Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  permalink
    Coz, to zalezy gdzie sie jest..
    W Danii jest drogo, jak jade do Polski to zawsze wszystko jest tansze...
    Kupuje glownie uzywane ale nowe rzeczy w sklepach sa duzo tansze niz tu.
    Siostre mam na wyspach to rzeczywiscie tam mozna poszalec!!!
    --
    •  
      CommentAuthorlecia_28
    • CommentTimeNov 13th 2011 zmieniony
     permalink
    dziewczyny ktore sa za granica wazcie mi wytlumaczcie ktore oliatum mam kupic dla dziecka do kompieli bo nie rozrozniam...chodzi mi o plyn do kapieli
    mam kilka probek z Polski oliatum soft (zielone napisy na opakowaniu), natomiast w Irlandii jest oliatum Junior płyn do kąpieli napisy w koloże rożowym, a żel do smarowania w zielonym. Jest jeszcze Junior zupelnie inne opakowanie i Oliatum w duzej bialej butelce (ten chyba dla doroslych) i w calej niebieskiej butelce. Wiem ze troche zagmatwalam ale sama sie nie bardzo łapie...


    --
    •  
      CommentAuthorSabakuma
    • CommentTimeNov 13th 2011
     permalink
    Lecia Nam na Szkole Rodzenia położna pokazywała ten pierwszy niebieski a ten drugi z napisem soft jest dla dzieciaczków które okazują się alergikami i maja dodatkowo atopową skórę. Ostatnie to już dla większych dzieciaczków raczej a i w Polsce raczej nie ma takiego.
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeNov 14th 2011
     permalink
    Lecia, ja kupowalam ten trzeci: Oilatum junior bath. Jest taki sam jak ten oilatum soft.
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeNov 14th 2011
     permalink
    ja wysłałam męża do apteki i pani mu dała ten SOFT i nie mówiła, że to przy skórze alergicznej czy atopowej...
    w sumie to nie wiem do jakiej skóry on jest a Ninka i tak ma tak fajną skórę póki co, że tylko raz, dwa razy w tygodniu ją w tym kąpiemy a tak to myjemy mydełkiem a włoski szamponem a po kąpieli smarujemy kremem [wszystko z Bambino] :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorlecia_28
    • CommentTimeNov 14th 2011
     permalink
    dziewczyny ale ja wlasnie wiem ze ten soft jest dla noworodkow, jest tylko jedno ale...w Irlandii go nie ma. Sa dwa pozostale, niebieski i junior i jeszcze jeden inny jakis
    --
    •  
      CommentAuthormareza
    • CommentTimeNov 14th 2011
     permalink
    leciu ja bym nie startowałam z tym oilatunem , tak jak Teo pisze że to jest do skóry z problemami...lepiej myć mydełkiem bambino i jeśli nie ma problemow ze skórą to nic więcej nie potrzeba - to samo mi powiedziała położna która mnie odwiedziła jeszcze teraz przed porodem
    --
    •  
      CommentAuthorcarottka
    • CommentTimeNov 14th 2011 zmieniony
     permalink
    Ja kupiłam ten biały, pisze na nim, że można stosować go od urodzenia:wink: A też nie widziałam w UK tych pierwszych dwóch które wkleiłaś
    --
  2.  permalink
    A ja kupiłam Emolium emulsję do kąpieli (tańsza), ale małe opakowanie, zobaczymy, jak nie to sama wykorzystam:)
    a ja znów wychodzę z założenia, że lepiej dla skóry dziecka z delikatnymi kosmetykami niż mydłem, ale ja jestem alergikiem, jak byłam dzieckiem to miałam atopowe zapalenie skóry, teraz mam wysuszoną jak wąż w trakcie linienia, więc wolę zapobiegać, ale się może okazać, że mydełko będzie lepsze:)
    •  
      CommentAuthoranula36
    • CommentTimeNov 14th 2011
     permalink
    hawrankowa83: a ja znów wychodzę z założenia, że lepiej dla skóry dziecka z delikatnymi kosmetykami niż mydłem, ale ja jestem alergikiem


