Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorgracjanna
    • CommentTimeJan 31st 2012
     permalink
    do chodzików ja też mam negatywne :) fizjoterapeutka mówiła, że wisiałby na kroczku!
    synek dostał od na roczek takie duże auto, że mógł na nim siedzieć i być wożonym-on mu służył za chodzik, bo jak nie było nikogo do pchania, to sobie musiał sam radzić i trzymał za kierownicę albo tylne oparcie :)
    nie wiem jak to się załatwia w przypadku dziewczynek-może zabawkowy wózek??? ;)
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeJan 31st 2012
     permalink
    A jaki to problem, żeby dziewczynka bawiła się samochodami? :shocked:
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJan 31st 2012
     permalink
    Katarzynah, nawet w dobrych sklepach Ci powiedzą, że chodziki są na "nie". Pediatrzy i fizjoterapeuci też krzyczą, żeby nie używać.

    Eeeej, ja się bawiłam samochodzikami jak byłam mała :DDD
    --
    •  
      CommentAuthorkate1
    • CommentTimeJan 31st 2012
     permalink
    Madzia, i ja mam taki leżaczek-bujaczek co mareza i ceri. Jest super, a zwłaszcza przydaje mi się funkcja tej wyciąganej spod spodu płozy, jak chcę zablokować bujanie albo zmienić Milence pozycję na bardziej leżącą.
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeJan 31st 2012
     permalink
    No to super, kupuję.
    Dzięki, Girls. Co ja bym bez Was! :wink:
    •  
      CommentAuthorkolonialka
    • CommentTimeJan 31st 2012
     permalink
    Proszę o pomoc mamuśki - właśnie składamy łóżeczko i materacyk i problem - na której stronie materacyka leży dziecko? Na tej gryczanej czy piankowej. Proszę się nie dziwić to moje pierwsze dziecko :bigsmile:
    -- [url
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeJan 31st 2012
     permalink
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeJan 31st 2012
     permalink
    Magdalena, ja mam podobny do Ceri lezaczek i jestem super zadowolona, tzn. mala jest :smile:
    http://allegro.pl/fisher-price-rozowy-lezaczek-bujaczek-3w1-gratis-i2064119305.html
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeJan 31st 2012 zmieniony
     permalink
    Karinazosia, na gryczanej stronie:).
    Sushi, fajne pieluszki :shocked::devil:
  1.  permalink
    My mamy dostać z okazji chrztu jakiś leżaczek, z tego co wiem to z Fishera, i nie różowy, w sumie to wszystkie fajne są:)

    sexy pieluszki:)
    •  
      CommentAuthorkolonialka
    • CommentTimeFeb 1st 2012
     permalink
    Montenia dzięki - już pościeliłam łóżeczko i na razie leży w nim miś. Jak będzie bliżej do terminu to wszystko ładnie wypiorę :bigsmile:
    Na początku dziecko śpi w różku albo kocyku prawda? Bo nie wyobrażam sobie żeby spał pod tą wielką kołdrą, a na poduszce tez mu nie wolno nie? Więc w jakim wieku można używać pościeli?
    -- [url
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeFeb 1st 2012
     permalink
    montenia: Karinazosia, na gryczanej stronie:).

    taak? a u nas strona gryczana jest pikowana i nam powiedziano, że ma spac na kokosie, a na gryczanej jak podrośnie.
    jak zwykle, co raz to inna opinie :wink:

    Sushi
    , maaasakra z tymi pieluchami!
    •  
      CommentAuthoranula36
    • CommentTimeFeb 1st 2012
     permalink
    no to w końcu na gryczanej czy kokosie?? :confused:
    --
    •  
      CommentAuthormarta_885
    • CommentTimeFeb 1st 2012
     permalink
    U mnie dziecko na początku będzie leżało na kokosie w rożku- pościel wyprałam na wszelki wypadek, ale nie zamierzam jej używać od razu , chociaż specjalnie kupiłam taką lekką kołderkę i poduszeczkę praktycznie płaską, więc zobaczymy...
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeFeb 1st 2012 zmieniony
     permalink
    Magda, a z tymi materacami to roznie bywa. A Karinazosia pytala czy gryka czy pianka :). To z tych dwoch gryka. A jak to z kokosem jest to nie wiem za bardzo.
    Karinazosia, kolderke zaczelismy uzywac (ze starsza corka) jak miala ponad rok, uzywalismy wczesniej spiworkow. Teraz z mlodsza tez uzywamy spiworkow. Nie znosily obie moje corki rozka :devil:
    •  
      CommentAuthorViicki
    • CommentTimeFeb 1st 2012
     permalink
    gdy mamy połączenie gryki i kokosu....najpierw kładziemy maluszka na kokosie. potem na gryce:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorgracjanna
    • CommentTimeFeb 2nd 2012
     permalink
    my mamy połączenie kokosa z pianką-nie użyliśmy warstwy kokosowej wcale, bo twarda jak deska-ja tam wolę średnio miękko, więc małemu też tak pościeliłam ;) była to linia zgodna z neonatologiczną ze szkoły rodzenia
    •  
      CommentAuthormarta_885
    • CommentTimeFeb 3rd 2012
     permalink
    Dziewczyny a długo wietrzyłyście ten materac kokosowy?? mój już tydzień wyciągnięty i właśnie go wącham a on dalej śmierdzi:confused: hmmm nie wiem sama już co z nim zrobić... to tak ma być czy co..?
    --
    •  
      CommentAuthoranula36
    • CommentTimeFeb 3rd 2012
     permalink
    marta_885: długo wietrzyłyście ten materac kokosowy


