Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorJoy
    • CommentTimeSep 27th 2011
     permalink
    nie zgadzam sie z tym, ze dzieci pampersowe wolniej ucza sie czystosci, moj starszy syn ma 2 lata 4 mies i od 4rech mies. pieluch wcale nie uzywamy! ani na noc ani w dzien! odkad mial 1,5 roku uzywalam z jedna dziennie na wyjscie i jedna pieluche na noc, tyle. i tez nie zaczelam Go odpiwluchowywac jakos wczesnie, tzn. probowalam ale plakal wiec dalam mu spokoj do tego 18stego mies.
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeSep 27th 2011
     permalink
    sara32: Serio czy to jakiś żart, którego mój ciążowy ograniczony umysł nie załapał???

    Najzupełniej serio.
    Oczywiście nie jest tak, że li i jedynie do nocnika.
    Ale wystarczy, że go posadzę, przytrzymując oczywiście, a on zaraz sika albo ciśnie kupkę :smile:
    --
    • CommentAuthorsara32
    • CommentTimeSep 27th 2011
     permalink
    Jaheira: Co do oszczędności... Hmmm... No muszę to napisać, bo aż mnie świerzbi... Dopiero co chwaliłaś nam się kupnem nowego telewizora...
    Wydaje mi się,że w sytuacji, kiedy dziecko jest w drodze i generalnie są problemy z pieniędzmi to takich zakupów raczej się unika.
    No, ale być może ja mam inną hierarchię wartości...


    No to jeszcze się odniosę do tego co napisałaś bo też mnie aż świerzbi, co Cię obchodzi na co kasę wydaje Talinka? Na jednym się oszczędza, żeby móc sobie pozwolić na coś innego.
    --
  1.  permalink
    agael77: Ale wystarczy, że go posadzę, przytrzymując oczywiście, a on zaraz sika albo ciśnie kupkę

    Dokładnie u nas tak było. Taki odruch Pawłowa ;)
    • CommentAuthorsara32
    • CommentTimeSep 27th 2011
     permalink
    agael77: Najzupełniej serio.
    Oczywiście nie jest tak, że li i jedynie do nocnika.
    Ale wystarczy, że go posadzę, przytrzymując oczywiście, a on zaraz sika albo ciśnie kupkę


    No to zostałaś moją Idolką, mały 5 miesięcy i takie osiągnięcie, szczerze mówiąc pierwszy raz słyszę, żeby 5mies dziecko sikało na nocnik. :whorship::whorship::whorship: Wielki szacun.
    --
    •  
      CommentAuthorask28
    • CommentTimeSep 27th 2011
     permalink
    aga1976: Asik- uważasz,że ci panowie byli chowani w pampersach? :))

    Przeciez nie napisałam, że tak uważam!
    Zastanawiałam się nad tym jakie to może mieć skutki w przyszłości np. dla chłopców o to mi bardziej chodziło.
    .
    I zgadzam się, że do tych pieluch jełśi juz koś mysli o samej ekologii należałoby używać czegoś innego jak proszki, bardziej ekologicznego.
    .
    Nie wiem dlaczego ale co niektórzy tak jakby chcieli przekonać do nazwijmy to swojego postępowania.
    Wg mnie jeśli ktos chce używac pampków to niech to robi i ja ni emamnic przeciwko, jak chce się "bawić" z tetrą tez jego sprawa.
    Ja np osobiście podziwiam moją przyjaciółkę z 28 która używała tylko tetry, pampersy były jak szła do lekarza.
    Jej mała ma teraz ponad rok i jak widac dało się.
    Ale to wybór każdego rodzica czego chce używać.Jak dla mnie śmieszne sa takie "ataki" jednych na drugich.
    Zaraz mi się przypomina batalia pod wykresem mojej koleżanki co lepsze SN czy CC, karmienie piersią czy mieszanką.
    Przecież to niczemu nie służy.
    -- ,
  2.  permalink
    asik28: Jak dla mnie śmieszne sa takie "ataki" jednych na drugich.

