Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeJan 17th 2013
     permalink
    Dziewczyny, co myślicie o takich wałeczkach? Przydatne to to, czy to dziecko jak uwięzione?
    Wystarczy za plecki jakaś poduszka?
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJan 17th 2013
     permalink
    ja za plecki dawałam zwinięty w rulon kocyk [albo dwa kocyki]
    i dawało radę
    a potem się Ninka już odwracała na plecy mimo kocyków [jak miała ok 4 tygodni] i już tak spała [na początku położna zalecała kłaść na boczkach, naprzemiennie]
    --
  1.  permalink
    przed każdym odsysaniem trzeba rozrzedzić wydzielinę z nosa, też polecam sterimar, ale do gęstej wydzieliny lepszy jest Hipertoniczny:)
    •  
      CommentAuthorDorit
    • CommentTimeJan 17th 2013
     permalink
    Czytam i jestescie skarbnicą wiedzy, pospisuje sobie to w notesie, by niekoniecznie siegac do kompa.:)
    --
    • CommentAuthormilena1984
    • CommentTimeJan 17th 2013
     permalink
    ja juz uzupelnilam moja wyprawke o 2 koszule do szpitala, kupilam z krotkim rekawem za kolana(te calkiem dlugie mi sie nie podobaly) jedna w serduszka czerwona a druga w pasy niebiesko-biala (ala wiezienna:) jak sie pobrudza to zalu nie bedzie:)
    a jak aplikujecie ta sol morska, tak bezposrednio do nosa kropelke czy na patyczek do uszu i do noska?
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeJan 17th 2013
     permalink
    a o co chodzi z tymi wałeczkami tudzież podkładaniem kocyków? :shamed:
    --
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeJan 18th 2013
     permalink
    Milena bzposrednio nie wolno niczego do noska chać co nie jest aspiratorem lub gruszką( gruszke odradzam) do noska choć u takiego noworodka lepiej kupic wode morska w kapsułkach lub sól fizjologiczna i kropelkami zakraplać. To jest przyjemniejsze aniżeli aplikacja podciśnieniem.
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeJan 18th 2013 zmieniony
     permalink
    Eveke, jak dzidzia mocno ulewa to nie można kłaść na pleckach, bo może się zadławić. A jak leży na boku bez podparcia, to może sama się na plecy przekręcić.
    Tak na logikę mi się wydaje, może mnie jakaś mama poprawi jak coś ;)
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeJan 18th 2013
     permalink
    Akirka, te waleczki sa po ,aby dzieco polozone na boku, nie przekrecilo sie brzuch,bo wtedy moze sie udusic.
    Ja te waleczki stosowalam u obu dziewczyn. Polecam.
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeJan 18th 2013
     permalink
    Czyli wałeczki zarówno koło brzucha jak i za pleckami?
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeJan 18th 2013
     permalink
    Manga, tak ja mialam taki materacyk,ze waleczki byly po obu stronach dziecka.
    •  
      CommentAuthorCaris
    • CommentTimeJan 18th 2013
     permalink
    Potwierdzam, że i u nas wałeczki się sprawdziły :smile:
    Przed samym porodem popatrzyłam na nie i pomyślałam sobie: "no tak! ale sobie bajer kupiłam... ciekawe po co?"
    Okazało się, że były b.przydatne, jak karmiłam w łóżku i bałam się, że przysnę i Mała spadnie z łóżka (chyba do miesiąca, półtora, dawał radę sam wałeczek)
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJan 18th 2013
     permalink
    ja podkładałam tylko z tyłu żeby się Ninon na plecy nie przewrócił
    bo nam położna mówiła, żeby na początku dziecko spało na boczku [chociaż ostatnio czytałam, że to dla bioderek niedobrze ?]
    w każdym razie podkładałam z tyłu bo ona na brzuch nie fikała
    potem podkładać przestałam bo nawet 9 kocyków rady nie dawało i się obracała na plecki bo tak jej było najwygodniej :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorIzUK
    • CommentTimeJan 18th 2013
     permalink
    Ja dzis zamowilam taki reczniczek, wydaje sie praktyczny , ale zobaczymy w praktyce.
    http://www.youtube.com/watch?v=TYHzXe2pn_I
    --
    •  
      CommentAuthorCaris
    • CommentTimeJan 18th 2013 zmieniony
     permalink
    IzUK, fajny gadżet... aż poszukam na allegro...:tooth: Pewnie się sprawdzi w praktyce!
    (Tylko cena trochę wygórowana, jak za ręcznik :wink: )
    --
    •  
      CommentAuthorIzUK
    • CommentTimeJan 18th 2013
     permalink
    IzUK, fajny gadżet... aż poszukam na allegro...


