Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthoratomcia
    • CommentTimeDec 4th 2011
     permalink
    Dzięki za wskazówki, dziewczyny! Płatki kosmetyczne mam, ale może jednak czasem i gaziki się przydadzą... Magdalena, a czy "inne czynności higieniczne" to znaczy wycieranie pupy, czy jeszcze coś? Bo ja do pupinki obszyłam trochę flanelek (zamiast chusteczek wielorazowych) - będę myć wodą, ew. z łagodnym mydełkiem.
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeDec 4th 2011
     permalink
    Ja używam do mycia w wanience zamiast myjki. sa mieciutkie i łatwo się nią myje.
    jak się ulewa to też czasem chwycę.
    do przewijania nie polecam - za drogo by wyszło.
    •  
      CommentAuthormkd
    • CommentTimeDec 8th 2011
     permalink
    katie1 my tez mamy to krzesełko i mimo że mamy dużą kuchnię, to stwierdzam, że krzesło zajmuje mnóstwo miejsca. Na pewno jest fajne bo też wsadzamy tam synka, który jeszcze nie siedzi.

    Może skoro macie mało miejsca to na początku mogłabyś karmić swoje dziecie w foteliku samochodowym,a potem po roku bardzo polecam coś takiego
    http://brzdac24.pl/product.php?id_product=363 - moi znajomi używają go non stop zabierają do babci do knajpy na wakacje. Sama czekam aż Felek się do takiego nada. Plusem jest też to że dziecko siedzi przy dużym stole i uczestniczy w posiłkach całej rodziny no ale to dopiero po roku, ale może warto.

    a jeszcze jak przejrzałam wyprawkę to myślę, że te małe ręczniki z kapturem nie są do końca super, dziecko bardzo szybko z nich wyrasta, więc albo lepiej kupić większy zwykły ręcznik, albo jakiś większy z kapturem co by starczył na dłużej.

    no i my zamiast pościeli używamy śpiworków, synek nie macha w nich tak strasznie nogami i się nie rozkopuje, u nas świetnie się sprawdzają. Mamy 2 z ikei i są cieplutkie ale trudno nam było wsadzać do niego rączki synka, dla nas lepsze były takie z zatrzaskami na ramionkach.
    --
    •  
      CommentAuthorSułka
    • CommentTimeDec 8th 2011
     permalink
    mkd co do ręczników to zależy od rozmiaru. Typowy rozmiar to coś ok 70 cm, my kupiliśmy w UK takie 63 / 63 czyli mega małe :) Teraz mamy rozmiar 80/90 (Kostek ma prawie 9 miesięcy i są ok) ale są i takie o wymiarach 100/100 (firmy Baby Ono). Na pewno warto zwrócić na to uwagę. Zwykłe ręczniki są zazwyczaj prostokątne, a jednak wygodniej zawija się dziecko w Kwadratowy.
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeDec 9th 2011
     permalink
    Ja mam te 100x100 z babyono i polecam. Dosc miłe, elastyczne, dzieji czemu mozna dziecko otulic dobrze i nie sztywnieja od prania. Koszt na all cos okolo 30 zl
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeDec 9th 2011
     permalink
    Ja tez polecam te reczniczki z baby ono, ale rozmiar wlasnie 100x100. Sa super!
    Mieciutkie i super opatulaja dzieczko:)
    Co do krzeselek, ja mam chicco i baardzo duzo miejsca zajmuje. Ale jestem zadowolona, mozna regulowac kat oparcia, jest mieciutkie. starsza corke wkladalam do niego jak musialam np.cos zrobic. Dawalam zabawek i sie bawila:). Za jakis czas mlodsza bedzie korzystala.
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeDec 9th 2011
     permalink
    ja też polecam te ręczniki co dwie koleżanki nade mną :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeDec 13th 2011
     permalink
    Dziewczyny, a ja się dzielę wnioskami dotyczącymi NAWILŻANIA POWIETRZA.
    W tym celu pierwsze co, to kupiliśmy nawilża cz. gdybym nie kupiła higrometru, może bym wierzyla, że elektryczny nawilżacz pomaga. Ale mimo, że chodził całą noc, w pokoju byl,o ciagle ok. 40% nawilżenia, co przy odkręconych kaloryferach skutkuje u mnie bólem i infekcjami gardła.
    Wyp***łam nawilżacz, zaczełam rozwieszac pieluchy i same pieluchy podnosiły pięknie nawilżenie do 50, a nawet 60% (przy samym łóżeczku, jesli były nanim rozwieszone), plus stare dobre ceramiczne nawilżacze na kaloryfery i naprawde jest dużo lepiej niż z tym elektronicznym chłamem, od którego sie tylko osadzała woda na szafce.
    tak więc nie wydawajcie na próżno kasy, tylko wieszajcie pieluszki :)
    •  
      CommentAuthormarta_885
    • CommentTimeDec 13th 2011
     permalink
    Dziewczyny a ma któraś z Was taką karuzelkę z Fisher Price rainforest?? Widzę, że jest ona bardzo popularna a jestem ciekawa czy warta tej ceny?
    --
    •  
      CommentAuthorAlien
    • CommentTimeDec 13th 2011
     permalink
    Magdalena: elektronicznym chłamem, od którego sie tylko osadzała woda na szafce.


