Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJan 16th 2012
     permalink
    Psycho niestety balsamu u nas nie widzę już od ponad roku :( został krem i to tylko w rossmanie i widziałam w tesco ale jak byłam ostatnio juz nie było :( A zapach zniewalajacy ;)
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeJan 19th 2012
     permalink
    dziewczynki mam pytanie o wanienkę?? macie zwykłe czy takie profilowane?? najbardziej podoba mi się ok system ale kosztuje dużo.... ale ma tam takie coś antypoślizgowe i ciekawa jestem czy to coś daje bo prawie taka sama bez tego anty poślizgu jest już połowę tańsza.....?
    --
    • CommentAuthorewelinda29
    • CommentTimeJan 19th 2012
     permalink
    tez zastanawiam sie jaka wybrac wanienke??? moze doswiadczone mamy nam doradza:)) to chyba nastepny moj zakup, we wtorek kupilismy wozek i fotelik :) kojec mamy, lezaki i bujak mamy wiec teraz czas na wanienke:)) ubranka przysyla siostra zostawiam jej ten zaszczyt:)) a w przyszlym tyg mebelki przyjada sie montowac:) wiec dolaczam sie do prosby o rade w wyborze wanienki:))
    --
    •  
      CommentAuthornataliaa_
    • CommentTimeJan 19th 2012
     permalink
    my mamy zwykłą pomarańczową kwadratową
    i z fisher price :) z hamakiem bardzo fajna :)
    --
    • CommentAuthorewelinda29
    • CommentTimeJan 19th 2012 zmieniony
     permalink
    wlasnie tez widzialam te fisher prise:)) ale myslalam tez o tej ok baby dokladnie ONDA:)) moze jakies opinie na jej temat??
    --
    •  
      CommentAuthornataliaa_
    • CommentTimeJan 19th 2012
     permalink
    jak szukałam 3lata temu wanienki to onda była bardzo polecana :)
    --
    • CommentAuthorewelinda29
    • CommentTimeJan 19th 2012
     permalink
    wlasnie czytalam o niej duzo dobrych opinii i chyba sie na takowa zdecyduje:)) jak nie bedzie sie sprawdzac coz zakupie jakas zwykla:))
    --
  1.  permalink
    Już pisałam wczesniej, że my mamy wanienkę z Prima Baby
    Taka niebieską an 84cm, do tego stelaż z tej samej firmy :smile:
    Nie stosujemy żadnych mat antyposlizgowych a kąpanie Frania to czysta przyjemność :smile:
    -- // //
    •  
      CommentAuthorkolonialka
    • CommentTimeJan 19th 2012
     permalink
    My taką kupiliśmy właśnie! Tylko bez stelaża.
    Mój mąż myślał,że będziemy naszego synka kąpać w normalnej wannie?! Dopiero go uświadamiałam :bigsmile:
    -- [url
  2.  permalink
    My mamy najzwyklejszą zieloną wanienkę za 20pln :smile:
    I nie narzekam, dzieciaki też nie. Myślę, że taka w zupełności wystarcza. I przy jednym i przy drugim- nic nie podkładamy na dno, nie mamy leżaczków, materacyków, itp. Zresztą Krzyś i tak w wodzie sobie leży, więc wanienka profilowana czy jakaś udziwniana by się w ogóle nie sprawdziła.
    --
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeJan 19th 2012
     permalink
    cerisecerise: My mamy najzwyklejszą zieloną wanienkę

    mamy dokładnie taką samą, a za stelaż służy nam kołyska
    --
    • CommentAuthorewelinda29
    • CommentTimeJan 19th 2012
     permalink
    oki a jeszcze mi podpowiedzcie materac do lozeczka?? gryczano-kokosowy??
    --
  3.  permalink
    No to mamy wszystkie taka samą tylko że moja ma dodatkowo naklejki na dnie :bigsmile:
    -- // //
  4.  permalink
    Czyli Primababy wygrywa w 28-dniowym sondażu :wink:
    --
    •  
      CommentAuthormarta_885
    • CommentTimeJan 19th 2012
     permalink
    Wanienkę też kupiłam zwykłą z termometrem, bo umiem już kąpać dziecko, jakbym nie umiała to chyba wolałabym z taką nakładką- jakoś bezpieczniej bym się chyba czuła:bigsmile: a materac gryka-pianka-kokos najpierw noworodek spi na kokosie, później na gryce
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeJan 19th 2012
     permalink
    bladykot: cerisecerise: My mamy najzwyklejszą zieloną wanienkę

