Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeAug 26th 2011
     permalink
    cerisecerise: A jednak jak np. wanienkę trzeba napełnić w łazience, ale malucha kąpie się gdzie indziej (np w pokoju) to jednak z tymi 20cm mnie łatwiej manewruje się na zakrętach


    moja znajoma [drobna babeczka 1,50 wzrostu i 45 kg wagi] z racji ,że wanienki z wodą unieść nie jest w stanie to sobie wiaderkami nosi z łazienki eheehheeh :wink::wink::wink::wink:
    a potem czeka aż mąz z pracy wróci i wyleje wodę :devil:
    --
  1.  permalink
    Ja też nie dałabym rady z wanienką- raz, że ciężar, a dwa- rozstaw rąk nie ten, żeby wanienkę złapać :wink:.
    eM napełnia i przynosi, potem wylewa. Ale właśnie z setką trudniej przechodzi mu się przez drzwi niż z osiemdziesiątką.
    --
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeAug 26th 2011
     permalink
    cerisecerise: to jednak z tymi 20cm mnie łatwiej manewruje się na zakrętach

    dlatego my mieliśmy wąskie wiaderko do przynoszenia wody i później do odlewania jej części. Nie było kłopotów na zakrętach.
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthorTrisha
    • CommentTimeAug 26th 2011 zmieniony
     permalink
    Stelaz do wanienki to rzecz genialna! U nas ei sprawdzilo, nie trzeba sie schylac i plecy nie wysiadaja i jeszcze jest taka fajna gabkowa mata dla malucha do wanienki, tez ulatwia sprawe, bo dziecko nie zapada sie pod wode i nie trzeba tyle sily zeby go przytrzymac zaraz wrzuce foto.
    http://img251.imageshack.us/img251/4538/067kopia500.jpg
    A jak dziecko jest starsze, to bardzo polecam taka mate z krzeselkiem. Mozna przymocowac sama mate, albo samo krzeselko albo jedno i drugie. Dziecko sie nie slizga i siedzi bezpiecznie i sie bawi. Kapiel dla starszego dziecka to tez super zabawa i warto poswiecic mu chwile w tej wannie a wisiec nad nim jest naprawde ciazko

    http://bi.gazeta.pl/im/5/6075/z6075675X,mata-do-wanny-z-oparciem--porecza-i-wskaznikiem-temperatury.jpg
    --
    •  
      CommentAuthorTrisha
    • CommentTimeAug 26th 2011
     permalink
    Mysle, ze jjak dziecko siedzi nawet nie w krzeselku to zeby umyc pupke to trzeba przeciez dziecko podniesc :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeAug 26th 2011
     permalink
    ja kupiłam tą gąbkę ostatnio :wink:
    niby czytalam, że tam bakterie czy coś ale jak się codziennie kąpie maluszka to ja wiem, czy sie w gąbce bakterie zdążą wytworzyć ?
    tak szybko?
    a w naszych gąbkach się nie tworzą ? :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorcerisecerise
    • CommentTimeAug 26th 2011 zmieniony
     permalink
    Trisha, a nam te gąbki odradzali- że ciężko je suszyć i że siedlisko bakterii. Wychodzi więc, że co mama to inna opinia :wink:

    Teo, ja nie używam gąbki... Bo mnie właśnie odrzuca... Już wolałabym myjkę...
    --
  2.  permalink
    TEORKA: ja kupiłam tą gąbkę ostatnio niby czytalam, że tam bakterie czy coś ale jak się codziennie kąpie maluszka to ja wiem, czy sie w gąbce bakterie zdążą wytworzyć ?tak szybko?a w naszych gąbkach się nie tworzą ? --


