Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorkolonialka
    • CommentTimeFeb 24th 2012
     permalink
    Jeżynka ja mam kupione kilka rzeczy w większych rozmiarach, tak do roku. Korzystałam z promocji :)
    Pytanie do mamuś - czy warto kupić już teraz poduszkę do karmienia? Chce karmić piersią, ale nie wiem czy to wypali. Czy ta poduszka w razie czego przyda się do innych celów?
    -- [url
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeFeb 24th 2012 zmieniony
     permalink
    Dostawa Doidy Cupów! Zakup do końca tygodnia gratyfikowana darmową dostawą :)

    W wyborze metody wysyłki proszę zaznaczyć ostatnią rubrykę ODBIÓR OSOBISTY/DARMOWA WYSYŁKA 0zł. Jeśli zaś będzie jakiś kłopot to proszę zaznaczyć jakikolwiek koszt i zignorować go przy wpłacie :)
    --
    •  
      CommentAuthorjeżynka
    • CommentTimeFeb 24th 2012 zmieniony
     permalink
    Dziękuje Wszystkim za odpowiedz na moje pytanie.:)

    karinazosia: Czy ta poduszka w razie czego przyda się do innych celów?

    ja kupiłam poduszkę również z myślą o karmieniu piersią,a jak się nie uda to pewno tez się przyda do karmiemia butelką.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeFeb 24th 2012
     permalink
    karinazosia: Pytanie do mamuś - czy warto kupić już teraz poduszkę do karmienia?


    u mnie się zupełnie nie sprawdziła :smile:

    ale były tu dziewczyny, które pisały, ze fajnie spełniła swoją funckję więc uważam, że nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie bo to zależy od tego czy danej mamie i danemu dziecku podejdzie :wink:
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeFeb 24th 2012
     permalink
    U mnie tez sie poduszka do karmienia nie sprawdzila. Uzywalam zwyklych poduszek.
    • CommentAuthorsigasiga79
    • CommentTimeFeb 26th 2012 zmieniony
     permalink
    Mam ptyanie odnośnie wanienki dla dziecka, jak dużą/małą kupić. Sa takie ok.100cm,86cm i 70cm. NIe mam pojęcia co wybrać?
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeFeb 26th 2012
     permalink
    My mamy ta 100cm i na dlugo starcza.
    • CommentAuthorsigasiga79
    • CommentTimeFeb 27th 2012
     permalink
    Dzięki za odp.
  1.  permalink
    ja też kupowałam ciuszki tylko do rozmiaru 62, bo jak już dziewczyny pisały potem nie wszystko się przydaje, ja np. na początku nie używałam pajaców, a teraz kładę spać w nich małą, body z krótkim rękawem też nie bardzo wypaliło, bo w domu ciepło i wystarcza 1 warstwa, a na krótki rękaw w zimie trzeba coś ubrać, i wtedy już za gorącą:)
    a poduszka u nas też się nie przydała, bo dziecko mam wielkie:)
    A wanienka jak największa i polecam stojak:)
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeFeb 28th 2012
     permalink
    hawrankowa83: A wanienka jak największa i polecam stojak:)


    lepsze dla kręgosłupa, ale ja się boje, że to mało stabilne, wolę postawić wanienkę na stole w kuchni :) zobaczymy jak to w praktyce wyjdzie !
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeFeb 28th 2012
     permalink
    flavia: ale ja się boje, że to mało stabilne


