Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeJan 13th 2013
     permalink
    Nam lezaczek niejednokrotnie zycie uratowal :wink: Mielismy ten FP do 18kg.
    •  
      CommentAuthormadzinka83
    • CommentTimeJan 13th 2013
     permalink
    igisowa: ale ostatecznie zdecydowałam się na to bo dużym plusem w naszej małej sypialni będzie ta wielka szuflada:)

    Mamy to łóżeczko, jest super, szuflada bardzo pojemna :bigsmile:.
    CiastoMiłości: A mamusie, powiedzcie,co sądzicie o zakupie karuzeli na łóźeczko..?

    My mamy Tiny Love (jakiś prosty model bez światełek, tylko muzyczka i 3 maskotki) i Gosiak uwielbia :bigsmile:.
    -- [url=http://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorVsti
    • CommentTimeJan 13th 2013
     permalink
    Jeśli nawet polubi to jest to zakup na kilka pierwszych miesięcy, bo taki mobilny pólroczniak to w leżaczku nie wysiedzi według mnie ;)
    --
  1.  permalink
    sardynka85: na Mikołaja leżaczek już czeka u moich rodziców (dostanie w prezencie jak się urodzi) - generalnie chciałam taki FP do 18 kg aby później mógł mieć z niego swoje krzesełko :)
    Pewnie na początku nie będę go tam kłaść za często ze wzg na kręgosłup, ale czasem na pewno się przyda żeby właśnie mieć dziecko na oku :)

    ja korzystam od 2 miesiąca życia do teraz z leżaczka FP do 18 kg, a Małgosia moja ma już ponad rok, teraz sama się w nim gnieździ, jakiś czas nie korzystaliśmy, bo jej się to nie podobało
    polecam też karuzelkę z FP, trochę droga, ale warto, teraz leży schowana i czeka:)
    •  
      CommentAuthorazniee
    • CommentTimeJan 13th 2013
     permalink
    Moja leży w bujaczku jak jestem sama w domu i idziemy do łazienki, wziąć prysznic :wink: Mamy jeszcze kołyskę w salonie, więc jak dłużej jesteśmy na parterze, to w niej leży, albo na macie. Wszystko się po trochu przydaje :wink:

    Karuzela- jeszcze szału nie robi, bo chyba za wcześnie, ale jak leży na przewijaku to już na nią patrzy- w łóżeczku chyba jeszcze jej nie widzi za dobrze (?).
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeJan 13th 2013 zmieniony
     permalink
    My mamy karuzelę tiny love z muzyką klasyczną (mozart, bach) i dźwiękami natury. U nas już się sprawdza bo muzyka pomaga zasnąć Kacperkowi, a maskotki już potrafią go zainteresować wodzi za nimi oczami i potrafi przeleżeć z 10 minut tak.
    --
    •  
      CommentAuthoraravls
    • CommentTimeJan 13th 2013
     permalink
    eveke: Kosz czy kołyska odpada... ja mam tylko 54 metry mieszkania i każdy dodatkowy grat to coraz mniej powierzchni.

    Myśmy właśnie na początek, zamiast łóżeczka, kupili kosz mojżeszowy na allegro, na stabilnym stelażu, ale chcemy do niego dołożyć płozy, żeby mógł robić za kołyskę. Zastanawiamy się także nad kokonem do niego, ale nie wiem, czy będzie pasować.
    I też mamy 54 metry kwadratowe, po prostu kosz początkowo będzie mobilnym legowiskiem Młodego/Młodej, a potem zostanie zastąpiony przez łóżeczko.