    a ja to juz sama nie wiem, ja tez jestem alergikiem takim kichającym na trawy i nie mogącym wdychac ani dotykac chemii, ale nie wiem, czy sama sobie tego nie zrobiłam przez swoją nadmierna higienę :sad:

    czyt to w ogóle możliwe? że zawsze tak dbałam o swoje prawie sterylne warunki, że skóra sobie nie radzi i tak właśnie alergicznie reaguje na np różne środki czystości czy kosmetyki
    i teraz nie wiem, czy dziecko właśnie traktować super delikatnymi środkami, czy jednak próbować z w miarę normalnymi??
    chodzi mi i o kosmetyki i o pranie ciuszków i o sterylizacje butelek...
    nie mówię żeby dziecko wychowywac w brudzie, wiecie o co chodzi, ale nie chcę przegiąć w drugą stronę
    --
    •  
      CommentAuthorbahel
    • CommentTimeNov 14th 2011 zmieniony
     permalink
    anula36: czy sama sobie tego nie zrobiłam przez swoją nadmierna higienę :sad:

    czyt to w ogóle możliwe?


    Obawiam się, że możliwe... Nie jestem specem, ale moja siostra miała faceta, który był uczulony niemal na wszystko. Nawet kwiata od niego nie dostała bo był uczulony na wszelkie pyłki a jak przyjeżdżał do niej to zawsze w szafce z lekami pojawiał się zapas wapienka ;)
    Lekarz zrobił wywiad rodzinny i okazało się, że jak koleś przyszedł na świat to rodzice starali mu się zapewnić jak najbardziej "sterylne" warunki.. No i masz babo placek. Jak dziecko wyszło spod klosza to okazało się, że organizm sobie nie radzi z różnymi alergenami.

    Ja mam problem ze skórą ale to u mnie dziedziczne - po ojcu.

    A co do dziecka to ja wyznaję zasadę, że lepiej spróbować zwykłego mydełka dziecięcego i zobaczyć jak skóra maleństwa reaguje a nie od razu specjalne specyfiki. Na specjalne jak trzeba przyjdzie czas. A co do proszku przez pierwsze 3-4 tygodnie ubranka będą prane w proszku dziecięcym ale później spróbuję przejść na zwykły senisitive. I to też zaczynam od proszku typu bobas a nie od razu od jelpa. Podobnie z pieluchami (tzn. zamierzam zacząć od tańszych i zobaczyć czy można się obyć bez pampersów). A butelki? Zamierzam wyparzać.

