Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorjaca_randa
    • CommentTimeSep 5th 2011
     permalink
    Ale cyrk! Ja używam dla Małej butli, które mam po pierszym dziecku - więc mają one dobrze ponad 10 lat. Nie wiedziałam, że plastik może się tak szybko starzeć... Nawet laktatora po pierwszej córze używałam, zanim... go nie stopiłam w garnku podczas sterylizowania :shamed:.
    -- Szczęście jest decyzją, którą podejmujemy każdego dnia.
    •  
      CommentAuthorTrisha
    • CommentTimeSep 6th 2011 zmieniony
     permalink
    Z tego co pamietam, to zaleca sie wymiane butelek co 3 miesiace a jak nie to na pewno trzeba zmieniac smoczki co 3 miechy. Guma parcieje a plastik tez sie niszczy, powstaja pory w ktorych resztki picia sie zbieraja
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeSep 6th 2011 zmieniony
     permalink
    No na pewno smoczki trzeba wymieniać ale o butelkach nie słyszałam, mam chyba dwie butelki od Kuby czyli 11lat i gdyby nie to że obecny Avent ma cieńsze smoczki i cieknie spod nakrętki w połączeniu nawet z butelką sprzed 3 lat to bym ich używała a tak musiałam kupić nową butelkę :devil:
    Ps smoczek na butelkę powinno się wymieniać co m-c a uspokajacz co 3
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeSep 6th 2011
     permalink
    A jak jest ze szklanymi butelkami? Mam na strychu jeszcze swoje :bigsmile::shamed:
    --
    •  
      CommentAuthorTrisha
    • CommentTimeSep 6th 2011
     permalink
    szklanych chyba nie trzeba, wtedy smoczki tylko musisz wymieniac :]
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeSep 6th 2011 zmieniony
     permalink
    W szkle też z czasem robią się mikroskopijne pory, ale bez przesady :wink:
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeSep 6th 2011
     permalink
    smoczków nawet do nich nie mam :D
    tylko butelki :bigsmile::bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorzabkaa25
    • CommentTimeSep 6th 2011 zmieniony
     permalink
    Ja nie słyszałam też, by butelki się starzały, smoczki oczywiście...
    A co do cen na allegro to zgadzam się, że jest dużo taniej, ja do tej pory wszystko kupiłam na allegro, i zaoszczędziłam na tym na prawdę dużo (sprawdzałam większość cen w normalnym sklepie, także w internetowych). Tak że opłaca się i to bardzo, zwłaszcza u sprawdzonych sprzedawców, nawet wliczając koszty przesyłki.
    -- Aniołek Antoś 18tc [*] Kochamy Cię :* (ur. 22.05.2014).
    •  
      CommentAuthormyszerej
    • CommentTimeSep 6th 2011
     permalink
    Dlatego właśnie ja również kupuję wszystko na allegro. Łóżeczko również. A że smoczki się starzeją to oczywiste. No i wiadomo, że trzeba je często wymieniać, ale żeby butelka się zestarzała to już dla mnie jakiś wymysł... Wszystko wzięło się stąd, że długo czekałam na info od sklepu w jakiej cenie mają ten zestaw startowy, a w między czasie kupiłam na allegro (skoro na odpowiedź ze sklepu nie mogłam się doczekać). Tak jak wspomniałam na allegro kupiłam za 45zł plus wysyłka. Sklep w końcu odpisał, że zestaw kosztuje 130zł. Nie wiem co mnie podkusiło żeby im napisać (mogłam to olać), że w takiej cenie nikt im tego nie kupi skoro na allegro można kupić to samo za nawet 45zł. Odpisali cytuję "Zgadza się kupiła Pani zestaw sprowadzony z Anglii lub Niemiec najprawdopodobniej z wyprzedaży marketowych lub innych returnów i nie posiadający gwarancji,może się zdarzyć że jest również po terminie lub bliski jest jego koniec.Ale cóż liczy się cena"
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeSep 6th 2011
     permalink
    no ja też dużo na All kupuję ale aż z takim przebiciem się nie spotkałam :smile:
    może nie umiem szukać po prostu hehe :devil:
    --
  1.  permalink
    YYY jestemw szoku na czym ludzie potrafia zarabiac...Jak sie do tego urzadzenia ustosunkujecie???
    http://www.marketeo.pl/Oferta/NOWOŚĆ-WhyCry-Mini-tłumacz-płaczu-dziecka-490803.html:shocked:
    --
    •  
      CommentAuthormyszerej
    • CommentTimeSep 6th 2011
     permalink
    szczerze? Żenada! Nigdy bym tego nie kupiła.
    --
  2.  permalink
    myszerej: szczerze? Żenada! Nigdy bym tego nie kupiła.--