    mamy dokładnie taką samą, a za stelaż służy nam kołyska

    Moim zdaniem nie ma co wydziwiać przy wanience, dziecku to dużej różnicy nie robi, zwłaszcza na początku :wink:
    my to w ogóle mamy taka zwykłą z ikei za 20 zł, ale nie polecam dla dzieci donoszonych, bo ekspresem z nich wyrosną. nasza Mery ma już 60cm i myślę, że jeszcze tylko do rozmiaru 68 będzie wygodnie ją kąpać, a później trzeba by było ją sadzać, więc kapanie będzie niemożliwe i wtedy kupimy tą Primababy:)

    ewelinda29: oki a jeszcze mi podpowiedzcie materac do lozeczka?? gryczano-kokosowy??


    TAK :smile:
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJan 19th 2012 zmieniony
     permalink
    hmm ja zawsze miałam zwykłą ale przy Nacie poznałam co to wkładana do niej "foczka" i jestem zachwycona :) Jak dla mnie super tyle że Nata szybko przeniosłam do duzej wanny bo uwielbia sie myć i chlapać :devil:
    Ps przez pierwszy m-c był kąpany w umywalce :shamed:
    --
  5.  permalink
    ewelinda29: gryczano-kokosowy??

    My wlasnie taki mamy, ponoc najlepszy!
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeJan 19th 2012
     permalink
    Dziewczyny, a ja POLECAM! smoczek do dawkowania lekarstw.
    Kurde, 3 miechy sie ,mordowałam: a to strzykawką, która haratała dziąsełka Małej, a to butlą, która mi Małą rozpuściła cyckowo.
    Az dopiero Marezka mi podrzuciła link. Pytałam o taki smoczek w aptece, ale mi powiedzieli, że nie ma czegoś takiego, więc już nie szukałam w necie. A tu się znowu okazuje, że nalezy zaczynać od Allegro :wink:
    Dziecko sobie ssie smoka i wysysa syropek/witaminy. WYgląda on tak:
    http://img10.allegroimg.pl/photos/oryginal/20/28/21/35/2028213544
  6.  permalink
    Magda- tylko najpierw dziecko musi w ogóle smoczka używać :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeJan 19th 2012
     permalink
    cerisecerise: Magda- tylko najpierw dziecko musi w ogóle smoczka używać

    no właśnie

    a jak już przy smoczkach jesteśmy to koleżanka ma końcówkę smoczkową do inhalatora i bardzo poleca.
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeJan 19th 2012
     permalink
    My mamy tez wanienke prima baby te dluuga:) Bez stelaza.
    Co do smoczka, to moja starsza corka mimio, zebya smoczkowa:), to np. termometru w smoczku w zyciu nie chciala uzywac. Druga corka bezsmoczkowa. Termometr lezy bezuzyteczny.
    •  
      CommentAuthorkate1
    • CommentTimeJan 19th 2012
     permalink
    My też mamy zwykła wanienkę i od urodzin małej używamy beż żadnych foczek czy gąbek. Jak dla mnie najpewniej się dziecko trzyma na własnej ręce a minus gąbki jest dodatkowo taki, że bakterie się w niej mnożą na potęgę.
    Przed porodem miałam ochotę na Fisher Price właśnie ale teraz się cieszę, że nie kupiłam. Wg mnie leżaczek jest zbędny a wanienka jest po prostu mała. Wydać ponad 100 zł na nową i po 3-4 miesiącach musieć ją wymienić na nową - :neutral:
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeJan 19th 2012
     permalink
    no fakt. ale przy pewnych lekarstwach niestety siłą rzeczy dziecko musi się naucyzć butli lub smoka, bo źle się podaje strzykawką, więc nie ma wyjścia.
    oczywiście matki dzieci impregnowanych na smoki mają wtedy prze-sra-ne.:wink:
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJan 19th 2012
     permalink
    my też mamy zwykłą wanienkę [plus do tego stelaż] i też nic do niej nie wkładamy
    żadnych gąbek, foczek itp
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeJan 19th 2012
     permalink
    Ja wszystkie leki podaje strzykawka:). Lek puszczam po wnetrzu policzka, bokiem.
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeJan 19th 2012
     permalink
    Witek prawie od początku wszelkie lekarstwa dostaje na łyżeczce. Zaczęło się od witaminy D z kroplą mleka- w razie konieczności witamina C, syrop- wszystko na łyżeczce. Zawsze wymyślam mu jakiś wierszyk lub piosenkę i Mały wręcz z chęcią połyka to, co mu podaję :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeJan 19th 2012
     permalink
    no niestety moja Mała próbuje strzykawke i łyzeczkę ssać/gryźć, więc smoczkiem jest zdecydowanie efektywniej.
  7.  permalink
    Magdalena: ale przy pewnych lekarstwach niestety siłą rzeczy dziecko musi się naucyzć butli lub smoka, bo źle się podaje strzykawką, więc nie ma wyjścia.