    prawda:bigsmile:
    mam nadzieje ze bedzie tak samo uzyteczny:)

    A macie jakies sprawdzone firmy torb do wozkow ?
    ja do swojego nie mam wiec musze poszukac i dokupic , ale martwi mnie ze nie wszystkie torby maja te "krotkie uszka" by je zawiescic, tylko ten dl.pasek
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeJan 18th 2013
     permalink
    IzUK super sprawa, jak się nie ma gdzie dzidi położyć po kąpieli to ekstra gadżet!
    --
    •  
      CommentAuthormadzinka83
    • CommentTimeJan 18th 2013
     permalink
    Olenkaka: (Tylko cena trochę wygórowana, jak za ręcznik )

    Widziałam taki ręczniczek jakiegoś polskiego producenta, nie był droższy od innych, jak znajdę chwilkę, to poszukam.
    -- [url=http://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorIzUK
    • CommentTimeJan 18th 2013
     permalink
    Ja akurat mialam voucher do amazona wiec mam go za free :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorAnula85
    • CommentTimeJan 19th 2013
     permalink
    Dziewczyny właśnie pokazuję wam mój wózek który nie mogłam pokazać wcześniej bo nie miałam zdjęcia a teraz mam i oto i on <code>[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/826/zdjcie4662.jpg/][/URL]

    Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 19.01.13 12:33</span>
    <code>[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/189/zdjcie4661.jpg/][/URL]

    Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL] Wózek jest superancki ma tyle możliwości ,że codziennie odkrywam coś nowego.Bardzo się cieszę,że go mam.
    --
    •  
      CommentAuthorIzUK
    • CommentTimeJan 19th 2013
     permalink
    A do mnie przyszedł dziś reczniczek, jest super, fajny material i naprawdę duzy, a co do ceny w tk maxx tez za recznik z kapturkiem trzeba dac £10 i jakościowo sa takie sobie.
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJan 19th 2013
     permalink
    pewnie zaraz dostanę od ZYZI eeeeee za to, że się czepiam :tongue:


    ale ANULA - nie przesadzasz z tym opatulaniem w koce, nakrywaniem plandeką i stawianiem wózka obok grzejnika ? :shocked:
    toż się to biedne dziecko zagotuje :neutral:
    --
    •  
      CommentAuthorAnula85
    • CommentTimeJan 19th 2013
     permalink
    TEORKA to było tylko na chwilę na potrzebę zrobienia zdjęcia .
    --
  2.  permalink
    ja nie kupowałam torby do wózka, tylko mamy plecak na potrzeby podróżowania z dzieckiem:) a zamiast wałeczków używałam jaśków, albo można zwinąć ręcznik i też będzie:)

    jak jest duży katar to niestety trzeba trochę bez serca się z dzieckiem obejść niestety, wtedy jedna osoba dziecko trzyma a druga aplikuje, bo chyba lepiej jak trochę pokrzyczy niż dychać nie może, bo nos zatkany
    •  
      CommentAuthorszerka
    • CommentTimeJan 20th 2013
     permalink
    skip hop ma fajne torby do wozkow
    www.skiphop.pl
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeJan 20th 2013
     permalink
    Skip hop ma w ogóle zarabiste rzeczy, mam ręczniczek i myjki :D
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeJan 20th 2013 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny czy miała któraś do czynienia Z TYM ŁÓŻECZKIEM

    Jedno z nielicznych , które pasuje mi do sypialni, wizualnie nie wygląda najgorzej, ma szufladę i znośną cenę... Tylko nie wiem jak by było z jakością..
    --
    •  
      CommentAuthoraravls
    • CommentTimeJan 20th 2013
     permalink
    Eveke, ja je widziałam w jakimś dzieciowym sklepie, sprawiało wrażenie normalnego, solidnego łóżeczka.
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeJan 20th 2013
     permalink
    Dzięki :) może też mi się uda ustrzelić na żywo...
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJan 20th 2013 zmieniony
     permalink
    EVEKE wg mnie spoko, nie ma zasłoniętego żadnego boku [wg mnie to wada bo nie widać dzieciaka z każdej strony] i duży plus za szufladę :wink:
    nasze też ją ma i upycham tam różne prześcieradełka, kocyki i inne rzeczy, których nie mam gdzie zmieścić :smile:

    ja bym brała :cool:
    --
  3.  permalink
    Ewelinka mnie sie bardzo podoba gdybym nie miała łóżeczka po Natalce napewno bym takie kupiła:)
    -- ,
    • CommentAuthorufo03
    • CommentTimeJan 20th 2013
     permalink
    eveke- my mamy takie łóżeczko, i wg mnie jest super.
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeJan 20th 2013 zmieniony
     permalink
    Wiecie co nie chodzi głównie o to czy fajne czy nie, bo to kwestia mega indywidualna co nie?