    :shocked::shocked::shocked:
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeSep 27th 2011
     permalink
    Zaczynałam od sadzania zaraz po przebudzeniu.
    Wtedy nie było bata- musiał siknąć :wink:
    Potem zaczął chyba kojarzyć, do czego służy nocnik:cool:
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeSep 27th 2011
     permalink
    sara32: No to jeszcze się odniosę do tego co napisałaś bo też mnie aż świerzbi, co Cię obchodzi na co kasę wydaje Talinka? Na jednym się oszczędza, żeby móc sobie pozwolić na coś innego.

    Nie no spoko - ja to rozumiem - bo można było to tak zrozumieć, że chcę oszczędzać na rzeczach dla dziecka, żeby kupić sobie TV... :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorMelodie
    • CommentTimeSep 27th 2011
     permalink
    I pralkę :-P
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeSep 27th 2011
     permalink
    No to jeszcze się odniosę do tego co napisałaś bo też mnie aż świerzbi, co Cię obchodzi na co kasę wydaje Talinka? Na jednym się oszczędza, żeby móc sobie pozwolić na coś innego.


    Sorry, no jeśli wg Ciebie to na dziecku powinno się oszczędzać,żeby zaspokajać swoje jakże "ważne" potrzeby...
    Tak jak powiedziałam- widać ja mam inną hierarchię wartości i w pierwszej kolejności oszczędzam na sobie,żeby mojemu dziecku nie brakowało. I totalnie nie wyobrażam sobie odwrotnej sytuacji.
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeSep 27th 2011
     permalink
    Melodie: I pralkę :-P

    Głównie pralkę - TV to był dodatek - R. się uparł :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorMelodie
    • CommentTimeSep 27th 2011
     permalink
    A zakładasz Jaheiro, że Talinki dziecku czegos będzie brakowało, bo TV kupiła?
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeSep 27th 2011
     permalink
    Melodie: A zakładasz Jaheiro, że Talinki dziecku czegos będzie brakowało, bo TV kupiła?

    Ojej, chyba nie o to Jaherce chodziło.
    Tylko o to, że Talka napisała, że Pampersów nie będzie używała, bo za drogie- a TV kupiła ( żeby nie było- nie moja sprawa, co tam sobie Talka kupuje i jak gospodaruje pieniędzmi :wink: więc nie oceniam)
    --
  3.  permalink
    Ja sie wymiksowuję z rozmowy.
    Lużna gadka, a tu znów o jakims atakowaniu... Łeee
    Kicha.
    Dobranoc miłe panie
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeSep 27th 2011
     permalink
    Melodie: A zakładasz Jaheiro, że Talinki dziecku czegos będzie brakowało, bo TV kupiła?

    Pewnie tak. Ja będę chodziła ubrana w markowe ciuchy, a dziecko będzie w zas*anej tetrze leżało :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeSep 27th 2011
     permalink
    sara32: No to zostałaś moją Idolką, mały 5 miesięcy i takie osiągnięcie, szczerze mówiąc pierwszy raz słyszę, żeby 5mies dziecko sikało na nocnik
    moja Gosia tez sikała do nocniczka zanim 6 mieś skończyła. A potem jej się całkiem odwidziało :) podobno tak jest często ;) I nauka była od nowa. A samodzielne robienie kupy do nocnika (sama podchodzi, rozbiera się i robi) przyszło bardzo niedawno;)
    --
    •  
      CommentAuthorask28
    • CommentTimeSep 27th 2011
     permalink
    Jak dla mnie śmieszne sa takie "ataki" jednych na drugich.
    .
    Może złego słowa użyłam zabrakło mi innego dlatego jest w cudzysłowiu.
    Ale nazwijmy to takie przekonywanie.
    Bo a to zaraz proszek, prąd, znowu inni chcesz oszczędzać na pampkach a kupiłaś to czy tamto itp.
    .
    Przeciez każda chyba z nas piszę o tym jak sobie wyobraża, czego chciałaby sprubować itd.
    A co życie pokarze to dopiero się okarze jak już dziecko będzie na świecie i same się przekonamy co będzie dla nas lepsze, jedno czy drugie rozwiązanie.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeSep 27th 2011
     permalink
    agael77: Tylko o to, że Talka napisała, że Pampersów nie będzie używała, bo za drogie- a TV kupiła