    Dokladnie!Chyba kazda mama wie czego jej dziecko potrzebuje i zadno urzadzenie nie ejst w stanie jej tego zastapic...Ale tak z ciekawosci wlaczyc jak placze i sprawdzic czy sie zgadza hehehehehe:tongue:
    --
  3.  permalink
    Myszerej musieli ci tak napisać, jednak stracili klienta, a u kobiet w ciąży łatwo dosyć zasiać strach jeśli chodzi o całe bezpieczeństwo i dobro maluszka.. więc ja bym się nimi nie przejmowała za bardzo :smile:
    -- // //
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeSep 6th 2011
     permalink
    ha! a my wczoraj powróciliśmy z łowó w Ikei i wyprawka i pokoik gotowe już w 80%. teraz został tylko fotelik i przewijak, oraz jakieś popierdółki.
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeSep 6th 2011
     permalink
    Annalena: a my wczoraj powróciliśmy z łowów w Ikei


    my tam polowaliśmy w sobotę :smile:
    dużo tam fajnych rzeczy nie ?
    ja w sumie żałowałam, że już większość mamy bo kupiłam tylko lampkę, kocyk i organizer nad komodę a tyleeeeeeee mi się tam rzeczy podobało.... :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorzabkaa25
    • CommentTimeSep 6th 2011
     permalink
    Myszerej, serio nie wiem, co ten sprzedawca miał na myśli... Ale pomijając ten przypadek na Allegroszu i tak można kupić wiele rzeczy w super cenach, normalnych znanych firm i to na bank nie są produkty gorszej jakości, sprzedawcy mają dostęp do lepszych cen i tyle.

    A ten tłumacz płaczu:shocked::thumbup:
    -- Aniołek Antoś 18tc [*] Kochamy Cię :* (ur. 22.05.2014).
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeSep 6th 2011
     permalink
    Annalena: a my wczoraj powróciliśmy z łowó w Ikei

    a ja nie mogę do tej Ikei trafić :D i jeszcze nigdy nie byłam :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeSep 6th 2011
     permalink
    RoxyEwa: Jak sie do tego urzadzenia ustosunkujecie???

    jedna wielka ściema :)
    _
    Ale Wam zazdroszczę łażenia po sklepach!
    Ja siedzę tylko na allegro i niepokojąco szybko ubywają mi pieniądze z konta.
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeSep 6th 2011
     permalink
    katy222: Ja siedzę tylko na allegro i niepokojąco szybko ubywają mi pieniądze z konta.

    To jest straszne! Jak już usiądę na allegro, to mogłabym całą rentę stracić! :shocked::wink:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeSep 6th 2011
     permalink
    katy222: Ale Wam zazdroszczę łażenia po sklepach!


    nie ma czego :wink:
    w sensie , że ja po ostatniej wędrówce po rozbudowanej w kosmos "nowej" IKEI w krk miałam dość i trochę a nogi mnie przez dwa dni bolały tak, jakby miały odpaść......
    więc jednak przez neta łatwiej i przyjemniej w naszym stanie będąc :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeSep 6th 2011
     permalink
    Czy gaziki do przemywania pępuszka to muszą być LEKO czy mogą być inne, tańsze
    --
    •  
      CommentAuthormyszerej
    • CommentTimeSep 6th 2011
     permalink
    ja myślę, że mogą być każde byle sterylne ;)
    --
    •  
      CommentAuthormyszerej
    • CommentTimeSep 6th 2011
     permalink
    Tak w ogóle o sterylnych w ogóle zapomniałam, cholera. Muszę dokupić, dzięki Talka!
    --
  4.  permalink
    Talinko, mi te gaziki Leko w ogóle nie podpasowały, choć wiem, że są mamy, które je sobie chwalą. Dla mnie były za twarde po prostu, takie sztywne. Ja przemywałam jałowym gazikiem spryskanym octaniseptem. Gdybym koniecznie chciała ze spirytusem, to myślę, że przygotowałabym sobie sama spiryt i maczała w nim zwykłe jałowe gaziki. Bo te Leko to dla mnie gazików nie przypominają- bardziej chusteczkę, tyle że sztywną jak cienki kartonik...
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeSep 6th 2011
     permalink
    myszerej: Muszę dokupić, dzięki Talka!

