Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  permalink
    Magdalena: cobraczku, ja też Ci nie polecam pasów. Nigdy nie byłam wysportowaną dziewczyną, nie ćwiczyłam mięśni brzucha, a mimo to po porodzie bez pasa wszystko wróciło do normy.za to słyszałam wiele historii dziewczyn, które sobie pasami zrobiły krzywdę. wnętrzności muszą mieć swobodę wracania na swoje miejsce.


    Rozumiem, dobrze,ze piszecie bo ja swojego tylko uzywalam do biegania na te odstajace boczki:confused: A kompletnie nei wiedzialam jak to jest po porodzie.Z cora to strasznie pozno sie za siebie wzielam i ciezko potem bylo zrzucic kg...
    --
  2.  permalink
    MrsHyde dzięki Ci dobra kobieto za założenie tego wątku :-) lista zamieszczona na samym początku bardzo bardzo mi pomogła :-)
    --
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeApr 2nd 2012
     permalink
    po raz setny o pieluszkach...

    kupowała może któraś z Was pieluch tetrowe i flanelowe na allegro, polecacie jakiegoś sprzedawce?!
    --
    •  
      CommentAuthordoti_p
    • CommentTimeApr 2nd 2012
     permalink
    http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=4222926
    Tego sprzedawcę dziewczyny polecają...
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeApr 2nd 2012
     permalink
    no ja też go polecam, aczkolwiek tetra od niego zakupiona nie jest za rewelacyjna....
    flanelka ok ale tetrę ja dużo lepszą kupiłam u siebie w mieście w małym sklepiku z rzeczami dla dzieci :wink:
    natomiast ja zakupy u niego robiłam dobre pól roku temu, więc może teraz ma jakieś inne pieluchy
    --
    •  
      CommentAuthordoti_p
    • CommentTimeApr 2nd 2012
     permalink
    Tam tetry są ze 3 rodzaje, więc może trzeba tą podwójnie tkaną, czy coś... Chociaż niektóre rzeczy to trzeba podotykać, żeby wiedzieć, czy to to o co nam chodziło. Ale dziś np. byłam w smyku, patrzę promocja na butelki tomee teepee - 19.90... U niego 7 z kawałkiem, te same butelki. Oczywiście wiem, że w smyku się nie kupuje, ale spora rozbieżność jest...
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeApr 2nd 2012 zmieniony
     permalink
    o tak na butelkach faktycznie ma przebicie tzn pod warunkiem, że kupujesz masę innych rzeczy bo za same butelki [plus przesyłka] wyjdzie Ci to samo co w sklepie :smile:
    a tetrę od niego ja brałam tą najdroższą a i tak jakaś taka nie do końca mi się wydaje fajna
    --
    •  
      CommentAuthormareza
    • CommentTimeApr 2nd 2012 zmieniony
     permalink
    ja kupowałam od niego pierwsze tetrowe pieluchy dla siebie (ma w paczkach 10 szt bodajże za 15zł z groszami) )i były nawet ok - ostatnio dokupiłam bo chciałam komuś zrobić prezent żeby je poobszywać jak swoje i powiem szczerze że są dużo gorsze i nie nadają się żeby zrealizować pomysł ....
    --
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeApr 2nd 2012
     permalink
    wielkie dzięki dziewczyny

    i zastanawia mnie jeszcze jedna aukcja u tego Pana:
    mianowicie oferuje pampersy 6 paczek za 105 zł
    NEWBORNY 2-5kg
    myślicie, że się opłaca?!
    --
    •  
      CommentAuthorVsti
    • CommentTimeApr 2nd 2012
     permalink
    a ile szt. w paczce?
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeApr 2nd 2012
     permalink
    flavia: mianowicie oferuje pampersy 6 paczek za 105 zł
    NEWBORNY 2-5kg


    jeśli to takie same paczki jak w sklepie to tak bo normalnie one ok 23 zł chyba kosztują a tu wychodzi po 17 zł
    --
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeApr 2nd 2012
     permalink
    Vsti: a ile szt. w paczce?


