Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorTrisha
    • CommentTimeOct 13th 2011
     permalink
    Ja wtedy trzymam odkurzacz w salonie za drzwiami, bo wyciagac i wkladac znow mi sie nie chce :) Przeciez to nie trwa wiecznie a dziecku naprawde ulzy wiec wtedy wygoda czy porzadek nie maja dla mnie znaczenia. Dorosly swoj nos wysiaka a maluch tego nie potrafi i naprawde to jest nieprzyjemne :(

    Hydrazine a mala jak choruje to jest w nocy spokojna czy bywa rozzalona? Moj np potrafi plakac glosniej niz wlaczany odkurzacz jak mu katar przeszkadza albo do gardla splywa ;/ i wtedy tez na bank sasiedzi slysza. Badz przy zebach;/

    Ja chyba wole budzic sasiadow niz leczyc potem mojemu znow oskrzela, bo wydzielina tam splywa.
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeOct 13th 2011
     permalink
    Różnie, zazwyczaj tylko marudzi, rzadko jej się zdarza naprawdę głośno płakać w takich sytuacjach (nie ma siły? może...). No i jeszcze jedna sprawa - ona się boi odkurzacza, więc chyba bałabym się reakcji - chore dziecko + odkurzacz + środek nocy. A tak poza tym to też słyszałam raczej dobre opinie o tym ustrojstwie, a zwykłym aspiratorem w czasie kataru faktycznie nie jest łatwo. Ale jakoś sobie radzimy.
  1.  permalink
    Dziewczyny, wiem że była juz mowa o karmnikach, a ja mam teraz pytanie na temat koszulek do karmienia..
    Bo kurcze jak gdzieś wyjde to nie będe się cała rozbierać.
    Macie może jakies sprawdzone?
    -- // //
    •  
      CommentAuthorkate1
    • CommentTimeOct 13th 2011
     permalink
    Podbijam pytanie Night. Na lato miałam fajne koszulki, ale teraz potrzebne coś cieplejszego, chociażby bluzka z długim rękawem, ale taka do karmienia właśnie. sweter z wierzchu zawsze można zdjąć.
    Night, a Ty szukasz takich z krótkim rękawem, czy na ramiączkach, czy też coś cieplejszego już?
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeOct 13th 2011
     permalink
    Ja miałam parę z H&M i były ok, z tego co pamiętam, wersje z długimi rękawami też mieli.
  2.  permalink
    Ja to szukam wszelkich, i tych na ramiaczkach co by miec pod koszulę.
    I takich z długim rękawkiem też.
    Tak więc za wszelki podpowiedzi będe wdzięczna.
    -- // //
    •  
      CommentAuthorkate1
    • CommentTimeOct 13th 2011
     permalink
    Choroba, akurat H&M u mnie w mieście nie ma :sad: Musiałabym się wybrać do Rzeszowa... Ale dzięki za info, hydrazine!
    --
  3.  permalink
    No tak własnie myslałam, ze trzeba sie bedzie udać na zakupy do galerii.. tylko czy ja znajde na to czas.. :wink:
    -- // //
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeOct 13th 2011
     permalink
    Może na allegro można by coś dorwać?
    •  
      CommentAuthorkate1
    • CommentTimeOct 13th 2011
     permalink
    Poszukałam - jest tego trochę na Allegro, H&M używane są.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsCreme
    • CommentTimeOct 13th 2011
     permalink
    bardzo ciekawe koszulki do karmienia ma firma Nati, ta od chust do noszenia

    tutaj też fajne
    --
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeOct 13th 2011
     permalink
    a ja zastanawiam się czy kupować Młodemu kombinezon na zimę, czy kurtka wystarczy ze spodniami. Mam fajny ciepły śpiworek.
    Wy już macie ubranie na mrozy? W niedziele ma być -5 :)
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthorTamara74
    • CommentTimeOct 13th 2011
     permalink
    Wg mnie kombinezon jest wygodny, nic się nie podwija, dziecku plecy nie zmarzną.
    Ja już od 2 dni wsadzam małą do kombinezonu, bo u nas niby ciepło ale wiatrzysko od morza zimne:( - teraz tylko 5C :(
    •  
      CommentAuthorTrisha
    • CommentTimeOct 13th 2011
     permalink
    Ja tez jestem bardziej za kombinezonem. Wydaje mi sie bardziej szczelny :)