    Ale to moje zdanie :)
    --
  3.  permalink
    Macie dziewczyny rację, że przesadzać nie można. Rzeczy dla dzidzia wyprałam w Dzidziusiu, wypłukałam w Lenor sensitiv, a nie jakiś specjalny dla niemowląt, też zamierzam przejść na jakiś proszek sensitiv, bo wtedy będę mogła używać jednego, a nie mieć proszków jak w sklepie, wyparzać też będę wrzątkiem:) po za tym mamy w domu 2 psy, które z pewnością byle kiedy mi dziecko wyliżą, bo bardzo lubią dzieci i są wszędzie:) więc mam w sumie to do kąpieli dla alergików:) sama też nie korzystam z kosmetyków i chemii gosp dla alergików, chyba, że mi wybitnie coś zaszkodzi to eliminuję:) leków też nie łykam od zajścia w ciąże, więc nie jest źle, nie można na siebie chuchać i dmuchać:)
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeNov 14th 2011
     permalink
    Lecia, ten bialy to to samo co oilatum soft. Bo ja to stosowalam.
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeNov 14th 2011
     permalink
    Zgadzam sie z Mareza. I dodam, ze nawet w szpitalu na wcześniakach nie zalecaja emolientow, tylko kaza je stosowac dopiero, gdyby sie okazalo, ze sa problemy ze skora.
    My myjemy w Nivea o smarujemy balsamkiem. Oliwka Bambino strasznie wysuszala skore.
    A polozna to w ogole zalecama wode i szare mydlo, a do smarowania oliwe z oliwek.
    Dla mnie uzywanie emolientow dla zdrowej skory to jak strzelanie do muchy z armaty.
    •  
      CommentAuthoranula36
    • CommentTimeNov 14th 2011
     permalink
    no właśnie, będę sie starac nie przeginać, nie chcę jej zrobic tego co sama sobie zafundowałam :shamed:
    dzieki laski jesteście nie zastąpione :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeNov 14th 2011
     permalink
    A ja w innym temacie. idąc za radą Cerise i innych stanikowych lobbystek, kupiłam sobie porządny stanik do karmienia. odczekałam miesiąc od porodu i dobrze, bo po pierwsze obwód pod biustem zmniejszył się o ponad 10cm, a po drugie, piersi po nawale zmalały.
    Kupiłam sobie stanik w sklepie Dopasowanal.pl - zmierzyłam się według ich zaleceń (tutaj), wyszło 65F lub 70E - a że brałam model z Royce'a, który jest ciaśniejszy, to wzięłam 70E.
    laski, w życiu nie miałam tak wygodnego stanika! A cycki wyglądają ZAJEBIŚCIE. Aż normalnie powinnam zrobić fotę w zwykłym staniku i tym z Royce'a.
    gdyby któraś chciała, to ja polecam model Hannah - lekko usztywniany termicznie, bez fiszbin. Tak jak na zdjęciu poniżej.
    I z tego sklepu tez jestem zadowolona, kupiłam przez neta w piątek, a dzisiaj przyszło.
    http://www.mambra.pl/fotki/g529m.jpg
    •  
      CommentAuthorlecia_28
    • CommentTimeNov 14th 2011
     permalink
    dziekuje za opinie:) ja jeszcze nie kupilam tego oliatum i nie zamiarzam uzywac go codziennie, ale musze sie rozeznmac w temacie bo nie bede latac po porodzie i kupowac tylko pokaze mezowi i on kupi,ale musze mu powiedziec dokladnie jaki, bo skoro ja sie nie moge polapac to co dopiero on.
    Druga sprawa to ja mieszkam w Irlandii, tutaj NIE MA bambino, nivea, czy hippa. Nic nie poradze, bede probowac co jest. Mam plyn do kapieli J&J i jak sie okaze ze malego uczula to musze miec cos w zanadżu. Tu nie ma calodobowych aptek, po 18 nikt mi juz niczego nie kupi. Plan jest taki ze oliatum bede uzywac 2 razy w tygodniu, chyba ze beda problemy, a raczej beda bo ja je odziedziczylam po mamie i moj brat rowniez, wiec jest uza zansa ze i synek bedzie je mial:sad:
    --
    • CommentAuthorkate232
    • CommentTimeNov 14th 2011
     permalink
    Witam, jaki wybrac spiwor do wozka na zime: wyscielany polarem czy owcza welna? Poradzcie jaki jest lepszy i dlaczego?
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeNov 14th 2011 zmieniony
     permalink
    Magdalena: Zgadzam sie z Mareza. I dodam, ze nawet w szpitalu na wcześniakach nie zalecaja emolientow, tylko kaza je stosowac dopiero, gdyby sie okazalo, ze sa problemy ze skora.



    dokładnie ja też się zgadzam !! :smile:
    i nie wiem po co kupiliśmy od razu tą największą butelkę za prawie 70 zł bo pewnie jej i przez rok nie zużyjemy :tongue:



    anula36: i teraz nie wiem, czy dziecko właśnie traktować super delikatnymi środkami, czy jednak próbować z w miarę normalnymi??