    :boogie:
    Aaa, czyli nie warto inwestować? To spróbuję te tańsze - jak nie podpasują to zostaną do przemywania ran :bigsmile: a, że R. często chodzi poharatany to się przydadzą :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeSep 6th 2011
     permalink
    ja kupiłam takie :

    gaziki

    mimo, że Leko to je polecali jednak....
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeSep 6th 2011
     permalink
    Wg mnie Leko są beznadziejne - są sztywne, nie da się nimi dotrzeć do wszystkich zakamarków. Efekt był taki, że pępek się zaczął ślimaczyć. Położna poleciła zwykły spirytus 70% i już po dwóch dniach było znacznie lepiej.
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeSep 6th 2011
     permalink
    tez polecam spirytus, albo samemu rozcieczac rektyfikowany albo w aptece na recepte wykupic na 70%
    octenisept tez polecam, teraz uzywam przy dzieciowych wypadkach i w przypadku jakis pryszczy u mnie, moje kolezanki uzywaly go do pryskania na rane po cc
  5.  permalink
    Też kupiłam Teo te gaziki.
    Tak bardziej z ciekawości, jak się nie przydarza to zawsze można je do czegoś innego uzyć.
    A waciki is spirytus i tak jest w domu, więc można się tym posłużyć :smile:
    -- // //
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeSep 6th 2011
     permalink
    hydrazine: Efekt był taki, że pępek się zaczął ślimaczyć. Położna poleciła zwykły spirytus 70% i już po dwóch dniach było znacznie lepiej.

    U mnie było dokładnie tak samo.
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeSep 6th 2011
     permalink
    nightingale_84: A waciki is spirytus i tak jest w domu, więc można się tym posłużyć :smile:


    no dokładnie
    jak te Leko nie zdadzą egzaminu to spróbujemy inaczej :wink:
    --
    •  
      CommentAuthoraneta01
    • CommentTimeSep 6th 2011 zmieniony
     permalink
    cerisecerise: Ja przemywałam jałowym gazikiem spryskanym octaniseptem. Gdybym koniecznie chciała ze spirytusem, to myślę, że przygotowałabym sobie sama spiryt i maczała w nim zwykłe jałowe gaziki.

    Wybrałam tą samą opcję. Octenisept przyda się też przy pielęgnacji krocza, jeśli zostanie nacięte..
    --
    Dziewczyny, czy któraś z Was sporządzała plan porodu?? W SR położna mówiła, że można coś takiego spisać i dać położnej, żeby wiedziała, jakie mamy oczekiwania. Mnie w zasadzie do głowy przychodzą same którkie hasła jak: nacinać, tylko gdy to konieczne, albo to, że mam dodatkowy płat łożyska. Raczej takie info, o którym nie chciałabym zapomnieć powiedzieć..
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeSep 6th 2011
     permalink
    O, no to może odpuszczę w ogóle te waciki. A na co nakładać ten spirytus? :wink:
    --
    •  
      CommentAuthoriborkowska
    • CommentTimeSep 6th 2011
     permalink
    Ja sama rozcieńczyłam spirytus i przemywałam jałowymi gazikami - najzwyklejszymi, kupionymi w aptece a później octaniseptem tylko psikałam, jak kikutek już odpadł. Mojej bratowej znowu w ogóle zabronili robić cokolwiek koło pempka maluszka. Kikut miał tylko sam odpaść i tak się stało :smile: Dzieciak się nie męczył, bo nikt mu nic tam nie grzebał i spirytus go nie szczypał :wink:
  6.  permalink
    Talinka- kupujesz w aptece jałowe gaziki, ja kupowałam chyba 5x5cm. Przydadzą Ci się też do przemywania oczek (solą fizjologiczną)
    --
  7.  permalink
    aneta01: W SR położna mówiła, że można coś takiego spisać i dać położnej


    Anetka, też o tym nam mówili, i w książce o tym czytałam.. ale u nas też to jest mało popularne..
    Chyba sobie spiszę, mężowi już chyba z x-razy o tym przypominałam, no ale w tracie porodu to wszystko może z głowy wylecieć..
    -- // //
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeSep 6th 2011
     permalink
    Talka u nas nie zalecają już przemywać kikuta, po kąpieli tylko osuszyć.
    --
    •  
      CommentAuthoraneta01
    • CommentTimeSep 6th 2011
     permalink
    nightingale_84: Chyba sobie spiszę, mężowi już chyba z x-razy o tym przypominałam, no ale w tracie porodu to wszystko może z głowy wylecieć..