    No kurka, ale wyjaśniłam to przecież! Nie chodzi mi o to, że mnie na nie nie stać - tylko chcę spróbować tetry - może wyjdzie taniej, może drożej - może się zniechęcę - no różne scenariusze zakładam :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorMelodie
    • CommentTimeSep 27th 2011
     permalink
    Nie będziesz chodziła, tylko TV oglądała, a dziecko będzie leżało w tetrze :-P
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeSep 27th 2011 zmieniony
     permalink
    Melodie: Nie będziesz chodziła, tylko TV oglądała, a dziecko będzie leżało w tetrze :-P

    O! Widzisz! :bigsmile:

    Swoją drogą to wiecie co? Dziwną mamę mam. Dziś robiłam pranie (pierwsze w nowej pralce, a co!) i wchodzi mama do łazienki - mówi, że mam zaczekać na nią, bo ona chce zobaczyć jak się pierze itd. - ja na to do niej, że po co, skoro teraz ja będę prała. Na to ona oburzona wyszła, że co to ona teraz prać nie może nawet!! :shocked: kurka - ja to na jej miejscu pod sufit bym skakała, że mnie ktoś wyręczyć chce, a ona się obraziła :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeSep 27th 2011 zmieniony
     permalink
    Melodie: A zakładasz Jaheiro, że Talinki dziecku czegos będzie brakowało, bo TV kupiła?


    Zakładam,że ktoś próbując usprawiedliwiać Talinkę, napisał,że można oszczędzać na dziecku,żeby zaspokajać swoje kaprysy... A nawet jak widać nie swoje a partnera...

    Widzę po prostu pewną sprzeczność w pisaniu co jakiś czas o problemach finansowych a potem o kupowaniu nowego TV... A jeszcze między wierszami wspominanie o próbach oszczędzania na czym się da przy dziecku(czyt.brak kasy)

    Ja sobie tego nie wyobrażam, ale widać inaczej podchodzę do potrzeb mojego dziecka, moich i mojego męża...
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeSep 27th 2011 zmieniony
     permalink
    Jaheira: Widzę po prostu pewną sprzeczność w pisaniu co jakiś czas o problemach finansowych a potem o kupowaniu nowego TV...

    Na innym wątku pisałam, że problemy finansowe odeszły w niepamięć, odpukać :wink:
    Jaheira: (czyt.brak kasy)

    a Ty znowu.... :shocked:
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeSep 27th 2011
     permalink
    Talka, no wyjaśniłaś, a ja chciałam wyjaśnić Melodie
    Ja też na początku Pampków używałam, Dady, raz tych z Lidla- dopiero niedawno przeszłam na tetrę i wkłady.
    Przekonałam się na własnej skórze, że dla mnie wielorazówki nie są uciążliwe i jest OK.
    Ale każda Mama musi sama stwierdzić, co dla niej i dla jej dziecka najlepsze :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeSep 27th 2011
     permalink
    Chyba naprawdę zastosuję się do teksu - tłumaczą się tylko winni i zakończę rozmowę.

    Dobranoc miłe panie! :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeSep 27th 2011 zmieniony
     permalink
    Talinka: wchodzi mama do łazienki - mówi, że mam zaczekać na nią, bo ona chce zobaczyć jak się pierze itd.


    nie gadaj, ze Twoja mama nie widziała nigdy jak się pranie pierze w pralce ? :cool::cool::cool::cool::cool::cool:
    bo nie uwierzę :devil:

    chyba, ze o coś innego chodzi a ja nie załapałam....
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeSep 27th 2011
     permalink
    TEORKA: nie gadaj, ze Twoja mama nie widziała nigdy jak się pranie pierze w pralce ?

    chodzi bardziej o to jak ją się włącza itd. do tej pory mieliśmy półautomat, a to właściwie taka frania z wirówką :surprised:
    --
  4.  permalink
    A ja przeszłam częściowo na wielo, bo są ŁADNE :bigsmile: Może nie wychodzi taniej niż pampki, może paprania się z tym więcej, może i racja, że proszki mało eko... Ale zadek malucha ładnie w nich wygląda:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeSep 27th 2011
     permalink
    franię ? :shocked:
    o matko jedyna
    toż to przecież pranie mokre się z takiej pralki wyjmuje
    czy nie ?

