Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeJan 24th 2013 zmieniony
     permalink
    Aravls - my mamy karuzele klasyczna z Tiny Love i jest rewelacyjna :) Karolek bardzo ja lubi.
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeJan 24th 2013
     permalink
    Madzxiuk, masz jeszcze to teens do usmierzania bolu? Nie chcesz sprzedac? Jesli tak,to za ile?
    •  
      CommentAuthoraravls
    • CommentTimeJan 24th 2013
     permalink
    Dzięki Regi, napisałam na prv.
    Madzia, a czym ona plumka, w sensie jakie dźwięki? Masz może link?
    --
    •  
      CommentAuthorMadRat
    • CommentTimeJan 24th 2013
     permalink
    dziewczyny, pierwszy raz u Was piszę, dotychczas tylko podczytywałam :) zaczynam powoli myśleć o wyprawce, żeby się powoli orientować co i jak, a potem sprawnie i szybko kupić ;)
    właśnie dostałam listę rzeczy, które siostra prześle mi po córeczce, jest na niej m.in. taka śliczna kołyska
    czyli jak rozumiem z Waszych wypowiedzi nie jest to głupi pomysł, żeby przez 3-4 miesiące zrezygnować z zakupu "dużego łóżeczka" a postawić kołyskę przy własnym łóżku? bardzo byłoby mi to na rękę
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeJan 24th 2013
     permalink
    Montenia - mam, ale nie chce go sprzedawac, bo jest świetny do masażu pleców. Ale jak ja kupowałem to na angielskim ebayu było ich sporo ( używany kupiłam za 30 funciakow i za 5 dokupilam elektrody). Naprawdę bardzo mi pomógł ten aparat przy skurczach ( przez 12h pomagał). Niestety jak przebili mi wody to wtedy już sie nie sprawdził - ból był nie do zniesienia.
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeJan 24th 2013
     permalink
    Śliczna MadRat :D
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeJan 24th 2013
     permalink
    Aravls - dokładnie taka mamy :
    http://m.ceneo.pl/produkt,3584494.htm
    Ona ma 3 melodyjki : Bach, Motzart i Nature.
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeJan 24th 2013 zmieniony
     permalink
    MadRat wg mnie taka kołyska bardzo sprawdza się w pierwszych miesiącach, tymbardziej jeśli w mieszkaniu mało miejsca.
    Ja się na początku zastanawiałam nad koszem Mojżesza ze stojakiem, ale później zrezygnowałam, bo mamy miejsce na duże łóżeczko.
    A ta kołyska, którą pokazałaś - śliczna!

    Aravls - fajny Brokuł;) U nas tematem przewodnim jest Kaczka ;) z okazji, że mąż na mnie mówi KACZUSZKI:)

    A mam pytanie odnośnie karuzelek - czy one się przydają od samego początku, czy raczej trochę później?
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeJan 24th 2013
     permalink
    Madziuk, szkoda :sad:. no nic zazycze sobie na urodziny od rodzinki:wink:
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeJan 24th 2013
     permalink
    Wydaje mi się że lepiej dziecko przyswajać z karuzelką wcześniej.My kupiliśmy jak mała miała 2 miesiące i bała się karuzeli ,ostatnio zaczepiłam ponownie ale ona się złości że nie może dotknąć misiaków.:sad:
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthormagda_a
    • CommentTimeJan 24th 2013 zmieniony
     permalink
    akirka - nam się przydała dopiero jak ZU miała ok miesiąca ;) Wcześniej tylko jadła i spała i nic ją nie interesowało... Myślę, że karuzela nie jest potrzebna od razu po narodzinach dzidziusia ;)

    Treść doklejona: 24.01.13 12:12
    Regi79: ale ona się złości że nie może dotknąć misiaków.:sad:


    Gdy Zu była już bardziej świadoma swoich ruchów i chciała dotknąć misie zawieszone na karuzeli, to po prostu ją zdjęłam a o szczebelki zahaczyłam zawieszkę do wózka ;) Ale wtedy muszę być przy niej, bo się boję, że gdy obróci się na brzuch to że zahaczy szyjką... No i po zabawie ściągam tą zawieszkę ;)
    -- , [url=https://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorVsti
    • CommentTimeJan 24th 2013
     permalink
    My mamy tiny love- mala ksiezniczka- jak dla mnie karuzeka rewelacyjna... no i tez sluzyla dopiero od skonczenia przez Nadie ok 1,5 m-cy...
    --
    •  
      CommentAuthorGaggataB
    • CommentTimeJan 24th 2013
     permalink
    Vsti możliwe że to nie do końca jest zgodne z prawdą bo wyczytałam to. Także w nożyczki już się uzbroiłam i będę patrzeć czy ścinać czy nie :)
    --
    •  
      CommentAuthorPeppermill
    • CommentTimeJan 24th 2013
     permalink
    gaggata- zależy od dziecka widocznie, bo mojej Luście rosły takie skórkowe paznokcie (połączone ze skórką palca) przez jakieś 4 tyg. więc nie było mowy o obcinaniu.
    --
    •  
      CommentAuthormagda_a
    • CommentTimeJan 24th 2013
     permalink
    Elfika - mam podobne odczucie... Zu miała taką zwykłą - nakręcaną, i tą z Fisher Price... i milion razy bardziej wolała patrzeć na tą zwykłą karuzelę, niż na karuzelę z Fisher Price...
    -- , [url=https://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorVsti
    • CommentTimeJan 24th 2013
     permalink
    A moja swoją uwielbiała, co mam udokumentowane na wielu filmikach i uważam, że to był najtrafniejszy zakup... Dokładnie wszystko zależy od dzieckam tak samo, jak z leżaczkami u nas w ogóle się nie sprawdził, a wielu mamą "ratuje on życie"... Nie możemu uogolniać- jednemu dziecku podoba się to innemu, co innego tak samo, jak i nam dorosłym...
    --
    •  
      CommentAuthorMadRat
    • CommentTimeJan 24th 2013
     permalink
    akirka: MadRat wg mnie taka kołyska bardzo sprawdza się w pierwszych miesiącach, tymbardziej jeśli w mieszkaniu mało miejsca.
    Ja się na początku zastanawiałam nad koszem Mojżesza ze stojakiem, ale później zrezygnowałam, bo mamy miejsce na duże łóżeczko.
    A ta kołyska, którą pokazałaś - śliczna!
    mangaa: Śliczna MadRat :D



    to super, w takim razie nie będę planować zakupu łóżeczka :) bardzo się cieszę, bo też mi się właśnie podoba, a sypialnię mam mikroskopijną :)
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeJan 24th 2013
     permalink
    Dziewczyny a ile trzeba zabrać koszul do szpitala? Dwie wystarczą? Nie chcę kupować za dużo, bo nie lubię spać w koszulach i potem tak będę nosić piżamy.
    --
  1.  permalink
    mi na SR powiedziano ze trzeba wziąć 2 jedna do porodu i jedną po i tyle.Mówiła ze do porodu szpital ma swoje ale dziewczyny w nich nie chcą rodzic bo są strasznie krótki i wolą w swoich:bigsmile::bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeJan 24th 2013
     permalink
    akirka: Dziewczyny a ile trzeba zabrać koszul do szpitala? Dwie wystarczą? Nie chcę kupować za dużo, bo nie lubię spać w koszulach i potem tak będę nosić piżamy.


    Ja biorę 2 ale zamierzam rodzić w szpitalnej, bo szkoda mi swojej ;)
    --
  2.  permalink
    u mnie w szpitalu nikt nie chce w nich rodzić bo położna mówi ze są takie krótkie, ze z całą żabką na wierzchu się idzie przez korytarz i każdy chce w swojej:bigsmile::bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeJan 24th 2013
     permalink
    A jakie koszule są lepsze do karmienia, te co się wystawia pierś przez otwór, czy rozpinane?
    --
  3.  permalink
    myślę, że to karygodne, że szpitale nie zapewniają koszul, które szanują intymność i wstyd kobiety. Wiadomo, można wziąć swoją, ale jeśli w ogóle proponują szpitalną to powinna byćjednak w odpowiedniej długości
    -- wyjatkowyczas.blogspot.com
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeJan 24th 2013
     permalink
    DominiczkaA: u mnie w szpitalu nikt nie chce w nich rodzić bo położna mówi ze są takie krótkie, ze z całą żabką na wierzchu się idzie przez korytarz i każdy chce w swojej


