Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthormareza
    • CommentTimeSep 22nd 2011
     permalink
    Ano miałam :-) A w ciąży cyce wystrzeliły jak nie wiem, aż mam ciemnofioletowe rozstępy ! cycki tak wyglądają jakbym wzięła nóż i sobie je pocięła :shocked:
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeSep 22nd 2011
     permalink
    W życiu bym w Twoje A nie uwierzyła :devil:
    --
    • CommentAuthorEmka25
    • CommentTimeSep 22nd 2011
     permalink
    Ło matko aż tak źle?
    •  
      CommentAuthormareza
    • CommentTimeSep 22nd 2011
     permalink
    Talka pewnie jak też w to że 5 lat temu ważyłam 50-53kg :-)
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeSep 22nd 2011
     permalink
    A co do cyców, to mnie do kupienia porządnego tanika do karmienia nakłonił ostatecznie TEN ARTYKUŁ. do szpitala biorę te miękkie, ale o nawale się obmierzę i zamawiam porządny stanior, z tych, co Cerise polecała widziałąm fajne.
    • CommentAuthorsara32
    • CommentTimeSep 22nd 2011
     permalink
    Ja też muszę sie rozejrzeć za stanikiem. Tak piszecie o nawale po porodzie, ciekawe jak to u mnie będzie bo w mojej rodzinie jakoś u wszystkich było kiepsko z pokarmem. Ja byłam karmiona 2 miesiące, moja mama też koło tego, ciekawe czy ze mną też tak będzie.
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeSep 22nd 2011
     permalink
    Magdalena: A co do cyców, to mnie do kupienia porządnego tanika do karmienia nakłonił ostatecznie TEN ARTYKUŁ.


    o matulu !
    ale to dlatego jednej po karmieniu zwisły jak naleśniki a innej nie bo ta jedna miała zły stanik ?
    kurcze nie sądziłam, że ten stanik aż tak wazny jest...
    --
  1.  permalink
    Sara, nie musi być źle. Moja mama nie karmiła ani mnie, ani mojego brata. Ja za mało przybierałam i kazali jej przejść na mm (lata osiemdziesiąte), brata od początku dokarmiała (i to przy piersi, a nie butelką), po miesiącu dała sobie spokój. Jak urodziła się moja córeczka długo ją dokarmiałam, bo mała była wcześniakiem, nie miała siły ssać, a ja dodatkowo miałam problem z laktacją na początku.
    Jak rodziłam synka, zaparłam się, że będzie dobrze :smile: Mąż mnie wspierał, byłam mądrzejsza o doświadczenie zdobyte z córeczką. I co? I jest super :smile: Mały nie jest w stanie przejeść tego, co bar mleczny "u Mamusi" naprodukuje :wink:
    Więc widzisz, nie ma żadnej reguły. Nie dość, że nie musi być u Ciebie tak jak było u Twojej mamy, to jeszcze na moim przykładzie widać, że można mieć problemy z karmieniem jednego malucha, a nie mieć najmniejszych z karmieniem drugiego :smile:
    --
  2.  permalink
    Teo, dobry biustonosz to podstawa :smile: Ja nie mam dużego biustu, ALE - piersi pełne mleka SĄ CIĘŻKIE. Więc wierzę, że mogą obwisnąć, nawet niewielkie :smile: Ja po pierwszej ciąży zainwestowałam w dobry karmnik i piersi nic nie straciły na jędrności, mam takie jak przed ciążami.

    Teraz używam na zmianę biustonosza Royce i Cake Lingerie (jak się mężowi rodzi syna, to mąż ma gest :wink:), oba są genialne. I naprawdę, warto zainwestować w dobry biustonosz- Royce kupiłam po pierwszym porodzie, a jeszcze teraz jest super- obwód nic się nie rozciągnął, trzyma co ma trzymać. A non stop go piorę.
    Za to kupiłam sobie po pierwszym porodzie stanik Alles- i o kant tyłka mogę go sobie rozbić, poszedł na szmaty. Obwód się rozciągnął na moje oko o dobrze 5-6cm, miseczki też średnie. Choć wiem, że są dziewczyny zadowolone z Allesa- jednak głównie te mające duży obwód pod biustem. Po sobie mogę powiedzieć, że dla dziewczyn mających obwód 65-70 Alles raczej się nie sprawdzi.
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeSep 22nd 2011
     permalink
    no to dobrze wiedzieć...
    w takim razie myślę, że i ja zainwestuję


    a mogła byś podać jakieś linki do tych biustonoszy CAKE coś tam ?
    mężowi podrzucę hehe
    niech kupuje za to, że mu córkę urodzę :devil:
    --
  3.  permalink
    Ja mam taki
    Kupowałam na Allegro, właśnie u użytkownika Love_mum. Polecam- było chyba ciut taniej niż na ich stronce, szybciutka przesyłka- w pn eM kupił, we wtorek przesyłka była w domu.
    Tu strona producenta mają sklep on-line.

