Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorGosia1986
    • CommentTimeNov 14th 2012
     permalink
    Dziękuję wam za odp :) Właśnie w tym przedziale cenowym widziałam te z gryką i kokosem. Muszę w końcu jakiś zamówić bo jak maluszek postanowi przyjść wcześniej na świat to będzie spał na sianku jak Jezusek :D
    --
    •  
      CommentAuthormadzinka83
    • CommentTimeNov 14th 2012
     permalink
    hopelight: gryka-kokos-pianka :) spisuje sie dobrze, wydalam okolo 90 zl

    Chyba nikogo nie zdziwi, że Gosia też na takim śpi w podobnej cenie :devil:
    -- [url=http://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorIzUK
    • CommentTimeNov 15th 2012
     permalink
    Dziewczyny czy ktoras z Was ma wyprobowane lozeczko , ktore rosnie wraz z dzieckiem?
    np.jak to
    http://www.ebay.co.uk/itm/4BABY-3-IN-1-WHITE-SLEIGH-COT-BED-BABY-COTBED-FIBRE-SAFETY-MATTRESS-/310418879262?pt=UK_Baby_Nursery_Furniture_ET&hash=item484668331e
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeNov 15th 2012
     permalink
    madzinka83: Chyba nikogo nie zdziwi, że Gosia też na takim śpi w podobnej cenie :devil:

    Haha mnie jakos wogole to nie dziwi :D
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
  1.  permalink
    dziewczyny macie może już kupione komplety pościeli do łóżeczka ??jak tak proszę o jakieś linki:)
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeNov 17th 2012
     permalink
    http://www.ikea.com/pl/pl/images/products/vandring-skog-komplet-poscieli-dziec__0168568_PE322293_S4.JPG

    http://www.ikea.com/pl/pl/images/products/barnslig-spiwor__0087578_PE217019_S4.JPG

    Treść doklejona: 17.11.12 09:34
    Czy kupujecie dla dziecka kaftaniki, bo mam ten ubiór na wyprawce do szpitala ale zastanawiam się czy nie wystarczy body i śpiochy, po co są te kaftaniki.
    --
    •  
      CommentAuthorigisowa
    • CommentTimeNov 17th 2012
     permalink
    Ja właśnie patrzyłam na Ikeowe, ale złapałam zagwozdkę- one mają specyficzne wymiary, a na wkładach pościelowych z Ikei jest napisane, iż nadają się dopiero od pierwszego roku życia dziecka;/ I tak na razie sie powstrzymałam przed zakupem..
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeNov 17th 2012
     permalink
    acia20: Czy kupujecie dla dziecka kaftaniki, bo mam ten ubiór na wyprawce do szpitala ale zastanawiam się czy nie wystarczy body i śpiochy, po co są te kaftaniki.--

    Też się zastanawiam, a moja córka ma "już" 3 m-ce :wink: Mam sporo kaftaników, bo dostałam, użyłam 1 raz..... ostatni :tongue:
    --
  2.  permalink
    Acia dzięki popatrzę może w ikei
    --
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeNov 17th 2012
     permalink
    acia20: Czy kupujecie dla dziecka kaftaniki, bo mam ten ubiór na wyprawce do szpitala ale zastanawiam się czy nie wystarczy body i śpiochy, po co są te kaftaniki.
    --

    w niektórych szpitalach sobie takowe życzą bo "body uciska kikut" ale wg mnie to wygodniejsze, niż pierniczenie się z wykasanym kaftanikiem i jak dla mnie to bardziej uciska guma w pasie półśpiochów. z własnego doświadczenia wiem, że do szpitala lepej wziąć większą liczbę ciuszków albo mieć przygotowane ( m doniesie) nie ma co brać tych najładniejszych bo z gracją początkującej mamy to zaraz wszystko będzie obsikane/ w smułce:tongue:
    --
    •  
      CommentAuthorgilese
    • CommentTimeNov 17th 2012
     permalink
    acia20: Czy kupujecie dla dziecka kaftaniki, bo mam ten ubiór na wyprawce do szpitala ale zastanawiam się czy nie wystarczy body i śpiochy, po co są te kaftaniki.
    Nie kupiłam ani jednego, dostałam kilka, nie założyłam ich młodemu nigdy, oddałam je przy pierwszej okazji. Zakładałam body bo wygodniejsze, młody nie miał pleców na wierzchu i wydawało mi się że jest mu cieplej. Polecam body z zapięciem kopertowym, nie trzeba go wciągać noworodkowi przez głowę ;)
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeNov 17th 2012
     permalink
    ja mam kaftaniki i używam pod śpioszki. Ale lepszym rozwiązaniem są body na długi rękaw. Nie ściągają się.
    --
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeNov 17th 2012
     permalink
    Ja mam mnóstwo różnych ciuszków, a używam tylko zestawu body + pajac. Dla mnie najwygodniejsza opcja, ale co kto lubi..:wink:
    •  
      CommentAuthorGosia1986
    • CommentTimeNov 17th 2012
     permalink
    DominiczkaA: dziewczyny macie może już kupione komplety pościeli do łóżeczka ??jak tak proszę o jakieś linki:)


