Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeJan 25th 2012
     permalink
    o, dzięki, to już nie zaśmiecam
    •  
      CommentAuthormarianna27
    • CommentTimeJan 25th 2012
     permalink
    Marianna a jakie wymiary tego prześcieradła szukasz?

    140x70 :)
    --
    •  
      CommentAuthormarianna27
    • CommentTimeJan 25th 2012
     permalink
    marta__885 super dzieki!
    ja nie moglam jakos tego znalezc :confused:
    --
    •  
      CommentAuthormacek
    • CommentTimeJan 25th 2012
     permalink
    Każdy z tych syropów przeciwgorączkowych można stosować od 3 miesiąca, co 6 godzin. Jednak w przypadku silnej gorączki, można podać już po 4 h zamiennie.

    My dostaliśmy w prezencie takie kostki http://szafa.pl/c1654737-kostki-fisher-price-dla-niemowlaka.html
    Ustawiałam mi na kolor biało-czarny i był zachwycony :)
    --
    •  
      CommentAuthormkd
    • CommentTimeJan 27th 2012
     permalink
    Dziewczyny chciałam was zapytać o poduszkę rogala,ale taką długą co to można z nią spać, macie taką? Na allegro ceny wahają się od 50 do 230zł nie wiem jaką wybrać, ale zależy mi na tym by była w miarę twarda i miała ściąganą poszewkę. Moje znajome polecają motherhood ale nie wiem czy warto aż tyle kasy wydawać?
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeJan 27th 2012
     permalink
    ja ja miałam kupic i ciesze sie, że nie kupiłam. w ciązy między nogi pakowałam małego rogala, tzw. fasolkę. a ta zać jest super zakupem - potem wygodnie sie na niej karmi noworodka, a przy kangurowaniu na klacie (dzieci sie tak dobrze usypiają/wyciszają) można sobie włożyć pod kręgosłup w czesci lędźwiowej. ja sobie chwalę.
    a ten duzy to nie wiem, jak by sie sprawdził.
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJan 27th 2012
     permalink
    Mkd, jak dla mnie ta poducha jest genialna, u mnie poduszka zwykła między nogi się nie sprawdziła :( Ja mam z motherhooda i jak się zużyje to na kolejną ciążę inwestuję w kolejną :DDD
    --
    •  
      CommentAuthoraguncia
    • CommentTimeJan 27th 2012 zmieniony
     permalink
    ja kupilam dluga poduche w lidlu (za jakies 12€) i powiem szczerze, ze spi mi sie z nia doskonale, bardzo wygodnie - tak wiec polecam.
    dla malej do karmienia kupilam typowego rogala (NAF NAF), wiec mozliwe, ze i po porodzie bede kontynuowac spanie z poducha miedzy nogami :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJan 27th 2012
     permalink
    aguncia: wiec mozliwe, ze i po porodzie bede kontynuowac spanie z poducha miedzy nogami :wink:


    ja po porodzie chciałam sprawdzić jak to jest i mi zdecydowanie ona wtedy przeszkadzała :smile:
    ale ja dopiero przy wielkim brzuchu się do niej przekonałam więc może dlatego ? :wink:

    natomiast te poduchy do karmienia - dla mnie niewypał
    bardziej mi ona przeszkadzała niż pomagała :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeJan 27th 2012
     permalink
    TEORKA: natomiast te poduchy do karmienia - dla mnie niewypał
    bardziej mi ona przeszkadzała niż pomagała
    --

    Za to przy dwukilowym dziecku super sie sprawdzila ;)
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJan 27th 2012
     permalink
    Magdalena: Za to przy dwukilowym dziecku super sie sprawdzila ;)


    o widzisz :wink:

    u mnie może dlatego zupełnie się nie przydała bo moje dziecko z rożka wyleźć przez miesiąc nie chciało a ciężko karmić w rożku na poduszce :devil:
    --
  1.  permalink
    Ja Krzysia dalej na tej poduszce do karmienia karmię. A jak był mały to jednak w ogóle bez poduchy masakra była- plecy mi siadały, bo musiałam się zginać. A tak siedziałam sobie w fotelu, plecy oparte- ja poduchę bardzo sobie chwalę.
    A ten duży ciążowy rogal dalej w nocy używam- jak mały śpi przy piersi to wygodniej mi z takim oparciem
    --
    •  
      CommentAuthoranula36
    • CommentTimeJan 28th 2012
     permalink
    ja tez mam tę dużą z motherhood, moja poduszka ma imię Maniek i jest jedynym oficjalnym kochankiem zaakceptowanym przez męża :smile: łażę z nim po całym domu i gdybym dzis miała wybierac między nim a mężem miałabym dylemat :wink:
    a serio poduszke jakąś na pewno warto kupic, ale marka i rozmiar to chyba indywidualna sprawa
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeJan 28th 2012
     permalink
    Ja mialam do spania taka dluga poduszke i dzieki niej sie wysypialam. Moglam w jednej lini polozyc glowe, brzuch i noge (poduszka pomiedzy wchodzila). Do karmienia mialam rogala, ale u mnie sie nie sprawdzil.
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeJan 28th 2012
     permalink
    Ja się wypowiem nie w temacie, ale mi ta poduszka kojec z Motherhood niewyobrażenie pomogła przed i po operacji ( wiem, że to wątek ciężarówkowy i mamusiowy) ale chciałam tylko nadmienić, że ona sprzyja i w wielu innych sytuacjach :) i wiem jedno w ciąży na pewno będzie moim bliskim przyjacielem :)
    •  
      CommentAuthortuli_pani
    • CommentTimeJan 29th 2012
     permalink
    ja też mam z MTH i uwielbiałam (swego czasu) mojego rogala, nawet mąż mi go podkradał :updown:
    --
    • CommentAuthorcho
    • CommentTimeJan 29th 2012
     permalink
    A ja mam inne pytanie. Czy przydały wam się nianie, monitor oddechu ? Zastanawiam się na ile to jest praktyczne w domu, a na ile to jest gadżet?
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJan 29th 2012
     permalink
    cho: Czy przydały wam się nianie, monitor oddechu ?


    nianie tak

    dla monitorów oddechu ja daję nie :smile:
    --
    •  
      CommentAuthornataliaa_
    • CommentTimeJan 30th 2012
     permalink
    nianie tez mamy, a monitor to raczej dla wczesniakow///
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeJan 30th 2012 zmieniony
     permalink
    Ja mam wczesniaka i obylismy sie bez monitora (jak wczesniak jest wypisywany ze szpitala to musi miec stabilne oddychanie).
    Zbedny wydatek.
    •  
      CommentAuthormareza
    • CommentTimeJan 30th 2012 zmieniony
     permalink
    Co do niani to zależy od wielkości mieszkania :-) My mamy nianię pożyczoną - używaliśmy jej do momentu wyczerpania baterii :devil: potem darowaliśmy sobie - mamy taki układ mieszkania że jest nam niepotrzebna, maluchy jak zakwękają to nie lecimy od razu do nich, dopiero jak zacznie się płacz (a wtedy wyją tak że nie ma możliwości nie usłyszeć ich) - drzwi od ich pokoju nie zamykamy a im póki co żadne hałasy nie przeszkadzają
    Monitor oddechu - zastanawialiśmy się też ze względu na wcześniactwo ale ostatecznie daliśmy sobie spokój, znajoma kupiła i kilka razy przy swojej dwójce mało na zawał nie zeszła bo to dziadostwo się uruchomiło i nie wiedziała czy to faktycznie jedno z dzieci miało problem czy to był fałszywy alarm

    co do poduszki motherhood (też mam tą długą) - teraz nam się przydaje do karmienia dwójki na raz a także do tego żeby je bezpiecznie na łóżku położyć, to jedno kładziemy na jednym zawiniętym końcu rogala a drugie na drugim , ewentualnie jeszcze u nas fajnie się sprawdza przy leżakowaniu dzieciaczków na brzuszku - też każde na końcu poduszki :-)
    zastosowanie takiej poduszki (z pokrowcem lub nawet bez można uformować, na zdjęciach akurat jest mała ale z duża można to samo zrobić):
    1
    1
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJan 30th 2012
     permalink
    mareza: znajoma kupiła i kilka razy przy swojej dwójce mało na zawał nie zeszła bo to dziadostwo się uruchomiło i nie wiedziała czy to faktycznie jedno z dzieci miało problem czy to był fałszywy alarm


    dokładnie moja znajoma miała to samo
    --
    • CommentAuthorcho
    • CommentTimeJan 30th 2012
     permalink
    Chyba postaram sie pozyczyc. Cos mi sie wydaje ze slychac malucha bedzie dobrze i niania sie nie przyda. Dzieki za informacje :-)
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJan 30th 2012 zmieniony
     permalink
    nam się niania przydaje bo Mała śpi w innym pokoju więc zanim by mnie jej płacz obudził przez ścianę to juz mogło by być za późno i musiałabym się z nią bawić po nocach heheheeehh :smile:
    a tak to budzi mnie już jej stękanie w niani, którą mam obok ucha i szybko idę, karmię na śpiocha i śpimy dalej :wink:

    wszystko zależy od okoliczności, że się tak wyrażę :)
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeJan 30th 2012
     permalink
    mareza: się sprawdza przy leżakowaniu dzieciaczków na brzuszku

    ja mam tę małą i nie kładłabym tak dziecka. fajnie to wygląda, ale przecież to sprawia, że dziecko zamiast lezeć ńa brzuszku, tak naprawde jest zawieszone paszkami na tej poduszce i kregosłup jest nienaturalnie wygięty do tyłu.
    wiem, że producent pokazuje, że tak mozna, ale ja bym tak małych dzieci nie kładła, dopiero jak podrosną troche.
    •  
      CommentAuthorYPolly
    • CommentTimeJan 30th 2012
     permalink
    Co do monitoru oddechu - jestem jak najbardziej na tak! Ale to dlatego, ze akurat w mojej rodzinie (u babci) byly 4 przypadki smierci lozeczkowej z niewyjasnionych przyczyn, zmarla czworka dzieci po kolei w pierwszym roku zycia w czasie snu, dopiero mama sie uchowala. Moja babcia musiala sie sporo nacierpiec :(
    My wiec stosowalismy monitor i w ciagu poltora roku uzywania jednak dwa razy wlaczyl sie alarm... Wiec kto wie, co by bylo bez niego? Wole nie wiedziec... I przy okazji dzieki temu nie chodzilam co chwile zagladac czy mi dziecko oddycha. My kupilismy uzywany na allegro (Angelcare).
    --
    •  
      CommentAuthormkd
    • CommentTimeJan 30th 2012
     permalink
    poduszkę kupiłam w końcu motherhood nie mogę się doczekać kiedy przyjdzie. Co do niani to my mieszkamy w domu i używamy za każdym razem jak fel śpi, ma na tyle duży zasięg że w lecie mogłam wyjść do ogrodu. Monitor oddechu mamy do kompletu, ale z niego nie korzystamy. Ustawienie jego czułości było dla nas zbyt skomplikowane :).
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJan 30th 2012
     permalink
    YPolly: My wiec stosowalismy monitor i w ciagu poltora roku uzywania jednak dwa razy wlaczyl sie alarm..


    mojej koleżance włączył się 3 razy
    biegła z ogrodu jak poparzona
    nigdy tak szybko nie biegla
    w życiu
    się okazało, że fałszywy alarm a Antosia smacznie śpi
    4 melisy musiała potem wypić, żeby się uspokoić..
    i jeszcze 2 takie fałszywe alarmy były i po tym monitor oddechu wywaliła
    --
  2.  permalink
    wiem, że producent pokazuje, że tak mozna, ale ja bym tak małych dzieci nie kładła, dopiero jak podrosną troche.

    Magda, masz zupełną rację. Jak Ewunia była mała (miała ok 5mcy), pytałam się o to fizjo - powiedziała, żeby nie kłaść tak dziecka.
    --
    •  
      CommentAuthorjeżynka
    • CommentTimeJan 30th 2012 zmieniony
     permalink
    Mam pytanie o ciuszki dla noworodka, który urodzi się w połowie maja 2012 .
    Posiadam już w rozm. 56:
    1. 7 szt.body z kr. rękawkiem
    2. 2 szt.body z dł. rękawkiem
    3. 4 pełne pajacyki (z rękawkiem i stópkami)
    4. 1 pajacyk zapinany na górze (bez rękawków ale ze stópkami)
    5. 3 spodenki śpioszkowe z piętkami
    6. 1 spodenki śpioszkowe bez pięt
    Natomiast rozm. 62:
    1.1 jeansy
    2.1 sztruksy
    3.1 body bez rękawka
    4. 4 szt. body z dł. rękawkiem
    5. 11szt. body z kr. rękawkiem
    6. 1body bez rękawka i stópek
    7. 2 pajacyki pełne
    8. 2 sweterki

