Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorCaris
    • CommentTimeJan 21st 2013
     permalink
    Nie wiem czy w uk jest dostępna ziaja? Bo to, tak jak purelan, czysta lanolina, a tańsza :wink:
    U mnie własnie lanolina + muszle laktacyjne (żeby nic nie ocierało się o sutki) dały radę- ran nie było :wink: A boleć bolało- zdarza się- jak już się poród przeżyje, to ból sutków też się zniesie :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorblubis
    • CommentTimeJan 21st 2013
     permalink
    TEORKA: a w tych turystycznych jest możliwość regulacji poziomów ?
    i czy materace są dobre dla kręgosłupa ?


    to akurat ma regulacje - w sensie, ze jest dla niemowlaków jeden poziom - wyzej.
    fakt, nie pomyslalam o kręgosłupie - poczytam. ewentualnie dokupię twarszy materac.
    --
    •  
      CommentAuthorIzUK
    • CommentTimeJan 21st 2013
     permalink
    bepanthen widzialam w Lidlu za cene £2, za to w tesco £4.50!
    --
    •  
      CommentAuthorAddictive
    • CommentTimeJan 21st 2013
     permalink
    Ja kupiłam masć purelan 100 na sutki a bephanten na pupkę maluszka:)
    Wkładki laktacyjne tez mam - na razie jedną paczkę Aventu. Zobaczymy jak to będzie z karmieniem.

    Moje koleżanki też radzą mi hartowanie sutków.
    Czy to nie jest też tak, że sutki może uszkodzić nieumiejętne przystawianie noworodka do piersi? Zbyt płytko?
    --
    •  
      CommentAuthorCaris
    • CommentTimeJan 21st 2013
     permalink
    Addictive: sutki może uszkodzić nieumiejętne przystawianie noworodka do piersi? Zbyt płytko?

    To na pewno! Gdy dzieć chwyci samego sutka, to nie powiem co można z bólu zrobić. Przynajmniej na początku :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeJan 21st 2013
     permalink
    DominiczkaA: Penny wzywamy Cię

    Jestem :bigsmile: Doczytałam dopiero o co chodzi :) Dziewczyny ja wkładek używałam w ogóle mało, bo mam dobre zaworki, ale miałam i wielorazowe i jedno i po stokroć lepsze są w moim odczuciu te pierwsze. Przede wszystkim oddychają, co jest bardzo ważne dla piersi, które faktycznie na początku będą trochę obolałe. Po domu to w ogóle na początku chodziłam z gołymi piersiami bo było lato i wielkie upały. Czytałam i słyszałam, że przy jednorazowych zwiększa się ryzyko jakiś grzybków które mogą się wówczas pojawić. Wiadomo, wilgotno, ciepło, nieprzewiewnie. Całym sercem polecam wielorazowe, już nie wspomnę o walorze estetycznym i ekonomicznym. Są śliczne, można kupić w różne kolory czy wzorki i wiadomo, że środowisko na tym mniej ucierpi :> Można też po prosty powycinać sobie z tetry kółka i zszyć na maszynie, do domu jak znalazł, a na wyjścia mieć wielorazowe nieprzemakalne :)
    Addictive: Czy to nie jest też tak, że sutki może uszkodzić nieumiejętne przystawianie noworodka do piersi? Zbyt płytko?

    Jest różnie. Przede wszystkim piersi muszą się przyzwyczaić do ssania, bo jego siła jest ogromna. I to chyba jest taki szok dla brodawek. Ja miałam akurat chyba jedną rankę do krwi, ale szybko się zagoiła. Nie kupujcie maści na cycki, Wasze mleko jest najlepszym lekarstwem, moje piersi maści na sutki nie widziały :devil:
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeJan 21st 2013
     permalink
    Addictive: Czy to nie jest też tak, że sutki może uszkodzić nieumiejętne przystawianie noworodka do piersi? Zbyt płytko?


