Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  permalink
    My też mamy KATAREK ale moja mama jak usłyszła o podłaczeniu tego do odkurzacza to prawie na zawał padła.. to samo z teściową było..
    Móiwe że to bezpieczne skteczne itp one nie.. a tesciowa to w ogóle gruszke poleca..
    Póki co KATAREK stosujemy jak Fride czyli zaciagamy się :wink:
    Pzrzy takich małych glutkach tez działa ale jak przyjdzie katarke to niestety albo stety trza bedzie uzyc odkurzacza :smile:
    A Franek poki co jedynie strasznie sie przy tym kreci bo jednak głowke trzeba przytrzymac.. a dzwiek odkurzacza go fascynuje bardziej niz przeraza :smile:
    -- // //
    •  
      CommentAuthormarta_885
    • CommentTimeDec 22nd 2011
     permalink
    Mnie też przeraża wizja tego odkurzacza, mąż pewnie nie pozwoliłby mi tego używać jakby usłyszał jak to działa:tongue: Ja kupiłam zwykłą gruszkę, zobaczymy jak będzie dawała rady:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeDec 25th 2011
     permalink
    Ja byłam sceptycznie nastawiona do katarka Ale jest wybawieniem i nie sądziłam ze tyle glutów ma dziecko w nosie
    Weronika znosi z oporem, Antosia sama leci po odkurzacz jak mówię że czyścimy nosek, Nat drze japę - ale nie dlatego ze boli ale że go trzymam na siłę - on drze sie prz czyszczeniu uszu, obcinaniu paznokci itd ale nie opanowałam jeszcze tego bez trzymania dziecka :P
    Ale na poważnie polecam!Frida i sopelek sie chowają
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeDec 25th 2011
     permalink
    Agunia05: Weronika znosi z oporem,


    a ja mam takie pytanko [zupełnie niezłośliwie żeby nie było !! po prostu pojęcia nie mam wiec pytam....] - dziecko 4,5 roczne nie potrafi sobie samo noska wysmarkać do chusteczki ?
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeDec 25th 2011
     permalink
    Generalnie potrafi ale to nie jest dokładne dmuchanie więc przy gęstym zatokowym katarze wole jej pomóc, poza tym zależy mi by po inhalacjach nos był bardzo dokładnie wyczyszczony a nie tylko tyle by nie ciekło po brodzie. Antosia na hasło "dmuchnij" też dmucha ale co z tego jak nie dokładnie
    --
    •  
      CommentAuthorMelodie
    • CommentTimeDec 25th 2011
     permalink
    A ten katarek z zatok też wyciąga?
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeDec 25th 2011
     permalink
    hmm powiem Ci ze niby wydaje sie że już glucia nie ma (po dmuchaniu czy czyszczeniu sopelkiem) a on wyciaga jeszcze sporo więc raczej jest naprawdę mocny. Jeśli z zatok da się ściągnąć to chyba tak
    Najważniejsze dla mnie jest to że nie schodzi dzieciakom na zapalenie ucha czy na gardło i nie musimy się bujać z antybiotykami
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeDec 25th 2011
     permalink
    a no przy zatokach to oczywiście....
    ja sama czasami mam problem z zatokami [ nie mam siły, żeby to wysmarkać :P ] więc taki maluszek to tym bardziej....
    --
    •  
      CommentAuthorkate1
    • CommentTimeDec 27th 2011
     permalink
    Hej dziewczyny!
    Przejrzałam wątek i widzę, że taki temat już był, ale dość dawno temu.
    Jaką nianię elektroniczną macie/miałyście i polecacie/odradzacie? Potrzebuję kupić samą nianię, bez monitoru oddechu i kamery.

