Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeNov 17th 2011
     permalink
    marzy mi się effuniakowy karmnik
    --
    •  
      CommentAuthorKatarzynka
    • CommentTimeNov 17th 2011
     permalink
    Ja tam jeszcze raz polecam przerobienie- nie trzeba do tego żadnych szczególnych zdolności krawieckich. A ma się potem stanik dokładnie taki, jak się chce. O effuniaku czytałam gdzieś, chyba na forum biuściastych, że był z powodzeniem przerabiany na karmnik. A dla tych, których nie ciągnie mimo to do robótek ręcznych - w kilku warszawskich sklepach stacjonarnych jest opcja przerobienia kupowanego u nich stanika.
    -- ,
    •  
      CommentAuthormarta_885
    • CommentTimeNov 21st 2011
     permalink
    Dziewczyny czy możecie podzielić się opiniami na temat pościeli firmy mamo-tato? Używa któraś z Was takiej dla swojego maluszka? Opłaca się ja kupić? Myślę o zakupie takiej pościeli http://allegro.pl/6-cz-posciel-100x70-mega-promocja-i1940654647.html
    --
    • CommentAuthorjusta2586
    • CommentTimeNov 21st 2011
     permalink
    witam Dziewczyny. mam pytanie strasznie ciagnie mnie juz do kupowania jakichś pierwszych rzeczy dla maluszka i ledwo moge sie opanowac ... ale ostatnio moja siostra powiedziała że jeszcze za wcześnie, że niby nie powinno sie kupowac wczesniej niz w 7miesiacu ciązy...żeby nie zapeszyc. czy Wy wierzycie w cos takiego?
    --
    •  
      CommentAuthorYPolly
    • CommentTimeNov 21st 2011
     permalink
    Marta, ja mialam tez taka posciel, choc nie wiem czy od tego sprzedawcy, no i to juz cztery lata beda, jak kupowalam, ale wzor i wyglad identyczny. Powiem tak: posciel ok, choc ciezko sie prasuje, a ochraniacze po praniu takie lekko pogniecione zostaly. Jak nie przeszkadza, to ok, mnie wkurzalo, bo nawet parowym zelazkiem sie nie dalo doprasowac. A przeciez ochraniacze tez prac trzeba, bo sie kurz zbiera.
    --
    •  
      CommentAuthormarta_885
    • CommentTimeNov 21st 2011
     permalink
    Ja uważam, że lepiej kupować wcześniej i po trochu rozkładać wydatki, mam już prawie wszystko i dobrze, bo teraz muszę dużo leżeć i nie wyobrażam sobie chodzić po sklepach, dokupuję resztę na allegro :) Później wolę zająć się na spokojnie praniem i przygotowaniem całej wyprawki i nie stresować, że jeszcze tyle rzeczy trzeba kupić. Najlepiej najpierw zrobić sobie listę co rzeczywiście będzie potrzebne i pomalutku do dzieła:)
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeNov 21st 2011
     permalink
    justa2586: że niby nie powinno sie kupowac wczesniej niz w 7miesiacu ciązy...żeby nie zapeszyc.

    Justa, bez urazy, ale to strasznie głupie przesądy.
    w 7 mcu możesz sie naprawde cuzć już słabo. dla mnie prasowanie wtedy już było dość dużym wysiłkiem. a to trzeba jeszcze poprać, poukładać. sporo czasu spędzisz na kompletowaniu drobiazgów.
    no i w moim przypadku, gdybym nie zrobiła zakupów wcześniej (w 5 i 6 mcu), to bym została z gołą d**ą, bo urodziłam w 32tc i fuksem jakimś zdazyłamw czesniej wszystko przygotować.
    a łożysko mi sie nie odkleiło dlatego, że skompletowałam wyprawkę przed 7 mcem :wink:
    •  
      CommentAuthormad1
    • CommentTimeNov 21st 2011
     permalink
    justa2586: nie powinno sie kupowac wczesniej niz w 7miesiacu ciązy...żeby nie zapeszyc. czy Wy wierzycie w cos takiego?