    Zadawałam niedawno pytanie na "Rozpakowanych..." odnośnie pościeli i większość dziewczyn nie używa w ogóle poduszek (zresztą są one niewskazane dla noworodka), wystarczy pieluszka pod główkę. Na temat kołderek też są różne opinie.
    Ja postanowiłam kupić tylko ochraniacz na szczebelki, kilka prześcieradeł, rożek oraz jakiś ciepły kocyk do przykrycia. Myślę, że na pierwsze miesiące takie rozwiązanie będzie ok.

    Fajna pościel jest na allegro, zależy ile chce wydać (są piękne z haftami ale w kosmicznych cenach).
    Koleżanka kupowała zestaw z tej serii i mówi, że pościel nie do zdarcia > http://allegro.pl/6el-posciel-90-x-120-cm-nadia-nowe-wzory-i2785813071.html
    --
    •  
      CommentAuthordoti_p
    • CommentTimeNov 17th 2012
     permalink
    A ja kaftaniki używałam - jako bluzy latem :) Bodziak to dla mnie podstawa, zawsze mają na sobie, bo to wygodne i nie ściąga się do góry.
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeNov 17th 2012 zmieniony
     permalink
    a ja lubie kaftaniki takie ladne bluzeczki na wyjscia ma ich Domis mnostwo ;) a pajace wole jakos do spania. Lubimy wiec body z krotkim rekawem badz bez rekawow , kaftanik( w zasadzie bardziej nazwalabym to bluzeczka, polspiochy, rajtuzki badz dresiki ;)
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeNov 17th 2012
     permalink
    co do pościeli to ja na początku nie zamierzam używać, dziecku wystarczy rożek i ew. jakiś kocyk do przykrycia... poduszki w ogóle nie powinno się podkładać takiemu małemu dziecku, bo najzdrowiej dla kręgosłupa jest jak dziecko śpi na płaskim

