Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeOct 27th 2012
     permalink
    Też mam ten aspirator tylko czasem się boję, że za mocno pociągnę...:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorVsti
    • CommentTimeOct 27th 2012
     permalink
    Ja akurat ze stanikiem do karmienia nie mialam problemu, bo mi piersi w ogole sie nie powiekszyly :p
    --
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeOct 27th 2012
     permalink
    To zobaczymy jak się u nas gruszka sprawdzi przy pierwszym katarku, najwyżej dokupię ten aspirator..
  1.  permalink
    isiula ja kupiłam aspirator, ten od pana na allegro. Mam nadzieję, że się sprawdzi:wink:
    --
    •  
      CommentAuthormadzinka83
    • CommentTimeOct 27th 2012
     permalink
    My mieliśmy gruszkę, ale nie potrafiłam tym wyczyścić noska i ostatecznie mamy Fridę, kataru nie było jeszcze, więc nie wiem, ale do codzienniej pielęgnacji noska sprawdza się dobrze.
    -- [url=http://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeOct 27th 2012
     permalink
    Dziewczyny z Warszawy i okolic, dzisiaj byłam w Factory Outlet na Ursusie i są rewelacyjne przeceny w Cocodrillo, zwłaszcza na zimówki - kombinezony, kurtki, buty, czapki. Nie ma duzego wyboru, bo to mały punkt, ale my kupiliśmy super kurteczke na zimę, porządną, ciepłą i daliśmy całe 59zł. Tak więc jak któraś kompletuje wyprawke albo szuka czegos na zimę dla dziecka, to polecam.

    Treść doklejona: 27.10.12 18:57
    madzinka83: ale do codzienniej pielęgnacji noska sprawdza się dobrze.

    Madzinka, wiesz co, lepiej nie używajcie Fridy jeśli nie ma katarku. Noski dzieci czyszczą się same (np. poprzez kichanie), ewentualnie mózna patyczkiem wyczyśćić. Ale odciąganie Fridą/katarkiem/gruszką generalnie powoduje mikrourazy w śluzówce i nie jest dobre.
    •  
      CommentAuthormadzinka83
    • CommentTimeOct 27th 2012
     permalink
    A jak ma przepraszam za określenie "kozy mleczne :devil:" w nosie, to jak to usunąć? Patyczkiem jakoś nie potrafiłam, a sama tego nie wykicha i potem aż świszczy w nosku.
    -- [url=http://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeOct 27th 2012
     permalink
    Hm. No u nas szlo patyczkiem...
    Jak chcesz. Ja tylko pisze co lekarze mowia. Jesli inaczej sie nie da, to po odciaganiu psikajcie sola morska.
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeOct 27th 2012
     permalink
    czerwinka: Ja mam dwa rodzaje gruszek i niestety skonczylo sie na aspiratorze. Tylko on do konca opruznia nos i zabieg trwa tylko chwile. Kupilismy u rp_ 77 za jakies grosze wiec bardzo warto jak dla mnie.


    U nas podobnie:)

    Magdalena: Jak chcesz. Ja tylko pisze co lekarze mowia. Jesli inaczej sie nie da, to po odciaganiu psikajcie sola morska.


    Nie sadze ze patyczkiem albo gruszka wyciagnelabym tyle koz mlecznych co aspiratorem. Zabieg trwa doslownie chwile do tego staram sie byc delikatna wiec mysle ze to lekka przesada (moj lekarz przynajmniej tak nie twierdzi), gmeranie patyczkiem zajeloby mi pewnie wiecej czasu niz jedno wciagniecie ustami. Wole miec pewnosc ze ma czysty nosek bez koz. Dziecko przeciez sobie nie smarknie ani nie wyciagnie kozy ktora go drazni a czasem powoduje furczenie. Mnie denerwowaloby gdybym miala koze i nie miala jak ja wyciagnac. Czyt. wysmarkac;):bigsmile:
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeOct 27th 2012
     permalink
    A ja jakas niezdolna nadal jestem - mam Fride i jeszcze ani razu nie udało mi się nic z noska wyciągnąć - a zapchany ma i "furczy" :sad: Gruszką potrafię wyjąć tylko taką konkretna "babe" ale jak jest taki katar "luźniejszy" to ni cholery ani gruszką, ani aspiratorem. Dzisiaj prosiłam mojego męża żeby spróbował oczyścić małej nosek i tez mu nie poszło, więc nie wiem co z nami jest nie tak.
    Coś mam nie tak z "wyciaganiem" wydzielin z ciała :wink: bo laktatorem nie jestem w stanie sobie odciągnąć ani kropli mleka........... co jest dla mnie ooooogromnym problemem :confused:
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeOct 27th 2012
     permalink
    ulcia u nas tez nie szlo. Wiesz co pomoglo? zakraplamy przed 2 krople soli fizjologicznej (nie wody morskiej w sprayu bo nie dziala tak jak sol) i wtedy odciagamy. Biale kozy takie leca ze az milo :D gdy probuje na sucho nic nie leci...
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeOct 27th 2012
     permalink
    hopelight: przed 2 krople soli fizjologicznej (nie wody morskiej w sprayu bo nie dziala tak jak sol) i wtedy odciagamy. Biale kozy takie leca ze az milo :D gdy probuje na sucho nic nie leci...

