Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthormareza
    • CommentTimeSep 29th 2011
     permalink
    no ja czytałam że te flizelinowe nie przepuszczają powietrza....
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeSep 29th 2011
     permalink
    Kobity! Ale jakbyscie mialy kupic 21 majtek to wzielybyscie tansze, czyli fizelinowe. Ja ich potrzebuje na 3 tygodnie:) na po porodzie mam siateczkowe.
    ______
    laski, jak macie gdzies w poblizu Cocodrillo to polecam! Wlasnie w outlecie kupilismy zimowy kombinezon przeceniony ze 188zl na 56!!!! Dzieki wielkie, Ceri!!!
    •  
      CommentAuthorjowita
    • CommentTimeSep 29th 2011
     permalink
    o rany Magdalena a po co Ci na 3 tyg?
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeSep 29th 2011
     permalink
    Magdalena: Wlasnie w outlecie kupilismy zimowy kombinezon przeceniony ze 188zl na 56!!!!

    Nieźle! :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorjowita
    • CommentTimeSep 29th 2011
     permalink
    pierwsze 2-3 dni w szpitalu ok, ale potem juz nie ma takiego krwawienia. Ja w 3 dobie wyrzuciłam te okropne grubaśne podkłady z bella, wskoczyłam w swoje bawełniane majty, które trzymały sie idealnie tyłka, a nie jak te flizelinowe (bo te kupiłam) co mi latały po dupie i czułam sie maga niekomfortowo w nich, ciagle sprawdzajac czy podklad sie nie przesunął. I od 3 doby używałam cieniutkich podpasek
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeSep 29th 2011 zmieniony
     permalink
    jowita: O rany Magdalena a po co ci na 3 tyg?

    Od 34tc do cc w 38 bede musiala lezec na patologii:/ jednorazowe beda wygidniejsze niz oddawanie mezowi do prania brudnych majtek przez miesiac. Dla mnie nie wchodzi w gre.
    •  
      CommentAuthorjowita
    • CommentTimeSep 29th 2011
     permalink
    i musisz w tych majtkach? eee bez jaj że tam tak trzeba? :)
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeSep 29th 2011
     permalink
    Dla mnie to lepsze rozwiazanie. Chyba nie ma co dywagowac, bo to nie o tym watek :wink:
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeSep 29th 2011 zmieniony
     permalink
    no nie o tym, ale ja też w szoku jestem bo myślałam, ze to po porodzie Ci potrzebne :smile: :devil:

    a nie możesz z gołą pipką se leżeć te 3 tygodnie ?
    znaczy w koszuli i z gołą pipką ? :smile:

    chyba, ze wolisz w majtach no to wtedy wiadomo, że lepsze jednorazówki niż normalne majtki, które mąż by musiał w kółko prać i Ci donosić :smile:
    --
    •  
      CommentAuthormareza
    • CommentTimeSep 29th 2011
     permalink
    Kurcze szkoda trochę że mąż nie mógłby zabierać i prać...
    --
    •  
      CommentAuthorjowita
    • CommentTimeSep 29th 2011 zmieniony
     permalink
    u nas babki leżą normalnie w piżamach ze spodniami...normalnie po domowemu. poza tym mi sie tam wydaje że w tych flizelinowych dupencja Ci się zaparzy ;) wolałabym prać pod kranem i wieszac gdzies na "niewidoku" :) no ale spróbujesz, zobaczysz.
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeSep 29th 2011
     permalink
    jowita: u nas babki leżą normalnie w piżamach ze spodniami...normalnie po domowemu