    Zgadzam się, ja wieszam grube ręczniki na kaloryferze i drzwiach szafy i jest o niebo lepiej niz z nawilżaczem. Poza ty ręczniki wypiorę i gitara a taki nawilżacz to ciężko umyć, a potem tylko bakterie rozpyla:angry:

    marta_885: Dziewczyny a ma któraś z Was taką karuzelkę z Fisher Price rainforest?? Widzę, że jest ona bardzo popularna a jestem ciekawa czy warta tej ceny?


    Ja mam, kupiłam na promocji w... Rossmanie :bigsmile: Sprawdza się super:smile: Ogólnie polecam karuzelkę na baterie, bo czasem dziecko nie chce muzyczki, a taka nakrecaną nie wyłączysz, musi sama przestać grać. Trzeba tylko zainwestować w dobre baterie.:devil:
    •  
      CommentAuthormarta_885
    • CommentTimeDec 13th 2011
     permalink
    O to nie wiedziałam, że w rossmanie mają też takie rzeczy, a jeśli mogę zapytać ile tam za nią zapłaciłaś? na allegro to tak ze 170 zł kosztuje...
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeDec 13th 2011
     permalink
    marta_885: Dziewczyny a ma któraś z Was taką karuzelkę z Fisher Price rainforest?? Widzę, że jest ona bardzo popularna a jestem ciekawa czy warta tej ceny?
    --

    ja mam, bo dziewczyny tu polecały, i jestem zadowolona.
    czy wart tej ceny, to jest złe pytanie. chyba żadne zabawki dla dzieci nie są warte swojej ceny, bo te ceny sa mocno zawyżone, żeby naciagac rodziców :wink:
    dlatego ja sie nad tym nie zastanawiałam, tylko kupiłam, bo FP to bezpieczna firma.
    •  
      CommentAuthorAlien
    • CommentTimeDec 13th 2011
     permalink
    marta_885: O to nie wiedziałam, że w rossmanie mają też takie rzeczy, a jeśli mogę zapytać ile tam za nią zapłaciłaś? na allegro to tak ze 170 zł kosztuje...


