Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeNov 29th 2012
     permalink
    proszek lovela , bardzo lubie jego delikatny zapach, kupy spiera nam bardzo ladnie :) zobaczymy jak to bedzie gdy rozszerzymy diete, zapewne wtedy zamienie na jakis zwykly sensitive.
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    • CommentAuthormilena1984
    • CommentTimeNov 29th 2012 zmieniony
     permalink
    tutaj ttroche wiecej nfo na temat eco orzechow.
    Wlasnie zastanawiam sie czy nie zaczac od platkow a potem przejsc na proszek, a czy tzw. BORAX dziala na plamy...?
    Co do orzechow to pp przeczytaniu ze szarzeja ubranka to juz mam watpliwosci, bo takiego ekologicznego prania nie chce:)
    --
    •  
      CommentAuthoraravls
    • CommentTimeNov 30th 2012 zmieniony
     permalink
    Co do łóżeczka turystycznego, to mnie zachwyciło takie Koo-di, głównie ze względu na prostotę rozkładania i użytkowania, zmieści się nawet w namiocie igloo, czyli jest naprawdę turystyczne. Myślimy o jesiennym wyjeździe na żagle z dzieckiem, które szczęśliwie powinno mieć wtedy skończone 5 miesięcy i pewnie coś takiego by nam załatwiło sprawę.
    Są dość drogie, ale widziałam na allegro używane po 150-200 zł.
    I ten wzór w kropki :cool:
    koo-di
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeNov 30th 2012
     permalink
    Darujcie sobie wszelkie orzechy i kule piorące:devil:
    --
    •  
      CommentAuthoraravls
    • CommentTimeNov 30th 2012 zmieniony
     permalink
    Łeee, _sushi_, szwagierka od 4 miesięcy, czyli od urodzin córki, pierze jej rzeczy w orzechach i bardzo sobie chwali. A większość ma jasnych. Zresztą wcześniej własne rzeczy, i męża, też prała w orzechach, skutecznie. Myślę, że sporo może zależeć od wody. Im twardsza, tym więcej detergentu (tudzież czegoś spieniającego, saponiny z orzechów, na przykład) potrzebuje i może stąd skrajne różnice w opiniach?
    Wiem, że do białego dodaje sody oczyszczonej, działa jak aktywny tlen w vanishu :cool:
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeNov 30th 2012
     permalink
    Ja też sobie chwaliłam...na początku. Kwestia wody na pewno ma znaczenie- u mnie jest twarda, więc tym bardziej efekt był mało zadowalający.
    Początkowo wszystko było ok, ale potem ubrania były po prostu szare i niedoprane.Nie mówię już o plamach- takim z marchewki np. nie dały rady ani wymieniane środki ekologiczne, ani soda:cool:
    --
    •  
      CommentAuthoraravls
    • CommentTimeNov 30th 2012
     permalink
    No tak, racja :) ja myślałam rzeczywiście o używaniu orzechów czy innej ekologii na samiutkim początku, kiedy o plamę z marchewki trudno (chyba, że niezdarna matka opluje dziecko własnym obiadem i wetrze... W moim przypadku - nie jest to taki abstrakcyjny scenariusz :cool:).
    Czyli wszystko sprowadza się do egzystencjalnego pytania o to, jak usunąć plamę z marchwi :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeNov 30th 2012 zmieniony
     permalink
    aravls: Czyli wszystko sprowadza się do egzystencjalnego pytania o to, jak usunąć plamę z marchwi

    Wspominane już mydełko z Rossmanna (prawie) daje radę:devil: A jak się powiesi potem na słońcu, to efekt murowany:smile:
    --
  1.  permalink
    Losie to widze ze te orzechy to bardziej sztuka prania niz to wszystko warte tak naprawde.odpuszcze sobie...dzieki za sssugestie.