    eeeeeeeeee tam. Ja też Krzysiowi daję wszystkie lekarstwa łyżeczką (krople, żelazo, rozrobiony kwas foliowy i vitB). Otwiera dzioba i połyka. Ewunia też dostawała na łyżeczce. Przecież to kilka ml, a nie pół litra :wink:
    --
  8.  permalink
    Dziewczyny, podajecie maluszkom witaminę K? Czytałam, że przez pierwsze trzy miesiące należy ją podawać. Pierwsza dawka, którą dziecko dostaje zaraz po przyjściu na świat jeszcze w szpitalu jest nie wystarczająca i stąd potrzeba jej podawania przez kolejne 3 miesiące życia bobasa. Jakiego producenta witaminę K podajecie? Producent ma znaczenie?
    --
    •  
      CommentAuthoraneta01
    • CommentTimeJan 19th 2012 zmieniony
     permalink
    Magdalena: no niestety moja Mała próbuje strzykawke i łyzeczkę ssać/gryźć, więc smoczkiem jest zdecydowanie efektywniej.

    Madzia, ja mam takiem łyżeczki dla dzieci od 4 miesiąca bodajże NUBY
    i Janek wszystkie kropelki w taki sposob dostaje (a na kolki jest tego sporo). Łyczeczki są mniejsze niż takie dla dorosłych, w sam raz mieszczą się do małej buźki. Nie wiem, czy to nie z tego powodu moje dziecko ma już chęć zjeść coś innego, bo jak jem np. jogurt, to on patrzy na łyżeczkę i zaczyna ciumkać ustami:wink:
    --
    •  
      CommentAuthoraneta01
    • CommentTimeJan 19th 2012
     permalink
    katarzynah1987: Dziewczyny, podajecie maluszkom witaminę K? Czytałam, że przez pierwsze trzy miesiące należy ją podawać. Pierwsza dawka, którą dziecko dostaje zaraz po przyjściu na świat jeszcze w szpitalu jest nie wystarczająca i stąd potrzeba jej podawania przez kolejne 3 miesiące życia bobasa. Jakiego producenta witaminę K podajecie? Producent ma znaczenie?--

    Ja podawałam TAKĄ ale wybór jest bardzo duży. Teraz podaję samą wit. D i kupiłam innej firmy. Dla mnie nie ma znaczenia, kto to wyprodukował, ważne, żeby była odpowiednia dawka. Może inne preparaty są tańsze - nie sprawdzałam, bo witaminy dostałam w gratisie od pediatry.
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeJan 19th 2012 zmieniony
     permalink
    Ja podawalam vit.D+K ( o nazwie K i D -VITUM) Tak jak kolezanka post wyzej.. Teraz podaje tylko vit.D.
    •  
      CommentAuthorask28
    • CommentTimeJan 19th 2012
     permalink
    Magdalena: no fakt. ale przy pewnych lekarstwach niestety siłą rzeczy dziecko musi się naucyzć butli lub smoka, bo źle się podaje strzykawką, więc nie ma wyjścia.