    Ania ja mam strasznie wrażliwą i alergiczną skórę...
    zwłaszcza na twarzy...
    mogę ją myć tylko wodą przegotowaną i smarować kremem bambino bo nawet po zwykłym NIVEA skóra z buzi łuszczy mi się jak u węża :confused:
    i też się bałam, że Ninka będzie po mnie takie skłonności miała ale się okazało, że absolutnie nie !
    ma tak rewelacyjną skórę , że nic jej nie szkodzi :smile:


    także ja bym się z tymi emolientami na Waszym miejscu wstrzymała a zawsze męża do apteki można wysłać jak będzie taka konieczność :wink:






    MADZIA ja właśnie też się noszę z kupnem tego stanika i też dobrze, że odczekałam bo teraz i obwód mniejszy i cycki mniejsze ale kurde boję się, że nawet mimo idealnego wymierzenia rozmiar będzie nie ten.... :sad:
    Twój jest idealny ? nie ma się co bać , że jak dobrze wymierzę to mi nie przypasuje ?


    Magdalena: Aż normalnie powinnam zrobić fotę w zwykłym staniku i tym z Royce'a.


    zrób ! zrób ! :cool:
    --
    •  
      CommentAuthormareza
    • CommentTimeNov 14th 2011
     permalink
    jak dla mnie im mniej chemii na dziecięcej skórze tym lepiej
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeNov 14th 2011 zmieniony
     permalink
    TEORKA: Twój jest idealny ? nie ma się co bać , że jak dobrze wymierzę to mi nie przypasuje ?


    idealnie. wymierzyłam obwód pod, odjęłam 5cm, wymierzyłam obwód cyców, popatrzyłam w tabelce i wzięłam 70E. Chociaż myślę, że F tez by byla ok.
    Tylko weź pod uwagę, że w dobrze dobranym staniku obwód sie wydaje ciaśniejszy niż w normalnym, bo my zwykle za luźne obwody kupujemy.
    Zawsze możesz im to odesłać, nie robią problemu.
    A różnica jest taka: po lewej stanik za dyche z allegro (80 D), po prawej - stanik dobrany (70E).
    Z którego cyca byście wolały jeść?:devil::wink::wink::wink:
    https://lh3.googleusercontent.com/-IJD4wMSJjGE/TsEdeVjMX_I/AAAAAAAAFFQ/HMdpX7SH7VU/s991/stanik.JPG
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeNov 14th 2011
     permalink
    o kur** !!
    niezła różnica !!!!!!!!! :wink::wink:

    a możesz podać jakiś link do aukcji gdzie kupię tenże biustonosz ? :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeNov 14th 2011
     permalink
    łoł. niezła różnica! :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeNov 14th 2011 zmieniony
     permalink
    MADZIA i jeszcze mam sto pytań :smile:
    gdyż dokonałam pomiarów właśnie i tak :
    pod biustem mam 85 cm czyli przyjmuje że 80 cm nie ?
    w biuście 100 cm [tylko tu pytanie - bo Mała śpi ponad 2 godziny więc cycki lekko urosły, po opróżnieniu przez Ninkę będą trochę mniejsze i które mam mierzyć ? :confused::cool: ]
    i ni ch** nie widzę na tej stronce żadnej tabelki, z które miała bym odczytać odpowiedni rozmiar dla mnie...
    tzn coś tam znalazłam ale nie wiem czy mam patrzyć na polskich producentów, na brytyjskich, Porcelain , Confetti czy kurna na które ?
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeNov 14th 2011
     permalink
    TEORKA: a możesz podać jakiś link do aukcji gdzie kupię tenże biustonosz ? :smile:

    ja to kupiłam tutaj. Jakby nie mieli rozmiaru, to można do nich napisać.
    można tez poszukać w innych sklepach albo na allegro, po nazwie modelu.
    nie jest najtańszy, w sumie to chyba najdroższy biustonosz ever jaki kupiłam, ale mysle, że warto zadbać o cyc, żeby potem nie płakać.
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeNov 14th 2011
     permalink
    aha czyli wg tego wychodzi, że mam 80 D....
    no to w sumie taki sam mam teraz na sobie...
    hmmm to kurde czyli mam jakby dobry stanik