    Tzn ja się wstrzymywałam z jakimiś większymi zakupami do 6go miesiąca. Ale gdyby przyszło dziecko na świat wcześniej to już miałam trochę rzeczy. Poza tym ja wiedziałam, że mi dużo rzeczy nakupuje szwagierka i nie będę musiała sama chodzić.
    Wózka jeszcze nie kupiliśmy. Ale fotelik już mamy. Wszystko zależy od podejścia no i chyba przede wszystkim... budżetu.
    --
  1.  permalink
    ale ostatnio moja siostra powiedziała że jeszcze za wcześnie, że niby nie powinno sie kupowac wczesniej niz w 7miesiacu ciązy...żeby nie zapeszyc.

    Jak Młodszy w 25tc ciąży chciał się ewakuować, to mój mąż poszedł do sklepu, kupił zajefajne granatowe sztruksy w rozmiarze 62, po czym tłumaczył młodemu, że ma siedzieć w brzuchu, bo tatuś kupił mu takie fajne spodnie i Młodszy chyba nie chce, żeby prezent się zmarnował i że na pewno wszystkie laski będą za nim (znaczy się za Młodszym) posikiwały jak takie fajne spodnie założy, więc niech grzecznie siedzi :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeNov 21st 2011
     permalink
    justa2586: że niby nie powinno sie kupowac wczesniej niz w 7miesiacu ciązy...żeby nie zapeszyc. czy Wy wierzycie w cos takiego?

    Ostatnio było w DDTVN o paranojach ciążowych.... i jak usłyszałam, że jednej babce babcia zabroniła w ogóle ręce do góry podnosić (nie ściągać coś z wyższej półki czy wieszać pranie lub firanki, ale w ogóle podnosić do góry) czy jeździć pociągiem, bo... poroni to padłam na twarz :shocked::devil:
    --
    •  
      CommentAuthorbiri
    • CommentTimeNov 21st 2011
     permalink
    tak babcie w przesądach są najlepsze...
    nie podnosic rąk do góry
    jesc, jesc i jeszcze raz jesc
    grubo sie ubierac...
    nie robic zakupow dla dziecka no chyba ze zostanie miesiac do porodu
    nie jezdzic samochodem
    nie latac samolotem
    nie robic usg
    do ginekologa to najlepiej wcale nie chodzic
    i wiele wiele innych
    masakra jakas....
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeNov 21st 2011
     permalink
    biri: tak babcie w przesądach są najlepsze...