    Nie zawsze mają, teraz jest link zamawiasz on-line i odbierasz w wybranym sklepie. Ja kupiłam jeszcze taniej, bo po 137 zeta bodajże.
    •  
      CommentAuthormarta_885
    • CommentTimeDec 13th 2011
     permalink
    No dokładnie oni te ceny zawyżają jak się tylko da, na razie licytuję na allegro, ale bardzo dużo chętnych więc zobaczę najwyżej zamówię w Rossmanie. Dzięki dziewczyny:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeDec 13th 2011
     permalink
    marta_885: Dziewczyny a ma któraś z Was taką karuzelkę z Fisher Price rainforest??


    ja mam i bardzo polecam
    moje dziecko uwielbia przy niej zasypiać
    tzn przy Mozarcie dokładnie mówiąc :devil:
    --
    •  
      CommentAuthormarta_885
    • CommentTimeDec 13th 2011
     permalink
    To jak tak polecacie to już się nie będę zastanawiać, widziałam, że dużo osób ją kupuje a tak w ogóle to ona mi się bardzo podoba:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthormarta_885
    • CommentTimeDec 13th 2011 zmieniony
     permalink
    Wygrałam ją właśnie w licytacji za 100 zł:bigsmile::bigsmile::bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeDec 13th 2011
     permalink
    no i super cena ! :)
    będziesz zadowolona
    Ty i Twój Maluszek :)
    --
    •  
      CommentAuthorAlien
    • CommentTimeDec 13th 2011 zmieniony
     permalink
    marta_885: Wygrałam ją właśnie w licytacji za 100 zł:bigsmile::bigsmile::bigsmile:


    Cena świetna:bigsmile: Tylko nie oszczędzaj na bateriach teraz. Moje służą mi już 4 miesiące. Alkaliczne kupiłam.
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeDec 13th 2011
     permalink
    ALIEN ja nie wygrałam :devil::devil::devil:
    --
    •  
      CommentAuthorAlien
    • CommentTimeDec 13th 2011
     permalink
    No widzę, że coś nie tak, ale Ty tego nie napisałaś, więc jak Cię mogłam zacytować?:shocked::shocked::shocked:
    Już poprawiam..:shamed:
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeDec 14th 2011
     permalink
    Marysia za to woli Bacha z tej karuzeli. Zreszta, ja sama prxy tym usypiam ;)
    •  
      CommentAuthorkate1
    • CommentTimeDec 14th 2011
     permalink
    Ja do wszelkich zabawek i sprzętów na baterie używam akumulatorków. Ładujemy i spokój :smile:

    Alien: taka nakrecaną nie wyłączysz, musi sama przestać grać

    W naszej nakręcanej karuzeli muzyczkę da się wyłączyć (ma taką przesuwną blokadę na tym mechanizmie kręcącym), nie trzeba czekać aż się "wygra".
    --
  1.  permalink
    Mam pytanie odnośnie kremu przeciw odparzeniom.
    Do tej pory używałam maści którą nam przygotowali w szpitalu ale się juz kończy :sad:
    Sudocrem to mam jak coś już się pojawi ale co stosujecie żeby w ogóle się nic nie pojawiło na dupci? :smile:
    -- // //
    •  
      CommentAuthorkate1
    • CommentTimeDec 15th 2011
     permalink
    Night, Alantan Plus. Jest w kremie lub maści, ja używam profilaktycznie kremu i to też nie zawsze, czasem daję pupie odpocząć od wszelkich kosmetyków bo nic się ze skórą nie dzieje. Maść jak dla mnie za gęsta i za tłusta.
    --
  2.  permalink
    Night, my używamy głównie Nivea - jest przeciw odparzeniom i jest jeszcze fajny Nivea SOS. Mamy też Musteli i jest fajny. ALE stosujemy to raczej gdyby coś się pojawiło, a nie zapobiegawczo- od urodzin Ewci dalej mamy jedną tubkę kremu.
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeDec 15th 2011
     permalink
    nightingale_84: co stosujecie żeby w ogóle się nic nie pojawiło na dupci? :smile:
    Tak na codzień to stosuję Linomag i polecam - nie jest to maść tylko taki fajny żel.
    Bo jak dla mnie sudocrem czy nawet Nivea., to są za gęste i to tak dziecko oblepia.
  3.  permalink
    nightingale_84: Do tej pory używałam maści którą nam przygotowali w szpitalu ale się juz kończy