    nie pamietam ile ale długo... mój tez capił pare tygodni... w ogóle łóżeczko, a komoda to myślałam, że nigdy sie nie wywietrzy
    masz jeszcze chwilę, przygotuj sobie wszystko, a pościelisz w ostatnim momencie
    --
    •  
      CommentAuthormarta_885
    • CommentTimeFeb 3rd 2012
     permalink
    Pościel przygotowałam mężowi, pościeli zanim wyjdziemy ze szpitala. Mam nadzieję, że zdąży wywietrzyć się, jeśli nie to będzie na stronie gryczanej trudno...
    --
  2.  permalink
    _sushi_: A może skusicie się na takie pieluchy? :devil::devil::devil::devil:


    hahaha Ja mam pod sercem chlopaka to podziekuje! Ale kolezanki z dziewczynkami moze sie skusza :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorjeżynka
    • CommentTimeFeb 6th 2012
     permalink
    Mam pytanko co potrzeba mieć, aby używać pieluchy tetrowe? Słyszałam, że kiedyś wkładało się coś foliowego w środek pieluchy - a teraz?
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeFeb 6th 2012
     permalink
    JEŻYNKA zaglądnij tutaj :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorjeżynka
    • CommentTimeFeb 6th 2012
     permalink
    Dzięki :).
    -- [/url]
  3.  permalink
    Dziewczyny czy któras z was kiedys miała ciuszki z Lidla?
    Tam czesto sa promocje na bodziaki ale nie wiem jakie one jakosciowo są..
    A kupic i potem zeby się z nich szmaty zrobiły to nie chce.
    -- // //
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeFeb 17th 2012
     permalink
    Night, nie polecam akurat tych ktore sa teraz w promocji. Czasem sa fajne ciuchy i dobre jakosciowo, z dobrej bawelny.Ale te sie rozwlekaja, przynajmniej u nas.
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeFeb 17th 2012
     permalink
    Night, ja przerobiłam ich już sporo. Moim zdaniem jakość mają bardzo dobrą, pobiły m. in. ciuchy z 5-10-15 (które szmacą się w tempie ekspresowym). Ale jest jedno "ale" - ostatnio, jak oglądałam u nich właśnie małe bodziaki, to odniosłam wrażenie, że są uszyte z materiału znacznie cienszego niż te, które dwa lata temu kupowałam dla Hani. Z tego, co widzę, to chyba teraz ogólna tendencja...
  4.  permalink
    No własnie, one sa zapakowane i nie mam jak ich dotknąc żeby sprawdzic czy to dobra jakośc czy nie.
    Bo nie potrzebne mi pody które po praniu sie tak naciagnie, że będe mogła nim Franka owinąć ze dwa razy..
    To się chyba wstryzmam, są nie drogie ale po co mi takie co je raz mu tylko ubiore :/
    -- // //
    •  
      CommentAuthorpani_wonka
    • CommentTimeFeb 17th 2012
     permalink
    Ja mam sporo ciuszków z lupilu i byłam z nich dotychczas b. zadowolona.
    -- "bez pretensji do mądrości, której nie mam, bez odbijania jej na ksero i wpadania w schemat"
    •  
      CommentAuthornataliaa_
    • CommentTimeFeb 17th 2012
     permalink
    nightingale_84: Dziewczyny czy któras z was kiedys miała ciuszki z Lidla?

    Nam ostatnio teściowa body zakupiła
    nightingale_84: nie polecam akurat tych ktore sa teraz w promocji.

    właśnie te z promocji, i zastanawiam się czy jak wrzucę do prania - czy się nie rozlecą!
    --
    •  
      CommentAuthorFausti86
    • CommentTimeFeb 17th 2012
     permalink
    Kupiłam 2 lata temu bratanicy kocyk w lidlu i jest naprawdę super, po 2 latach wygląda, jak nowy, co do bodów nie mam pojęcia...
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeFeb 17th 2012
     permalink
    nightingale_84: No własnie, one sa zapakowane i nie mam jak ich dotknąc żeby sprawdzic czy to dobra jakośc czy nie.