    a mniej więcej po ile części garderoby typu pajacyki czy body trzeba kupić w rozmiarze 56?
    --
  3.  permalink
    dzięki dziewczyny muszę przemyśleć tą sprawę:) też ciekawi mnie kwestia ubranek ile i w jakich rozm.???Na razie mam w 56 kilka i 62 więcej
    --
    •  
      CommentAuthorGosia1986
    • CommentTimeNov 17th 2012 zmieniony
     permalink
    Ja stawiam jednak na rozmiar 62. Kupiłam kilka sztuk 56 ale potem dowiedziałam się od teściowej, że mój mąż urodził się długi na 61 cm :D Syn brata męża miał 58 cm. Widać duże chłopaki się u nas rodzą. Wolę więc kupić większy rozmiar (najwyżej będę podwijać). Najlepiej zrobić wywiad w rodzinie bo to zazwyczaj jest w genach :) Podobno też chłopcy z reguły rodzą się dłużsi a dziewczynki drobniejsze (nie wiem ile w tym prawdy). Ja miałam 52 cm w chwili urodzenia, no ale będę mieć synka więc bardziej patrzę po mężu.
    Za duże ubranka można użyć później, a za małe będą się tylko nadawać do podarowania komuś.
    --
  4.  permalink
    racja:)
    --
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeNov 17th 2012
     permalink
    Mój Staś urodził się długi na 56cm i ciuszki w rozmiarze 56 są teraz akurat, a w 62 się topi. Żałuję, że mam tak mało na 56, ale jakoś się przemęczę..
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeNov 17th 2012
     permalink
    Martynka urodziła się też z miarą 56 cm, i ciuszki o tym rozmiarze {56} nosiła ponad miesiąc, więc cieszę się, że miałam ich dużo :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorVsti
    • CommentTimeNov 17th 2012
     permalink
    Moja ma 5 m-cy, a niektore 62 sa Jej nadal dobre, w tym rozmiarze po porodzie by sie utopila ;)
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeNov 17th 2012
     permalink
    No ja wolę też kupić te 56 bo nawet dzieci niby zmierzone w szpitalu jako 56-58 itp. i tak jeszcze z tego co czytam sporo chodzą w ciuszkach 56... zresztą ja kolosa nie przewiduję jeśli chodzi o geny (i z usg też póki co wynika, że wielki nie jest) ;)
    Czyli mniej więcej ile tych ubranek trzeba mieć? tzn sztuk bodziaków z długim, krótkim (dodam, że rodzę w lutym), pajaców, śpiochów?
    --
    • CommentAuthormilena1984
    • CommentTimeNov 17th 2012
     permalink
    ja tez najmniej ciuszkow to mam dla noworodka i chyba bede polowac na okazje 23go bo Czarny Piatek i znizki niesamowite beda:)
    a co do poscieli to na poczatku mam plan zeby pakowac malego w spiworek z rekawkami bo tak od razu z kolderka to sie boje, a co do ochraniaczy to nie bede stosowac...
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeNov 17th 2012 zmieniony
     permalink
    ja tam z uporem maniaka będę twierdzić, ze dobrze jest mieć ubranka w rozmiarze 56
    chociaż kilka sztuk
    bo rzadko kiedy dzieci sie większe niż 60 cm rodzą a te, co się urodzą 55-57 cm się i tak w 56 topią :tongue:
    --
    •  
      CommentAuthormad1
    • CommentTimeNov 17th 2012 zmieniony
     permalink
    Karolina miała 59cm i 3940g, 56 było dobre przez kilka tygodni (nie pamiętam dokładnie, coś ok 4-5), więc warto mieć moim zdaniem choć 3-5 zestawów w rozmiarze 56.
    --
  5.  permalink
    Mnie na szkole rodzenia radzili "kupuj tylko 62". Mama kładła do głowy "nie kupuj mniejszego niż 62".
    Urodziła się Ewunia- 51cm. I szanowna mamusia sama dokupywała mi ubranka w rozmiarze 50, ponieważ w 56 Ewunia się topiła :wink: I słynne "to najwyżej się podwinie" akurat się nie sprawdzało, bo np w za dużym pajacyku to było małej najzwyczajniej w świecie niewygodnie. Jasne, że nie musi być dopasowane jak kostium Mr Sexy :wink: (dla niezorientowanych polecam wątek o formie po porodzie :wink:). Ale jak wszystko się podwija, to uwiera malucha, i jeszcze Ewunia z tego pajacyka, co to był dwa razy za długi i trzy razy za szeroki, wyjmowała sobie nóżki, potem nie umiała włożyć z powrotem, więc wybudzała się, wyła, itp.
    --
    •  
      CommentAuthormad1
    • CommentTimeNov 17th 2012 zmieniony
     permalink
    sardynka85: Czyli mniej więcej ile tych ubranek trzeba mieć? tzn sztuk bodziaków z długim, krótkim (dodam, że rodzę w lutym), pajaców, śpiochów?


    Zależy jak zamierzasz ubierać dziecko. Ja rodziłam pod koniec grudnia. Karolinę ubierałam dość długo (bo późno jej odpadł kikut) w kaftanik i śpiochy (takie na grubych "ramiączkach", nie wiem jak to się fachowo nazywa, dla mnie to były po prostu śpiochy) oraz skarpetki (położna mnie uwrażliwiła na to, że dziecku MUSI być ciepło w stopki). Jak było chłodniej w domu, to zakładałam na wierzch jeszcze jeden rozpinany kaftanik. Dobrze jest mieć choć 5 sztuk kaftaników i tyle samo śpiochów, bo dziecko nie raz się obsra i z praniem nie wyrobisz, a jak możesz sobie pozwolić, to kup troszkę więcej 7-8.

