Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeApr 10th 2012
     permalink
    mariamateria: Nie zauważyliśmy, żeby był przegrzany, łapki miewa chłodne, karczek ciepły,


    nigdy się łapkami nie sugeruj :wink::wink::wink:
    tylko na karku się u dzieci sprawdza...
    stopy i dłonie mogą być zimne [albo nawet lodowate] ale to nie oznacza, że dziecku chlodno :wink:



    xkamilax: Dziewczyny a jakie najlepsze butelki dla noworodka?
    Ile ich trzeba ?


    jak będziesz karmić tylko piersią to trzeba Ci butelek zero :tongue:
    a jak nie będziesz to każdy Ci napisze pewnie o innych butelkach bo na rynku jest ich masa...
    my po przejściu na mm używamy np tomme tippe
    --
  1.  permalink
    No wiem Teo, że łapkami nie ma co, sprawdzam na karku to zawsze jest taki w miarę letni a nie rozgrzany na maksa, ale za Twoją radą dziś ma już po kąpieli jedną warstwę.

    TEORKA: jak będziesz karmić tylko piersią to trzeba Ci butelek zero
    a jak nie będziesz to każdy Ci napisze pewnie o innych butelkach bo na rynku jest ich masa...
    my po przejściu na mm używamy np tomme tippe


    No właśnie. Ja kupiłam razem z laktatorem, tak na wszelki wypadek ładny komplecik 2 sztuk też tomme tippe, ale to nie było mądre, bo mi młody po posmakowaniu smoczka (poiliśmy glukozą bo żółtaczka) cycki pogryzł, że hej... pewnie jakbym była mądrzejsza to pokusiłabym się o zakup jakiejś takiej ze smoczkiem cyckopodobnym... chociaż nie mając butelki można poić łyżeczką i pewnie jeszcze lepiej by było...
    --
    •  
      CommentAuthorVsti
    • CommentTimeApr 10th 2012
     permalink
    a jakie są ze smoczkiem cyckopodonym? :D
    --
    •  
      CommentAuthorP_Madzia
    • CommentTimeApr 10th 2012
     permalink
    mi koleżanka poleciła "madelę" i podobno cyckopodobna :) osobiście nie spawdziłam :)
    •  
      CommentAuthormariamateria
    • CommentTimeApr 10th 2012 zmieniony
     permalink
    nam na SR położna pokazywała właśnie medelę, ale ona droga, podobno są tańsze też ale nie wiem jakiej firmy...
    One mają taką malutką dziureczkę, ze dziecko musi się napracować jak przy cycu, żeby leciało
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeApr 11th 2012
     permalink
    My mamy butelki Tomee Tippie i avent, mala zadowolona(choc uzywamy b.rzadko-bo raptem kilka razy byly uzyte). Ze starsza corka uzywalismy Dr. Brown i byly super(zero kolek, mimo, ze po innych miala ogromne). Mi doradca laktacyjna polecila Aventa, TT i medela calma(ta nie zaburza karmienia piersia, bo dziecko musi tak pracowac jak przy piersi-niby, nie wiem jak naprawde jest).
    Akurta u starszej corki, gdy tylko zaczelismy dokarmiac skonczylo sie karmienie piersia bo mala nie chciala pic z piersi, odpychala sie , szarpala mi piersi, poprostu przez butle latwiej sie pije.
    •  
      CommentAuthorKakai
    • CommentTimeApr 11th 2012
     permalink
    ja kupilam 2 butelki TT ze smokiem cyckopodobny, w razie potrzeby eby miec
    --
    • CommentAuthorjusta2586
    • CommentTimeApr 11th 2012
     permalink
    co do butelki to my kupiliśmy z Lovi antykolkowa imitującą pierś i smoczka też dokładnie takiego kupiliśmy. Ja możliwe że bede musiała po porodzie wybrac sie do szkoły na egzaminy wiec tak na wszelki wypadek kupiliśmy jakbym musiała ściągać (tyle że z laktatorem sie wstrzymuje jeszcze). Ale wydaje mi sie że butelka czy tak czy tak ti kiedys sie przecież przyda tyle że smoczek trzeba bedzie dopasowac do wieku ewentualnie.
    --
    •  
      CommentAuthorVsti
    • CommentTimeApr 11th 2012
     permalink
    ja tak myslalam jednak o avencie, bo ogolnie widze, ze laktator tej firmy jest tu zachwalany i w razie co butelki beda pasowac...
    Poza tym moja bratowa uzywa but. aventa od 2 lat i jest mega zadowolona, mala nigdy zadnych kolek nie miala...
    --
  2.  permalink
    Dziewczyny mam pytanie.
    Jaki kubecze polecacie na wyjścia na spacery?
    Taki niekapek bedzie ok?
    Franek popija w domu wode z Doidy no ale na spacer przeciez tego nie wezmę.
    A butelki mu tez nie chce dawac skoro sa kubeczki tylko jakie bylby dobry?
    -- // //
    •  
      CommentAuthorVsti
    • CommentTimeApr 11th 2012
     permalink
    Kupiłam 2 butelki Avent 125 ml za 24,99 zł w Tesco chyba dobra cena, co?
    --
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeApr 11th 2012
     permalink
    nightingale_84: Jaki kubecze polecacie na wyjścia na spacery?