    Najwazniejsze zeby po kapieli dobrze ja wycisnac i wysuszyc wtedy nie ma mowy o bakteriach:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeAug 26th 2011
     permalink
    no ja używam i biorę prysznic codziennie i jak ją wącham po 24 godzinach od poprzedniego użycia to zawsze pięknie pachnie i w ogóle :wink:
    tylko trzeba dobrze wykręcić

    cerisecerise: Trisha, a nam te gąbki odradzali- że ciężko je suszyć i że siedlisko bakterii. Wychodzi więc, że co mama to inna opinia :wink:


    no to jest najgorsze właśnie...
    a człowiek i tak COŚ musi wybrać i zawsze się znajdą negatywne opinie na temat tego co wybrał
    życie :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeAug 26th 2011
     permalink
    Mnie tez przestrzegali przed tymi gąbkami jako siedliskiem bakterii- leży więc nowa w szafie, ani razu nie była użyta
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeAug 26th 2011
     permalink
    RoxyEwa: Najwazniejsze zeby po kapieli dobrze ja wycisnac i wysuszyc wtedy nie ma mowy o bakteriach:wink:


    no tak właśnie mi się wydaje...
    bo wiadomo jak zostawi się mokrą i ociekającą wodą to tego ale jak się wysuszy to chyba się tak szybko bakterie nie mnozą :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorTrisha
    • CommentTimeAug 26th 2011
     permalink
    Dokladnie jak Roxy pisze. Gabke trzeba porzadnie wycisnac to samo dotyczy myjek i innych mokrych rzeczy :) U nas tylko maz t wyciskal, bo ja nie mam takiej sily. Jakby nie bylo u nas nie bylo zadnych efektow na ciele mlodego. Jakby sie zastanowic gdzie jeszcze sa bakterie i grzyby to musielibysmy miec urzadzenia sterylizujace wszystko.
    --
    •  
      CommentAuthorTrisha
    • CommentTimeAug 26th 2011
     permalink
    w takiej gabce jest mnie syfu niz np w piaskownicy w ktorej jest mnostwo odmian bakterii e-coli ktore powoduja biegunki i inne infekcje. Dziecka sie nie ustrzeze przed bakteriami
    --
  3.  permalink
    TEORKA: no tak właśnie mi się wydaje...bo wiadomo jak zostawi się mokrą i ociekającą wodą to tego ale jak się wysuszy to chyba się tak szybko bakterie nie mnozą


    Raz tak zostawilam przez roztargnienie:confused: Wylalam wode z wanienki a gabke zostawilam no i byl kurs po nowa:wink: Ja wyciskalam i wkladalam w grzejnik bo mam taki na reczniki. jeden minus to to ze nawte po dobrym wycisnieciu po jakims czasie zaczynaja nieprzyjemnie pachniec i sie kruszyc wiaodmo jak to gabka...Troche bylam niezadowolona bo kiedy nalalam za duzo wody to raz nalalo jej sie troszke do uszek i musialam jedna reka podtrzymywac ja a druga myc wiec trzeba tez zwracac uwage na ilosc zeby nie przelac.....Potem dostalam taki lezaczek plastikowy,ale nie byl wygodny dziecku sie plecki przyklejaly i pieluszke tetrowa kladlam....
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeAug 26th 2011
     permalink
    U nas najlepiej sprawdziła się ręka taty, czasem mamy- nie ma nic lepszego:smile:
    --
  4.  permalink
    TEORKA: no to jest najgorsze właśnie...
    a człowiek i tak COŚ musi wybrać i zawsze się znajdą negatywne opinie na temat tego co wybrał


    Dlatego Teo najlepiej jak najwięcej rzeczy (które się da) kupować po porodzie. W dobie genialnie zaopatrzonych sklepów i allegro to nie jest problem. Można wysłać eMka do sklepu, albo zamówić na allegro i po 48h kurier dostarczy Ci przesyłkę pod drzwi.
    My nie kupiliśmy ani leżaczka ani gąbki. Spróbowaliśmy kąpać małą bez udziwnień- szło super, to po co było kupować. Gdybyśmy uznali, że jednak przydatne, to eM wsiadłby w auto, podjechał do supermarketu i kupił. 40min by mu to zajęło :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeAug 26th 2011
     permalink
    no moja bratowa miała i gąbkę i ten materacyk frotte co Jaherka pokazywała i to plastikowe...
    a Iwka kąpali bez niczego
    tzn na ręce
    bo jak go brat kąpał to mówił, że mu to przeszkadza tylko :smile:

    ale ja tam wolę coś mieć najwyżej nie użyjemy i tyle :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorTrisha
    • CommentTimeAug 26th 2011
     permalink
    moje dziecko do lekkich nie nalezalo i jak ja musialam wykapac dziecko to bardzo ciezko mi bylo jedna reka dobrze dziecko umyc i jeszcze trzymac. Co kto lubi.