    Ja mam kilka kryteriów, bo łóżeczko będzie w naszej sypialni, najpierw chciałam inwestować i kupić jakieś cudeńko, ale po głębszych przemyśleniach, jeśli za około 2 lata mamy zawinąć się z sypialni i zostawić dziecku pokój i i tak zmienić łóżeczko na łożko... to nie bede teraz wydawała niewiadomo ile...
    Do tego chcę żeby odrobinę wpasowało się w kolorystykę, którą w sypialni już mam (mi się mega podobają białe łożeczka , ale będzie to po prostu wyglądało jak nie z tej bajki)
    A szuflada oczywiście, że plus, tym bardziej w małym mieszkaniu gdzie tylko szukasz co i gdzie upchać :cool:
    No i cena tutaj jest taka w sam raz.

    Tylko właśnie pomyślałam, że może przypadkiem znajdzie się ktoś kto użytkował i mógłby polecić/odradzić

    o ufo dzięki :bigsmile:

    Teo a co do tego zasłonietego boku (zazwyczaj tył i przód) to zależy chyba po prostu jak będzie łóżeczko ustawione, bo jeśli masz równolegle do swojego łóżka to nie ma problemu bo wszystko widzisz...
    --
    •  
      CommentAuthorCaris
    • CommentTimeJan 20th 2013 zmieniony
     permalink
    eveke: bo jeśli masz równolegle do swojego łóżka to nie ma problemu bo wszystko widzisz...

    Oj właśnie nie... Ja mam łóżeczko spadkowe- z zasłoniętymi dwoma bokami. Z mojego łóżka wszystko widzę (ustawione równolegle), ale gdy robię coś w kuchni, to już nie luknę na szybko, czy mała się obudziła, czy jeszcze nie... Trochę mi zasłonięty bok przeszkadza :confused: Sama bym jużtakiego łóżeczka nie kupiła :wink:
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeJan 20th 2013 zmieniony
     permalink
    No ja i tak twierdzę, że zależy od potrzeb, gdybym musiała z kuchni na szybko zerknąć to i tak muszę przeleciec cały przedpokój
    - mieszkanie mam rozmieszczone jakby na jednej ścianie kuchnia -> salon -> sypialnia , wiec jak już tyle przelecę to i zrobię ten krok i nachylę się do łóżeczka :bigsmile:
    Wszystko myślę, że indywidualna sprawa.
    Chociaż mi tam osobiście na tych pełnych bokach nie zależy :wink:

    A na początku jak są ochraniacze? To przecież nawet jak mamy równolegle to nie do końca widać co tam.
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJan 20th 2013 zmieniony
     permalink
    Olenkaka: Z mojego łóżka wszystko widzę (ustawione równolegle), ale gdy robię coś w kuchni, to już nie luknę na szybko, czy mała się obudziła, czy jeszcze nie... Trochę mi zasłonięty bok przeszkadza :confused:



    no właśnie
    poza tym na starym mieszkaniu łóżeczko Niny stało tak, że ja leżąc na łóżku widziałam tylko krótszy bok
    i gdyby był zabudowany to było by słabo bo często leżąc w łóżku podnosiłam sie tylko na łokciu i kukałam co tam się dzieje
    a nie było opcji, żeby poustawiać to inaczej - taki pokój był niestety



    eveke: A na początku jak są ochraniacze?


    a po co ochraniacze na początku ? :wink:
    my założyliśmy dopiero jak się Ninka mobilna zrobiła :smile:
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeJan 20th 2013
     permalink
    TEORKA: a po co ochraniacze na początku ? :wink:
    my założyliśmy dopiero jak się Ninka mobilna zrobiła :smile:


    a myślisz , że ja wiem jak nie wiem? :cool:

    może żeby ładnie wyglądało? :rolling:
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeJan 20th 2013
     permalink
    eveke: Teo a co do tego zasłonietego boku (zazwyczaj tył i przód) to zależy chyba po prostu jak będzie łóżeczko ustawione, bo jeśli masz równolegle do swojego łóżka to nie ma problemu bo wszystko widzisz...


