Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeSep 27th 2011
     permalink
    TEORKA: i to zamiast proszku tak ?że nie proszek plus płyn tylko sam płyn ?i że po tym są bardziej miękkie niż po proszku ?

    nie wiem czy to lepsze, ale bez proszku :wink:
    TEORKA: może dwadzieścia parę lat temu tetra inna była ?

    może :cool:
    TEORKA: ale na temacie o pieluszkowaniu czytałam, że nie wolno bo tracą chłonność

    to kupię nowe, jakieś masakrycznie drogie nie są :devil: zresztą.... przekonamy się :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeSep 27th 2011
     permalink
    a Talka czyli wnioskuję, że Wasza córa będzie na tetrze tak ? :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeSep 27th 2011
     permalink
    Tak :devil:
    Pampersy do lekarza, na wyjścia i może na noc (ale to jeszcze do przemyślenia)
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeSep 27th 2011
     permalink
    o proszę :smile:

    a ogarnęłaś już te wszystkie otulacze, flipy , kieszonki i inne ?
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeSep 27th 2011
     permalink
    Nie. Kupiłam na razie ceratki. Dostanę od koleżanki 3 otulacze.
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeSep 27th 2011
     permalink
    aha
    ja tego nie ogarniam więc póki co odpuszczam...
    może za parę miesięcy jak już się odmóżdżę bo coś w ciąży z myśleniem u mnie słabo...
    --
  1.  permalink
    Teo, tetry sprzed 20 lat ( a właściwie 26 :wink:) to nawet nie próbuj porównywać z dzisiejszymi tetrowymi szmatkami. Ja tam tetrę prasuję, ale rzeczywiście ta dawniejsza zupełnie inaczej prasowanie znosi.

    Talka, ja na noc daję pampki- z wygody :shamed: Bo w wielo by się na bank obudziła, w pampersie przesypia całą noc, od 19:30 do rana... A zobaczysz- każda minuta niezakłóconego snu w nocy jest na wagę złota :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeSep 27th 2011
     permalink
    Chcę jeszcze kupić ceratkowe majtki. Chociaż myślę, że jak dziecię na początku się za wiele wiercić nie będzie, to zwykłe ceratki będą ok :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeSep 27th 2011
     permalink
    cerisecerise: Talka, ja na noc daję pampki- z wygody Bo w wielo by się na bank obudziła, w pampersie przesypia całą noc, od 19:30 do rana... A zobaczysz- każda minuta niezakłóconego snu w nocy jest na wagę złota

    Właśnie dlatego to kwestia do przemyślenia :bigsmile:
    --
  2.  permalink
    A w takiej ceratce to pupa ma szansę oddychac?
    •  
      CommentAuthorask28
    • CommentTimeSep 27th 2011
     permalink
    Dziewczyny ja prałam w roszku Lovela, dodatkowo dodałam płyn tez Lovela i 2 razy płukałam.
    I tak jak mówicie ubranka dziecięce, pieluchy tetrowe sztywne są.
    Nawet jak dzisiaj pokazywałam mamie ubranka ona dotykała i pierwsze jej słowa to ale one jakieś sztywne!
    A płukałam 2 razy!!
    Także chyba potwierdza się to co czytałam o tych dziecięcych proszkach, niestety.
    .
    A co do tetry bo ja zamirzam tak jak Talinka używac jej zamiast pampków.
    Pampki na wyjścia, do lekarza i na noc (o ile to wypali bo dziecię będzie jesienno-zimowe).
    To tak kiedyś tetra była o wiele lepszej jakości tzn gęściejsza, ta dzisiejsza jest cieniutka a niektóra po 1 praniu wysiada np. ta z tesco.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeSep 27th 2011 zmieniony
     permalink
    aga1976: A w takiej ceratce to pupa ma szansę oddychac?

    Okaże się. :wink: Będę weryfikować w trakcie.
    Mnie mama pakowała w tetrę i ceratkę i jakoś żyję. :devil:
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeSep 27th 2011
     permalink
    HarleyQuinn: No dobra, bo myślałam, że może... (już słyszę te salwy śmiechu :bigsmile:) dzięki prasowaniu pozbywamy się zarazków, czy cuś... :bigsmile::cool:

    No ja taką wersję słysząłam od kobiet z rodu, że sie tak wyrażę :wink: że to wybija zarazki.
    i prasuję, żeby sie nie czuć złą matką, ale tak po 2h dzisiaj sobie pomyśląłam, że jak one tak będą leżały w tych szafkach jeszcze 2 miechy, i w tej torbie szpitalnej miesiąc, to zarazki i tak są.
    tak więc, będę obczajać. jak mała nie będzie miała problemów skórnych, to walę to i nie prasuję. tez tego nie cierpię.
    •  
      CommentAuthorask28
    • CommentTimeSep 27th 2011 zmieniony
     permalink
    Ja zamierzam wypróbować coś takiego do tetry www.smyk24.eu/index.php?p953,majteczki-ceratkowo-bawelniane-s-2-124-canpol".
    Kurczę mam problem ze wstawieniem linka więc tak wpisuję.
    To takie majteczki.
    Moja kumpela chwaliła je sobie a ona cały czas jechałą na tetrze.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeSep 27th 2011
     permalink
    asik28: Dziewczyny ja prałam w roszku Lovela, dodatkowo dodałam płyn tez Lovela i 2 razy płukałam.
    I tak jak mówicie ubranka dziecięce, pieluchy tetrowe sztywne są.



    czyli chyba wywalę tą Lovellę i kupię Persil Żel i ciul :devil:
    --
  3.  permalink
    Talinka: Mnie mama pakowała w tetrę i ceratkę i jakoś żyję

    Nooo... Moja mama na tarze prała :P
    •  
      CommentAuthorMelodie
    • CommentTimeSep 27th 2011
     permalink
    A nie używacie dziewczyny płynu do płukania? Są wersje sensitive
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeSep 27th 2011
     permalink
    Spoko :wink:
    Moja we frani :)
    Do soboty praliśmy w półautomacie, który właściwie od frani się nie różni :wink:
    --
  4.  permalink
    Talinka- ale dlaczego akurat tetra + cerata? Bo mama tak robiła czy z innych powodów?
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeSep 27th 2011 zmieniony
     permalink
    Ceratka nie przepuszcza powietrza, więc pupa na pewno nie oddycha :neutral:
    Wydaje mi się, ze jeśli ktoś chce ceratkę wkładać na pupę, to już lepiej pampki założyć:wink:
    Ja mam kilka kieszonek z pulem (na wyjścia, na noc), a na co dzień używam tetry, wkładów i otulaczy- moczą się, ale przynajmniej mam pewność, ze skóra oddycha:smile:
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeSep 27th 2011
     permalink
    Tak mi pasuje po prostu :bigsmile: będę miała też te otulacze i zobaczę co mi bardziej przypasuje - może zupełnie mi tetra nie podejdzie i zmienię na pampersy - NIE WIEM. To moje pierwsze dziecko i będę "eksperymentować" :wink:
    --
  5.  permalink
    Nie no- jasne. Z ciekawości pytam- o pobudki, którymi się kierujesz ;)
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeSep 27th 2011
     permalink
    :wink:
    --
  6.  permalink
    Ja wiedziałam,że będę trzymała w pamprach z prostego powodu- jestem leń śmierdzący. Nie chciałoby mi się bawić z zakupczonymi pieluchami. Z podobnych powodów moje dziecko często jadło słoikowe jedzenie :)
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeSep 27th 2011
     permalink
    Ja powiem szczerze,że totalnie nie wyobrażam sobie przy noworodku stosowania tetry...
    Nie przemawia totalnie do mnie to,że moja mama tak robiła to i ja muszę...
    Po prostu pamiętam doskonale to zmęczenie porodem i na samą myśl o praniu i prasowaniu w tym czasie to aż mi się słabo robi...
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeSep 27th 2011
     permalink
    Ja też niby leń śmierdzący, ale dobrowolnie uszyłam 20 otulaczy :cool:
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeSep 27th 2011
     permalink
    Jaheira: Nie przemawia totalnie do mnie to,że moja mama tak robiła to i ja muszę...

