Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorjeżynka
    • CommentTimeMar 7th 2012
     permalink
    Tak, ale też są ręczniki z kapturkiem. Czyli okryciem nie wytrę dziecka tylko otulę? Zgłupiałam już co mam kupić- bo jak wpisze w necie ręcznik z kapturkiem to wychodzi mi również okrycie z akpturkiem itp. :/
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeMar 7th 2012
     permalink
    Ja kupowalam recznik z kapturem. Moze byc tylko roznica w nazwie, bys musiala zobaczyc z czego jest uszyte okrycie(bo czesto jest to poprostu recznik). Nie wiedizlam okryc innych niz ,,recznikowe,,
    •  
      CommentAuthorjeżynka
    • CommentTimeMar 7th 2012
     permalink
    Dzięki za info. - chyba kupie ręczniki w normalnym sklepie, a nie przez internet - nie chce ryzykować.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeMar 7th 2012 zmieniony
     permalink
    Ja kupowalam przez internet reczkiki babyono 100x100cm, sa identyko jak w sklepie, sliczne mieciutkie i z kapurkiem. I roznica w cenie na kazdym to bylo ponad 10zl! A ten mniejszy to sprzedaje za grosze, na aukcji jest od 2zl. Ale nie namwaiam.
    Ja w sklepach tylko ogladam i zamawiam przez internet z reguly. Przy wiekszych zakupach u jednego sprzedawcy bardzo sie oplaca i mozna zaoszczedzic niezla sumke.

    O ja mam takie: tez pisze okrycie kapielowe, ale normalnie to jest recznik frotte, super!
    http://allegro.pl/okrycie-kapielowe-z-kapturem-100x100-baby-ono-i2190344396.html
    •  
      CommentAuthormarta_885
    • CommentTimeMar 7th 2012 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny a w czym kładziecie dzieci spać? Moja córcia już z rożka wyrasta, ale boję się ją czymkolwiek przykrywać, bo zaraz naciąga wszystko na głowę! Mam taki śpiworek, ale nie wiem czy na niego też trzeba narzucić jakiś kocyk? przecież on zostawia całe ręce odkryte...

    Też mam to okrycie kąpielowe babyono i mogę naprawdę polecić, bardzo fajny ręczniczek
    --
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeMar 7th 2012
     permalink
    marta_885: Dziewczyny a w czym kładziecie dzieci spać?


    U nas w nocy sam śpiworek. I dla mnie Oscara dla tego,kto wymyślił śpiworek dla dzieci.
    Moje dziecko tak wędruje po łóżeczku,że nie byłoby mowy o przespaniu nocy bez pobudek.
    W dzień przykrywam kołderką lub kocykiem.
    --
    •  
      CommentAuthormarta_885
    • CommentTimeMar 7th 2012
     permalink
    To akurat mi się poszczęściło, bo nie planowałam zakupu tego śpiworka tylko kilka dni temu dostałam i widzę, że się przyda. Tylko co z tymi rączkami? one całe odkryte są i wydaje mi się, że dziecku w tym zimno.
    --
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeMar 7th 2012
     permalink
    Nie wiem jak u takiego malucha, ale mój Wojtek śpi w piżamce, bez skarpetek i każdego ranka jest cieplusieńki:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeMar 7th 2012
     permalink
    Ikea ma w ofercie okrycia kąpielowe, w które mozna dziecko ładnie opatulić - na przykład takie. Mają zatrzaski na bokach, dla takiego chodzącego dzieciaka nadają się idealnie.
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeMar 7th 2012
     permalink
    Moja Mała śpi w rampersie, stópki musza byc o bowiązkowo gołe.
    a choćbym nakryła śpiworek pięcioma kocami, to i tak sobie wyciągnie ręce na wierzch. w dzień spi tylko w spiworku, a nocy - jesli nie ze mną pod kołdrą, to przykrywam śpiworek kocem.
    •  
      CommentAuthorgracjanna
    • CommentTimeMar 8th 2012
     permalink
    Bartek też tak kombinuje, żeby zawsze mieć rączki na wierzchu
    do niedawna spał w pajacyku, teraz jest dumnym posiadaczem "dorosłej" piżamki! :bigsmile:
    •  
      CommentAuthorjeżynka
    • CommentTimeMar 8th 2012
     permalink
    Dziewczyny planuje karmić piersią, ale również planuje że raz na jakiś czas będę chciała wyjść z domu a dziecko jeść potrzebuje (tata będzie karmił butelką) - więc moje pytanie jest takie - jaka butelkę polecacie, aby dziecko się nie rozleniwiło i potem chciało ssać pierś?
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorjeżynka
    • CommentTimeMar 8th 2012
     permalink
    A czy trzeba prać kocyki dla dzieci tak samo jak ubranka przed narodzinami?
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorJULITA1610
    • CommentTimeMar 8th 2012
     permalink
    Ja kupiłam dwa kocyki i oba wyprałam, teraz czekają razem z ubrankami na właścicielkę :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeMar 8th 2012
     permalink
    jeżynka: jaka butelkę polecacie, aby dziecko się nie rozleniwiło i potem chciało ssać pierś?