    Dziewczyny nie do końca, ja podaje małej krople zwykłym zakraplaczem z apteki za 3,20 zł.
    Najpierw tez się "męczyłam" by rozrabiać je z jedzeniem w butelce a chciałam jak najmniej używac butli.
    Zakraplacz przynajmniej u nas się sprawdza do leków podawanych w kropelkach, bo innych leków jak na razie i na szczęcie nie musieliśmy stosować.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorJosaris
    • CommentTimeJan 19th 2012
     permalink
    Dziewczyny, czy możecie polecić mi jakiś ochraniacz do łóżeczka, który przyczepiony na najniższym poziomie łóżeczka nie obsuwa się? Nasz w ogóle się nie sprawdza. Pewnie najfajniejsze są solidnie usztywnione.
  9.  permalink
    Josaris, my mamy Feretti i są naprawdę fajne. Nie obsuwają się, łatwo się pierze, bo ten wkład jest wyjmowany. Są tradycyjne (takie mamy) i takie na całą długość łóżeczka.
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeJan 19th 2012
     permalink
    Ja też polecam Feretti- mamy już na najniższym poziomie i jest OK.
    --
    •  
      CommentAuthorwielgosz
    • CommentTimeJan 19th 2012 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny, popatrzcie co wygrzebalam:cool:.




    http://www.youtube.com/watch?v=EisQIPoFyV4
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJan 19th 2012
     permalink
    kurcze jakoś sobie nie wyobrażam mycia maluszka w umywalce :smile:
    podobnie jak te wiaderka do mnie średnio przemawiają :cool:
    --
    •  
      CommentAuthorwielgosz
    • CommentTimeJan 19th 2012
     permalink
    Ja Anielke przez 9 miesiecy kapalam w wanience nakladanej na umywalke. Ta Pij Tub to tylko do 6 miesiaca...Dla mnie bomba, bo bede mogla jednoczesnie dwoje dzieci kapac w lazience.
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJan 19th 2012 zmieniony
     permalink
    Ja do tej pory obmywam tyłek Nata w umywalce... Najdłużej kąpana w niej była chyba jednak Weronika, Antosia też jakiś czas ale ja miałam wrażenie ze jest jej zimno i wolałam kąpać w wanience w pokoju. Nat za bardzo mi chlapał w umywalce i nadal to robi no ale trudno - mama posprząta ;)

    Ps Ta nakładka na umywalkę mi sie podoba :) Ale u mnie nie dałoby rady niestety bo przez skaczące ciśnienie wody cieżko ją wyregulować i nie mogę myć dziecka pod bieżącą wodą w taki sposób
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeJan 19th 2012 zmieniony
     permalink
    No ja sobie jednak nie poradzilam z podawaniem wczesniakowi, a pozniej teoretycznie wiekowo noworodkowi czegokolwiek łyzeczka. Dziecko wszystko wypluwalo. I zaluje, ze wczesniej nie wpadlam na ten smoczek. Nue meczylabym dziecka.
    Bo wszystko co wy proponujecie raczejnnie jest dla 2kilowego dzióbka :/ przynajmniej nie dla mojego.
    No w każdym razie nie po to to podałam, by dyskutowac o wyższości łyżeczki nad smoczkiem :wink: tylko może ktoś tego szuka jak ja kiedyśi mu sie przyda :smile:
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJan 20th 2012
     permalink
    Magdalena: Bo wszystko co wy proponujecie raczejnnie jest dla 2kilowego dzióbka :/ przynajmniej nie dla mojego.
    --
    zgadzam sie Tyle że nam udawało się podawać leki strzykawką i nadal tak dajemy
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeJan 20th 2012
     permalink
    Agunia05: nam udawało się podawać leki strzykawką i nadal tak dajemy

    no nam ostatecznie przez 3 miesiące też, ale teraz ide na łatwizne i ładuję w smoka i fajrant :wink:
    •  
      CommentAuthorask28
    • CommentTimeJan 20th 2012 zmieniony
     permalink
    Mgdalena a ile obecnie waży Twoje cudo?
    Nasza też była wcześniakiem 2.33kg.
    Ja własnie podawałam tym zakraplaczem, a jeśli już łyżeczką to taką małą jak do kawy włoskiej:wink:
    -- ,
    •  
      CommentAuthorShatinena
    • CommentTimeJan 20th 2012
     permalink
    mam pytanie do doświadczonych mamusiek :)
    a mianowicie...
    ile potrzebowałyście bielizny na 56 i 62 mam na mysli ile body dlugi i krotki rekaw kaftaniki, spiochy i pajace??
    --
  10.  permalink
    Ojej Shatinena każda mama powie ci co innego :smile:
    To zalezy jakie się duże dziecko urodzi.
    Jesli chodzi o rozmiar 56 to miałam po 2 sztuki wszytskiego.. a potem jak wyszłam ze szpitala to mąż musiał wszytsko dokupić bo Franio się malutki urodził i prze pierwszy miesiąc ylko w 56 chodził :smile:
    A sa dzieci które po urodzeniu 62 mają na styk :smile:
    -- // //
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeJan 20th 2012
     permalink
    asik28: Mgdalena a ile obecnie waży Twoje cudo?
    Nasza też była wcześniakiem 2.33kg.