    może zależy jaki :wink:
    nasz świetnie daje radę mimo, że dźwiga już 6,5 kilowe dziecię i wanienkę pełną wody :wink:
    --
  2.  permalink
    Dziewczyny, mam kolejne pytanie. W czym najlepiej myć takiego niemowlaka. ostatnio czytałam o oilatum czy cosik takiego. Drogie to trochę, czy jest lepsze rzeczywiście od innych (ewentualnie doradzcie jakich) kosmetykow?
    • CommentAuthorcho
    • CommentTimeMar 1st 2012 zmieniony
     permalink
    Ja wiem, że zdecyduje się na nową opcję Biodermy - Bioderma AbcDerm. Ma świetne produkty dla maluszków bardzo wydajne. Co najważniejsze nie uczulają. Są bezzapachowe.:bigsmile:
    W Aptekach Dbam o Zdrowie ( takich pomarańczowych) się pojawiła ta opcja. Szczególnie sprawdzone przez kilka znajomych mam:
    BIODERMA ABCDERM MOUSSANT - ŁAGODNY ŻEL MYJĄCY DO WŁOSÓW I CIAŁA 1000 ML
    IODERMA ABCDERM CHANGE - KREM PRZECIWKO PIELUSZKOWYM PODRAŻNIENIOM SKÓRY 75G
    --
    •  
      CommentAuthoraneta01
    • CommentTimeMar 1st 2012
     permalink
    Jakie krzesełko do karmienia mogłybyście polecić? Przekopałam kilka stron wstecz ale nie znalazłam wątku krzesełkowego, a nie mam czasu przeczytać wszystkiego:confused:
    --
    •  
      CommentAuthortuli_pani
    • CommentTimeMar 1st 2012
     permalink
    Aneta jeśli masz w pobliżu ikeę to ja polecam krzesełko antilop + dodatkowo tackę (kupuje się oddzielnie)
    długo szukałam czegoś praktycznego, co nie zajmie mi połowy mieszkania i będzie się szybko składać/rozkładać (wiadomo ikea rulez :wink:) - jestem z tego krzesła bardzo zadowolona :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorjenny1983
    • CommentTimeMar 1st 2012
     permalink
    Kurczę, ja to bym chyba latem na tym krześle nie chciała siedzieć... tulipani, podkładasz coś pod pupę dziecku? czy tak na plastiku siedzi?
    My też właśnie na etapie szukania krzesełek, całe allegro przejrzałam, i wydaje mi się, że te wszystkie krzesełka to takie lekko leżące, nawet jak niby max. pozycja siedząca w nich.... a co chodzi ?? przeczież dziecko ma prosto siedzieć, a nie leżeć!!!
    --
  3.  permalink
    My mamy chicco polly i jestem zadowolona. Wygodne dla dziecka- ma odchylane oparcie, więc można posadzić dziecko niesiadające. I ma fajną regulację podnóżka- i jego długości i kąta nachylenia. Po złożeniu nie zajmuje zbyt dużo miejsca.
    Minusy- rozłożone jest spore, jest dosyć ciężkie (ale właściwie teraz to dla mnie plus- mała tak łatwo go nie przewróci).

    Ten antilop mnie osobiście się nie podoba- głównie ze względu na brak podnóżka. Nie przemawia to do mnie.

    Jenny, jeśli karmi się dziecko nie siadające samodzielnie, to oparcie nie może być pod kątem prostym względem siedziska. Dlatego większość krzesełek ma regulację :wink:
    --
    •  
      CommentAuthoraneta01
    • CommentTimeMar 1st 2012 zmieniony
     permalink
    Właśnie biorę pod uwagę polly. Trochę drogie ale jeśli ma służyć przez lata, to warto się zastanowić. Podobało mi się jeszcze PEREGO, BABY DESIGN, ewentualnie KID 4 BABY tylko ta tapicerka mnie zastanawia..
    --
    •  
      CommentAuthorjenny1983
    • CommentTimeMar 1st 2012
     permalink
    ceri, ale ja nie chcę jej karmić, ani teraz ani nigdy :bigsmile: BLW rządzi... ć będzie, mam nadzieję :bigsmile: A dziecko siedzące, to chyba powinno siedzieć prosto i chociaż jedno z ustawień takiego krzesełka powinno być zupełnie prosto?? czy ma jeść nawet już samodzielnie rozłożone jak w fotelu? nie rozumiem:confused:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeMar 1st 2012
     permalink
    mnie to krzesełko ANTILOP trochę ze względu na cenę nie przekonuje....
    49 zł to jakby dla mnie za mało na takie krzesełko

    my mamy coś podobnego do tego KID 4 BABY ale oczywiście jeszcze złożone i czeka :wink:
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeMar 1st 2012
     permalink
    TEORKA: mnie to krzesełko ANTILOP trochę ze względu na cenę nie przekonuje....49 zł to jakby dla mnie za mało na takie krzesełko


    Wrażenie absolutnie błędne :smile: Powiem tak - antilopa nie oddałabym za żadną cenę. Proste, zajmuje mało miejsca, sprawdza się nam od początku, jak się wybrudzi, to wrzucam pod prysznic i już... Nie martwię się, że tapicerka, że drewno, że coś tam. Dla mnie to jest wyprawkowy hit :smile:
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeMar 1st 2012 zmieniony
     permalink
    A czy to nie Antilopy były niedawno wycofywane z Ikei?