    no u nas też właśnie :smile:
    jak byłam na laparo to widziałam dziewczyny co leżały na patologii
    niektóre to normalnie w dresach chodziły a nie w piżamach :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorJULITA1610
    • CommentTimeSep 29th 2011 zmieniony
     permalink
    Ja jestem świeżo po patologii ciąży i też sporo dziewczyn miało dresy na dzień a na wieczór zakładały koszule nocne lub piżamy. Jak tak patrzyłam po całym oddziale to moda była bardzo różnorodna, co która lubiła to nosiła. Osobiście pomysł z dresami na dzień mi się bardzo spodobał.
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeSep 29th 2011
     permalink
    Zobacze, jak beda warunki, to sobie bede prala. Wiadomo, ze nie bede zaparzac dupki, nie?;) a jak sie da, to w koszuli z gola pipka i juz. Ale na wszelki wypadek majty sa. Tanie byly, wiec jak cos to poleza w szafie i juz.
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeSep 29th 2011
     permalink
    Oo, to nawet nie wiedzialam. Myslalam, ze trzeba w koszuli by na zawolanie pipke pokazac;)
    To ja sobie wezme dresy i jak cos to tak bede smigac. Dziekuje za rady, Laski!
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeSep 29th 2011
     permalink
    To Ty już niedługo do szpitala wędrujesz? Kurczę - sporo czasu Cię będą trzymać...
    --
    •  
      CommentAuthormorela1
    • CommentTimeSep 29th 2011
     permalink
    dziewczyny a jak to jest przy wypisie ze szpitala jak dziecko jest sporo otulone kocami czy czym tam jeszcze to jak je włożyć takie do fotelika i zapiąć ??
    jakoś nie mogę sobie tego wyobrazić ...
    --
    •  
      CommentAuthorMrsCreme
    • CommentTimeSep 29th 2011
     permalink
    A nie lepiej dziecko ubrać cieplej, owinąć w jeden kocyk a w samochodzie dziecko przypiąć i okryć tym jednym kocykiem?
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeSep 29th 2011
     permalink
    Magdalena: Oo, to nawet nie wiedzialam. Myslalam, ze trzeba w koszuli by na zawolanie pipke pokazac;)
    To ja sobie wezme dresy i jak cos to tak bede smigac. Dziekuje za rady, Laski!


    myśle, że nikt Ci nie będzie kazał przez 3 tygodnie w koszuli leżeć :smile:
    toż to szmat czasu
    prawie jak drugi dom :devil:

    a tak BTW współczuje Ci bo ja przy laparo to 3 dni wytrzymać nie mogłam :confused:
    nie cierpię szpitali...
    szkoda, że u nas nie ma tak jak w UK, że w ten sam dzień po porodzie wypuszczają...
    niby u nas sie można na własne żądanie wypisać ale tego bym się jednak bała zrobić...
    --
    •  
      CommentAuthorMelodie
    • CommentTimeSep 29th 2011
     permalink
    Najwygodniej chyba zapakować do fotelika już w szpitalu, a potem fotelik przypiąć razem z nim. Są takie kombinezony/ śpiworki z otworem na pas a foteliki zwykle mają jeszcze okrycie na nogi. I daszek, który chroni przed wiatrem.
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeSep 29th 2011
     permalink
    Ja zapakowałam w szpitalu do fotelika i mąż zaniósł Małego do samochodu.
    Wcale nie był tak straszliwie okryty kocami- ubrałam go ciepło i przykryłam jednym.
    --
    •  
      CommentAuthorask28
    • CommentTimeSep 29th 2011
     permalink
    Ja planuję "zapakować" małą w ubranie - ciepły pajacyk, kombinezon i w fotelik.
    Z tym, że ja mam termin koniec listopada poczatek grudnia, zależy też jeszcze jaka będzie pogoda.
    i tak jak dziewczyny piszą takie foteliki mają jeszcze takie przykrycie na nogi no i budkę.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeSep 29th 2011
     permalink
    TEORKA: a tak BTW współczuje Ci bo ja przy laparo to 3 dni wytrzymać nie mogłam