    Powiedźcie mi co ja mam jeszcze dokupić , bo już wariuje i spać po nocy nie mogę :(.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorgilese
    • CommentTimeJan 30th 2012
     permalink
    czapeczki i skarpetki :)
    --
    •  
      CommentAuthorjeżynka
    • CommentTimeJan 30th 2012
     permalink
    Czapeczki i skarpetki mam- zapomniałam napisać:( a czy kaftaniki potrzebne będą - paręnaście lat temu to była podstawa?
    Jak któraś z Was mogłaby napisać mi co sama ma byłabym wdzięczna.:wink:
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeJan 30th 2012
     permalink
    jeżynka: Powiedźcie mi co ja mam jeszcze dokupić , bo już wariuje i spać po nocy nie mogę :(.

    w tym zestawie 62, który pewnie bedziesz nosił aprzez lato, nie ma spodenek - dżinsy i sztruksy mogą być za grube, a poza tym po domu będą krępowały ruchy dziecka.
    możesz je trzymac w samym bodziaku, ale pewnie cos wygodnego na nóżki się przyda. np. jakieś spodenki ala getry bezuciskowe koniecznie (nie na gumce, bo szybko wyrośnie). możesz wtedy nogawki podwinąć jak jest gorąco albo opuścić jak wietrznie.
    na lato zrezygnowałabym tez z body (dodatkowa warstwa na pupie) na rzecz koszulek.
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJan 30th 2012
     permalink
    jeżynka: a czy kaftaniki potrzebne będą - paręnaście lat temu to była podstawa?


    ja ni użyłam ani jednego
    --
    •  
      CommentAuthortuli_pani
    • CommentTimeJan 30th 2012
     permalink
    to zalezy co komu wygodnie :wink: ja używałam kaftaników - szczególnie na samym początku, później już tylko body
    --
    •  
      CommentAuthorgilese
    • CommentTimeJan 30th 2012 zmieniony
     permalink
    dziewczyny zastanawiamy się nad łóżeczkiem kołyską o takim:
    łóżeczko
    któraś może ma takie łóżeczko?
    --
    •  
      CommentAuthorJULITA1610
    • CommentTimeJan 30th 2012 zmieniony
     permalink
    gilese: dziewczyny zastanawiamy się nad łóżeczkiem kołyską o takim:

    Ja akurat w sobotę takie łóżeczko zamówiłam z firmy KLUPŚ tylko w kolorze białym. Z tym, że u nas akurat łóżeczko wybierał mąż i uparł się na tą kołyskę, a że do tej pory on zawsze dawał mi możliwość wyboru to z łóżeczkiem mu ustąpiłam. Wybrałam tylko kolor pasujący do pokoiku. Tak szczerze to się zastanawiam czy jak w domu mamy tylu chętnych do noszenia małej to czy będzie jeszcze okazja pokołysać ją w łóżeczku.
    :wink:

    Mam nadzieję, że się sprawdzi ma regulowaną wysokość spania, wyjmowane szczebelki, szufladę i ewentualnie możliwość zablokowania bujania.
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJan 30th 2012
     permalink
    my mamy identyczne łóżeczko
    funkcja bujania jest od początku zablokowana bo Ninka jej nie znosiła
    co więcej = budziła się z krzykiem jak przy ruchu podczas snu łóżeczko się poruszało i ją straszyło :cool:
    także wg mnie zbędny bajer no ale łóżeczko dostaliśmy więc tego
    --
    •  
      CommentAuthorhawrankowa83
    • CommentTimeJan 30th 2012 zmieniony
     permalink
    a ja jestem za body, nie koniecznie z krótkim rękawem, bo u nas i w lecie za ciepło nie bywa, ale dziecko w body ma zawsze plecki przykryte i się nic nie zwija, kaftaniki nie sprawdziły się u mnie, ale koszulki jak najbardziej do śpiochów bez rękawów, no i polecam spodnie do body z luźnym pasem, żeby brzuszka nie cisnęły, a na noc pajac:) tylko z tymi śpiochami pajacami to różnie bywa, bo dziecko się nóżkami lubi zaplątać, więc najlepsze moim zdaniem bez stopek wszystko, na 56 to ja bym jeszcze jakąś bluzę z długim rękawem kupiła, czy sweterek, ale nie kupuj za dużo, bo ja musiałam pochować wszystko, bo mi się duże dziecko urodziło, więc lepiej dokupić, a z czasem i tak zobaczysz w co Ci się będzie dobrze dziecko ubierało:) no i kocyki cienkie kup, takie 100 na 70, najlepiej dwa, żeby na zmianę był, bo lekkie są, my wszędzie ze sobą zabieramy
    ja jeszcze mam rajstopy, korzystam, i do pod spodnie na wyjście i do sukienki:) no i niedrapki, a czapki u nas leżą odłogiem, mogłabym sklep z czapkami założyć, tylko ubieramy grubą jak wychodzimy z domu
    •  
      CommentAuthorjeżynka
    • CommentTimeJan 30th 2012
     permalink
    Dziękuje Wam dziewczyny - trochę mnie to uspokoiło, że tak źle to nie jest z tym co posiadam dla dziecka- na pewno dokupię to wszystko o czym mówicie:). Jak ktoś chce jeszcze coś dodać to zapraszam :).
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorask28
    • CommentTimeJan 30th 2012
     permalink
    Ja jeśli moge z mojego własnego chociaz krótkiego może jeszcze doświadczenia polecam pajace rozpinane na całej długości.
    Kupiłam półśpiochy, bluzeczki i dzisiaj uważam, że to był błąd mogłam kupić tylko parę szt, natomiast pajace to rewelacja zarówno przy przebieraniu, zmianie pampersa. rozbieraniu do kapieli itp.
    Latem to pewnie się nie za bardzo przydają ale jak ktoś ma termin na jesien, w zimę to jak najbardziej polecam.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJan 30th 2012
     permalink
    ja też polecam pajace do spania, ale zdecydowanie na zamek bo w nocy z tym miliardem zatrzasków to se można w łeb strzelić jak czlowiek półprzytomny a trzeba zmienic pieluchę przy wierzgającym w dodatku dziecku :devil:
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeJan 31st 2012
     permalink
    Dziewczynki, a nam fizjoterapeutka zaleciła leżaczek-bujaczek, bo moje dziecko z tych wyjątków, co uwielbia na żabkę leżeć, a niekoniecznie na fasolkę.
    no i potrzebuję takiego z pałąkiem na zabawki.
    wieeeeeeeeeeem, że juz tu o tym było, ale 254 strony przegłądac to nie dla mnie.
    Myślałam o czymś takim (ale on tylko do 11kg i trochę mało kolorowy) lub takim.
    Jest też coś takiego, ale nie podoba mi się wykonanie (taki ordynarny plastik)
    ale może powinnam na cos zwrócić uwage? w sumie brałam pod uwage tylko fisher price, bo tę firmę znam, a do innych nie mam zaufania (może to błąd?)
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJan 31st 2012
     permalink
    my mamy ten

    LEŻACZEK


    i jest spoko :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeJan 31st 2012
     permalink
    hehe, ja to juz tyle rzeczy od Ciebie Teo zgapiłąm, że u mnie czułabys sie jak u siebie :))))
    •  
      CommentAuthormareza
    • CommentTimeJan 31st 2012
     permalink
    Madziu my mamy takie dwa http://allegro.pl/lezaczek-bujaczek-wibra-18kg-g5914-fisher-price-i2062434111.html - kupiliśmy używane w bardzo dobrym stanie chyba po 100zł na all :-)

    A maty dla maluchów mamy takie http://allegro.pl/bright-starts-mata-edukacyjna-biedronka-8966-nowa-i2079804707.html
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeJan 31st 2012
     permalink
    o, kasia, no to Wy macie właśnie taki, ku jakiemu ja sie skłaniam. dzięki za info.
    matę juz mam taka polecaną przez Ceri - w wersji giga i jestem zadowolona, chociaż Marysia jeszcze średnio sie nią interesuje.
  3.  permalink
    Magda, my mamy taki leżaczek Fajny, trwały, kolory nie blakną. Wytrzymuje nawet skoki Ewci i nie trzeszczy :smile:
    --
  4.  permalink
    Dziewczyny, powiedzcie mi czy moje nastawienie do chodzików jest prawidłowe - mam do nich negatywne nastawienie - wydaje mi się, że bardziej szkodzą dziecku niż w czymkolwiek pomagają... Co Wy sądzicie o chodzikach?
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeJan 31st 2012
     permalink
    katarzynah1987: Dziewczyny, powiedzcie mi czy moje nastawienie do chodzików jest prawidłowe - mam do nich negatywne nastawienie - wydaje mi się, że bardziej szkodzą dziecku niż w czymkolwiek pomagają... Co Wy sądzicie o chodzikach?


    Sądzę, że to samo usłyszysz od każdego fizjoterapeuty. Po co na siłę pionizować dziecko, które nie jest na to gotowe? Przyjdzie czas, to samo wstanie. Ja jestem zdecydowanie na nie.
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.