    Aha, partia Antilopów - link
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeMar 1st 2012 zmieniony
     permalink
    hydrozagadka: Wrażenie absolutnie błędne :smile:


    no popatrz jak się można zaskoczyć zatem :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeMar 1st 2012
     permalink
    hydrozagadka: Proste, zajmuje mało miejsca, sprawdza się nam od początku


    No ale jak w nie posadzić dziecko, które jeszcze nie siada? A przecież rozszerzanie diety zazwyczaj ma miejsce u nie-siadającego dziecka...
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeMar 1st 2012
     permalink
    My mamy krzeselko chicco i jestesmy zadowolone:). Tapicerka latwa do czyszczenia, siedzisko odchylane w 2 pozycjach. Fakt nie da sie go ustawic calkiem pionowo, ale mojej starszej corce dziewczynom nie robilo to zadnego problemu. Teraz do krzeselka przekonuje sie mlodsza :wink:
  4.  permalink
    ja miałam 2 krzesełka- jedno wypasione, a drugie ikeowskie i podobnie jak Hydra uwazam,że to drugie to hit ;)
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeMar 1st 2012
     permalink
    Jaheira: No ale jak w nie posadzić dziecko, które jeszcze nie siada? A przecież rozszerzanie diety zazwyczaj ma miejsce u nie-siadającego dziecka...


    Wiesz, my stosowaliśmy BLW, wg którego nie rozszerza się diety dziecku, które nie siedzi (nie mylić z samodzielnym siadaniem). Jak jest w przypadku młodszych dzieci, które już mają rozszerzaną dietę - nie mam pojęcia. My mieliśmy do kompletu taką poduszkę. Jak z niej wyrosła, to wywaliliśmy. Samego krzesła używamy nadal i używać będziemy chyba jeszcze trochę.
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeMar 1st 2012
     permalink
    hydrozagadka: Wiesz, my stosowaliśmy BLW, wg którego nie rozszerza się diety dziecku, które nie siedzi


    Ale ja absolutnie nie mam na myśli 4-miesięcznego dziecka(wiem,że są trendy wprowadzania nowych rzeczy takim maluchom)
    Zastanawiam się jak to się ma do takiego dziecka jak moje, które dopiero po skończonym 8 miesiącu łaskawie zaczęło i siadać i siedzieć...
    A przecież dietę rozszerza się trochę wcześniej...
    Absolutnie nie krytykuję tego krzesełka. Mam zamiar je kupić do dziadków. Jednak moim zdaniem nie nadaje się ono od samego początku dla dziecka.
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeMar 1st 2012
     permalink
    Tak, jak napisałam - nie wiem, jak jest z dziećmi, które nie siedzą. Pewnie nie da rady, bo niby jak? U nas się sprawdziło od początku.
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeMar 1st 2012
     permalink
    sigasiga79: ostatnio czytałam o oilatum czy cosik takiego. Drogie to trochę, czy jest lepsze rzeczywiście od innych (ewentualnie doradzcie jakich) kosmetykow?

    Siga, ja Ci radzę po prostu zwykłe mydełko bez sztucznych dodatków. Ja używam takiego naturalego nagietkowego BIO.
    W ogóle poczytaj sobie o parabenach i sztucznych różnych syfach w produktach dla niemowląt, bo sie niepotrzebnie nieraz wydaje kasę nacoś niby najlepszego,co wcale takie nie jest.
    Oilatum - moim zdaniem - lepiej zachować jako "koło ratunkowe", jeśl dziecko okaże się mieć AZS albo inne probelmy ze skórą. to już silny kosmetyk.
    wiem, że dużo osób to teraz stosuje od początku, ale jesli nie ma probleów ze skórą, to nie ma p co. ja mam wcześniaczka, czyli dziecko urodzone z delikatniejszą skórą niz inne, a nigdy nie potrzebowaliśmy oilatum. kąpaliśmy na początku w nivea, a jak poczytałam, co tam jest w składzie, to przeszliśmy na to zwykłe mydełko, a od czasu do czasu używamy oliwki, tak raz w tygodniu mniej więcej.
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeMar 1st 2012
     permalink
    Od jakiegoś czasu myjemy Witka w szarym mydle-ma dużo ładniejszą skórę niż po dzieciowych kosmetykach
    --
  5.  permalink
    Dzięki dziewczyny, wasza wiedza bezcenna!!!
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeMar 1st 2012
     permalink
    SPoko, SIga. 3 miesiące po porodzie tez będziesz ociekać zajebistością :wink: :wink:
    •  
      CommentAuthorjeżynka
    • CommentTimeMar 5th 2012
     permalink
    Dziewczyny, kiedy zaczynacie przygotowywać torbę do szpitala z wyprawką?
    W jakiej temperaturze pierze się ubranka dla dzieci?
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeMar 5th 2012
     permalink
    Ja w pierwszej ciazy miala spakowana torbe od 34tc. W drugiej od 30tc, bo istaniala grozba przedwczesnego rozwiazania ze wzgledu na hipotrofie dziecka.
    Wszystkie ubranka pralam w 40 stopniach(zdecydowana wiekszosc ubranek nie nadaje sie do prania w wyzszej temperaturze, tylko niektore z nich mozna prac w 60st.) i prasowalam.
    •  
      CommentAuthorjeżynka
    • CommentTimeMar 5th 2012 zmieniony
     permalink
    montenia: Wszystkie ubranka pralam w 40 stopniach(zdecydowana wiekszosc ubranek nie nadaje sie do prania w wyzszej temperaturze, tylko niektore z nich mozna prac w 60st.) i prasowalam