    Dokładnie Ev, zależy od potrzeb i ułożenia w pomieszczeniu - my np nie potrzebujemy wszystkich boków otwartych. Będę miała równolegle do łóżka ułożone łóżeczko, a gdy wchodzę do pokoju widzę łóżeczko z boku.
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJan 20th 2013
     permalink
    mangaa: my np nie potrzebujemy wszystkich boków otwartych



    ano to jak ktoś nie potrzebuje to wiadomo co nie ? :wink:
    aczkolwiek dla mnie te zabudowane łóżeczka to jakieś takie mało przewiewne się wydają :cool:
    w sensie, że wiecie z przodu deska, z tyłu deska i powietrze tylko bokami dochodzi :devil:
    ale to takie moje zboczenie chyba bo nie sądzę, żeby to faktycznie miało jakiś wpływ


    eveke: może żeby ładnie wyglądało? :rolling:


    no to jest jakiś argument hahahah :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeJan 20th 2013
     permalink
    Ja zawsze mówię, że wszystko w zależności od potrzeb, chyba, że jakieś rzeczy są naprawdę mega niepraktyczne bez wzgledu na wszystko, to ja zawsze słucham opinii doświadczonych mamusiek :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthordoti_p
    • CommentTimeJan 20th 2013
     permalink
    A ja widziałam jak dzieciaki łażą po inkubatorach i jak wciskają się do ścianek łóżeczka od początku i od początku założyłam ochraniacze. Takie maluchy też potrafią być mobilne od początku.. Jakoś wizja uwięzionych między szczebelkami rączek i nóżek mnie przerażała. Teraz ochraniacz służy głównie do.. Kochania i przytulania :)
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeJan 20th 2013 zmieniony
     permalink
    TEORKA: ale to takie moje zboczenie chyba bo nie sądzę, żeby to faktycznie miało jakiś wpływ


    Nie wiem, teraz to zasiałaś mi ziarenko niepewności tym Twoim zboczeniem bo mieszkamy na poddaszu i potrafi być naprawdę gorąco w lecie ;)

    Ochraniacze też zmniejszą przewiewność...
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeJan 20th 2013
     permalink
    Zaczynam mnie już irytować ta wyprawka, tyle rozkmin .. co , jakie, po co i dlaczego i czy aby na pewno... :tooth:
    --
    •  
      CommentAuthorIzUK
    • CommentTimeJan 21st 2013
     permalink
    Zaczynam mnie już irytować ta wyprawka, tyle rozkmin .. co , jakie, po co i dlaczego i czy aby na pewno... :tooth:

    tez tak czasem mialam, dlatego nie kupuje wszystkiego na gwalt , zawsze mozna wyskoczyc badz maz moze wsykoczyc i cos dokupic.
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJan 21st 2013
     permalink
    Elfika połowa albo i nawet więcej :smile:
    --
    •  
      CommentAuthortuli_pani
    • CommentTimeJan 21st 2013
     permalink
    dziewczyny, używałyście toreb do wózków? przy pierwszym dziecku nie miałam, korzystałam z takiej małej kieszonki w gondoli, ale teraz się zastanawiam, czy nie kupić?
    --
    •  
      CommentAuthorbrombap
    • CommentTimeJan 21st 2013
     permalink
    Tuli, ja używałam, choć bardziej jako torby wielofunkcyjnej - zabierałam ją ze sobą nawet gdy nie brałam wózka. Miałam tam żelazny zestaw "na wyjście".
    --
  4.  permalink
    ja zamierzam kupić wózek razem z torbą i stosować ją także wtedy gdy wózka nie będe brała tak jak brombap
    --
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeJan 21st 2013
     permalink
    Tulipani ja mam wszystkie wózki darowane, żaden torby nie miał i jest ok :wink:
    TEORKA: Elfika połowa albo i nawet więcej

    Prawda to !!!
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthorIzUK
    • CommentTimeJan 21st 2013
     permalink
    Tulipani ja mam wszystkie wózki darowane, żaden torby nie miał i jest ok :wink:

    Penny ZAZDROSC ZAZDROSC :devil::bigsmile:
    ja nie mam takiego szczescia wsio trza kupic.
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.