    Nigdzie nie napisałam, że robię tak, bo moja mama tak robiła. Robię tak np. z oszczędności - pampersy są drogie :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorMelodie
    • CommentTimeSep 27th 2011
     permalink
    Jak urodziłam pierwszą córkę, jakieś 15 lat temu to mówili nam w szpitalu, że na początku lepiej pampersów nie używać tylko tetrę właśnie. Męczyłam się z tymi pieluchami jakieś dwa tygodnie - zmiana wszystkich ubranek przy każdej zmianie pieluchy - praktycznie co chwilę, kupa prawie w każdej, prasowanie ich - bo tak trzeba niby. Potem stwierdziłam, że to bez sensu - i zakładałam pampersy. Ile wiecej czasu sie zrobiło od razu, ile prania mniej:-)
    Gdbym miała zapędy ekologiczne to na początek i tak używałabym pampersów- za dużo kup robi taki noworodek.
  7.  permalink
    Talka- a myslisz,że pranie tej tetry taniej wychodzi? Eee- coś Ty. Tu argument finansowy chyba jest słaby.
    •  
      CommentAuthorask28
    • CommentTimeSep 27th 2011
     permalink
    Do mnie (piszę za siebie) tetra przemawia ze wzgl chociażby na to, że dziecko dużo wcześniej uczy się nocnikowania - jak dla mnie duży plus.
    W pampkach, że tak powiem nie kuma o co chodzi bo ma zawsze sucho, a w tetrze jednak jest inaczej.
    .
    Tez jak Talinka nie wiem jak mi to wyjdzie zwłaszcza, że pora roku na tetre może niezbyt ale zamierzam spróbować (no nie wiem może się mylę ale wydaję ona mi się "zdrowsza").
    .
    Wiem natomiast jedno nie chciałabym by moje dziecko w wieku 4 lat nadal biegało w pampersie - i tu nie żartuje znam takie przypadki.
    W dodatku nie zanosi się by coś się miało zmienić a dzieciak rośnie.
    Do przedszkola tez pójdzie w pampkach?
    -- ,
    •  
      CommentAuthorTrisha
    • CommentTimeSep 27th 2011
     permalink
    Talinka Biedronka ma rewelacyjne pieluchy DADA Premium. Sa cienkie, mieciutkie i w ogole mi mlody ich nie przesikuje no i paczka 54 sztuki kosztuje 26,99zl a nie blisko 50zl jak Pampersy. Duuuuza oszczednosc a dla mnie swietna jakosc i z tego co wiem, to wiele mam sobie je chwali :)
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeSep 27th 2011
     permalink
    Nie wiem-przekonam się :wink:
    Jak to mówią - wszystko wyjdzie w praniu. ja się przy tej tetrze nie upieram, bo nie wiem czy będzie mi się chciało itd. też leniwa jestem. mama mówi, że mi pomoże - zobaczymy :bigsmile:
    --
  8.  permalink
    4 latek w pampersie to nie wina jednorazówek, a zasługa rodziców :)
    Ja absolutnie nie mam nic przeciwko tetrze. Wiem jedno- to nie dla mnie. I tyle
    •  
      CommentAuthorask28
    • CommentTimeSep 27th 2011
     permalink
    Wina rodziców to prawda ale prawdą jest też, że rodzice właśnie byli wygodni.
    Jak mówię nie wiem jak mi pójdzie, może życie obali moje "chcenie" i czym prędzej "przejdę" na pampki - zobaczymy.
    W każdym razie tetrę zakupiłam i sprubuje powalczyć z nią:wink:
    Zobaczymy kto będzie bardziej wytrwały:smile:
    -- ,
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeSep 27th 2011
     permalink
    asik28: Jak mówię nie wiem jak mi pójdzie, może życie obali moje "chcenie" i czym prędzej "przejdę" na pampki - zobaczymy.

    Ja tak samo. :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeSep 27th 2011
     permalink
    Hmm a ja przeszłam na znienawidzoną 14 lat temu tetrę :devil: Nat jest na pieluszkach wielorazowych po części z przymusu bo zaczął mieć odczyny po pamprach. I z radością zauważyłam że zlana wielorazówka mniej mu dokucza niż pampers z jednym siusiu. I wcale nie jest to jakoś mega uciążliwe jeśli się wypracuje jakiś schemat - ja nie żałuję i nie ogranicza mi to wolności czy swobody
    A co do jakości tetry - nie ma co sięgać wstecz lat dwadzieścia -> ta tetra co kupowałam dla Gabi (8lat) jest zupełnie inna niż dzisiejsza tzw gruba. Pani w sklepie zachwalała mi pieluszki cenowo ciut drogie że super grube i to są te najgrubsze.... połowa tej sprzed 8 lat :devil: Niestety mam poplamione, zażółcone i chyba dwie przetarte ale wolę je niż nowe śnieżnobiałe
    --
  9.  permalink
    A powiedzcie mi jeszcze - o tę zdrowotnośc tetry mi chodzi.
    Bo rozumiem,że w tetrze skóra ma kontakt z bardziej naturalnym materiałem, tak?
    •  
      CommentAuthorbrombap
    • CommentTimeSep 27th 2011
     permalink
    Hmm.., moja córka od urodzenia w pampersach, ma teraz blisko dwa lata, a już od ponad pół roku woła "alarm" (siusiu bądź kupka), a po nocy pielucha sucha. Korzysta z nakładki sedesowej. JAsne, że zdarzają się wpadki, ale co do zasady jest raczej świadoma, co się dzieje. Tak więc - przynajmniej u nas - pampers nie przeszkadza w nauce. Ale zaczęłam ją sadzać, gdy miała mniej niż rok.
    --
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeSep 27th 2011
     permalink
    Jaheira: Nie przemawia totalnie do mnie to,że moja mama tak robiła to i ja muszę...


    Nigdzie nie napisałam, że robię tak, bo moja mama tak robiła. Robię tak np. z oszczędności - pampersy są drogie :wink:


    Talinka, ja wyraziłam swoją opinię a jak widzę zadziałało porzekadło o uderzaniu w stół...