    Katy, -5??? Juz????? :(
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeOct 13th 2011
     permalink
    Nooo, -5 jak nic, muszę przejść się na strych odkopać kombinezon. W zeszłym roku był sporo przyduży, teraz mam obawę, że będzie za mały :sad:
    •  
      CommentAuthorcoma
    • CommentTimeOct 13th 2011
     permalink
    Dziewczyny a tak w sprawie kombinezonów i śpiworków... rodzę (chyba pierwszy raz napisałam to słowo:tongue:) na początku stycznia i trzeba jakoś przetransportować Małą do domu... to na takie maleńkie kupić lepiej kombinezon czy wyotulać czymś i do śpiworka i fotelika?
    --
    •  
      CommentAuthormarta_885
    • CommentTimeOct 14th 2011
     permalink
    Coma ja rodzę w lutym i planuję kupić zimowy kombinezon i w nim przetransportować dziecko, ale rozmiar 62 żeby starczył akurat do końca zimy. Myślę, że kombinezon i tak się przyda, w styczniu i lutym na pewno będą mrozy a śpiworek to chyba za mało. Zresztą może wypowie się jeszcze ktoś doświadczony, bo sama jestem ciekawa:)?
    --
    •  
      CommentAuthornana81
    • CommentTimeOct 14th 2011
     permalink
    Obstawiam śpiworek do wyjścia. Mam wrażenie, że maluchowi będzie przyjemniej. Jednak pierwsze dziecko rodziłam wiosną i też jestem ciekawa opinii doświadczonych mam :)
    --
    •  
      CommentAuthorbahel
    • CommentTimeOct 14th 2011 zmieniony
     permalink
    Ja zamierzam kupić kombinezon. Tzn mój mąż go kupi jak mała się urodzi i będę wiedziała jak duża jest :)
    --
    •  
      CommentAuthormareza
    • CommentTimeOct 14th 2011
     permalink
    w końcu udało mi się obdziergać 20 sztuk tetrówek - kolorki w rzeczywistości są ciut ładniejsze :-)
    1
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeOct 14th 2011
     permalink
    :clap: piękne!
    --
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeOct 14th 2011
     permalink
    bahel ale wiesz, że Twój mąż będzie też musiał kombinezon wyprać ?
    •  
      CommentAuthorask28
    • CommentTimeOct 14th 2011
     permalink
    Marezka szacun:bigsmile::bigsmile::bigsmile:
    -- ,
    • CommentAuthorsara32
    • CommentTimeOct 14th 2011
     permalink
    Mareza :whorship::whorship::whorship::whorship::whorship:
    --
    •  
      CommentAuthorcoma
    • CommentTimeOct 14th 2011 zmieniony
     permalink
    Mareza szacunek:) ja chyba zostanę przy białych bo nienawidzę szyć, chyba że mnie już tak nuda przyciśnie...Chyba że np. Masz ochotę obrobić jeszcze trochę?:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorJULITA1610
    • CommentTimeOct 14th 2011
     permalink
    Mareza na allegro takich obszywanych tetrówek jeszcze nie ma (chyba) jak Ci te 20 sztuk tak szybko poszło to Ty pomyśl czy nie zrobić na tym interesu. :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeOct 14th 2011
     permalink
    o matko! mareza! :)
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthormareza
    • CommentTimeOct 14th 2011 zmieniony
     permalink
    Julita - a wiesz że nie pomyślałam o tym :-)
    Tylko najpierw musiałabym zainwestować w kupno pieluch :-)
    Na razie starczy mi szycia tych, jakby mi się pieruńsko nudziło to mam jeszcze chyba z 16 sztuk pieluch z lepszej tetry i kilka białych flanelek :-) A i muliny mi też trochę zostało :-)
    --
  4.  permalink
    Bluzki do karmienia są fajne z Mama Licious. Ja mam m.in. taką i sprawdza się super, tylko trochę cienka. Ale super na wyjścia, bo mniej odsłania niż np rozpięta koszula. Mam jeszcze dwie z tej serii są troszkę grubsze, też fajne.
    Tylko uważajcie na rozmiary- ja normalnie noszę 36/38 a z Mama Licious M jest na mnie za duża, z tego drugiego wzoru mam S i jest ok, pierwszą też mam S i jest luźna.
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeOct 14th 2011
     permalink
    jak się Marezkowe bliźniaki urodzą to na pewno będzie miała kupę czasu na wyszywanie pieluch :devil::devil::devil::devil:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeOct 14th 2011
     permalink
    cerisecerise: Mama Licious