    Treść doklejona: 13.01.13 21:53
    igisowa: Łóżeczko to można też używać z wyjętymi szebelkami albo i całym bokiem i jest stabilne- jesteśmy bardzo zadowoleni:)

    Igisowa, bardzo fajne to łóżeczko. Skąd wiesz, że można je używać ze zdjętym jednym bokiem? Nie mogłam tego znaleźć w opisie aukcji, a na później (po koszu) też szukamy podobnego rozwiązania.
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeJan 13th 2013 zmieniony
     permalink
    Kokon super sprawa, ale drogie to to...
    Zastanawiam się czy poduszka taka jak ta Poofi nie spełni podobnej roli (a jest kilka razy tańsza...)
    POOFI
    Ewentualnie poducha typu kojec owinięta odpowiednio...
    --
    •  
      CommentAuthorigisowa
    • CommentTimeJan 13th 2013
     permalink
    Wiesz co rzeczywiście nie ma w opisie, ale składając łóżeczko sprawdziliśmy jak się ma bez całego boku. Dzięki temu, że jest z litego drewna i dzięki temu jak ułożone sa śruby, okazuje się, że bez całej ścianki trzyma się tak samo stabilnie jak z nią.
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeJan 13th 2013
     permalink
    My mamy ta sama karuzele z Tiny Love co Bari, klasyczna. Jest rewelacyjna, Karolek ja bardzo lubi. Już od tygodnia wodzi oczami za zabawkami, muzyczką są fajnie. Lubi czasem popatrzeć w niebieska lampke. Guga do zabawek, uśmiecha sie, macha raczkami - widać, ze bardzo mu sie podoba. Leży tak sobie i patrzy przez około 20-25min :)
    Także Ciasto, mogę ja polecić, bo jest super.
    --
    • CommentAuthorvenus87
    • CommentTimeJan 13th 2013 zmieniony
     permalink
    Cześć dziewczyny :bigsmile: przypadkiem znalazłam to forum i same znajome koleżanki :tongue:

    Oj czuję, że nie długo zabawie tutaj na dłuższy czas: gdy będę szykowała torby do szpitala :bigsmile:
    Mama z kosmetyków na spróbowanie kupiła synkowi kosmetyki firmy BABYDREEM, co sądzicie o tych kosmetykach dla noworodka?? Pampersy też kupiła, taką małą paczkę do szpitala :wink:
    --
    •  
      CommentAuthoraravls
    • CommentTimeJan 13th 2013
     permalink
    mangaa: Kokon super sprawa, ale drogie to to...

    Prawda, drogie, ale myśmy się jakoś psim swędem i na kocią mordę z wyprawką ogarnęli, w większości dziedzicząc rzeczy po rodzinie i przyjaciołach, włącznie z wózkiem, także na czymś możemy zaszaleć :wink: No ale muszę najpierw sprawdzić, czy mieści się do kosza, bo kokon najbardziej użyteczny w pierwszych kilku miesiącach życia dziecka, więc jeśli nie wejdzie do kosza, to bez sensu u nas. Poduszka faktycznie, układa się podobnie, będziemy kombinować, jakby co. Tańszą wersję kokona widziałam też za 60 zł w TK MAXXX, może zapoluję.
    igisowa: Dzięki temu, że jest z litego drewna i dzięki temu jak ułożone sa śruby, okazuje się, że bez całej ścianki trzyma się tak samo stabilnie jak z nią.

    Dzięki za odpowiedź! W takim razie dopisuję to łóżeczko do naszej listy zakupów drugiego rzutu. W razie czego mąż będzie wzmacniał kątownikami, niech się ręka inżyniera na coś przyda. :devil:
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeJan 13th 2013
     permalink
    Aravls aaa to możecie poszaleć... My niemalże wszystko kupujemy.