    Ceri poleciła ten niekapek ze słomką i zamierzam go kupić
    --
  3.  permalink
    Tylko kurcze one sa od 9m+ to Frankowi troche jeszcze brakuje :/
    -- // //
    •  
      CommentAuthorJULITA1610
    • CommentTimeApr 11th 2012
     permalink
    Ja mam butelkę medelę 9tania nie była ale chyba warta ceny), skusiłam się właśnie tym, że cyckopodobna, jesteśmy cały czas na piersi ale raz z ciekawości podałam małej moje mleko z butli. Samo nie poleciało, musiała się zassać jak przy cycu, kolejne karmienie było z piersi i chyba mała różnicy nie zauważyła :wink:
    Mam nadzieję, że w razie "W" butelka godnie zastąpi cyca :wink:
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeApr 11th 2012
     permalink
    nightingale_84: Jaki kubecze polecacie na wyjścia na spacery?


    Ja na pewno bidon ze słomką. Ponoć nie jest aż tak szkodliwy dla zgryzu, jak wszelkie niekapki.
    •  
      CommentAuthormacek
    • CommentTimeApr 12th 2012
     permalink
    Picie przez słomkę bardzo dobrze wpływa na zgryz oraz cały aparat mowy. Jasiu nauczył się pić z bidona jak miał 8 miesięcy.
    --
  4.  permalink
    Night, Krzyś pije już z tego bidonu ze słomką i idzie mu nieźle, Ewunia zaczęła pić jak miała 5-6 miesięcy i też było super. Ta słomka jest miękka, więc sobie buzi nie poharata. I nawet jak odwróci, to się nie zaleje, bo tam w słomce jest blokada. Dzięki temu łatwiej nauczyć się przełykać, bo na raz dużo nie zaciągnie.
    --
  5.  permalink
    No to może go kupie, w końcu sie nauczy, a w razie W mam tez zwykłą butelke Aventa więc źle nie będzie.
    Dzieki :smile:
    -- // //
    •  
      CommentAuthormkd
    • CommentTimeApr 16th 2012
     permalink
    night jesli masz zwykła butle aventa to chyba do nie możesz dokupić tylko smoczek niekapek. U nas świetnie się on sprawdza na wyjścia. słomek jeszcze nie próbowaliśmy.
    --
  6.  permalink
    Sa z Aventa niekapki,ale czy mozna dokupic do zwyklej butelki tylko smoczek niekapek to trzeba by bylo zapytac w sklepie.Bo tak jak na zdjeciu widac nawet ksztalt butelki inny, ale wielkosc szyjki moze byc taka sama,one sa szerokie...



    Niekapek z Aventu kosztuje 24 zl 200ml to nie oplaca Ci sie kupic niekapek?:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorniunia32
    • CommentTimeApr 16th 2012 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny, który baldachim Wam się bardziej podoba?


    czy?
    -- ,
  7.  permalink
    niunia32: Dziewczyny, który baldachim Wam się bardzie podoba?


    Mi bardziej pierwszy:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorniunia32
    • CommentTimeApr 16th 2012
     permalink
    Chciałam ten pierwszy blado fioletowy ale przysłano mi ten biało-kremowy z zielonymi serduszkami . I zastanawiam się który jest ładniejszy?