    mnie to aż się nie chce wierzyć, że tak wczesnie mnie tam wezmą. dopóki nie zobaczę tego na piśmie, to nie wierzę.
    Kurde, szkoda, że Was nie zapytałam wczesniej o ten zestaw do pobyutu w szpitalu. Teraz będę miała zapas fizelinowych gaci ;))))
  1.  permalink
    Na randkę jak znalazł ;)
    •  
      CommentAuthormorela1
    • CommentTimeSep 30th 2011
     permalink
    ja kurde nie posiadam kombinezonu niestety i fotelik kupiłam bez okrycia na nogi tylko z daszkiem :confused:
    dlatego tak pytam ...:wink:
    ale taki kombinezon by się faktycznie przydał... tylko kasy brak w tej chwili...
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeSep 30th 2011
     permalink
    Morelka, no jeszcze chwilę na kupno masz - pierwsze mrozy pewnie w listopadzie. Może do tegoc zasu uda Ci się jakiś na allegro używany kupić, ale dobrej marki?
    Bo tak całkiem bez kombinezonu to trochę ryzykownie, bo przecież jakoś dziecko na spacer do wózka trzeba ubrać...:/
    •  
      CommentAuthormareza
    • CommentTimeSep 30th 2011
     permalink
    morela popatrz na allegro albo na tablica.pl
    --
    •  
      CommentAuthormorela1
    • CommentTimeSep 30th 2011
     permalink
    ok zerknę :)
    może faktycznie znajdę tam coś tańszego :)
    --
    •  
      CommentAuthormareza
    • CommentTimeSep 30th 2011
     permalink
    jeśli któraś używa J&J to poniżej kupon na 20% rabatu w tesco do końca tego roku na płyn do mycia ciała i włosów i chusteczki
    http://www.tesco.pl/akcje-konkursy/09-johnsons/index.php
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeSep 30th 2011
     permalink
    Girls, dla urządzających pokój dziecka, mam info - wczoraj byłam w Leroy Merlin i pan nas poinformował,że od 5. października będą fajne przeceny lamp do pokojów dziecięcych, więc jak któraś planuje zakup, to można się wybrać. Cokolwiek znacza te "fajne" przeceny ;)))
    •  
      CommentAuthoriwrowe
    • CommentTimeSep 30th 2011
     permalink
    looknac zawsze mozna :D
    --
    • CommentAuthorsara32
    • CommentTimeSep 30th 2011
     permalink
    Magdalena: od 5. października będą fajne przeceny lamp do pokojów dziecięcych


    Dzięki za cynk, napewno sprawdzę co tam mają, bo właśnie pomysłu na lampę nie mam.
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeSep 30th 2011
     permalink
    w IKEI są świetne lampy :wink::wink:
    za 25,99 zł :devil:

    KWIATEK
    KSIĘŻYC
    GWIAZDA
    MUCHA

    my mamy kwiatka :cool:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeSep 30th 2011
     permalink
    tzn to ostatnie to nie wiem czy mucha ale po 5 minutach myślenia żaden inny owad mi do głowy nie przyszedł...
    rozumiecie - ciążowe odmóżdżenie :devil:
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeOct 1st 2011
     permalink
    TEORKA: w IKEI są świetne lampy

    tylko one są raczej takie do zapalenia w nocy przy przewijaniu czy karmieniu, żeby maleństwa nie wybudzać, ale nie oświetlą cąłego pokoju.
    a ja szukam teraz takiej lampy na sufit. w ikei nie upatrzyłam żadnej co by nam się podobała (tatuńcio ma jakieś dziwne wymagania estetyczne), wiec szukaliśmy tez w LM:)
    •  
      CommentAuthoriwrowe
    • CommentTimeOct 1st 2011
     permalink
    moze cos na allegro upatrzysz :) dla chłopców są fajne w kształcie piłki noznej :D, dla dziewczynek....sama poszukuje :P
    --
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeOct 1st 2011
     permalink
    Teo to ostatnie to raczej biedronka
    --
    •  
      CommentAuthoriwrowe
    • CommentTimeOct 1st 2011
     permalink
    Bagge - po szwedzku to baran...ale to jakos mi barana nie przypomina :P
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeOct 1st 2011
     permalink
    bladykot: Teo to ostatnie to raczej biedronka


    żółta ? :devil:


    MADZIA aha bo wam o lampy do sufitu chodziło... :smile:
    ja myślałam, ze ogólnie o jakiekolwiek :wink:
    --
    •  
      CommentAuthoraneta01
    • CommentTimeOct 1st 2011
     permalink
    bladykot: Teo to ostatnie to raczej biedronka


    żółta ?