    Uwazam tylko, ze nie ma co przesadzac ze sterylnoscia : ) Jakby sie zastanowic na codzien nad pewnymi rzeczami, to balabym sie oddychac :)
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeAug 26th 2011
     permalink
    cerisecerise: Dlatego Teo najlepiej jak najwięcej rzeczy (które się da) kupować po porodzie. W dobie genialnie zaopatrzonych sklepów i allegro to nie jest problem. Można wysłać eMka do sklepu, albo zamówić na allegro i po 48h kurier dostarczy Ci przesyłkę pod drzw


    no a widzisz ja tak mam, że jakbym części rzeczy nie miała to bym spać spokojnie nie mogła i cały czas bym myślała.,..
    taki charakter :smile:
    więc ja wole mieć a potem najwyżej komuś oddać jak się okaże, że to niewypał był zakupowy :wink::wink:
    --
  5.  permalink
    Ja przy małej też wszystko chciałam mieć przygotowane, kupione, itd. Ponieważ mała wypakowała się z zaskoczenia, to część rzeczy była niekupiona/czekaliśmy na przesyłkę. Dwa czy trzy dni kąpała się w misce, dwa dni przewijałam ją na łóżku, bo przewijak nie dotarł, wózek mieliśmy po trzech dniach... I dało radę. A i tak okazało się np. że co z tego, że mamy poprane i poprasowane ubranka, jak wszystkie prawie są w rozmiarze 62 (bo wszyscy radzą- lepiej kup większe), a mała w 50 się topiła... I trzeba było dokupywać...
    Więc teraz to ja podchodzę na luzie. Pampersy są, jakieś ciuszki są, reszta wyjdzie w praniu :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeAug 26th 2011
     permalink
    Trisha: Uwazam tylko, ze nie ma co przesadzac ze sterylnoscia

    Pewnie, że nie. Ale też nie ma co przesadzać z kupowaniem wszystkiego, co się zobaczy. Zdaje sobie sprawę z tego, że czekającym rodzicom wszystko wydaje się ABSOLUTNIE NIEZBĘDNE, ale wiem po sobie, że dużo kasy wyrzuciliśmy w błoto.
    --
  6.  permalink
    No ja nie jestem fanka robienia zakupow przez internet chyba ze jest cos w necie tanszego niz kupilabym normlanie w sklepie,musze sama zawsze:bigsmile: Musialam dotknac wiedziec co z jakiego materialu wypytac sprzedawczynie,przemyslec wszystkie za i przeciw pozatym strasznie lubie takie sklepy z artykulami dzieciecymi i to sama przyjemnosc dla mnie byla z reszta nadal jest:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeAug 26th 2011
     permalink
    CERISE no przy drugim na pewno jest łatwiej :wink:
    zwłaszcza, że jak piszesz Mała Was trochę z zaskoczenia wzięła i daliście radę bez wielu rzeczy
    więc wiesz, że się da :smile:
    ja niby to też wiem - tzn wiem bo piszesz o tym
    ale jednak co na własnej skórze to na własnej heheeh :bigsmile:



    agael77: Pewnie, że nie. Ale też nie ma co przesadzać z kupowaniem wszystkiego, co się zobaczy. Zdaje sobie sprawę z tego, że czekającym rodzicom wszystko wydaje się ABSOLUTNIE NIEZBĘDNE, ale wiem po sobie, że dużo kasy wyrzuciliśmy w błoto.