    Zwykle walają się rozpakowane w koszach, bo ludzie często rozrywają opakowania, wtedy można sobie pomacać. I faktycznie, te aktualne wyglądają słabo.
  5.  permalink
    Night ja kupowałam jeszcze w ciąży bodziaki, może w sierpniu to było. I nie są złe- jakość coś jak smyk. Bawełna bez szału, ale nie rozciągają się w praniu, nie blakną. I akurat te co mam są dość wąskie- takie akurat na Krzysia.
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeFeb 17th 2012
     permalink
    Ja czasem kupowalam bodziaki w lidlu i byly dobrej jakosci. Raz kupilam niestety takie jak sa teraz w promocji i wg mnie nie sa dobrej jakosci. Rozlazly sie przy szyjce, tak ze z ramionek schodzilo. Moze trafilam na jakas felerna partie. Ostatnio kupilam w real bodziaki z fajnej grubej bawelny.
  6.  permalink
    Byłam w tym Lidlu, jedne bodziaki były wypakowane.. i materiał się przyjemny wydawał, 100% bawełna, ale takie jakby elastyczne były.. :confused:
    W końcu się zdecydowała ale.. nie było rozmiaru :smile:
    Więc nie dany mi był widocznie ten zakup :bigsmile:
    Ale dziekuje za rady!
    -- // //
  7.  permalink
    Dziewczyny, zastanawiam sie nad kupnem tego fotelika samochodowego:
    tego

    Wy kupowalyscie takie od 0-9/13 czy wlasnie takie od 0-18? Jak sie sprawdza ta wkladka dla niemowlaka?
    --
    •  
      CommentAuthoratomcia
    • CommentTimeFeb 19th 2012
     permalink
    Dziewczyny, a jak to jest z tym monitorem oddechu - załóżmy, że włącza się alarm, dziecko nie oddycha i co? Trzeba jakoś reanimować, czy wystarczy wybudzić? No bo jeśli mam tylko usłyszeć tylko i wyłącznie alarm, a nie wiem co zrobić, to...
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeFeb 19th 2012
     permalink
    Atomcia czasem samo wlaczenie alarmu przebudza dziecko i zaczyna ono normalnie oddychac. A jak nie to trzeba podniesc dziecko i wybudzic, czasem potrzeba dmuchnac w usta(ale to skrajne przypadki)
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeFeb 19th 2012
     permalink
    Biedronka, akurat tej fimy to jest slaby wg mnie. Ja mialam tej firmy Nania i on jest bardzo lekki i moim zdaniem malo stabilny i dziecko mimo wkladki lata na boki. narazie moja corka jezdzi w nosidelku,ale niedlugo przesadzamy ja do foteila baby design 0-18(wczesniej starsza corka w nim jezdzila i ladnie trzyma dziecko ta wkladka).
    •  
      CommentAuthorgracjanna
    • CommentTimeFeb 20th 2012
     permalink
    Atomcia, najpierw go dotykasz, głaszczesz, mówisz do niego, noworodkowi można pomasować stópki (oczywiście nie przez kwadrans, tylko kilka ruchów) jeśli nadal nie oddycha wykonujesz wdech obejmując swoimi ustami jego usta i nos-wdmuchujesz na raz nie za dużo, tyle, żeby się klatka piersiowa ruszyła-jeśli zaskoczy, to przerywasz swoją akcję i obserwujesz, jeśli nie to wdmuchujesz znowu!
    chyba bym potem(nawet jeśli ten oddech szybko wróci) jednak zadzwoniła po pogotowie...
    •  
      CommentAuthoratomcia
    • CommentTimeFeb 20th 2012
     permalink
    Eh, ciarki mnie przechodzą, jak sobie wyobrażę taka akcję... Nasza malutka raz się zakrztusiła - o mało nie osiwiałam! Może by sama odkrztusiła, ale ja ją zaraz głową w dół, i to po jedzeniu. Teraz za każdym razem, jak karmię butelką, jestem cała spięta.
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeFeb 21st 2012
     permalink
    pani_wonka: Ja mam sporo ciuszków z lupilu i byłam z nich dotychczas b. zadowolona.
    --

    a ja przeciwnie. drogie to i rozwlekło się ekspresowo. ale to pewnie zależy od partii.
    atomcia: Dziewczyny, a jak to jest z tym monitorem oddechu

