Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  permalink
    my mamy z 2 szt. ikea były niedrogie i są z fajnej bawełny.
    moje doświadczenia z nimi przy innym dziecku są jak najbardziej pozytywne, bo jak się takiego malucha zakapturza i niesie na przewijak, to mu się strasznie podoba :)
    --
    •  
      CommentAuthorFausti86
    • CommentTimeMar 13th 2012 zmieniony
     permalink
    to chyba chodzi o cos takiego prawda?
    --
    •  
      CommentAuthorFausti86
    • CommentTimeMar 13th 2012
     permalink
    To ja mam pytanie odnosnie bodow, urodze w lipcu... zamierzam kupic kilka bodziakow z dlugim i krotkim rekawe w rozmiarze 56 cm, a co z rozmiarem 62, bo wiem, ze to rozmiar taki na ok. 3 miesiace, kupic tez kilka z dlugim i kilka z krotkim, czy te z krotkim juz sie nie przydadza?
    --
  2.  permalink
    Fausti86
    ja mysle ze moga sie przydac, glwnie noszone jak bielizna, na przyklad pod bluzke z dlugim rekawem. Zaznaczam ze pisze czysto teoretycznie :) gdyz sama mam podobne dylematy.
    --
  3.  permalink
    Ostatnie niemowle z ktorym mialam bliska domwa stycznosc ma teraz 23 lata :)
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeMar 13th 2012 zmieniony
     permalink
    Aaaaa! Dzięki Matylda:wink: To ze dwa chyba kupię, tak przynajmniej na początek.
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeMar 13th 2012
     permalink
    dla mnie te kapturki sens mają...
    bo jak główka cała mokra to lepiej nałożyć kaptur [w czasie gdy wycieram ciałko to woda z włosów sama w kaptur wsiąka] niż obkładać dodatkowo pieluchami czy tam czymś innym :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeMar 13th 2012
     permalink
    No teraz widzę, że tam faktycznie jakiś kapturek jest;) Na zdjęciach z allegro jakoś tak się nie wydawało;)
    --
    •  
      CommentAuthorjeżynka
    • CommentTimeMar 13th 2012
     permalink
    Dziewczyny a kupowałyście nawilżacz powietrza?- bo ja się zastanawiam nad zakupem, ale nawet nie wiem na co zwracać mam uwagę.
    Może coś polecicie?
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeMar 13th 2012
     permalink
    Jezynka, a jaka masz wilgotnosc powietrza w domu? Czy jest sens kupowac? Jak u mnie jest bardzo suche powietrze, to poprostu wieszam pieluchy mokre na kaloryferzy czy lozeczku.
    Co do recznikow, to nie wyobrazam sobie uzywac recznika bez kapturka. Wygoda i funkcjonalnosc :devil:
    •  
      CommentAuthorjudka25
    • CommentTimeMar 13th 2012 zmieniony
     permalink
    My kupiliśmy taki: http://allegro.pl/nawilzacz-powietrza-z-jonizacja-hyundai-hum-770-i2186037783.html, ja się na tym nie znam, to mój mąż szukał i chciał żeby był cichy i w miarę porządny, ale sprawdza się i zdecydowanie lepiej się śpi. Nam zakup nawilżacza poleciła pielęgniarka, która pracuje na oddziale położniczym w szpitalu.
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeMar 13th 2012
     permalink
    jeżynka: Dziewczyny a kupowałyście nawilżacz powietrza?- bo ja się zastanawiam nad zakupem, ale nawet nie wiem na co zwracać mam uwagę.
    Może coś polecicie?


    Ja mam w domu nawilżacz, warto kupić cichy, szczególnie jeśli jest włączony na noc ;) i mój taki jest, jak wrócę do domu to podam nazwę.
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthorjeżynka
    • CommentTimeMar 13th 2012
     permalink
    montenia: Jezynka, a jaka masz wilgotnosc powietrza w domu? Czy jest sens kupowac?

    córcia urodzi się w maju- czyli na lato - więc podejrzewam że będzie potrzebny, a poza tym nie mogę za bardzo otwierać wszystkich okien w lato bo straszny przeciąg jest - więc podejrzewam, że będzie potrzebny.
    Słyszałam również,że dziecku lepiej się śpi i nie ma problemów z noskiem jak ma się nawilżacz.