    jakbyś miała możliwość to lekarz rodzinny czy pediatra może Ci wypisać receptę na taki krem robiony jak mają w szpitalu, niestety nie wiem jaka jest receptura, tym bardziej jak dziecku odpowiada:)
    •  
      CommentAuthorjowita
    • CommentTimeDec 15th 2011 zmieniony
     permalink
    nightingale_84: co stosujecie żeby w ogóle się nic nie pojawiło na dupci?

    Ja przy dwójce Linoderm, podobny do Linomagu i Alantanu, tluściutki wiec swietnie chroni pupe.
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeDec 15th 2011
     permalink
    Magdalena: Tak na codzień to stosuję Linomag i polecam - nie jest to maść tylko taki fajny żel.


    ja również
    i również polecam
    bo poleciły mi go dziewczyny u mnie pod wykresem :)

    jest super taki jakby właśnie delikatny żelik ale fajnie natłuszcza i nie zostawia żadnych osadów [jak np Sudocrem] a Ninka od urodzenia nie miała ani minimalnie zaczerwienionej dupci
    --
  4.  permalink
    Super!
    Na Was zawsze można liczyć!
    Dziekuję za rady! :flowers:
    -- // //
    •  
      CommentAuthorAlien
    • CommentTimeDec 15th 2011
     permalink
    Ja stosuję taki Linomag fajnie izoluje skórę od kupy czy siku. Sudokrem i inne kremy z cynkiem nie sprawdziły sie u nas.
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeDec 15th 2011
     permalink
    Alien: Ja stosuję taki Linomag


    no ja dokładnie ten sam :)
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeDec 16th 2011 zmieniony
     permalink
    A smarujecie tez posladki? Bo ja to tylko cipcie i rowek, ale teraz sie zastanawiam, ze moze i posladki warto.
    •  
      CommentAuthorAlien
    • CommentTimeDec 16th 2011
     permalink
    Pośladki trochę Kubie smaruję, bo tam się najczęściej jakieś zaczerwienienia pojawiały, ale nie za kazdą zmiana pieluszki:smile:
  5.  permalink
    Magda, ja nie smaruję wcale. Przestałam Ewce smarować jak miała chyba dwa miesiące, O tego czasu dwa razy zrobiła jej się na pupie milimetrowa krostka. A tak to nic. Więc nie smaruję bo po co. Tylko całą ją po kąpieli balsamem smarujemy, bo ma suchą skórkę
    --
  6.  permalink
    No własnie a jaki balsam najlepszy?
    Bo u Franka stosowalismy do tej pory oliwkę.
    Ale on miejscami ma taka sucha skóre, to na raczkach, to na brzuszku..
    Jak posmaruje to miejsce to znika ale za kilka dni znowu w innym miejscu sie pojawia.. :sad:
    -- // //
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeDec 16th 2011
     permalink
    Ja od czasu do czasu uzywam sudocrem.
    A z balsamow uzywamy Nivea baby i Hipp, ale to w zasadzie dla starszej corki, bo mlodsza nie ma problemu ze skora.
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeDec 16th 2011
     permalink
    Magdalena: A smarujecie tez posladki? Bo ja to tylko cipcie i rowek, ale teraz sie zastanawiam, ze moze i posladki warto.


    ja znowu odwrotnie bo smaruje tylko pośladki i rowek
    cipci nie bo położna mówiła, żeby nie smarować...
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeDec 16th 2011
     permalink
    ja też uważam, że nie ma sensu smarować dla zasady. Od czasu do czasu, jak może skóra zaróżowi się zbytnio. Sudocrem zostawić na "czarą godzinę", bo jak się skóra do niego przyzwyczai to nie będzie czym ratować, jak się coś naprawdę porobi.
    --
  7.  permalink
    nightingale_84: No własnie a jaki balsam najlepszy?