    we wszystkich książkach nt. karmienia które czytałam właśnie piszą, że to jest przyczyna poranionych sutków... z drugiej strony niby teoretycznie można wiedzieć jak dziecko powinno być przystawione, ale w praktyce niekoniecznie musi to wyjść (a wiadomo jak z pomocą laktacyjną w szpitalu :cool:)
    --
    •  
      CommentAuthormagda_a
    • CommentTimeJan 21st 2013 zmieniony
     permalink
    Addictive - tak może być ;) Ze mną leżała kobieta, której dziecko za płytko chwytało pierś/sutki i krew jej leciała z sutków, miała tak bardzo popękane... Ja hartowałam sutki (niby nie można, bo mogą wywołać skurcze) i nie wiem co to ból sutków... Warto też przed porodem wyciągać/naciągać sutki - jest taka specjalna strzykawka... Zahartowane sutki miałam, ale jeden sutek nie chciał wychodzić...polecono i dano mi w szpitalu właśnie taką strzykawkę ;)
    -- , [url=https://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorPeppermill
    • CommentTimeJan 21st 2013
     permalink
    O rany, jak poczytam, co się wam z sutkami działo to aż mi słabo. Pewnie odstawiłabym dziecię momentalnie... Ja, tak jak Teorka, nie miałam żadnych problemów z sutkami i karmienie nigdy nie było dla mnie bolesne.
    Wkładek używałam za to cały czas aż do tej pory. Jednorazowych. I tu- uwaga dla dziewczyn z UK- nie kupujcie jednorazówek z sieciówek typu Tesco, Asda itp. sa może i niedrogie, ale masakryczne- małe, mają drapiące brzegi i tendencję do wywijania się i przyklejania do cyca, a nie do stanika. Z mojego doświadczenia najlepsze są: Boots Maternity (opakowanie w kwiatki) i Tommee Tippee. Chociaz te drugie cenowo zabójcze.
    --
    •  
      CommentAuthormagda_a
    • CommentTimeJan 21st 2013
     permalink
    Elfika - dlatego też napisałam NIBY, bo ja też dość szybko zaczęłam hartować sutki (co prawda nie musiałam odciągać, tak jak TY) i zero skurczy...
    Ale możliwe, że są dziewczyny, które hartowaniem sutków wywołały skurcze...
    -- , [url=https://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJan 21st 2013
     permalink
    Peppermill: Z mojego doświadczenia najlepsze są: Boots Maternity (opakowanie w kwiatki) i Tommee Tippee.



    a mi się te TT strasznie często odklejały od stanika :wink:
    ale może trafiłam na partię z jakimś klejem przeterminowanym :tongue:



    blubis: fakt, nie pomyslalam o kręgosłupie - poczytam. ewentualnie dokupię twarszy materac.



    no ja bym poczytała bo jakoś kurcze nie wydaje mi się, żeby materac jaki tam jest był odpowiedni dla noworodka/niemowlaka
    tzn nie wiem
    tak mi się wydaje aczkolwiek może producenci o tym pomyśleli
    trzeba by było sprawdzić :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeJan 21st 2013
     permalink
    Fajne są łóżeczka turystyczne, ale w przypadku, gdy i tak trzeba zmienić materac, cena ponad 600 zł wydaje mi się mocno wygórowana :-)
    --
    Regi79: _sushi_: Ale jedna wkładkę nosisz tydzień?

    tak jedną bo obecnie nie wycieka mi tyle mleka,wcześniej zmieniałam co trzeci dzień i prałam.