    Dzięki za inf. :)
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorcheriniatko
    • CommentTimeMar 13th 2012 zmieniony
     permalink
    jeżynka: córcia urodzi się w maju- czyli na lato - więc podejrzewam że będzie potrzebny, a poza tym nie mogę za bardzo otwierać wszystkich okien w lato bo straszny przeciąg jest - więc podejrzewam, że będzie potrzebny.
    Słyszałam również,że dziecku lepiej się śpi i nie ma problemów z noskiem jak ma się nawilżacz.


    Z moich obserwacji latem ta wilgotność strasznie wzrasta, przynajmniej u mnie dochodziła czasami do 60%, ale w okresie grzewczym jest masakra. Mogę polecić nawilżacz, który osobiście zakupiliśmy dla utrzymania prawidłowej wilgotności parkietu, ale powiem, że doskonale oczyszcza powietrze i najlepiej to widać przy zmianie wody, przez co w mieszkaniu praktycznie się nie kurzy. Jest to chyba jedyny nawilżacz nie wymagający wymiany filtra. Ma filtr wodny i można stosować dodatkowo bioabsorber, który jeszcze lepiej pochłania nieczystości powietrza. Jest to jednak dość drogi interes, ale potem nie wymaga żadnych nakładów finansowych poza zwyczajnym czyszczeniem. Całkowicie go polecam, działa już u mnie 2 rok, do tego ma malutkie zapotrzebowanie na prąd i super cichy. Polecam też zakup zwyczajnego analogowego higrometru, żeby kontrolować wilgotność.
    http://www.venta-airwasher.pl/index.php/modele_lw12_lw24plus_lw44plus
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeMar 13th 2012
     permalink
    my nawilżacz kupiliśmy
    ale po czterech użyciach powróciliśmy do rozwieszania mokrych pieluch na kaloryferze, tak jak Montenia pisze :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorMilena
    • CommentTimeMar 13th 2012
     permalink
    My nawilżacza używamy tylko zimą, kiedy kaloryfery włączone...
    -- FRANEK, ZOSIA i ...
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeMar 13th 2012
     permalink
    a ja mam problem bo kaloryferów brak i trzeba będzie zainwestować :)
    może 'ciociom' ode mnie z pracy powiem, żeby sie zrzuciły zamiast misiów i ubranek zakupiły :)
    --
    •  
      CommentAuthorjeżynka
    • CommentTimeMar 14th 2012
     permalink
    Tu znowu ja :)- a jakiej firmy kosmetyki macie, polecacie na pierwszy okres dla dzidziusia?
    Ja zastanawiam się nad NIVEA.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeMar 14th 2012
     permalink
    jeżynka: Tu znowu ja :)- a jakiej firmy kosmetyki macie, polecacie na pierwszy okres dla dzidziusia?

    Polecam babydream z rossmanna, posiadają oko test czyli na pewno są bezpieczne dla dzieci
    --
    •  
      CommentAuthorjeżynka
    • CommentTimeMar 14th 2012
     permalink
    bladykot: Polecam babydream z rossmanna


    a stosowałaś je od pierwszego dnia ?
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorJULITA1610
    • CommentTimeMar 14th 2012
     permalink
    bladykot: babydream z rossmanna


    Ja też kupiłam kosmetyki z tej firmy. Przez całą ciążę smarowałam mój brzuszek i inne części ciała narażone na rozstępy przeróżnymi kosmetykami dla kobiet w ciąży.
    Przetestowałam kilka firm i preparatów i najbardziej ze względu na konsystencję, zapach, wchłanianie itp przypasował mi właśnie balsam (oliwka też jest OK) z firmy babydream.
    Stwierdziłam, że jeżeli mojej skórze tak bardzo ta firma pasuje to i mojej córeczce też będzie odpowiadała :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorMilena
    • CommentTimeMar 14th 2012
     permalink
    Ja miałam Oilatum do kąpieli, SVR - balsam, Linomag i Sudocrem
    -- FRANEK, ZOSIA i ...
    • CommentAuthorcho
    • CommentTimeMar 14th 2012
     permalink
    Fausti86: To ja mam pytanie odnosnie bodow, urodze w lipcu... zamierzam kupic kilka bodziakow z dlugim i krotkim rekawe w rozmiarze 56 cm, a co z rozmiarem 62, bo wiem, ze to rozmiar taki na ok. 3 miesiace, kupic tez kilka z dlugim i kilka z krotkim, czy te z krotkim juz sie nie przydadza?