    i zastanawia mnie jak się zachowuje ta miseczka po odpięciu ?
    bo pisze, że jest lekko usztywniana...
    czyli co ? odpinasz i musisz ją odgiąć na dół żeby cyca uwolnić ? [skoro jest usztywniana...]
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeNov 14th 2011
     permalink
    TEORKA: tzn coś tam znalazłam ale nie wiem czy mam patrzyć na polskich producentów, na brytyjskich, Porcelain , Confetti czy kurna na które ?

    no zależy który marknik weźmiesz. Royce jest brytyjski, więc patrzysz na brytole. To Ci wychodzi (zostawiłabym to 100) z obwodu pod cycem 80 i w cycu 100, czyli rozmiar 80D lub 80DD. Jak Ci po karmieniu nieco spada, to wzięłabym D.
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeNov 14th 2011
     permalink
    TEORKA: i zastanawia mnie jak się zachowuje ta miseczka po odpięciu ?
    bo pisze, że jest lekko usztywniana...

    tak, niestety troszkę jest sztywna, trzeba odgiąć. ale ja w domu sciągam stanik do karmienia, bo z drugiego cyca bi mi zalało. muszę kłaść na nim pieluchę.
    nosze zatem bardziej do modelowania, jak wyje gdzie to sie pomęcze z odginaniem, ale fakt, jakbym tak miała co 2h odginać, to lipa:confused:
  4.  permalink
    Madzia fajne te cyckonosze:) ja na razie kupiłam jeden w sklepie droższy, a 2 mam do szpitala takie byle jakie, ale jak będę karmić to się zaopatrzę w taki:) na co dzień bez ciąży zawsze używałam z Triumpha, bo mam spory cyc:)
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeNov 14th 2011
     permalink
    kurka, no fajne te staniki :wink:
    trzeba będzie po porodzie pomyśleć :wink::wink: może w stacjonarnym coś znajdę :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeNov 14th 2011
     permalink
    Talinka: może w stacjonarnym coś znajdę :wink:

    Myślę, że mozna po prostu wymierzyć sie według tych zasad, a poszukać czegoś tańszego w stacjonarnych. ja z nastepnym tak zrobię, jak już nie będe uziemiona :wink:
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeNov 14th 2011
     permalink
    od miesiąca szukam Royca w moim rozmiarze i nie ma :(
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeNov 14th 2011
     permalink
    Magdalena: tak, niestety troszkę jest sztywna, trzeba odgiąć. ale ja w domu sciągam stanik do karmienia, bo z drugiego cyca bi mi zalało. muszę kłaść na nim pieluchę.
    nosze zatem bardziej do modelowania, jak wyje gdzie to sie pomęcze z odginaniem, ale fakt, jakbym tak miała co 2h odginać, to lipa:confused:



    a widzisz !
    czyli dobrze, że zapytałam...
    bo ja karmię w staniku, nie zdejmuje go wcale ale miseczki mam takie mięciutkie, z materiału i daję wkładkę i nawet jak się z drugiego leje to wkładka daje radę.........
    więc póki co się chyba wstrzymam bo albo musiałabym po karmieniu zmieniać stanik na ten sztywny [co troszkę bez sensu dla mnie] albo zdejmować do karmienia [co też bez sensu bo jak np jesteśmy poza domem, u kogoś to jak ? :confused:] i generalnie mnie to zmartwiło i chyba się zastanowię w takim razie jeszcze chwilę.....
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeNov 14th 2011
     permalink
    Magdalena: Myślę, że mozna po prostu wymierzyć sie według tych zasad, a poszukać czegoś tańszego w stacjonarnych.