    w takich momentach się cieszę, że moja babcia ma 89 lat prawie i tylko pyta jak ja się czuję :devil:
    --
    •  
      CommentAuthorbiri
    • CommentTimeNov 21st 2011
     permalink
    ja w miniony piatek zrobiłam zakupy dla mojej maleńkiej...
    brakuje mi tylko ubranek, wózka i łóżeczka ale to zostawiam niestety na początek stycznia ponieważ teraz już nie mam czasu
    co do wózka to sponsorują tescie a łóżeczko z tym całym wyposażeniem moi rodzice... mi także dużo nie zostało tylko powybierac wzory i kolory ;)
    a jeszcze czesc ubranek dostane od szwagierki
    --
  2.  permalink
    popieram dziewczyny, ja wyprawkę kompletowałam tak od drugiej połowy ciąży, bo po pierwsze duże koszty i się rozłożyło, a po drugie miałam siły i przyjemność, teraz mi się od ponad miesiąca nie chce, bo nie mam sił chodzić po sklepach:) a te przesądy to niech diabli wezmą:)
    • CommentAuthoriwona113
    • CommentTimeNov 21st 2011
     permalink
    czy któras sie orientuje jakie smoczki pasuja do butelek dyduś? pani mi takie polecila w aptece ale zapomnialam zapytac o smoczki;(
  3.  permalink
    oj nie ma pojęcia, nawet nie słyszałam o takiej firmie, ja mam butelkę z Aventu, laktator też, i wszystko do siebie pasuje i ze smoczkami też nie ma problemu, żeby dokupić:)
    • CommentAuthorsara32
    • CommentTimeNov 21st 2011
     permalink
    Ja zaczęłam kompletować wyprawkę jak lekarz potwierdził płeć czyli ok 16tc, a i tak na koniec zostało mi sporo rzeczy do kupienia typu pampersy, chusteczki, kosmetyki itp. Nie wspomnę o rzeczach dla siebie, których jeszcze nie mam za wyjątkiem koszuli do szpitala.
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeNov 21st 2011
     permalink
    Ja wyprawke kompletowalam juz w zasadzie od poczatku ciazy. Nie moglam sobie odmowic zakupow tych cudnych , malenkich ubranek:). Gdybysmy mialy patrzec na przesady, to do porodu nie powinnysmy nic kupowac. Trzeba sie cieszyc kazdym dniem ciazy. Jesli ma sie cos przydarzyc to i ta sie przydarzy i niestety nie ma wplywu na to czy robimy zakupy wyprawkowe,czy tez ich nie robimy.
    • CommentAuthorjusta2586
    • CommentTimeNov 22nd 2011
     permalink
    Dzieki dziewczyny za odpowiedz, te mi sie wydaje że to łupie przesady. Co ma być to będzie. Ja w przyszłym miesiacu chce zacząc powoli kompletowac, tez wydaje mi sie że lepiej miec wszytsko wczesniej. Z ciekawosci chciałam wiedziec kiedy Wy zaczynałyście. Poza tym boje sie że np. ze wzgledu na to że szyjka mi sie bardzo skróciła może byc tak że lekarz karze mi poźniej leżec czy coś i moge nie zdarzyc wszystkiego kupic...
    a jesli chodzi o przesady babci to MASAKRA!!! w zwiazku z tym że moja mama jest bardzo podobna do babci z charakteru również i poglądy ma podobne to ich gadnie i ostrzeganie przed tym przed tamtym doprowadza mnie do szału i cisnienie od razu w góre idzie !!!!
    --
    • CommentAuthorsara32
    • CommentTimeNov 22nd 2011
     permalink
    Przecież mama i babcia nie muszą wiedzieć, że kompletujesz wyprawkę.
    --
  4.  permalink
    marta_885: Dziewczyny czy możecie podzielić się opiniami na temat pościeli firmy mamo-tato? Używa któraś z Was takiej dla swojego maluszka? Opłaca się ja kupić? Myślę o zakupie takiej pościeli http://allegro.pl/6-cz-posciel-100x70-mega-promocja-i1940654647.html


    Mnie również podoba się pościel tej firmy. Chciałabym zakupić motyw z serduszkami i paseczkami na białym tle bądź na odwrót (biel na paseczkowym tle bo takie też chyba zauważyłam) http://allegro.pl/15-cz-posciel-dziecieca-do-lozeczka-140x70-serca-i1929027101.html . Kolorystyka paseczków pozostaje jeszcze do przemyślenia. :smile:

    Ja dziewczyny przyznam, że zakupów jeszcze żadnych (mniejszych i większych) nie robiłam. Myśleliśmy, żeby czekać do stycznia ale chociażby ze względu na fakt, iż od stycznia odzież dziecięca podrożeje to zastanawiać się będziemy czy nie kupować ciuszków właśnie przed końcem tego roku...
    --
    •  
      CommentAuthorYPolly
    • CommentTimeNov 22nd 2011
     permalink
    Dziewczyny odkladajace zakupy - bralyscie pod uwage, ze moze was lekarz np. w szostym miesiacu polozyc i polezycie sobie do osmego a potem juz ciezko jest...? Mi tak sie przytrafilo i bylam zadowolona, ze najwieksze zakupy jednak juz mialam za soba :)
    --
  5.  permalink
    :)) ja się właśnie kilka dni temu zaczęłam schizować ;) że nic nie mam jeszcze :D bo niby łóżeczko obiecane, wanienka obiecana, ale wszystko jakoś tak do pozbierania po znajomych. Muszę odkopać listę z tego wątku i w końcu ruszyć ;)):neutral::shamed::surprised:
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeNov 22nd 2011
     permalink
    listę masz w bazie wiedzy - o tu
    --
  6.  permalink
    dzięki Talinka :))
    --
    •  
      CommentAuthormarta_885
    • CommentTimeNov 22nd 2011
     permalink
    Katarzyna ten wzór pościeli w paseczki śliczny rzeczywiście, też wolałam wcześniej zacząć kupować wyprawkę i miała rację, bo muszę teraz dużo leżeć no i jestem spokojna, że zdążę ze wszystkim. Dobrze, że jest jeszcze to allegro :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeNov 24th 2011
     permalink
    Laski, a w kwestii tych karuzel nad łożeczko, z melodyjkami etc, to co polecacie?
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeNov 24th 2011
     permalink
    ja polecam z Fisher Price tropikalną dżunglę :smile:
    przetestowana na 3 dzieciakach i moja Ninka też już ją uwielbia :smile:
    w południe nie zaśnie jak jej nie włączę melodyjki z tejże karuzeli

    procedura jest taka więc - dziecko na brzuch, przykrywamy kołderką, włączamy karuzelę, wychodzimy z pokoju i po 5 minutach jest "po dziecku" :smile:



    KARUZELA
    --
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeNov 24th 2011
     permalink
    http://www.miluch.pl/product-pol-80-Karuzela-Symfonia-w-ruchu-Swiat-natury-ROHS-Tiny-Love-.html lub http://www.bystrzaki.pl/product/search/kword/4/p/227
  7.  permalink
    My mamy tak z FP

    Franek gapi się w nią jak zaczarowany :smile:
    A najbardziej uwielbia czaarnego pingwinka :smile:
    I jak usłyszy muzyczke to też się od razu uspokaja.
    Wiec mogę z czystym sumieniem polecić :smile:
    -- // //
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeNov 24th 2011
     permalink
    wizualnie fajna szkoda tylko, że nakręcana
    jak dla mnie odpada bo musiałabym Małej podczas zasypiania wchodzić do pokoju i nakręcać
    a tak to włączę i ok 15 minut jej sama gra :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorkate1
    • CommentTimeNov 24th 2011
     permalink
    Ja mam taką i też nakręcaną bo niestety mało która nadaje się do łóżeczka turystycznego, a takowe mam. Niestety ta, jak się okazało, do mojego łóżeczka też się nie nadaje ale zaczepiliśmy ją w innym miejscu i jest ok - spełnia swoją funkcję ale do zabawy - Milenka kręci głową za pszczółkami i gada do nich :smile:
    Ale do zasypiania jej nie wykorzystujemy bo dziecko wie, że to zabawka i ja się zmęczy i chce spać to karuzelę muszę zdjąć bo inaczej zaczyna płakać, ma dość.