    masakra jak dla mnie :cool:
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeSep 27th 2011 zmieniony
     permalink
    TEORKA: franię ?

    obok jest wirówka, więć wychodzi suche :bigsmile: tzn wilgotne

    półautomat
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeSep 27th 2011
     permalink
    a teraz naprawdę idę, bo oczy mi się już kleją :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorMelodie
    • CommentTimeSep 27th 2011
     permalink
    Nie rozumiem Jaheira z jakiej paki rozliczasz Talinkę?
    • CommentAuthorsara32
    • CommentTimeSep 27th 2011
     permalink
    Jaheira chodziło mi o to, że są rzeczy na których można zaoszczędzić (nie kosztem dziecka) np kupić pieluchy DADA a nie Pampersy tak jak ktoś wcześniej napisał, Pampersy są rozreklamowane i w ich cenie jest sporo marketingu, który kosztuje, a o Dadach słyszałam, ze są bardzo dobre. To tylko przykład. A za zaoszczędzone pieniądze kupujemy coś innego bardziej przydatnego dla dziecka, dla siebie, dla kogokolwiek. O to mi chodziło.
    --
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeSep 27th 2011
     permalink
    Nie rozumiem Jaheira z jakiej paki rozliczasz Talinkę?


    Hmm... a ja nie rozumiem dlaczego tak uparcie jej bronisz? Uważasz,że ona nie jest w stanie sama tego zrobić?

    Wyraziłam swoje zdanie, ale widzę,że wg Ciebie mam być słodkopierdzącą koleżanką...
    --
    •  
      CommentAuthorMelodie
    • CommentTimeSep 27th 2011
     permalink
    Może dlatego, że mnie samą szlag by trafił gdyby obce osoby na publicznym forum rozliczały mnie z moich wydatków. I nie chodzi mi wcale o słodzenie, a dyskusja ta z założenia jest dyskusją o wyprawce a nie o inwestowaniu prywatnych pieniędzy czy ocenianiu konkretnych osób.
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeSep 27th 2011
     permalink
    Melodie: Może dlatego, że mnie samą szlag by trafił gdyby obce osoby na publicznym forum rozliczały mnie z moich wydatków. I nie chodzi mi wcale o słodzenie, a dyskusja ta z założenia jest dyskusją o wyprawce a nie o inwestowaniu prywatnych pieniędzy czy ocenianiu konkretnych osób.


    I myślę,że z tego właśnie powodu nie opowiadasz na publicznym forum o swoim życiu, o problemach itp...
    Jeśli ktoś robi inaczej to sądzę,że liczy się z tym,że od czasu do czasu przeczyta, być może niezbyt pochlebne opinie na swój temat...
    --
    •  
      CommentAuthormorela1
    • CommentTimeSep 28th 2011
     permalink
    o matko jaka tu burza mózgów była ...:shocked:
    --
    •  
      CommentAuthormad1
    • CommentTimeSep 28th 2011
     permalink
    Tyle tego produkujecie, że znów będę miała zaległości w czytaniu ;))

    Ja zamierzam używać na początek jednorazówek a potem zobaczymy :) Mniejsza o pobudki jakimi się kieruje.
    Kupiłam na razie tylko zestaw Huggies New Born (z chusteczkami i czapeczką) do szpitala :) Najwyżej mąż dokupi.
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeSep 28th 2011
     permalink
    A ja już pisałam, że więcej się tłumaczyć nie zamierzam. Także byłabym wdzięczna, gdyby temat MOICH wydatków się nareszcie zakończył! :wink:
    --
  5.  permalink
    Laski- zluzujcie trochę.
    Temat dotyczył argumentów przemawiających za używaniem lub nieuzywaniem tetrówek i pampersów.
    Ja na bank nie mam zamiaru nikogo przekonywac, co lepsze. Napisałam jedynie,że argumenty dot finansów lub niepołodności chłopców wg mnie sa słabe.
    Mocnym argumentem jest nadprodukcja śmieci.
    Nie jest to dla mnie ani "burza mózgów", ani "kłótnia" ani "atak", wiec proponuję kilka mocniejszych wdechów i wydechów.
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeSep 28th 2011
     permalink
    aga1976: argumenty dot finansów [..] wg mnie sa słabe.