    ja własnie woda morską w spray'u zawsze psikam - spróbuję z solą fizjologiczną jak radzisz :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorCaris
    • CommentTimeOct 27th 2012 zmieniony
     permalink
    U nas położna kazała trochę zmieniać kąt wyciągania, że tak powiem i jakoś idzie ( z solą).
    Dziurek, mam nadzieję, dziecku nie rozepcham :shocked:
    --
  2.  permalink
    Mamusie, jakie możecie polecić krzesełko do karmienia ? a które wg Was nie jest godne uwagi ?
    jestem przed takowym zakupem , na all jest ich masa i powiem szczerze, że nie wiem jakie wybrać, na co patrzeć, tak więc bardzo proszę o jakąs radę :) thx :)
    --
  3.  permalink
    Cherry ja nie polecam tego drewnianego ze stoliczkiem. Nie jest złe ale masz ograniczone możliwości co do karmienia takiego maluszka. Ja na pewno zakupię sobie teraz takie z możliwością regulacji oparcia i wysokości (od 3 miesiąca) a także z kołami. Warto też zwrócić uwagę z jakiego materiału jest wykonane i czy łatwo się pierze. Pozdrawiam
    --
    •  
      CommentAuthorigisowa
    • CommentTimeNov 2nd 2012 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny potrzebuję wsparcia:) zakochałam się w łóżeczku Moon ale zależy mi oczywiście, żeby dziecku było w nim wygodnie. A ludzie komentują różnie- jedni, że dla dziecka niewygodnie bo szczebelki za szerokie i mało będzie widzieć, inni, że jak będzie wstawać to i tak się złapie tego szczebla, a widok i tak sie najczęściej zasłania tymi ochraniaczami. Co myślicie?
    Zależy mi też na tym, aby cały bok łóżeczka potem można było zdjąć, więc pod uwagę biorę również Ikea Sundvik i Gulliver ale nie ukrywam, że to Moon wizualnie najbardziej mi się podoba:) Pomóżcie podjąć dobrą decyzję:)
    --
  4.  permalink
    Mi osobiście najbardziej podoba się sundvik:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeNov 2nd 2012
     permalink
    Mnie się moon podoba naj naj :)
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthorigisowa
    • CommentTimeNov 2nd 2012
     permalink
    A użytecznie moon nie będzie męczące dla dziecka?
    bo naj naj to mnie też;)
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeNov 2nd 2012 zmieniony
     permalink
    po mojemu to MOON za bardzo zabudowane
    w sensie, że np my przez 4 msce spaliśmy w jednym pokoju i łóżeczko było ustawione tak, że leżąc w łóżku widziałam krótszy bok i przez szczebelki Ninkę
    jakbym miała takie jak to to nic bym nie zobaczyła i musiałabym wstać [nie było szans w naszym pokoju żeby łóżeczko stało dłuższym bokiem do nas]
    poza tym chodzi też o obieg powietrza i swiatła
    w takim zamkniętym niemal z każdej strony łóżeczku [bo te szczebelki z boku też mocno zasłaniają] wg mnie dziecko ma mało dostępu chociażby promieni słonecznych czy delikatnego wiaterku [jak np jest wiosna i uchylasz okno :tongue:]
    nie wiem tak mi się przynajmniej wydaje


    dlatego ja wybrałabym Gulivera i takie też mamy
    tzn innej firmy ale chodzi mi o wygląd
    --
    •  
      CommentAuthorlapa
    • CommentTimeNov 3rd 2012
     permalink
    Dziewczyny mam pytanie dotyczące sweterków, bluz dla noworodków.
    Może i głupie pytanie, ale ja raczej doświadczenia tutaj nie mam:-( a dziś szukając jakiś bluz lub rozpinanych swterków zauważyłam, że 99% z nich ma kapturki. Właściwie to niczego nie kupiłam bo tak się zastanawiam, czy takim leżącym Maluszkom jest wygodnie w bluzie z kapturkiem, czy lepiej jednak kupić coś bez kapturka?:confused:
    --
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeNov 3rd 2012
     permalink
    lapa: y takim leżącym Maluszkom jest wygodnie w bluzie z kapturkiem, czy lepiej jednak kupić coś bez kapturka?