    Royce jakościowo jest super, ale te CL są po prostu ładniejsze- przynajmniej moim skromnym zdaniem :wink:
    I uważaj- wszędzie piszą, że CL mają ścisły obwód, ale nie do końca prawda. Raczej standard. Za to miseczka ciut większa (ja wzięłam rozmiar mniejszą niż wynikało z tabelki i jest ok)
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeSep 22nd 2011
     permalink
    ło mamuniu drogi trochę ! :smile:

    i pewnie i tak nie będę wiedziała jaki rozmiar bo nigdy nie udało mi się na All kupic odpowiedniego
    mimo, że się 100 razy mierzyłam w te i z powrotem...
    --
  4.  permalink
    Teo, no drogi... Ale warto zainwestować. Zresztą - tyle inwestuje się w wyprawkę dla bobasa, to i mamie się chyba należy :wink:
    i niestety-dobre biustonosze, jeszcze z szeroką rozmiarówką są drogie, nie tylko karmniki :neutral:

    Co do rozmiaru- masz 10dni na zwrot. a zresztą do mnie kobitka zadzwoniła, podała dokładniutkie wymiary, obmierzyła mi biustonosz i było ok :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeSep 22nd 2011
     permalink
    TEORKA: ale to dlatego jednej po karmieniu zwisły jak naleśniki a innej nie bo ta jedna miała zły stanik ?

    teg to nie wiem, w sumie wpis jest bardziej tym, jak wyglądają piersi innych kobiet, tak ogólnie. Ale widok tych mniej jędrnych mnie zmobilizował. a wiadomo,że jędrność traci się m. in.przez złe staniki.
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeSep 23rd 2011
     permalink
    mareza: Talka pewnie jak też w to że 5 lat temu ważyłam 50-53kg :-)

    W to akurat jestem w stanie uwierzyć, bo sama 5 lat temu ważyłam 65kg :devil:
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeSep 23rd 2011
     permalink
    Dziewczyny, ma która z Was nawilżacz powietrza do polecenia? bo u nas w zimie jest suche powetrze w mieszkaniu i chcieliśmy kupić.
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeSep 23rd 2011 zmieniony
     permalink
    Ja mam kupiony w zeszłym roku w Castoramie, ultradźwiękowy. Jedyny minus to zmieniające się światełka, co w nocy denerwuje (R. będzie je wymontowywał)

    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeSep 23rd 2011
     permalink
    Dzięki, Talka:) Ja znalazłam takie fajne do dziecięcego pokoju, jak na fotce. Też ultradźwiękowe. to niestety trochę hałasuje, ale tez przeciez nie musi chodzić cały czas, tylko np. przed wieczorem.
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeSep 23rd 2011
     permalink
    Hmmm, ten nasz nie halasuje. :cool:
    --
    •  
      CommentAuthormareza
    • CommentTimeSep 23rd 2011
     permalink
    nie podobały mi się zwykłe białe tetrowe pieluchy i postanowiłam je ozdobić :-)
    moje wypociny :-) jeszcze 15 pieluch zostało i mam już naszykowane kolorki na następne :-) jedną pieluchę robię 1,5 h
    1
    2
    --
    • CommentAuthorsara32
    • CommentTimeSep 23rd 2011
     permalink
    Mareza rewelacja!!!!!!!!!!!!! ,mi się też białe nie podobają wiec kupiłam kolorowe, zarówno tetrowe jak i flanelowe.
    --
    •  
      CommentAuthormareza
    • CommentTimeSep 23rd 2011
     permalink
    A mi szkoda kasy było na kolorowe :-) A mulinę teściowa miała więc...wzięłam się do roboty bo na dupsku nie mogę usiedzieć :-)
    --
    • CommentAuthorsara32
    • CommentTimeSep 23rd 2011
     permalink
    A będziesz ich używać zamiennie z pampersami???
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeSep 23rd 2011
     permalink
    Mereza a mulina nie farbuje przy gotowaniu? ja tetrowki zawsze na gotowanie nastawialam zeby nie szarzaly
    •  
      CommentAuthorzabkaa25
    • CommentTimeSep 23rd 2011 zmieniony
     permalink
    Ale super mareza :) ślicznie to wygląda :)
    -- Aniołek Antoś 18tc [*] Kochamy Cię :* (ur. 22.05.2014).
    •  
      CommentAuthormareza
    • CommentTimeSep 23rd 2011 zmieniony
     permalink
    sara - nie , te tetrówki będą do buzi itp :-)
    MrsHyde - zobaczę w praniu co wyjdzie :-) muszę czymś się zająć żeby pierdolca nie dostać :-) chociaż kojarzę że moja ciotka miała tak porobione pieluchy i gotowała - nic się nie działo ... zobaczymy
    zabka - to tetra na 100%
    --
    •  
      CommentAuthorzabkaa25
    • CommentTimeSep 23rd 2011 zmieniony
     permalink
    Ok mareza :) Przyjrzałam się i faktycznie, dlatego wywaliłam to pytanie ale widzę, że zdążyłaś przeczytać :)
    Fajne zajęcie :)