    dzięki za informację, bo ja słyszałam, że pierze się w 90 stopniach- to bym sobie narobiła:/
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeMar 6th 2012
     permalink
    Jaką polecacie? Z jakich korzystacie?
    _
    Ja mam NIANIA INTERKOBO i zdecydowanie odradzam. Szumi przy włączaniu, zasięg ma kiepski, a poza tym już mi się zepsuła.
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeMar 6th 2012
     permalink
    Ja mam nianie ANGELCARE i jest super, czysty odbior i bardzo czuly, duzy zasieg. Pelni takze funkcje termometru pokojowego. Moge polecic:)
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeMar 6th 2012
     permalink
    chodzi o tą? http://bociek.kei.pl/angelcare/ac401/ac401-big.jpg
    Ona kosztuje ponad 5stów. Może coś tańszego?
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeMar 6th 2012 zmieniony
     permalink
    Ta którą wskazałaś jest z monitorem oddechu i stąd jej cena.
    Wersja bez monitora jest nieco tańsza.
    Zdaję sobie sprawę,że mimo wszystko to nie cena,jak za Intercobo. Jednak moim zdaniem lepiej zapłacić ciut więcej, nawet za używaną niż, jak się sama przekonałaś, mało za badziewną nówkę.
    --
    •  
      CommentAuthormyszerej
    • CommentTimeMar 6th 2012
     permalink
    Ja mam nianię z kamerą, super sprawa. Droga, ale warto!!!!!!!!!
    Niania z kamerą
    W nocy działa na podczerwień, więc dziecko może mieć całkiem zgaszone światło, a i tak widać co się dzieje :)
    --
  6.  permalink
    Ja polecam firmy Tomy-sprawdza się już 4 lata.
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeMar 6th 2012
     permalink
    my mamy taką

    Image and video hosting by TinyPic


    i ja ze swojej strony bardzo polecam :wink:
    żadnych wad nie zauważam i spisuje się całkiem fajnie :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorjenny1983
    • CommentTimeMar 6th 2012
     permalink
    My mamy taką samą nianię jak myszerej, kupiłam używaną za 180 zł, suuuuuper, polecam!
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeMar 6th 2012
     permalink
    Katy22, tak ta niania. No tania nie jest, ale warta swojej ceny:)
  7.  permalink
    Dziewczyny, jest przecież wątek wyprawkowy, było tam kilka razy o nianiach. Po co tworzyć kolejny wątek? Jak któraś ciężarówka/mamusia będzie szukała info o nianiach to raczej zajrzy na wątek wyprawkowy... nie twórzmy wątków dla każdego elementu wyprawki, bo się szybko pogubimy :wink:
    --
    •  
      CommentAuthor_kasiek_
    • CommentTimeMar 6th 2012
     permalink
    a jak nie mam czasu przedzierac się przez caly watek wyprawkowy? wole przeczytac kilka konkretnych postow niz kilka set w poszukiwaniu czegos sensownego...a to akurat temat, ktory mnie interesuje. przy pierwszym dziecku nie mialam niani a teraz bardzo bym chciala...
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeMar 7th 2012
     permalink
    no dobrze, Kasiek, ale w takim razie za chwile bęą wątki jaki proszek kupic, jaki termometr kupic i jakie butelki., będzie burdel na kółkach. po to jest wyszukiwarka na wątku, albo zwyczajnie można na tym wątku ponownie zadać pytanie za miast zakłądać nowy.
    •  
      CommentAuthorjeżynka
    • CommentTimeMar 7th 2012
     permalink
    Dziewczyny, mam pytanie - jaka jest różnica między okryciem kąpielowym a ręcznikiem?- czy tylko w nazwie czy jeszcze w czym innym?.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeMar 7th 2012 zmieniony
     permalink
    Jezynka, okrycie kapielowe to z kapturkiem jest (w jednym rogu), a recznik to recznik:)
    Jesli chcialabys cos takiego to mam akurat na aukcji(konczy sie za godzine). Tanio!( http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=13437812)
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.