    http://allegro.pl/pieluszki-happy-newborn-2-5kg-6x42-252-pieluchy-i2223285624.html nie umiem linków wklejać :shamed:
    --
    •  
      CommentAuthorVsti
    • CommentTimeApr 2nd 2012
     permalink
    to sie oplaca wedlug mnie :p
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeApr 3rd 2012 zmieniony
     permalink
    Flavia, u nas te pieluchy sie nie sprawdzily. Najlepsze na te poczatki byly pampersy premum care lub pampers new baby.
    W bella happy, to niby wyciecie na pepek bylo bardzo wysoko i zakrywalo normalnie pepuszek i tak trzeba bylo wywijac, a slabo sie wywijaly te pieluchy. No i te bella dla nas za sztywne byly.Pampersy delikatnie sie wywijaly, bardzo miecutkie sa. Takie moje spostrzerzenie.
    A i ja bym nie kupowala naraz tyle paczek, bo po pierwsze nie wiesz jak duzy dzidzius sie urodzi, po drugie czy nie uczula i czy beda wam odpowiadac. Jak doliczysz koszty przesylki to wyjdzie w podobnej cenie jak w sklepie.
    •  
      CommentAuthormariamateria
    • CommentTimeApr 3rd 2012 zmieniony
     permalink
    montenia: A i ja bym nie kupowala naraz tyle paczek, bo po pierwsze nie wiesz jak duzy dzidzius sie urodzi, po drugie czy nie uczula i czy beda wam odpowiadac.


    No właśnie, bo jak wiadomo, co mały tyłek to opinia ;)
    My po pampkach new baby właśnie leczymy odparzenie na pupce i jeszcze młody zasikiwał w nich pępek, bo nie pasowało nam wywijani ich, za to bella happy sprawdza nam się doskonale :confused: i huggiesy newborny też nam się podobały, więc polecam kupić na początek małe paczki i sprawdzić. Poza tym one są rozmiarowo różne i niby ta sama waga a jedne są przymałe a drugie przyduże i dopiero trzecie pasują... to jakaś wyższa logistyka dla mnie.... szczególnie, ze póki co mój świat ogranicza się dokuchni, łazienki i sypialni, czasem na jeden film wyrywam się do dużego pokoju, ale nie mogę tam wysiedzieć jeszcze... nawet kanapa do leżenia mojej dupie za twarda :devil: więc całe zakupy na głowie mojego G., który próbuje to rozkminić...
    --
  3.  permalink
    Przegladam sobie teraz w necie butelki i smoczki i znalazlam tez plyn do mycia butelek i smoczkow...Czy ktoras z was kiedys uzywala takiego plynu?Bo ja dopiero zobaczylam ze taki istnieje:tongue: Zawsze wyparzalam i to wystarczylo...hmmm

    --
  4.  permalink
    ja jestem zdania ze z dezynfekcja i sterylnoscia nie ma co przesadzac...wedlug mnie zwykly plyn do mycia naczyn tez spisze sie na medal...
    --
  5.  permalink
    psycho_patka: ja jestem zdania ze z dezynfekcja i sterylnoscia nie ma co przesadzac...wedlug mnie zwykly plyn do mycia naczyn tez spisze sie na medal...


    Wlasnie tak myslalam,ale swoja droga czego to nie wymysla zeby zarobic hehe:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorsliwson
    • CommentTimeApr 3rd 2012
     permalink
    Przegladam sobie teraz w necie butelki i smoczki i znalazlam tez plyn do mycia butelek i smoczkow...Czy ktoras z was kiedys uzywala takiego plynu?Bo ja dopiero zobaczylam ze taki istnieje:tongue: Zawsze wyparzalam i to wystarczylo...hmmm