    Noo.... tyle, że z tym uziemieniem może być gorsza sprawa :bigsmile:
    bladykot: od miesiąca szukam Royca w moim rozmiarze i nie ma :(

    uuu to ciekawe czy ja znajdę coś :neutral:
    --
  5.  permalink
    Bladykocie, a jakiego rozmiaru szukasz? Patrzyłaś na internetowe sklepy UK?
    --
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeNov 14th 2011
     permalink
    ang. 75H :( musze zajrzec na te ang. stronki
    --
    •  
      CommentAuthorcerisecerise
    • CommentTimeNov 14th 2011 zmieniony
     permalink
    To zajrzyj na figleaves
    zobacz ile mają Royce'a w Twoim rozmiarze :smile:
    Ja już kilka razy kupowałam biustonosze na figleaves i nie było żadnych problemów z dostawą czy wymianą, więc polecam :smile:

    A z polskich sklepów masz jeden model Royce w sklepie LoveMum

    Przy obwodzie 75 to masz naprawdę spory wybór :smile: Aż zazdroszczę :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorKatarzynka
    • CommentTimeNov 15th 2011
     permalink
    Mam usztywniany karmnik z fiszbinami- przerobiony własnoręcznie, o taki plunge
    i nie mam problemu z odgięciem miseczki, choć wydaje mi się, że w plunge'u to łatwiejsza sprawa.
    A czy w sklepie stacjonarnym dostanie się coś w lepszej cenie niż w necie? Szczerze wątpię, zwłaszcza jeśli rozmiar jest inny niż standardowy przedział 75-90 w obwodzie i w misce A-D. Już szybciej można znaleźć zwykły stanik okazyjnie na allegro i w pół godziny , mając zapięcie od np. beznadziejnego szmaciaka albo haczyki bieliźniane, przerobić na karmnik.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorSabakuma
    • CommentTimeNov 17th 2011
     permalink
    Dziewczyny jak kupowałyście pościel to miałyście z przybornikami. Bo ja kupiłam ale bez i teraz się zastanawiam czy dokupić i czy to się w ogóle sprawdza czy jest tylko takim gadżetem-ozdabiaczem przy łóżeczku?
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeNov 17th 2011
     permalink
    ja nie mam żadnego przybornika i zupełnie mi go nie brakuje :wink::wink::wink::wink:
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeNov 17th 2011 zmieniony
     permalink
    Sabakuma: i czy to się w ogóle sprawdza czy jest tylko takim gadżetem-ozdabiaczem przy łóżeczku?

    Saba, ja tez nie mam i moim zdaniem to tylko siedlisko kurzu.
    pytanie, czy obok łożeczka masz stolik-przewijak albo komodę. Jeśli tak, to skombinuj sobie jakieś pudełeczko/koszyczek (ja mam taki wiklinowy z ikea), włóż do niego chusteczki nawilżane, linomag, papier toaletowy. Jak mam małą przewijać to sobie stawiam ten koszyczek w zasięgu ręki, wrzucam do niego jeszcze pampersa i wszystko jest w jednym miejscu, mobilne i pod ręką. W zależności od tego, gdzie przeiwjam (na przewijaku czy na łożku), tam sobie kładę.
    To lepsze niż przybornik, który musi wisieć w jednym miejscu.
    i tańsze :smile:

    a tak btw, to pościel na razie mi sie nie przydaje W OGÓLE. poza przescieradłem.
    poduszki się dzieckiu przeciez nie daje.
    kołderka za duża i za ciężka. uzywam kocyka.
    ochraniacz ściągnęłam, żeby móc wieszać pieluchy mokre, coby nawilżac powietrze.
    a taką śliczną pościel mam, no! :wink::wink::wink:
    •  
      CommentAuthoraneta01
    • CommentTimeNov 17th 2011
     permalink
    Magdalena: skombinuj sobie jakieś pudełeczko/koszyczek (ja mam taki wiklinowy z ikea), włóż do niego chusteczki nawilżane, linomag, papier toaletowy. Jak mam małą przewijać to sobie stawiam ten koszyczek w zasięgu ręki, wrzucam do niego jeszcze pampersa i wszystko jest w jednym miejscu, mobilne i pod ręką. W zależności od tego, gdzie przeiwjam (na przewijaku czy na łożku), tam sobie kładę.