    Zdecydowanie Medela Calma. NIe jest ona tania, ale zdecydowanie warta swojej ceny.
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeMar 8th 2012
     permalink
    a dla mnie te śpiworki to nie do końca takie fajne :smile:
    tylko oczywiście mówię pod kątem mojej córki bo wiem, że każde dziecko inne..

    otóż Nina śpi pod kołderką
    i czasami do rana śpi przykryta a czasami jest noc, że się sama rozkopuje wywalając gołe nóżki na kołderkę
    i choćbym ją 15 razy przykrywała [kiedyś próbowałam] to ona za chwilę znowu nóżki na kołdrze :smile:
    czyli ewidentnie wtedy jest jej za ciepło
    czasami ok 3 - 4 nad ranem przez sen jęczy i wtedy ja wstaję i ją przykrywam i moment zasypia...

    w każdym razie - gdyby miała śpiworek to nie mogła by się rozkopać i albo musiała by tak spać albo by się obudziła
    a ja sobie nie wyobrażam, że w nocy śpię, jest mi ciepło ale nic nie mogę z tym zrobić bo nie umiem się sama odkryć
    to coś jakby na tej samej zasadzie

    także u mojej córki śpiworki się nie sprawdzają zupełnie, ale wiem też, że masa babeczek używa i sobie bardzo chwali :wink:
    --
    •  
      CommentAuthormkd
    • CommentTimeMar 8th 2012
     permalink
    my od samego początku używamy śpiworków, czasami jak jest cieplej to nie zapinamy do końca co by właśnie stópki mogły być odkryte. u nas świetnie się one sprawdzają. a nianie mamy taką jak wkleiła katy222 tylko nie używamy monitora oddechu bo nie potrafiliśmy ustawić dobrze czułości. Dostaliśmy ją w prezencie nawet nie wiedziałam że tyle kosztuje, ale fajną opcją jest termometr i naprawdę duży zasięg.
    --
  1.  permalink
    To ja sie spytam na temat nocniczków!
    Polecacie jakieś?
    Czy te z bajerami w ogóle spałeniaja swoja funkcje?
    Boje się że jak Frankowi cos zacznie gdzieś dżwieczęc to nie usiedzi w miejscu :bigsmile:
    Czy najlepiej taki najzwyklejszy kupic?
    Na coś trzeba zwracać uwage?
    -- // //
  2.  permalink
    mnie się te kibelki małe podobają, ale czy właśnie nie będą zbyt atrakcyjne na robienie do nich kupy i siku?
    co do kocyków to ja polecam takie małe lekkie, min. 2, bo ja małą kocem przykrywam w dzień, a w nocy i kocem i kołderką, bo mieszkam w domu prywatnym i na noc temperatura spada, bo nie palimy już w piecu, no i się przydają na wyjście w gości, czy do lekarza
    ja natomiast mało używałam rożków, bardziej do przenoszenia dziecia do babci przez zimną klatkę schodową, ale Małgosia nigdy w nim nie spała, a teraz i tak są za małe
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeMar 10th 2012
     permalink
    CO do nocniczków polecam zwykłe. Córkę sadzałam jak zaczęła stabilnie siedzieć od ok 8 miesiąca, bez żadnych bajerów, moim zdaniem to tylko rozprasza. Efekt córka jak skończyła rok i 2 miesiące w dzień nie korzystała z pampersa w ogóle! zakładałam tylko na noc. Zdarzały się wypadki bo nie zdążyłam z nocniczkiem jak wołała ale cóż to normalne.
    --
    •  
      CommentAuthormkd
    • CommentTimeMar 10th 2012
     permalink
    wow sysia jestem pod wrażeniem. my fela sadzamy od tygodnia i zaliczyliśmy jedno siku :)aczkolwiek brak mi systematyczności więc nie spodziewam się szybkich efektów.