    http://wiadomosci.onet.pl/regionalne/lodz/wadliwe-towary-w-sklepach-mozna-zachorowac,1,4859636,region-wiadomosc.html
    -- Aniołek Antoś 18tc [*] Kochamy Cię :* (ur. 22.05.2014).
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeSep 23rd 2011
     permalink
    Mareza Ty to się na prawdę chyba nudzisz :devil::devil::devil:
    pomijam fakt, że ja nawet w największej nudzie nie wzięłabym się za coś takiego bo nie lubię hheehe :cool:
    --
    •  
      CommentAuthormareza
    • CommentTimeSep 23rd 2011
     permalink
    nie nudzę się , po prostu nie umiem wysiedzieć spokojnie na dupsku :-) jak mąż jest wieczorami to mnie pilnuje i pakuje na wyro a jak go nie ma to ja wynajduję sobie robotę :-)
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeSep 23rd 2011
     permalink
    o kurka, świetne! :) ja to sierotka jestem do szycia itd :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeSep 23rd 2011
     permalink
    mareza: nie nudzę się , po prostu nie umiem wysiedzieć spokojnie na dupsku :-)


    no ale przecież nie szyjesz chyba na stojąco :devil::devil:
    a na siedząco można tyle innych rzeczy robić, mniej skomplikowanych hehe :smile:


    ale Ty chyba masz taką smykałkę do robótek ręcznych więc tego, szacunek :wink:
    --
    •  
      CommentAuthormorela1
    • CommentTimeSep 23rd 2011
     permalink
    znam ten haft :smile:
    sama też go dużo razy wykorzystałam aby coś upiększyć :wink:
    --
    •  
      CommentAuthormareza
    • CommentTimeSep 23rd 2011
     permalink
    moja mama się smieje że jak się rozkręcę to jeszcze druty wyjmę i szydełko :devil:
    morela próbowałam jeszcze frywolitek - mam czółenka nawet ale jakoś na razie leży to odłogiem, no i podoba mi się strasznie haft Schwalm :D
    --
  5.  permalink
    Patrzcie taki mały drobiazg a jak może odmienić wizerunek, az sie buzia sama usmiecha jak sie patrzy na takie przyozdobione pieluszki :smile:
    Marezka podziwiam, jak nie zaprawy, to robotki reczne!
    -- // //
  6.  permalink
    mareza, super te pieluchy ozdobilas! ale mi to by sie chyba nie chcialo, bo len jestem:confused:
    -- [img]
    •  
      CommentAuthormareza
    • CommentTimeSep 23rd 2011
     permalink
    A to tak na prawdę wina mojej mamy ! O ! :-)
    Bo ja wymyśliłam sobie że może jakąś tasiemką kolorową by je ozdobić i obszyć na maszynie , a ona mi podsunęła myśl że można w ten sposób ozdobić :-)
    --
  7.  permalink
    no pomysl swietny, a za cierpliwosc w wykonaniu - szacunek!!!
    -- [img]
    •  
      CommentAuthorzabkaa25
    • CommentTimeSep 23rd 2011
     permalink
    Ja też mam dużo czasu z okazji leżenia w łóżku od tylu miesięcy, ale za robótki się nie wzięłam bo nienawidzę takiej dłubaniny:devil: Czego bardzo żałuję, bo tyle fajnych rzeczy można by zrobić, czas przy tym na pewno leci jak z bicza, no ale co poradzę:wink: Mareza zazdraszczam :wink:
    -- Aniołek Antoś 18tc [*] Kochamy Cię :* (ur. 22.05.2014).
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeSep 23rd 2011
     permalink
    MAREZA jesteś cyborgiem!!! :wink: Ty to i nie tylko bliźniakom byś dała radę ale i trojaczki byś ogarnęła:wink:
  8.  permalink
    Mareza- my też wszystkie pieluszki poobszywane mamy :smile:
    Mr Hyde- nie farbuje, nawet w gotowaniu. Mam jeszcze tetrę po mnie, z lat 80-tych, co moja babcia obszywała- bielutka. Ja obszywałam i tetrowe i flanelowe Ewci i Krzysiowi- nawet czerwona mulina/kordonek nie zafarbowały :smile:
    --
    •  
      CommentAuthormareza
    • CommentTimeSep 23rd 2011
     permalink
    ceri - dzięki za info w sprawie farbowania mulin :-)
    --
    •  
      CommentAuthorKajetan
    • CommentTimeSep 24th 2011
     permalink
    Sprzedam krople Sab Simplex niemieckie cena 35zł+koszt przesyłki Kontakt mailowy karoklob@o2.pl lub gg 7108719
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeSep 24th 2011 zmieniony
     permalink
    A ja nabyłam już zestawik do kąpieli, w końcu wzięliśmy Nivea. mam nadzieję, że małej nie uczuli. Myślałam, ze podpatrzę, co położne używają, ale w tych warszawskich fabrykach dzieci każą przynosić swoje;)
    Aha, Laski, pytanko jeszcze o pieluchy. Wzięłam newborn z Huggiesów, ale tylko 27sztuk,żeby sprawdzić, jak dziecko zareaguje. Myślicie, że te 27 sztuk to styka do szpitala na 4 dni? pewnie nie bardzo?
    •  
      CommentAuthorcerisecerise
    • CommentTimeSep 24th 2011 zmieniony
     permalink
    Magdalena, tam gdzie ja rodziłam używają Nivea Baby :smile:
    Co do pieluch-my mieliśmy jedną paczkę, byłam w szpitalu 3 dni. Starczyło, kilka sztuk zostało- wyszło jakieś 7/dzień. Wychodząc dostaliśmy kolejną paczkę Huggiesów, więc luz.
    Jak gdzieś koło Was/ koło Karowej jest Rossman, to po prostu mąż może dokupić pieluchy jakby coś...
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeSep 24th 2011
     permalink
    cerisecerise: Magdalena, tam gdzie ja rodziłam używają Nivea Baby :smile:

    właśnie tak mi się wydawało, że kiedyś o tym pisałaś. no i jak dzisiaj w Tesco stałam prze dpółką z kosmetykami, na której w sume był tylko J&J, Bambino i Nivea, to w końcu wzięłam Nivea, głównie ze względu na opcję płyn+szampon oraz balsam zamiast oliwki.
    A z pieluszkami racja, można dokupić.
    Dzięki :)
    •  
      CommentAuthorask28
    • CommentTimeSep 24th 2011
     permalink
    U nas nie trzeba mieć kosmetyków dla dziecka-dają, jedynie dla siebie.
    Jak to wyjaśniłą położna "by nie targać ze sobą całych walizek":smile:
    -- ,
  9.  permalink
    U nas dla maleństwa trzeba wziąc oliwke i mokre chusteczki.
    Ciuszków i pieluszek nie trzeba mieć.
    Jedynie ubranko na wyjście :smile:
    -- // //
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeSep 24th 2011
     permalink
    u nas z kolei trzeba mieć tylko pieluszki...
    tzn nie trzeba ale jak nie masz jednorazówek to dostaniesz tetrę
    a słabo chyba w parę godzin po porodzie się uczyć jak się zakłada pieluchy tetrowe :devil:
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeSep 24th 2011
     permalink
    no co szpital, to zwyczaj jak widać.
  10.  permalink
    A u nas trzeba mieć wszystko dla mamy i dla bobasa- pampersy, pieluchy tetrowe, ubranka, chusteczki, oliwkę/krem. Dlatego jechałam rodzić z walizką dla mnie i torbą dla Krzysia :smile:
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.