    Jakby komuś taka wiedza była potrzebna do dodam, że żadna karuzela Fisher Price nie nadaje się do turystycznego łóżeczka.
    --
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeNov 24th 2011
     permalink
    te karuzele z tiny love które wrzuciłam można zdjąć karuzelkę pałąk jest wyjmowany a muzyczka i tak gra jakieś 15-20 minut :)
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeNov 24th 2011
     permalink
    dzięki Dziewczyny! :smile:
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeNov 25th 2011 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny, to ja się tutaj zapytam, bo to chyba odpowiedni wątek - chcemy w grudniu jeszcze kupować ubranka dla malucha (czyli początek 7 miesiąca), żeby nie zostawiać wszystkiego na przyszły rok. I zastanawiam się, jaki kupować rozmiar bodziaków / śpioszków... Takie bardziej finałowe rozmiary podają przecież na ostatnich usg chyba? Nie chcę kupić za małych ciuszków, ale też nie chcę żeby się w nich "topił", a widzę, że w rozmiarach dla niemowląt też jest spora rozbieżność. Miałyście na to jakiś sposób, czy kupowałyście na "chybił trafił"?
    --
    •  
      CommentAuthorkate1
    • CommentTimeNov 25th 2011
     permalink
    Mamusie troszkę starszych niemowlaków, poradźcie.
    Rodzina ze Stanów chce nam sprezentować krzesełko do karmienia, mamy sobie wybrać. Czym się kierować przy wyborze? Na co zwrócić uwagę, co się sprawdza u Was a co nie?
    Czy któraś z Was ma takie lub starszy model? Dla mnie najważniejsze póki co to to, żeby się dało złożyć i nie zajmowało pół pokoju - mam bardzo małe mieszkanie i to krzesełko musiałoby stać w pokoju, nie mam gdzie schować kiedy nie będzie w użyciu.
    --
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeNov 25th 2011 zmieniony
     permalink
    katy1 ja od dwóch dni jestem szczęśliwą posiadaczką tego krzesełka. Poleciła mi je cericerise.
    Póki co jestem bardzo zadowolona. Przede wszystkim co dla mnie ważne krzesełko ma odchylane oparcie, dzięki czemu mogę w nim karmić moje niesiedzące jeszcze dziecko.
    Złożyć się jak najbardziej da. Miejsca zajmuje tyle o ile... Trudno mi powiedzieć ile, bo to zawsze punktem odniesienia będzie wielkość mieszkania.
    --
    •  
      CommentAuthorkate1
    • CommentTimeNov 25th 2011
     permalink
    Jaheira, z nieba mi znów spadasz :bigsmile: :hugging::whorship:
    Wymiary rozłożonego znalazłam, ale nie wiem jak ono po złożeniu wygląda i jakie jest wtedy duże :sad:
    --
  8.  permalink
    wg mnie takie krzesełka zajmują sporo miejsca. Miałam bardzo podobne - bee-bee- tez z odchylanym oparciem.
    Drugie nasze krzesełko nie było składane- ale było niewielkie, lekkie i bardzo poręczne- wg mnie doskonałe do małego mieszkania.
    Ikea :)
    dfh
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeNov 25th 2011
     permalink
    to z ikea bedzie służyć bardzo krótko. Dziecko samo do niego nie wejdzie tylko trzeba je tam wkładać, więc nie może być za ciężkie.
    Na chwilę obecną mamy tylko 2 taborety do siedzenia w kuchni, więc dziecko będzie z takiego krzesełka korzystać bardzo długo.
    --
  9.  permalink
    u nas to z ikea służeyło dłuzej niz to pierwsze. Zreszta do kazdego wkłądaliśmy dziecko- samo nie wchodziło.
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeNov 25th 2011
     permalink
    http://www.calineczka.pl/sklep/bebe-confort-omega-nenuphar-krzeselko-karmienia-p-6130.html?cPath=48 takie lub takie http://www.calineczka.pl/sklep/baby-design-pepe-kolor-hipopotam-krzeselko-karmienia-p-13708.html?cPath=48 świetne krzesełka nadają się dla niemowląt jeszcze nie siedzących bo można regulowac oparcie składa się jedną ręką i po złożeniu zajmuje mało miejsca
  10.  permalink
    kate1: Czym się kierować przy wyborze? Na co zwrócić uwagę, co się sprawdza u Was a co nie?