    I przez tydzień bez prania? To chyba tak, jakbyś biustonosz tydzień nosiła bez prania:shocked:
    --
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeJan 21st 2013
     permalink
    Niesety do turystycznych trzeba kupować odzielnie materac...to co jest do nich dodawane to napewno nie materac. ...
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeJan 21st 2013
     permalink
    Ja tez kupowalam dodatkowy materac.Ale w zasadzie jak juz mala zaczela spac na dolnym poziomie.
    U nas to lozeczko sprawdzalo sie super.
    •  
      CommentAuthorbrombap
    • CommentTimeJan 21st 2013
     permalink
    Nie wyobrażam sobie przez kilka dni nosić jedną wkładkę...
    --
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeJan 21st 2013
     permalink
    _sushi_
    lubisz być zgryzliwa co:devil::devil::devil::devil:

    Treść doklejona: 21.01.13 22:05
    Stanik zmieniam raz na miesiąc,kąpię się raz na dwa miesiące i jeśli Ci to przeszkadza nie musisz odpowiadać.
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeJan 21st 2013
     permalink
    Regi79: lubisz być zgryzliwa co

    Czasem...
    A poważnie- zbieram info nt. wszystkiego, co dotyczy karmienia ( w tym również wiedza dotycząca wkładek) i szczerze mnie zdziwiła Twoja wypowiedź, dlatego dopytałam.
    Wg mnie możesz w ogóle nie prać bielizny:cool: A jeśli tygodniowa wkładka z wyciekającym mlekiem nie przeszkadza Ci...to w sumie nic mi do tego:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorbrombap
    • CommentTimeJan 21st 2013 zmieniony
     permalink
    Regi, ja po prostu uważam, że to może być niekorzystne dla dziecka. Mleko na takiej wkładce przecież fermentuje (psuje się? nie wiem, jak to wyrazić:-), a dziecko ma z tym kontakt... Chyba, że nosisz wkładki wyłącznie zapobiegawczo...
    --
    •  
      CommentAuthorCaris
    • CommentTimeJan 21st 2013
     permalink
    brombap: Chyba, że nosisz wkładki wyłącznie zapobiegawczo...

    Właśnie o tym pomyślałam... Bo nie sądzę, żeby ktokolwiek nosił wkładki "pachnące" mlekiem :wink:
    --
    •  
      CommentAuthormigg
    • CommentTimeJan 21st 2013
     permalink
    magda_a: Warto też przed porodem wyciągać/naciągać sutki - jest taka specjalna strzykawka...
    Magda_a - taka odcięta z drugiej strony? Hehe, mnie ona przerażała, więc nacierpiałam się przez 2-3 tygodnie, jak dziecko wyciągało mi sutki, brrr... do dziś na wspomnienie tych przeżyć przechodzi mnie dreszcz :devil:
    Też miałam wkładki wielorazowe babyetty i szczerze polecam. Zmieniałam co 12 godzin, bo nie mogłam znieść zapachu sfermentowanego mleka. :) Ale wtedy były wielkie upały, więc chyba te procesy szybciej zachodziły. Aczkolwiek przestałam przeciekać jakoś mocno po 3-4 miesiącu, więc teraz wkładki służą do zabawy Lilce.
    --
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeJan 21st 2013 zmieniony
     permalink
    Dlatego napisałam że obecnie nie wycieka mi mleko i noszę profilaktycznie bo wiadomo zawsze może wyciec kropelka.
    Używałam wcześniej jednorazowych ale uważam że wielorazowe są chłonniejsze i ja miałam sześć sztuk co było fajne bo zawsze miałam zapas jak wkładki były w praniu lub schły.
    Myślę Suhi że zrozumiałaś sarkazm.:wink:
    brombap
    można napisać fermentuje i wiem co to znaczy i jaki jest zapach.
    Migg nawet w chłodniejsze dni jak wycieka sporo mleka to też trzeba częściej wymieniać bo zapach jest niesamowity:devil:
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthorbrombap
    • CommentTimeJan 21st 2013
     permalink
    Regi, nie zakładałam, że nie rozumiesz pojęcia fermentacja. Po prostu nie wiem, jakie dokładnie procesy na takiej wkładce zachodzą:-)
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeJan 22nd 2013 zmieniony
     permalink
    Jakie by nie zachodziły, noszenie tydzień czegoś przy skórze-wg mnie-nie jest higieniczne. Nie piszę tego złośliwie, wyrażam swoje zadnie.
    --
    •  
      CommentAuthormagda_a
    • CommentTimeJan 22nd 2013
     permalink
    Migg - dokładanie taka strzykawka ;) Ale i tak myślę, że najlepiej sutki wyciąga dziecko ;)
    -- , [url=https://lilypie.com][/url
    • CommentAuthorciemnia
    • CommentTimeJan 22nd 2013
     permalink
    Witam wszystkich,
    mam do Was pytanie wyprawkowe - może mało istotne, ale ..... - czy rożek kupić usztywniany czy nie, jak to się przekłada na późniejsze użytkowanie?
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeJan 22nd 2013 zmieniony
     permalink
    Ciemnia jeśli chcesz rozek to kup taki z ktorego można wyjąć usztywnienie ;) sama potem zdecydujesz jak Ci będzie wygdniej...