    Ale jak szybko odpadnie kikut, to może wygodniej Ci będzie ubierać dziecko w bodziaki?
    Ja tam u takiego malucha wolałam kaftaniki (rozpinane), bo nie musiałam zakładać niczego przez głowę :)
    --
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeNov 17th 2012
     permalink
    Łucja ur 58cm i przez 2 tyg nosiła bodziaki na 50, ciuszki 56 ponad miesiąc, dopiero 2 tyg temu do kartonu spakowałam ubranka w rozmiarze 62, także tego...
    --
    •  
      CommentAuthorazniee
    • CommentTimeNov 17th 2012
     permalink
    A mi wszyscy truli "nie kupuj 56, bo ci zaraz wyrośnie"- i teraz bym dziecka nie miała w co ubrać (49cm) :devil: I tak się topi w 56, dokupujemy 50 :tongue:
    --
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeNov 17th 2012
     permalink
    Franio ma 3 miesiace i jeszcze chodzimy w 56:-) urodzil sie 52 cm i przez poltora miesiaca nosil body 50 ;)
    --
    • CommentAuthormilena1984
    • CommentTimeNov 17th 2012
     permalink
    ojej o Franio okruszek jest, heh mnie osobiscie najbardziej rozbrajaja te noworodkowe ubranka
    --
    •  
      CommentAuthorjudka25
    • CommentTimeNov 18th 2012 zmieniony
     permalink
    Mój Filipek urodził się 53cm, nosił r. 56 przez pierwsze 3 tyg. Potem kolejne 5 tyg. r. 62, a ostatnie 2 tyg. zakładam 62 ale też niektóre ubranka w r. 68. Obecnie ma 10 tyg.
    Miałam dosyć dużo ubranek w r. 56, chyba za dużo. Pranie robiłam 2 razy w tygodniu.
  6.  permalink
    A mój Jaś urodził się 55 cm i nosi jak na razie rozmiar 56, ale wydaje mi się, ze jeszcze z tydzień, max dwa i będziemy zakładać 62. Ciuszków 56 nam dosyć dużo, ale nie za dużo, czasem przebieram go dwa razy dziennie:-)
    --
    •  
      CommentAuthordoti_p
    • CommentTimeNov 18th 2012
     permalink
    Ja tam pranie raz na tydzień uważam za zaletę posiadania dużej ilości ciuszków :) Mi przy mojej dwójce szkoda czasu na pranie więc duża ilość ciuszków w małych rozmiarach bardzo mnie cieszyła :)
    •  
      CommentAuthorkolonialka
    • CommentTimeNov 18th 2012
     permalink
    Ja polecam młodym mamom śpiworek do spania dla niemowlaka. Dziecko sobie śpi,nie odkopuje się, jest mu cieplutko. Odkąd mój synek w nim śpi, przesypia całe noce :bigsmile: (obym nie powiedziała tego w złą godzinę):wink:
    Ja też mam dużo ciuszków i robię pranie raz na tydzień.
    -- [url
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeNov 18th 2012
     permalink
    doti_p: Ja tam pranie raz na tydzień uważam za zaletę posiadania dużej ilości ciuszków :)

    Ja tez robie pranie raz w tygodniu i bardzo mi sie to podoba ;-)
    --
    •  
      CommentAuthorCaris
    • CommentTimeNov 18th 2012 zmieniony
     permalink
    Ninka miała 58cm po urodzeniu, a rozmiar 56 nosi do dzisiaj :tooth:
    Nie wiem, chyba tylko ja tak mam, ale dla mnie najwygodniejsze są pajace i w sumie tylko w nich moje dziecię śmiga... Przede wszystkim nie są zakładane przez głowę :smile: Ostatnio chciałam zabłysnąć i ubrać małej body przez głowę. Nigdy więcej, bo dłuuugo ją uspokajałam :tooth:
    I pranie raz w tygodniu rzeczywiście ułatwia życie :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorazniee
    • CommentTimeNov 18th 2012
     permalink
    Ja polecam młodym mamom śpiworek do spania dla niemowlaka.

    Właśnie dziś o tym myślałam, bo mała mi kiepsko spała w nocy i mam wrażenie, że to dlatego, że się rozkopuje. Tylko, że ja durna, co prawda, kupiłam śpiworek-już na początku ciąży- ale w rozmiarze 68 :devil:
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeNov 18th 2012
     permalink
    ja bodziaki kupuję tylko kopertowe póki co ;) podobnie wszelkie koszulki itp. nie chcę niczego co trzeba wciągać przez głowę :)
    --
    •  
      CommentAuthorVsti
    • CommentTimeNov 18th 2012
     permalink
    U nas tez pranie raz w tygodniu, bardzo mnie cieszy bogata "garderoba" Nadii, bo chyba bym oszalala z praniem kilka razy w tyg. ;p
    Ostatnio moje 5 m-czne dziecko wbilam w body z krotkim rekawem w roz. 56 ;D
    --
    •  
      CommentAuthorkolonialka
    • CommentTimeNov 18th 2012
     permalink
    Ale ja też mojemu synkowi zakładamy krótkie body 56 i jest dobre, a nosi rozmiar 68 - 74 a ma 6 miechów. Akurat body starczają na długo, tak samo rajstopki.
    -- [url
    •  
      CommentAuthorlilijeczka
    • CommentTimeNov 18th 2012 zmieniony
     permalink
    Co do poscieli, my mamy jedna w zamiarze kupienie drugiej zmiany. http://sklep.bebeclub.pl/75-posciel
    Natomiast na spiworek tez sie raczej skusze, choc niby dziecko na poczatku nie rozkopuje sie tak bardzo tu np. z motherhood : http://motherhood.pl/produkt/spiworek-3w1/kup.html
    Nasze szczescie urodzi sie w maju, jestesmy w Norwegii, wiec cieplo jeszcze nie bedzie, ale nie przesadzajmy temperatura w domu jest normalna i nie ma co dziecka przegrzewac, uwazam, ze zwykly kocyk tez by starczyl.