    Ponawiam pytanie Fausti, bo mnie też to bardzo interesuje. Nie wiem czy za radą z poczatku wątku kupić tylko kilka sztuka rozmiaru 56 i reszta 62 czy spokojnie zacząć od 56??
    DOŚWIADCZONE MAMY POMOCY!:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorFausti86
    • CommentTimeMar 14th 2012
     permalink
    W ogóle te na 56 cm i tak się różnią wielkością :P
    --
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeMar 14th 2012 zmieniony
     permalink
    jeżynka: a stosowałaś je od pierwszego dnia ?
    oczywiście, w ciąży też
    --
    •  
      CommentAuthormarta_885
    • CommentTimeMar 14th 2012
     permalink
    Jeśli chodzi o kosmetyki to ja używam olejku do kąpieli Linomag i maści Linomag na pośladki i suche miejsca na skórze, Sudocrem na zaczerwienienia (przydał sie przy kupkach przejściowych), na buźkę- krem ochronny Bambino a po kąpaniu na całe ciałko krem pielęgnacyjny też Bambino.

    Dziewczyny a z tymi rozmiarami to jest tak, że kilka ubranek z tego samego rozmiaru będzie się różniło... miałam taki komplecik 56 na odbiór córki ze szpitala i po 2 tygodniach w niego ledwo wchodziła a inne dopiero teraz są dobre. 62 niektóre będą zaraz na nią dobre a inne wydają się wielkie:confused: ciężko trafić
    --
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeMar 14th 2012
     permalink
    dokladnie z tymi ubrankami i rozmiarami nie da sie idealnie trafic, kazde dziecko inne... Ja np lekka bylam, zapowiadali ze male dziecko a wyszlam 57 cm i te 56 wszystkie za male byly. Ja mam spora kolekcje i licze sie z tym ze czesc moze sie nie nadac.
    --
    •  
      CommentAuthorFausti86
    • CommentTimeMar 14th 2012
     permalink
    Ja mam 6 sztuk bodziaków, wszystkie na 56 cm, a każdy innej wielkości :D (dziadkowie się rozszaleli z kupowanie ubranek :devil:) :D
    --
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeMar 15th 2012
     permalink
    nareszcie Effuniak wypuszcza na rynek karmniki n
    premiera 23.03
    --
  4.  permalink
    co do nawilżacza to polecam,zwłaszcza na zimę, posiada wyświetlacz i wiesz ile jest wilgotności, mamy taki: http://allegro.pl/eldom-nu5-nawilzacz-powietrza-gwarancja-zwrotu-i2193819918.html, też polecam

    bodziaki to jest rewelacja, natomiast kupowanie w rozmiarze 56 ryzykowne, ja urodziłam dzidzię o długości 60:) i bodziaki się przydadzą na upały, ja ubieram w nie dziecko codziennie i na dzień i na noc, więc mam ich sporo, po za tym malutkie dziecko ulewa i trzeba zmieniać, bo nie zawsze zdążysz z pieluszką:)