    Treść doklejona: 16.04.12 13:10
    Cobraczek, dzięki :)
    O nim myślałam gdy zamawiałam pościel.
    -- ,
  8.  permalink
    niunia32: Chciałam ten pierwszy blado fioletowy ale przysłano mi ten biało-kremowy z zielonymi serduszkami . I zastanawiam się który jest ładniejszy?


    Eeee to juz nieche bedzie ten,ktory przyszedl i do tego jakas zielona posciel i bedzie git:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeApr 16th 2012
     permalink
    mi drugi
    i bardziej dla chłopaka :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorniunia32
    • CommentTimeApr 16th 2012
     permalink
    Teorka, dzięki :)

    Wymienić mogę bez problemu na koszt firmy.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorkolonialka
    • CommentTimeApr 16th 2012
     permalink
    Mi się podoba pierwszy :bigsmile:
    -- [url
    •  
      CommentAuthorniunia32
    • CommentTimeApr 16th 2012
     permalink
    Karinazosia, dzięki :)
    -- ,
    •  
      CommentAuthorKakai
    • CommentTimeApr 16th 2012
     permalink
    pierwszy, ale nie wiem czy bym go synkowi kupiła, wydaje sie byc bardziej dziewczyński:bigsmile:
    --
  9.  permalink
    Eee tam...Jesli chodzi o kolory to mysle,ze maluszkowi wszystko jedno..:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorniunia32
    • CommentTimeApr 16th 2012
     permalink
    Kakai, dzięki :)
    -- ,
    •  
      CommentAuthorKakai
    • CommentTimeApr 16th 2012
     permalink
    Cobraczek: Eee tam...Jesli chodzi o kolory to mysle,ze maluszkowi wszystko jedno..


    ale mamie juz nie musi byc:tongue:
    --
  10.  permalink
    Kakai: ale mamie juz nie musi byc


    A to juz co innego:wink::tongue:
    --
    •  
      CommentAuthorniunia32
    • CommentTimeApr 16th 2012
     permalink
    Cobraczek: Eee tam...Jesli chodzi o kolory to mysle,ze maluszkowi wszystko jedno..