    to też prawda
    ale sama piszesz, że dopiero po się okazało ile kasy w błoto poszło :smile:
    myślę, że każda się musi sama przekonać i nawet jak mi 14 kobiet napisze, żebym nie kupowała produktu X bo to bez sensu to ja pewnie i tak kupię i potem będę 15-stą która jednak przyzna, że faktycznie bez sensu :wink:
    --
  7.  permalink
    U mnie jedyna rzecz jaka sie nieprzydala to byl termometr do wody a druga rzecz jaka by mi bardzo przydala i zaluje ze nie kupilam to bylo krzeselko...N apoczatku mala karmilam w foteliku albo na rekach no a potem w wozku sadzalam.Jednak fotelik to bardzo fajna sprawa.A i jeszcze gabka do mycia malucha w ogole mi sie nie przydala jakos nie umialam jej myc gabka musialam rekoma....
    --
    •  
      CommentAuthorTrisha
    • CommentTimeAug 26th 2011
     permalink
    Agael

    Ja nie kupowalam wszystkiego co zobaczylam tylko to co uwazalam, ze niezbedne, a ta gabke kupila mi tesciowa, bo u niej sie sprawdzila i jak dla mnie sprawdzila sie bez zarzutu i dlatego ja polecam.
    --
    •  
      CommentAuthoriborkowska
    • CommentTimeAug 26th 2011 zmieniony
     permalink
    Ostatnio zrobiłam u siebie listę "niezbędnych" rzeczy, które prawie wszyscy mają... a ponieważ ja nie jestem "prawie wszyscy" to ich nie kupiłam. Dziś jestem szczęśliwa, bo mi się tu nic nie wala niepotrzebnego a i kasa nie poszła w błoto ;-)
    - głęboki wózek spacerowy
    - nosidełko / gondolka
    - termometr do kąpieli
    - leżaczek / bujaczek
    - mata edukacyjna
    - kojec
    - monitor oddechu / niania elektroniczna
    - poduszka do karmienia (dla mnie i Mateuszka)
    - przewijak
    - sterylizator do butelek i smoczków
    - pojemnik na zużyte pieluszki
    - w/w wymieniona gąbka bądź inne specjalne wynalazki do kąpieli

    Kupiłam za to, ale się nie sprawdziło u nas:
    - pieluszki wielorazowe Itti Bitti SIO – Mati szybko z nich wyrósł (bardzo szybko!!)
    - chusta – miałam Matiego dosłownie 2 razy – jak dla mnie totalna porażka! Teraz będę ją sprzedawać albo zostawię na hamak do ogrodu ;-)
    - krzesełko do karmienia - stoi i się kurzy. Wolę karmić na kolanie.

    Nie kupiłam i nie żałuję :-D Mati ma prawie 8 m-cy i świetnie dajemy sobie radę bez tych wszystkich rzeczy. No ale jeśli ktoś ma nadmiar kasy, to czemu nie?! ;-D
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeAug 26th 2011 zmieniony
     permalink
    Teo ale na szczęście lekcję odebrałam i już tak nie robię:-) Choć nie powiem- korci czasem ;P
    Już miałam kojec kupować, już znalazłam na allegro śliczniutki- gdy sobie uświadomiłam, że łóżeczko turystyczne (które stało dotychczas w sypialni) świetnie się do tego nadaje. Zaoszczędziłam kilka stówek :wink:
    --
  8.  permalink
    iborkowska: Ostatnio zrobiłam u siebie listę "niezbędnych" rzeczy, które prawie wszyscy mają... a ponieważ ja nie jestem "prawie wszyscy" to ich nie kupiłam. Dziś jestem szczęśliwa, bo mi się tu nic nie wala niepotrzebnego a i kasa nie poszła w błoto ;-)- głęboki wózek spacerowy- nosidełko / gondolka- termometr do kąpieli- leżaczek / bujaczek- mata edukacyjna- kojec- monitor oddechu / niania elektroniczna- poduszka do karmienia (dla mnie i Mateuszka)- przewijak- sterylizator do butelek i smoczków- pojemnik na zużyte pieluszki- w/w wymieniona gąbka bądź inne specjalne wynalazki do kąpieliKupiłam za to, ale się nie sprawdziło u nas:- pieluszki wielorazowe Itti Bitti SIO – Mati szybko z nich wyrósł (bardzo szybko!!)- chusta – miałam Matiego dosłownie 2 razy – jak dla mnie totalna porażka! Teraz będę ją sprzedawać albo zostawię na hamak do ogrodu ;-) - krzesełko do karmienia - stoi i się kurzy. Wolę karmić na kolanie.Nie kupiłam i nie żałuję :-D