    Dzięki!
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeDec 27th 2011
     permalink
    kate1: Potrzebuję kupić samą nianię, bez monitoru oddechu i kamery.


    my mamy Phillips Avent
    wg mnie rewelacja ! :)
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeDec 27th 2011
     permalink
    Ja mam Angelcare, akurat z monitorem oddechu. Ale mozna zrobic tak,ze jest tylko niania. Odlacza sie tylko plytke monitora oddechu. Polecam, bardzo czysty odbior.
    •  
      CommentAuthorkate1
    • CommentTimeDec 27th 2011
     permalink
    Teo, słyszałam, że ona lubi szumieć. Jak jest z tym u Ciebie?
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeDec 27th 2011
     permalink
    szumieć ?
    nie zauważyłam szczerze mówiąc :smile:
    może ktoś miał jakiś wadliwy egzemplarz ?
    kurde nie wiem, nasza raczej nie szumi :)
    --
    •  
      CommentAuthorkate1
    • CommentTimeDec 27th 2011
     permalink
    :smile: A czy ona wychwytuje najmniejszy szmer czy raczej dopiero płacz?
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeDec 27th 2011
     permalink
    e jakby tylko płacz to bym wywaliła przez okno bo płacz to i ja przez ścianę usłyszę w drugim pokoju czy w kuchni na przykład :wink:
    ona wychwytuje nawet jak Mała sobie głośniej westchnie przez sen :)
    także przez pierwsze 2 dni podskakiwaliśmy ze strachu cały czas heheh
    w sensie, że nas straszyła Ninka
    ale teraz już spoko luz :)
    --
    •  
      CommentAuthorkate1
    • CommentTimeDec 27th 2011
     permalink
    Ok, dzięki Teo!
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeDec 28th 2011
     permalink
    O i cenę też ma ładną! To ja też mówię "dzięki", bo jestem na etapie wybierania...
    --
    •  
      CommentAuthormacek
    • CommentTimeDec 28th 2011
     permalink
    Też się dopisuję do fanów "katarku", był dla nas wybawieniem jak Jasiu miał katar. Dla mnie tez okazał się zbawienny, mam skrzywioną przegrodę i nie ma szans na wydmuchanie wszystkiego, tylko w chusteczkę.