    No właśnie, ja chyba przygotuję sobie taką zwykłą karteczkę i dam eMowi albo od razu powiem położnej o tym łożysku i nacinaniu.
    --
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeSep 6th 2011
     permalink
    ja pępuszek przemywałam patyczkiem do uszu, oczywiście w spirycie rozrobionym w aptece, a gaziki świetnie się przydawały do przemywania oczek solą fizjol.
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeSep 6th 2011
     permalink
    Mi najlepiej sie przemywało gencjaną i patyczkiem do uszu - wacikiem nie dotrze sie dokładnie pod spód. Miałam też spirytus ale wydawało mi się ze za mocno wysusza suchą i tak skórkę na brzuszku
    --
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeSep 6th 2011
     permalink
    Taaak ja zdecydowanie też polecam patyczki do uszu... Wystarczy kikut przemyć samym mydłem... Mi się pięknie dopiero po mydle zaczął goić...
    Teraz wg najnowszych wytycznych WHO niewskazane jest przemywanie spirytusem...
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeSep 6th 2011
     permalink
    Laski, a oczka solą fizjologiczną codziennie po kąpieli, tak? tymi gazikami?
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeSep 6th 2011
     permalink
    ja nie przemywalam codziennie, w sumie tylko jak "spiochy" siedzialy czy cos mi sie oko nie podobalo; podobnie jak nie psikalam codziennie sola morska do nosa, tylko w razie koniecnzosci
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeSep 6th 2011
     permalink
    A co do IKEI, to wiadomo, sporo rzeczy można taniej kupić, ale też sie trzeba z tym liczyć, że jakość tych mebli pozostawia sporo do życzenia. No ale przy dzieciach to nie licze, że meble będa na wieki wieków;)
    A tymczasem tatuś montuje mebelki i już pokrzykuje, że Ikea powinna mu odszkodowanie za szkody psychiczne płacić, bo wk***ił się już na maksa:)
    •  
      CommentAuthorJosaris
    • CommentTimeSep 6th 2011
     permalink
    Jaśka pępek przemywałam spirytusem, Stasia tylko mydłem podczas kąpieli i sporadycznie octeniseptem. Pępek drugiego zagoił sie o wiele szybciej. Tak jak bladykot pisze na naszym oddziale spirytusu już nie ma.
    •  
      CommentAuthoriwrowe
    • CommentTimeSep 6th 2011
     permalink
    u nas w szpitalu do domku dzieci wypuszczają bez kikuta :):) pepek tylko przemywac delikatnie i osuszac :):) rewelacja :D
    --
    •  
      CommentAuthorSułka
    • CommentTimeSep 6th 2011
     permalink
    Ja również nie stosowałam do przemywania spirytusu, właściwie nic nie stosowałam, od tego się już odchodzi, położne w UK radziły tylko osuszać pępek po kąpieli (można zamoczyć), niczym nie przemywać. Kikut odpadł po kilku dniach, bez żadnych problemów.
    --
    •  
      CommentAuthorJoy
    • CommentTimeSep 6th 2011
     permalink
    tez niczego nie stosowalam do przemywania, w uk polozne wlasnie radza, zeby osuszyc po kapieli i nie majstrowac przy nim, Jasiowi odpadl chyba po 3 dniach, Julkowi po 5ciu? oczek nigdy nie przemywalam sola fiz. jedynie letnia przegotowana woda i uzywalam do tego zwyklych kuleczek z waty, lub platkow do demakijazu:wink:
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeSep 7th 2011
     permalink
    aneta01: Dziewczyny, czy któraś z Was sporządzała plan porodu?? W SR położna mówiła, że można coś takiego spisać i dać położnej, żeby wiedziała, jakie mamy oczekiwania.


    Zgodnie z nowym standardem opieki okołoporodowej, który wszedł w życie w kwietniu tego roku, personel szpitala musi wziąć pod uwagę plan porodu, jeżeli taki się ze sobą ma. Moim zdaniem fajna sprawa, bo można wcześniej pogadać o swoich wyobrażeniach, w samym środku akcji już nieraz się nie da. Tutaj jest dość szczegółowa lista informacji, jakie można w nim zawrzeć.
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.