Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  permalink
    U nas Franek bardzo dobrze sobie z Doidy radzi.
    Jak kubeczek jest pełny i nie macha łapkami to nawet pije tak ze mu sie nic nie wylewa :bigsmile:
    Dlatego się decyduje na tego Difraxa :smile:
    -

    Dziewczyny czy polecacie jakieś inhalatory?
    Pediatra nam powiedziala, że przy katarku u niemowlaków sie super sprawdzają.
    Czy któraś z Was używa?
    -- // //
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeApr 17th 2012
     permalink
    Teraz po moim powrocie do pracy uskuteczniamy picie z Doidy cup. Wcześniej Goska dostawała tylko trochę mleka z probiotykiem, teraz jak mnie nie ma to pije z niego mleko 2 x dziennie. W nocy by jej za mocno nie rozbudzać niestety w ruch idzie butelka.
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeApr 17th 2012
     permalink
    nightingale_84: Dziewczyny czy polecacie jakieś inhalatory?
    Pediatra nam powiedziala, że przy katarku u niemowlaków sie super sprawdzają.
    Czy któraś z Was używa?

    Ja mam ten i polecam całą sobą. Katar przestał schodzić na uczy - nie nawraca zapalenie ucha, katar trwa krócej
    --
    •  
      CommentAuthorgracjanna
    • CommentTimeApr 18th 2012
     permalink
    my też mamy inhalator-jakiś Respironics Inspiration Elite, ale drobnym druczkiem Philips go firmuje-nie w tym rzecz!
    jak porównywaliśmy ceny to były zbliżone, różnice zależały od wyposażenia-kupiliśmy full opcję-zupełnie niepotrzebnie-mały nie toleruje innego smoczka-z którego w dodatku dmucha mu w nos (taka przystawka dla niemowląt) ani maski z gumką obciskającej mu twarz i śmierdzącej dziwnie gumą!
    W efekcie wszyscy używamy tylko takiej dmuchawki dla dorosłych
    •  
      CommentAuthorOsorya
    • CommentTimeApr 18th 2012
     permalink
    A ja mam pytanko: ile pieluch tetrowych zakupiłyście na start?10?20?Więcej?
    --
    •  
      CommentAuthorkolonialka
    • CommentTimeApr 18th 2012
     permalink
    Ja kupiłam 10 białych, 10 kolorowych i 10 flanelowych
    -- [url
    •  
      CommentAuthorgilese
    • CommentTimeApr 19th 2012
     permalink
    Osorya: ile pieluch tetrowych zakupiłyście na start?
    20 sztuk tetry, ale ja póki co tylko do ulewania, podkładania na przewijak, owijania w kąpieli itp. piorę co trzy dni
    --
    •  
      CommentAuthorjudka25
    • CommentTimeApr 19th 2012
     permalink
    Ja mam kupione: 21szt białe tetrowe + 4 szt tetrowe kolorowe + 4 szt flanelowe kolorowe.
    •  
      CommentAuthormacek
    • CommentTimeApr 19th 2012
     permalink
    Ja kupiłam 10 szt ale szybko dokupiłam jeszcze 20 bo jasiu strasznie chlustał...
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeApr 19th 2012
     permalink
    U nas 20 tetrowych to bylo minimum, bo obie dziewczyny mocno ulewaly. Mam tez pare flanelowych(jako podklad na przewijak)
    •  
      CommentAuthorOsorya
    • CommentTimeApr 19th 2012
     permalink
    Ok,więc kupuję 20:)

    A jest gdzieś może lista co do szpitala dla dzidzi i mamy potrzebne?
    --
    •  
      CommentAuthormacek
    • CommentTimeApr 19th 2012
     permalink
    Myślę, że najlepiej jak dowiesz się w szpitalu. U nas do szpitala dla Jasia potrzebowałam tylko chusteczki wilgotne, reszta była w szpitalu. Jednak wzięłam jeszcze kilka pieluszek tetrowych i smoczek, później mąż mi przywiózł ubranko na wyjście. Dla siebie wzięłam koszulę ale do porodu miałam szpitalną bo i tek później nadawała się do wywalenia...U mnie w szpitalu dawali te wielkie wkładki poporodowe ale wzięłam sobie jeszcze taki podkłady jednorazowe na łóżko, jejku już nie pamiętam co jeszcze...Ręcznik, płyn pod prysznic itp. itd. Świetnie Sprawdziło mi się mydło protex do podmywanie jak wróciłam do domu zbawienna okazała się tantum rosa. Miałam jeszcze majtki jednorazowe ale strasznie badziewie jak dla mnie...
    --
    •  
      CommentAuthorniunia32
    • CommentTimeApr 20th 2012
     permalink
    Dziewczyny, a jaki i jakiej firmy polecacie laktator?
    -- ,
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeApr 20th 2012
     permalink
    niunia32: Dziewczyny, a jaki i jakiej firmy polecacie laktator?
    było milion razy o tym :)
    Najlepiej dopasowany do butelek jakich będziesz uzywać
    Lepsiejsze to Medela mini electric (pasuje do butelek z małym gwintem) i Avent

