Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeSep 28th 2012 zmieniony
     permalink
    Ja bym też nie wpadła za cholerę, ale mam M. od takich pomysłów. Ale On jest informatykiem, to inaczej myśli :devil:
    Edit:
    Założył nawet wariat Nadii konto osobne, specjalnie do tego celu przeznaczone :shocked:
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
  1.  permalink
    penny: Założył nawet wariat Nadii konto osobne, specjalnie do tego celu przeznaczone


    Penny - uważaj, aby teraz Nadia nie siedziała FB do późnej nocy hihi :bigsmile:
    -- ___
    •  
      CommentAuthorVsti
    • CommentTimeSep 28th 2012
     permalink
    o kurde Penny chyba podkradniemy ten pomysl :D
    --
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeSep 28th 2012
     permalink
    a kradnijta B-)
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeSep 29th 2012
     permalink
    moja niania już drugi raz jest w drodze do reklamacji, szału można dostać, traci zasięg ( felerny model nam się trafił, bo ma same dobre komentarze) wg instrukcji ma do 300m, teraz będę się starała aby nie naprawiali tylko nową dali, najlepiej jak oddadzą pieniądze to Luśce smatrfona kupie ( Peny genialny pomysł) ja wcześniej zostawiałam połączony telefon z tel moojego ( że mam darmowe to luz) ale wiecznie zajęte było i nie zdało przez to egzaminu, bo nikt się dodzwonić nie mogł:P

    u nas takim magicznym miejscem będzie strych i piwnica ( Tatuś Luśki jest scenografem/ rekwizytorem, z męże siostry prowadzą firmę i mają niezły magazyn w domu) takie cuda można tam znaleźć, powoli trzeba myśleć o zamkach do drzwi, bo jak Młoda tam wejdzie to będziemy jej między tymi gratami szukać przez tydzień:)
    --
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeSep 29th 2012
     permalink
    Zastanawiam się nad kupnem takiej niani Baby Ono.
    Ma/miała któraś z Was? Albo może macie jakieś inne sprawdzone w podobnym przedziale cenowym?
    Nie oczekuję bóg wie czego i budżet mam ograniczony.. Chodzi mi tylko o to, żeby było słychać czy synek się obudził jak go zostawię samego w łóżeczku lub w wózku na balkonie..
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeSep 29th 2012
     permalink
    Isiula - ja niestety nic nie moge powiedziec o nianiach elektornicznych, z tego co wyczytalam te z motoroli ponoc sa ok. Sama ogladam aukcje internetowe i mozliwe, ze wlasnie jakas motorole kupimy.

    Dzis za to kupilismy wreszcie wozek (dostawa w piatek - do domciu), no i jeszcze jakies tam pierdolki :) wiec czuje, ze juz blizej niz dalej ;) teraz pozostaly kosmetyki, termometr do ucha/czola, moze wlasnie jakas niania.. no i caly czas sledze aukcje z hustawkami/lezaczkami dla dzieci.. jak nie teraz to po narodzinach pewnie cos kupimy ;)
    A! i udalo mi sie dzis wreszcie w dobrej cenie kupic male rekawiczki (+czapke) na aukcji :) takze to tez juz mamy z glowy ;) w sklepach nic nie moglam znalezc ;) bo jeszcze tu w Londynie nie maja zimowych, tak sie tlumacza. Ale za to w domach handlowych juz dzialy swiateczne sa :devil: a to dopiero koniec wrzesnia ;)
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeSep 30th 2012
     permalink
    Ja moge polecic nianie Angelcare, jest super, ma duzy zasieg, bardzo czula. Ja mam akurat z monitorem oddechu,ale mozna kupic i bez niego te nianie.
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeSep 30th 2012
     permalink
    ja mam/miałam philipsa i alngelcare i obie sa ok. Angelcare mam z monitorem, ale w zyciu go nie uzywałam

    Treść doklejona: 30.09.12 08:38
    madziauk: Ale za to w domach handlowych juz dzialy swiateczne sa