    to o czym nie wiedziałam, że trzeba na to zwracać na to uwagę, to to żeby dla chłopca możliwie jak najwyższy był ten środek. ja kupiłam zwykły nocnik i teraz widzę, że siusiak często wychodzi z nocnika :)
    --
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeMar 10th 2012
     permalink
    ja mam pytanie odnośnie ręczników... czy każda z Was kupowała specjalne dla dzieci 'z kapturkiem'?
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeMar 10th 2012
     permalink
    Flavia,ja kupowałam w Tesco i w Motherhood - są super :)
    --
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeMar 10th 2012
     permalink
    a ile ich kupić?!
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeMar 10th 2012
     permalink
    Ja kupiłam cztery i myślę, że spokojnie wystarczą :)
    --
    •  
      CommentAuthorJULITA1610
    • CommentTimeMar 10th 2012 zmieniony
     permalink
    Flavia ja kupiłam też te z kapturkiem, mam dwie sztuki, ale tutaj kiedyś dziewczyny pisały, że dobrze kupić te w większym rozmiarze i oba mam 100/100 cm :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeMar 10th 2012
     permalink
    my też mamy te 100 na 100 z kapturkiem i już niestety nie da się Ninki w nie zwyowijać po kąpaniu [pomijam, że fika po przewijaku jak mały pawian :devil:]
    --
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeMar 10th 2012
     permalink
    ok dziekuję za info:)
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeMar 10th 2012
     permalink
    Teo, no co Ty? Ja moja normalnie zawijam i jeszcze mam zapasu, ze ho ho:). Pomijami fakt, ze nawet moja 4 latka sie miesci w tym 100 na 100 :devil:
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeMar 10th 2012
     permalink
    Ty to może ja nie mam 100 na 100 ?
    hahhahaa
    ale dałabym sobie głowę uciąć i obie ręce :cool:
    aż jutro zmierzę z ciekawości
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeMar 11th 2012
     permalink
    zwracam honor :smile:
    nasze mają 70 na 70
    kurde muszę w takim razie te większe kupić ! :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeMar 11th 2012
     permalink
    TEORKA: nasze mają 70 na 70

    no właśnie! też się zdziwiłam, że Ninka się ne mieści :devil:
    my mamy 100x100, tak lekko elastyczny - jest super, bo można go lekko naciągnąć i fajnie opatulić dziecko.
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeMar 11th 2012
     permalink
    hehe no wyszła właśnie moja umiejętność oceny czegokolwiek "na oko"
    ale już siedzę na all i poluję na te większe
    chyba, że macie jakieś fajne do polecenia ? :wink:
    --
  3.  permalink
    O wlasnie, macie? To ja tez sie moze skusze. :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeMar 11th 2012
     permalink
    Dziewczyny, aż spojrzałam u mnie na metkę. Ja mam ręcznik z kapturkiem 100x100 z firmy Terjan.
    Zalety: używam już 5 miesięcy i dopiero teraz zaczął się robić szorstki (ale to chyba z powodu wysuszenia na kaloryferze), a tak to jest mięciutki po każdym praniu; jest lekko elastyczny, więc można fajnie dziecko zawinąć; 100% bawełna, bez elastanu etc; nie traci koloru.
    Wady: mocno chłonie wilgoć i czuć, że jest wilgotny. Np na ręczniku z grubszej froty jakoś tej wilgoci tak nie czuć, a ten po wytarciu od razu mokry i dziecku jest mnie przyjemnie. no ale grubza frota zrobiła się szortska i nieprzyjemna po miesiącu, więc coś za coś.
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeMar 11th 2012
     permalink
    Madzia czyli ogólnie polecasz czy nie ? :tongue::wink:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeMar 11th 2012 zmieniony
     permalink
    a czy któraś miała albo ma ręcznik z termofrotty ?

    czytam, że to z jednej strony frotte dobrze pochłaniająca wilgoć z drugiej strony polarek zabezpieczający przed utratą ciepła

    i tak sobie myślę, że może to fajne?
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeMar 11th 2012 zmieniony
     permalink
    TEORKA: Madzia czyli ogólnie polecasz czy nie ? :tongue::wink:

    no ogólnie tak:)
    ale jak tak napisałaś o tej termofrocie, to chyba wolałabym taki. bo jednak ten mój łapie tę wilgoć i na oliwkowanie muszę jej podkłądać suchą część, bo ta wilgotna jest nieprzyjemna.
    tylko, ze to, co podlinkowałaś, to na oko mi wygląda właśnie na to, co ja mam. tylko tam żadnego plarku nie widzę.
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeMar 11th 2012
     permalink
    a moze Twój tak wygląda ?