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 01.12.12 05:16</span>
    Sory ale pisze z komorki i jakos koslawo to wychodzi
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeDec 2nd 2012
     permalink
    Mam pytanko do mam używających wiaderka do kąpieli tummy tub. Czy ta podstawka bardzo Wam się przydała czy raczej jest to zbędny gadżet?
    A tak poza tym czy Wasze dzieci lubią być kąpane w tych wiaderkach i czy nie było żadnych problemów od pierwszych dni życia?
    Wcześniej w ogóle nie brałam wiaderka pod uwagę, ale dzisiaj pokazała nam je położna i jestem mile zaskoczona oraz praktycznie przekonana, że kupimy je zamiast tradycyjnej wanienki :)
    --
    •  
      CommentAuthoraravls
    • CommentTimeDec 2nd 2012 zmieniony
     permalink
    Sardnyko, ja nie miałam jeszcze okazji przetestować wiaderka w praktyce, ale też mocno się na nie nastawiam. Oprócz Tummy Tub słyszałam jeszcze o Wash Pod, nie potrzeba do niego podstawki, bo samo w sobie jest stabilne.
    Tymczasem, na fali przedświątecznych zakupów, wylicytowaliśmy z mężem zestaw wyprawki, bo urzekł nas kosz dla niemowląt w barwach unisex. Wprawdzie w zestawie jest malutka wanienka, ale raczej nie będziemy z niej korzystać.
    Może trochę wcześnie, jak na kompletowanie wyprawki, ale uznaliśmy, że to będzie nasz prezent na Boże Narodzenie.
    wyprawka
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeDec 2nd 2012
     permalink
    Aravls - mogłabyś wysłać mi na prv link do tej aukcji? bardzo mi się podoba taka wyprawka :)
    --
  2.  permalink
    ja też proszę o link:)
    --
    •  
      CommentAuthoraravls
    • CommentTimeDec 2nd 2012 zmieniony
     permalink
    Akirko, Wysłałam do Ciebie prywatną wiadomość, może też z sukcesem zalicytujesz i się czymś powymieniamy w razie czego :cool:
    Edit:
    To ja może tu napiszę link to aukcji, skoro takie zainteresowanie :devil:
    Link do naszej zakończonej aukcji, sprzedający nazywa się Mila719, jak tylko wylicytowaliśmy, to oczywiście spodobał mi się bardziej zestaw beżowy.
    Jakby któraś go wylicytowała, a wolała nasz kolorowy, to dajcie znać, zrobimy geszeft :cool:
    --
    •  
      CommentAuthorazniee
    • CommentTimeDec 2nd 2012
     permalink
    Ja ma wiaderko i Basia od początku tylko w nim jest kąpana. Nie mamy podstawki i nie brakuje nam jej- póki co kąpiel i tak trwa dość krótko, siadamy/klękamy na podłodze. Wiaderko jest stabilne.
    My jesteśmy zadowoleni, tylko rodzina na nas patrzy jak na dziwolągi :tongue: Przywieźli nam nawet wanienkę po córce siostry, ale mamy to gdzieś :cool:
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeDec 2nd 2012
     permalink
    A ja mam pytanie czy wiaderko jest na tyle obszerne, że zmieszczą się w nim męskie ręce?
    --
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeDec 2nd 2012
     permalink
    Akirko tak, jak najbardziej ;-)
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthorazniee
    • CommentTimeDec 2nd 2012 zmieniony
     permalink
    U nas się mieszczą najczęściej męskie i damskie naraz (po dwie sztuki :tongue:) :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeDec 3rd 2012
     permalink
    o to super :)
    Ja właśnie dziś zadecydowałam, że kupujemy wiaderko, żeby nam się nikt nie dawał mądrych rad jak kąpać dziecko w wanience;)
    --
    •  
      CommentAuthorlapa
    • CommentTimeDec 3rd 2012 zmieniony
     permalink
    akirka, sardynka, na youtubie możecie pooglądać sobie filmiki jak wygląda taka kąpiel i na ile stabilne jest to wiaderko- dlatego też ja nie kupiłam podstawki bo, moim zdaniem jej wysokość jest beznadziejna (trzeba się nad wiaderkiem schylać lub przy nim siedzieć):sad:
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeDec 3rd 2012
     permalink
    lapa no ja właśnie oglądałam filmiki i te rozanielone dzieciaczki mówią same za siebie :) niektórym nawet w wiaderku udawało się zasnąć :bigsmile:
    No i dobrze, że podstawka nie jest konieczna, bo to 100 zł różnicy a jak ma służyć tylko później jako podstawka pod zlew dla dzieciaczka to w ikei kupię sobie tańszą ;)