    Atomciu, a po co Ci to? żeby zawału dostawać? czy córeczka ma jakieś predyspozycje do bezdechu? w sensie takie, które powinny niepokoić? ja mam wcześniaczka, była na monitorze 3 tyg w szpitalu i ani razu nie miała bezdechu, więc w domu nawet już nie kupowaliśmy, bo po co?
    a z krztuszeniem się - dziecko się szybko uczy odkasływać. u nas w sumie nie ma karmienia (karmię piersią), żeby się mała nie zakrztusiła, al eja jej już nawet nie podnoszę, sama odkasłuje.
    wiem, że to stresujące, ale przejdzie, zbaczysz.
  8.  permalink
    jak się dzidzi robi sztuczne oddychanie to trzeba główkę odchylić do tyłu (dorosłemu też) i trzeba wpuścić odrobinę powietrza taki małe puch, bo inaczej płuca można porozrywać, ale oby nikt nie musiał tego robić, ech nawet myśleć nie chcę, bo mi się łzy w oczach kręcą

    wracając do ubranek lidlowych to mam koszulki, jestem zadowolona:) i ręczniki z kapturkiem, też są ok:)
    •  
      CommentAuthoratomcia
    • CommentTimeFeb 22nd 2012
     permalink
    Magdalena, nie wiem, czy ma bezdech, ale tak różnie oddycha- czasem głośno sapie, czasem cichutko, raz szybciej raz wolniej - raczej nie planuję kupna monitora oddechu, bo rzeczywiście, stresujące to może być. Na następnej wizycie zapytam lekarza, choć jak do tej pory nikt się nie zająknął na ten temat, a w szpitalu dzieci były badane codziennie.
    Moja mam zauważyła, że mała czasem jakby miała bezdech i ona się stresuje.

    Co do jedzenia, to przy piersi jej się nie zdarzyło zakrztusić (córeczce, nie mamie :))
    •  
      CommentAuthorjeżynka
    • CommentTimeFeb 23rd 2012
     permalink
    Dziewczyny jakie rozmiary ubranek kupywałyscie przed urodzeniem dziecka (oprócz 56 i 62)?
    Ja staram się nakupywać ubranek, aż do 1 r.ż, aby potem nie chodzić po sklepach i nie marnować czasu z dzieckim.
    Wiadomo wszystkiego człowiek nie przewidzi, ale lepiej dokupić potem jedną rzecz niż latać i kupywać wszystko- to jest moje zdanie.
    Czy któras z Was tez tak robiła, czy tylko ja jestem nienormalna?:/
    Pozdrawiam
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeFeb 23rd 2012
     permalink
    jeżynka: Czy któras z Was tez tak robiła, czy tylko ja jestem nienormalna?:/

    nie wiem czy to jest nienormalne, ale ja tak NIE robiłam.
    przede wszystkim to nie latałam nigdy po sklepach tylko kupowałam przez internet. i tylko do rozmiaru 62 i ciesze sie, bo na poczatku sprawdzały mi sie pajace, potem wolałam półśpioszki, a teraz już tylko półśpioszki i rajstopki, bo Mała lubi pracować nóżkami, a w pajacach się zaplątuje. jakbym się obkupiła na zapas, to by połowa ciuchów teraz lezała odłogiem.
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeFeb 23rd 2012
     permalink
    Dzieci rosną w różnym tępie i na każda porę roku potrzebny jest inny rozmiar.
    --
    •  
      CommentAuthorjeżynka
    • CommentTimeFeb 23rd 2012
     permalink
    Narazie nakupywałam bodziaków z krótkim jak i z długim rękawem odpowiednio podpasowane do pory roku i wieku(po promocji w sklepie) oraz parę bluzeczek i pajacy. Wiem, że przez net. można kupić bez wychodzenia z domu, ale ja wole kupić ciuszki w tzw. "ciuchach" niż przez internet ponieważ spotkałam się z tym, że są lepszej jakości niź niektóre nowe rzeczy.

    Mam jeszcze pytanie w związku co do koszul do szpitala - jaki rozmiar mam kupić - ten w który wchodze z wielkim brzuchem czy o numer mniejszy?
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeFeb 23rd 2012
     permalink
    W moim przypadku koszula na wielki brzuch po porodzie byla sporo za duza, ale nie na tyle, by to bylo klopotliwe.
    Aczkolwiek to bylo w 32tc, wiec brzuch nie byl jakis mega.
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeFeb 24th 2012
     permalink
    Jezynka, ja mialam taka koszule jak na wielki brzuch. Wolalam miec luzniejsza niz za ciasna.

    Co do ciuszkow. to ja mialam nakupowane tak do 6 m-ca, ale tylko te podstawowe(body, dlugi i krotki, pajacyki), a na poczatek to tak jak w wyprawce, wszystko co potrzeba. Reszte na biezaco kupuje.
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.