    Aj przepraszam zle zrozumialam...
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeAug 26th 2011
     permalink
    RoxyEwa: A ten sterylizator i monitor oddechu Ci sie na dlugo przydal...?I czy to taka praktyczna sprawa?


    EWA to lista rzeczy, których Iwonka właśnie NIE KUPIŁA :smile:

    mnie tylko wózek dziwi
    jak bez wózka głębokiego można ? :wink::wink::wink:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeAug 26th 2011
     permalink
    agael77: Teo ale na szczęście lekcję odebrałam i już tak nie robię:-) Choć nie powiem- korci czasem ;P


    no ja moją lekcję odbiorę pewnie w listopadzie i wtedy tez będę mądrzejsza :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorTrisha
    • CommentTimeAug 26th 2011
     permalink
    Ta pierwsza lista to rzeczy niezbedne czy te ktore Ci sie nie przydaly?
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeAug 26th 2011
     permalink
    TEORKA: moja znajoma [drobna babeczka 1,50 wzrostu i 45 kg wagi] z racji ,że wanienki z wodą unieść nie jest w stanie to sobie wiaderkami nosi z łazienki eheehheeh a potem czeka aż mąz z pracy wróci i wyleje wodę


    Dziewczyny, nie noście wanienek z wodą pod żadnym pozorem! Szczególnie niedługo po porodzie. Można sobie niezłą krzywdę zrobić, to samo dotyczy wózków i wszelkich innych ciężarów. Położne w szpitalu mówiły, że świeżo upieczona mama nie powinna nosić niczego, co jest cięższe niż jej własne dziecko. Póki ciało nie wróci do formy, trzeba z tym bardzo uważać.
    •  
      CommentAuthoriborkowska
    • CommentTimeAug 26th 2011
     permalink
    [quote=Trisha][/quote]
    Nie chciałam zagracać małego mieszkania i nie miałby mi go kto wnosić i znosić gdy byłam 2 m-ce w PL - szukałam więc spacerówki, która nadaje się dla dzieciaczków od urodzenia, jest lekka i po złożeniu łatwa do przeniesienia - i taką też kupiłam :-) Mati ma w niej pełno miejsa :-D
    •  
      CommentAuthorTrisha
    • CommentTimeAug 26th 2011
     permalink
    nie znam spacerowki, ktora bylaby przystosowana do kregoslupa noworodka. Jaka to spacerowka?
    --
  9.  permalink
    hydrazine: Dziewczyny, nie noście wanienek z wodą pod żadnym pozorem! Szczególnie niedługo po porodzie. Można sobie niezłą krzywdę zrobić, to samo dotyczy wózków i wszelkich innych ciężarów. Położne w szpitalu mówiły, że świeżo upieczona mama nie powinna nosić niczego, co jest cięższe niż jej własne dziecko. Póki ciało nie wróci do formy, trzeba z tym bardzo uważać.


    No wlasnie slyszalam o takich przypadkach jak wypadniecie macicy itd.
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeAug 26th 2011
     permalink
    Mnie się sterylizator przydał- ale kupiłam dopiero wtedy, gdy okazało się, ze nie mogę karmić i musimy przejść na butlę
    --
  10.  permalink
    Dziewczyny, bo sie rozgadałyscie to skorzystam z okazji.
    Czy teraz stosuje sie puder u niemowlaczków?
    Bo mam taka jedna liste wyprawkową i jest napisane "Puder"
    A nieprzypominam sobie żeby nam o tym polożna na SR mowiła..:confused:
    -- // //
  11.  permalink
    Aaa i czy jak mam mydełko to jeszcze potrzebny jest plyn do kapania? :confused:
    -- // //
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeAug 26th 2011
     permalink
    Moja położna polecała puder- więc na początku stosowałam. Ale szybko okazało się, że nie pasuje nam jakoś.
    --
    •  
      CommentAuthoriborkowska
    • CommentTimeAug 26th 2011 zmieniony
     permalink
    Trisha: nie znam spacerowki, ktora bylaby przystosowana do kregoslupa noworodka. Jaka to spacerowka?