    Przy pierwszym dziecku miałam rozek i korzystałam z niego tylko w szpitalu. ...przy drugim darowałam sobie tego wydatku ;)
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeJan 22nd 2013 zmieniony
     permalink
    Co do rożków to ja kupiłam usztywniany, tylko dlatego, że bardzo mi się spodobał :devil:

    rożek
    --
    •  
      CommentAuthorIzUK
    • CommentTimeJan 22nd 2013
     permalink
    A ja mam pytanie z innej beczki... wyprawka ale dla mamy po porodzie uzywalyscie jakis srodkow do higiny intymnej po porodzie , ktore mozecie polecic ?
    --
    •  
      CommentAuthorblubis
    • CommentTimeJan 22nd 2013
     permalink
    IzUK: A ja mam pytanie z innej beczki... wyprawka ale dla mamy po porodzie uzywalyscie jakis srodkow do higiny intymnej po porodzie , ktore mozecie polecic ?


    ja teraz używam lacibios femina pregna i on jest w ciąży i po porodzie.
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeJan 22nd 2013
     permalink
    Ja też używam żel Pharmaceris dla kobiet w ciąży i połogu. Jedyny jaki mnie nie uczula.
    Co do rożka, to ja kupiłam Feretti bez usztywnienia (rozm. 100x100), bo czytałam, że to nie jest zbyt korzystne dla dziecka. Ale ma z tyłu kieszonkę, więc w razie co można tam włożyć to usztywnienie. Ja zamierzam rożka używać na początek do spania, żeby dziecko było opatulone, a później jako kocyk.
    --
    •  
      CommentAuthoraravls
    • CommentTimeJan 22nd 2013 zmieniony
     permalink
    A ja teraz do higieny intymnej używam mydła glicerynowego i skończyły się moje dowcipne atrakcje. Sądzę, że po porodzie się to nie zmieni, jeszcze słyszałam, że Tantum Rosa dziewczyny polecają do podmywania się, no ale to pewnie zależy od indywidualnych potrzeb. Dodatkowo - dobra wentylacja :devil:
    Sardyntko, ten Twój rożek - przecudny! Marynistyczny! Gdybyś do maja już go nie użytkowała, to chętnie odkupię :cool: Myśmy dostali w spadku usztywniany i na rzepy, więc nie zaglądam mu zbytnio w zęby :wink:
    Wrócę do tematu łóżeczek. Nasze dziecię będzie koszykowane początkowo, ale później czeka nas wyposażenie sypialni w szczeble.
    Spodobały mi się dwa:
    Drewex Zebra
    Ikea Sundvik