    ja w zasadzie nie wiem jak wyglądają u nas, ale coś czuję, że będzie mi wszystko jedno :p (jak operowali mi wyrostek to dostałam taką z rozcięciem na całej długości z przodu, która była wiązana tylko pod szyją i w takiej chodziłam po oddziale damsko-męskim i było mi wsio ryba, bo z bólu mnie skręcało :devil:)
    --
  4.  permalink
    też jestem tego zdania ze powinny być takiej długości żeby zapewnić intymność...bo przy porodzie można podciągnąć w górę bez problemu:bigsmile:Ja biorę swoje 2 koszulki i będzie git:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthormagda_a
    • CommentTimeJan 24th 2013 zmieniony
     permalink
    Sardynka ja rodziłam w koszuli szpitalnej i na oddziale też dawali koszule szpitalne (koszule były długie, za kolana, więc było ok ;))...więc nie pomogę...ale 2 wydaje mi się mało :confused:
    -- , [url=https://lilypie.com][/url
  5.  permalink
    na SR mówią że dwie spokojnie wystarczą ale zastanowię się nad 3 w razie co
    --
    •  
      CommentAuthormagda_a
    • CommentTimeJan 24th 2013
     permalink
    Wiesz...ubrudzisz jedną, mąż ją najprawdopodobniej weźmie, a w tym czasie możesz ubrudzić kolejną...Ja bym wzięła 3 ;) ja osobiście wolałabym mieć jedną za dużo, niż jedną za mało ;)

    Treść doklejona: 24.01.13 19:28
    akirka: A jakie koszule są lepsze do karmienia, te co się wystawia pierś przez otwór, czy rozpinane?


    Rozpinane to była dla mnie masakra...I tak wyciągałam cyca górą...
    -- , [url=https://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeJan 24th 2013 zmieniony
     permalink
    No mi się wydaje, że 2 powinny starczyć (jak nie będzie się w jednej z nich rodzić) - ew. zawsze można wesprzeć się szpitalną :cool:
    ale ja generalnie nie chcę kupować za dużo koszul bo i tak nienawidzę w nich spać - jak ktoś śpi w koszulach to może się zaopatrzyć w większą ilość :)
    --
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeJan 24th 2013
     permalink
    Ja też rodziłam w szpitalnej koszuli, była ogromna jak spadochron :D i bardzo dobrze, bo chyba milion razy wchodziłam pod prysznic i zakładałam ją na trochę mokre ciało. Te co miałam ze sobą były trochę mniejsze i posłużyły mi już po porodzie :) Lepiej wziąć moim zdaniem 3 sztuki, ja pierwsze dwie niestety zabrudziłam już pierwszego dnia, jak byłam jeszcze mało ogarnięta.
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthorVsti
    • CommentTimeJan 24th 2013
     permalink
    U mnie podobnie, jak u magdy_a koszule dawali w szpitalu długie... Choć ja chyba w 2 dobie założyłam już swoją :) A miałam w sumie 3... Myśle, że 2 to troszkę mało, ja np. strasznie się pociłam przez te 3 dni pobytu w szpitalu (woda z organizmu uchodzi) nie wyobrażam sobie leżeć w jednej koszuli np. 2 dni... Poza tym baaaardzo łatwo można pobrudzić koszule....
    --
    •  
      CommentAuthorCaris
    • CommentTimeJan 24th 2013
     permalink
    Moim skromnym zdaniem 2 to faktycznie mało. Pomyślcie sobie tylko, że po porodzie jest meeega okres i zakłada się podpaskę bez skrzydełek ;) Łatwo o przecieki. I faktycznie po porodzie bardzo się pociłam. (Ja miałam 4 koszule, w tym jedną do porodu- nie ubrudziła się. W szpitalu leżałam tydzień, na początku używałam wszystkich 4, pod koniec 1 leżała w szafce).
    --
  6.  permalink
    ja miałam 2 koszulki do porodu, ale mało było, bo sobie poplamiłam krwią z wenflonu, ale mama do domu wzięła i wyprała, przy 2 ciąży się zaopatrzę w 3, a może i 4:) jakby nie było cały czas jesteś w tej koszulinie, a ja po cesarce byłam, aż 5 dni, no i mnie nikt w szpitalu szpitalnego odzienia nie proponował
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeJan 24th 2013
     permalink
    A czy te koszule porodowe są faktycznie takie na zmarnowanie i nie warto wydawać na nie po 50zł? Na all są takie za 20zł i chyba takie kupię, bo nie będę ich i tak później używać. Czyli lepiej do szpitala, do karmienia taką, gdzie się pierś wystawia?
    --
    •  
      CommentAuthorCaris
    • CommentTimeJan 24th 2013 zmieniony
     permalink
    Może na zmarnowanie to nie, ale ja i tak ich dzisiaj nie używam :) Moja siostra, jak do mnie wpadła, to się śmiała, że mamy koszule firmowe, bo na 4 leżące kobiety na sali, 3 miały takie same koszule :wink: Chyba lepiej tańsze kupić, a więcej- to moje zdanie)
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeJan 24th 2013
     permalink
    Akirka, ja do karmienia mialam rozpinane koszule (czy pizamy). Na porod mialam 1 koszule, a potem na pobyt dodatkowo 2. Przy pierwszej corce mialam w domu z 8 koszul i to tak na styk bylo,bo po porodzie bardzo sie pocilam(kiedy woda schodzila). Teraz tez mialam z 6 i mysle ze to minimum bylo,bo czesto jednej nocy zmienialam po 2-3 koszule,bo przesiakaly mlekiem.
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJan 24th 2013
     permalink
    Fakt z tym poceniem - ja żałowałam że na sali miałam tylko dwie - na trzy dni!:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorGaggataB
    • CommentTimeJan 24th 2013
     permalink
    U nas w szpitalu nie ma odwiedzin z powodu epidemii grypy. Zatem biorę 1 do porodu i 3 do przebrania. Na wszelki wypadek. Polecam tez zabrać Wam wodę z dziubkiem, mniejsze dwie do porodu. Podobno lepiej mniejsze i lepiej sie pije.
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJan 24th 2013
     permalink
    Mi tam podczas porodu było bez różnicy z czego piję wodę:wink: Nawet tego dokładnie nie pamiętam, ale chyba miałam butelkę 0,7 l. z dziubkiem:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorCaris
    • CommentTimeJan 24th 2013
     permalink
    Woda z dzióbkiem na pewno dziewczynom po cc ułatwia życie- jak jeszcze podnosić głowy nie mogą...
    --
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeJan 24th 2013
     permalink
    Oj tak, ja tego nie przewidziałam - miałam butelkę 1,5l i pięknie się zalewałam pijąc z niej na leżąco:cool:
    •  
      CommentAuthorblubis
    • CommentTimeJan 25th 2013
     permalink
    mam pytanie, co sadzicie o takiej macie?