    akirka heh u nas pewnie teściowa dostanie zawału jak zobaczy wiadro :devil:
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeDec 3rd 2012
     permalink
    Sardynko, u nas teść:) który jest zakochany w swojej pierwszej wnuczce i już widzę to porównywanie, że Zosia to Zosia tamto...grr
    Filmiki też już oglądaliśmy i właśnie najbardziej przekonuje mnie to, że dzieciaczki się tak szybko uspokajają i widać, że ta kąpiel jest przyjemnością:)
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeDec 8th 2012 zmieniony
     permalink
    Dokupiliśmy tyle ubranek w rozmiarze 56 i to nam wystarcza

    śpiochy - 12
    body - 15

    ubieramy ja pielucha, body, śpioch i skarpetki.
    --
  3.  permalink
    O dobrze wiedziec bo na poczatek to spiochy rzafza i juz chyba najwygodniejsza opcja co? Ja mam przygotowana tez opcje spodenek dresowych z bluzami tak na wyjscie czy w trakcie dnia...a co ile dni pierzesz ubranka?
    I mam jeszcze 1 pyt. ile koszul mam spakowac do szpitala?2 starcza?
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeDec 8th 2012
     permalink
    milena1984 - na razie raz prałam
    --
  4.  permalink
    Acia to luzik tak mozna zyc...:tooth:
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeDec 8th 2012
     permalink
    Ja do szpitala miałam 2 ale M jedną brał do prania więc chyba trzeba by 3 ja byłam 4 dni szpitalu.
    --
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeDec 8th 2012
     permalink
    Dwie to minimum ja miałam 4....dwie do karmienia i dwie pizamy tshert plus spodnie.
    --
    •  
      CommentAuthormadzinka83
    • CommentTimeDec 8th 2012
     permalink
    Ja miałam 3, jedna do porodu i dwie na potem, tą z porodu mąż przyniósł wypraną następnego dnia. Myślę, że 3 to minimum, bo po porodzie też łatwo poplamić.
    -- [url=http://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeDec 8th 2012 zmieniony
     permalink
    Ja mialam dwie. Ale w szpitalu dali mi taka od nich jak przebijali mi wody, i tak juz w niej zostalam. Pozniej dopiero po jak juz stalam na nogach po cc, to sie wykapalam i ubralam w swoja pizame :) takze tylko 1 uzylam ;) a! no i spodnie pizamowe tez sie przydaly :)
    --
  5.  permalink
    No wlasnie chyba do porodu sie dostanie w usa taka papierowo materialowa z tylu zapinana...a moze to tylko do badan daja.....?....ale z koszul to raczej dlugie nie....?:smile:
    bo moje takie do kolan to juz jako mini nosze.bede sie musiala zaopatrzyc w jakis aseksualny zestaw pizam...o co tu nietrudno...ja tam wole koronki...no ale tak nie wystapie na porodowce wiec skule ogon i pojde po te " babcine" hihi...3 kupie.dzieki za podpowiedzi.
    --
    •  
      CommentAuthoraravls
    • CommentTimeDec 18th 2012
     permalink
    Dziewczyny, kupowała któraś te zestawy wyprawek z allegro?
    Nasz przyszedł błyskawicznie, w niedzielę zrobiłam płatność przez PayU, a we wtorek w ciągu dnia paczka była u moich rodziców w Warszawie. Wszystkie przedmioty zgodne z opisem, w stanie zdecydowanie bardzo dobrym, tylko trochę ciągnęły piwnicą, więc teraz wietrzą się u teściów na strychu, a potem czeka mnie solidne pranie.
    I mam wreszcie wymarzony koszyk Mojżesza! Dziecku przemawiam, że jak rodzicielkę doprowadzi na skraj wyczerpania nerwowego, to, wzorem biblijnego patriarchy, zostanie nadane w zasmołowanym koszyku Wisłą do Bałtyku na przygodę życia :cool: Mojżesz na tym ostatecznie źle nie wyszedł :wink:
    --
  6.  permalink
    Ile spioszkow mam wziac ze soba do szpitala? jak wasze maluszki byly ubrane po porodzie? body z pieluszka i spioszki na to i w rozku czy to za duzo warstw? czy moze body z pieluszka i spodenki dresowe starcza i do rozka?
    --
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeJan 3rd 2013
     permalink
    milena1984: Ile spioszkow mam wziac ze soba do szpitala?