    Ja używałam jak miałam schizę po pleśniawkach synka ale bardzo szybko zrezygnowałam. Nie widziałam żadnej różnicy w działaniu. W cale lepiej nie zmywa śladów np po marchwi itp. niż normalny płyn, sporo kosztuje i szybko się zużywa (nie ma takiej konsystencji jak płyn- jest sporo rzadszy).
    --
  6.  permalink
    sliwson: Ja używałam jak miałam schizę po pleśniawkach synka ale bardzo szybko zrezygnowałam. Nie widziałam żadnej różnicy w działaniu. W cale lepiej nie zmywa śladów np po marchwi itp. niż normalny płyn, sporo kosztuje i szybko się zużywa (nie ma takiej konsystencji jak płyn- jest sporo rzadszy).


    Na poczatku wyparzalam butelki potem mylam w zmywarce:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorKakai
    • CommentTimeApr 4th 2012 zmieniony
     permalink
    Pampers Premium Care, Newborn, 78 szt w cenie 40zł to mało?
    --
    •  
      CommentAuthorjudka25
    • CommentTimeApr 4th 2012 zmieniony
     permalink
    Wydaje mi się, że mało, o ile nie mylę ich z innymi, to widziałam je w tesco za 50-60 zł.
    •  
      CommentAuthorKakai
    • CommentTimeApr 4th 2012
     permalink
    aha to good:bigsmile: zobaczcie jakas karta rabatowa
    --
    •  
      CommentAuthorVsti
    • CommentTimeApr 4th 2012
     permalink
    Mało!
    --
    • CommentAuthorcho
    • CommentTimeApr 4th 2012
     permalink
    Ja ja man. Moja mama pracuje w jednej z tych aptek i pampki mi take juz wziela. Aktualne promocje sa do 31 ma a. Pozniej dalej nowe. Polecam, bo warto.
    --
    •  
      CommentAuthorKakai
    • CommentTimeApr 4th 2012
     permalink
    cho: Ja ja man. Moja mama pracuje w jednej z tych aptek i pampki mi take juz wziela. Aktualne promocje sa do 31 ma a. Pozniej dalej nowe. Polecam, bo warto


    zarejestrowalam sie tam, powiedz mi cyz karte mi przesla do domu czy jak?
    --
    • CommentAuthorcho
    • CommentTimeApr 4th 2012
     permalink
    Ja to robilam w aptece u many, ale z tego co wiem powinni ci wyslac i wtedy ja uaktywniasz w aptece lub na stronie.
    --
    •  
      CommentAuthorKakai
    • CommentTimeApr 4th 2012
     permalink
    cho: Ja to robilam w aptece u many, ale z tego co wiem powinni ci wyslac i wtedy ja uaktywniasz w aptece lub na stronie.


    aha dzieki to czekam i potem kupuje pampersiki:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorgilese
    • CommentTimeApr 4th 2012
     permalink
    Uważajcie na te promocyjne pampersy, leżałyśmy w szpitalu i porównywałyśmy różne pampersy i ze zdziwieniem stwierdziłyśmy że opakowanie to samo, a te promocyjne pampki jakieś takie gorsze :-/ mniej miękki, śmierdzą chemią i jakieś mniej kolorowe... W szpitalu dawali nam bella happy i to też według mnie porażka, dużo większe niż pampersy, twarde i sztywne.

    Dla mojego Jasia niestety w Polsce nie znalazłam dobrych pieluch, jest wcześniakiem, więc wszystko jest za wielkie. Na allegro udało nam się dostać kilka paczek pampersów ze stanów dla wcześniaków i te są idealne, szkoda że w Polsce takich nie robią :-(
    --
    •  
      CommentAuthorKakai
    • CommentTimeApr 4th 2012
     permalink
    gilese: Uważajcie na te promocyjne pampersy, leżałyśmy w szpitalu i porównywałyśmy różne pampersy i ze zdziwieniem stwierdziłyśmy że opakowanie to samo, a te promocyjne pampki jakieś takie gorsze :-/ mniej miękki, śmierdzą chemią i jakieś mniej kolorowe... W szpitalu dawali nam bella happy i to też według mnie porażka, dużo większe niż pampersy, twarde i sztywne.Dla mojego Jasia niestety w Polsce nie znalazłam dobrych pieluch, jest wcześniakiem, więc wszystko jest za wielkie. Na allegro udało nam się dostać kilka paczek pampersów ze stanów dla wcześniaków i te są idealne, szkoda że w Polsce takich nie robią :-(