    No to Magda wszystko już powiedziała:smile:

    Robię dokładnie to samo - obok łozeczka mam regał, na którym stoją takie koszyczki (jeden z przyborami do przewijania, drugi z rzeczami przydatnymi w czasie kąpieli i po), a że moje dziecko w ciągu dnia śpi w koszu w sypialni, "przybornik" przenoszę w zależności od tego, gdzie przebywa.
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeNov 17th 2011
     permalink
    Magdalena: Jeśli tak, to skombinuj sobie jakieś pudełeczko/koszyczek (ja mam taki wiklinowy z ikea), włóż do niego chusteczki nawilżane, linomag, papier toaletowy. Jak mam małą przewijać to sobie stawiam ten koszyczek w zasięgu ręki, wrzucam do niego jeszcze pampersa i wszystko jest w jednym miejscu, mobilne i pod ręką.


    dokładnie tak!!

    mi to JAHERKA podpowiedziała i sprawdza się to super !! :smile:


    MADZIA nasza pościel też póki co nieużywana hehee bo nasza córka musi mieć rożek ale jak tylko pozwoli go sobie zabrać to wprowadzam kołderkę :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeNov 17th 2011
     permalink
    Ja chyba zainwestuje w spiworek. Bo ta nasza pchła szachrajka tak sie wierci, ze jeszcze by wlazla pod. Koc jest bardziej plastyczny, to ja otula, ale z koldra to musze najpierw przylukac, co ona zrobi.
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeNov 17th 2011
     permalink
    bladykot: ang. 75H :( musze zajrzec na te ang. stronki

    Nie wiem, czy tu jeszcze zaglądniesz, ale tu też znalazłam jeden model Royce w tym rozmiarze.
  6.  permalink
    ja mam przybornik do powieszenia na łóżeczko, ale kto wie czy będzie funkcjonalny, oprócz tego kupiłam sobie dwa koszyczki wiklinowe na małe rzeczy hig do postawienia na komodzie i mam kosz taki niewielki na brudy od dzidzi:)
    •  
      CommentAuthorSabakuma
    • CommentTimeNov 17th 2011
     permalink
    Dzięki dziewczyny zatem zaoszczędziłam 70zeta a koszyczek i przewijak jest więc poradzę sobie . Co do pościeli ja wyprałam uprasowałam i schowałam za rok wyjmę na razie z tego kompletu będzie używany tylko ochraniacz.
    --
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeNov 17th 2011 zmieniony
     permalink
    Nie wiem, czy tu jeszcze zaglądniesz, ale tu też znalazłam jeden model Royce w tym rozmiarze.

    thx, na razie musiałam kupić buty, może gwiazdor przyniesie biustonosz.

    mam taki przybornik powieszony na łóżeczku i trzymam tam tylko pieluchy bo reszta leży w łóżeczku (dziecko śpi w kołysce). Zastanawiam się czy go potem powiesić nad przewijakiem jak wcześniej zamierzałam. Pieluchy będą wielo, więc się w niego nie zmieszczą, a wszystko inne i tak musi leżeć.
    --
    •  
      CommentAuthorJosaris
    • CommentTimeNov 17th 2011
     permalink
    Na allegro też znalazłam w tym rozmiarze. Obawiam się jednak, że nie podtrzyma dobrze dużego biustu. Miałam EmilyB bez fiszbin. Porażka.
  7.  permalink
    ahhh dziewczyny jak ja Wam tych rozmiarow zazdraszczam......az sobie westchne raz jeszcze ahhhhh... :*
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.