało. Potem często Alex był kąpany żywcem pod prysznicem, u tatusia na rękach.
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeAug 26th 2011
     permalink
    katy222: Potem często Alex był kąpany żywcem pod prysznicem, u tatusia na rękach.

    oo! nie wpadłabym na to, a to dobry pomysł! Tatusiowi się na pewno spodoba. oby córeczce też. nie mamy wanny, ale mamy wielgachny prysznic (100x120cm), więc oboje z Małą możemy tam nawet wejść. Dlatego ja chyba małą wanienkę kupię.
  10.  permalink
    Gdyby moja nie musiała koniecznie wyciągać się w wannie jak długa, to pewno też bym nie kupowała tej dłuższej. Jednak większość dzieci siadających chętnie myje się na siedząco, bawi w wanience, itp. Wtedy te dodatkowe 20cm nie jest aż tak kluczowe, bo dziecko sobie siedzi. A jednak jak np. wanienkę trzeba napełnić w łazience, ale malucha kąpie się gdzie indziej (np w pokoju) to jednak z tymi 20cm mnie łatwiej manewruje się na zakrętach :wink:
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.