Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  permalink
    ja niestety też:bigsmile:Szarpnie po portfelu
    --
    •  
      CommentAuthorIzUK
    • CommentTimeJan 21st 2013
     permalink
    Dlatego ja z wyprawka nie szaleje, bynajmniej tak mi sie wydaje :cool:
    --
    •  
      CommentAuthorbrombap
    • CommentTimeJan 21st 2013
     permalink
    Penny, jasne, że torba to nie konieczność. Można używać innej torby, plecaka, itd. Jak komu wygodnie. W mojej miałam matę do przewijania i było mi z tym wygodnie. Gdy Marta wyrosła, zaczęłam używać plecaka, a potem małej torby na ramię. Od kiedy skończyło się noszenie dodatkowej bielizny - witajcie małe torebki!
    --
  2.  permalink
    Izuk tez staram się nie szaleć ,ale kupując nawet podstawowe rzeczy wiąże to się to ze sporymi kosztami
    --
    •  
      CommentAuthorIzUK
    • CommentTimeJan 21st 2013
     permalink
    Izuk tez staram się nie szaleć ,ale kupując nawet podstawowe rzeczy wiąże to się to ze sporymi kosztami

    no niestety i tak przez nastepne ...nascie lat :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeJan 21st 2013
     permalink
    Ja to mam właśnie wrażenie, że na tych największych pierdółkach zostawiłam w sklepach/ aptekach najwięcej kasy i w zasadzie nie wiadomo do końca za co :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorIzUK
    • CommentTimeJan 21st 2013
     permalink
    mi zostaly kosmetyki dla dziecka, i wsio juz mam, bryka i fotelik maja przyjechac 4.02.
    A co braknie bede na bierzaco meza wysylac, robilismy razem zakupy wiec jak cos to wie co gdzie i jakie.
    --
  3.  permalink
    ja musze materacyk dokupić i bryke właśnie i to na tyle:bigsmile::bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorIzUK
    • CommentTimeJan 21st 2013
     permalink
    Gdzies na watku o laktacji przeczytalam ze na pierwsze dni wkladki laktacyjne przyklejaja sie do poranionych sutkow, moze jeszcze warto dokupic te silikonowe nakladki by byl doplyw powietrza i sie szybciej goily. Albo z pieluszki chyba flanelowej wyciac sobie takie wkladki.
    --
  4.  permalink
    hmm ja narazzie niekupuje,w razie potrzeby wyśle męża po nie
    --
    •  
      CommentAuthorIzUK
    • CommentTimeJan 21st 2013
     permalink
    ja mysle czy nie uszyc na probe, jak sie nie przydadza to nic sie nie stanie.
    --
  5.  permalink
    ale o co chodzi o to żeby dziecko nie ssało bezpośrednio sutka tylko przez te nakładki silikonowe ?
    --
    •  
      CommentAuthorIzUK
    • CommentTimeJan 21st 2013
     permalink
    takie mam, ale takie ktore nosisz silikonowe - zamiast tych papierowych (czy nie wiem jak je nazwac), one nie sa do karmienia.
    http://www.we-dwoje.pl/wkladki;silikonowe;wkladki;laktacyjne;-;jakie;wybrac,3,artykul,26767.html
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeJan 21st 2013
     permalink
    JA dość minimalistycznie podchodzę do tematu... staram się stworzyć sobie listę rzeczy niezbędnych przed porodem czyli takich , których raczej nikt nie kwestionuje.

    Co do reszty to zostawiam, urodzi się, będziemy obsługiwać i sie zobaczy. Najwyżej klik na allegro i za dobę-dwie mamy w domu.
    --
    •  
      CommentAuthormagda_a
    • CommentTimeJan 21st 2013
     permalink
    eveke ja mam takie łóżeczko ;) Tzn. Zu ma :P Tylko w innym kolorze ;)
    -- , [url=https://lilypie.com][/url
  6.  permalink
    a jak zamierzacie karmic bezpośrednio brodawka ????Bo moja kol np.karmiła przez takie wkładki
    http://allegro.pl/avent-oslonki-piersi-brodawek-karmienie-scf156-01-i2916514122.html
    --
    •  
      CommentAuthorbeagraf
    • CommentTimeJan 21st 2013
     permalink
    IzUK: wkladki laktacyjne przyklejaja sie do poranionych sutkow, 