    Treść doklejona: 20.04.12 10:06
    ale bez sensu kupować z wyprzedzeniem bo moze być tak że nigdy nie użyjesz A jeśli bedzie potrzeba Aventowy kupisz w 75% aptek i marketów
    --
    •  
      CommentAuthorniunia32
    • CommentTimeApr 20th 2012
     permalink
    Agunia05, ok. Dzięki :)
    -- ,
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeApr 20th 2012
     permalink
    Medela electric wg mnie nie wart swojej ceny. U mnie sie nie sprawdzil. Za to Avent tak:)
    •  
      CommentAuthorniunia32
    • CommentTimeApr 20th 2012
     permalink
    Montenia, Dzięki :)
    -- ,
    •  
      CommentAuthorgilese
    • CommentTimeApr 20th 2012 zmieniony
     permalink
    Jeśli medela to odradzam mini electric, strasznie poranił mi brodawki :-/ Polecam medelę swing, ale to jak ktoś dużo pokarmu odciąga, warta swojej ceny.
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeApr 20th 2012
     permalink
    montenia: Medela electric wg mnie nie wart swojej ceny. U mnie sie nie sprawdzil. Za to Avent tak:)
    to ja powiem tak :P Przy każdym z dzieci sprawdzało mi się coś innego. Przy Ani i Kubie miałam tłokowy, potem kupiłam Avent - zachwyt i super. Gaba i Weronika Avent, ale przy Antosi nie dawał rady i kupiłam Medelę - pobiła na głowę Aventa, przy Natku używałam właściwie obu w zależności kiedy ściągałam -w szpitalu Avent a domu Medela

    Treść doklejona: 20.04.12 11:56
    gilese: Jeśli medela to odradzam mini electric, strasznie poranił mi brodawki :-/
    mi nie ranił i super regulacja ssania
    --
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeApr 20th 2012
     permalink
    'teściowa' mi rzuciła, że oglądała jakiś program o produkcji plastikowych butelek do karmienia niemowląt i dzieci...
    udowodnione jest, że stosują jakieś hormony, które w przyszłości doprowadzają do strasznych schorzeń ( raka macicy, deformacji jader, narządów płciowych)

    planuje karmić piersią, ale różnie to bywa, poza tym butla zawsze się przyda, chociaż jedna tak na wszelki...
    polecacie może jakieś szklane butelki... teraz wszystkie reklamują, antylkokowe, smoczkiem w kształcie piersi z 'aktywnym ssaniem'
    nie odzywczajajace dziecka od naturalnego karmienia
    istnieje coś takiego w wersji szklanej?!
    --
  2.  permalink
    Reklamuja szklane butelkiz Canpol,chyba sama sie zastanowie nad taki rozwiazaniem...

    --
    •  
      CommentAuthoraguncia
    • CommentTimeApr 20th 2012
     permalink
    niunia32: Dziewczyny, a jaki i jakiej firmy polecacie laktator?

    ja mam reczny avent i spisuje sie doskonale.

    Treść doklejona: 20.04.12 14:26
    aha! probowalam tez medeli lactina i byl super (ale to juz bardziej profesjonalny, wypozyczony w aptece)
    --
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeApr 20th 2012
     permalink
    znajoma twierdzi, że u niej produkty Canpol'a się nie sprawdziły ( fakt, że butelek nie używała) ale chodzi mi o takie "piersiowe"
    ze smokiem imitującym pierś i 'utrudniającym' ssanie
    chyba, że sobie coś złoże,
    szklana butla + smok od innej
    wyczytałam, że NUK i Chicco produkują szklane
    ale może któraś coś poleca:)
    --
    •  
      CommentAuthorniunia32
    • CommentTimeApr 20th 2012
     permalink
    Aguncia, dziękuję :)
    -- ,
  3.  permalink
    flavia: znajoma twierdzi, że u niej produkty Canpol'a się nie sprawdziły ( fakt, że butelek nie używała) ale chodzi mi o takie "piersiowe"ze smokiem imitującym pierś i 'utrudniającym' ssaniechyba, że sobie coś złoże,szklana butla + smok od innejwyczytałam, że NUK i Chicco produkują szklaneale może któraś coś poleca:)--