    Oglądam też powoli krzesełka do jedzenia dla dzieci, chciałabym drewniane, wpadły mi w oko dwa:
    Jardrew krzesełko 2w1
    Reer Yasmin, do którego można założyć blat.
    --
    •  
      CommentAuthorCaris
    • CommentTimeJan 22nd 2013
     permalink
    Mnie położna poleciła mi żel z przywrotnika i tantum rosa (ale rana nie chciała mi się goić- do tego solcoseryl jeszcze był)...
    --
    •  
      CommentAuthorPeppermill
    • CommentTimeJan 22nd 2013
     permalink
    Dostałam rożek dla Lusi-na rzepy, bez usztywnienia - i w ogóle go nie używałam. Jak dla mnie zupełnie niewygodna rzecz. Nie da się go ciasno zamotać i dziecko jakby "lata" w środku- przez co wydawał mi się niezbyt bezpieczny przy trzymaniu malucha na rękach. Poza tym wydawał mi się za ciepły- to w końcu jakby kołderka i jak się zawinie dziecko to z przodu jest tej kołderki podwójna warstwa. Lusię łatwo było uspokoić jak była ciasno zawinięta i do tego najlepiej nadawał się polarkowy kocyk.
    --
    • CommentAuthorciemnia
    • CommentTimeJan 22nd 2013
     permalink
    super ten marynarski rożek,
    może rzeczywiście najlepiej usztywniany i jak coś to wyciągnąć wkład, pewnie we wszystkich rożkach jest taka możliwość
    •  
      CommentAuthorkasiek80
    • CommentTimeJan 22nd 2013
     permalink
    ja pierwszy rożek miałam usztywniany, dzień po porodzie ściągnęłam usztywnienie bo lepiej czułam dziecko :)
    teraz chcę kupić otulaczek
    raz że wydaję mi się przewiewny a małe rodzi sie w czerwcu, dwa przekonuje mnie to otulanie, bo wiem jak ważne było "wiązanie" rączek u Marcela :wink:
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeJan 22nd 2013
     permalink
    AravIs, ogladalam to lozeczko drewex zebara na zywo i jest cudowne! Chcialam mlodej kupic jako lozko przejsciowe-dostawke do lozka,ale jednak troche za male jak na 1.5 roczne dziecko. Gdyby bylo dostepne w wiekszym rozmiarze, bralabym od razu.
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeJan 22nd 2013
     permalink
    Ja mam łóżeczko Drevex zebra, byłam bardzo zadowolona. Teraz czeka na drugiego lokatora :cool:
    --
    •  
      CommentAuthoraravls
    • CommentTimeJan 22nd 2013 zmieniony
     permalink
    Montenia, zmartwiłaś mnie. 1,5 roczniak w 120x60 już ma ciasno? :/ Mamy małą sypialnię (i brak dziecięcego pokoju), liczyłam, że to mniejsze łóżeczko mimo wszystko starczy na dłużej.
    Czyli rozsądniej jest od razu celować w 140x70? Czy Ty po prostu kupiłaś już większy, dziecięcy tapczanik?
    Z drugiej strony mam nadzieję, że obecne dziecko z brzucha nie zdąży wyrosnąć do końca ze szczebelków, a i tak będzie zmuszone do wyprowadzki :devil:

    Treść doklejona: 22.01.13 13:02
    O, Sushi, doskonale!
    Witek go jeszcze używa? Czy przesiadł się na jakiś większy model?
    --
  1.  permalink
    Aravls, Ewunia dalej śpi w łóżeczku 120x60 i na pewno nie jest jej ciasno. Ewunia jest średniaczkiem, ma ok 90cm- no nawet jak się wyciągnie jak struna, to ma jeszcze 30cm zapasu, a to dość sporo. Zresztą zwykle śpi pozginana :wink:
    Dorosłe łóżka pojedyncze mają zwykle 200x90cm - to w sumie przeciętny dorosły też śpi w łóżku 30cm dłuższym i nie narzeka ;-)
    --
    •  
      CommentAuthorGaggataB
    • CommentTimeJan 22nd 2013 zmieniony
     permalink
    IzUK: [/quote][quote=IzUK]


    Ja kupiłam Białego Jelenia. Ale każde inne płyny gdzie pisze dla kobiet w ciązy i po porodzie myślę, że są ok.