    Jakoś mnie uderzyło założenie że sutki będą poranione :shocked:
    Ja używałam wkladek całą laktacje, choć wiem że niektórym dziewczynom się nie przydają. Myślę że dobrze mieć jakąś nieduża paczuszke. Polecam z Penatena - są fajnie profilowane.
    -- Ona 2010, On 2013 :-)
    •  
      CommentAuthorCaris
    • CommentTimeJan 21st 2013 zmieniony
     permalink
    Dominiczka, najlepiej próbować samą brodawką. Co natura wymyśliła, to najmądrzejsze. Te osłonki moga się przydać, jakbyś nie dawała rady. Są dziewczyny zadowolone z nich, ale mnie np. ulgi w bólu nie przynosiły żadnej- nie wiem, może źle używałam...
    --
    •  
      CommentAuthorIzUK
    • CommentTimeJan 21st 2013
     permalink
    IzUK: wkladki laktacyjne przyklejaja sie do poranionych sutkow,
    no a jak mam to nazwac? sama zreszta odgapilam sietrdzenie z forum, a czy tak bedzie sie okaze.
    --
    •  
      CommentAuthorCaris
    • CommentTimeJan 21st 2013
     permalink
    A mnie korcą te osłonki lily padz... Ciekawe, czy nie spowodują jakiejś grzybicy, czy cuś. Zamysł sam w sobie jest fajny, tylko mam wątpliwości... Gdyby któraś mamusia miała jakieś doświadczenie z nimi, to bardzo ładnie proszę o wypowiedź:bigsmile:
    --
  7.  permalink
    jeżeli chodzi o wkładki laktacyjne to kupiłam z johnsona takie jednorazowe...jak bedzie kicha to kupie cos innego np te muszle o których pisałyście
    --
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeJan 21st 2013
     permalink
    ja wkładek używałam jonsona,
    zdarzało się, ze się przyklejały, dlatego spróbowałam uszyć sobie z pieluchy ale moment przemiękały,
    lepiej chyba kupić wielorazy- Penny z tego co pamiętam jest posiadaczką takowych ;)
    --
  8.  permalink
    to trzeba poczekać aż Penny zawita na forum i cos niecoś podzieli się z nami odczuciami związanymi z ich stosowaniem:bigsmile::bigsmile:Panny wzywamy Cię:bigsmile::bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorIzUK
    • CommentTimeJan 21st 2013
     permalink
    na problemach laktacyjnych widzialam linka do kobitki ktora owe sprzedaje.
    --
  9.  permalink
    nie pamiętasz która strona????Jest ich troche
    --
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeJan 21st 2013
     permalink
    Ja mam wielorazowe wkładki Aventu i jestem zadowolona.Zmieniam raz w tygodniu i nie przesiąkają.Wcześniej używałam jednorazowych i musiałam wymieniać 2 razy dziennie.Jednak uważam że na początek lepiej kupić jednorazowe bo nie zawsze są potrzebne:wink:
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeJan 21st 2013
     permalink
    Ja kupiłam jednorazowe Belli - jak będą potrzebne inne to mąż mi przywiezie... na zapas chyba nie ma co kupować ;)
    A co do problemów z piersiami po porodzie (o ile się pojawią) to mi położna poleciła zalać wodą 2 pampersy i wsadzić je do zamrażarki - ponoć bardzo dobry okład :cool:
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeJan 21st 2013
     permalink
    Sardynka, wiecej belli nie kupuj! Ja kupilam kilka paczek, z jednej uzylam moze 6 sztuk(takie gowno,ze szok). Reszte sprzedalam. Po belli zaczely sie u mnie bole piersi,ze doslownie bylam w satnie piersi odgryzc. Aha, w ogole te wkladki laktacyjne bardzo czesto powoduja grzybice i uczulenia,wiec lepiej uwazac.
    Jeszcze wmiare sluzyly mi wkladki tt. Potem uzywalam tylko tetry i muszli laktacyjnych.
    Oslonek na piersi do karmienia nie kupowalabym. Jedynie przy jakis problemach,ale to by musiala doradzic doradca laktacyjny.
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeJan 21st 2013
     permalink
    Regi79: Zmieniam raz w tygodniu i nie przesiąkają

    Ale jedna wkładkę nosisz tydzień?
    --
    •  
      CommentAuthorCaris
    • CommentTimeJan 21st 2013
     permalink
    montenia: Sardynka, wiecej belli nie kupuj!