    To zależy.
    Faktycznie- jeśli wziąć pod uwagę cenę kieszonek czy otulaczy oraz niezbędną ich ilość- nie wychodzi najtaniej.
    Ale jeśli ma się mnóstwo niepotrzebnych materiałów, maszynę do szycia i wrodzony zapał do takich rzeczy (lub zbyt dużo czasu, jak to twierdzi jedna moja koleżanka)- to można sporo przyoszczędzić.
    --
    •  
      CommentAuthorMelodie
    • CommentTimeSep 28th 2011
     permalink
    Na jednym się zaoszczędzi a na inne wyda więcej - prąd, woda i środki piorące przecież też kosztują niemało.
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeSep 28th 2011
     permalink
    No i jest jeszcze coś co trudno wycenić- czas, który należy poświęcić całemu przedsięwzięciu.
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeSep 28th 2011
     permalink
    Jaheira: No i jest jeszcze coś co trudno wycenić- czas, który należy poświęcić całemu przedsięwzięciu

    Jeśli o mnie chodzi- nie potraktowałam tego jako poświęcenie. Po prostu lubię to robić (mam na myśli szycie), relaksuję się przy tym, a że łączę przyjemne z pożytecznym, to już inna sprawa:smile:
    --
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeSep 28th 2011 zmieniony
     permalink
    agael77 pisząc o poświęcaniu czasu miałam bardziej na myśli to tzw "pranie,prasowanie".
    Wiem,że nasze mamy tak robiły i się dało, mimo wszystko ja sobie tego totalnie nie wyobrażam...
    Wiadomo, każdy podejmuje decyzję sam. Jednak w ogóle nie przekonują mnie argumenty o tym,że jest to eko bądź jest to oszczędność pieniędzy...
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeSep 28th 2011 zmieniony
     permalink
    Jaheira, wydaje mi się, że trochę demonizowane jest to pieluchowanie wielorazowe :bigsmile:
    Naszym mamom było ciężej, bo prały we Frani i musiały wyżymać - nam sprawę załatwia automat.
    Prasować nie trzeba (i raczej nie powinno się, bo tetra traci chłonność).
    Używam wielorazówek od jakichś 3 tygodni i naprawdę nie zauważyłam większej ilości pracy z tym:bigsmile:
    Fakt- częściej muszę przewijać, ale to też traktuję po prostu jako czas spęczony z moim dzieckiem.
    -
    Nie piszę tego, żeby kogokolwiek przekonywać- bo, jak napisałaś, każdy decyzję podejmuje sam.
    Chciałam tylko napisać, jak to wszystko wygląda z mojej perspektywy:peace:
    --
    • CommentAuthorsara32
    • CommentTimeSep 28th 2011
     permalink
    A ja mam 2 pytania:
    1. Czy do szpitala trzeba mieć pampki z wycięciem na pępek? Czy nie ma to znaczenia?
    2. Czy również z powodu pępka trzeba mieć kaftaniki zamiast body? Czy body nie będzie drażnić pepka?
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeSep 28th 2011 zmieniony
     permalink
    Sara, ja do szpitala w ogóle nie musiałam brać pieluch, bo codziennie dawali. I były bez wycięcia na pępek.
    Nikt tez nie kazał kaftaników przynosić. Moje dziecko leżało w kaftaniku i cienkich śpiochach- bo najzwyczajniej w świecie byłoby mu za gorąco.
    Myślę, że najlepiej zapytać w szpitalu, w którym będzie się rodziło :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeSep 28th 2011
     permalink
    agael77: myślę, że najlepiej zapytać w szpitalu, w którym będzie się rodziło

    Lub sprawdzić na stronie szpitala (często mają listę rzeczy potrzebnych) :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorTrisha
    • CommentTimeSep 28th 2011
     permalink
    U mnie najpierw zalecano kaftaniki ze wzgledu wlasnie na pepek, chyba, ze body bylo dosc luzne. A pampersy nie byly konieczne z wycietym pepkiem. Wystarczy wywinac gorny brzeg i bylo dobrze :)
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.