    Mozna popytac,moze cos innego wpadnie.Jesli chodzi o butelki i piersiowe rzeczy to u mnie nie bylo z tym problemu a cora mogla pic z kazdej a przewaznie bralam Aventa.To zalezy jeszcze od maluszka...Dlatego nie kupuj tego sporo,jedna butelka wystarczy bo gdyby dziecku niepodpasowala bedziesz szukala dalej:wink:
    --
  4.  permalink
    flavia: teściowa' mi rzuciła, że oglądała jakiś program o produkcji plastikowych butelek do karmienia niemowląt i dzieci...
    udowodnione jest, że stosują jakieś hormony, które w przyszłości doprowadzają do strasznych schorzeń ( raka macicy, deformacji jader, narządów płciowych)
    iku, te "hormony" to syntetyczne estrogeny, tzw. ksenoestrogeny, dodawane są do wielu produktów z plastiku w celu poprawienia jego właściwości czy coś w tym stylu. Odnośnie stosowania ich w butelkach dla dzieci była już jakaś spora afera, i teraz dobre i pozbawione tego świństwa butelki, mają po prostu stosowne oznaczenie na etykiecie " BPA free" :) więc kupując butelki z takim oznaczeniem można używać ich bez obaw :)
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeApr 20th 2012
     permalink
    flavia: 'teściowa' mi rzuciła, że oglądała jakiś program o produkcji plastikowych butelek do karmienia niemowląt i dzieci...udowodnione jest, że stosują jakieś hormony, które w przyszłości doprowadzają do strasznych schorzeń ( raka macicy, deformacji jader, narządów płciowych)