    ja docelowwo chce kupowac niemieckie pampki, moze beda jak proszki, lepsze:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorVsti
    • CommentTimeApr 4th 2012 zmieniony
     permalink
    a ja ostatnio na stronie jonhson's baby zamowilam bezplatny zestaw probek :p
    https://www.johnsonsbaby.com.pl/products,zamow.html
    --
    •  
      CommentAuthorKakai
    • CommentTimeApr 5th 2012
     permalink
    ja tez to zamówilam-probki, dziewczyny jakie macie ochraniacze na materac??
    --
    •  
      CommentAuthorOsorya
    • CommentTimeApr 5th 2012
     permalink
    A ja chciałam zapytać o laktator;)
    Jaki polecacie?Elektroniczny czy ręczny?Firma?
    --
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeApr 5th 2012
     permalink
    osorya, juz planujesz zakup laktatora?! Masz pewnosc ze Ci sie przyda, czy poki co rozgladasz sie i chcesz tylko wybrac... Dla niektorych kobiet to rzecz zbedna a inne sobie bez tego zycia nie wyobrazaja.

    Znajoma powiedziala ze miala reczny, a potem dostala elektryczny... Porownala to do jazdy samochodem i spaceru, zarowno jeden jak i drugi sposob doprowadzi Cie do celu, ale... Skoro wie jak to jest jezdzic samochodem to na piechotke juz sie nie wybierze nigdzie... A laktator krazy, w obiegu u kolezanek jest:)
    --
    •  
      CommentAuthorgracjanna
    • CommentTimeApr 5th 2012 zmieniony
     permalink
    miałam Medela Harmony-traktowałam go jako rezerwę jak Mały długo spał, a mnie zaczynało już mleko wypływać albo chciałam zrobić zapas do zamrażarki na jakieś wyjście. Więc tak naprawdę niezbyt często był używany-sprawdzał się, kiedy mleka było naprawdę dużo. Natomiast pod koniec okresu karmienia, gdy chciałam sprawdzić, ile jeszcze tego mleka jest, to już nie miał siły uciągnąć, a mleko na pewno było, bo Mały się przysysał i sobie spokojny posiłek urządzał.
    Miał fajną wąską buteleczkę, tylko smoczek musiałam dokupić.
    Kupiłam go jakieś 5 tyg po porodzie.
    •  
      CommentAuthorbrombap
    • CommentTimeApr 5th 2012
     permalink
    Hmm - nie wiem, czy "zwykły" płyn do mycia naczyń to dobry pomysł - na mój nos bardzo pachnie i przechodzą tym butelki i smoczki. Ja używam tego płynu Nuk nawet teraz, myję nim Martusiowe naczynia (kubeczki itd.). Po prostu wydaje mi się, że ma mniej chemii. Ale specem nie jestem:)
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeApr 5th 2012
     permalink
    Ja mialam medela mini electric i sprzedalam go szybko, bo bardzo wolno sciagal (niby nasladuje ssanie dziecka i chyba dlatego tak wolno sciaga). Teraz uzywam zwyklego recznego Avent i ten mi pasuje super, szybciutko sie sciaga.
    •  
      CommentAuthorOsorya
    • CommentTimeApr 5th 2012
     permalink
    Flavia tylko się rozglądam żebby w razie co wiedzieć co kupić:) Ja ogólnie jeszcze niewiele rzeczy mam,póki co czytam,zastanawiam się,oglądam;)
    Dzięki za rady.
    I chyba jak będę kupowała laktator to raczej ręczny.Nie chciałabym siedzieć nie wiadomo ile czekając aż mi się mleko odciągnie.
    Czyli ręczny z Aventu ściąga dosyć sprawnie?
    --
    •  
      CommentAuthorgilese
    • CommentTimeApr 5th 2012
     permalink
    Ja mam doświadczenia tylko z medelą, w szpitalu laktację uratowała mi medela symphony (mały jest wcześniakiem i musiałam od urodzenia odciągać pokarm żeby go nie stracić), potem pożyczyłam mini electric i nie polecam, strasznie mnie po nim brodawki bolały, ściągał podobną ilość jak ten szpitalny, ale było to nieprzyjemne, obecnie kupiłam swing i bardzo polecam, ale tylko jeśli wiesz że będziesz musiała często odciągać, w innym wypadku szkoda pieniędzy chyba. Nie mam doświadczenia z laktatorami ręcznymi, więc nie mam porównania.
    --
    •  
      CommentAuthormacek
    • CommentTimeApr 6th 2012
     permalink
    Dla mnie avent był raczej kiepski. Polecam za to zwykłe laktatory tłokowe, chyba lakta się nazywają.
    --
  7.  permalink
    Rowniez mialam laktator z Aventa to w spzitalu musiala kupic drugi bo Aventa nie sciagal w ogole pokarmu:confused:

    Rowniez slyszalam o tlokowych ze sa wporzadku....:wink:
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeApr 6th 2012
     permalink
    U mnie ten Aventu to normalnie sciaga i bardzo szybciutko.
  8.  permalink
    montenia: U mnie ten Aventu to normalnie sciaga i bardzo szybciutko.


    U nas sie nie sprawdzil,ale slysze od wielu dziewczyn,ze cos z tym aventem bylo nie tak...
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeApr 6th 2012
     permalink
    Cobraczek, akurat ten u mnie sie sprawdzil, a np. medela nie:wink:
    Trzeba tez uwazac na rozmiar lejka, bo jak jest za duzy to nie masuje tych kanalikow mlecznych i tez mleko nie wyplywa.(czytalam o tym w poradniku medeli wlasnie, ale gdzie sie to wybiera to nie wiem, bo wszystkie te laktatory maja w komplecie juz lejek)
    •  
      CommentAuthormarta_885
    • CommentTimeApr 6th 2012
     permalink
    U mnie też Avent sprawdził się super:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorShatinena
    • CommentTimeApr 6th 2012 zmieniony
     permalink
    a to nasza wyprawka :)))
    dodam ze jest tez wanienka i stelaz ale nie na zdjeciach :)

    https://plus.google.com/u/0/photos/105287477275872331143/albums/5728245151584432049
    --
    •  
      CommentAuthorOsorya
    • CommentTimeApr 6th 2012
     permalink
    Co powiecie o tym zestawie?Opłaca się?
    http://allegro.pl/avent-zestaw-startowy-laktator-isis-pojemniki-via-i2227082995.html
    --
    •  
      CommentAuthorjeżynka
    • CommentTimeApr 6th 2012 zmieniony
     permalink
    Shatinena
    mam pytanko - Nivea nie jest od 1m.ż- bo tylko takie widziałam?
    A jakie to mydełko w miseczce leży - bo też chce kupić?
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorShatinena
    • CommentTimeApr 6th 2012
     permalink
    biały jeleń ...:)

    moja siostra uzywala nivea od momentu kiedy pepek odpadl... a wczesniej myla tylko w mydleku ... wiec ja zrobie to samo :)

    Osorya zobacz sobie to
    http://allegro.pl/mega-zestaw-do-karmienia-piersia-tommee-tippee-i2234392155.html
    http://allegro.pl/avent-laktator-isis-3-butelki-3-smoczki-gratis-i2242052160.html
    --
    •  
      CommentAuthorjeżynka
    • CommentTimeApr 6th 2012
     permalink
    Dzięki:).
    -- [/url]
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.