    http://allegro.pl/mata-edukacyjna-domek-lamaze-kolorowa-i-wesola-i2930245312.html

    bo w tesco jest duza promocja, za 119 zł i się nad nią zastanawiam.
    --
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeJan 25th 2013
     permalink
    blubis bardzo ładna mata :tongue:
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthorblubis
    • CommentTimeJan 25th 2013
     permalink
    no właśnie myślę, czy taka jest lepsza czy dużo większa, np: http://allegro.pl/interaktywna-mata-edukacyjna-tiny-love-gigant-1201-i2945136133.html
    --
    •  
      CommentAuthormagda_a
    • CommentTimeJan 25th 2013
     permalink
    moim zdaniem pierwsza mata dużo lepsza, bo ma wiszące zabawki ;) A na początku, gdy dziecko uczy się chwytu, to te wiszące zabawki to największa frajda dla maluszków ;)
    -- , [url=https://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeJan 25th 2013
     permalink
    Fajna ta mata no i jest na super promocji. Ja nie zastanawiałabym się nawet.
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeJan 25th 2013
     permalink
    Tez bym sie nie zastanawiala nad ta mata z tesco.
    Chociaz moje dziewczyny nie byly zbyt zainteresowane mata.
  7.  permalink
    Blubis- ja bym się zastanowiła. Spójrz na zdjęcia- przy zamontowanym pałąku z zabawkami, ta mata jest wąska. Dziecko np nie będzie mogło się turlać z plecków na brzuszek i odwrotnie, a to ważne. Fajniejsze są takie maty, które mimo pałąków dają dzieciom możliwość "wiercenia się" :wink: Chyba, że zdjęcia przekłamują i w rzeczywistości to nie jest taki "tunel"
    --
    •  
      CommentAuthormagda_a
    • CommentTimeJan 25th 2013
     permalink
    cerisecerise: Spójrz na zdjęcia- przy zamontowanym pałąku z zabawkami, ta mata jest wąska.


    Faktycznie...zgapiłam się, bo myślałam, że po rozłożeniu tej maty można też wsadzić ten pałąk... W takim razie ceri ma rację...ja bym żadnej nie brała...
    Za te 119 zł znajdziesz na all z pałąkiem i szerszą ;)
    -- , [url=https://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeJan 25th 2013
     permalink
    My mamy tą dużą mate tini i jest super dla dziecia turlającego się i pełzającego :-) i druga FP rain forest super szeroka ma ciekawe kolory i zabawki też sie sprawdza u malego dzieci tylko lerzącego jak i pełzającego:-) nie ma to jak gadać do motyli ;)
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.