    Ja mam też do Was pytanie, czy któraś z Was używała jakiegoś środka do gojenia szwów?
    I czy kupowałyście jakieś lampki nocne do karmienia, jeśli tak co coś polecacie?
    --
    •  
      CommentAuthorblubis
    • CommentTimeJan 22nd 2013
     permalink
    znalazłam fajną stronę z wyprawką - wyprawka dla noworodka
    jest spis rzeczy i od razu odnośniki do pooglądania :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeJan 22nd 2013
     permalink
    aravls: Witek go jeszcze używa? Czy przesiadł się na jakiś większy model?

    Witek już na normalnej sofie, ale to dlatego, że ja - z wiadomych względów - nie dawałam rady z wkładaniem go, a lubi zasypiać z kimś.
    --
    •  
      CommentAuthoraaggaattaa
    • CommentTimeJan 22nd 2013
     permalink
    Blubis podoba mi się ta lista rzeczy potrzebnych dla noworodka - na pewno skorzystam!
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeJan 22nd 2013
     permalink
    Blubis, bardzo fajna ta lista, ale chyba jest na niej wszystko i trzeba zweryfikować co naprawdę potrzebne.
    Ja np. nie zamierzam kupować butelek od razu. Jak będą potrzebne - mąż pojedzie.
    A z tej listy kosmetyków dla dzieci to jedynie proszek do prania i płyn do kąpieli.

    Aravls - mi się bardzo podoba łóżeczko z Drewexu. Bardziej przekonują mnie te "przewiewne" ;)
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeJan 22nd 2013
     permalink
    akirka: Ja np. nie zamierzam kupować butelek od razu.


    Ja myślę, że 1-2 butelki można kupić "z góry" bo prędzej czy później i tak się przydadzą do podawania chociażby soczków/ kaszek itp.
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJan 22nd 2013
     permalink
    cerisecerise: Ewunia dalej śpi w łóżeczku 120x60 i na pewno nie jest jej ciasno.



    a ja właśnie ostatnio mam wrażenie, że Nince ciasnawo się robi
    tzn było by ok gdyby nie fakt, że ona zazwyczaj kładzie sie na brzuchu w poprzek łóżeczka :devil:
    no a na moje oko ma więcej niż 60 cm
    tzn Ninka :cool:
    i nie dość, że powyginana to jeszcze główka w te szczeble wciśnięta i często rano wstaje z fioletowymi odciskami na czole :shocked:
    ale ile razy by się jej nie przewróciło to ona we śnie i tak się przemieści

    to może jednak jej tak dobrze ? :neutral: [co mi się wydaje zupełnie niemożliwe]
    --
    •  
      CommentAuthoraravls
    • CommentTimeJan 22nd 2013 zmieniony
     permalink
    Teo, niewykluczone, że jakby miała królewskie, szerokie łoże, to też by sobie znalazła kąt, żeby się wcisnąć, co nie?
    Przepraszam za porównanie, ale nasza (rodziców aktualnie) jedenastoletnia labradorzyca, jak ucina sobie drzemkę w ciągu dnia, to wciska się w wykusz od drzwi na taras (takie balkonowe 1,5). Broda przyciśnięta na maksa do klatki piersiowej, czubek głowy zaparty z jednej strony o ściankę wykuszu, a dupsko - z drugiej. Wygląda jak taki zwierz z kreskówki, którego ktoś chciał przewieźć walizką i po rozpakowaniu zwierz ma dokładnie kształt walizki :shocked:
    I nic nie poradzisz, że cały salon i posłanko dla niej :devil:
    --
  2.  permalink
    GaggataB: I czy kupowałyście jakieś lampki nocne do karmienia, jeśli tak co coś polecacie?


    My mamy lampkę do kontaktu LEDową, mój mąż kupił ją w Biedronce za parę groszy, niedawno widziałam podobne też w Biedronce za 15zł chyba:)
    •  
      CommentAuthorVsti
    • CommentTimeJan 22nd 2013
     permalink
    A my mamy z biedronki ledową na baterię i jest super... Przede wszystkim światło jest "przytłumione", a nie rażące :)))
    --
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeJan 22nd 2013
     permalink
    Ja też mam ledową tzn lampka księżyc z ikei a żarówka ledowa:wink:
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.