    TEORKA: mnie tylko wózek dziwi
    jak bez wózka głębokiego można ?

    *Maclaren techno xlr* używany jest dla dzieci od urodzenia, dzięki odpowiednio wyprofilowanemu siedzisku oraz możliwości rozłożenia oparcia do leżenia.
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeAug 26th 2011
     permalink
    Ja pudru nawet dla siebie używam, więc na pewno kupię. Zresztą tylko puder daje radę moim odparzeniom :confused:
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeAug 26th 2011
     permalink
    iborkowska: *Maclaren techno xlr* używany jest dla dzieci od urodzenia,

    Ale chyba nie można niemowlaka położyć w nim na brzuszku?
    --
    •  
      CommentAuthoriborkowska
    • CommentTimeAug 26th 2011 zmieniony
     permalink
    tusia1984: możesz podesłać jakiegoś przykładowego linka, albo nazwe wózka???

    Jw. MACLAREN TECHNO XLR :-) ja jestem baaaardzo zadowolona. Wózek posłuży CI naprawdę długo. Linka podaję do modelu XT (różni się wielkością (mniejszy) i tym, że nie jest dla noworodków) ale reszta funkcji jest taka sama jak w XLR. Dodatkowo ma taką opuszczaną "kurtynkę" która zatrzymuje 99% promieni UV
    http://www.youtube.com/watch?v=qKXNoWxChMQ
    •  
      CommentAuthoriborkowska
    • CommentTimeAug 26th 2011 zmieniony
     permalink
    agael77: chyba nie można niemowlaka położyć w nim na brzuszku?

    Jak to nie? :o) A ja to niby co robiłam? :-P Tam są szelki zabezpieczające, ponieważ przeszkadzały wypięłam je a zamiast szelek można używać załączonego paska - drugie zabezpieczenie.
    •  
      CommentAuthorTrisha
    • CommentTimeAug 26th 2011
     permalink
    Ja pudru nie uzywalam, ponoc maka ziemniaczana tez sie sprawdza :D

    jak masz mydelko to juz nie trzeba plynu da kapieli im mniej tym lepiej chyba. Ja mam mydlo w plynie jako szampon i mydlo.
    --
    •  
      CommentAuthorTrisha
    • CommentTimeAug 26th 2011
     permalink
    on rozklada sie na plasko?
    --
    •  
      CommentAuthoriborkowska
    • CommentTimeAug 26th 2011 zmieniony
     permalink
    Tak. Na płasko. Jak teraz Mati usypia na spacerku to go właśnie kładę na płasko. Niech sobie odpoczywa.
    -
    Nie lubię natomiast wózków z takim wyprofilowanym siedziskiem, które zdaje się są modne ( w kszt. litery "L") Jak niby dziecko ma tam na płasko leżeć?! Hmm?! A jak się będzie chciało na bok przekręcić, to też... JAK?!
    -
    Mąkę ziemniaczaną popieram jak najbardziej zamiast pudru :-)
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeAug 26th 2011
     permalink
    IWONKA taki wózek ?

    Image and video hosting by TinyPic

    jeśli to ten to ja ZUPEŁNIE sobie nie wyobrażam, żeby to był wózek dla noworodka...
    zwłaszcza w zimie kiedy się trzeba po śniegu przedzierać, piżga wiatrem i w ogole... :confused::wink:
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeAug 26th 2011
     permalink
    Też mam spacerówkę, która rozkłada się na płasko, ale mimo wszystko jakoś trudno mi wyobrazić sobie w niej noworodka:smile:
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeAug 26th 2011
     permalink
    do mnie zupełnie nie trafiają małe kółka :wink:
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.