    Co do oszczędności... Hmmm... No muszę to napisać, bo aż mnie świerzbi... Dopiero co chwaliłaś nam się kupnem nowego telewizora...
    Wydaje mi się,że w sytuacji, kiedy dziecko jest w drodze i generalnie są problemy z pieniędzmi to takich zakupów raczej się unika.
    No, ale być może ja mam inną hierarchię wartości...
    --
  10.  permalink
    Agunia05: I wcale nie jest to jakoś mega uciążliwe jeśli się wypracuje jakiś schemat - ja nie żałuję i nie ogranicza mi to wolności czy swobody


    Oj - chyba troche ogranicza :) Widzialam wiele razy,że masz duuuuzo prasowania ;)
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeSep 27th 2011 zmieniony
     permalink
    Jaheira: Co do oszczędności... Hmmm... No muszę to napisać, bo aż mnie świerzbi... Dopiero co chwaliłaś nam się kupnem nowego telewizora... Wydaje mi się,że w sytuacji, kiedy dziecko jest w drodze i generalnie są problemy z pieniędzmi to takich zakupów raczej się unika.No, ale być może ja mam inną hierarchię wartości...

    Ale ja nie napisałam, że mnie nie stać :wink:
    Zresztą jak już napisałam - wszystko wyjdzie w praniu. Może się okaże, że dla mnie ta tetra to o kant d*py rozbić i będę stosować pampersy :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorask28
    • CommentTimeSep 27th 2011
     permalink
    Pmpersy mają jakąś warstewkę foliową/plastikową a tetra nie.
    Ja jestem jeszcze ciekawa jak się mają pampki u chłopców do przegrzewania "jajek"?
    Może to głupie ale na serio kiedyś się nad tym zastanawiałam przy okazji tego jak młody mąż mojej koleżanki miał b. złe wyniki nasienia.
    Okazuje się że coraz więcej mężczyzn ma z tym problem - z płodnością.
    Może to akurat nie ma żadnego związku i to czasy winne jakie mamy ale kiedyś mężczyźni az tylu (leczyliśmy się w klinice i widziałam te tłumy a panie w rejestracji nie zawsze były dyskretne i mówiły na głos) nie miało chyba z tym problemu.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorMelodie
    • CommentTimeSep 27th 2011
     permalink
    Myślę, że to jest zdrowsze nie tylko dla dziecka, ale też dla Ziemi - mniej śmieci się produkuje - taki pampers to rozkłada się pewnie bardzo długo. Ale wtedy prać tę tetrę też należałoby w jakimś bardziej naturalnym produkcie, a nie w tych chemicznych proszkach.
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeSep 27th 2011
     permalink
    Pmpersy mają jakąś warstewkę foliową/plastikową a tetra nie.


    Też pytanie czy pisząc Pampersy mamy na myśli rzeczywiście Pampersy czy może pieluchy pampersopodobne tj. Huggisy, Dada, Toujours itp...
    --
  11.  permalink
    Asik- uważasz,że ci panowie byli chowani w pampersach? :))
    A jak do tej warstewki foliowej ma sie proszek do prania składający się ze 100 składników? Raczej mało naturalnych? I plyn do płukania z kolejnych 100? :)
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeSep 27th 2011
     permalink
    A jak do tej warstewki foliowej ma sie proszek do prania składający się ze 100 składników? Raczej mało naturalnych? I plyn do płukania z kolejnych 100? :)


    No i do tego wszystkiego prąd, który jest potrzebny do prania i do wyprasowania...
    --
  12.  permalink
    Melodie: Ale wtedy prać tę tetrę też należałoby w jakimś bardziej naturalnym produkcie, a nie w tych chemicznych proszkach.
    --

    I z tym sie zgadzam
    Kiedys kobiety prały w wodzie ze studni, szły płukac do potoku, potem suszyły na słoncu. I było ok- naturalnie. A teraz?
    Argument o śmieciach rozumiemy wszytscy- to akurat oczywiste.
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeSep 27th 2011
     permalink
    A moje dziecko robi już siusiu i kupkę do nocniczka :cool:
    No, nie każdą- ale co najmniej połowę "dziennego utargu".
    Zasługa wielorazówek- a raczej tego, że szkoda mi pieluch :devil:
    --
  13.  permalink
    Agael- moja mała tez robiła tak- od 4 mies do roku. To było cudne- brałam ją do łazienki, a to był dla niej znak,że ma kupę robic. Powaga.
    Potem jej przeszło- niestety . Miała ciekawsze zajęcia :)
    • CommentAuthorsara32
    • CommentTimeSep 27th 2011
     permalink
    agael77: A moje dziecko robi już siusiu i kupkę do nocniczka


    ???? Serio czy to jakiś żart, którego mój ciążowy ograniczony umysł nie załapał???
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.