    Niestety zgadzam się z montenią... :confused:
    P.S. Też wkładki wielorazowe z aventa- są ok, ale jak jestem w domu, to i tak ubieram bluzkę sportową (taką z wewnętrznym stanikiem) i wkładam w nią tetrę.
    --
    •  
      CommentAuthormadzinka83
    • CommentTimeJan 21st 2013
     permalink
    Ja nie Penny, ale też mam wielorazowe wkładki.
    Teraz jak dla mnie są genialne, natomiast na początku bardzo szybko mi przeciekały, ale ja z tych, którym mleko leciało strumieniami, w sumie jednorazowe też przeciekały.
    Kupowałam tutaj
    -- [url=http://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeJan 21st 2013
     permalink
    Olenkaka: montenia: Sardynka, wiecej belli nie kupuj!


    Niestety zgadzam się z montenią... :confused:


    drogie nie były, więc najwyżej je wywalę jak nie będą mi pasować ;)
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJan 21st 2013
     permalink
    ja się podpiszę pod BEAGRAF
    wg mnie najlepsze wkładki są z PENATENA a przetestowałam chyba wszystkie :wink:


    i też mnie dziwi czemu każda z Was zakłada, że będą sutki poranione ? :tongue:
    mnie ani raz jeden nic nie zabolało, nie zaszczypało itp [a przed porodem nie hartowałam sutków wcale]
    więc może i u Was też tak będzie
    --
    •  
      CommentAuthormadzinka83
    • CommentTimeJan 21st 2013
     permalink
    TEORKA: mnie ani raz jeden nic nie zabolało, nie zaszczypało itp [a przed porodem nie hartowałam sutków wcale]

    Sorki za zaśmiecanie, ale mam ochotę dać Ci duże eee:devil:, jak sobie przypomnę ten hardcore na początku. Dla mnie to chyba było najgorsze w całej ciąży/porodzie/połogu - nic bardziej bolesnego mi się nie przytrafiło, jak karmienie w pierwszych dwóch tygodniach, normalnie mną trzęsło, a ponoć mam wysoki próg bólu :/.
    Także zazdraszczam szczęściarom, które to omija.
    No i żeby nie było zgadzam się, że nie ma co zakładać pesymistycznych wariantów, poza tym na takie pogryzione cyce to i tak nic lepszego jak wietrzenie i smarowanie własnym mlekiem nie wymyślono - moim zdaniem.
    -- [url=http://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeJan 21st 2013
     permalink
    Jeny Teo, zazrdoszcze! Ja mialam dziury w sutkach!!! Karmienie to byl koszmar. Ale pokonalim i nadal cycujemy:wink:
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJan 21st 2013
     permalink
    no ja wiem, że się nawet krwawiące sutki zdarzają ze zmasakrowania
    wiem i współczuję tym kobitkom

    ale nie ma co z góry takich zakładać scenariuszy co nie ? :wink::wink:
    --
    •  
      CommentAuthorbrombap
    • CommentTimeJan 21st 2013
     permalink
    Wiele spraw zrozumiałam na nowo, gdy pojawiła się Marta - a przede wszystkim to, by - jeżeli robię jakieś plany albo zakładam jakiś przebieg wydarzeń - nie przywiązywać się do tych wizji. Życie prędko je weryfikuje:-)
    --
    •  
      CommentAuthorIzUK
    • CommentTimeJan 21st 2013
     permalink
    ale nie ma co z góry takich zakładać scenariuszy co nie ?
    jasne ze nie , ale wyciac z tetry 2 wkladki by miec np, do szpitala to zaden problem a mozna na nie nalozyc zwykle wkladki laktacyjne by nam nie przemakalo i zobaczymy czy sie sprawdzi czy nie.
    --
    •  
      CommentAuthorbrombap
    • CommentTimeJan 21st 2013
     permalink
    Sądzę, że wkładki raczej się przydadzą - wprawdzie po domu chodziłam z pieluchą, ale trudno z nią wyjść choćby na spacer. Mi mleko leciało dość długo. Co do poranienia - nie zakładajcie takich scenariuszy, warto natomiast już teraz poczytać, co się robi w takiej sytuacji.
    --
    •  
      CommentAuthorblubis
    • CommentTimeJan 21st 2013
     permalink
    dziewczyny, co sądzicie o łóżeczkach niedrewnianych na stałe do pokoiku? Podoba mi się takie coś:

    http://allegro.pl/lozeczko-turystyczne-hauck-disney-mickey-i2959142114.html
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeJan 21st 2013
     permalink
    Blubis, mam zasadzie takie samo,tylko bez myszki miki,ale tez hauck i byl to jeden najlepszych zakupow.Starsza corka spala w nim do 3 lat. druga spi do teraz (tzn.posypia,bo wieksza czesc spi ze mna). Mam porownanie drewnianym i hauck wygral:).
    •  
      CommentAuthorblubis
    • CommentTimeJan 21st 2013
     permalink
    montenia - super, bo właśnie takie mi się podoba a miałam w głowie stereotyp, że trzeba drewniane :)
    --
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeJan 21st 2013
     permalink
    _sushi_: Ale jedna wkładkę nosisz tydzień?

    tak jedną bo obecnie nie wycieka mi tyle mleka,wcześniej zmieniałam co trzeci dzień i prałam.
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJan 21st 2013
     permalink
    a w tych turystycznych jest możliwość regulacji poziomów ?
    i czy materace są dobre dla kręgosłupa ?

    jeśli tak to czemu nie, jak się komuś podoba :wink:


    IzUK: ale wyciac z tetry 2 wkladki by miec np, do szpitala to zaden problem a mozna na nie nalozyc zwykle wkladki laktacyjne by nam nie przemakalo i zobaczymy czy sie sprawdzi czy nie.




    ale mi zupełnie nie o wkładki chodziło tylko o zakładanie z góry, że dziecko do krwi sutki zmasakrować musi :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorIzUK
    • CommentTimeJan 21st 2013
     permalink
    ale mi zupełnie nie o wkładki chodziło tylko o zakładanie z góry, że dziecko do krwi sutki zmasakrować musi :wink:

    Teorka bo Iza z tych dociekliwych co lubieja wiedziec w razie "W" co robic :P czym sie ratowac itp.
    a czy w szpitalu bedzie czas na pisanie do was o rade to tez nie wiem :)
    Ale kazda chetnie przyjme
    :thumbup:
    --
  10.  permalink
    blubis śliczne to łóżeczko ale nie mam zdanie na ten temat bo sama zakupiłam drewniane:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorIzUK
    • CommentTimeJan 21st 2013 zmieniony
     permalink
    elfika
    dziekowac :)
    odnotowane :bigsmile: i oby nie byl potrzebny :bigsmile:
    --
  11.  permalink
    Ja od samego początku używałam wkładek laktacyjnych. Jeszcze w szpitalu zalałam całą koszulę mlekiem. Uratowały mnie wkładki aventu. Przez pierwsze trzy tygodnie musiałam przez całą dobę używać tych większych przeznaczonych na noc bo w ciągu jednego karmienia z drugiej piersi leciała rzeka. Najgorzej było w trakcie nawału który mialam trzeciego dnia po porodzie i trwał dwa dni. Teraz używam Penalen z Rossmana albo J&J i sobie chwale. Bella potwierdzam jest do bani.
    -- [url=http://www.suwaczki.com/][img]
    •  
      CommentAuthorIzUK
    • CommentTimeJan 21st 2013
     permalink
    elfika
    Dzieki bardzo, wlasnie o to mi chodzi ze zanim cos Ci sie przyda, badz kupujesz na gwatl - bo jest potrzebne na teraz ,to mozna o tym poczytac , dowiedziec sie od Was itp. :bigsmile:

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 21.01.13 17:26</span>
    Ja tez mam na probe paczke z Aventu.
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeJan 21st 2013
     permalink
    ja na sutki kupiłam bephanten (nei trzeba zmywać) - a jak sutki będą ok to nadaje się też do pupy :cool:

    co do łóżeczek turystycznych to słyszałam od osób, które mają, że trzeba koniecznie dokupić do nich jakiś lepszy materac, bo te które są w "zestawie" są za miękkie na codzień
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.