    oni w ogóle mają fajne ciuchy dla babeczek w ciąży i po ciąży :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorgracjanna
    • CommentTimeOct 14th 2011
     permalink
    Też jestem za kombinezonem-kupiłam taki, że nogawki miał na napki-można było zrobić nogawki ( i dopiąć butki) albo uformować śpiworek-sprawdzał się też w samochodzie, bo można było zostawić miejsce na pas w kroczku. Polecam taki rozsuwany na 2 suwaki-można łatwo włożyć maleństwo do środka. Mój synek po urodzeniu nie był duży (3000g), urodził się w październiku, a kombinezon miał rozm.68-starczył na cały sezon, bo nie przywiązywałam zbyt dużej wagi do tego, żeby nie miał za luźno. Więc jeśli malec nie będzie od razu duży to rozmiar 62 powinien mu wystarczyć do wiosny.
    •  
      CommentAuthorJULITA1610
    • CommentTimeOct 14th 2011 zmieniony
     permalink
    jak się Marezkowe bliźniaki urodzą to na pewno będzie miała kupę czasu na wyszywanie pieluch

    No pewnie, że będzie miała czas, dwoje maluchów to będą miały towarzystwo, zajmą się sobą i nie będą mamie głowy zawracać. :hugging:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeOct 14th 2011
     permalink
    JULITA1610: No pewnie, że będzie miała czas, dwoje maluchów to będą miały towarzystwo, zajmą się sobą i nie będą mamie głowy zawracać. :hugging:


    taaaaaaaaaaaa :devil::cool:
    --
    •  
      CommentAuthorgracjanna
    • CommentTimeOct 14th 2011 zmieniony
     permalink
    macie już otulacze do tej tetry? tzn, pytanie raczej do marezy: czy zamierzasz tetry używać do pieluszkowania i w związku z tym cz masz już otulacz? :)
    •  
      CommentAuthormareza
    • CommentTimeOct 14th 2011 zmieniony
     permalink
    gracjanna nie zamierzam pieluchować tetrą, a przynajmniej nie na początku - nie wyobrażam sobie tego przy bliźniakach, a później to się okaże co i jak...pieluchy mamy kupione do wycierania buzi itp...
    20 pieluch przy dwójce na raz i tak by mi nie starczyło do pieluchowania :-)
    --
    •  
      CommentAuthorgracjanna
    • CommentTimeOct 14th 2011
     permalink
    no tak, nie pomyślałam... :(
    pytalam, bo mam sprawdzone pieluszki wielorazowe Close Parents-wkłady z mikrofibry i bambusowe daje się wypiąć i wtedy do otulaczy wpasowujemy tetrę. To tak ewentualnie na czas, kiedy Ci zbrzydną jednorazówki ;)
    trzymam kciuki za bliźniaki-mam nadzieję, że też mnie kiedyś to szczęście spotka :)
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeOct 15th 2011
     permalink
    Mareza :shocked:.Szacunek :bigsmile:
    •  
      CommentAuthormarta_885
    • CommentTimeOct 18th 2011
     permalink
    Dziewczyny proszę Was o poradę :bigsmile: Rodzę w lutym i zastanawiam się co kupić do ubrania maluszkowi na odbiór ze szpitala. Myślałam żeby dziecko ubrać najpierw w jakiś komplecik typu body, śpiochy i pajacyk no i nie wiem czy tak ubrane od razu do zimowego kombinezonu, czy kupić też taki pluszowy śpiworek i dopiero wtedy kombinezonik?? Nie chcę przesadzić ani w jedną ani w drugą stronę a nie mam o tym pojęcia:) Zresztą taki śpiworek i tak się przyda później w domu do spania. Co sądzicie?? W co odbierałyście dzieciaczki w zimie??
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeOct 18th 2011
     permalink
    Marta 885, moja pierwsza corka rodzila sie w lutym i ja ubralam w body dl.rekaw, pajacyk ,czapeczke i kombinezon. W samochodzie nie potrzebuje wiecej ubran. Mozesz miec tez na wszelki wypadek jakies spodenki i bluze gruba. Wszystko zalezy jaka pogoda bedzie.
    •  
      CommentAuthormarta_885
    • CommentTimeOct 18th 2011
     permalink
    Dokładnie, wezmę ze sobą kilka dodatkowych ciuszków takich cieplejszych, zawsze mogę też poprosić położną o pomoc:wink:
    --
  5.  permalink
    Wiem, że juz o tym było, ale nie moge teraz znaleźć. :sad:
    Jakie wkładki laktacyjne polecacie?
    Ja teraz miałam Baby Ono ale one sie jakos tak marszczą i muszę je poprawiać :sad:
    Macie jakieś przetestowane?
    -- // //
    •  
      CommentAuthoriwrowe
    • CommentTimeOct 20th 2011
     permalink
    Night - mi odpowiadały wkładki z Penatena :)
    --
    •  
      CommentAuthorkate1
    • CommentTimeOct 20th 2011
     permalink
    Night, mam dokładnie takie samo "ale" to tych BabyOno. Są fajnie chłonne ale właśnie sią marszczą sakramencko i odgniata się to na piersi.
    Duuuużo lepsze pod tym względem, bo mniejsze i wyprofilowane są Johnson&Johnson, u mnie najlepsza cena w Rossmannie - teraz nawet jest promocja :smile:
    wkładki
    Przetestowałam też Bella, to dopiero porażka - nie dość, że wielki i sztywne, to kłaczki z nich zostają na sutkach... Nie kupujcie!
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeOct 20th 2011
     permalink
    Też mam Johnson&Johnson, ale coś mi się w staniku przemieszczają :neutral:
    --
    •  
      CommentAuthorkate1
    • CommentTimeOct 20th 2011
     permalink
    Talinka, wg mnie żadne z tych trzech nie trzymają się idealnie na miejscu, pomimo tych przylepców. Baby Ono mają pasek przez całą średnicę wkładki a i tak potrafiły się przesunąć, zwłaszcza w nocy.
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeOct 20th 2011
     permalink
    A, to wtedy ok - myślałam, że ja to jakiś wybryk jestem, albo staniki mam dziwne :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthornana81
    • CommentTimeOct 20th 2011
     permalink
    Myślałyście o kapturkach, nakładkach do karmienia? Jakie są godne polecenia? Jak się je dobiera?
    --
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeOct 20th 2011
     permalink
    ja karmie przez kapturek po zaleceniach położnej laktacyjnej. rozmiar ona zaleciła, najmniejszy. na jej prośbę sprowadzany do szpitalnej apteki, bo w mieście są tylko większe.
    --
  6.  permalink
    kate1: Duuuużo lepsze pod tym względem, bo mniejsze i wyprofilowane są Johnson&Johnson


    Ooo super, własnie się nad nimi zastanawialam dziś, ale wybrałam jakieś Chicco.. zobaczymy co te pokażą i nastepnym razem kupie J&J.
    Dzieks :smile:
    -- // //
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.