    My mamy takie
    Jeszcze nie uzywane przez nas ale moj brat bardzo sobie chwalil!
    --
    •  
      CommentAuthorcerisecerise
    • CommentTimeNov 25th 2011 zmieniony
     permalink
    Kate, my mamy Polly- Ewka zadowolona. Z minusów- ciężko szmatką zebrać okruszki z zakamarków, trzeba odkurzaczem. No i zajmuje sporo miejsca, fakt. Ale po złożeniu nie jest nawet źle. Z plusów- trwała tapicerka (nam nie pęka, nie blaknie), odchylane oparcie i b.ważne- regulowany podnóżek w dwóch płaszczyznach. Na każdym etapie dziecko ma jak nóżki oprzeć.

    Kate- po złożeniu obstawiam szerokość ok 30cm. Bo te nóżki się schodzą, podnóżek idzie do góry, blat się zdejmuje
    --
    •  
      CommentAuthorkate1
    • CommentTimeNov 25th 2011
     permalink
    Dzięki ceri! Te 30 cm po złożeniu jest pocieszające, ale muszę dobrze przemyśleć bo jak mówisz, że rozłożone zajmuje sporo miejsca to już do kuchni może mi nie wejść.
    To z Ikei jak dla mnie odpada ale dzięki za info Aga. Myślę, że nie tylko mnie te rady się przydadzą.
    --
    •  
      CommentAuthornibriana
    • CommentTimeNov 29th 2011 zmieniony
     permalink
    TEż mam to z ikei - rewelacja. Tanie, poręczne, mało miejsca zajmuje. Nogi się wyciągają i łatwo w aucie przewieźć. Blat też się odpina. Jest fajny, bo ma wyższe brzegi (nic się nie wyleje), ale to raczej standard. Aha no i dziecko z niego raczej nie wypadnie, bo jest dosyć wąskie. Znaczy dzieci się spokojnie mieszczą, ale trudno im wstawać lub próbować wypaść - ma również pasy ;) Proste rozwiązania są najlepsze. Aha no i jest raczej neizniszczalne, bo niema się tam co zniszczyć ;)
    Niestety ciężkie dzieci też się nosi ;) Mus to mus. Chłopiec od znajomych na pół roku ważył 10 kg - hehe trudno go nie nosić. A potem już dzieci tak szybko nie przybierają. Da radę bez problemu. W ciaży też można podnosic (jakby co), tylko w odpowiedni sposób.
    Na wczesnym etapie, gdy Zu nie siedziała używałam do karmienia bujaczka/leżaczka lub fotelika samochodowego.
    Łatwo jest je też sprzątać. Co jest istotne przy stosowaniu BLW czy po prostu na etapie prób samodzielnego jedzenia (jak zwał tak zwał).
    --
    •  
      CommentAuthoratomcia
    • CommentTimeDec 4th 2011
     permalink
    Mam takie niby drobne pytanie - powinnam kupić na po porodzie gaziki dla dziecka - do przemywania oczek m.in. i nie mam pojęcia, jaki rozmiar będzie najpraktyczniejszy. Czy to muszą być jałowe, zapakowane w oddzielne papierki, czy można ciąż z większej płachty, no i jakie: małe, średnie, duże? Jakie u Was się najlepiej sprawdziły?
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeDec 4th 2011
     permalink
    Do oczek i pepka najlepsze taki male 3x3. Nie musza byc osobno pakowane, mkga byc takie we wspolnym opakowaniu. Kup sobie tez sól fizjologiczna.
    Do innych czynnosci higieniczych bardzo polecam gaziki ligninowe 10x10.
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeDec 4th 2011 zmieniony
     permalink
    ja miałam gaziki takie z Cleanic
    w jednej wielkiej paczce

    ale szczerze ? ani raz memu dziecku oczek nimi nie przemywałam
    robię to w wanience podczas kąpieli
    tzn biorę rękę i myję jej samą wodą cała buzię
    ani nie piśnie nawet jak jej woda do oczu się wleje :)
    a dopiero potem wkracza do akcji mydło :D
    --
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeDec 4th 2011
     permalink
    Jak Gośce ropiało oczko to przemywałam zwykłymi płatkami kosmetycznymi. Teraz tylko w wanience podczas kąpieli.
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.