    ja kupiłam Babydream do kąpieli, ale nie jestem zadowolona, bo dziecko ma skórę atopową i jest strasznie sucha, więc Emolium stosujemy, ale ogólnie jest fajne, ładnie pachnie
    a po 3 miesiącach bycia mamą napiszę Wam tyle, że droższe jest czasami tańsze:)
    do pupy polecam maść robioną na receptę od pediatry, ja płaciłam 7,50zł, starczyło mi na 5 tygodni, z gotowych Bepanhten:) a jak się już coś dzieje to Sudocream jak wyżej dziewczyny piszą, ale to jest w Niebieskim Pudełku, więc nie trzeba kupować
    •  
      CommentAuthormkd
    • CommentTimeMar 16th 2012 zmieniony
     permalink
    bladykocie dzięki za info tylko skąd ty o tym wiesz na stronie nie znalazłam info, czy wiesz ile będą kosztować?
    --
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeMar 16th 2012
     permalink
    na fb podała info, ceny niestety nie. ostatnio w dniu premiery staniki są po 99zł, potem droższe.
    --
    •  
      CommentAuthorjudka25
    • CommentTimeMar 17th 2012
     permalink
    A ja kupiłam na allegro termometr elektroniczny do czoła Beurer (jakaś niemiecka firma) i niestety zwrócę go. Pokazuje nieprawdziwą temperaturę np. 34 stopnie, a na zwykłym rtęciowym mam 37.0 To jest zbyt duża różnica błędu. Poza tym w każdym miejscu na czole ma inną temperaturę (na to pewnie jest jakieś wytłumaczenie), ale zwykle zaniża. Sprawdziłam na kilku osobach i w kilku miejscach. Zapłaciłam około 110zł i zdecydowanie odradzam. Teraz mam dylemat, bo nie wiem, jaki kupię następny. Chyba się zraziłam do tych elektronicznych, no albo trzeba wydać więcej na lepszy.
  5.  permalink
    judka25 z tego co wiem to najlepsze sa termometry 'douszne'.
    --
  6.  permalink
    Judka jest z Microlife taki douszny + do czoła, nie wiem jaka to seria, ale cena podobna. W Superpharm niedawno była ich promocja za jakieś 89zł. Ale najdokładniejsze to chyba będą elektroniczne z elastyczną końcówką do pupy. Może doświadczone mamusie tu pomogą, bo sama się zastanawiam jaki kupić :tongue:
    --
    •  
      CommentAuthorKakai
    • CommentTimeMar 18th 2012
     permalink
    my wczoraj zakuplismy łóżeczko z opuszczanym bokiem i do tego materac kokosowo-piankowy
    --
    •  
      CommentAuthorjudka25
    • CommentTimeMar 18th 2012
     permalink
    Kakai- łóżeczko śliczne, bardzo podobają mi się te kolory :smile:
    •  
      CommentAuthorKakai
    • CommentTimeMar 18th 2012
     permalink
    dziekuję:) nam wlasnie tez kolor sie spodobal, przy tym jest funkcjonalny, firma drewex dla chętnych;) i 299zł wiec nie jest jakes przesadnie drogie
    --
    •  
      CommentAuthorKatarzynka
    • CommentTimeMar 18th 2012
     permalink
    jeśli chodzi o termometry bezdotykowe - w szpitalu pielęgniarki mówiły, że najdokładniej mierzy temperaturę skierowany nie na czoło, a w okolice tętnicy szyjnej, al e jak był potrzebny dokładny pomiar i tak przynosiły zwykły elektroniczny i mierzyły w pupie
    -- ,
    •  
      CommentAuthorgracjanna
    • CommentTimeMar 18th 2012
     permalink
    Od początku stosowaliśmy pomiar w odbycie (mamy termometr microlife)-do czoła to tylko żeby stwierdzić, że gorączka jest, a to można ocenić i własnoręcznie-teraz przymierzamy się do kupna innego, bo mały już za bardzo ruchliwy, ale w 1szym r.ż. było OK
    Kosmetyki od pierwszych dni życia: Linomag (dziecko było wg opinii neonatologa przenoszone i miało bardzo suchą skórę-przez pierwsze 2 tyg. intensywnie go smarowaliśmy), Oilatum do kąpieli i mycia włosków, do pupy sprawdziliśmy wszystkie próbki otrzymane w szpitalu i ostatecznie nivea okazał się najskuteczniejszy
    Jeśli chodzi o rozmiary ubranek to zależy od ilości, którą zamierzasz mieć: nam wystarczyły 3 szt pajaców 56 i ok.5 r.62. Nie kupowałam dużo body w rozm.56-zwracałam uwagę, żeby były rozpinane na całej długości i dodatkowo w kroku-mały mógł nie tolerować przekładania przez głowę, miałam też 2 kaftaniki, bo w szpitalu sugerowali, żeby do odpadnięcia pępka nie zakładać body. Zakładałam od początku, ale kaftaniki kupowałam też później i większe, bo jakoś tak było nam wygodniej.