    mi zeszły w ciągu 3 dni wszystkie newborny jakie miałam, P musiał mi dowozić, bo a to się La zazikała, albo gorzej..
    milena1984: i spodenki dresowe starcza

    moim zdaniem to w ogóle odpada, niewygodne na początek topajace najlepsze! w ogóle ja Łucję przez pierwszy miesiąc raczej w pajacace włąśnie ubierałam, mam manie kupowania słodkich ślicznych ciuszków ( w szafie do tej pory nie założone nawet raz spódniczki... sukienki) dla własne, a przede wszystkim dziecka wygody wybierałam pajacyki
    --
    •  
      CommentAuthorazniee
    • CommentTimeJan 3rd 2013
     permalink
    A ja nieznoszę wszelkiego rodzaju pajacyków :bigsmile: Body i półśpiochy/spodenki/śpiochy. W szpitalu też tak była ubrana, dodatkowo w rożku.
    Co do sukienek/spódniczek- zgadzam się 100% :bigsmile: Używane tylko na wizyty rodziny/u rodziny, tak na prawdę zakładane na chwilę :wink: I to do leginsów+skarpetek- raz jej zakładałam rajstopy, to do tej pory obie jesteśmy w szoku :shocked::devil:
    --
  7.  permalink
    Wyglada na to ze wezme ze soba moze jakies 5szt body ( w domu w razie wu przygotuje dodatkowe na dowozke przez m.:) wezme spioszki tych ktorych mi zal nie bedzie jak Danielkowi sie uleje i posiura:bigsmile: jakies 5szt, A na wyjscie ubiore mu 3 warstwy czyli:1: body z pielucha,2:pajacyk z pluszu,3:ocieplane spiochy z kurteczka i ciepla czapeczka. I do fotelika przykryje cieplym kocem,
    Jak myslicie nie za duzo? spodziewam sie ze wyjdziemy w trakcie minusowych temperatur (tak ok -5-8) i sniegow...

    Flavia- wlasnie mam nadzieje ze te pajacyki ktore mam dla noworodka beda mu pasowac i ze wiekszy sie nie urodzi, a one sa takie szersze troche wiec wygodne pewnie beda...

    A tak moim zdaniem gdybym spodziewala sie dziewczynki to tez bym sie troche bala z tymi sukienkami bo latwo dziecko sie moze potknac przewrocic itd.
    --
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeJan 3rd 2013
     permalink
    milena1984: Flavia- wlasnie mam nadzieje ze te pajacyki ktore mam dla noworodka beda mu pasowac i ze wiekszy sie nie urodzi, a one sa takie szersze troche wiec wygodne pewnie beda...

    Łucja urodzona 58 cm/ 4 kg a nosiła ubranka w rozm 50 przez dobre 2 tyg, a nweborny- ponad miesiąc;)

    milena1984: A tak moim zdaniem gdybym spodziewala sie dziewczynki to tez bym sie troche bala z tymi sukienkami bo latwo dziecko sie moze potknac przewrocic itd.

    ale przecież i tak dziecko ponad pół roku "leży" w tych sukieneczkach/spódniczkach! :)

    milena1984: 1: body z pielucha,2:pajacyk z pluszu,3:ocieplane spiochy z kurteczka i ciepla czapeczka. I do fotelika przykryje cieplym kocem,