    Mam tez jedno pytanie. Chce w razie czego zaopatrzyc sie w butelke i smoczek. Ktos z was moze jakas polecic? Zalezy mi na naslodowaniu piersi mamy. Jak na razie przekonuje mnie Medela calma http://sklep.bebeclub.pl/butelki/53-butelka-medela-calma.html
    A smoczki nie mam pojecia, zwykle Avent chyba nie sa takie najgorsze, choc nie sa zbyt plaskie u nasady smoka.
    Czekam na Wasze opinie! :)

    A! Dodam, ze tez sie nasluchalam, zeby mniejszego rozmiaru niz 62 nie kupowac, a po Waszych wpisach widze, ze nie moge sie sluchac zyczliwych ludzi dookola. Jak to jest z tymi ubrankmi z h&m? Faktycznie wieksze niz na metce?
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeNov 18th 2012
     permalink
    Mam nadzieję że to starczy mojej Małej na start wszystko rozmiar 62 a po urodzeniu zobaczymy co trzeba będzie kupić.
    imagebam.com
    --
    •  
      CommentAuthordoti_p
    • CommentTimeNov 18th 2012
     permalink
    Rajstopki to w ogóle większe niż 56 moim pannom z tyłków spadają, a spodenki już 62 i 68 noszą.. Pamiętajcie że dziecko po porodzie w pierwszych tygodniach życia ma podkurczone nóżki, dopiero potem się tak w pełni prostuje, a jak takie podkulone nóżki włożycie w pajaca 62, to te nóżki czasem wylądują w kroku. Body mogą być za duże, ale za duży pajac jest dla dziecka niezbyt wygodny :)
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeNov 18th 2012
     permalink
    acia20: Mam nadzieję że to starczy mojej Małej na start wszystko rozmiar 62 a po urodzeniu zobaczymy co trzeba będzie kupić.

    nie chcę straszyć, ale moim zdaniem będzie trzeba kupić DUŻO w rozmiarze 56 ( u nas 6 pajacyków to jest minimum) do tego na początku dziennie schodziło min 3, prałam codziennie i było tak, że suszyłam suszarką bo nie miałam w co Młodą ubrać.
    no i kombinezon, topiła się w 56 obecnie 62 jest na Łucję dobry ale jak wiadomo by zimę przechodzić ma jeszcze 2 68 ( z za długimi rękawami)
    to tylko moje zdanie! żeby nie było!:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeNov 18th 2012
     permalink
    acia to wszystko? To zdecydowanie za mało masz ciuszkow! Szczegolnie na zime gdzie ta szybko pranie nie wysycha.Ja ze szpitala odawalam mezowi codziennie 3 kaplety bo a to kupa a to siki przelecialy a to krew czy inne wydzieliny.
    --
    •  
      CommentAuthordoti_p
    • CommentTimeNov 18th 2012
     permalink
    A jeszcze dzieciom zdarza się ulać, wtedy wszystko do przebrania:)
    • CommentAuthorruda03
    • CommentTimeNov 18th 2012
     permalink
    Acia...wg.mnie to masz trochę tego mało...ja mam dużo więcej od ciebie a tak mam wrażenie że mi tego zabraknie. Niektóre dzieci dużo ulewają po jedzeniu i trzeba je po 5 razy dziennie przebierać,więc z taką ilością ciuszków nie zaszalejesz:wink:. Ja mam sporo jednak na 56,na pewno przez jakiś czas będzie się mieścił-chyba:tongue:
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.