    Treść doklejona: 18.03.12 21:36
    łóżeczko kupiliśmy firmy Bobas (gdzieś z Pomorza) typ Magda-nie można u nich kupić indywidualnie, ale hurtownia nam sprowadziła-nas kosztowało 200pln, ma 3 poziomy, wyjmowane szczebelki i szufladę-zdecydował brak wszelkich ozdób i płaski bok-żeby można było coś na nim powiesić...
    •  
      CommentAuthorasia_
    • CommentTimeMar 19th 2012
     permalink
    hello , a co myślicie o kojcu ? widziałam taki sześciokąt drewniany ( jak łóżeczko tylko obszerniejsze ) i chodzi za ną zamiast łóżeczka . Wydaje mi sie że do spania moze być , a przy okazji posłużyć jako kojec
    --
    •  
      CommentAuthordoti_p
    • CommentTimeMar 19th 2012
     permalink
    Ja bym się chyba na kojec zamiast łóżeczka nie zdecydowała. W łóżeczku możesz sobie ustawić materacyk wysoko i nie musisz się schylać do ziemi, jak się poschylasz trochę, to po 2 dniach będziesz gnała po łóżeczko do sklepu. My rozpatrujemy kupno kojca turystycznego, żeby w domu nam służył jako kojec, a na wyjazdach był jak łóżeczko turystyczne (z pojedynczego nam maluchy szybko wyrosną, bo jest ich 2). O coś w tym stylu: https://www.tomi.pl/szczegoly/15565/baby_design_kojec_play_niebieski_03_warszawa

    Treść doklejona: 19.03.12 18:46
    Hmm no chyba że z regulowaną podłogą...
    •  
      CommentAuthorasia_
    • CommentTimeMar 19th 2012
     permalink
    fany ten kojec , fakt nie sprawdziłam "podłogi"
    --
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeMar 19th 2012 zmieniony
     permalink
    Wiem, że wiele osób kupiło kojec i używało go na miejsce na zabawki. Ja miałam łóżeczko turystyczne i też spełniło swoją rolę. Woziłam Młodego po całym mieszkaniu i mógł się bawić zawsze obok mnie, czy to przy gotowaniu, czy sprzątaniu.
    Ale kojca do spania bym nie polecała. Dziecko lubi mieć małą,przytulną przestrzeń kiedy śpi. Czuje się wtedy bezpieczniej.
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeMar 19th 2012
     permalink
    Ja mam kojec u rodzicow i co z tego, ze z regulowana "podloga", skoro to sie nie nadaje do ciaglego spania ze wzgledu na nieodpowiednia twardosc podloza. To jest prowizorka. Dziecko ma dekikatny kregoslup. To wazne by spalo na dobrym materacu a nie podwieszanym na rurkach materiale.
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeMar 20th 2012
     permalink
    my kojec też mamy ale póki co schowany i czeka na moment jak Ninka siedzieć będzie
    wtedy ją wrzucę, dam zabawki i może choć trochę spokoju będzie :cool:
    ale do spania sobie go nie wyobrażam, nawet jakby miał podnoszone dno
    --
    •  
      CommentAuthorjudka25
    • CommentTimeMar 20th 2012 zmieniony
     permalink
    Ja się zastanawiam nad kojcem właśnie do zabawy. Tylko, że my mamy mieszkanie 51 metrów + duży balkon i zastanawiam się nad sensem kupowania kojca. Czy kupujecie, bo macie domy ? Czy mając mieszkania o takim metrażu też? Bo wiadomo w małym mieszkaniu zajmuje to trochę miejsca, jest to też wydatek i nie wiem czy warto kupować.
    •  
      CommentAuthorpsycho_patka
    • CommentTimeMar 20th 2012 zmieniony
     permalink
    my tez posiadamy kojec, o taki...



    sluzy nam juz kilka dobrych lat...Minik dostal go w prezencie na chrzciny...a do dzis stoi w ogrodku gdzie w okresie wiosenno - letnim stanowi nie lada atrakcje...daszek zawiera takze ochrone przed szkodliwym promieniowaniem...sklada sie dokladnie w minutke...i nie zamienilabym go na zaden inny...:)
    --
    •  
      CommentAuthorasia_
    • CommentTimeMar 20th 2012
     permalink
    JA myślę nad kojcem bo mam w domu kota i psa , i wiadomo... sierść wszędzie . Ale jak pisały dziewczyny ie mogę dopatrzyc się na zdjeciach jakie te kojce drewniane mają materace . Jeśli takie jak w łóżczku to ok , ale wygląda mi to trochę za "cienko" jak na materac do spania. Kurczaki.... , myslałam o kojcu właśnie żeby później dziecko mogła w nim się bawić a żeby nie kupować dwóch mebelków .
    --
    •  
      CommentAuthorVsti
    • CommentTimeMar 20th 2012
     permalink
    To my się pochwalimy łóżeczkiem :)
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.