    No właśnie, ta poduszka do kosza może by weszła? Poducha motherhood zaś chyba za duża ;)
    Też kombinowałam nad tym w czym trzymać/przenosić Dzidzię i stwierdziłam że może w gondoli od wózka powykładanej kocykiem (ma funkcję bujania).
    Kombinuję jak znaleźć dodatkową użyteczność rzeczy, które musimy kupić i tak i tak by znowu wydatków nie było tak dużo.
    A może właśnie kosz Mojżesza + ta poofi.
    --
    •  
      CommentAuthoraravls
    • CommentTimeJan 13th 2013
     permalink
    Jedni moi znajomi hodowali dziecko w gondoli wózkowej na samym początku, bo im i jemu było tak wygodnie. Ja marzyłam o koszu, jako o podstawowym akcesorium niemowlęcym, miałam takie wyobrażenie mojego dziecka w koszu po prostu :cool: więc kupiliśmy używany i będzie. Gondola nasza też ma funkcję kołyski, ale wobec kosza chyba nie będzie tak użytkowana na stałe. No i wydaje mi się, że kosz łatwiej przenosić z miejsca na miejsce, bo lżejszy. Ale faktycznie, ograniczając ilość sprzętów i wydatków to gondola wydaje się ciekawym rozwiązaniem.
    --
    •  
      CommentAuthorCaris
    • CommentTimeJan 14th 2013 zmieniony
     permalink
    madziauk: Karolek ja bardzo lubi. Już od tygodnia wodzi oczami za zabawkami
    My mamy tę samą karuzelkę, co dziewczyny i sprawdza się świetnie :wink: Zajmuje N. na 20 min., potem się wyłącza, więc jest płacz, włączam od nowa i tym sposobem mam czasami 40min. dla siebie :tooth:
    igisowa: ja się spotkałam z opiniami, iż szczególnie na początku właśnie leżenie dziecka na płasko nie jest zdrowe
    Właśnie się zastanawiam jak to jest, bo na rękach u mamy dziecko przecież jest w podobnej pozycji, co w leżaczku... Ale na wszelki wypadek mało go używam...
    Vsti: W sprawie kosmetyków- nakupowałam pełno smarowideł, żeli, balsamów itp. przed porodem... Dziś używamy tylko żelu do mycia ciała i włosków,
    :tooth: To chyba klasyka gatunku. Do teraz zastanawiam się, kiedy ja zużyję wieeelkie opakowanie sudocremu, które kupiłam w przypływie odmóżdżenia ciążowego...
    aravls: Jedni moi znajomi hodowali dziecko w gondoli wózkowej na samym początku, bo im i jemu było tak wygodnie.
    A wiesz, że doszłam do wniosku, że jeśli nie kupię od razu łóżeczka, to drugie dziecko będzie "hodowane" w gondoli. Dlaczego tak myślę: właśnie oddałam kołyskę, którą dostaliśmy od rodziny i... Jak dla mnie była za wysoka, musiałam stawać na palcach, żeby włożyć do niej śpiące dziecko. Bujanie w wózku lepiej uspokaja nam N. (tzn. jeżdżenie w tę i z powrotem po progu)- w kołysce to nie było to... Poza tym wózkiem mogę jeździć po całym mieszkaniu. No i na wyjeździe nie było żadnego problemu ze spaniem :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorIzUK
    • CommentTimeJan 14th 2013
     permalink
    A czy duza jest roznica pomiedzy fotelikiem samochodowym a takimi lezaczkami?
    No bo w foteliku tez niby max 2h dziecko moze lezec, a w bujaczkach najlepiej max 40minut.
    --
    •  
      CommentAuthorjudka25
    • CommentTimeJan 14th 2013
     permalink
    Nasz leżaczek FP przerabia się na krzesełko, więc myślę, że będzie dłużej nam służył :wink:

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 14.01.13 10:10</span>
    IzUK: No bo w foteliku tez niby max 2h dziecko moze lezec, a w bujaczkach najlepiej max 40minut.

    Moim zdaniem nie ma różnicy, bo pozycja jest podobna. Jak byliśmy na urlopie i nie miałam ze sobą leżaczka FP to mały bujał się czasami w foteliku i zawiesiłam mu na rączkę zabawki, efekt był taki sam.
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeJan 14th 2013
     permalink
    My też mamy lerzaczek FP do 18 kg. i dziekuje znajomym z pracy zaniego! moge zabrac Frana do kuchni, kazienki i czasem go w nim uspać w ciągu dnia na dzemke 15 min:-)
    --
    •  
      CommentAuthorIzUK
    • CommentTimeJan 14th 2013
     permalink
    A mozecie wrzucic link do tego lezaczka?
    --
    •  
      CommentAuthorjudka25
    • CommentTimeJan 14th 2013
     permalink
    IzUK: A mozecie wrzucic link do tego lezaczka?