    my mamy balsam Musteli, mi odpowiada. Wcześniej mieliśmy Nivea Baby, też nie był zły
    --
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeDec 16th 2011
     permalink
    Ja używałam szpitalną maść pośladkową. Przy moczu ząbkującego malucha nic nie pomaga :( teraz próbuję mączki ziemniaczanej.
    --
    •  
      CommentAuthortusia1984
    • CommentTimeDec 16th 2011 zmieniony
     permalink
    A ja jesli można wróce jeszcze do karuzeli co myślicie o takiej:http://allegro.pl/karuzela-podrozna-na-wozek-kojec-tiny-love-4133-i1981143496.html jest dość popularna na allegro może któraś ma?? I podstawowe pytanie kiedy dziecko zaczyna sią nią interesować czy lepiej kupić tgeraz jeszcze w ciąży czy poczekać troche???
    Co do maści na razie nie pomoge, choć moja szwagierka chwali sobie ziajke.
    --
    •  
      CommentAuthormarta_885
    • CommentTimeDec 16th 2011 zmieniony
     permalink
    Też się nad tą karuzelką zastanawiałam na początku, ale moim zdaniem ona jest fajna jak właśnie gdzieś się podróżuje z dzieckiem, często jeździ autem a tak na samo łóżeczko na taką malutką wygląda chyba?

    Jeśli o kosmetyki chodzi ja na początek kupiłam całą serię z bambino i tam jest też ochronny krem i jego zamierzam stosować, zakupię jeszcze ten linomag co polecacie i chyba na zmianę będę stosowała
    --
    •  
      CommentAuthorkate1
    • CommentTimeDec 16th 2011 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny, miałyście/macie dla swoich dzieci bodziaki z C&A? Pytam bo mam ochotę kupić w sklepie internetowym ale waham się bo one są szersze w pupie. Domyślam się, że to na pieluszkę, ale sprawdza się to, czy wręcz przeciwnie? Nie chcę, żeby się okazało, że dziecku będzie po bokach taki worek wisiał.
    PRZYKŁAD
    --
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeDec 16th 2011 zmieniony
     permalink
    kate1: Dziewczyny, miałyście/macie dla swoich dzieci bodziaki z C&A?

    kate, tradycyjnie już biegnę z odpowiedzią:bigsmile:
    Wojtuś body z C&A nosi po innym dziecku z rodziny... Czy one faktycznie są takie szersze? Niekoniecznie... Wojtuś nie należy do pulpuśnych dzieci a bodziaki mu nie wisiały. Jak dla mnie one są w miarę fajne gatunkowo i cieszę się,że pokazałaś mi ten sklep online bo ja zwyczajnie o nim zapomniałam a muszę uzupełnić zapasy bielizny:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorkate1
    • CommentTimeDec 16th 2011
     permalink
    Jaheira: tradycyjnie już biegnę z odpowiedzią:bigsmile:

    Po raz kolejny powiem, że niezastąpiona jesteś! :smile: Dziękuję!

    Fajny ten sklep! Nie mam możliwości odwiedzić stacjonarnego (u mnie nie ma) więc choć tak, a mają trochę rzeczy w dobrych cenach. Do tego mam rabat 20% więc grzebię i grzebię :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeDec 16th 2011
     permalink
    Oooo a co trzeba zrobić,żeby mieć rabat 20%?
    --
    •  
      CommentAuthorkate1
    • CommentTimeDec 16th 2011
     permalink
    A wiesz, że nie wiem? Dostałam sms'a na komórkę i mam :smile: A jakim trafem to nie mam pojęcia.
    --
    •  
      CommentAuthorgilese
    • CommentTimeDec 16th 2011
     permalink
    po 19 grudnia podobno mają być wyprzedaże w C&A :] może w tym internetowym też będą?
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.