    z pewnością wygodniej bez, ale zawsze możesz położyć na kapturze, ładnie go ułożyć na płasko i tyle:)
    --
    •  
      CommentAuthorbrombap
    • CommentTimeNov 3rd 2012
     permalink
    Sądzę, że jeżeli szukasz czegoś na czas przebywania w domu, gdzie nie chcesz okrywać głowy, to kaptur może zawadzać. Natomiast jeżeli ma być to bluza użyteczna też n spacerkach, to niekiedy kaptur może się przydać.
    Warto też zwracać uwagę, by ubranka nie miały zapięć na pleckach - nie wiem, jak może być wygodnie leżeć na zatrzaskach...
    --
    •  
      CommentAuthorlapa
    • CommentTimeNov 3rd 2012
     permalink
    flavia: z pewnością wygodniej bez, ale zawsze możesz położyć na kapturze, ładnie go ułożyć na płasko i tyle:)


    brombap: eżeli szukasz czegoś na czas przebywania w domu, gdzie nie chcesz okrywać głowy, to kaptur może zawadzać.


    no właśnie chodzi mi o coś na potrzeby domowe (bo będę miała zimowego dzieciaczka) i wolałabym żeby było rozpinane z przodu:wink:
    Nawet nie wiedziałam, że będzie mi ciężko znaleźć coś bez kaptura a dziś obskoczyłam 4 sklepy i wszędzie są bluzy i sweterki z kapturem dla chłopców, bo dla dziewczynek jest cała masa bez:sad:
    --
    •  
      CommentAuthordoti_p
    • CommentTimeNov 4th 2012
     permalink
    Gluck ma fajne welurowe bluzy bez kaptura, ja miałam w rozmiarze 50, ale pewnie i większe są.
    •  
      CommentAuthor20080806
    • CommentTimeNov 4th 2012
     permalink
    musze przyznac, ze pierwsze ubranka,kupilam jeszcze przed owulacja :shamed:
    :jumping:
    --
  5.  permalink
    Chyba w tesco widzialam sweterki bez kaptura
    --
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeNov 4th 2012
     permalink
    są i w auchan bardzo dobre jakościowo i widzialam Madercare tylko w tych większych salonach.
    --
    •  
      CommentAuthor20080806
    • CommentTimeNov 4th 2012
     permalink
    ja nie polecam ubran z auchana, cenowo jak ubranka z sieciowek, a jakosciowo "jednorazowki"
    --
    •  
      CommentAuthorlapa
    • CommentTimeNov 4th 2012
     permalink
    Dzięki Dziewczyny za rady:bigsmile:
    mieszkam w Irlandii i wczoraj obskoczyłam mothercare, kilka sklepów dziecięcych i nawet tesco ale niestety dla chłopca nie znalazłam niczego bez kapturka:sad:
    Będę nadal szukać i może coś mi się uda znaleźć a jak nie to "wyswatam" z tym zakupem babcię w Polsce:tongue:
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeNov 4th 2012
     permalink
    lapa - zobacz w Gapie albo Bennetonie (pewnie macie te sklepy). Ja tam kupowalam bluzy bez kapturkow :) A! i jeszcze w H&M :)
    --
    •  
      CommentAuthorlapa
    • CommentTimeNov 4th 2012
     permalink
    madziauk, dzięki za przypomnienie o H&M, będę musiała się wybrać do centrum na przegląd:wink:
    --
  6.  permalink
    Ja tez polecam ubranka w H&M, zwlaszcza że rzucili teraz jakies nowe kolekcje a i duzo jest przecen, przy tym te wszystkie rzeczy są przesłodkie. :-)
    -- ___
    •  
      CommentAuthorVsti
    • CommentTimeNov 6th 2012
     permalink
    Zauważyłam, że z H&M rozmiarówka jest troszkę zawyżona, bo np body na 62 cm (2-4 m-ce) mojej Nadii są nadal duuuże, a 62 innych firm za małe :P
    --
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeNov 6th 2012
     permalink
    MOja obecnie chodzi w bodziakach z h&m 62 sa idealne, ale ubieram ją też w 68/74 tu się podwinie tam się podwinie i jest spoko:P
    --
    •  
      CommentAuthoragigi
    • CommentTimeNov 7th 2012
     permalink
    Patrząc na mojego starszaka bym powiedziała, że nie jest zawyżona, a właściwie dostosowana, bo ma 80 cm i akurat są na niego dobre ubranka z H&M rozmiar 80, a z innych miejsc już 86-98
    --
    •  
      CommentAuthornataliaa_
    • CommentTimeNov 7th 2012
     permalink
    mój z h&m nosi 62-68- 74 podwijam a z innych firm 74
    --
  7.  permalink
    dotarla dzis paczka wielka z lozeczkiem i przebierakiem tak sie ciesze...Oj danielek to sie pogubi w tym lozu. Pierwsze wyprawkowe przygotowania ruszyly...
    zalaczam link:
    http://www.walmart.com/ip/Graco-Lauren-4-in-1-Convertible-Classic-Fixed-Side-Crib-Espresso/15052210?findingMethod=rr
    http://www.walmart.com/ip/Graco-Lauren-Espresso-Changing-Table/8466716
    --
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeNov 9th 2012
     permalink
    milena nie działaja mi te linki :confused:wklej jeszcze raz bo chciałam zobaczyc :)
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthor20080806
    • CommentTimeNov 9th 2012
     permalink
    dzialaja, wystarczy je przekopiowac i wkleic do pasku adresu przegladarki
    --
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeNov 9th 2012
     permalink
    no az tak głupia nie jestem nawet jak nie wygladam ;) nie naciskałam na nie tylko własnie kopiowałam i ni huhu wyswietla mi sie ze nie ma taiej strony :devil:

    Treść doklejona: 09.11.12 11:50
    i nie jest to wina przegladarki bo i na google i na IE mam to samo
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeNov 9th 2012
     permalink
    mooniia - mi dzialaja na firefoxie i IE :) Ty probowalas na Chromie (przegladalce z google) i w IE?
    Ja Chromu nie mam, bo mi sie ciagle wieszal :wink:
    --
  8.  permalink
  9.  permalink
    Super te mebelki:-)))
    --
    •  
      CommentAuthoraravls
    • CommentTimeNov 11th 2012
     permalink
    Cześć Dziewczyny,
    Witam się nieco przedwcześnie na tym wątku, bo do narodzin naszego dziecka jeszcze sporo czasu, ale powoli kompletujemy listę wyprawki, a ponieważ część rzeczy chcemy upolować na Allegro lub eBay'u, to trzeba się za to zabrać odpowiednio wcześnie.
    Chciałam Was zapytać, czy któraś stosowała kokon niemowlęcy do spania dla nowonarodzonego dziecka? Albo zna kogoś, kto używał (i chce sprzedać :cool:). Jestem ciekawa Waszych opinii.
    Tutaj opis na stronie producenta, a tutaj w polskim sklepie internetowym.
    W tym wątku na forum też już był poruszany ten temat.
    kokon
    --
    •  
      CommentAuthorGosia1986
    • CommentTimeNov 14th 2012
     permalink
    aravls, pierwszy raz widzę ten kokon. Wygląda bardzo ciekawie. Zastanawiam się tylko co jeśli dziecko zacznie się obracać i wypadać z niego ? Chyba że stosuje się go tylko na początku ?

    Ja szukam właśnie materacyka do łóżeczka. Czy możecie jakiś konkretny polecić ? Zauważyłam, że największą popularnością cieszą się te najtańsze gąbkowe ale to chyba nie jest najlepsze rozwiązanie. Zastanawiam się nad takim, który z jednej strony mam kokos a z drugiej grykę ( w środku jest pianka). A wy jakie macie ?
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeNov 14th 2012
     permalink
    Gosia1986: Ja szukam właśnie materacyka do łóżeczka. Czy możecie jakiś konkretny polecić ? Zauważyłam, że największą popularnością cieszą się te najtańsze gąbkowe ale to chyba nie jest najlepsze rozwiązanie. Zastanawiam się nad takim, który z jednej strony mam kokos a z drugiej grykę ( w środku jest pianka). A wy jakie macie ?


    Ja chcę kupić lateksowy, bo ma bardzo dobre opinie... dokładnie taki:
    http://www.hevea.pl/materac-lateksowy-hevea-medica-12060-p-163.html
    --
    •  
      CommentAuthoremza
    • CommentTimeNov 14th 2012
     permalink
    Gosia, byle nie gąbkowy. Materac powinien być pótwardy. Lateksowy jest super, pytanie tylko ile kasy chciałabyś na niego wydać. Gryczano-kokosowe są bardzo dobre i można je kupić za 60-80zł.
    --
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeNov 14th 2012
     permalink
    My mamy gryczano-kokosowy i teraz gdy Nadia w końcu zaczęła spać w łóżeczku od czasu do czasu, spisuje się dobrze :)
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeNov 14th 2012
     permalink
    gryka-kokos-pianka :) spisuje sie dobrze, wydalam okolo 90 zl
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.