    To nie są żadne hormony! To chodzi o tzw. bisfenol a, który pełni rolę plastyfikatora tworzyw sztucznych. W tej chwili w większości akcesoriów dla dzieci zastąpiono go mniej szkodliwymi substancjami, bez problemu znajdziesz właściwe.
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeApr 20th 2012
     permalink
    właśnie wszystko sbie wygooglowałam:wink:
    ale dzieki za odpowiedzi i info
    --
    •  
      CommentAuthorcerisecerise
    • CommentTimeApr 20th 2012 zmieniony
     permalink
    Nie ma co panikować- owszem, Bisfenol A jest podejrzewany o szkodliwe działanie, ale żeby przeniknął z butelki do cieczy trzeba by to kilka lat trzymać. A przecież mleko czy wodę podaje się dziecku chwilę o przygotowaniu. A zresztą, tak jak Hydra pisze- teraz 99% butelek dla dzieci jest wolnych od BPA
    --
    •  
      CommentAuthoraneta01
    • CommentTimeApr 22nd 2012 zmieniony
     permalink
    Mamy starszych dzieciaczków - mam pytanie o kojec. Ponieważ wróciłam już do pracy ale pracuję w domu, szukam pomysłu, jak uchronić pełzające dziecko przed niebezpieczeństwami czyhającymi w różnych częściach mieszkania. Znalazłam TAKI KOJEC i zastanawiam się, czy to zda rezultat. Mały ma 7 miesięcy i niedługo zacznie się bieganie za nim. I tu rodzi się kolejne pytanie - czy to nie jest za późno na kojec? Kojec będzie mi potrzebny tylko na ok 2 godzin dziennie, kiedy to nie będę mogła czuwać nad dzieckiem non stop. Będziemy wtedy siedzieli razem w biurze:)
    --
    •  
      CommentAuthormacek
    • CommentTimeApr 22nd 2012
     permalink
    My mieliśmy podobny, też drewniany, tylko z podłogą i sprawdził się super, kupiliśmy go jak Jasiu miał około 7-8 miesięcy więc chyba to dobry czas.
    --
    •  
      CommentAuthoraneta01
    • CommentTimeApr 22nd 2012
     permalink
    Dzięki Macek:-)
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeApr 23rd 2012
     permalink
    Zastanawiam się nad czymś takim dość poważnie - Buggy Board. Ktoś ma doświadczenia z taką dostawką? Naprawdę pasuje do wszystkich wózków? Nie wiem czy warto. Moja starsza córka jest antywózkowa już od dawna, ale co z dłuższymi spacerami? Opcja "na ręce" przecież odpadnie...
    •  
      CommentAuthornataliaa_
    • CommentTimeApr 23rd 2012
     permalink
    U Nas się spisują butelki Tommee tippee mamy parę sztuk, ich smoczek niby imituje sutek, ale mozliwe ze cos w tym jest bo moj syn zaczal po dluzszzej przerwie ssac cyca :) normalnie :)
    --
    •  
      CommentAuthorpsycho_patka
    • CommentTimeApr 23rd 2012 zmieniony
     permalink
    hydro te buggy boards maja rozne zapiecia...i niekoniecznie pasuja do kazdego typu wozka (przeciez rodzajow wozkow jest milion z roznym rozstawem kolek)...najlepiej byloby kupic cos takiego w sklepie z mozliwoscia przymiarki... ja kupilam kiedys z drugiej reki za grosze...tylko niestety zanim zamontowalam zdarzylam zgubic jakies tam czesci i juz w zaden sposob nie moglam wykombinowac jak to zrobic zeby deska ukladala sie idealnie pod katem 90 stopni..ale tak jak pisze to tylko przez moja gapowatosc...opcja fajna aczkolwiek dla mnie nie do konca wygodna z powodu niskiego wzrostu i krotkich rak :)))
    EDIT:
    znalazlam na stronie Lascala tabele dopasowania do niektorych typow wozkow o tutaj
    --
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeMay 4th 2012
     permalink
    Mam pytanko do mam wczesno-jesienych, termin porodu mam na 24 września, córkę urodziłam 2 tyg przed terminem wiec wszystko jest możliwe, że będzie wcześniej a pytanie brzmi w co takiego maluszka ubrać na spacer? Na kombinezon zimowy za ciepło, myślę że dobry będzie kombinezon z polaru, ale jaki rozmiar wybrać wiadomo, że posłuży to tylko na jakieś max 1,5 miesiąca bo później trzeba przerzucić się na zimowy. Czy rozmiar 62 (0-3m)wystarczy, czy myśleć od razu o 68 (3-6)?:confused:
    --
    •  
      CommentAuthortuli_pani
    • CommentTimeMay 4th 2012
     permalink
    zdecydowanie polecam ten mniejszy :) mój synek urodził się długi na 63cm, a spokojnie przez pierwsze miesiące (marzec-kwiecień) używaliśmy rozmiary kombinezonu 0-3m (ja miałam taki włochaty misiowy)
    --
    •  
      CommentAuthormagic1984
    • CommentTimeMay 4th 2012
     permalink
    sysiajaw rozmiar niestety rozmiarowi nierówny. Jeśli będzie trochę większy to przecież nic takiego, gorzej jeśli kupisz za mały. Ja rodzę pod koniec sierpnia i mam rozmiar 62-68, ale kupiony w Niemczech więc jest trochę większy.
    --
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeMay 5th 2012
     permalink
    dzięki dziewczyny pewnie wybiorę rozmiar 0-3m :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeMay 7th 2012
     permalink
    Dziewczyny, jaki proszek do prania polecacie?
    Wczoraj bylam w sklepie i tak rzuciłam okiem na proszki dla Maluchów był Jelp i Bobas i jak zobaczyłam, że w podobnych wielkościowo opakowaniach Jelp kosztował 41 pln a Bobas 19... to się "nieco" zdziwiłam, ze jest AŻ taka różnica.
    Czy ten Bobas jest OK? Używałyście? Polecacie?
    --
    •  
      CommentAuthornataliaa_
    • CommentTimeMay 7th 2012
     permalink
    my używamy loveli, ciuszki są milutkie po praniu i ładnie pachną cena ok.20zl
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeMay 7th 2012
     permalink
    my też Lovelli razem z płynem do płukania z tej samej firmy
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeMay 7th 2012
     permalink
    O dzięki!
    Lovelli nie było, a ja laik jeszcze:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorSabakuma
    • CommentTimeMay 7th 2012
     permalink
    My też polecamy Lovellę.
    --
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeMay 7th 2012
     permalink
    też korzystałam z lovelli i bardzo polecam, teraz też zamierzam z niej korzystać
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeMay 7th 2012 zmieniony
     permalink
    No to Lovella rządzi :bigsmile:
    Dzieki Wam można rozwiać wszelkie wątpliwości! :smile:
    --
    •  
      CommentAuthornataliaa_
    • CommentTimeMay 7th 2012
     permalink
    do usług :) podobno jelp i dzidzius uczula wiekszosc dzieci ale ile w tym prawdy nie wiem.
    --
    •  
      CommentAuthortuli_pani
    • CommentTimeMay 7th 2012
     permalink
    my używamy od początku dzidziusia i jesteśmy zadowoleni :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthor_mag_
    • CommentTimeMay 7th 2012
     permalink
    gienia83: do usług :) podobno jelp i dzidzius uczula wiekszosc dzieci ale ile w tym prawdy nie wiem.


    A ja słyszałam odwrotnie własnie. Ja zamierzam kupować własnie dzidziusia- polski i nie drogi, dla alergików w naszej rodzinie pięknie się sprawdza :D
    --
    •  
      CommentAuthormkd
    • CommentTimeMay 7th 2012
     permalink
    my używaliśmy lovelii potem dzidziusia, żaden płyn nie uczulał, teraz pierzemy czasami w naszym płynie i też jest ok nawet jak dodajemy vanisha- te płyny dziecięce nie zawsze radzą sobie z plamami które felek potrafi stworzyć.
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.