    Nie wiem czy dziewczyny pisały o tym samym, ale ja mam taki:
    http://www.ceneo.pl/5806876
    •  
      CommentAuthorIzUK
    • CommentTimeJan 14th 2013
     permalink
    judka25 ogladalam go w sklepie - nie jest tak "urodziwy jak inne" ale chyba nie o to chodzi.
    --
    •  
      CommentAuthormadzinka83
    • CommentTimeJan 14th 2013
     permalink
    U nas kosz się bardzo sprawdził przez pierwsze dwa miesiące, w nocy stał przy łóżku i dzięki temu nie musiałam wstawać, żeby zobaczyć co z dzieckiem, a dzień Gosia spała w nim w dużym pokoju i kuchni - zawsze miałam ją w tym koszu na oku, no a ponieważ moje dziecko letnie, to i wystawiałam ją w koszu na balkon. Teraz powędrował do mojej przyjaciółki i już mam kolejnych chętnych na niego, więc pewnie sporo dzieciaków skorzysta. Też kupowaliśmy używany.
    -- [url=http://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeJan 14th 2013
     permalink
    Powiem Wam szczerze, ze ja jestem wdzieczna czasom, ze jest tyle różnych "przyrzadów" dla dziecka :wink:
    mamy leżaczek, matę edukacyjną, puzzle piankowe i karuzelkę - codziennie po trochu korzystamy ze wszystkiego i Małej się nie nudzi, a ja mam momenty gdy zajmuje się sobą. Może to wynika z mojego lenistwa albo cuś :wink: No i oczywiście zależy od dziecka - starsza córka męża wogóle nie była zainteresowana takimi ustrojstwami, za to trzeba było przy niej siedzieć niemalże non stop iz abawiać. Więc ja się w sumie ciesze, że moja Mała jest gadżeciarą :devil: po tatusiu :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeJan 14th 2013
     permalink
    http://allegro.pl/fisher-price-lezaczek-bujaczek-3w1-0-18-kg-i2912751438.html
    my mamy coś takiego :-)
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeJan 14th 2013
     permalink
    A ja jeszcze nie wiem, który leżaczek FP mamy bo dla mnie też ma to być niespodzianka ;)

    No i faktycznie np. te Bright Stars też mi się wizualnie bardziej podobają ale wolałam postawić na użyteczność ;)
    --
    •  
      CommentAuthorIzUK
    • CommentTimeJan 14th 2013
     permalink
    moje oko tez bardziej cieszy taki
    http://www.nokaut.pl/lezaczki/bright-starts-lezaczek-ptaszek-7168.html

    ale szukamy czegos dobrego nie koniecznie wygladajacego , chodz szkoda ze ten FP nie jest troche bardziej urodziwszy :P
    --
    • CommentAuthorvenus87
    • CommentTimeJan 14th 2013
     permalink
    Hej dziewczyny, my z Mężem kupiliśmy normalny fotelik samochodowy, był akurat w komplecie z wózkiem. Mama kupiła kosmetyki BABYDREEM dla noworodka, jak sądzicie, czy dobre są? mamy już tyle ciuszków, że szok :shocked: syn jest ubrany do 7 miesiąca życia :bigsmile, mamy pampersy, wanienkę, podgrzewacz do mleka, wanienkę, łóżeczko.....dużo rzeczy mamy, więc gdybym zaczęła rodzić to synek ma już potrzebne rzeczy :smile: Zastanawiam się nad laktatorem?? lepiej ręczny czy automatyczny??? mam zwykłą gruszkę do nosa, ale nie wiem czy są lepsze, rzeczy na ściąganie katarku?? i co sądzicie o specjalnej poduszce do karmienia?? ( jest w kształcie rogala lub pół księżyca ). Całusy :wink:

    Treść doklejona: 14.01.13 17:35
    IzUk my z mężem też chcemy kupić leżaczek dla synka, są drogie i wahają się od 150 zł w górę, ale wiemy, że bardzo Nam się to przyda, np. do karmienia. Fajna rzecz więc kupimy na 100%. A Twój wybrany leżaczek jest taki śliczny :rainbow: różowy :rainbow:
    --
  2.  permalink
    Venus, ja miałam rogala do karmienia Motherhood i przydał sie bardzo! Szczególnie na początku jak nie wiedzialam jak złapać małego, taki byl wiotki. Teraz ma trzy miesiace i od miesiąca nie uzywam. Ale na początek super sprawa.
    -- [url=http://www.suwaczki.com/][img]
    • CommentAuthorvenus87
    • CommentTimeJan 14th 2013
     permalink
    CiastoMiłości: Venus, ja miałam rogala do karmienia Motherhood i przydał sie bardzo! Szczególnie na początku jak nie wiedzialam jak złapać małego, taki byl wiotki. Teraz ma trzy miesiace i od miesiąca nie uzywam. Ale na początek super sprawa.

    Aha :smile: no tak się zastanawiam czy kupić czy przemęczyć się normalnymi poduszkami? chociaż moja kumpela ma drobną budowę ciała i cały czas używa dużo poduszek aby się ułożyć do karmienia :confused:
    --
    •  
      CommentAuthornataliaa_
    • CommentTimeJan 14th 2013
     permalink
    polecam do odciagania nosa odciagacz katarek, podlacza sie go do odkurzacza brzmi strasznie ale jest zajebisty..
    --
    • CommentAuthorjustyna883
    • CommentTimeJan 14th 2013
     permalink
    Venus ja mam laktator reczny firmy Avent. Prawdopodobnie jest super. Duzo osob mi go tu poleca. O elektrycznym slyszalam ze bardzo mocno ciagnie i czasami nawet sciaga pokarm w z krwia. Nie wiem ile w tym prawdy...Co do kosmetykow kupilam Johnson & Johnson...i tez nie wiele. Glownie oliwke i plyn do kapieli a takze dostalam nasz slynny krem bambino :bigsmile:

    Lezaczka nie mam i kupowac raczej nie bede. Na baby shower dostalam hustawke i na pierwsze miesiace mam nadzieje ze sie przyda.
    -- . [url=http://www.suwaczki.com/][/u
    •  
      CommentAuthoraravls
    • CommentTimeJan 14th 2013
     permalink
    Z doświadczeń odzieciałych koleżanek mogę powiedzieć, że z laktatorem podobno jak z butami, jednemu pasuje jeden, innemu - inny (o, taka mądrość ludowa) :wink:
    justyna883: O elektrycznym slyszalam ze bardzo mocno ciagnie i czasami nawet sciaga pokarm w z krwia.

    Prawda, ale to może dotyczyć tylko elektrycznego z niewłaściwą regulacją siły ssania. Generalnie polecane laktatory elektryczne to Medela, każdy elektryczny ma precyzyjną regulację siły ssania, więc nie ma ryzyka, że będzie odciągał zbyt mocno. Medele też są niekiedy do wypożyczenia na oddziałach porodowych, więc albo mają dobry PR :wink:, albo naprawdę są sprawdzone.
    Ja dostałam w spadku Medelę Mini Electric, sprawdzaliśmy na mężu i rzeczywiście da się regulować siłę odciągania.
    Drugi laktator dostałam ręczny, Tommee Tipee, szwagierka też korzysta wyłącznie z ręcznego, BabyOno chyba, z kolei moja przyjaciółka ręcznym mogła ściągnąć najwyżej kilka kropel i dlatego zaopatrzyła się w tę elektryczną Medelę, która teraz trafiła do nas.
    --
    • CommentAuthorvenus87
    • CommentTimeJan 14th 2013
     permalink
    gienia83: polecam do odciagania nosa odciagacz katarek, podlacza sie go do odkurzacza brzmi strasznie ale jest zajebisty..


    No coś mi się o uszy odbiło z tym odkurzaczem :bigsmile:

    justyna883: Venus ja mam laktator reczny firmy Avent.