    Nasz urodziła się 1930 g, teraz ma prawie 5 kg, dziś wieczorem będzie ważona, to będę dokładnie wiedziała. ale obstawiam jakieś 4,9, bo w zesżły piątek było 4,7.
    Shatinena: ile potrzebowałyście bielizny na 56 i 62 mam na mysli ile body dlugi i krotki rekaw kaftaniki, spiochy i pajace??

    To tez zależy, kiedy dziecko się urodzi.
    na moim przykładzie: zupełnie nie sprawdziły sie u mnie body z długim rekawem, bo ubieram córeczkę w dwie warstwu: krótki i na to długi rękaw. A Pod body z długim rekawem nie włożę przecież body z krótkim - musiałam więc obciąć część body krótkich i zrobić z nich podkoszulki. Jakbym dziś kompletowała wyprawkę, zamiast body z dlugim rękawkiem, kupowałabym bluzki i kaftaniki.
    Ale widzę, że Ty urodzisz na wiosnę, więc będziesz już mogła ubierac malca cieniej.
    u nas tez super sprawdziły się pajace - łatwo przebrac maluszka i nie trzeba nim tak majdac jak przy półspiochach. Jak mała będzie większa, to ja będe przebierac na noc i na dzień, a na razie po kąpieli wkłądamy pajaca i chodzi w nim do następnej kapieli.
    Aha, a co do sztuk, polecam zasadę "Pięciu": pięć pełnych kompletów w danym rozmiarze (np. body krótkie + pajac czy body długie + półśpiochy). Wtedy nawet jak Ci małe przesika pieluszkę (a na początku takich fuckupów jest dużo), to masz zestaw na zmianę i możesz sobie uzbierac do prania 3 komplety, a nie lecieć i prać jeden.
    •  
      CommentAuthoraneta01
    • CommentTimeJan 20th 2012
     permalink
    Magdalena: na moim przykładzie: zupełnie nie sprawdziły sie u mnie body z długim rekawem, bo ubieram córeczkę w dwie warstwu: krótki i na to długi rękaw. A Pod body z długim rekawem nie włożę przecież body z krótkim - musiałam więc obciąć część body krótkich i zrobić z nich podkoszulki. Jakbym dziś kompletowała wyprawkę, zamiast body z dlugim rękawkiem, kupowałabym bluzki i kaftaniki.

    A u mnie odwrotnie niż u Madzi - body z dł. rękawem są super, bo ubieram Janka tylko w jedną warstwę. Wielu koszulek i kaftaników nie ubrałam ani razu, bo Janek miałby zaraz gołe plecy. Na noc z kolei sam pajacyk - jak dla mnie pajacyki są rewelacyjne.

    Tak naprawdę wszystko zależy od pory roku, tego, czy w mieszkaniu jest ciepło, no i czy dziecko jest cieplolubne. Wcale się nie zdziwię, jeśli przy drugim dziecku sprawdzi się inny system ubierania.
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJan 20th 2012
     permalink
    aneta01: A u mnie odwrotnie niż u Madzi - body z dł. rękawem są super, bo ubieram Janka tylko w jedną warstwę. Wielu koszulek i kaftaników nie ubrałam ani razu, bo Janek miałby zaraz gołe plecy. Na noc z kolei sam pajacyk - jak dla mnie pajacyki są rewelacyjne.


    u nas DOKŁADNIE TAK SAMO !! :bigsmile::bigsmile::bigsmile:

    Ninka od urodzenia tylko w jednej warstwie
    ani raz nie miała na sobie ani kaftanika ani body z krótkim rękawkiem :wink:
    w nocy też tylko pajacyki
    ale teraz już w body śpi bo lubi mieć nóżki gołe :cool:
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.