    To może stonka - wersja oszczędnościowa (bez pasów)?:tongue:
    --
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeOct 1st 2011
     permalink
    TEORKA: żółta ?
    jo, przecież kropki ma
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeOct 1st 2011
     permalink
    bladykot: jo, przecież kropki ma


    ale biedronka jest czerwona w czarne kropki :tongue:
    czym tam odwrotnie :devil:
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeOct 1st 2011
     permalink
    ej, ukłądając rzeczy w pokoju Małejczęść od razu schowałam do torby. Kurde, ile tego jest!!!
    Myślałam, że torba za duża, alejak si włoży pampki, chusteczki, podpaski, ręcznik, tetrę, kocyk, to kurde rożek już się na bank nie zmieści. Agdze jeszcze jakieś rzeczy dla mnie!
    O, i włąśnie pytanko: rożek do szpitala bierzecie?
    •  
      CommentAuthormareza
    • CommentTimeOct 1st 2011
     permalink
    Magdalena ja podzieliłam na 2 torby - jedna dla mnie, druga dla dzieci
    Ja rożki upakowałam w torbie dla maluchów , a pampki...cóż - wziąć muszę całą pakę :-) więc nawet nie próbuję upchnąć ich w torbie :-)
    A właśnie, ręczniki kąpielowe dla maluchów trzeba brać czy nie ? Bo ja wrzuciłam w torbę
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeOct 1st 2011
     permalink
    Magdalena: O, i włąśnie pytanko: rożek do szpitala bierzecie?


    ja już chyba o tym pisałam - biorę tylko pampersy i nic więcej :smile:
    wszystko dają w szpitalu
    tzn rożki, kocyki, ubranka itp

    więc nie zabieram nic i dopiero jak będziemy wychodzić to Mateo przylezie z torbą z rzeczami dla Małej spakowaną przy pomocy mojej mamy :devil:
    nie pakuję teraz bo nie wiem jaka będzie pogoda, czy będzie plus 20 czy plus 5 a nie chce mi się brać rzeczy na taka pogodę i na taką :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeOct 1st 2011
     permalink
    mareza: A właśnie, ręczniki kąpielowe dla maluchów trzeba brać czy nie ? Bo ja wrzuciłam w torbę



    dziewczyny zapytajcie w szpitalu, gdzie będziecie rodzić :smile:
    bo u nas nic nie potrzeba więc może u Was tez ?
    i wtedy z całej wypchanej torby zrobi się jej 1/5 :devil:
    --
  2.  permalink
    Magdalena- weź kocyk albo rożek. Co wolisz :) kocyk trochę mniej miejsca zajmuje i potem możesz nim przykryć dziecia w foteliku na wyjście. Rożkiem łatwiej otulić, ciut cieplejszy chyba. Ale co wolisz
    --
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeOct 1st 2011 zmieniony
     permalink
    ceri, a ja chciałabym Ci podziękować za podpowiedź w sprawie zakupów w Cocodrillo w Ursusie...
    Kupiliśmy dziś i kombinezon i spodnie ocieplane... W sumie wydaliśmy coś ok 190zł
    Wybraliśmy droższą wersję spodni i kombinezonu, ale można było zamknąć się w 140zł...;)

    W każdym razie wybraliśmy kombinezon roz.80 i okazało się,że Wojtek się w nim "utopił"... Mam nadzieję,że to normalne,że kombinezony na początku są za duże? Sorry- być może głupie pytanie, ale pierwszy raz dziecku kombinezon kupuję;)

    Edit: sprawdziłam paragon- wydaliśmy 190 zł;)
    --
    •  
      CommentAuthoriwrowe
    • CommentTimeOct 2nd 2011
     permalink
    mysle, ze lepiej jak jest decko za duzy, bo jeszcze ubranie dojdzie no i nie moze krępowac ruchów dzieciaczka...a cocodrillo ma bardzo małą rozmiarówke ...
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeOct 2nd 2011 zmieniony
     permalink
    mareza: A właśnie, ręczniki kąpielowe dla maluchów trzeba brać czy nie ?

    Mareza u mnie jest lista na stronie szpitala i każą zabrać dla dziecka wszystko, z ręcznikiem włącznie.
    cerisecerise: kocyk trochę mniej miejsca zajmuje i potem możesz nim przykryć dziecia w foteliku na wyjście. Rożkiem łatwiej otulić, ciut cieplejszy chyba.

    myślałam o kocyku, tyle tylko, że rożek pewnie do karmienia wygodniejszy. ale chyba wezmę kocyk, bo przeciez nie będę z takimi tobołami tam jechała.
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.