    gdy wychodziłam z moją ( ok25 stopni na plusie było-pierwsze tegoroczne upały) miała na sobie bodziaka z długim rękawem, sweterek, welurowe spodnie i była przykryta kocykiem- wiec cieżko mi powiedzieć, bo ja do tej pory mam problem z wyczuciem odpowiedniej liczy warstw
    --
  8.  permalink
    ja z tymi warstwami to od dwoch dni probuje ustalic jak to jest...
    Hm to juz przestalam sie przejmowac ze moj synek bedzie za duzy czy cos, wiem te rozmiarowki kazde ubranko niby ten sam NB ale jedno szersze,drugie wezsze albo dluzsze...wezme co mam i tyle.
    O tych sukienkach to chodzilo mi o okres kiedy juz bobas zaczyna raczkowac i probowac chodzic...:smile:
    --
    •  
      CommentAuthordoti_p
    • CommentTimeJan 3rd 2013
     permalink
    To wtedy fajne są takie krótkie sukienki w kappahl :) My mamy takie super miękkie jeansowe, co nawet tyłka nie zasłaniają :)
  9.  permalink
    doti_p- piszesz o tunikach z falbankami...?
    --
    •  
      CommentAuthordoti_p
    • CommentTimeJan 3rd 2013
     permalink
    Możliwe, na metce było że sukienka :) Co do Twojego zestawu, ja bym na wyjście ze szpitala pomysłałam o jakimś jednoczęściowym kombinezonie - takiego malucha na początku jeszcze nie mając wprawy dość trudno się ubiera, musisz się liczyć z tym że w drodze do domu pewnie się pojawi kupa i trzeba będzie szybko po przyjeździe przebrać, a wtedy kombinezon się szybciej zakłada i zdejmuje. To mówiłam ja - mama bliźniaków, dla której każda sekunda przy ubieraniu na spacer jest na wagę złota :)
  10.  permalink
    wlasnie kombinezonu dla melgo nie mam
    Ale dzieki doti_p bo szarpalam sie pol godz i mam taki termalny spiworek do gondoli i spacerowki z wycieciami na pasy...ze ja wczesniej na to nie wpadlam, przed chwila przymierzylam ten eskimoskowy spiwor do fotelika, poluzowalam troche pasy by sie zmiescily do srodka i Eureka, pasuje!!! z tym spiworkiem bedzie latwiej go rozbierac i bedzie mial najlepsza ochrone przed zimnem, czyli mam 1 koc mniej do pakowania...super!:tooth:
    --
    •  
      CommentAuthorkermitka82
    • CommentTimeJan 9th 2013
     permalink
    Dziewczyny opiszcie mi jak wygląda kąpiel w tzw.emolientach??? Czy używacie do mycia niemowlaka jeszcze czegoś innego np. mydełka??? Czy tylko myjecie wodą z emolientem.Jakoś mi się wydaje, że po obmyciu tylko wodą z emolientem dziecko może być niedomyte??
    -- •••
    •  
      CommentAuthormadzinka83
    • CommentTimeJan 9th 2013
     permalink
    Z tego co wiem, to emolient właśnie myje i nie ma potrzeby stosować mydła czy innych mazideł do kąpieli. My kąpiemy w Emolium, bo Gosia ma wrażliwą skórkę i moje minimalistyczne wymysły ciążowe, że tylko szare mydło :devil: się nie sprawdziły. Nie używam poza emulsją niczego więcej, po kąpieli też nic, bo emolient już natłuszcza.
    -- [url=http://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeJan 9th 2013
     permalink
    Jak Majka miała suchą skórę lekarka doradziła mi, żebym zastąpiła mydło emolientem, bo mydełko wysuszało jej skórę. I od tamtego momentu dolewam do wanienki Oilatum Junior i tą wodą obmywam małą:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorazniee
    • CommentTimeJan 9th 2013
     permalink
    Ja też tylko Oilatum dolewam do wody. Basia mydła, kremu,balsamu czytam oliwki w czasie/po kąpieli na oczy nie widziała i skórę ma idealną. No i brudna chyba nie jest :devil:
    --
    •  
      CommentAuthorkermitka82
    • CommentTimeJan 9th 2013
     permalink
    a czym domywacie pozostałości po sudokremie
    -- •••
    •  
      CommentAuthormadzinka83
    • CommentTimeJan 9th 2013
     permalink
    Nie używam sudokremu :bigsmile:, w ogóle nie używam mazideł do pupy, w razie zaczerwienień mąka ziemniaczana :wink:
    -- [url=http://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeJan 9th 2013
     permalink
    Ja tak samo, jak pupcia jest zaczerwieniona to uzywam maki ziemniaczanej:tongue:
    --
    •  
      CommentAuthorIzUK
    • CommentTimeJan 9th 2013
     permalink
    Czyli Oilatum można stosować od pierwszych kapeli ?
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.