    Nianię mieliśmy Fisher Price ale nie polecam bo małpa szumiała.
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeDec 28th 2011
     permalink
    my kupiliśmy katarek wczoraj i przynajmniej mam pewność, że to, co charczy małej to nie katar tylko mleczko, bo katarek ładnie przeciągnął i tylko kilka glutków wyszło.
    i potwierdzam, dziekco przy tym nie płacze, a przy fridzie darło sie wniebogłosy.
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeDec 28th 2011
     permalink
    własnie przypomnieli w Wiadomościach, że od nowego roku vat na ubranka dla dzieci wzrośnie o 15%. nie ma to jak polityka prorodzinna. myśłą,że rzucą ochłap w postaci becikowego i się rodzice zsikają ze szczęścia...
    •  
      CommentAuthormacek
    • CommentTimeDec 28th 2011
     permalink
    A jeszcze jedno dokupiłam na stronie katarku te szczoteczki do czyszczenia bo idealnie nadają się do mycia słomki od bidonu :wink:
    --
  2.  permalink
    oo- coraz wiecej zwolenniczek "katarka ":) Fajnie, bo to przydatna rzecz,
    Kiedy go kupiłam ze 3 lata temu ( chyba jako pierwsza na forum) to większość krzyczała,że odkurzacz dziecku mózg wyssie :)
    •  
      CommentAuthorcoma
    • CommentTimeDec 28th 2011
     permalink
    Katarek jest "de best" stosowałam u mojego chrześniaka - katar szybciej przechodzi i dziecku nie schodzi infekcja na gardło i niżej! Franek po kilku razach sam wystawiał główkę:wink: płaczu zero! a z tą mocą odkurzacza to nie wiem do końca ale podobno jest to tak zbudowane że reguluje ciśnienie więc nie da się zrobić za mocnego "zasysu". Próbowałam na sobie - wg. mnie to nie ma szans dziecku zrobić nic złego ani nie jest nieprzyjemne! jedyna wada - głośne w nocy:confused:
    --
  3.  permalink
    Pytanie!
    Jak czyścicie maty edukacyjne?
    Do pralki nie można tego wrzucić, a Franio przez to swoje ulewanie juz ja cała zapaćkał..
    -- // //
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeDec 30th 2011
     permalink
    Ja swoja mate pralam i piore normalnie w pralce. Zdejmuje palaki wrzucam tylko te mate.
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeDec 30th 2011
     permalink
    Night jaką masz matę? Ma w sobie coś działającego na baterię ? (pozytywkę?) Jeśli są tylko grzechotki czy piszczyki spokojnie można wsadzić do pralki
    Choć tak naprawdę ja matę tą farma wsadziłam całą do pralki i działała dalej, tą co mam też piorę - szkoda ze pałąków nie da sie wsadzić :P
    --
  4.  permalink
    Taką z Tony Love.
    Ale wszytsko da się z niej odpiać i zostaje sama mata.
    Tyle, że na metce nie jest napisane że można prać :)
    Ale skoro u was ni sie nie dzieje to u mnie tez nie powinno :)
    Dzieki :smile:
    -- // //
    • CommentAuthornana08
    • CommentTimeDec 30th 2011
     permalink
    Maty są super, w pralce normalnie można prać, nic się z nią nie powinno stać. :)Kobitki Drogie, a powiedzcie mi kiedy zaczęłyście kompletować wyprawkę i gdzie to robiłyście? dużo kasy poszło, może macie jakieś tanie miejsce w krakowie, bo muszę się zacząć za tym wszytkim rozglądać...
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeDec 30th 2011
     permalink
    Nana, ja od jakiegoś czasu już wszystko zbieram, teraz tylko drobiazgi do higieny zostały... Wolę mieć wszystko z dużym wyprzedzeniem tym bardziej, że mebelki i wózek muszę teraz powietrzyć... W Krakowie to nie znam, ale wiem, że w Tesco mają 50% przeceny na ubranka - a mają dobre gatunkowo i cudne :)
    --
  5.  permalink
    Ja kupuję powoli różne rzeczy, żeby nie wszystko na raz. Trochę IKEA, głównie allegro i trochę w normalnych sklepach. Zaczęłam na początku 6miesiąca chyba... i powolutku sobie zbieramy. Jakoś te przesądy o zapeszaniu mnie nie ruszają. Bo przynajmniej nie będę biegać z wielkim brzuchem i kupować na łeb na szyję co popadnie...
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeDec 30th 2011
     permalink
    Oj tak - mnie wizja dużego brzuszka i zmęczenia na tyle przeraziła, że wolałam wcześniej o to zadbać...
    --
    •  
      CommentAuthortusia1984
    • CommentTimeDec 30th 2011
     permalink
    Ja zaczełam kupować jak płeć poznałam. Ubranka w Tesco na promocjach, część dostaliśmy używanych, reszta na allegro, wszystkie pierdoły kupiłam u sprzedawcy r_p77, kupiłam wszystko za jedna przesyłko i wyszło dużo taniej jak gdziekolwiek indziej, pościel, łóżeczko z materazcem, fotelik wsio przez allegro poza wózkiem i wanienką.
    --
  6.  permalink
    ja polecam zakupy poza dużymi miastami. Mieszkam w Krakowie i mam termin na 17 stycznia:) więc już w zasadzie mam wszystko kupione. Kolezanka poleciła mi Bochnię na zakupienie wyprawki dla mojego maleństwa i ja tez ja polecam, a konkretnie Galeria Magdalenka w Bochni. Mają tam wszystko i w dodatku zaoszczędziłam około 500 zł w porównaniu do cen krakowskich (kupowalismy wózek, materacyk, łózeczko...)
    •  
      CommentAuthorAlien
    • CommentTimeDec 30th 2011
     permalink
    Agunia05: szkoda ze pałąków nie da sie wsadzić :P


    Święta racja :devil:

    nightingale_84: Taką z Tony Love.


    Ja mam taką Tiny Love na metce wprawdzie napisane prać w 30 stopniach. Ale na zabawkach są już oznaczenia "nie prać", a ja prałam i nic im nie było.
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeDec 30th 2011
     permalink
    nightingale_84: Taką z Tony Love.


    o jakaś nowa firma na rynku :tongue::devil::devil::devil::devil:
    --
  7.  permalink
    TEORKA: o jakaś nowa firma na rynku :tongue::devil::devil::devil::devil:


    Haha, no ba! :bigsmile:
    -- // //
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeDec 31st 2011
     permalink
    Alien: Ja mam taką Tiny Love na metce wprawdzie napisane prać w 30 stopniach. Ale na zabawkach są już oznaczenia "nie prać", a ja prałam i nic im nie było.
    --

    a ta mata ma jakieś szelesty wszyte czy grzechotki? bo chciałam małej kupić coś, co będzie atrakcyjne tez jak będzie leżała na brzuszku.
  8.  permalink
    My mamy taką matę/ Ma lusterko, wszyte piszczałki, szeleszczące elementy, gryzak, taki mechaty kwadracik z wypustkami. Jest bardzo fajna.
    Wybraliśmy ją z dwóch powodów- po pierwsze dostaliśmy pałąk gimnastyczny, więc typowa mata to byłoby dublowanie. A dwa- mata jest wielka, więc starczy na długo. Teraz nawet Ewunia sobie na niej siedzi jak się bawi, w lecie będziemy im rozkładać w ogrodzie do zabawy.
    --
  9.  permalink
    my mamy taka z Tiny Love
    Ja jestem z niej bardzo zadowolona i franio też.
    Są w macie elementy szeleszczące i z takiego jakby filcu.
    -- // //
    •  
      CommentAuthorAlien
    • CommentTimeJan 1st 2012
     permalink
    Magdalena, tak, ta mata ma szeleszczące materiały i piszczałkę i takie dodatki jakby z filcu i frotte.
    Cerisecerise ta mata też mi się baaardzo podobała, ale zdyskwalifikował ją brak pałąków.
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJan 1st 2012
     permalink
    nightingale_84: my mamy taka z Tiny Love


    my mamy taką samą :smile:
    --
    •  
      CommentAuthoraneta01
    • CommentTimeJan 1st 2012 zmieniony
     permalink
    nightingale_84: my mamy taka z Tiny Love
    Ja jestem z niej bardzo zadowolona i franio też.
    TEORKA: my mamy taką samą

    Hehe, my też:smile:
    Polecam, dzięki macie mam każdorazowo 15-30 minut wolnego. Jak na moje dziecko to baaardzo długo
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJan 1st 2012
     permalink
    no moja tez dłużej nie wytrzymuje
    niestety :P
    --
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeJan 1st 2012
     permalink
    Moje dziecko matą się nie interesuje, jedynie dzwoneczkami lub motylkiem jakie tam przywieszam. Tymi potrafi zainteresować się nawet 1/2h i dłużej. Mata jest po siostrzeńcu i ma mdłe kolory, zastanawiam się nad nową matą, bardziej kolorową.
    --
  10.  permalink
    Krzyś jak ma dobry dzień, to potrafi ciągiem 40min poleżeć na macie. A z doświadczenia z Ewcią wiem, że to dopiero początek- niedługo zacznie się turlać i wtedy dopiero mata zrobi się dla niego atrakcyjna.
    A bardziej od przywieszek na pałąku gimnastycznym interesuje go siostra :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJan 1st 2012
     permalink
    cerisecerise: niedługo zacznie się turlać i wtedy dopiero mata zrobi się dla niego atrakcyjna.


    też tak właśnie słyszałam i na to czekam :)
    a kiedy mniej więcej dziecko się turlać zaczyna ? :wink:
    --
  11.  permalink
    :)
    tylko ze niektorym dzieciom tak sie turlanie podoba ze na mate nie zwracaja uwagi...za to ich celem staje sie zeby z maty sturlac sie jak najdalej....:D
    --
  12.  permalink
    No jeśli dobrze pamiętam, to Ewunia zaczęła jakoś w lutym. Czyli jak miała 5 miesięcy.
    Ta mata którą mamy jest duża, więc pewnie nie sturla się :wink: Zresztą ona ma właśnie wiele wszytych "atrakcji". więc może troszkę malucha zatrzyma
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJan 2nd 2012
     permalink
    cerisecerise: Czyli jak miała 5 miesięcy.


    kurcze a ja myślałam, że jak dziecko ma 3 miesiące to już się umie turlikać :smile:
    mało wiem jednak :cool:
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJan 2nd 2012
     permalink
    Dziewczyny, czy macie jakąś godną polecenia wanienkę ze stelażem? Szukam takiej, żeby stelaż był stabilny i wanienka nie "jeździła" po stelażu. Znalazłam tylko Ondy - ale to chyba niemożliwe, zeby była tylko jedna firma?
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.