    No u nas pewnie zaraz w Lidlu beda, w zeszłym roku były od października :shocked:
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeOct 1st 2012
     permalink
    Dziewczyny, mam pytanie. Jak wozicie swoje pociechy w gondolach, to macie tam komplet poscieli? Czy tylko przescieradlo i kocyk? A moze spiworek? Jak to wyglada?
    Zastanawiam sie jaka opcja jest najwygodniejsza.
    --
  2.  permalink
    madziauk mi się wydaje, że najlepiej kocyk i prześcieradło:wink: przynajmniej ja tak będę robić:wink: w kombinezonie pod kocykiem chyba raczej dzieć nie zmarznie:smile: ale może się mylę?
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeOct 1st 2012
     permalink
    Violet_flower - tez myslalam o takim rozwiazaniu, bo kocyk i kombinezon mam ;) tylko musialabym jakies takie male przescieradlo dokupic ;)
    --
  3.  permalink
    Ja zakupiłam takie małe do wróżka na allegro u naszego słynnego pana sprzedawcy;-)
    --
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeOct 2nd 2012
     permalink
    zalezy od temperatury jaka macie w zimie i wilgotnosci :) ja miałam zawsze i bede miec i kombinezon i spiworek a na wiosne/jesien jakis kocyk własnie. Posciel do wózka to jakos nie bardzo mi pasuje - to nie łózko w koncu ;)
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthortuli_pani
    • CommentTimeOct 2nd 2012
     permalink
    ja miałam kocyk na spód i kocyk na wierzch, w środku Młody w kombinezonku
    --
    •  
      CommentAuthordoti_p
    • CommentTimeOct 2nd 2012
     permalink
    A zamiast prześcieradła wystarczy flanelka :) Ja tak mam i sobie chwalę
  4.  permalink
    Ja ostatnio kupiłam kombinezon jesienno-zimowy 0-3mies z welurku, będzie jak znalazł na styczeń, luty, marzec. Wydawał mi się na początku niezbyt gruby, ale doszłam do wniosku, że przecież i tak takiego maluszka otula się dodatkowo kocykiem:-) Do wózka zawsze w zimę pod spód kładłam kocyk polarkowy, potem dzidzia, potem gruby kocyk akrylowy, no i mam zasuwany wkład do gondoli, więc chyba wystarczy, a w aucie klima więc cieplutko szybko się robi, no i z takim maluszkiem przez pierwszy miesiąc to w zimę się raczej nie wychodzi. U nas chyba będzie tak, że tylko wyjście do domu, a potem po miesiącu właśnie, bo szwagier ma 18urodziny, więc będzie imprezka. No chyba, że styczeń będzie dość ciepły, a przy obecnych anomaliach pogodowych to wszystko możliwe;-)
    --
    •  
      CommentAuthoragigi
    • CommentTimeOct 3rd 2012
     permalink
    jeżeli chodzi o nianie elektroniczne, to wystarczą smartfon z kamerką i komputer lub dwa smartfony i wi-fi. W Internecie są dostępne specjalne programy - nianie elektroniczne (za darmo lub za niewielką opłatą). Można oglądać swoje dziecię, słuchać, zapalać światełko, a nawet odgrywać muzyczkę.
    --
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeOct 3rd 2012
     permalink
    Dziewczyny, jakie pampersy powinnam mieć na początek? Bo dziś mama kupiła karton Pampersów 2 na 3-6kg, a jak poszłyśmy do sklepu to dokupiłyśmy jeszcze małą paczkę dla newborna i to jest na 2-5kg. Nie mam pojęcia, jaki rozmiar powinno się zakładać takiemu maluchowi :confused:
    --
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeOct 3rd 2012
     permalink
    misia-ludek: Wydawał mi się na początku niezbyt gruby, ale doszłam do wniosku, że przecież i tak takiego maluszka otula się dodatkowo kocykiem:-)
    misia-ludek: a w aucie klima więc cieplutko szybko się robi
    też właśnie doszłam do takiego wniosku, mam już zakupione dwa kobinezony( bez szału z grubością) i jeden mega gruby w spadku po Luśkowej cioci ( jest od niej starsza o 4 lat bez 3 dni:wink:) z tym, że w rozmiarze 80:shocked: ale to chyba na przyszły rok:cool:
    doti_p: A zamiast prześcieradła wystarczy flanelka :) Ja tak mam i sobie chwalę

    ja nawet nie wiedziałam, że istnieje cos takiego jak prześcieradło do wózka, my za to używamy kolorowej tetrowej:wink:

    Treść doklejona: 03.10.12 16:18
    Malisiek, my od razu w 2 Lu ubieraliśmy:smile:
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeOct 3rd 2012
     permalink
    Malisek - ja mam tylko mala paczke pampersow newborn, nie wiem jak u Ciebie w szpitalu, ale ja w St Thomas mam pelno sklepow na dole, wiec zawsze mozna dokupic wieksze jak cos ;)
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeOct 3rd 2012
     permalink
    Malisiek: Dziewczyny, jakie pampersy powinnam mieć na początek? Bo dziś mama kupiła karton Pampersów 2 na 3-6kg, a jak poszłyśmy do sklepu to dokupiłyśmy jeszcze małą paczkę dla newborna i to jest na 2-5kg. Nie mam pojęcia, jaki rozmiar powinno się zakładać takiemu maluchowi --

    My przez 4 tygodnie używaliśmy 1/newbornów, dopiero od 2 tygodni jesteśmy na 2 :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorjudka25
    • CommentTimeOct 3rd 2012 zmieniony
     permalink
    Malisiek: Dziewczyny, jakie pampersy powinnam mieć na początek? Bo dziś mama kupiła karton Pampersów 2 na 3-6kg, a jak poszłyśmy do sklepu to dokupiłyśmy jeszcze małą paczkę dla newborna i to jest na 2-5kg. Nie mam pojęcia, jaki rozmiar powinno się zakładać takiemu maluchowi :confused:
    --

    My przez pierwsze 2 tyg. używaliśmy 1/ newbornów (zużyliśmy 4 opk po 54 szt), od 1,5 tyg. zakładamy 2 :wink:
    Ale.... jeszcze bez problemu przez kolejny tydzień wszedłby w 1, mimo, że jest dosyć duży na swoje 3,5 tyg. Zakładaliśmy 2, bo akurat skończyły się zapasy z jedynkami. :wink:
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeOct 3rd 2012
     permalink
    judka25: Ale.... jeszcze bez problemu przez kolejny tydzień wszedłby w 1, mimo, że jest dosyć duży na swoje 3,5 tyg. Zakładaliśmy 2, bo akurat skończyły się zapasy z jedynkami.

    To my w drugą stronę :wink: tak długo z jedynkami - bo do wyczerpania zapów :)
    --
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeOct 3rd 2012
     permalink
    Okej, dzięki. Czyli będę musiała dokupić tych 1 jak mi się będą kończyć :wink:
    --
  5.  permalink
    Hej Dziewczyny,

    Mam pytanie odnośnie staników do karmienia:
    Wciąż nic nie kupiłam bo nie wiem jaki rozmiar powinnam kupić? w czasie ciąży do tej pory piersi powiększyły się o jeden rozmiar i właśnie nie wiem czy powinnam się kupić taki rozmiar jak mam teraz czy jednak jeszcze większe? Jak Wy kupowałyście/kupujecie?
    --
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeOct 4th 2012
     permalink
    Ja mam 4 pary, które kupiłam jakoś w połowie ciąży i się zastanawiam, czy mi jeszcze cycochy podrosną. Ale podejrzewam, że jak zacznę karmić to będę leciała do sklepu po większe rozmiary...
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeOct 4th 2012
     permalink
    Ja jeszcze jestem na newborn. Mysle ze to zalezy jak duze sie urodzi dziecko, moj byl malutki, teraz wazy na pewno ponad 4 kg i jedynki jeszcze sie sprawdzaja;)

    Staniki do karmienia? a co to takiego hihi :) ja mam zwykle nie usztywniane i sie u mnie super sprawdzily hehe po prostu daje miseczke w dol i juz mam stanik do karmienia;D

    Dziewczyny miala ktoras romans z muszlami laktacyjnymi z aventu? wlasnie zamowilam i jestem ciekawa czy slusznie:)
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeOct 4th 2012
     permalink
    violet_flower: Mam pytanie odnośnie staników do karmienia:

    Ja kupiłam o rozmiar większe niż nosiłam w ciąży i u mnie jest OK -
    a rozmiarówka taka - przed ciążą d, w ciąży G - karmienie H ....
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeOct 4th 2012
     permalink
    Hopelight,ja uzywalam muszle aventu i bylam mega zadowolona. one uratowaly mi brodawki.
    •  
      CommentAuthordoti_p
    • CommentTimeOct 4th 2012
     permalink
    Muszle to hit u mnie i u Czerwinki też :) U mnie przy karmieniu z jednej, z drugiej potrafi i 40ml zlecieć, więc żadna wkładka tego nie wchłonie, a muszla zbiera całość i mam potem w czym leki rozpuszczać :)
    Co do pieluch, to moje przez 2 miesiące na 0 jechały :))) Ale to wyjątek. Co do różnicy między 1 a 2 - 1 mają wycięcie na pępek często (na pewno huggiesy i bella happy i babydream), więc to może być przydatne.
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeOct 4th 2012 zmieniony
     permalink
    violet_flower: : Mam pytanie odnośnie staników do karmienia:


    ja zakupiłam pod koniec ciąży jeden miękki firmy alles w rozmiarze 75 F
    jak już urodziam to obwód mi zjechał do stanu sprzed ciąży czyli 65 więc już był za luźny,
    co do miseczki to nie było problemu bo nosiłam E a że był miekki rozciągliwy to rozmiar pasował
    potem jak już było po nawale ok 2 tyg po kupiłam sobie z lekko usztywnianymi miseczkami, na fiszbinach w rozmiarze 65 E
    a teraz jak kupiłam zwykły ( potrzebowałam na wesele z odpinanymi ramiączkami, musiałam, przejść z 6 sklepów zanim znalazłam, szok żeby nie było nic w trumphie czy intimisimi[ tak to w ogole inna bajka]) okazało się, ze noszę 65 G :shocked::shocked: a startowałąm z 65 duże C/ małe D

    tak więc ja bym radziła nie szaleć z zakupami przed porodem:wink:
    --
  6.  permalink
    flavia: tak więc ja bym radziła nie szaleć z zakupami przed porodem


    no to faktycznie poczekam z tym stanikiem :wink::wink:
    --
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeOct 4th 2012
     permalink
    violet_flower: no to faktycznie poczekam z tym stanikiem


    tylko żeby nie było potem na mnie, że z gołym biustem śmigać musisz :wink: jeden myślę, że kupić można ( do szpitala chociaż)
    --
  7.  permalink
    flavia: tylko żeby nie było potem na mnie, że z gołym biustem śmigać musisz jeden myślę, że kupić można ( do szpitala chociaż)


    :bigsmile: właśnie sobie zwiedzam stronkę alles i pewnie coś wybiorę:wink:
    --
    •  
      CommentAuthormacek
    • CommentTimeOct 13th 2012
     permalink
    Ja, miałam taki model http://allegro.pl/triumph-mamabel-pretty-n-90b-wanilia-70-i2649070063.html
    Inne które kupiłam były straszne a ten pasowała idealnie, mięciutka koronka z bawełną, super wyprofilowany, leżał na swoim miejscu i super trzymała piersi. Nie wiem czy jeszcze je robią, w 2008 roku płaciłam w sklepie około 70zł. Miałam 75E i chyba triumph robi tylko do miseczki E ale może się coś zmieniło.
    --
    •  
      CommentAuthormońka
    • CommentTimeOct 14th 2012
     permalink
    co do pieluszek, to zależy od malucha, moja się urodziła duża (4.5kg) i po 3 tyg już wyrosła z newbornów, musieliśmy przejść na 2..także radzę jakichś kolosalnych zapasów tych najmniejszych pieluch nie robić..zawsze można dokupić paczkę czy dwie jak zacznie brakować...
    co do stanika, ja kupiłam dwa jak byłam w 9 miesiącu Canpola chyba, a po porodzie leciałam biegiem do sklepu kupować o 2 rozmiary większe (musiałam kupować 80 H)...ale już porządniejsze kupiłam i zostały mi na teraz:)
    co do pościeli do wózka, też o tym myślałam..bo pierwsza córcia latem się urodził, to tetra pod plecy, tetra na brzuch i spacerek aż miło, a teraz nie mam pomysłu...mam dwa kombinezony, jeden normalny, a jeden śpiworek i zero pomysłu co jeszcze do tego wózka włożyć żeby młoda nie zmarzła jak się w styczniu urodzi...
    --
    •  
      CommentAuthorpatyk120
    • CommentTimeOct 14th 2012
     permalink
    Moja znajoma urodziła w grudniu i do wózka wkładała na spód kocyk, na to dziecko w kombinezonie, a na dziecko znów kocyk i tę ochronkę od wiatru. Dziecko się nie przeziębiło. Pierwszy katar złapało dopiero...w maju ;)
    --
    • CommentAuthormilena1984
    • CommentTimeOct 16th 2012
     permalink
    co do stanika to ja ostatnio kupilam pierwszy do karmienia- aseksualny miekki i bez fiszbin- i 1,5 rozmiaru wiekszy. Sama nie wiem czy nie za duzy kupilam, bo po bokach uwieraja mnie takie elastyczne paski (do trzymania fasonu...(?)) nosz kurka chyba do trzymania tych namiotow bo inaczej nie moge tego nazwac. :cry:

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 16.10.12 06:10</span>
    moze lepiej kupowac przez internet...? poradzcie cos dziewczyny
    --
  8.  permalink
    Ja do karmienia kupie sobie te zwykle bawelniane, w textil market sa tanie bardzo i mozna przymierzyc. Mi biust nie urosl po porodzie, dlatego kupie sobie taki rozmiar jak na koncowce ciazy. A elegantsze biustonosze to bede miala te co nosze teraz z odpinamymi ramiaczkami.
    --
    •  
      CommentAuthorbeagraf
    • CommentTimeOct 16th 2012
     permalink
    ja lubię staniki do karmienia firmy Alles
    -- Ona 2010, On 2013 :-)
    •  
      CommentAuthorMolinezja
    • CommentTimeOct 16th 2012
     permalink
    Tu są śliczne staniki do karmienia. Może niektóre zbyt ozdobne i drogie, ale wyglądają jak normalna bielizna, a nie te wszystkie flaczki, w których piersi wyglądają jak stożki ;)
    http://www.intymna.pl/cgate.php?cid=150&sid=150&gclid=CMC9l7P6hLMCFQNd3godaW8AYw
    • CommentAuthormilena1984
    • CommentTimeOct 17th 2012
     permalink
    staniki cudo!!!!!!!!!!szczegolnie ten koralowy NOWOSC. Do mojego adresu niestety przesylka kosztuje powyzej 200zl:cry:
    --
    •  
      CommentAuthorPapka
    • CommentTimeOct 26th 2012
     permalink
    Dziewczyny, zastanawiam się nad elektrycznym aspiratorem do nosa.. Czy któraś używała?? Bo tak, taki "doustny" aspirator typu Frida ponoć warto mieć poza domem żeby móc zawsze dziecku ulżyć z katarem.. Ale mówią, że ciężko bywa z tym ssaniem, że często matka zaraża się od dziecka infekcją itd. Natomiast bardzo polecają te do odkurzaczy typu Katarek, szybko i skutecznie, no ale hmm, ciągle mieć ten odkurzacz pod ręką, no i co poza domem? Dlatego bardzo chciałabym coś pomiędzy, ale mało jest opinii o tych elektrycznych.. sprzęt nie tani, więc wolę się poradzić, czy takie wynalazki spełniają swoją funkcję?
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeOct 26th 2012
     permalink
    Miałam i sprzedałam.
    POLECAM katarek! Podłączasz pod odkurzacz i odciąga wydzielinę w MIG!
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeOct 26th 2012
     permalink
    Papka - my kupilismy elektryczny Dr Bee, na necie ma dobre opinie. A jak sie sprawdzi w praktyce to bede mogla sie wypowiedziec za jakis czas. Ja kupilam, bo polozna na SR nam polecala :) inaczej bym nawet nie wiedziala o takim wynalazku ;)
    --
    •  
      CommentAuthorAga19782
    • CommentTimeOct 26th 2012
     permalink
    Natalaa: POLECAM katarek!

    Ja też super sprawa nic się do niego nie umywa:bigsmile::bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeOct 26th 2012
     permalink
    No to ja jestem zacofana i kupiłam zwykłą gruszkę..:shamed: już się tego nie używa?
    •  
      CommentAuthorPeppermill
    • CommentTimeOct 26th 2012
     permalink
    Isiula- ja używam gruszki, na razie z powodzeniem, a jesteśmy już po pierwszym katarku...
    --
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeOct 27th 2012
     permalink
    Ja mam dwa rodzaje gruszek i niestety skonczylo sie na aspiratorze. Tylko on do konca opruznia nos i zabieg trwa tylko chwile. Kupilismy u rp_ 77 za jakies grosze wiec bardzo warto jak dla mnie.
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.