    Kochana o tym samym myślałam :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeJan 14th 2013
     permalink
    Ja póki co w ogóle nie kupuję laktatora, bo może wcale nie być potrzebny a jak coś to w każdej chwili można dokupić :)
    Najbardziej skłaniam się ku Medeli Mini Electric
    --
  3.  permalink
    ja też nie kupuje laktatora bo nie wiadomo jak to bedzie z pokarmem a wrazie co jest na tyle sklepów że4 nie problem dokupić:):bigsmile:

    Treść doklejona: 14.01.13 19:23
    ale jak bede miała kupić to napewno z AVENT ręczny:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorAddictive
    • CommentTimeJan 14th 2013
     permalink
    Ja zakupilam laktator ręczny AVENT :)
    mam też już butelki, smoczki, ubranka, kocyki, wózek , mebelki..czyli właściwie wszystko oprócz drobnostek.
    Musze zakupić fridę do noska, tantum rosa i ewentualnie jakąś maść na sutki. Koleżanka pleca mi Purelan100.

    No chyba że macie inne propozycje? :)
    --
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeJan 14th 2013
     permalink
    Maltan na sutki 2 razy tańszy a na początki karmienia super ;)
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeJan 14th 2013
     permalink
    Ja mam na sutki Bephanten maść - po pierwsze nie trzeba zmywać przed kolejnym karmieniem, po drugie można też jej używać do smarowania pupy :)
    --
    •  
      CommentAuthorCaris
    • CommentTimeJan 14th 2013
     permalink
    czerwinka: Maltan na sutki 2 razy tańszy a na początki karmienia super ;)

    Tak samo ziaja lano... 7 zeta w aptece. Ma trochę rzadszą konsystencję niż purelan, ale skład ten sam- czysta lanolina...
    --
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeJan 14th 2013
     permalink
    mam zwykłą gruszkę do nosa, ale nie wiem czy są lepsze, rzeczy na ściąganie katarku??

    potwierdzam, że katarek najlepszy! a jak nie on to frida... gruszka podobno "zakazana" :)
    i co sądzicie o specjalnej poduszce do karmienia?? ( jest w kształcie rogala lub pół księżyca )

    ja sądzę, ze to wyrzucanie pieniędzy w błoto, nie miałam takiego cuda bo stwierdziłam, że przecież większość kobiet radzi sobie bez... poduszki w domu masz? potrzeba matką wynalazku:)


    co do laktatora to wg mnie nie ma co kupować wcześniej, ja obecnie w posiadaniu mam 2 Medele mini electric ( jedna po pół roku codziennego uzytkowania słabiej zaczęła działać, stąd zakup drugiej) i jeśli używać zamierzacie sporadycznie to ręczny ok, ale jak to będzie dłuższa przygoda to współczuję i polecam elektryczny :)
    --
  4.  permalink
    ja też katarek polecam, bo jak katarzysko wielkie to ściągnie wszystko, ale na takie małe kozy zwykła gruszeczka też się przyda:)
    ja stosowałam Avent laktator, w sumei fajny, tylko ta pompka trochę zgrzypi, no i tak zanim się rozchula to sutki trochę bolą, ale ja krótko używałam:)
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeJan 14th 2013
     permalink
    Co do laktatorow to ja moge polecic Avent reczny,sciaga sie bardzo szybko i cicho. Ja akurat nie polecam medeli mini electric,niestety u mnie nie zdal egzaminu,sciaga dlugo(nasladuje rytm ssanie i u mnie ucigniecie kilkudziesieciu ml zajmowalo ponad 40min!) i mega glosno( a moglam sciagac jedynie gdy mala spala,wiec dla mnie odpada). Uzylam max 2 razy i sprzedalam w satnie jak nowy. reczny aventu sluzy mi juz przy drugim dziecku. Jak dla mnie wart kupna.
    Na brodawki polecam wlasne mleko zasuszane suszarka do wlosow. Jak juz do smarowania to purelan lub lano ziajka. U mnie maltan to byl niewypal. Zreszta wszelkie mazidla u mnie sie nie sprawdzaly. Zas mleko super goilo i koilo piersi.
    Do noska mielismy fride,ale chcialam tez kupic katarek. Gruszki nie polecam.
    •  
      CommentAuthoraravls
    • CommentTimeJan 14th 2013
     permalink
    A czy któraś z Was używa Cleanoz? To aspirator do nosa, coś pomiędzy Katarkiem a Fridą. Katarek mnie odstręcza koniecznością wyciągania odkurzacza (chyba, że da się podłączyć do ręcznego?...), a z kolei Fridy się boję, bo kilka koleżanek regularnie pod odciąganiu zakatarzonych dzieci łapie infekcje oskrzeli... Ja mam osłabioną odporność i nie chciałabym ryzykować.
    Ciekawa jestem, czy macie jakieś opinie o tym półśrodku z linku.
    --
    •  
      CommentAuthorazniee
    • CommentTimeJan 14th 2013
     permalink
    Myślę, że ten Cleanoz to supersprawa, jeśli tyko jest tak skuteczny jak Katarek :wink: No fakt, droższy jest, ale dorzuciłabym te 50zł żeby nie wyciągać odkurzacza. Fridy nie próbowałam, bo czytałam mnóstwo opinii, że dzieci wrzeszczą przy niej, poza tym też mam problemy z odpornością, więc odpada. Na widok gruszki mała dostaje histerii :wink:
    --
    • CommentAuthorvenus87
    • CommentTimeJan 15th 2013
     permalink
    Własnie zastanawiam się nad laktatorem ręcznym Advent :bigsmile:
    Muszę zastanowić się nad kupnem czegoś lepszego do noska, gdyby miał katar ( a na pewno będzie miał ) :neutral:

    Treść doklejona: 15.01.13 16:28
    aravls: A czy któraś z Was używa Cleanoz?


    Kurna trochę drogie :confused: ale jak czytam opis to dobry i wygodny w użyciu :neutral:
    --
    •  
      CommentAuthorIzUK
    • CommentTimeJan 15th 2013
     permalink
    Dziewczyny cos mi sie obilo o uszy ze do Fridy dobrze uzyc jakis kropelek ?
    prosze o podpowiedz.
    A i mamy okacje kupic w b.dobrym stanie lezaczek FP ten do 18kg za 1/3 ceny.
    Myslicie ze warto ?

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 15.01.13 23:21</span>
    A i czy ktoras z mam moze polecic karuzele do lozeczka z jakims projektorem???
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeJan 15th 2013
     permalink
    Co do kropelek to albo woda morska albo sól fizjologiczna :)
    --
    •  
      CommentAuthorazniee
    • CommentTimeJan 15th 2013
     permalink
    Polecam Sterimar baby, bo ma dobry aplikator (taki spray, który pod każdym kątem można aplikować). Wcześniej mi dali w aptece coś innego i miało taką końcówkę jak te dla dorosłych :confused:
    --
    •  
      CommentAuthorsorellla
    • CommentTimeJan 15th 2013
     permalink
    Co do kosmetyków, to ja kupię te z Rossmanna. Niedawno natknęłam się przypadkiem na bloga z analizami składów kosmetyków dla dzieci i wg autorki kosmetyki z Rossmanna mają najmniej chemiczny skład.

    Podaję linka dla zainteresowanych: http://podwojona-sroka.blogspot.com/p/moje-analizy.html

    Doświadczone koleżanki doradzają poprzestać na płynie do kąpieli i kremie do twarzy. Do tego Bepanthen na ewentualnie odparzenia.
    -- http://zdrowepodejscie.blogspot.com/ - blog o cukrzycy ciążowej
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeJan 16th 2013
     permalink
    IzUk jeśli chodzi o ten lezaczek FP jesli jest na metalowych plozach( taki jak wrzucałam tu link )to polecam, sprawuje sie dobrze, latwo sie pierze kolorynie schodzą.

    My mamy karuzelkę z projektorem i maly ją bardzo lubi ale jego łózeczko jest pod pietrowa atresolą starszaka i motylki gwiazdki są ładnie widoczne na suficie niestety wygląda to słabo.

    Ja do noska urzywam soli morskiej albo fizjologicznej.
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.