    w sumie tak sie zastanawiam czy jest sens taki ręcznik kupować bo Nina w sumie sekundę po zawinięciu w ręcznik się odkopuje i leży cała goła i mokra i tak chyba jej najlepiej więc co ją będę w jakieś polary zawijać nie ? :devil:
    --
  4.  permalink
    Ja wyciągam z wanny, pakuję do ręcznika, a potem na przewijaku otulam/dosuszam tetrą.
    --
  5.  permalink
    a ja mam 2 z kapturkiem, a 2 zwykłe:)
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeMar 12th 2012
     permalink
    Teo, ja polecam baby ono. wstawialam tu gdzies link do nich:wink:
    •  
      CommentAuthorjeżynka
    • CommentTimeMar 12th 2012
     permalink
    TEORKA: a czy któraś miała albo ma ręcznik z termofrotty ?

    ja własnie zamówiłam sobie 3 szt. :).
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorMilena
    • CommentTimeMar 12th 2012 zmieniony
     permalink
    U mnie tylko z kapturem - IKEA...

    Co do nocnika, to Młody nie chciał robić...sprawdził się taki turystyczny, który sie rozkłada i może być nakładką na kibelek...Zocha też już zaczęła używać...

    A w spiworach śpimy od początku...nawet 3-letni Franek nadal zimą nim śpi....ale my mamy 100-letni dom, który zimą ciężko nagrzać, więc dzieki śpiworkom mam pewność, że się nie rozkopią...
    -- FRANEK, ZOSIA i ...
    •  
      CommentAuthorgracjanna
    • CommentTimeMar 13th 2012
     permalink
    nie rozumiem, po co Wam specjalne ręczniki-z kapturkami i ze specjalnych materiałów?
    Nie wiedzę sensu: mieliśmy jeden z kapturkiem uszyty przez babcię, poza tym cały czas używamy normalnych ręczników wypranych w dzidziusiowym proszku, więc są miękkie. I tyle na ten temat: dla mnie specjalny ręcznik to zbędny wydatek. A zwłaszcza kilka.
    •  
      CommentAuthortuli_pani
    • CommentTimeMar 13th 2012
     permalink
    na początek takie ręczniki są fajne, głównie ze względu na kwadratowy kształt :bigsmile:
    od kiedy maluch z nich wyrósł używamy normalnego dużego ręcznika
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeMar 13th 2012
     permalink
    Dla mnie też :) Kupiłam jeden w Lidlu, z Puchatkiem, bo miałam w planach puchatkową wyprawkę :devil: a drugi na Giełdzie mamy upolowałam :P a jak czasem oba mam w praniu to młodą wycieram swoim i też się nic nie dzieje, a co :)
    --
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeMar 13th 2012
     permalink
    chore ceny maja te 'zakapturzone' 50 zł za jeden?!
    mój stwierdził, że jak sobie do szpitalnej torby życzą to musimy kupić ( panikował tego dnia starsznie)
    wiec w mothercare znaleźliśmy 3 szt ( 75x75) za 80 zł
    jak Mała z nich wyrośnie to pewnie będę używać normalnych.
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeMar 13th 2012
     permalink
    Dziewczyny a może ma któraś z Was zdjęcie dziecka (lalki, może być twarz zamazana;) w tym ręczniku z kapturkiem? Albo może zrobić? Bo ja jakoś nie mogę sobie tego wyobrazić...czy to jakiś zawijany kapturek (w sensie sami zawijamy w koło głowy) czy już gotowy i tylko się naciąga na głowę? Bo też jakoś nie widzę zasadności takiego zakupu:/
    --
    •  
      CommentAuthorMatylda1982
    • CommentTimeMar 13th 2012 zmieniony
     permalink
    Hanny
    zobacz na przyklad w tym linku
    http://www.purlbee.com/storage/hooded-baby-towel-2-425.jpg?__SQUARESPACE_CACHEVERSION=1274543375916

    (przepraszam ale nie umiem 'ladnie' linkwac' :cry: )
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.