    Kakai: ale mamie juz nie musi byc

    No właśnie tylko ja mam problem bo Antoś smacznie śpi i nawet nie zareagował np. dając mi kopniaczka, hehe :smile:
    -- ,
    •  
      CommentAuthorkolonialka
    • CommentTimeApr 16th 2012
     permalink
    Mamuśki - czy kupowałyście kosz na brudne pieluszki?
    -- [url
    •  
      CommentAuthoratomcia
    • CommentTimeApr 16th 2012
     permalink
    Ja tak. na pieluchy wielorazowe. Ale nie w sklepach z pieluszkami, bo tam są drogie, tylko normalnie w markecie firmy Curver z pokrywką za paręnaście zł i jestem zadowolona.
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeApr 16th 2012
     permalink
    my tez mamy:)
    --
    •  
      CommentAuthorJULITA1610
    • CommentTimeApr 16th 2012
     permalink
    Ja też kupiłam takie zwykłe wiaderko z przykrywką za kilkanaście zł w sklepie z art domowymi, docelowo miało być na wielorazówki ale póki co używamy jeszcze pampersów. Wiaderko okazało się bardzo przydatne, stoi obok przewijaka i nie trzeba latać z brudną pieluchą po całym domu :wink:
    --
    •  
      CommentAuthornataliaa_
    • CommentTimeApr 17th 2012
     permalink
    my mamy kosz z tommee tippee i polecam, folie mozna kupic juz za 2,90zl za 8m. gdyby nie ten smietnik to wierzcie mi zaczadzilibysmy sie od tych kupsztalow :)
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeApr 17th 2012
     permalink
    Niunia32, jak dla chlopca to ten drugi:)
    •  
      CommentAuthorkolonialka
    • CommentTimeApr 17th 2012
     permalink
    Aha ,wystarczy zwykły kosz z przykrywką. Dzięki za porady :)
    -- [url
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeApr 17th 2012 zmieniony
     permalink
    Aventowe niekapki (smoczki) pasują do butelkowej nakrętki - ten sam rozmiar i jestem na 100% pewna bo używam :) Plus kubka niekapka jest taki że ma uchwyty i łatwiej trzymać.
    Jednak nadal polecam kubek 360st Lovi - ciut sie obawiałam bo kosztuje sporo ale dzięki niemu Antosia w końcu zaskoczyła o co chodzi z dorosłym piciem i Nat jak się dopadnie też sobie radzi
    http://lovi.pl/files/360_wszystki_kolory_kubkow.jpg
    --
  11.  permalink
    A do mnie jakoś w ogóle niekapki nie przemawiają, nie bardzo rozumiem jaka jest ich idea- chodzi o to, że jak dziecko przechyli kubek, to się nie zaleje? Jeśli tak, to mnie nie przekonuje, bo myślę, że zalewanie się jest jakby nie patrzeć ważnym etapem nauki :wink:
    Ja niezmiennie polecam doidy, albo nawet zwykły kubek z dwoma uchwytami. W Doidy fajne jest to, że dziecko nie musi tak główki odchylać do picia, ale i ze zwykłego da się pić. Krzyś pije raz z doidy, raz ze zwykłego i na razie mu różnicy nie robi :smile:
    W każdym razie myślę, że mając do wyboru ten niekapek 360st i doidy, to moim zdaniem lepiej postawić na doidy- cztery razy poleci picie po brodzie, za piątym razem maluch załapie o co chodzi :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeApr 17th 2012
     permalink
    Ceri ja jestem ciut innego zdania po Antosi która sie zalewała tak że szło jej nosem :/ Ona nie umiała przechylić odpowiednio nie umiała (i nie umie nadal) przytrzymać napoju w ustach tylko od razu łyka
    Widzę że Natowi też jest z tego łatwiej i co ważniejsze chce z tego pić (jest to dziecko dla którego picia i napoje mogą nie istnieć)
    --
  12.  permalink
    Agunia, ale sama wielokrotnie pisałaś, że Antosia ma też inne problemy :sad: Myślę, że zdrowe dzieci zwykle nie mają aż takich trudności z nauką picia. Ale na pewno zgodzę się, że jeśli dziecko ma jakieś problemy i nie umie pić z kubka to nie ma co zalewać go na siłę, tylko szukać innych rozwiązań :wink:
    Ewunia piła z Doidy i było super, teraz Krzyś próbuje, trochę mu pomagam trzymać kubek i przechylać, ale sobie radzi. Moja sąsiadka ma dwóch synków i też od początku dawała im doidy, bardzo sobie chwali. Więc myślę, że naprawdę warto przed podaniem niekapka spróbować. Jeśli nie wypali, zawsze można powrócić za kilka miesięcy. Doidy posłuży na dłużej- nawet pięciolatek może z niego przecież pić, więc zawsze się przyda.
    --
    •  
      CommentAuthorniunia32
    • CommentTimeApr 17th 2012
     permalink
    montenia: Niunia32, jak dla chlopca to ten drugi:)

    Dzięki :)
    -- ,
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeApr 17th 2012
     permalink
    cerisecerise: cztery razy poleci picie po brodzie, za piątym razem maluch załapie o co chodzi :wink:


    mojej się za 20 razem leje po plecach nawet :devil:
    ale nie poddajemy się :cool:
    --
  13.  permalink
    TEORKA: mojej się za 20 razem leje po plecach nawet :devil:

    :crazy:
    ma talent dziewczyna :tooth: w sensie, że nawet po plecach :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeApr 17th 2012
     permalink
    tzn po szyi jej na plecy się leje hehehhee :devil:
    ale generalnie zawsze cała jest do przebrania a bujaczek do suszenia :wink:
    --
    •  
      CommentAuthortuli_pani
    • CommentTimeApr 17th 2012
     permalink
    ja od początku podawałam doidy - w ogóle ominęliśmy etap kubków niekapków, butelek (od kiedy młody nie pije odciąganego mleka)
    niekapek, który dostał od babci jest rewelacyjnym gryzakiem :jumping:
    oczywiście, zdarza mu się, że poleci po brodzie, takie życie, od czego są śliniaki :tooth:
    od 10 m-ca młody zaczął sam trzymać kubek, na początku jeszcze z pomocą - teraz z reguły trzyma sobie sam (ma 13 m-cy)
    i doidy polecam wszystkim!
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.